L I Groot Muziekconcours te Heiloo i, zag en overwon Voorsprong R.K. A.F.C. gereduceerd H.R.C. door Zaandijk verslagen De Rijp Oudorp Egmond aan Zee Bergen HEILOO R.K. A.F.C. faalde tegen Beverwijk Beemster Pim, Pam en Pom op avoniuur in Luilekkerland Vele goede wensen Schoorl Eerste concoursdag succesvol verlopen Zilveren Priesterjubileum VAN MASRDIEP TOT IJ e van Alkmaar zij in de Ronde van Alkmaar weiai of niets hebben laten zien. Met n 1 een twintig kilometer te rijden h°!i Hofland zijn ronde genomen, voordat hij aansluiting had gekrtg.,,11 waren enige renners uit het peloto gevlucht met de bedoeling hun sj tersiana weg te werken. Hofland voel' de er echter niets voor om zijn moe'" zaam verkregen voorsprong zond6'' slag of stoot prijs te geven en metee» trok hij achter deze vluchtelingen aan Onder hen bevonden zich Ris, LUvl Cornelisse en Matzen en het bleek voo Hofland een kleinigheid zich bij ha' te voegen. Achter dit vijftal had «S nog een ander groepje los gemaakt dat ernstige pogingen deed om aa„ sluiting te krijgen. Jan Ottenbros dj! gistermiddag een goede koers heeH gereden, P. Peters, J. Trompetter 5 Pranger, hadden deze poging echte, ;e laat ingezet en zij kwamen enkel, neters te kort om nog een woord1, nee te spreken bij de verdeling va» ie tweede, derde, vierde en vijfd, 'laats. Het was nu Ris uit Den Helde,- lie in de eindspurt de Zaankant» Duyf versloeg. Ottenbros won de sprint ran het tweede groepje en Leo dt 3ooy bleek de snelste van het drietal, lat met bijna twee ronden achterstani >p de winnaar door de finish kwam. De uitslag was: 1. T. Hofland, Bever, vijk, 2 uur 11 min. Op één ronde: 2. C. Ris, Den Helden P. Duyf, Zaandam; 4. F. Cornells,, lalfweg; 5. Matzen, Amsterdam. Op één ronde en zestig meter: 8. Dttenbros Alkmaar; 7. P. Peten, laarlem; 8. J. Trompetter, Wieringan- J. Trompetter, Wieringen; 9. S. Prsr.i er, Anna Paulowna; 10. Leo de Booy, ilkmaar. De nieuwelingen<vedstrijd over 40 ilometer werd door de goed rijdend, leijnders gewonnen in een uur en minuten. Deze Amsterdammer werd p de voet gevolgd door zijn stadge- oot De Groot en door Meijer uit aren. pmerkelljk in deze zestiende Rond, an Alkmaar was het grote aantal -emies, dat door verschillende mid mstanders beschikbaar was gesteld. I MAANDAG 5 JUNI I960 =.9Ï j Een monument op hef graf van de heer Sfeenis Zaterdagmiddag werd een monument het graf van het overleden raadslid heer Steenis uit naam van de Ne- inlandse Vereniging van Spooj-, -am-, Naco- en A.T.O.-personeel over dragen aan mevrouw Steenis. De heer L. de Leeuw die thans d» aats van de heer Steenis als voorzit- r van de afdeling Alkmaar van dezt reniging heeft ingenomen, dankt, ivrouw Steenis voor de toestemming i op het graf van de overgetelijke iend een blijvend aandenken té mo- n plaatsen. 'Het hoofdbestuur heeft k zijn volledige medewerking ge ven aan het tot stand komen van het denkteken. De heer Steenis hield n het lied „Eens komt de klare ïone dag", welke woorden aldut -. op het monument hebben late" ten. Na de onthulling zong het koor e stem des volks" dit lied, waarna heer de Leeuw het monument met toepasselijk woord aan mevrouw -enis overdroeg. Hierna sprak d, :r G. Joustra namens het hoofdbe- ur. Hij wenste met een kort woord vrouw Steenis sterkte in het leven, arna het koor nog een lied ten ge- e gaf. Ie heer G. Steenis dankte vervol- s namens zijn familieleden de tal ie aanwezigen voor hun belang- ling, in het bijzonder degenen, dis ie hadden geholpen aan het tot ld komen aan het monument. Uitspraak Amsterdams gerechtshof ons nummer van Zaterdag heb- wij medegedeeld, dat het Amster- se Gerechtshof Vrijdag E. J. J. M. I. klkmaar wegens meineed in een scheidingsprocedure tot acht maan- gevangenisstraf had veroordeeld. berichtgever is hier blijkbaar met is in de war geweest. Het vrijspre- l vonnis van de Alkmaarse recht- waartegen de officier in beroep gegaan is namelijk door het chtshof bevestigd. Burgerlijke Stand b o r e n Johannes M., z. van J. Jonk» en M. J. Schouten. Emerentiana F. A.» L. G. A. de Vreede en A. E. M. Tetteroo. C., z. van C. P. Slikker en A. Bas. - line, d. van J. D. Hollander en A. C. Irma C., d. van G. C. Baken en C. nsen van Jorksveld. Nicolaas, r. vafi en G. de Jong. Comelis, zooa Vasbinder en A. Winkel. Gerardin» van D. van der Hoek en G. K. 4e r. erleden: Jan Blokker, 69 jaar, we* van G. P. Peperkamp. Gerritdina lordeman, 58 jaar, gehuwd met L. Lief» Singor, 47 jaar, gehuwd met G. A- ïiia "k, - k u 23 Mei 1950 is door de griffie1* arr. rechtbank te Alkmaar ipige surcéance van betaling ver* aan de N.V. Handelsonderneming la" Jac. van Laarschot, Kanaal- Alkmaar. Bewindvoerder is Mr- huurman advocaat te Alkmaar, is bevolen, dat de bekende eisers en de schuldenares zullen opgeroepen ter raadkamer van echtbank van Donderdag 6 e 10 uur. Door de verrassende 51 nederlaag tegen Beverwijk is de positie van RK- AFC danig verzwakt. De voorsprong van de Westerwegbewoners is, met nog twee wedstrijden voor de boeg, tot twee punten gereduceerd. Opmerkelijk is dat de Alkmaarders thans aan de kop gaan met zes punten uit vier wedstrijden eneen negatief doelgemiddelde. De stand is thai.s: Ï11CAFC 4 3 0 1 4—5 6 Beverwijk 4 2 0 2 118 4 Grasshoppers 4 2 0 2 7—7 4 Schagen 4 1 0 3 35 2 H.R.C. verloor. HRC heeft gisteren in de promotie- degradatiecompetitie voor Zaandijk het hoofd moeten buigen. De Zaandijkers «egevierden met 81, en namen daar door de kop over: Zaandijk 2 1 1 0 31 3 HRC 2 10 1 6—5 2 QSC 2 0 2 0 1—1 2 Rapiditas 1 0 1 1 36 1 WFC, CDN en Velsen hebben het hoofd moeten buigen voor Schoten. DIERENBESCHERMING /end is in de omgeving van de Ëtnnie- angetroffen een cypers poesje, plm- i oud met wit borstje. «schikking zijn enige zindelijke poesje'* Inspecteur C. Verwer, Baanstra®1' „Kunst na Arbeid" In de zaal van mevrouw de Wed. Van de Vliet werd de heer D. Veen- man, directeur van de muziekvereni ging „Kunst na Arbeid" gehuldigd, omdat op het enige dagen geleden ge houden concours te Zuilen zulke schit terende resultaten waren bereikt. Voor het verplichte nummer werd een eerste prijs behaald en vbor het vrije nummer een derde prijs. Om half acht werd ,de heer Veenman van huis gehaald en onder het spelen van vrolijke marsen door het dorp ge leid. In de bovenzaal werd de heer Veenman toegesproken door de voor zitter der vereniging, de heer B. Vis ser, die hem hartelijk welkom heette Uit een schrijven van burgemeester Dalenberg, die verhinderd was, bleek, dat hij de muziekvereniging een warm hart toedroeg. Een felicitatie en een gelukwens aan het bestuur deed de burgemeester vergezeld gaan van zijn waarderende woorden. Alvorens tot de officiële huldiging werd overgegaan, werden de num mers, waarmee te Zuilen een eerste en een derde prijs werd behaald, door de fanfare voortreffelijk gespeeld. In zijn huldigingstoespraak dankte de heer Visser de heer Veenman voor zijn offervaardigheid en zijn enthou siasme als het de belangen van de ver eniging gold. Als blijk van waardering overhandigde hij een enveloppe met inhoud en voegde hieraan nog een mooi boek toe. Mevrouw Veenman mocht een prachtige bloemenhulde in ontvangst nemen. De heer Jan Dekker dankte de mu ziekvereniging voor de steeds zo be reidwillig verleende medewerking bij gelegenheid van nationale feesten en plaatselijke jubilea en niet te ver geten bij de thuiskomst van onze jon gens uit Indonesië. Een pittige mars besloot het offi ciële gedeelte van deze avond, welke werd besloten met een gezellig samen zijn. Weer in Holland In een met vele vlaggen versierd dorp reed de speciale bus met mili tairen en zette aan de zuiddijk onze plaatsgenoot Jan Poel af, die blakend van gezondheid en enthousiast de met een erepoort versierde toegang tot het erf bekijkende na ruim twee jaar weer zijn ouderlijke woning binnenstapte. Vrijdagavond werd hem de gebrui kelijke serenade gebracht door het fanfarecorps en gaven velen blijk van hun belangstelling. In een korte speech dankte Jan de fanfare voor deze mooie attentie, hij zag hierin een prachtig bewijs van medeleven met de jongens uit Indonesië. Kraanwagen kwam er aan te pas Zaterdagmiddag waren de veehouders B. en S. bezig met hooien aan de Schermerdijk. Hier bij werd gebruik gemaakt van een gecombi neerde Harkmachine-Walenmaker. In de schuine glooiïng van de Dijk gleed de machine af en kantelde in de Dijksloot. Paardekracht was niet voldoende om het gevaarte weer op het droge te krijgen, waarom de hulp van een kraanwagen van de firma A. de Groot te Heer- hugpwaard werd ingeroepen. De kraanwagen had de machine weer spoedig op de wal. Het *oorval leverde enige stagnatie in het werk op. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes A. M., z. van A. Th- Oudhuis en Adriana Groen. Petrus J. H., z. van P. J. Veldboer en M. G. den Ruijter. Johannes M., z. van E. Bijpost en H. Houtenbos. Johannes A., z. van Th. C. Schot en C. Oud. Getrouwd: Josef M. Jamin en Maria E. iïahn. Overleden: Petrus H. van Berlcum, 67 fear, gehuwd met A. Mul. Bridgen In de nieuwe zaal van Hotel „Bellevue" te Esmond an Zee werd Vrijdagavond door de n:';-club „De Egmonden" de eerste, spe ciaal voor de badgasten gehouden, bridge- "ri'e van bet seizoen gespeeld. be uitslag was als volgt: Familie tfoning 54'.'- Dunt; Kopman -Dekkei 47; Liefting- Zwart 46V.; lamilie Zwaan 42; Broier—Vos 9; mevr. Dekker—mevr. Hartgrink 39; Gebrs. Kakker 351/,; mevr. Dekker-Jonker 321/:. Laatstgenoemde zal het komende sei zoen in de tweede klasse mogen uitko men daar gisteren tegen CDN gelijk werd gespeeld. Niettegenstaande het feit dat CSV van ADO verloor zullen de Castricum- mers toch een klasse hoger gaan spelen. OFC zorgde er namelijk voor dat de enige club waarvan CSV nog last zou kunnen krijgen, nul op 'het request kreeg. Nieuwe Niedorp uitgeschakeld. Schoorl verrichtte een goede prestatie door met 41 van Nieuwe Niedorp te winnen. Door deze nederlaag is het vrij zeker dat Nieuwe Niedorp naar de NHVB moe. verhuizen. Koedijk en Schoorl zullen moeten uitmaken wie van beiden in de vierde klasse zal mo gen uit komen. Berdos speelde gelijk tegen Andijk. Aan een doelpunt hadden de Bergena- ren niet voldoende om hun positie in de vierde klasse te kunnen handhaven. Andijk heeft hier nu de beste papieren hoewel ook Blokkers nog een theoreti sche kans heeft. De Molenkrocht promoveert niet Iri een zeer spannende en gelijk opgaande strijd is het De Molenkrocht I Zondag niet mogen gelukken het beslissende puntje binnen te halen; beslissend voor het al of niet pro moveren naar de derde klasse. Merkwaardig was het verloop van het He ren dubbelspel. De Bergenaren wonnen de eer ste set met 6—1 en kwamen in de tweede set op 4—0 te statui. Door het veerkrachtige tegen spel der Leidenaren slaagden deze erin, die set nog met 7—5 te winnen. De derde set werd 6—2 voor Leiden. De laatste hoop was toen nog gevestigd op het jeugdige Dames dubbel: mej. Van Limburg Stirum en mej. T. Winder. Wanneer zij er in slaagden hun partij te winnen, dan zou de eind stand 4—4 zijn. De Molenkrocht had dan een groter aantal gewonnen sets en dusMaar zo ver kwam het helaas niet.. De meisjes weerden zich dapper. Mej. Van Limburg Stirum had echter reeds twee 3-sets partijen achter de rug en dit was duidelijk te merken. Met 3—6, 3—6 moesten de Berger dames het loodje leggen. De uitslagen zijn als volgt: Heren Enkelspel: D. Mosk—J. de Neef 6—3, 6—2; M. Lau—R. H. Lalissang 6—3, 6—4. Dames Enkelspel: mevr. Lugten—mej. D. Hoogeboom 2—6, 8—3, 2—6; mej. Van Limburg Stirum—mej. R. Kanbier 4—6, 6—3, 6—8. Gemengd Dubbelspel: mevr. en de heer Lug ten—mej. D. Hoogeboom en J. de Neef 5—7, 1—6; mej. Van Limburg Stirum en M. Lau— mevr. Splinter en K. Brummel 4—6, 6—0, 6—1. Heren Dubbelspel: J. Lugten en D. Mosk— R. Lalissang en K. Brummel 6—1, 5—7, 2—6. Dames Dubbelspel: mej. Van Limburg Sti rum en mej. T. Winder—mej. R. Kanbier en mej. V. Splinter 3—6. 3—6. H.S.V.'s vierde lustrum Zaterdagavond werd het groots op gezette feest van HSV ingezet met een bijeenkomst op „Kapel". Zondagmorgen was er een speciale H. Mis voor de le den, waarna een gezamenlijk ontbijt volgde. Gisteravond was er een feest avond in het Bruno-gebouw. De heer C. l'Abee, voorzitter, heette de aanwe zigen welkom, speciaal de oud-bestuurs leden. Spr. memoreerde de afgelopen 20 jaar, waaruit bleek, dat HSV er mo menteel kerngezond voorstaat. Het kampioenschap van het 3e elftal en enkele jeugd-elftallen werd gememo reerd en spr. vond het bereiken van de derde plaats door het eerste elftal een verdienstelijk resultaat. De heren H. Pel en C. Bakker spraken als oud-be stuursleden enkele woorden van geluk wens en memoreerden vooral de good will van het bestuur ten opzichte van de leden. Ook de heer Aad Ham sprak nog een enkel woord ter gelegenheid van het 4e lustrum. De heer Jean Robert zorgde voor de vrolijke noot en droeg op verdienstelijke wijze enkele aardige sketches voor. Het was spoedig laat, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Hedenavond wordt de voet balwedstrijd HSV-veteranen tegen de Heiloo-veteranen gespeeld, evenals de handbalwedstrijd tussen twee dames- ploegen. Uitslag aanbesteding Zaterdagmorgen had op het gemeen tehuis, ten overstaan van de gemeente opzichter, de heer Torken, de aanbeste ding plaats van de vernieuwing van het woonhuis van de heer Westorop aan de Butterlaan. Ingeschreven werd als volgt: G. Heijne f 5956; B. Kuiper f 6013; Gebr. Kaandorp f 6025; de Haan en Reek f 6495; fa. Langedijk f 6300 en de fa. Pos en Zn. te Beverwijk voor f 7814. Afzonderlijk voor enkele onderdelen hadden ingeschreven voor electr.-wer- ken: fa. Kasten f 135; J. Kueter f 178. Voor loodgieters-werk: J. Kueter f 552. Voor schilderwerk: G. Schipper f 585. De begroting van het geheel was f 4500' De gunning is aangehouden. D.O.V.E.S.-nieuws Jan Hoogschagen nam Zondag deel aan de wedstrijden van K.D.O. te Am sterdam en won uit een 40-tal lopers de derde prijs op de 3000 meter. Zijn tijd 9 min. 48.1 sec. betekende een nieuw clubrecord en tevens promotie naar de B-klasse. Bij een meerdere baan-routlne en betere tactiek kan deze tijd nog een behoorlijk stuk naar beneden. DOVES beschikt op het ogenblik over diverse lange afstandlopers, die hiertoe in staat zijn. Zondag gaat een klein groepje athle- ten naar Medemblik en een 3-tal meis jes naar de Jun. Club Comp. v. Noord- Holland te Amsterdam. Na drie achtereenvolgende 10 over winningen heeft RK AFC zijn aanhang gisteren teleurgesteld door met 51 van het bezoekende Beverwijk te ver liezen. Nu was 't prachtige zomerweer nu niet direct ideaal voor een stevige partij voethal doch de tegenpartij speelde onder dezelfde omstandigheden zodat wij hierin geen excuus voor het falen van de Westerwegbewoners mo gen zoeken. Hgt lijkt wel of RK AFC in deze promotie-degradatiewedstrijd geabbon- neerd is op één doelpunt. Ook in deze wedstrijd kon de voorhoede van de Alkmaarders slechts eenmaal het doel van de tegenstanders vinden en dat gebeurde reeds na vijftien minuten spelen. Deze achterstand inspireerde Beverwijk tot een laaiend enthousias me. Het kon dan ook niet uitblijysn dat Beverwijk na dat doelpunt van Stam de weg tot het doel zou vinden en dat nog wel vijfmaal. De RK AFC-verdediging was kenne lijk overbluft door dit offensief hetgeen bleek uit enige corners, welke totaal onnodig cadeau werden gegeven. Uit een van deze hoekschoppen ontstond de gelijkmaker. Met deze stand zou de rust ingaan zodat er voor de Alkmaar ders nog van alles mogelijk was. Dat beseften de gastheren ook, want direct na de hervatting zetten zij een offensief in dat vijftien minuten aan hield. De aanvalslinie was echter te veel verzwakt door het achterblijven van de binnenspelers en bovendien kwam rechtsbuiten Tijm te veel naar binnen. De eerste tegenaanval van Be verwijk leverde meteen al een doel punt op en even later deponeerde Verwer de bal in eigen doel. Verschil lende spelers werden door deze ach terstand gedemoraliseerd en de ac tieve Beverwijkers hadden geen moeite om het spel volkomen in de band te nemen. Hun overwicht drukten zij in de resterende speeltijd in twee doel punten uit, zodat RK AFC een duide lijke 51 nederlaag moest incasseren. BURGERLIJKE STAND Geboren; Wolter, i. van J. Groen en H. Schol ting. - Tietje Th. en Maaike C„ doch ters van H. Tolsma en C. M. Broerse. Ondertrouwd; Nicolaas P. Stuijt en Catharina A. Konijn. Jacobus N. Konijn en Johanna M. Koning. Getrouwd; Marinus Ott en Barendina Strietman. Johannes Noë en Geertruida Meijer. Petrus J. Bijvoet en Maria J. A. Duijn. Overleden: Aafje Gootjes, 71 jaar, echtgen. van J. Noomen, wed. van S. Olie. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Zaterdag zijn: kustvissers: IJm. 213 f 260; Kw 72 f 1385; Kw. 92 f 1260; Kw. 189 f 730. Prijzen per kilo: gr. tong 2.65—2.50; gr. midd. tong 2,35—2,15; kl. midd. tong 1,95—1.70; tong I 1.15-1,-; tong II 1.07—0.85; tar bot I 1.291.-. Prijzen per vijftig kilo schol I 47—21; schol II 26—8; schar 10— 6; bot 7—5; wijting 31—17; kl. rode poon I 1611. De aanvoer bedroeg 860 kisten. Er kwam geen haring aan de afslag. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 5 Juni. - 2400 kg rabarber 7,50-8,80; 50.000 kg aardappelen 30—36 en kleine 26—30; 40 kg tomaten 124. 87. Hé, hé, héé- wat is dat voor een brutaliteit", roept Big Ben woe dend. „Hou dadelijk op met dat spui ten! Denk alsjeblieft om mijn zwakke hoofd. En mijn arme zwakke hart kan dit helemaal niet verdragen„Je kunt me nog meer vertellen", ant woordt de burgemeester, die inmid dels ook is aangekomen. „Jij met je zwakke dit en datIk geloof er geen woord van! Nee mannetje, jij zult boete moeten doen en wel hier ter plaatse". Big Ben kijkt de burge meester verschrikt aan, maar durft niets te zeggen. Hij herinnert zich plotseling alles weer. „Kom maar mee", roept de burgemeester en even later zitten de kleine bezoekertjes van Luilekkerland boven op zijn rug om een ritje door de tuin te maken. De burgemeester heeft een bordje bij Big Ben jaten plaatsen: „Tien cent per rit" en de kinderen maken er een dankbaar gebruik van! Speciaal welkom heette de burge meester de jubilerende vereniging St. Caecilia, evenals het hoofdbestuur, het ere-comité, juryleden en allen die zou den medewerken om dit concours te doen slagen. Dit concours, aldus spr., geeft niet aileen vertier in de gemeen te, maar zal ook tonen dat St. Caecilia van onder af opgeklommen is tot de plaats waar zij nu staat, de ereplaats in de harmonie en fanfarecorpsen. St. Caecilia staat steeds klaar wanneer- haar hulp voor een of andere festivi teit wordt ingeroepen en tevens ver heft zij daarmede het culturele peil. Spreker hoopte dat het concours het succes zal brengen dat er van wordt verwacht, waardoor het vele en moei lijke voorbereidende werk beloond zal worden. De voorzitter van het jubileum-con cours, de heer Th. Kuiper, sprak woor den van hartelijke dank voor de vrien delijke ontvangst op het gemeentehuis en zegde de burgemeester toe, dat men Het was Zondagmorgen waarneembaar dat er iets bijzonders aan de hand was in ons mooie dorp. Uit wijde omgeving stroomden geuniformde en niet- geuniformde muzikanten Heiloo binnen en velen brachten hun getrouwe sup porters mede. Toen dan ook om half twaalf de officiële personen, betrokken bij dit groots opgezette muziekconcours, door de burgemeester op het stadhuis wer den ontvangen, was de raadszaal spoedig geheel gevuld. steeds bereid is medewerking te ver lenen waar het door het college van B. en W. gevraagd zal worden. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer Lansdaal, sprak hierna nog enkele woorden tot de jubilerende vereniging en dankte voor de bereidwilligheid mede te werken aan de organisatie van dit grootse concours. Ondertussen was het grote korps van St. Caecilia uit Alkmaar voor het ge meentehuis gearriveerd en werd het Wilhelmus gespeeld, terwijl het gezel schap onder leiding van de burge meester zich op het balcon vertoonde. Na nog een pittige mars, vertrok het corps en namen even later de mars wedstrijden een aanvang. Over de perstaties op dit concours schrijft onze muziekrecensent het vol- gede: Onder ideale weersomstandigheden a®f de jubilerende muziekvereniging „St. Caecilia' uit Heiloo, o.l.v. dirigent Oly, in het muziekpark, bij wijze van feestelijke introductie voor het con cours, Zaterdagavond het openingscon cert. Een aantrekkelijk programma in wat feestelijk en romantische sfeer was voor dit concert samengesteld. Vóór de pauze werd er over het algemeen goed gemusiceerd in het Féërie-Ballet van Alyse Delhaye, en Les Vikings, ouver ture van Vilette. De stemming was soms wat onzuiver. Na de pauze weer bekende en bekoorlijke klanken in Cythère .ballet van Francis Popy en een Selectie uit de Rosamunde-muziek van Schubert. Ook in deze werken viel veel goeds te waarderen. Een viertal pittige marsen flankeerden de concert nummers. Er was een vrij goede be langstelling en het publiek liet het voor St. Ceacilia aan belangstelling niet ont breken. Aldus een geslaagde inleiding voor het eigenlijke concours. De middagwedstrijd Derde afd. Fanfare. He verplichte stuk „Amphion" van Cerfontaine werd door „St. Martinus" ('t Veld) vrij goed uitgevoerd. Beter voldeed het vrij gekozen stuk „L'Ami- tie" van O. Filsfils. St. Caecilia (Heems kerk), dir. L. Tervoort. Met levendige voordracht werd „Amphion" van Cer fontaine gespeeld. Tête Provencale van Popy werd op enkele onzuiverheden na zeer verdienstelijk uitgevoerd. Derde afd. Harmonie. St. Caecilia (Akersloot), dri. J. Krom. Niet geheel zuivere stemming en wat scherp klankgehPlte in beide nummers. „Prerial" van Bisselink had verdienste lijke momenten. i Harmonie „Uitgeest", dir. L. Ter voort. De Pastorale van Boedijn was ongetwijfeld de beste prestatie in deze afdeling. Tweede afd. Fanfare. St. Gregorius (Waarland), dir. E. Peetoom. In het verplichte stuk „Ma- riëtte" van Lureman was men zeer ■onfortuinlijk wat de stemming betrof. „Een mooie Herfstdag" van Bisselink voldeed beter. Hou en Trouw (Heerhugowaard), dir. N. Ossenbrugge. Dit corps gaf een zeer behoorlijke reproductie van Deneuf- bourg's Ouverture Italienne. Tweede afd. Harmonie. St. Gregorius (Nibbixwoud), dir. J. Vriend. Villette's Fantasie leed wel eens onder minder goede stemming. „In het land van de Indra" van de operette-componist Lincke werd goed gespeeld. Eerste afd. Fanfare. Accordando (Spierdijk), dir. L. v. Westen. Fraai klankgehalte in „Les Vi kings" van Villette. Uitstekende mo menten in Rogisters Ouverture „Achil- lis". Eerste afd. Harmonie. Zaandam, dir. S. Kruyt. „In het land van de Indra" van Paul Lincke werd vitaal en muzikaal gespeeld. Boedijns Ouverture „Rossiniana, uitstekend. Afd. Uitmuntendheid Fanfare. St. Gregorius (Duivendrecht), dir. J. Kok. Behoudens wat scherp klankge halte veel goeds in „Cortége Jubilaire" van Delhaye. Te weinig nuancering in „Néron" ouverture dramatique van Popy. Dr Nuyens (Westwoud) dir. Leo Ko ning. De Jubilaire mars van Delhaye liet de dirigent zéér muzikaal spelen, zo ook Mars der Incas van Boudonek. Irene Grootebroek, dir. S. Morsch. Het stuk naar keuze „Second Suite Melesary Band Major" van Holst werd vooral mooi uitgevoerd. „Gij ziji Priester in Eeuwigheid" Het was 6 Juni 1925, dat pastoor H. A. J. Drost na voltooiing zijner stu dies aan de seminarie te Warmond en Hageveld in de Kathedraal te Haar lem tot priester werd gewijd. Nog hetzelfde jaar werd hij be noemd tot kapelaan te Kwintsheuvel. In 1926 ging hij naar Nederhorst den Berg, in 1928 naar Goes, in 1929 naar Rotterdam. Hier werd hij secretaris van de Rotterdamse Patronatenbond, oprichter en moderator van het Rot terdams Kath. Mannenkoor, modera tor van het Roomse Toneel Rotter dam, vice-praeses van de St. Joseph Gezellen Ver. enz. In 1936 werd hij benoemd tot cen traal praeses der St. Joseph Gezellen Ver. in Nederland en lid van de Ge nerale Raad der Gezellen over de ge hele wereld. Toen in 1942 de Gezellen Ver. moesten verdwijnen, werd hij ondergrondsleider der zogenaamde Werkgemeenschappen voor Kath. jonge arbeiders en verschenen van zijn hand illegale folders. In 1945 was hij mede-oprichter van de Kath.. Arbeiders Jeugd en van de Ned. Kath. Jongerenbeweging! In Nov. *4'8 volgde zijn benoeming tot pastoor te Schoorl. De parochianen van de parochie v. d. H. Joannes te Doper hebben dit 25- jarig jubileum van hun beminde pas toor op enthousiaste wijze gevierd. Zaterdag begonnen de feestelijkheden. De jubilaris werd tegen de avond met zijn familie ingehaald vanaf de grens der gemeente. Onder het luiden der klok bewoog zich de lange, kleurige stoet van rui ters, jeugdverenigingen en kerkbestu ren en feestcomité langs der duinen- rand en liet Schoorl's fanfarekorps vrolijke klankfen horen. De stoet had overal veel bekijks en werd bij het fraai versierde Kerkgebouw opge wacht door een schare bruidjes en mis dienaren. Met een Plechtig Lof werd de intocht besloten. Zondag werd het feest voortgezet. De dag ving aan met een plechtige Hoogmis, opgedragen door de jubila ris met assistentie van zijn beide broers, als kapelaan Pastoor A. Lühn hield de feestpredicatie. 's Namiddags was het officiële re ceptie in het geheel versierde Ver enigingsgebouw, waar de jubilaris en familie werden begroet door het kerk koor, dat hem o.l.v. de heer Krimp toezong: „Hulde aan het priester schap" van J. Hoogh C.R. Hierna bracht de voorzitter van het feestcomité, de heer F. J. M. Pinxter, de beminde pastoor hulde namens alle parochianen. Na zijn welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de Deken en de burgemeester van Schoorl, wees hij er op, dat het wel iets bijzonders moest zijn, dat de nuchtere Noordhollanders in zo'n enthousiaste stemming had gebracht als hier heerste. De parochianen hadden hun dankbaarheid willen tonen over de komst van pastoor Drost in Schoorl. Hoog waren de verwachtin gen, die men van deze priester koes terde, enze waren vervuld. Namens allen bood spreker het feest geschenk aan in enveloppe. Hierop volgde een aardig moment, toen de kleuters al sprekende, zingen de en dansende de jubilaris geluk wensten. Tweede spreker was burgemeester mr. C. A. J. Jochems. Een benijdens waardig man, meende deze, die zijn hele leven kan geven aan één taak, geheel zijn roeping kan volgen. Na mens de gemeente Schoorl wenste hij de jubilaris van harte geluk met deze dag. Toen was het woord aan het Ge mengde Koor „Ego Flos", dat o.l.v. C. Himmelreich „Bede van D. Koop en „Du Hirte Israels" van Bortnians- ky, ten gehore bracht. Met een serenade voor de pastorie en een Plechtig Lof werd de middag besloten. 's Avonds om 9 uur voerden de pa rochianen in de tuin van de Pastorie het openluchtspel van Henri Gheon op; „Barnadette". Maandagavond en Dinsdag worden de feestelijkheden voortgezet. Avondwedstrijd afd. Uitmuntendheid St. Caecilia (Amsterdam) dir. S. Noom. Over het algemeen een goede uitvoering van de Yelva Ouverture van Reissiger. 'Keler Beia's Ouverture .Rakowski" klonk nog al wat ongelijk. St. Ceacilia, Alkmaar. Dir. L. Oly. Het verpl. stuk Yelva van Reissiger werd op te loven wijze uitgevoerd. De Rossiniana van Boedijn werd met vitale voordracht uitgevoerd. Ere afd. Fanfare: Bovenkerks fanfa re. dir. J. Beekhoven. Van Mever's Ouverture klonk wat te vlak, maar het is ook Ave 1 een wat monotoon werk. De Bohemienne Ouverture had uitsteken de ogenblikken, goede klanken. Super afd. Harmonie. Apollo Hoorn, dir. Leo Koning. De Vrolijke Vrouw tjes van Windsor van Nicolai werd uit stekend gespeeld. Webers „Oberon" vormde een waarlijk brillant slot van deze eerste concoursdag. Uitslag concertwedstrijd Derde afd. Fanfare St. Martinus ('t Veld) 303 p. I prijs: De nieuwe weg tussen Andijk en Grootebroek zal op 17 Juni door di Commissaris der Koningin officieel worden geopend. Voor aardbeien zonder dop is de minimumprijs ter veiling vastgesteld op f 0.45 per kg. Reeds zijn te Beverwijk aardbeien van de volle grond in slof fen aangevoerd. Verwacht wordt, dat de speciale veilingen tussen 10 en lr; Juni zullen aanvangen. Over de afzet der vruchten is men te Beverwijk ma tig optimistisch. St. Caecilia (Heemskerk) 344 p. 1 prijs: 3 prijs. Derde afd. Harmonie St. Cecilia (Akersloot) 230 p. 3 prijs: Harm. „Uitgeest" (Uitgeest) 373 p. 1 prijs. Tweede afd. Fanfare St. Gregorius (Waarland) 273 p. 3 prijs; Hbu en Trou (Heer-Hugowaard) 356 p. 1 prijs. Tweede afd. Harmonie St. Gregorius (Nibbixwoud) 261 p. 3e prijs. Eerste afd. Fanfare: Accordanda (Spierdijk) 314 p. 2 pr. Eerste afd. Harmonï Harmonie (Zaandam) 343 p. 1 prijs, Afd. uitmuntendheid Fanfare St. Gregorius (Duivendrecht) 357 p. 1 prijs; Dr. Nuyens (Westwoud) 322 p. 2 prijs; Irene (Grootebroek) 337 p. 1 Prijs. Afd. uitm. Harmonie St. Cecilia (Amsterdam! 301 p. 2e prijs; St. Cecilia (Alkmaar! 298 p. 2e prijs. Ere afd. Fanfare. Bovenkerks Fanfare (Bovenkerk,) 337 p. 1 prijs; r Super, afd. Harmonie „Apollo" (Hoorn) 339 p. 1 prijs. UITSLAG MARSWEDSTRIJD: St. Cecilia (Heemskerk) 96 p. 1 prijs; St. Cecilia (Akersloot) 90 p. 2 prijs; Harmonie (Uitgeest) 101 p. 1 prijs;; Hou en Trou (Heer-Hugowaard) 105 p. 1 prijs; St. Gregorius (Nibbixwoud) 107 p. 1 prijs; Accordanda (Spierdijk) 105 p. 1 prijs; Harmonie (Zaandam) 90 p 2 prijs; St. Gregorius (Duivendrecht) 99 p. 1 prijs; Dr. Nuyens (Westwoud) 107 p. 1 prijs; Irene (Grootebroek) 99 p. le prijs; St. Cecilia (Alkmaar) 106 p. 1 prijs; Bovenkerks Fanafare 102 1 prijs; Apollo (Hoorn) 103 p. 1 prijs. UITSLAG TAMBOERS-WEDSTRIJD Hou en Trou (Heer-Hugowaard) 92 p. 2e prijs; St. Gregorius (Nibbixwoud) 88 p. 2 prijs; Dr. Nuyens (Westwoud) 93 p 2 prijs; Irene (Grootebroek) 104 p. 1 prijs; St. Cecilia (Amsterdam) 104 p. 1 prijs; St. Cecilia (Alkmaar) 107 p. 1 prijs; Apollo (Hoorn) 106 p. 1 pr. De Jury De Jury werd egvormd door de mu sici Jos de Klerk, Haarlem,- :M. Kockel- koren, Maastricht, en Goenraad v. d. Knaap (Rijswijk). - De eerste concoursdag is- succesvol verlopen. In artistiek opzicht vinden we het jammer dat de klassieken op het programma deze keer niét voor kwamen. Z.Em. Johannes Kardinaal da Jong heeft Donderdag een bezoek ge bracht aan het Trappistenklooster „Sion" te Diepenveen, dat 60 jaar bestaat. De Kardinaal ontmoette daar tevens zijn vroegere studie vriend uit Rome, de Vader-abt van het klooster. Dom dr. Gabriël v. d. Moosdijk, die zijn 50-jarig Pries terfeest herdenkt. Tijdens de H. Mts, die door de Vader-abt werd gecelebreerd, werd bij o.m. door Kardinaal de Jong geassisteerd Z.Em. Kardinaal de Jong wordt bij het verlaten van het klooster door de Vader-abt uitgeleide gedaan. Misdaad aan de lopende barad De Haagse politie heeft dezer dagen acht inwoners van de Residentie, die werden verdacht van het plegen van een aantal inbraken en diefstallen, ge arresteerd. Drie hunner hebben be kend, dat zij tezamen vijf en twintig inbraken hebben gepleegd. Zo bezoch ten zij samen elf scholen.. In een ervan maakten zij vijfhonderd gulden buit. Ook zijn zij een Hervormde kerk bin nengedrongen, waar zij de Avond- maalswijn opdronken. ALKMAARSE VEEMARKT ALKMAAR, 5 Juni. 53 stuks vette koeien 500,— tot 1100,— en 112 nuchtere klaveren (slacht) 30,— tot 65,— per stuk; 288 varkens 1.46-1,52 per kg.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3