10, Groot machtsvertoon in „Bordeaux-Parijs" Limburgs enthousiasme versloeg Blauw Wit Sport in 't kort Eén Nederlander versloeg 12 Fransen en 6 Belgen Nederlandse ploeg voor de Tour Van Est maakte geschiedenis Sportuitslagen Coppi lange tijd van de baan Slijkhuis bijna hersteld Hoofdstedelingen leden gevoelige nederlaag Ajax won van Enschedese Boys Wim van Est, Henk de Hoog, Frans Vos Wim de Ruijter enWout/'e Wagtmans ct De grootste en de beste! Binnenkort 48 eerste klassers in 4 afdelingen HUWELIJK «fc Het Radioprogramma MAANDAG 8 JUNI 1950 achterstand, Le Strat, Diot, Masson, Hendrickx, Tassin en de overige deel nemers. De vooruitzichten van de con currenten van Somers waren niet roos kleurig. Niet alleen was diens voor sprong zeer behoorlijk, maar bovendien draaide deze uitstekende rouleur zijn kilometers met verbluffend gemak. Een ieder die deze course gadesloeg, vroeg zich af of Somers, evenals in 1937 en 1947, de wedstrijd zou gaan winnen. Toen de voorsprong van de Belg tot elf minuten was gegroeid, meenden Van Est en Diot dat hun tijd was ge komen. Met iedere trap werd de ach terstand op de vluchteling iets kleiner. Diot kon het tempo niet lang volgen en liet het aan onze landgenoot over de strijd met Somers alleen voort te zet ten. En vrij onverwachts had Van Est succes. Somers kreeg een geweldige in zinking, zo erg zelfs, dat hij van zijn fiets stapte. Toen hij zich weer in het zadel zette, had hij vijf minuten verlo ren en de onverstoorbare Van Est kwam nader en nader. Op de top van de heuvel van Etampes, zat de Braban- Men moet 53 jaar in de geschiedenis van de wielersport terug gaan om de naam van een Nederlander tegen te komen, die in de belangrijkste en zwaar ste wielerwedstrijd, welke de internationale wielerkalender kent, een hoofd rol heeft vervuld. Matthieu Cordang werd in 1897 tweede ln deze monsterrit. Drie-en-vjjftig jaar hebben de Nederlandse wielersportenthousiasten moeten wachten om met trots de naam van één hunner favorieten te mogen noemen, maar vandaag kunnen zjj dat dan naar hartelust doen. Wim van Est, de sterke renner uit het Zuiden van Brabant, heeft in een tocht van 586 kilo meter geschiedenis gemaakt door achttien zorgvuldig geselecteerde renners uit Frankrijk en Belgie achter zich te laten. Met ruim zes minuten verschil op de Fransman Diot reed onze landgenoot het Prinsenpark te Parijs binnen, aelfs zonder dat hfl zijn laatste reserves had aangesproken. Het is één der fraaiste successen, zo niet het fraaiste, dat ooit door een Nederlandse ren ner op de weg werd behaald. Alleen achtervolgde Van Est de Belg Somers Twaalf Fransen, zes Belgen en één Nederlander gingen Zaterdagavond om half twaalf to Bordeaux van start. Flakkerende flambouwen wierpen gril lige schaduwen op de negentien ren ners, die, goed ingepakt in dikke trui en en wollen kousen, de moed hadden deze monsterrit aan te vangen. Tot Chatellerault, een afstand van S67 km, werden geen ernstige uitloop pogingen ondernomen. Diot, Idee, Mas son, Butteux, Le Strat, Tacca en Tas- sin liepen beurtelings enkele tientallen meters uit, doch na iedere uitlooppo ging volgde een hergroepering van het peloton. In Chatellerault, waar de gang makers met hun Derny-motoren ston den te wachten, waren het Danguil- laume, Somers en De Clerck, die het eerste weg waren. Het tempo steeg aan zienlijk, zelfs tot boven de 50 km, maar niettegenstaande dit hoge tempo zag Somers toch kans langzamerhand uit te lopen. Het peloton zag deze uitloop poging laarschijnlijk niet al te zwaar in en liet de Belg rustig gaan. Bij het passeren van Amboise (362) had hij zijn voorsprong dan ook tot drie minu ten kunnen opvoeren. Het tempo van het peloton was Masson (B) en Lapebie (Fr.) intussen toch te machtig gewor den en zij hadden moeten lossen. Mou- jica (Fr.) hield hun spoedig gezelschap en enkele kilometers later capituleerde dit drietal. Terwijl de man met de ha mer zulke onbarmhartige klappen uit deelde, vergrootte Somers zijn voor sprong en te Beaugency (427) had hij tien minuten voorsprong op Van Est, Gaidin, Idee en de Belgen De Clerck, Walschot en Ockers. Achter deze ren ners lagen met verschillende minuten Om het kampioenschap van Nederland AjaxEnschedese Boys 20; Limbur- giaBlauw Wit 62. Promotie 2e klasse, West I: DWVOSV 6—0. Promotie 2e klasse, West II Emma—UVS 6—0 (Neptunus en Emma moeten beslissingswedstr. spelen). Promotie 2e klasse, Zuid II JulianaChevremont 11. Promotie 3e klasse HRCZaandijk 13. Schoten—C.D.N. 11, Schoten 2e klas- ser; WFCVelsen 3->-l. Promotie 4e klasse BK AFCBeverwijk 15; Grasshop persSchagen 20; BloemendaalW MS 22; RivalenDe Germaan 21; AalsmeerDe Meer 12; SDZUit hoorn 4—0; ADO -20CSV 40; Patria DWSV 2—1; OFC—Succes 4—1; WY —SEC 1—4. Bekerwedstrijden 8e ronde ExcelsiorBleijerheide 31; UWD HC 01; PSVJuliana 10; Sneek Haarlem 08. der vlak achter de Belg. Op het mo ment dat Van Est wilde gaan spurten kwam hij ten val. Zijn blessures waren gelukkig niet van ernstige aard en en kele kilometers verder kon hij toch de leiding van Somers overnemen. Intus sen had Diot zich weer van een inzin king hersteld en ook de Fransman pas seerde Somers. Van Est beheerste de situatie echter volkomen en het was duidelijk, dat de Fransman voor hem geen bedreiging zou kunnen worden Zegevierend over het puikje van Fran se en Belgische wielrenners reed een montere en gelukkige Van Est 't Prin senpark te Parijs binnen. Het was voor hem en de gehele Nederlandse wieier- wereld een grote dag. Het eindklassement was: 1. Van Est, 586 km in 17 uur 25 min. 43 sec.; 2. Diot (F) 17.32.04; 3. Somers (B) 17.44.29; 4. De Clerck (B) 17.56.48; 5. Masson (B) 18.02.24. Na Masson kwamen nog slechts vier renners binnen, namelijk Gaudin, Le Strat, Butteux en Tacca. De overige tien hadden opgegeven. Coach van roeiteam gedood bij aanrijding Tijdens de wekelijkse oefening van de damesploeg der roeivereniging Cor nells Tromp te Hilversum is een droe vig ongeluk gebeurd, dat aan de 23- jarige coach van de ploeg, mej. Puck Smits het leven heeft gekost. Mej. Smits fietste op het pad naast het Hil- versums kanaal met de roeiers mee, Zij lette echter onvoldoende op. toen zij het pad moest verlaten en werd, juist toen zij op de Vreelandse weg kwam, door een naderende auto ge grepen. Zij was op slag dood. De chauffeur kon het plotseling te voor schijn komende meisje niet meer ont wijken. Fausto Coppi, die, zoals wij reeds meldden, tijdens de negende etappe van de ronde van Italië een valpartij maak te en met een bekkenfractuur in een ziekenhuis te Trente werd opgenomen, zal twee maanden het bed moeten houden. Volgens professor Pais uit Bologna zal het herstel van Coppi lan ge tijd duren, maar wel staat vast, dat hij later weer aan wedstrijden kan deelnemen. Of dat reeds dit jaar het geval zal zijn kan nog niet met zeker heid worden gezegd. Met overweldigende meerderheid van stemmen heeft de jaarvergadering van de Engelse Football League be sloten in beide afdelingen van de der de divisie het aantal clubs van 22 op 24 te brengen. Voor de wedstrijden van de Hen ley Royal Regatta, die van 5 t.m. 8 Juli op de Theems worden gehouden, hebben o.a. de Nederlandse skiffeurs Van Stolk en Neumeier ingeschreven. Njord zal met een acht uitkomen. De beslissing in de competitie om het landskampioenschap is practisch ge vallen. Limburgia heeft namelijk kans gezien om de Blauwwitte Amsterdam mers met een gevoelige nederlaag naar de hoofdstad terug te sturen, zodat de Limburgers, met nog twee wedstrijden te spelen, een vrjj veilige voor sprong van drie punten op Blauw-Wit hebben. Het landskampioenschap kan de Limburgers dus alleen nog maar ontgaan als zij twee wedstrijden achter elkaar verliezen en Blauw-Wit zjjn laatste wedstrijden wint. Óp 17 Juni ontvangt Blauw-Wit Enschedese Boys, de club waarvan Ajax Zaterdag met 20 won, en speelt Limburgia een uitwedstrijd tegen Herenteen. Ook de laatste wedstrijd van Limburgia is een uitwedstrijd en wel op 24 Juni tegen Ajax, De dag daarop speelt Blauw-Wit in het Friese Haagje. nuten tot 42, zodat er weer hoop begon te leven in de harten van de Amsterdammers. Van Lubeck maakte hieraan een einde door Van Raalte voor de vijfde maal het nakijken te geven. Het zesde doelpunt, dat door De Graaf werd gescoord, ontnam de Amsterdammers alle, misschien nog aanwezige illusies. Vijf reserves voor de Scandinavische toer Da vijf volgende spelers zijn door de Keuzecommissie van de KNVB aange wezen als reserves voor de wedstrijden tegen Zweden (8 Juni te Stockholm) en Finland (11 Juni te Helsinki): Sa- ris (BW), Huybregts (BW), Laken- berg (Blauw-Wit), Van der Hart (Ajax) en Roosenburg (Sneek). Met snelheid en enthousiasme heb ben de Limburgers de technische meerderheid van de blauwwitte hoofd stedelingen bedwongen. Dat het ech ter een 62 overwinning zou worden daarop had de verstokte Limburgia- aanhanger wel niet durven hopen. Bergman, Wilders en Lakenberg stevenden direct na de aanvang op 't doel van Jacobs af, maar de trap- vaste Limburgia backs Groen en Van Huizen riepen hun een tjjdig halt toe en zetten met verre trappen hun aan- valslinie aan het werk. Het duurde nog even voor dat de Limburgers tot re sultaten kwamen, maar na vijftien minuten sloegen zij in één minuut tweemaal toe. L. Cox loste een ont zettend hard schot, dat Van Raalte alleen maar kon horen en weinige mi nuten later moest de doelman van de hoofdstedelingen capituleren voor een schot van De Graaf. Het kostte Blauw-Wit enige tijd deze slagen te verwerken en de Limburgers verkre gen daardoor een duidelijk overwicht. Een kwartier voor de rust werd Lim burgia echter stevig aan de tand ge voeld, maar voor het doel faalden de Amsterdammers hopeloos. Een uitval van Limburgia gaf Van Lubeck de gelegenheid nummer drie achter Van Raalte te plaatsen en vlak voordat de scheidsrechter voor rust blies was het deze speler, die de voorsprong van Limburgia tot 40 vergrootte. Na de hervatting verkleinde Tolmeyer deze achterstand binnen enkele mi- Ajax won weer eens. •Na een serie nederlagen heeft Ajax weer eens kans gezien een overwin ning te behalen. Met 20 werd van Enschedese Boys gewonnen, zodat toch nog mogelijk is, dat Ajax op de derde plaats in de competitie om het landskampioenschap kan eindigen. De stand is: Limburgia 8 6 1 1 30—13 13 Blauw Wit 8 4 2 2 23—20 10 Maurits 9 4 2 3 16—17 10 Ajax 8 3 0 5 16—16 6 Heerenveen 8 2 2 4 15—25 6 Ensch. Boys 9 2 1 6 9—18 5 Amsterdam krjjgt spannende derby. Amsterdam krijgt Zondag een span nende derby te zien. In de promotie competitie tweede klasse won DWV namelijk met 60 van OSV, zodat de ontmoeting ZeeburgiaDWV de be slissing moet brengen, welke club het komend seizoen in de eerste klasse mag uitkomen. Zeeburgia 3 2 1 0 6S 5 DWV 3 2 0 1 10—4 4 OSV 4 0 13 1—10 1 In het district West II speelden Emma en UVS een promotiewedstrijd welke door Emma werd gewonnen. Neptunus en Emma eindigden met een gelijk aantal punten, zodat tussen deze twee clubs een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld. Het gelijke spel dat Juliana tegen Chevremont be haalde is niet meer van betekenis, daar Chevremont toch reeds naar de eer ste klasse promoveerde. De Zondag op het Houtrustterrein te Den Haag gespeelde korfbalwed- strijd tussen Nederland en Belgie ein digde in een 33 gelijk spel. In de laatste ontmoeting tijdens de Scandinavische tournee heeft de ploeg van Trekvogels de concurrenten uit Malmö verslagen met 57 tegen 48' punten. In verband met de blessure van Slijkhuis werd het nummer 1500 meter van het programma geschrapt. Volgens de leider van de Trekvogels- ploeg zal Slijkhuis in staat zijn uit te komen in de voorwedstrjjden om de Prins Hendrikbeker, die op 18 Juni ln Rotterdam worden gehouden. Honderden toeschouwers zorgden voor een spontaan applaus, toen Henk Meertens uit Zandvoort de aldaar ge houden zeekistrace won, zowel in de eigen-bouwklasse als in de vrije klasse. Veertig jongens namen aan deze, op de glooiende Van Lennepweg verreden wedstrijd deel. Men rekent er in Londen op, dat meer dan 50.000 toeschouwers Dins dagavond 6 Juli in het White City stadion zullen komen om de wedstrijd tussen Bruce Woodcock en Lee Sa- vold te zien. Naar schatting zullen deze boksliefhebbers in totaal 80.000 pond sterling neertellen voor hun toegangsbewijs. De Britse coureur Eric Oliver heeft de grote prijs van Bern voor motoren met zijspan (600 cc) gewonnen met een gemiddelde snelheid van 124 km. per uur. Vijf en vijftigduizend toeschouwers waren er gisteren te Brussel getuige van hoe Belgie, na met rust reeds een 21 voorsprong te hebben behaald, de voetbalwedstrijd tegen Frankrijk met 41 won. Het Zweedse elftal, waartegen de Nederlanders Donderdag S Juni in Stockholjn zullen spelen. Het zijn v.l.n.r., bovenste rij: S. Nillsson, K. Nordahl, I. Gaerd. H. Jeppson en S. Sundquist. Onderste rij: S. An- dersson, E. Nillsson, C. Svensson, K. Pamér, C. Johansson en L. Skoglund. De Nederlandse renners Wim van Est (Rucphen), Henk de Hoog (Ant werpen), Wim de Ruyter (Rotterdam), Frans Vos U - Bosch) en Wout Wagt mans (Breda) zijn door de vertrou wensman in Nederland van de organi satoren van de Ronde van Frankrijk, Ru de Grood, gekozen om deel uit te maken van de Nederlandse ploeg, die dit jaar in de Tour de France zal star ten. Over de bezetting van de zesde plaats in de ploeg worden nog onderhandelin gen gevoerd. Een aantal renners komt hiervoor in aanmerking, waarbij voor namelijk zal worden g op de resul taten, welke deze cand'daten-in de ko mende wedstrijden zullen behalen. per rol Wout Wagtmans is op het ogenblik nog amateur, maar wij hebben verno men dat hij dezer dagen een licentie als professional zal aanvragen, welke door de Nederlandse Wielren Unie onmiddel lijk kan worden verstrekt. De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben er hun goedkeuring aan gehecht om P. van Ierlant (Til burg) te brnoeme, als ploegleider van het Nederlandse zestal, in welke functie hij zal worden bijgestaan door de oud renner Jan Pijnenburg, eveneens uit Tilburg. Bjj „Pijn" in Tilburg Bij Jan Pijnenburg in „Old Dutch" te Tilburg was het druk, toen wij bin nenkwamen nem even aan het spre ken te krijgen. „Ik ga mee, mits de voorgestelde ploeg zal rijden. Ik ga niet naar Franki im naar de bergen te zien, niet na; Parijs om de boulevards, die ken ik al lang. Ik ga naar Frankrijk evenzo als ik destijds na Amerika ging, niet om wolkenkrabbers te be kijken, maai om iets te bereiken en met deze ploeg zullen wjjj iets berei ken", aldus „De Pijn". Het rapportBurgwal" aangenomen In een buitengewone bondsvergade ring van de K.N.V.B. zijn de voorstel len tot reorganisatie van het competi tiewezen, vervat in het rapport van de studie-commissie Burgwal, aangenomen. Twee-en-zestig afgevaardigden stemden voor, 31 tegen het rapport, zodat de benodigde 2/3 meerderheid precies be reikt was. De voorstellen omvatten onder meer: dat de 60 eerste klassers, die er op het ogenblik zijn binnen afzienbare tijd worden teruggebracht tot 48, onder te brengen in vier afdelingen, elk van 12 elftallen. Voorts gaat de afschaffing an de degradatie-wedstrijden onmiddellijk in, zodat de voor degradatie in aanmer king komende elftallen reeds in het seizoen 1950/51 automatisch in een la gere klasse moeten uitkomen. Petriceire en Dapciere hebben spijt Het proces tegen Fetricevic en Dapee- vic, twee hoge Joegoslavische officie ren, die werden beschuldigd van spion- nage en verraad ten behoeve van de Russen, is Zondag geëindigd. Dinsdag wordt de uitspraak verwacht. Petrice- vic, bekende Zondag, schuldig te zijn en betuigde zijn spijt. Hij verzocht, hem niet de zwaarste straf op te leg gen. Dapcevic betuigde zijn diepste leedwezen over zijn schuldige connec tie met Sidorovic, de toenmalige Russi sche militaire attaché n Belgrado. Hij zei ervan overtuigd te zijn geweest, dat de Russen in die tijd niet de Joego slavische leiders uit het zadel wilden werpen. Nieuw record op de 4 meter hardlopen De dames-estafetteploeg van Sagitta Is er gistermiddag tijdens de regionale athletiekwedstrijden op de Sintelbaan te Amsterdam in geslaagd het oude re cord 4 maal 200 meter dames estafette wet 1.7 ec. te verbeteren en daarmede te brengen op 1 min. 46,6 sec. Dit suc ces werd behaald niettegenstaande het feit, dat de wisselpunten, Fanny Blan kersNel Büch en Nel BüchRie van de Ploeg, bijzonder slecht verliepen. won Ronde van Goes Braspennincx uit Zundert werd gis teren winnaar van de wielerronde van Goes over 120 kilometer. Hij maakte een tijd van drie uur en zeven mini) ten en had bij de finish een voorspron, Van 500 meter op Mangelaars uit Hon Serheide, Pierel en Konings uit Breda warme wee. stelde aan de wie renners zware eisen en dat is dan ooh de reden, dat slechts 15 van de 45 aai de start verschenen deelnemers de course uitreden. DOOR MARY BÜRCHELL (78) „Je oom Chad ziet er op dit portret veel angstaanjagender uit dan op dat wat jij in je studeerkamer hebt", zei Teresa tegen EUiott. En Elliott zei: „Hij is op het ogenblik niet tevreden over me", en hij hief zijn glas op naar oom Chad met een uitda gend lachje. Bedoel je, dat hij niet van mij gehou den zou' hebben?" Teresa sprak nadenkend en zonder rancune. Waarop Elliott zich naar haar toekeerde en haar met ongewone belangstelling aan zag. „Weet je", zei hij. alsof de ontdekking hem verbaasde. „Ik geloof dat oom Chad wèl van je gehouden zou hebben. Mis schien zal hij na verloop van tijd wat ninder streng gaan kijken." Toen lachten ze allebei. Teresa was blij, dat zij en Elliott niet lang op de receptie hoefden te blijven Ze meende nooit voor een zo moeilijke opgave te zijn gesteld als het combineren van de rollen van mevrouw Elliott Bur- dern (die met een grote verzekerdheid gespeeld moest worden om aan haar nieu we schoonmoeder te behagen) en Teresa Vaylon die terwille van tante Lydia een onderworpen uitbeelding vroeg. Eerst toen haar moeder haar een zoen gaf en fluisterde, „je bent erg lief en ge distingeerd als Teresa Burdern", voelde ze toch misschien iets bereikt te hebben in de gecombineerde rol. Anthony was het die alles tot in de perfectie regelde en die op het moment dat Teresa meende zoveel verdragen te hebben als in haa^ macht was - fluister de dat de auto voorstond. Nu moest er alleen nog worden afscheid genomen en Teresa doorstond moedig de onechte kussen, terwille van de enkc*» - van haar moeder, van Anthony en, moge- lijk, van Clara die waar gevoel en af- fectie uitdrukten. Toen zaten Elliott en zij in de auto. En omdat hij „meer dan genoeg van die on zin had", zoals hij mopperend tegen Te resa zei, bekortten ze het wuiven en na roepen. De auto reed de oprijlaan af en verwijderde zich van de nog steeds glim lachende groep op de stenen trappen van Oom Chad Burdern's huis. Elliott en Teresa waren hun huwelijk» reis begonnen. Lange tijd reden ze zwijgend voort Toen vroeg hij kort, „Moe?". Ze schud de het hoofd. „Nee, ik was een beetje moe op de receptie, maar ik rust nu uit." „Je hebt de laatste tien minuten zo ernstig gekeken, dat ik me afvraag, waaraan je gedacht hebt. „Ik dacht erover, dat ik je een maand geleden nog niet kende," zei Teresa eenvoudig. „En was dat een zorgwekkende ge dachte?" „O, nee. Niet zorgwekkend. Eerder zonnig." Hij lachte. Maar het was een voldaan lachje. „Je bent 'n romantisch kind, Teresa." „Maar jij hebt ook iets van een ro manticus", verzekerde ze. „Ik? Geloof me, ik ben wat je noemt een doorgewinterde zakenman, die zich niets laat wijsmaken." „Daarom kan je in je vrije tijd nog wel romantisch zijn," zei Teresa en dat scheen hem zeer te vermaken. „Waarom denk je dat ik een roman tisch temperament heb?" „Denk jij dat een man, die alleen maar realist is een meisje ten huwelijk zou hebben gevraagd, dat hij niet gezien had?" pareerde Teresa. Hij glimlachte peinzend. „Maar.ik zei je toch dat ik je ge zien had Ik heb je in het licht van mijn aansteker gezien. Bovendien had ik je stem gehoord en de manier waar op je lachte en.... waar lach je nou om?" vreeg hij. „O, alleen om de ontzettend realis tische, nuchtere manier van spreken," zei Teresa. Hij keek haar een ogenblik strak aan Toen lachte hij ook en haar hand ne mend legde hij die onder de zijne op het stuur. „Teresa, wil je me iets vertellen?" Hij zag recht voor zich uit over de weg, maar hij glimlachte nog steeds. „Ik denk het wel." „Waarom ben je met me getrouwd?" „Omdat ik van je houd," zei ze kalm. Ze voelde de snelle druk van zjjn hand op de hare. „Jou schat". Hij keek haar nog niet aan. „Wanneer wist je dat?" „De eerste avond in de studeer-' kamer toen je je handen om mijn middel legde en vroeg of ik met ]e wilde trouwen. Herinner je je dat?" „Ja, ik herinner het me". Ze zeiden beiden niets meer. maar reden kilometer na kilometer tevre den zwijgend verder. Ze was Anthony's raad niet aan Elliott te zeggen dat ze van hem hield voor ze de zekerheid had dat hii haai liefhad vergeten. Ze was Elliott's eigen ruwe verklaring, dat hij nooit meer van iemand houden zou zoals hij van Mama gedaan had. vergeten. Ze genoot slechts door een door van het geluk, dat hij, dank zij haar liefde voor hem „jou schat" gezegd had. (Wordt vervolgd) Pronk verloor in Parijs In afwachting van de aankomst van de „klassieker" BordeauxParijs wer den gistermiddag in het Prinsenpark internationale stayerwedstrijlen ge houden. De Zwitser Besson won de uurwedstrijd met een afstand van 74,625 km voor Lemoine, op zestig me ter, Godeau, op een ronde en Pronk op zes ronden. Berthery kreeg tien ronden achterstand en Bijster elf. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.05 Fouten langs de weg. 6.20 Christelijk gemengd koor. 6.35 Bach- programma. 7.15 Engelse les. 7.30 Oklahoma selectie. 7.40 „Vandaag" 8.05 Omroep-orkest. 8.55 „Het verlaten huis", hoorspel. 9.40 Disco- varia. 10.00 't Kerkvenster. 10.10 NCRV-koor. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Paul White- man en zijn orkest. HILVERSUM 1, 402 m. om 6, 8 en 11 uur. music. 6.30 Strijdkrachten, krant. 7.30 Inleiding tot Regering'suitzending. 8.10 8 20 Chanson Russe. 8.40 De wereld van het glas. 9.20 Favorieten-fantasie, hoorspel. 11.15 Avro-swing- Nieuwsberichten 6.15 Music, music, 7.00 Radio-Film muziekbegrip. 7.45 Radioscoop-journaal. Jimmy Davis 8.50 9.10 Pierre Palla. 9.40 „Commando", corner. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Strijk kwartet. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Rotterdams Philharmonisch-Orkest. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Lunchconcert. 12.33 KRO Minnestrelen. 1.20 Orkest zonder naam. 2.00 Viool-Recital. 2.30 Werken van Ludwig %an Beethoven. 3.00 Schoolradio. 3.30 Ope rette-fragmenten 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd 5.15 lang zullen ze leven. 5.45 KRO Amusements orkest. 6.20 Sportpraatje. 6.30 De zielkunde van man en vrouw. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 Introductie. 7.45 Zeg eerlijk je mening. 8.12 Musica Sacra. 9.35 Suite. 9.55 Kampvuren langs de Evenaar 10 10 Bach- cyclus. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand 11.15 Strijkkwintet. 11.45 The Glasgow or- pheus choir. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6 8 en 11 uur. - 8.15 Gram.- tiiuziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Gram.- muziek. 9.30 „Aubade". 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. J0.50 „Kleutertje luis ter. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 De Wek ker. 12.00 Maria Zamora. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Gerard van Krevelen. 1.15 A«nxiee* weekoverzicht. 1.25 Harmonetto. 00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. '30 Brendan's. 5.30 Gram muziek. 5.45 Rege- nngsuitzepding. 6.15 Tom Erich. 6..30 Strijd- krachten. 7.00 Muzikale gebeurtenissen. 7.20 Gram.muziek. 7.30 Achter het voetlicht 7.45 Oourvil. 7.55 Paris votis parie. 8.15 Opera- concert. 9.00 „Zondag". 9.20 Uit het rifk der melodie. 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 hamerkoor en Omroep Kamerorkest. 10.48 Boksen. 11.15 Das Musikalische Opfer.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5