Ontwerp voor een nieuwe winkelsluitingswet :pe Zweden zullen belust zijn op revanche I1ATAVLS Groot debat over kleine wet acht SPORT-ALLERLEI Oranje-ieam gesterkt door de overwinning op Engeland B Washington tevreden over Plan-Schuman Minister hield rekening met wensen van publiek en handel Westerling naar Leeuwarden? Geen uniforme middag sluiting Tweede Kamer bespreek i noodregeling voor sireekplanwerk In afwachting van de Ruimtewet Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic I Golfstroom wordt onderzocht Al te goed.... Roger Peyré verdwenen HUWELIJK KERKELIJK NIEUWS Het Radioprogramma WOENSDAG 7 JUNI 1950 T NPELUK HEBBEN ZE HET "JE DOORZIEN, ALS PE LANGE IET VE2EAPEN HAP, ZOU I LANGEK HE86EH KOMMEN 1DEN Aan de vooravond van Zweden—Nederland genoemde spelers waren vertrokken, om van een Engels elftal te winnen. Twee maanden geleden hadden wij nog aan een behoorlijk resultaat van onze vertegenwoordigers ernstig ge twijfeld, maar na het éclatante succes tegen Engeland B is er geen enkelö Als WÜ de lange staat nagaan van de internationale wedstrijden, welke het Oranje-team in de loop der jaren heeft gespeeld, komen wij elfmaal de naam van Zweden tegen. De laatste maal dat de nationale teams van deze landen tegen elkaar uitkwamen, is dat een wedstrijd geworden die bij velen nog lang in de herinnering zal hebben nageleefd. Niet omdat het Nederlands elftal de wedstrijd met 1-0 won, doch hoofdzakelijk om de manier waarop die overwinning tot stand kwam Tegen de verwachting in bleken de Oranjehemden op die gedenkwaar dige Junidag in 1948 volkomen tegen de Zweden opgewassen. Het Nederlands elftal dat morgen het Raasunde-stadion te Stockholm zal betreden ziet er geheel anders uit, doch dat is nog geen reden om aan te ne men dat onze landgenoten thans fcij voorbaat kansloos geacht moeten wor den Weliswaar missen wij nog steeds een'voetbalvirtuoos als Faas Wilkes, maar daar staat tegenover dat net Oranjeteam ongetwijfeld aan techniek heeft gewonnen. Kort geleden hebben wij bovendien in de wedstrijd tegen Engeland B gezien waartoe onze voor hoede in staat is en dat onze verdedi ging zich niet gemakkelijk „van de kaart" laat spelen. Natuurlijk zullen de Zweden zeer gebrand zijn op een revanche maar men dient te bedenkri* dat zij na 1948 een behoorlijke aderla ting hebben ondergaan. Vier topspelers verdwenen naar het zonnige Zuiden, Nordahl, Liedholm en Gren spelen in Italië en Carlssonkomt in Spanje uit, zodat de verzwakking elke wij door het vertrek van Wilkes iden, daarbij in het niet verdwijnt, iverigens blijken de Zweden over be- :re reserve-materiaal te beschikken dan onze keuzecommissie. De mannen uit het hoge Noorden hebben vorige jaar toch maar kans gezien, nadat vier reden om te geloven dat het Neder lands elftal in Stockholm een onder geschikte rol moet vervullen. Hiermede willen wij zeker niet zeg gen dat een overwinning voor de hand ligt, maar dat zulks mogelijk is staat voor ons vast. Wedstrijden achtereen heeft onze defensie haar deugelijkheid bewezen en de voorhoede is, na een lange inzin king, in staat doelpunten te produce ren. Het is daarom dat wij deze wed strijd met veel meer vertrouwen tege moet zien dan wij ons maanden ach tereen durfden permitteren. Of wij te optimistisch in onze ver wachtingen zijn geweest zal Aad van Leeuwen ons morgenavond vertellen. Deze radioreporter zal namelijk o.e wedstrijd verslaan over Hilversum II. 298 meter. De uitzending zal van 7 uur tot 9 uur plaats vinden. NEDERLAND KRAAK POTHARST VAN DER SLUIS VAN DER HOEVEN TERLOUW STOFFELEN CLAVAN RIJVERS MICHELS LENSTRA HOFMA NILSSON SKOGLUND JEPPSON PALMER SUNDQVIST GAERD JOHANSSON ANDERSSON NILSSON SAMUELSSON SVENSSON ZWEDEN Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft een verklaring uitgegeven waarin het de toebereidse len tot de besprekingen te Parijs over het plan-Schuman toejuicht. In antwoord op vele vragen van de pers over de besprekingen en de Britse houding hiertegenover zegt het State Departement o.m. zich te verheugen over het voornemen van Frankrijk. Duitsland, Belgie, Italië, Luxemburg en Nederland om besprekingen te voeren over de uitvoering van het plan-Schu man. Voorts zegt men bevredigd te zijn door de verklaringen van de Britse re gering over het plan-Schuman en haar deelneming aan de besprekingen hier over. Het State Departement verklaart ten slotte tevreden te zijn over het voornemen om Engeland van de vor deringen der onderhandelingen voort durend op de hoogte te houden. Amerika's legerminister kondigt nieuwe wapens aan De Amerikaanse minister voor het leger. Frank Pace, heeft in een toe spraak tot afgestudeerden van de mili taire academie te West Point de hoop uitgesproken, dat de revolutionnaire nieuwe wapens, die „in een niet al te ver verwijderde -toekomst" gereed zullen zijn, de Verenigde Staten en de geallieerden in staat zullen stellen te voorkomen, dat vijandelijke grondstrijd krachten West-Europa onder de voet lopen. De oorlogvoering met tdnks zou misschien spoedig verouderd zijn. De regering heeft bü de Tweede Kamer het ontwerp van een nieuwe Winkel sluitingswet ingediend. Dit ontwerp was nodig, omdat er naast de oude wet tal van tijdens de bezetting ingevoerde regelingen en voorschriften bestaan. Daardoor is een onoverzichtelijke toestand ontstaan. Ook zijn er uit de kringen van de middenstand tal van wensen naar voren gekomen, die wijziging van de wet noodzakelijk maakten. Daarom hebben de minister van Economische Zaken (a.i.1) en de staatssecretaris van Economische Zaken de voorkeur gegeven aan een nieuwe wet. (Vervolg van pagina 1) Westerling heeft een misrekening |gemaakt, toen hij hoopte, dat vrijwel die legeronderdelen zijn kant zouden kiezen. Dit is stellig niet het geval ge veest. Wel zijn er vele deserteurs uit het KNIL en met name van het corps der spciale troepen naar hem overge lopen. De ondergraving der deelstaten, het oprollen van het federalisme door de infiltraties der TNI-troepen het zijn naar de overtuiging van onze zegsman de noodlottige gevolgen der Van RoyenRoem-overeenkomst. Tepzake kundige personen in Indonesië hebben nimmer enig heil gezien in Wester- lings actie. Wanneer de geruchten omtrent een a.s. berechting van Westerling waar heid bevatten, dan zal hij als b u r g e r terecht moeten staan voor de Neder landse strafrechter wegens aanzetting tot desertie en een actie tegen het be lang der Nederlands-Indonesische Unie. Onze zegsman achtte het niet ver standig van onze regering, dat zij niet liever er de voorkeur aan gaf Wester ling vrijuit te laten gaan. De zaak-Westerling is meer dan een incidenteel gebeuren. Ze is een symp toom voor de situatie, welke zich met onmiskenbare snelheid en dwingende noodlottigheid in Indonesië ontwik kelt. De uittocht der Nederlanders èn der Indo-Epuropeanen is reeds begonnen en zal afmetingen aannemen, welke onze Nederlandse autoriteiten nog niet eens bevroeden. Uit angst voor het geen er komen gaat, verlaten meer dan honderdduizend paupers of min vermogenden Insulinde om hier ons overvolle land met niet geringe werkloosheid een goed heenkomen te zoeken. Een goed heenkomen kunnen wij I hun dit bieden? Deze voorziet in de volgende rege lingen: Alle winkels moeten op Zon dag de gehele dag en op werkdagen vóór 5 uur en na 18 uur gesloten zijn. Bij algehele maatregel van bestuur kan worden voorgeschreven, dat bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zijn op Maandag vóór 13 uur, op Dins dag na 13 uur of in enkele gevallen op Zaterdag na 13 uur. De uitoefening van de markthandel, de straathandel en de handel te water is Zondags de gehele dag en op werkdagen vóór 5 uur en na 19 uur verboden. Verkoopauto maten, die in of vanuit een winkel In Utrecht is gisteravond een voet balwedstrijd gespeeld tussen een ver tegenwoordigend elftal uit Utrecht en de Italiaanse profclub Como AC. De Utrechtenaren verloren de strijd met 9. Bij de rust was de stand 06. Na de 12e étappe van de Ronde van Italië luidt het algemeen klasse ment: 1 Koblet (Zwitserland) 81 uur 1 minuut 55 sec.; 2 Bartali (Italië) 81.07.37; 3 Martini (Italië) 81.09.06; 4 Kubler (Zwitserland) 81.09.40; 5 Pe- droni (Italië) 81.13.02. De wedstrijd tussen de Amerikaan zwaargewicht Lee Savold en de Britse kampioen Bruce Woodcock is door de Amerikaan gewonnen. Wood cock gaf aan het einde van de vierde ronde op wegens een bloedende wond an het linkeroog. Gistermiddag werden de wedstrij den om het bridge-kampioenschap van Europa voortgezet. De uitslagen lui den: IJsland sloeg Finland met 29 in ternationale matchpunten. Zweden sloeg Belgie met 5. Engeland sloeg Noorwegen met 29. Ierland sloeg Ne derland met 8. De wedstrijd tussen Italië en Denemarken eindigde in een gelijk spel. of aangebouwde aanhorigheid kunnen worden bediend, volgen» het regime van de winkel. Voor andere automaten geldt een bijvulverbod. Uitzonderingen en afwijkingen Een algemene uitzondering van deze voorschriften bestaat in de eerste plaats voor de verkoop van genees-, heel- en verbandmiddelen in apothe ken, van lectuur, eet- en rookwaren in winkels en stationsgebouwen, van alle waren in winkels en stationsgebouwen op luchtvaartterreinen voor interconti nentaal verkeer, van consumptieijs, van nieuwsbladen, tijdschriften, van brandstoffen en smeermiddelen voor 't verkeer en van waren ten behoeve van schepen. De verkoop van geringe eetwaren is 's Zondags na vijf uur geoorloofd. Brood en melk mogen worden bezorgd gedurende de halve werkdag, waarop de winkels, waar deze artikelen wor den verkocht, gesloten moeten zijn. Dan is er nog de mogelijkheid van openstelling van winkels tot 21 uur op enkele dagen vóór St. Nicolaas en Kerstmis. De gemeenteraad kan een later slui tingsuur vaststellen (door de week op 20 uur. op een dag in de week 22 uur), hij kan ook een andere halve werkdag, dan in de wet genoemd, aanwijzen als wekelijks sluitingstijdvak. Voor ten hoogste een en twintig werkdagen kan voorts worden bepaald, dat de verbo den inzake de openstelling van winkels e.d. niet gelden. Burgemeester en Wethouders kunnen aan hen, die op grond van hun gods dienstige overtuiging hun winkels ge durende de Sabbath of de zevende dag gesloten houden, ontheffing verlenen van de sluitingsplicht op een halve werkdag of op werkdagavonden gedu- rrende vijf uur per week. Voorts is ont heffing mogelijk op grond van plotse ling opkomende plaatselijke omstandig heden of ten behoeve van tentoonstel lingen, liefdadigheidsfeesten en veilin gen. Besloten is af te zien van een uni forme sluiting der winkels op een zelfde middag ,Er is gezocht naar een oplos sing welke rekening houdt met het be lang van het publiek en de verlangens van het hedrijfsleven. Behalve de eigenlijke winkels vallen ook de kappersalons en de fotografi sche ateliers onder de winkelsluitings wet. Het wetsontwerp bevat tevens voorschriften met betrekking tot de markthandel, de straathandel en de handel te water, welke om 19 uur moet worden gestaakt. De gemeenteraad zal echter ook hier een ander tijdstip kun nen vaststellen. In deze wet is de ver koop van geringe eetwaren op Zondag toegestaan, terwijl zij niet van toepas sing is op verkoopautomaten. Teneinde echter ongewenste toestanden tegen te gaan,'dienen de automaten zo geplaatst te zijn, dat zij niet vanuit een winkel kunnen worden bijgevuld. R IJ W I E N trotseren de tijd door degelijkheid De Tweede Kamer is gistermiddag begonnen met de behandeling van een wetsontwerpje, dat de bedoeling had, een voorlopige voorziening ten aanzien van de streekplannen te treffen in afwachting van de aanvaarding van een nieuwe Ruimtewet. Er ontstond een uitgebreid debat over er is zelfs een aantal amendementen ingediend, zodat de Kamer hedenmiddag het debat zal moeten voortzetten. Bepaald enthousiast was uiteraard niemand van de sprekers over het wetje, hoewel men het er over het al gemeen wel over eens was, dat men be ter een noodregeling dan in het ge heel geen regeling kon hebben. Dat was zo het oordeel van de heren Maenen (KVP), Ten Hagen (Arb.), Algera (AR), echter niet dat van de heer Van der Feltz (CH), die zelfs sprak van een „prullige vertoning" en zo spoedig mogelijk de Ruimtewet in gediend wilde zien. Wat betreft de onderdelen: er was nog al wat bezwaar tegen artikel 19, dat naar het oordeel van de heren Algera, Ritmeester (VVD), en Groen (KVP) te ver gaande bemoeiingen vanwege het departement mogelijk maakte. Minister In 't Veld heeft getracht, de verontruste gemoederen zoveel doen lijk te kalmeren, door op te merken, dat bij aanneming van dit wetje aan zijn departement het laatste spoortje bezettingsrecht verdwenen zal zijn. Hij betoogde voorts, dat er geen andere keus was dan indiening van dit wet je. Overigens meende hij, dat het met heel wat van de aangevoerde bezwa ren wel zou loslopen. Bij de artikelsgewijze behandeling kwam dé heer Ritmeester met een amendement op artikel 1 voor de dag, krachtens hetwelk aan de Rijksdienst voor het Nationale Plan het toezicht op de ruimtelijke ordening in provin cie en gemeente zou worden ontno men. De dienst zou nog slechts de sa menwerking in verband met deze or dening mogen bevorderen. De minister was er tegen. Vandaag volgt stem ming. Voorts zal vandaag onder meer moe ten worden gestemd over een amen dement van de heer Maenen, die de vaststelling van streekplannen niet aan Gedeputeerde, doch aan Provinciale Staten zou willen opdragen. Ook is er een amendement van de heer Groen (KVP), dat de bevoegdheden van het IERSE AMATEUR BOKSER DODELIJK GETROFFEN. De Ierse amateur lichtgewicht Aubrey Bell is tijdens een wedstrijd te Belfast in de derde ronde ten gevolge van een stoot op de hartstreek in elkaar gezakt en overleden. Tast de natuurlijke kleur van Uw kunstgebit niet aan! Een PRODENT product, dus primal M P 395 VerhiUe Kamerleden bij een saai wetsontwerp (Van onze parlementaire redacteur) Het was warm in de Haagse straten; het was warm op het Binnenhof en het was warm in de Ridderzaal, waar de Tweede Kamerleden zich bovendien nog verdiepen moesten in een ingewikkeld wetsontwerp. De voorzitter en de ministers, die niet zoals de leden naar de koffie kamer kunnen lopen, wanneer zij dat willen, krijgen hun koffie of hun thee altijd in de vergaderzaal geser veerd. Dat verdraagt het decorum. Maar Dinsdagmiddag liet de presi dent zich een flesje Ranja brengen, waarmede hij een strenge traditie geweld aandeed. Maar hij is dan ook de voorzitter. En het was erg warm Het communistische lid Gortzak droeg zwierig een open polo-shirt, het witte kraagje zomers over zijn jas geslagen. Op de hete publieke tribune troonde op een gegeven ogenblik slechts een eenzame agent in hemdsmouwen. De bezoekers waren van dit allerwarm- ste plekje van de Ridderzaal weg gevlucht. Een lege tribune: een zeld zaamheid in het Nederlandse parle ment. departement krachtens artikel 29 wil de beperken tot al datgene wat niet heeft te maken met wijzigingen in de vormen van bodemcultuur. De minister heeft nog een amende ment-Ritmeester overgenomen, dat te tijden vastlegt, waarbinnen de leden der vaste commissie voor de uitoefe ning van hun taak terreinen en ge bouwen mogen betreden. Operaiie-Bapoi Er is een nieuwe operatie in voor bereiding, de operatie-Cabot. Het :s ditmaal niet zozeer een militaire oefe ning als wel een tocht van een groep geleerden met Amerikaanse en Cana dese marinevaartuigen over een groot gedeelte van de Atlantische Oceaan. Zeven Amerikaanse en Canadese schepen zullen aan het onderzoek deelnemen. Zij worden bemand met 350 personen, onder wie vijftig ge leerden. Het is de bedoeling, 1500 vier kante mijl aan een onderzoek te on derwerpen. Vermoedelijk zal hiermee een tijd van drie weken gemoeid zijn. Onder meer hoopt men iets te weten te komen over de gedragingen van de Golfstroom. Het onderzoek is genoemd naar de zeevaarder John Cabot, die »n 1497 de stroom het eerst tegemoet is gevaren. Een Amsterdamse werkloze, die over een behoorlijke flux de paroles en een grote mensenkennis moet heb ben beschikt, is er in geslaagd, gedu rende enige maanden de rol van gros sier in diverse artikelen te spelen. In die kwaliteit wist hij het vertrouwen van een aantal winkeliers in de hoofd stad te winnen. Dat is voor de betrok kenen slecht uitgepakt; de grossier" heeft hun een behoorlijk bedrag aan contanten uit de zak weten te praten In het begin werd er nog wel eens iets terugbetaald, maar toep. dat niet meer gebeurde, was Leiden in last. Tenslotte heeft de „grossier" geen andere uitweg meer gezien dan een biecht bij „me neertje" op het bureau. Hij zit nu in een cel. Voor zijn schuldeisers is er nog slechts de magere opbrengst van een °ude auto ter verdeling. De affaire der generaals Roger Peyré, de ontbrekende getuige In de geruchtmakende affaire der gene- K raals, die door de Franse politie wordt gezocht wegens corruptie, is uit zijn flat ui Rio de Janeiro verdwenen. Zijn uit levering is gisteren door de Franse re gering gevbaagd. Verleden week vertelde Peyré aan een correspondent van Reuter, dat hij naar Belgie zou vliegen en bereid was, naar Frankrijk te komen om in deze zaak der generaals te getuigen. Echter diende de Franse regering hem een vrij geleide te verschaffen. Hij ontkende tats met de geheime documenten, die Ui handen van de opstandige beweging Ui Indo-China zijn gevallen, te maken le hebben. Overigens vreesde hij, te Worden vermoord. Het Reuterbureau in Rio werd Dinsdag door een onbekende opgebeld, die vertelde, dat Peyré waar schijnlijk naar de oerwouden van Matto Grosso was gevlucht. De Franse militaire attache in Boedapest heeft van de Hongaarse re gering bevel gekregen, het land bin nen v'er en twintig uur te verlaten. DOOR MARY BURCHELL (80) Ze deed haar best haar hoofd koel te houden. En ze trachtte zich haat moeders zegswijze in te prenten, dat in het algemeen geld beter aan men sen dan aan dingen besteed kon wor den. Maar Teresa zou geen vrouw ge weest zrjn, als ze zich niet met mate te buiten was gegaan aan deze bood- schappen-orgie. Toen zij en Elliott terugkeerden naar Malever, ging er tweetaf kleren- renkoffers met hen mee, welke een garderobe bevatte, die wist Teresa het op zou kunnen nemen tegen wat ook van Clara of mevrouw Bur- dern ofMarcia. Dat gaf haar zo wel moed als vreugde. Het was een heldere, winderige mid dag, toen ze terugkwamen, en Teresa had een geheim, maar onmiskenbaar gevoel, een ander meisje te zijn ge worden dan toen ze voor het eerst huis van de Burderns had betreden Dit mocht voor een groot deel te danken zijn aan het perfect zittende tweed pak, de angora-wollen swea ter en het kostbare sporthoedje, dat ze droeg, maar toch niet alleen daaraan. Ze kwam het huis binnen als me vrouw Elliott Burdern en, al zou ze voor geen geld ter wereld Jessica's rechten op de opperheerschappij over het huis betwist hebben, ze wist toch een belangrijk aandeel te hebben ge kregen in de dingen van het Bur- dernse bestaan. Clara begroette haar met duidelijke goedkeuring, Anthony met genegen heid en Jessica met critische belang stelling. „Je ziet er charmant uit, kind," zei jessica. En ze meende: je blijkt het vak al aardig goed te leren. „Ze ziet er ook gelukkig uit, wat nog beter is," verklaarde Anthony met een glimlach. En Teresa, zijn blik met aandoening beantwoordend, zei: „Ik ben ook geluk kig, heel erg gelukkig." „Natuurlijk." Jessica die persoonlijk geluk nogal laag aansloeg, ging er ver der niet op door. „Nu zul je zelf par tijen moeten gaan organiseren, Teresa' Teresa schrok, maar ze vermoedde dat haar schoonmoeder bedoelde, dat ze nu vold-oende presentabel was ge worden om zich aan de mensen te ver tonen. „Daar zult u me bij moeten helpen." zei Teresa tactvol. „Ik voel me nog niet heel zeker van mezelf als gast vrouw". ,Nee, natuurlijk niet. Dat zal de on dervinding je moeten leren," zei Jes sica beminlijk, tevreden dat zij het heft nog in handen bleek te hebben. „Je zou met een dinertje voor je eigen fa milie kunnen beginnen. Je oom en tanten en je nicht. Dat hoeft niet ver ontrustend te zijn". Teresa dacht, dat ze heel wat min der verontrustende dingen had kunnen verzinnen en mompelde slechts: „O, is dat nodig?" „Het zou nogal beledigend zijn als je hen niét zou vragen, in aanmerking nemend dat ze familie van je zijn, en dat je vanuit hun huis getrouwd bent," zei Jessica. „Ik ben niet erg gesteld op mijn fa milie, ziet u", zei Teresa eerlijk. „Dat heeft er niets mee te makeh" zei haar schoonmoeder droog. „Je kunt het beter doen, dan is het gebeurd Teresa," mengde Clara er zich niet onvriendelijk in. „Wij zijn er ook bij, dat zal het makkelijker maken." „Ik betwijfel of Marcia er al goed genoeg voor zal zijn", zei Teresa, met wat ze zelf als een laf smoesje be schouwde. „O, ze gaat alweer uit", vertelde Clara haar. „Ik zag haar gisteren in de stad. Ze stond zelfs stil om naar jou en Elliot te vragen, en ze zei dat ze er naar verlangde jullie eens te zien, nu ze de trouwerij gemist had". „Zei ze dat?" Teresa's hart zonk diep, en hoewel ze het tot nu toe be treurd had, dat Elliot tijdens dit ge sprek niet in de kamer was geweest, voelde ze zich op dit ogenblik opge lucht door zijn afwezigheid. „Ik denk dat het alleen een conven tionele opmerking is geweest", zei Clara. Teresa's verwarring ziende. „Marcia doet niet aan conventionele opmerkingen", mompelde Teresa en ze hoopte dat het voorgestelde diner on bepaald uitgesteld zou kunnen wor den, of misschien al van de baar was. Ze vermoedde echter, dat haar schoonmoeder het dinertje als een on aangename sociale plicht voelde, en als dat zo was, zou geen van hen de toe stemming krijgen er zich van af te maken. Teresa zuchtte. De heerlijke dagen van haar huwelijksreis leken al snel op de achtergrond te raken. Maar als El liott ook zou vinden, dat ze haar fa milie een diner had aan te bieden, dan zou ze hun een diner aanbieden. Hierover geïnterpelleerd gaf Elliott zonder enthousiasme toe, dat conventie en goede manieren zoiets waarschijn lijk geboden, en evenals Clara zei hij: „We moesten het maar doen, dan is het gebeurd". (Wordt vervolgd) Ned. hervormde kerk: Beroepen te Zetten -Andelst J. van Vliet te Hellouw. Bedankt voor Lex- wond J. C. Stelwagen te Wezep. Gereformeerde kerken: Beroepen te Groutv—Irnsum M. D. Geleyse, candidata te Doetinchem; te Gorinchem A. C. Mooy te Warns; te Wilnis P. Riemersma te Vijfhuizen; te Bodegraven H. Dijkstra te Zuidlaren. Bedankt voor Blija A. Quak te Ulrum; voor Rotterdam-Zuid C. P. T. Rijper te Meppel; voor Britsum J. Berger te Kootwijkerbroek. Gereformeerde gemeenten: Bedankt voor Ierseke W. de Wit te Middelburg; voor Ridderkerk en voor Nijkerk F. J. Dieleman te Borsele. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Neder landse koren en korpsen. 6.30 Ouverture. 6.45 CMB-kwartier. 7.15 Onder deNCRV-leeslamp. 7.30 Ouverture. 7.40 „Vandaag". 8.05 Radio Philharmonisch-Orkest. 9.20 Onderwijs-moei- lijkheden. 9.40 Zigeunerkwintet. 10.00 Cyclus: Nederlandse Kamermuziek. 10.45 Avondover denking. 11.15 Weens Radio-Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Piano-soli. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Wordt er in Nederland intellect vermorst? 7.15 Charles Trenet zingt. 7.27 Toespraak. 8.15 Opera in drie bedrijven van Mozart. 9.40 „Het aquarium", hoorspel. 10.30 Meester-trio. 11.15 De Ramblers. 11.40 Orgelspel. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Ouver ture. 8.30 Hoogmis. 9.45 Moura Lympany. 10.00 BBC Symphonie Orkest. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Essie Ackland. 11.00 De Zonne- bioem. 11.45 Kees Bornewasser. 12.03 Om-en- om-programma. 1.20 Zangrecital. 2.00 Ned. Christen Vrouwenbond. 2.45 Tussen de be drijven door. 3.30 Cyclus. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Suite. 5.00 Het Radio Jeugdjournaal. 5.30 Tussen Dollard en Schelde. 5.50 Regering'suit- zending. 6.00 Promenade-orkest. 6.25 Land en Tuinbouw. 6.40 Leger des Heilskwartier. 6.55 Een goed woord voor een goede zaak. 7.15 Voor onze postzegelverzamelaars. 7.30 Words and music. 7.40 Vandaag". 8.05 Sym- phonie-Orkest. 8.20IIaak-in. 8.45 Prof. dr. H. Wagenvoort. 9.00 Mannenkoor. 9.15 Wielen op. 9..50 Zangrecital. 10.1.5 De vaart der vol ken. 10.35 Preludium en Fuga. 10.45 Avond- overdenking. 11.15 Vioolduo. 11.45 Ouver ture. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 9 en II uur. 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Ochtend concert. 9.30 „Crooncrew". 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleuter tje luister. 11.00 Riet Wildschut. 11.30 De vo gels. 11.45 Van de hak op de tak. 12.00 Les Gars de Paris. 12.38 Dick Willebrandts. 1.15 Kugo de Groot en zijn Avro-orkest. 1.45 U kimt het geloven of niet. 1.50 Liederen. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Pierre Palla. 3.00 'Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 De Post hoorn. 5.50 Tbc Skvmasters. 6.15 The Sky- masters. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Zwéden— Nederland. 9.05 Symphonie-concert. 10.10 De stenen spreken. 10.30 Lichte noten, blijde tonen 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Liedjes, die 'n wereldtonr maakten.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5