NU Stad en Omgeving PEDROLI Honderd scholieren in hun eigen trein AGENDA De dood van een handelsreiziger Zorg voor geestelijk onvolwaardiger! ft H De Lindenschool trekt naar het Zuiden Schoolreisje werd tot een groot feest een PHILIPS koelkast Vreemd, heel vreemd Eindexamens H.B.S. en Gymnasia Gevallen door de schrik Burgerlijke Stand Een vijftig-jarig jubileum Geslaagd Bergen De eindexamens der Middel bare Meisjesschool Noord-Scharwoude Broek op Langedijk De Christ', school op reis De vereniging Nazorgkan de weefgetouwen niet betalen Laten we allemaal een beetje helpen Geen klassescholen Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland HEILOO Concert Eensgezindheid Burgerlijke Sfand Oudorp Ernstige aanrijding St. Pancras Schoorl Schoorl krijgt een tehuisl voor Ouden van Dagenl Egmond aan Zee Marktberichten in regering opc Wim van Est Tour de Fn Derde overle' De 20.000 ei DONDERDAG 8 JUNI 1850 JE MOET EEN HOOFD als een Ijzeren pot hebben. Je moet weten, waarom de Johan van Oldenbarnevelt twee „pijpen" heeft (éénmaal), waarom de trein nog niet vertrekt (drie en negentig maal), waarom de trein nu weer stilstaat (honderd en zes maal), wanneer Nel water kan gaan drinken (drie maal), of we nog een glas limonade krijgen (zeven en veertig maal) en waar de weesee is (zeventienhonderd dertien maal). Je moet kunnen vertellen of het standbeeld van Johan de Witt in Den Haag vhn steen of van ijzer is en je moet over acht broekzakken vol wisselgeld beschikken, om kleine groezelige handen van pas munt te voorzien in ruil voor papieren guldens. Je moet een zakdoek bij de hand hebben, op alles voorbereid, en je moet twee kemphanen energiek weten te scheiden, al was het maar uit een oogpunt van prestige. En dan moet je nog zo-tussen-de-bedrijven-door de spelregels van het pandverbeuren van achter ■aar voren en van onder naar boven uit het blote hoofd kennen en je moet wedstrijden improviseren, bijvoorbeeld in het opnoeimen van Nederlandse plaats namen, waarvan je zelf het bestaan niet eens meer vermoedde. PN WAT EERST twaalf wildvreemde meisjes waren, uit de vierde klas van de Lindenschool, dat worden na één hele dag dikke vriendinnen, die vertrouwelijk aan je arm komen ben gelen en die je laten meedelen van hun snoepjes. Want snoep weten ze in ongelooflijke hoeveelheden voor de dag te brengen, uit tassen en zakken en papiertjes. En zeg dan maar eens nee, als zo'n kindergezicht vertrouwelijk naar je opkijkt en een rond meisjes handje een rol frujetta onder je neus houdt. Eén zuurtje betekent duizend zuurtjes, want wat je van de één neemt, kun je van de ander niet wei geren. De eerste maanden heb ik voor zuurtjes niet de minste belangstelling meer. CN DE LETTERS voor de namen, de T, de I, de C, de F, worden alle maal gezichten, die nog lang in de herinnering blijven, de gezichten van de Treesjes, de Carla's, de Ireentjes, de Fréa's. Een heli dag samen in de trein en in de bus en aan het strand smeedt banden, waar Trygve Lie ja loers op kan zijn. Zo ging het gisteren, toen de Lindenschool er op uit trok, naar de Residentie en naar het strand, het Scheveningse strand, dat niemand enthousiaster heeft kunnen bejubelen dan de Lindenscholieren deden, zélfs de grote Louis Davids niet. En óóóh, wat is dat Den Haag een gróóóte stad. en wat een standbeelden, en kijk, daar heb-je de Gevangenpoort en déér het Binnenhof. De Gouden Koets tekenden ze er in hun verbeelding wel bij, daar op het zonovergoten stille plein waar de „meneer van het spoor" zo fijn uit de geschiedenis vertelde. Vijf en ne gentig meisjes en jongens wandelden om de Hofvijver en wilden natuurlijk weten, of die kleine eendjes niet door de ratten werden opgegeten en de ge motoriseerde ijswagentjes werden be stormd. Je vijftig cent zakgeld slinkt onrustbarend, maar ijs uit zo'n wagen tje moet toch wel iets héél bijzonders zijn. En later, in de bus, schalde het lied, van de blanke top der duinen en van de koekoek in het woud en (zou den het géén rechtschapen Hollandse meiden en knapen zijn, die daar zon gen?) zowaar keek de ouwe taaie om de hoek, en wenkte, om het paarden- hoofdstel van de muur te halen. Nou ja, een beetje baldadigheid zie je toch wel door de vingers? Maar, jon gens, denkt er om, geen flessen breken! En toen het strand. Het zelfde strand als in Egmond, dezelfde zee als in Ber gen. Dezelfde? Weineen, dit was een totaal andere waterplas! Ja, ze laten zich daar wat wijsmaken! En houd ze er maar eens uit! En probeer maar eens een broek of een jurk droog te houden. Gaét toch immers niet? Voor uit dan, uit met die kleren en alleen het allernoodzakelijkste aangehouden. Twee uur lang en toen alweer limo nade en nog meer boterhammen. Maar met de laatste hap vervlood ook de laatste minuut van deze dag. De trein wachtte. En trok op. En snelde door het zomerse land. Op weg naar het Noor den, naar Alkmaar. Met vijf en negen tig vermoeide, maar blijde kinderen. Het oponthoud voor de Velserpont werd tot een feest, door het passeren van de machtige Johan van Oldenbar nevelt, op weg naar Djakarta. En de Koninklijke trein had niet meer toe- gejubeld kunnen worden, dan deze lange, zwarte sleep wagens, toen de vaders en moeders de zakdoeken lieten wapperen en het Stationsplein over stroomden, om hun kroost te begroe ten, alsof dit uit de Oost terugkeerde. Ze zullen er op de Lindenschool nog lang over praten, over die dag van gisteren. BINNEN ééN DAG KAN DEZE BIJ U GEPLAATST ZIJN, WANT ZIJ ZIJN IN VOORRAAD BIJ LANGESTRAAT 10—12, ALKMAAR pjET VREDESPALEIS, van buiten al zo machtig, maakte hen stil, die vijf en negentig en héél voorzichtig streelden kleine vingers, het borduur sel van de stoelen in de Japanse zaal. De voetstappen gingen muiszacht over de mozaïeken van de gangen. Maar eenmaal buiten -werd de tuinman schier onder de voet gelopen. Die man had immers helder, fris water, -dat uit een slang kwam? Het Panorama Mes dag lokte de oh's en ah's in spreek koren tevoorschijn en dan die limo nade op het station van Scheveningen! Het is ons helaas niet duidelijk ge worden of hij het plan had zijn be minde te behagen of dat hij de moei^ lijke rol van de wanhopige minnaar wilde spelen, maar een feit is het, dat Dinsdagavond een jongeman met op geheven hoofd te water fietste, vlak vóór het statige gebouw, waarin men doorgaans minder onschuldige genoe gens op hun juiste waarde weet te schatten. Zij kwamen over het witte brugge tje. Een hij en een zij, genoeglijk naast elkaar fietsend. Althans zo leek het in de reeds over de stad gezakte sche mering. Het duister belemmerde een nauwkeurige observatie, anders zou wellicht de oogopslag van de jonge lieden hun innerlijke gevoelens aan de buitenstaanders hebben verraden. Nu niets van dat alles en daarom dachten wij naïef als we kunnen zijndat het paar met een sierlijke boog de koepel „Arendshof" zou ronden. Maar in deze verwachting werden we teleur gesteld. Op de hoek was er van geen homogeniteit meer sprake. De zij gleed met' vastberaden trappen naar het fietspad op de singel en hijach ja. hij wist op dat ogenblik niets beters te doen dan zich met flets en al bij de amechtig smakkende visjes in het troebele water te gooien. Het ploempte luid op deze stille zomeravond, zó dat het meisje terugkeerde om nog juist haar druipende ridder met de modder in zijn kleffe haardos het wallegras te zien opkruipen. „Kom mee", zei ze kortaf, want op de eerst zo rustige singel naderden reeds de nieuwsgierigen. En hijging zonder commentaar en zonder fiets. Vreemde kostgangers lopen er toch rond. Het eindexamen van de RHBS, afd. A, alhier, zal, wat 't mondeling gedeelte betreft worden afgenomen op 30 Juni en op 1, 3, 4 en 5 Juli. De namen der gecommitteerden zijn de heren P. Eiber gen te Groningen en A. G. L. W. van Krechten te Epe en mevr. M. Scholtens —Jansen te Haarlem. Voor afd. B zijn de mondelinge examens gesteld op 20, 21, 22, 23, 24, 26 en 27 Juni. Gecommi- teerden zijn de heer G. Lottering te Hoorn, mej. dr. A. G. Vorstman te Am sterdam en mej. A. C. der Kinderen te Amsterdam. Voor het R.K. Lyceum, alhier, (afd. HBS A) zijn de mondelinge eindexa mens gesteld op 26, 27, 28 en 29 Juni. Gecommitteerden zijn de heren P. Eiber gen te Groningen en A. G. L. W. van Kregten te Epe en mevr. M. Scholtens Jansen te Haarlem. Voor de eindexamens HBS B van het R.K. Lyceum zijn de mondelinge exa mens op 15, 16, 17 en 19 Juni. Gecommit teerden zijn de Ijeer G. Lottering te Hoorn, mej. dr. A. G. Vorstman te Am sterdam en mej. A. C. der Kinderen te Amsterdam. De eindexamens aan het Murmellius Gymnasium zijn voor het mondeling examen gesteld op 26, 27, 28, 29 en 30 Juni en 1 Juli. Gecommitteerden zijn prof. dr. J. G. A. Ros te Nijmegen, prof. dr. S. Dresden te Leiden en dr. L. Crijns te Maastricht. Op 30 Juni en 1 Juli is toegevoegd prof. dr. J. Stomps te Amsterdam. Wat betreft het R.K. Lyceum, alhier, is voor de afdeling gymnasium het mondeling gedeelte van het eindexa men vastgesteld op 3, 5, 6, 7, 8, 9 en 10 Jvni. Gecommitteerden zijn prof. dr. J. H. Thiel te Utrecht, prof. dr. A. W. de Groot te Aerdenhout en prof. dr. H. Friedenthal te Utrecht. Op 6, 7, 8, 9 en 10 Juni is toegevoegd prof. dr. J. Th. G. Overbeek te Bilthoven. Gistermiddag reed een vrouw over de Nieuwesloot. Toen zij bij de St. Lau- rensstraat aankwam, passeerde daar juist een auto. Zij schrok hiervan zo, dat zij kwam te vallen en op straat bleef liggen. Zij klaagde over pijn aan haar linker been en linker pols en is naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht. Geboren: Gerardus J. W., z. van P. de Rover en M. C. W. de Boer. Cornelis J. M., i. van J. Mantel en R. M. van den Broek. Maria M., d. van F. W. Roorda en M. Wij zenbeek. Getrouwd: Petrus W. Schaaper en Ira- metje de Jong Bernardus A. M. Bus en Helena M. Mors. SCHRIJFMACHINE ONTVREEMD Van Zaterdag op Maandag is er uit een kantoor alhier een schrijfmachine gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater: 8 uur: De Gravin van Monte-Christo (t. 14 j. o.g.); Victoria Theater 8 uur: Gebrandmerkt (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Mr. Belve dère loopt college (tot 14 j. o.g.); Alk- maars Bioscooptheater: 8 uur: Een kus van Venus (alle leeft.). Gulden Vlies, 8 uur: Comedia: De dood van een handelsreiziger. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het uur der vergelding (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Daar was eens 'n meisje loos (14 jaar o.g.); Cinema Americain,8uur: Het dubbele gelaat (18 jaar); A.B.T. 8 uur: Hoe lozen we die SA-man? (Elke leeftijd). Toneelgroep -Comediagaf een uitstekende vertolking van beroemd stuk De toneelgroep „Comedia" speelde gisteravond (in het Gulden Vlies) het beklemmende stuk van Arthur Miller: „Death of a salesman", dat sedert enige wéken stormenderhand Nederland verovert. Het is reeds veelzeggend ge noeg, dat twee Nederlandse gezelschap pen gelijktijdig het werk in studie namen. Niet te verwonderen overigens, want Millers stuk had in Amerika (en later ook in Engeland) een ongewoon groot succes. Een succes, dat stellig niet mag wor den toegeschreven aan grote litteraire kwaliteiten, want die ontbreken ten enenmale. Maar wat dit stuk heeft, van begin tot einde, dat is levensechtheid, diepe menselijkheid en een met mees terlijk raffinement ten uitvoer gelegde constructie. Men kan het zich nauwe lijks indenken dat de man, die deze uitermate sterke scènes schreef, een beginneling van amper dertig jaar is! Over de inhoud van het stuk, over zijn diep in de ziel kervende waarhe den, over zijn bijna fotografisch-zuivere weergave van de roerselen in een ge schokt mensenhart, over de prachtige wijze, waarop heden en verleden in opeenvolgende scènes zijn gesitueerd, over dat alles schreven we reeds uit voerig in ons artikel van vorige maand. Dat het ons gisteravond opnieuw niet slechts wist te boeien, maar ook ont roerde, pleit slechts voor de kracht van het stuk, dat men met alle gerustheid een meesterwerk van de toneellitera tuur kan noemen. John Gobau, die de hoofdrol speelde (Willy Loman, de mislukte idealist zonder realiteitsbesef), gaf een uitste kende vertolking en Magda Janssens, als zijn vrouw Linda, speelde de rol van haar leven. De jonge Ko van Dijk als Bigg, de mislukte zoon die bedrogen werd in de liefde door zijn vader, en Fons Rademaker, als de losbol Happy, waren goed; John Soer gaf een lugu bere uitbeelding van de „geslaagde" Oom Ben. Trouwens ook de rest van het ensemble bleek uitstekend ingespeeld; regisseur Johan de Meester had een gave eenheid geschapen, die aan het stuk alle recht deed wedervaren. Vanavond om acht uur wordt „De dood van een handelsreiziger" nog maals in het Gulden Vlies opgevoerd. Wie het stuk nog niet zag, mag deze gelegenheid niet verzuimen. Morgen, zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer M. N. Burkunk te Alkmaar in dienst trad als employé ten kantore van de Noord-Hollandsche Levensver zekering Mij. N.V. van 1891, 't Hooge Huys, Alkmaar. Het jubileum zal officieel worden herdacht in een bijeenkomst van direc tie en Alkmaarse medewerkers in 't Gulden Vlies, 's morgens om half elf. De heer J. Bruijn te Alkmaar slaag de gisteren aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam voor het candi- daatsexamen in de wis- en natuurkun de (hoofdvak scheikunde). Aan dezelfde universiteit slaagde voor het eerste gedeelte van het arts examen de heer N. G. Meijne uit Aker sloot. DRIE ALKMAARDERS AANGEHOUDEN De laatste dagen zijn er drie Alk- maarders aangehouden op verzoek van de politie te Wormerveer. Zij hebben zich bij hun werk aldaar schuldig ge maakt aan diefstal van lood. Zij zijn aan de politie te Wormerveer overgele verd. De eindexamens van de middelbare meisjes school te Bergen zullen, wat het mondelinge gedeelte betreft, worden afgenomen op 4, 5, 6, 7 en 8 Juli. De namen der gecommitteer den zijn: mej. dr. M. A. Thiel te Haarlem, mevr. L. A. Bakker—Esser te Haarlem en L. Cohen te Overveen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gedurende het tijdvak van 2—7 Juni wer den aan het politie-bureau te Bergen de na volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: badhanddoek, vulpotlood, kinder schoentje, hondenriem polshorloge (dames), kinderrijwiel, Ballpointpen en zonnebril. De lijst van verloren voorwerpen over boveng'enoemd tijdvak vermeldt: portefeuille, handdoek en sportbroek, gouden polshorloge (dames), rugzak (inh. bal, zwembroekje, laken en dekentje, vulpen, bril met hoornen mon tuur, schoudertas (inh. portemonnaie met in houd en foto's). Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester tegen Donderdag 22 Juni des voormiddags om 2 uur een raadsver gadering te beleggen. „SCHAAKMAT" De uitslagen van de gisteravond door „Schaakmat" gehouden wedstrijden zijn als volgt: J. Klinkert—H. Bouwens 0—1; D. Ko nijn—W. Kaan 0—1; C. Witsmeer—W. P. Groot 1-0. De heer C. Witsmeer is afgetreden als be stuurslid. In deze vacature zal over veertien dagen worden voorzien. Het bestuur van Je christelijk school heeft voor de leerling'en twee uitstapjes georgani seerd. De hoogste klassen zullen Dinsdag 20 Juni een trip maken naar Amsterdam en daar o.a. een bezoek brengen aan Schiphol. De lagere klassen gaan Donderdag 22 Juni naar Eergen en Bergen aan Zee. De Nederlandse Spoorwegen hebben toe stemming verleend, dat voor deze gelegenheid een speciale trein zal rijden, zodat de kinde ren de reis per trein kunnen maken vanaf het laadstation te Broek op Lang'endijk. KOMEN EN GAAN Aan de christelijke school alhier is als tijdelijk onderwijzer benoemd de heer F. Sie- gert, thans als zodanig werkzaam te Woudsend. De heer P. Sytsma gaat de school verlaten wegens benoeming tot onderwijzer aan een nieuw te openen christelijke school te Amster dam-Zuid. Reclassering is niet in de eerste plaats een taak voor de overheid, maar voor het particulier initiatief. Daar om moet het reclasseringswerk gees telijk en materieel worden gedragen door de gehele Nederlandse bevol king. Om die reden wordt eenmaal per jaar de Nationale Reclasserings- dag georganiseerd met de daaraan verbonden collecte, waarvan de op brengst ten goede komt aan reclasse- ringsinstelingen van alle gezindten. Wat doen die instellingen? Het on derstaande kan U daarvan enig idee geven. Toezicht houden op hen, die tot een voorwaardelijke straf worden veroor deeld. Celbezoek In de cel wordt door de reclasseer- der contact gezocht met de gevangene en worden alle mogelijke problemen besproken, terwijl voor zover nodig en mogelijk, hulp en steun in allerlei vorm worden verleend. Nazorg Hieronder wordt verstaan alle hulp, welke geboden wordt, opdat en totdat de ex-gevangene weer geheel zijn plaats in de maatschappij zal hebben hervonden. Hulp wordt verstrekt bij herstel van gezinsverhoudingen, bij het zoeken van werk, bij emigratie, in financiële aangelegenheden enz. Behalve de hierboven omvattende taken verrichten de reclasserings- instellingen nog andere werkzaamhe den. o.a. recreatie en verspreiding van lectuur in de gevangenissen en hui zen van bewaring. Het geven van uit voeringen, o.a. met het doel de gevan genen geestelijk op te heffen. Dit is ook een middel tot reclasseren! Eenvoudige versnaperingen worden op feestdagen gegeven. In het eerste kwartaal van 1950 wa ren er plm. 13000 onder toezicht ge stelden, plm. 4200 veroordeelden In strafgestichten en plm. 2000 in voor arrest. Wij hopen, dat U uit bovenstaande een beter inzicht hebt gekregen in het reclasseringswerk en zult begrijpen, dat dit werk noodzakelijk is. Wie het niet begrijpt, moet zich eens afvragen, hoe hij tegenover dit werk zou staan, wanneer het zijn vader, zijn zoon, zijn dochter of zijn vriend zou zijn, die, door de arbeid van de reclassering ge holpen, tot een beter leven moet wor den gébracht. Wie zou er dan niet dankbaar zijn, dat er zulk werk ge daan wordt en er niet éénmaal per jaar wat geld voor over hebben om dat Nationale opbouwende werk in stand te houden. De Reclasseringscollecte van Zater dag 17 Juni biedt daarvoor de gelegen held. Het Plaatselijk Comité Seer. J. Koelman 90. De veldwachter is erg in zijn sas dat hij Pim, Pam en Pom nu toch te pakken heeft. „Zo, jullie dachten de wet te ontsnappen hè? Nee man netjes, dat gaat zo maar niet. Mee, naar het Raadhuis! Ik zal jullie le ren!" De burgemeester is intussen ook geroepen en zet eveneens een boze stem op. „Zo hebben jullie nu je por tie gehad? vraagt hij. Maar Pim, Pam en Pom zijn niet in staat om antwoord te geven en als de burgemeester nasi I de drie ontredderde figuurtjes kijkt, I krijgt hij medelijden. „Moet ik ze op. sluiten onder het Raadhuis, burg(. meester?" vraagt de veldwachter, „Nee, veldwachter, ik geloof eerder I dat dit een geval voor het ziekenhuii| is", antwoordt de burgemeester. „Bel I dadelijk een auto op om deze honden te laten wegbrengen". Ter gelegenheid van het zilveren ju- bilé van Sint Caecilia bood de muziek vereniging Eensgezindheid een concert aan in het muziekpark. De voorzitter, de heer P. Greeuw, feliciteerde de ju bilerende vereniging en de heer Hoet- jes, die vijfentwintig jaar zijn beste krachten aan het corps heeft gegeven. Spr. hoopte op een goede samenwer king met de zustervereniging, in het belang van het muziekleven te Heiloo. Hierna was de beurt aan diri gent Meijns, met de muzikanten van Eensgezindheid. Dat het lang niet ge makkelijke programma wat te veel eisen aan de uitvoerenden stelde, doet na tuurlijk niets af aan de sympathieke geste van Eensgezindheid om deze avond te concerteren. Clement zijn tegenover de onvolkomenheiden en het positief goede waarderen lijkt ons op een der gelijk concert het juiste standpunt. De Binche Fantasie van Blangenoie een echt concoursnummer waarin de moeilijke uitvoerbaarheid de inspi ratie schijnt te overtreffen, werd ge volgd door de Ouverture Italienne van Deneufbourg; hierin viel zeer veel te loven, vooral wat de muzikale interpre tatie betrof. De Posthoorn Galop van Koenig, waarin de heer B. Boots de solopartij vervulde, had bij het publiek veel succes. De Marche aux Flambeaux van Meyerbeer en het Symphonisch gedicht „Finlandia" van Sibelius waren wel de voornaamste stukken na de pauze. Wat de amateurs hierin wisten te bereiken valt zeer zeker te loven. Bij werken welke technisch minder moei lijk zijn, zou men echter vollediger toe komen aan het muziek-maken in de volle zin van het woord. Tot besluit werd gespeeld de mars „Mooi Heiloo" van Alb. Meijns. Een zeer toepasselijke keuze en een goed geslaagde mars, die binnenkort in druk verschijnt De belangstelling voor dit concert was goed en het publiek liet het aan waardering voor het gebodene niet ontbreken. Laten we hopen dat de be langstelling voor het muziekfeest ook voor de volgende dagen op peil zal blijven en dat het goede weer het con cours tot het einde zal blijven bege leiden. Ms. Geboren: Johanna M. F., d. van P. Ver meer en A. Houten. Antonia C., d. van P. do Jong en L. van Westreenen. Arnoldus Th., z. van J. Th. Swinkels en A. R. Vanijs- acker. Anna, d. van F. J. Schoonhoven en A. Chr. Bellekom. Maria M., d. van W. Komen en M. M. H. Wellems. Elisabeth M. M., d. van A. M. Oosterwijk en M. G. Jonker. Ondertrouwd: Ypke Boersma (won. te Bolsward) en Jacoba M. Cordonnier. Pie- ter Dollee (won. te Oud-Beyerland) en Guurtje Vergay. Getrouwd: Gerardus J. Denneman en Regittha A. Rood. Overleden: Alida M. Haaker, 80 jaar, gehuwd met J. Pepping. Woensdagmorgen omstreeks half tien, had op de Provinciale weg op het plateau bij de brug Omval een aanrijding plaats. De 18-jarige Annie Oud, wonende in de Schermeer aan de Zuidervaart, kwam per rijwiel uit de Scher meer en stak op de daarvoor aangewezen plaats over, om zich naar het aan de rechterkant van de weg lig'gende rijwielpad te begeven. Nadat zij op de eerste rijbaan enige auto's had laten passeren, stak zij over en werd op de tweede rijbaan toen zij deze bijna over was, aangere den door een tankauto en tank-aanhangwagen, beide gevuld met melk. Het slachtoffer werd verscheidene meters meegesleurd. Toen het zware voertuig tot stilstand was ge bracht lag zij gedeeltelijk tussen de wielen van de eerste auto. Was het voertuig een ogenblik later tot stilstand gekomen dan was zij ongetwij feld verpletterd geworden. Zij is per zieken auto naar het Sint Elisabeth-Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zij heeft schaafwonden en vermoedelijk een hersenschudding opgelopen Haar rijwiel was totaal vernield. De tankauto kwam uit de Wieringermeer met bestemming Leiden en werd bestuurd door de chauffeur Bekema wonende te Leiden. De politie stelde terstond een onderzoek in. BURGERLIJKE STAND Geboren: Henderika J. d. van KI. Schut en A. Leegwater. Annie, d. van P. Bakker en C. Zwaan. Ondertrouwd; S. Volkers en A. K. Nieuwland. Getrouwd: P. Visser en T. Zekveld (won. te A'dam). J. Wagenaar (won. te Koedijk) en J. Pauw. S. Volkers en A. K. Nieuwland. RODE KRUIS -COLLECTE Dezer dagen werd in de gemeente de Rode Kruis-collecte gehouden. In totaal werd f 156,31 opgehaald, een uitstekende opbrengst. Ook werd in de afgelopen week de Reclas- serings-collecte gehouden, waarvoor de bur gerij in totaal f 84,04 offerde. Oudeliedenzorg is niet iets van van- L daag of gisteren en er zijn helaas velt voorbeelden van arme oudjes, die niet I meer meetelden. De tijden zijn gelukkig f even anders geworden, onder mea door de Noodwet Ouderdomsvoorzie- F ning, maar toch blijft 't lot van bejaar-1 den de aandacht vragen. Het aantal I personen van 65 jaar en ouder is indij laatste kwart eeuw in veel sterker matif toegenomen dan de totale bevolking cl zal dit zeker blijven doen de eerstt f' twintig jaren. Het zal kunnen styge tot 1.200.000. Het verschijnsel van d woningnood heeft in sterke mate cil aandacht gevestigd op het probleeu| der huisvesting van ouden van da Deze categorie eist met het oog op I vaak zwakke financiële positie en o;| de eisen welke voortvloeien uit haul lichamelijke en geestelijke toestail speciale voorzieningen. In enkele gt.l meenten heeft de belangstelling geleiil tot het oprichten van commissies vooil oudeliedenzorg. Ook te Schoorl mei zijn 367 inwoners boven de 65 jaarl dat is ruim 10 van de totale bevoj king, heeft zich een commissie gevonr.il om te onderzoeken, wat er gedaan kul worden tot verbetering van het lot del bejaarden. Na ernstig onderzoek werif besloten tot oprichting van een Sticr.l ting voor ouden van dagen, op protesl taritse grondslag. De notariële acte weril dezer dagen gepasseerd. Het bestuur al samengesteld als volgt: Ds. de Jon;! voorzitter, S. Weiland, secretaris, mil RoosBreed, penningmeesteres, si Kriek, A. Selhorst, mw. Haasbroek-I Levendig en P. Blankenstijn. In cil Raad van Toezicht zullen zitting heb-l ben mw KieftPeeck, mej. A. Peectl C. M. Winder, W. K. Belonje, T. Leeu-| wenkamp, C. Hoogvorst Az, D. de J. Korver en J. Kriller. De stichting! werd gedoopt „Burgemeester Peeul Stichting". Het bestuur heeft in eigen-I dom weten te krijgen het perceel mei grond op de hoek Hereweg—MolenmJ en denkt daar door verbouwing nieuwbouw gelegenheid te scheppen ts;I huisvesting in afzonderlijke kameel van een dertigtal ouden van dagen, gel huwden en alleenwonenden, met vol-l ledig pension en verpleging. Eeedi| meldde een honderdtal gegadigden zici aan. Aan architect Fledderus te Ent| huizen werd opdracht gegeven omp nen te ontwerpen voor de stichting vaal dit tehuis voor ouden van dagen. Di| grote moeilijkheid is, dit alles te finar.-| eieren. Het bestuur is echter vol moed en vertrouwt, dat het door ruims financiële steun in staat gesteld zi!| worden het mooie doel te bereikei| Er zal een obligatielening worden i sloten (20 obligaties van f 500 zijn reedil geplaatst!) en dan zullen schenkingen! een verloting en een paar fancy-fairs is f sympathieke plannen moeten steuns'. I Voor de op 29, 30 en 31 Juli te Schoot! en op 12 en 13 Aug. te Groet te orgs seren bazars zijn reeds commissies l vormd, respectievelijk onder voorzitter-I schap van de heren F. Koeman en dr f Risselade. Om ook minder draagkract l tigen te kunnen opnemen stelt het te.1 stuur zich voor een fonds te vormen e:| daarin de bijdragen van donateurs <J storten. DS. R. VAN DE WAAL OVERLEDE>J Op 75-jarige leeftijd is te Vlissing'l overleden de emeritus predikant ds. «I van de Waal, die vroeger ook predikt1! in Schoorl is geweest. GESLAAGD Bij de eerste groep candidaten van het niteits-lycum, afdeling gymnasium, slaajdfl heer G. Raigewaard te Egmond aan Zee. ALKMAAR, 7 Juni. Spinazie 8—25; lein 4—11; peulen 71—94; rabarber 1 - andijvie 4—11; sla 2—7.50; Bloemkool: I 12-18 en I 8-12; spitskool 6; wortellljl 16—31; uien 2—8,50; aardbeien 31-72 (rl doos); radijs 2—5; selderie 3—5,50; peterseWB 2-6,50; asperges: dik wit 88-1,08 en bU» 38-56; tomaten 1,07,- 1,72; aardappe^l nieuwe 21—25 en drielingen 17—21; Perïl 4—26; pruimen 5—22. LANGEDIJKER GROENTENCENTRA^I 8 Juni. 8000 kg rabarber 8,30-10,70; 50 I kg aardappelen: grote 24,50-28, 21,90-26,20, kleine 15,90-28, grove Kb°"°| 31,10 en drielingen 26,50; 177 kg to""" A 151-159, B 156 en C 136-145. £EV NACHTZWALUV vernist toen ik op steld. Het was een zoel perend op de Veluwe, n weer was eigenlijk te i er de volgende morgen Ie maken. Wat doe je geluiden en zelfs het ve een landman in het ave staren. Je blik wordt g voorbije dag herinnert, fladderende vogel boven VWAT IS DAT? Een vlee: Ik weet het niet. Ik ben niet vlug genot hem te herkennen, mnar il dan komt hü misschien daar klinkt een vrij vree telend en toch wat gehei: hier een oude klepperma tel door het bos? Wil hi, kampeerders hier veilig g Van verschillende kant „err, or-err, or-err" afwi hoge en lage toon. „Op pompen zij de emmers 1 netgezel fluisterend. En werkelijk daar heel wan, een beetje knarsende „Mijnheer is niet allee hier is de spreker van de Juist nu wordt het rateie door een vrij forse hoge errr, errr". NOORDSC1I 1RWOUDE, 8 Juni. 2000 h| aardappelen: vroege 26,50—27,50, drieüdJJ 24,50-25,10 en kleine 19,70-20,10; rabarber 0,80. De Belgische kabinetsfo Duvieusart, is er heden slaagd een nieuwe regeri stellen, die uitsluitend i bestaat. De samenstelling van 1 als volgt: Eerste minister sart; minister van buiten Paul van Zeeland; binner Albert de Vleeschauwer; bert van Houtte; econor Gaston. Eyskens; landbo Orban; koloniën: Pierre keerswezen; Paul Segers; Behogne; onderwijs: Pi. landsverdediging: Henri Melen; openbare werken: pee; volksgezondheid: All wederopbouw: De Quae; Carton de Wiart. De uitzonderlijk goede Wim van Est, de sterke St. Willibrord, heeft natui dacht getrokken van de pese wielergemeenschap. biedingen werden hem pi overwinning in de zwaan strijden, BordeauxParijs zowel van Nederlandse al: organisatoren. Van Nede had men vrijwel als vast nomen, dat Wim van Est gebruik zou maken van heid die men hem wilde de Nederlandse Equipe, di de France zal deelnemen, Wim van Est heeft zich huldiging in Nederland, anders uitgelaten. Volgen: krant" heeft hij pertiner niet aan de Tour de Frani men. Wel zal hij aan d Duitsland deelnemen. Gistermiddag omstreeks de negenjarige Johannes stra, wonende te De Ko zijn huis in het Balgzan dronken. De jongen was kinderen gaan zwemmen deljjk terecht gekomen i' derlijke kuil, want de mi wal zagen hem plotseling verdwijnen. Een dame spi maar kon de jongen niet na een uur heeft de inmi( schuwde politie het lUl dreg uit het water kunne De ramp met het Hedenmorgen heeft de raliteit bekend gemaakt, c overlevende is opgepikt v rikaanse Superfort, dat g: Noordzee omlaag stortte. C dat deze overlevende „ge; werd aangetroffen. De worden voortgezet. Op de tweede lijst in de t van de 510e Nederlandse ls de Prijs van f 20.000 ee 10897.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2