n Stad en Omgéving «ra De turnkampioenschappen van Alkmaar zijn begonnen DE MMURSE WASSERIJ V D BRANDSTOFFEN AGENDA Tjefk Bottema in het Stedelijk Museum te Amsterdam WAT DE THEATERS BRENGEN HARMONIE THEATER: VICTORIA THEATER: Een duister interview met onze hoogst geplaatste gemeenteambtenaar CINEMA AMERICAIN: Het dubbele gelaat De Volkshogest te water Berger openluchttl heeft grote plar ZATERDAG 10 JUNI 1950 I Rie van Geene liep enkele De kampioenschappen van de Turn kring Alkmaar en Omstreken, met daaraan verbonden de Korenbeurs- wedstrijden, namen Vrijdagavond een aanvang. Acht keurturnsters en één keurteurner werkten in het gymnas tieklokaal aan de Schoolstraat, onder het critisch oog van de juryleden, hun verplichte oefeningen af. Het is jammer, dat de turnkring geen gelegenheid heeft kunnen vinden alle oefeningen op één dag te laten verwerken. Voor de oorlog kon dat nog wel. Alkmaar had toen de Koren beurs, waar onder ideale omstandig heden deze wedstrijden konden plaats vinden. De Korenbeurs, het gebouw, dat destijds uitverkoren werd om als noodschouwburg dienst te mogen doen, maar nog steeds ais opslagplaats fungeert., is echter niet meer voor de turnkring beschikbaar, zodat men naar een andere gelegenheid moest •itzien. Enkele jaren heeft men de i,Korenbeurs"-wedstrijden in het ge bouw van de Alkmaarse Veiling kun nen houden, maar smds deze organi satie voor al haar materiaal ruimte te kort komt, is ook dit niet meer mogelijk. Dit jaar worden de wed strijden in de Muziektuin gehouden, hetgeen een prachtige gelegenheid zou zijn als de grasmat iets groter en het weer in ons kleine landje iets sta bieler zou zijn. Het is namelijk zo, dat de technische leiding van de Turn kring zich genoodzaakt zag de deel nemers en de oefenstof over drie da gen te verdelen. Bovendien moet men nog maar afwachten of de weergoden de turners gezind zullen zijn, zodat het wel duidelijk is, dat de omstandig heden, waaronder «"de wedstrijden ge houden moeten worden verre van ideaal te noemen zyn. De wedstrijden. Alkmaar biedt echter geen andere mogelijkheden en met volle moed is men daarom gisteren maar begonnen in een gymnastieklokaal, waar men hoogstens een veertigtal bezoekers kan bergen. Over het algemeen vielen de presta ties iets tegen. De verplichte oefenin gen zijn steeds een doorn in het oog van iedere turnster. Niet, dat de tech- l/D VOOR \V":.V NOORDERKADE ï't TEL'ËFOgN 4141-4142 De heer Burkunk vierde zijn 50-jarig jubileum Gistermorgen was de grote zaal van het „Gulden Vlies" geheel gevuld met het personeel van de N.V. Noordhol landse Levensverzekering Mij. Dit was ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de heer M. N. Burkunk, die 50 jaar geleden in dienst trad. Dr. H. J. M. Hofstee, de tegenwoor dige directeur heette de aanwezigen welkom en dankte de heer Burkunk voor de onbetaalbare diensten welke hij voor de Mij. heeft verricht. „U had", aldus spr„ „de wens te kennen gegeven tot Uw gouden jubileum door te gaan en u bent nu van'plan nog enige maan den te werken. Naast de bloemen bied ik U een blijvend geschenk aan. name lijk een radio en als erkentelijkheid voor uw werk een diploma". De heer H. Nijdam, chef de bureau, bood namens het gehele personeel zijn hartelijke gelukwensen aan. Hij dankte voor de medewerking en de hulp, waar mee de jubilaris allen altijd ter zijde stond. „U hebt", zeide hij, „geholpen de Levensverzekering te funderen". Spr. bood namens het personeel een oud- Hollands tafeltje alsmede een paar boekensteunen aan. Hierna werd door de twee jongste medewerksters een toepasselijk ge dichtje voorgedragen. Mr J. H. de Vos tot Nederveen Cappel sprak namens de Mij. van Handel Nij verheid. Hij speldde de jubilaris na mens deze Mij. de gouden medaille op de borst. De medaille wordt alleen uit gereikt bij 40 of 50-jarige jubilea. Hier na werden tal van gelukwensen voor gelezen. De heer Droog, directeur van het bijkantoor Brussel, haalde als één der oudste kennissen van de jubilaris enige herinneringen op en wenste hem een rustige oude dag toe. Tot slot dank te de jubilaris voor alle hartelijke en welgemeende woorden en memoreerde de eerste jaren, dat hij aan de Mij. ver bonden was. Daarna was er gelegen heid de heer Burkunk te feliciteren. punten uit op Rie Madderofn nische leiding uitermate zware oefe ningen samenstelt, doch er komen steeds onderdelen in voor, welke men in de vrije oefenstof maar al te graag omzeilt. De kampioene van vorig jaar, Rie Madderom, was met haar vrije oefe ning niet gelukkig. Zij verspeelde en kele punten daar zij bij enkele onder delen bleef haperen. Haar rivale, Rie van Geene, kon daardoor direct 3.5 pt. uitlopen. Ook Nel Prins, Nel van der Wardt en Nel Rampe kwamen met een hoger aantal punten uit de bus. Aan de brug maakte Rie Mad derom echter een uitstekende oefe ning, waarmede zij haar klasse be wees en 17.4 pt. oogstte. Met 0.4 pt. behoefde Rie van Geene weinig voor haar onder te doen en toen laatstge noemde weer als eerste aan het hoogrek eindigde werd het duidelijk, dat zij een ernstige bedreiging zou gaan vormen voor de kampioenstitel van Rie Madderom. De paardoefening bleek voor de meeste dames een struikelblok. Meer dere malen werd de gelegenheid van een herkansing met beide handen aangegrepen. Door een feilloze paara- sprong zag Rie van Geene kans nog iets op de andere Rie uit te lopen, zodat zij deze verplichte oefeningen als eerste eindigde met een totaal van precies 100 punten. Rie Madderom werd tweede met 95.7 pt. Haar club genote, Nel van der Wardt, werd uit stekende derde met slechts 3 punten minder. De overige uitslagen zijn: 4. Nel Prins 88.9; 5. Nel Rampe 83.3; 6. Janny van Dijk 82.3; 7. Leni Stek 81.3 en 8. Ineke Kohier 79.7. Daar Klaas Boot in Zwitserland verblijft en enkele andere heren door werkzaamheden "verhinderd waren aan de kampioenschappen deel te nemen, was Maup Volkers de enige heer, die zijn kunnen kon demonstreren. Des alniettemin heeft deze .sportieve turner zich van zijn beste zijde doen kennen en het ontbreken van enkele andere, minder enthousiaste turners, ruimschoots vergoed. Vooral zijn oefe ning aan het rek was van hoge klas sen, maar evenzeer moeten wij noemen zijn beheerste ring-oefening. Vanmiddag zullen de adspiranten in de Muziektuin optreden en morgen middag treden de dames en heren daar aan. Het zal er, vooral wat de dames van het keurcorps betreft, niet aan spanning ontbreken. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Daar was eens 'n meis loos (tot 14 jaar o.g.); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het uur der vergelding (18 jaar); Cinema Amc- ricain, 7 en 9.30 uur: Het dubbele ge laat (18 jaar). Canadaplein, 7.30 u.: Volksdansfeest. Sportpark, 7 uur: Voetbalwedstrijd tbc-bestrijding. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Het uur der* vergelding (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Daar was eens 'n meisje loos (tot 14 j.o.g.); Cinema Americain, 8 u.: Het dubbele gelaat (18 jaar). OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 11 Juni zal de apotheek van Wanna op het Ritsevoort no. 5 voor het publiek geopend zijn. In de ze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. DOKTERSDIENST OP ZONDAG. Zondag 11 Juni zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr. Pot, Kennemer- straatweg E 65 (telef. 3117) en dr. A. L. Gransbergen, Geesterweg 11 (telef. 2294). FAILLISSEMENTEN. De Alkmaarse arrondissementsrecht bank heeft gisteren in staat van fail lissement verklaard: Pieter Visser Jr., Vooreiland 22, Me- demblik. Commissiehandel in aanns- mersmaterialen en machines en groot handel in zand en grind. Rechter-commissaris: mr. J. Krabbe; Curator: mr. J. P. Windhausen te Hoorn. H. Buis, Breedstraat 46, Enkhuizen, Vishandelaar. Rechter-commissaris: mr. R. W. J. C. van den Wall Bake; curator: mr. P. C. Avis te Hoorn. A. Th. M. Meier Broekerhaven 263, gem. Bovenkarspel. Rechter-commissa ris: mr. J. N. Alblas; curator: mr. A. M. J. N. Janssens te Hoorn. ZHDS-ZAGHT WASWATER.' WESTERWEG bij de v. d. Woudestraat Op 21 Juni zal het tien jaar geleden zijn dat Tjerk Bottema tijdens het uitwijken voor de Duitse legers, die Frankrijk overrompelden, aan booi'd van een vluchtelingenschip buiten de haven van Bordeaux door oorlogshandelin gen der Duitsers werd gedood. Hierdoor werd net deze blijmoedige mens en geniaal kun stenaar, met het offer van zijn «leven voor goed onmogelijk gemaakt de strijd' voor het behoud van grote geestelijke waarden voor de mens- neid voort te zetten. In de tijd tussen de beide wereldoorlogen verscheen een indrukwekkend aantal tekenin gen van zijn hand, die getuigden van zijn grote visie op het wereldgebeuren. Hij behoorde tot de eersten die het gevaar van het opkomen der Tentoonse barbarismen onderkenden en zich in de voorste gelederen schaarde om dit te keren. Het zou getuigen van gebrek aan eerbied voor onze beschaving indien zijn vrienden, in deze na-oorlogse tijd, de herinnering aan hem en de betekenis van zijn werk voor de komende generatie eveneens zouden doen ver- drinken in de golven bij de Franse kust. Tjerk Bottema, van Friese afkomst, leefde een aantal jaren in Schoorl, was een der beel dende kunstenaars, welke behoorden tot de groep schilders waaruit „De Berger School" ontstond. Hij vestigde zich later in Parijs. Schrijver dezes ontving ongeveer dertig jaar geleden van deze begaafde kunstenaar de aer- ste aanwijzingen in de teken- en schildertech niek. Van 21 Juni tot en met 2 Juni a.s. zal in het Stedelijk Museum te Amsterdam een ex positie worden gehouden van het werk van Tjerk Bottema, waarover men in Nederland nog de beschikking heeft. Standen bedrijfsvoetbal competitie Afdeling a: Chevrolet Boys sova Hooge Huys Ringers I Lichtbedrijven Telefonie Povay Reiniging Slagers Postiljon Alkm. Courant Afdeling b: Stoel apsv n Conijn BBC 1 Nagengast Hulskamp Boyr Krom VIVO-boys Melkboeren Perzifo Afdeling c: Black Boys Rhodesia Centra Notenkrakers Fordboys BBC 2 Ringers 2 poa Lastinaboys Povay 2 4 2 3 2 3 1 4 2 4 1 3 1 3 1 3 0 4 0 3 0 4 4 5 4 3 2 3 2 4 2 3 1 3 0 3 0 3 0 3 0 2 1 3 1 1 1 3 2 2 1 1 2 1 2 0 2 1 1 93 7—2 8—4 5—3 4—5 5—5 2—3 3—4 2—5 1 2—5 3—11 1 0 6—4 0 5—2 0 7—6 2 15—9 1 7—8 1 1 2 6—11 2 2 6—12 1 6 5 4 4 4 9—5 3 2—2 3 2 1 8—12 2 2 1 0 0 0 0 0 1 2 1 0 0 0 9—1 1 13—5 1 6—1 1 7—5 2 9—9 4—6 3—7 3—10 0 1—11 0 Kabel kost tachtig gulden per meter Boven op een zandhoop stond een man en hij blies op een trompet. Het was slechts één kort aangehouden toon die hij door de zonnige Snaarmanslaan liet trillen, maar voor de werklui in de één meter diepe en vele meters lan ge loopgraaf betekende dit een geza menlijke ruk aan de zware electrici- teitskabel. Bij „iéder signaal van de hoornblazer schoot het gevaarte een centimeetr of dertig verder en dat zal zo doorgaan tot het volgende jaar Den Helder zal zijn bereikt. Het eerste ge deelte van Velsen naar Alkmaar is nu bijna gereed. Het einde van de kabel, dat bij de groenteveiling zal komen te liggen, wordt daar gelast aan de kabel van Oterleek naar Alkmaar. Het ligt in de bedoeling op deze plaats hier in de toekomst een grote transformator te bouwen, zo deelde men ons mede. Het volgende jaar zal het resterende deel van Oterleek via Schagen naai: Den Helder, worden gelegd. De kosten van de kabel komen, inclusief het leg gen, op ongeveer tachtig gulden per meter. Rekent u maar uit hoeveel me- tertjes er tussen Velsen en Den Hel der liggen. Maar deze uitgaaf is bit tere n-oodzaak, want de capaciteit van de bestaande leidingen is te gering geworden. Prettige thuiskomst Hoe prettig het ook is, wanneer een familie „haar jongen uit Indie" gezond en wel thuis mag ontvangen, het begint toch alweer tot de gewone dingen te behoren. Vlaggen en ere poort, och, wie let er nog op. Zo gaat het helaas als de gebeurtenissen zich herhalen. De N. G. Piersonstraat, waar Chris van Dok thuis kwam, bood gisteren wel een bijzondere aan blik. Natuurlijk veel vlaggen en een erepoort. Niet van dennegroen, maar keurig g'epionierd door de Geuzen en Dirk Duivel-verkermers van de N.P.V., versierd met de padvinders lelie en padvinders vlaggen, 's Avonds kwam de complete Geuzentroep met de padvindersband van de Dirk Duivel-groep de thuis gekomen Geuzen-vaandrig een welkomstgroet brengen. Met glunderend gezicht ging de vaandrig alle verkenners tracteren. De transportcolorme van het Rode Kruis, afd. Alkmaar gaf ook acte de présence. De padvinders waren nog maer juist vertrokken, of keurig marcherend kwamen de Rode Kruis-mannen de hoek om, Dr. De- genaar wenste het mede-lid geluk met zijn be houden thuiskomst. Vandaag wordt er voor de „Nazorg"-inrichting gecollecteerd. Laat raen overal iets in de busjes doen om het aankopen van de weefgetouwen mogelijk te maken. Daar was eens een meisje loos Miss' Smith, directrice van een Keu ringsdienst van Waren staat bekend als een onkreukbare en de meest waar- heidslievende vrouw in het land. Als zij verklaart, dat de kwaliteit van een artikel goed is, dan is dat wet en men kan zich dan ook voorstellen, dat ieder een met spanning uitziet naar berich ten, ais deze bijzondere vrouw na een zeiltochtje vermist wordt. Na lang zoe ken wordt zij aan de kust gevonden. Gezond en wel, maar haar roem krijgt een geduchte duw, als miss Smith ver telt, dat zij een ontmoeting had met een eenmansduikboot en enige tijd aan boord van dit mysterieuze schip heeft vertoefd. De pers maakt haar belache lijk en door een ongelukkig verloop van een speurtocht naar de gezagvoer der van de duikboot wordt zelfs aan haar verstandelijke vermogens getwij feld. Dat uiteindelijk de zaak wordt opgelost en de waarheid 'overwint wie had trouwens anders vekwacht? is al evenmin aan twijfel onderhevig. Jane Wyman speelt een verdienstelij ke hoofdrol en vindt Dennis Morgan en Robert Douglas tegenover zich. Een vergelijking met „Belinda" waarin deze begaafde actrice excelleerde, is niet te maken. Daarvoor is „The lady takes a sailor" een te pretentieloos nie- mandalletje. Hef uur der vergelding Dit uur brak na veel strijd en avon turen aan voor Wes McQueen een vo gelvrijverklaarde in het Verre Westen, die in de tweede helft der vorige eeuw een felle strijd voerde na zijn ontsnap ping uit de Staatsgevangenis, tegen de bende van Duke Harris en Rens Blake. Eerst raakt hij bevriend met Wenslow en diens dochter Julie Ann (Dorothy Malone), maar later krijgt hij de mees te steun van Colorado Carson (Virgi nia Mayo), die hem hem tot in de dood trouw blijft. Het geheel is een reeks van spannende avonturen met goed Wachter, wat is er van de nacht?" „Ze mogen die trompet wel eens laten doorsteken" „De trap op", had de schilder ge zegd, „en dan komt u er vanzelf". Trappenklimmen is geen prettig werkje als er geen eind aan schijnt te komen vooral niet als het midden irf de nacht is, maar ik wilde niet het risico lopen, dat hij niet thuis was. „Hallo!", riep ik toen ik eindelijk op een soort balconnetje stond en hem op zijn hoofd keek. „Ah, hèllow!", riep hij verrast. „How do jou do? American visitor? „Maak je niet druk", zei ik een beetje in mijn wiek geschoten. „Ik ben maar een doodgewone Alkmaarder en je hoeft je niet zo buitenlands aan te stellen, want ik weet zeker, dat je nog nooit over de grens van Oudorp bent geweest". „Sorry", zei hij een beetje schor. „Ja, als je tegenwoordig zo'n hele dag niks anders dan Amerikaans hoort. Dat gaat je niet in je kouwe kleren zitten. Wil je wel geloven dat ik hard op weg ben om m'n eigen moedertaal te vergeten. Ik kan die West-Friezen bij na niet meer verstaan als ze hier bo ven komen. Hoe vindt je 't hier?" „Een beetje winderig als ik 't zeg gen mag. Sta je hier altijd zo op de tocht?" „Dag en nacht", zei hij somber. Dat is nou eenmaal mijn beroep. Je weet toch, dat ik een gemeentebaantje heb?" „Een gemeente „Ja waarachtig, ik ressorteer onder Gemeentewerken". „Als musicus?" „Jawel, meneer, als stadsmusicus. Of ficieel hebben ze me ingeschreven als klaroenblazer maar dat ding heeft net zoveel weg van een klaroen als een kindertrompetje van een tuba. Wat zeg je van mijn nieuwe pak?" „D'r zit een luchtje aan", zei ik. „Och, dat blaast de wind er wel af. De pakken zijn duur tegenwoordig, dat zit 'm in de verfprijzen moet je maar rekenen". „Geen last van duizeligheid?" „Helemaal niet. Trouwens, dat ver leer je hier wel. Alleen een beetje koud. 't Kan hier 's nachts lekker stor men en ik zit zomers "én 's winters in 't zelfde pakkie." „Blaas je hier al lang?" Ja, al een hele tijd. M'n voorganger Is gepensionneerd. Die staat in 't ge meentemuseum. Hij heeft eerst proef moeten blazen voor de kunstcommissie om te horen of ie d'r wel in mocht. Ze blèren. M'n kop d'r af dat ie nog nooit gezet. Zo'n klein kereltje met een muts op. Maar ie heeft 't daar best. Uit de kou mot je maar rekenen. De brave borst heeft jaren lang op de tocht ge staan en in ons vak raak je gauw ver sleten." „Dat heb ik gemerkt", zei ik. De klaroenblazer keek me een beetje verwijtend aan. „Ben jij die man, die geschreven heeft, dat ik de enige musicus ben, die op een trompet kan blazen zonder dat ik er met mijn lippen aankom?" „Ja, dat heb ik geschreven. Waarom druk je dat mondstuk tegen je kin?" „Rheumatiek", zei hij. „M'n rechter arm gaat niet ver genoeg meer naar boven. Hoe klinkt mijn trompetgeschal daar beneden?" „Nou", zei ik, als je met niet kwalijk neemt hoor ik liever de Volendam- mers". „Namaak", zei hij afgunstig. De kerel staat hier iedere Vrijdagmorgen te blèren. M'n kop d'r af als ie nog nooit in Volendam geweest is. Nou ja, dat doet er niet toe. Hoe klinkt het nou als ik blaas?" ,,'t Lijkt wel een schorre kraai", zei ik. „Maar als 't een beetje druk op 't plein is hoor je 't 'gelukkig niet. Nee, als hoornblazer ben je waardeloos. Zelfs de padvinders zouden je niet kunnen gebruiken." „Een kwestie van musicaal voelen" zei hij ernstig. „Laten ze me maar eens een beter instrument geven. Waarom ben je eigenlijk naar boven geklom men?" „Ik had je eens willen interviewen", zei ik. „Hoe sta je tegenover de vreem delingenexploitatie?" „Een prachtige uitvinding, meneer. Ze worden gratis ingevoerd en ze bren gen een hoop geld op. Al die mensen, die daar boven op mijn rug kijken heb ben een kwartje moeten betalen. D'r zitten een stelletje handige knapen bij die V.V.V. Vroeger stond ik hier hele maal op m'n eentje. Moet je Vrijdags morgens eens kijken. Ze hangen me bijna op m'n nek en beneden staan ze met uitgerekte halzen naar me te wij zen." „Verbeeld je maar niks", zei ik „dat is voor de ruitertjes." „Nou ja", zei hij vertrouwelijk „de mensen weten niet beter. Wat is dat nou eigenlijk, zo'n paar draaiende schijfjes met wat houten paardjes. Geef mij maar een doodgewone draai molen zoals er hier vroeger een op het plein stond. Heb je die zogenaamde ridders wel eens van dichtbij gezien?" „Helaas", zei ik. ,,'t Hoeft je niks te spijten. Ze heb ben allemaal koppen als schele Piet van de varkensmarkt, maar die is na- tuurijk vóór jouw tijd geweest." „Je hebt hier zeker al heel wat zien gebeuren?" „Enorm, enorm", zei hij. „Als ik daarover aan het opsnijden ga! Als ik je nou toch vertel; datte.Ho wacht 's effetjes. Dat paardenspul gaat weer draaien." Met veel geknars en gekreun van ijzerdraad en wieletjes "ingen de luik jes open en kwamen de ruitertjes naar buiten. „Die arme duvels hebben ook nooit rust", zei de klaroenblazer veront waardigd. ,,'t Is hardstikke donker. Waarom zetten ze dat spul niet vast? Tijd en energie verspillen zo midden in de nacht. Heb je dat carillon ge- waai hè?" hoord. Wat maken die klokken een la- „Ja, ja," zei ik, „Moet je zelf niet blazen?" „Waarachtig", zei hij, ,dat had ik bij na vergeten en dan nog wel om twaalf uur als de café's sluiten. Je zou net kunnen hebben dat er een van m'n bazen over het plein kwam. Wacht ef fetjes, daar gaat ie!" Zijn hand ging langzaam omhoog en hij blies niet minder dan zestien schor re klanken, die do<& een rukwind da delijk werden weggeblazen. „Beethoven?", informeerde ik be langstellend. „Och wel nee, zo maar een liedje dat ze van de Big Ben gestolen hebben. Je hoort 't tegenwoordig op alle carillon- klokken. „Blaas je nooit eens wat anders?" „Nee, dacht je dat ik hier midden in de nacht de Hokie Pokie stond te spe len. „Nee, nee". „Of misschien de Skotse Trye?" „Man wind je niet zo op. Ik zeg er immers niks van. We zullen onze mu- ziekverslaggever eens naar b-oven stu ren. De klaroenblazer keek me dankbaar aan. „Laat ie dan 's nachts komen, dan kan ik meer gevoel in m'n spel leggen. Stop meester, 't carillon mot effetjes kwart-over spelen." „Jullie hebben 't hier maar druk", zei ik. Ik ga er maar vandoor. Be dankt voor 't gezellige praatje". „Geen dank, meneer. Schrijf maar, dat ze m'n trompet eens laten door steken en zeg, dat ik blij ben met m'n nieuwe jasje. Je komt er zeker wel uit? Denk beneden om het afstappie." Toen ik na vijf en zestig traptreden op het donkere Waagplein stond keek ik peinzend naar boven maar er was van de stadsmusicus niets meer te ontdekken Die stond op zijn post, trouw en ge duldig, zoals hij er dag en nacht, win ter en zomer staat met het enige ver blijdende vooruitzicht, dat hij als ge pensionneerd gemeenteambtenaar nog eens een warm plekje in het gemeen temuseum zal krijgen. spel niet alleen van Joel McCrea in d« hoofdrol maar ook van de bovenge noemde vrouwelijke krachten. Zij vor men met McCrea een goed trio. Aan avontuurlijke ritten en sensationele ge vechten ontbreekt het natuurlijk in deze film niet. Zij houdt de aandacht steeds geboeid. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een paar zeer interessante jour naals, een muzikale eenacter en een tekenfilm, die evenals „Het uur der vergelding" zeker zullen trekken. Er had uit het gegeven van dit ver haal een spannende film gemaakt kun nen worden. Een misdadiger, die door een gangsterbende gezocht wordt omdat hij met zijn makkers een hunner speel banken beroofde, komt op zijn vlucht in contact met een dokteV, die een sprekende gelijkenis met hem vertoont. Om zijn spoor voor zijn vervolgers uit te wissen vermoordt hij de dokter en neemt diens plaats in. De dokter heelt een litteken op het gezicht, dat hij nauwkeurig nabootst en alles zou zon der schokkende gebeurtenissen zijn ver lopen als de vluchteling niet verliefd op de secretaresse van de dokter was ge worden en als hij doordat de foto graaf een fout maakte bij het naboot sen van het litteken vanaf een por tret van de dokter het niet op zijn linker, maar op zijn rechterwang had aangebracht. Overigens een film waarin alles nog al los aan elkaar hangt; en beetje ver warrend, weinig boeiend en zelfs zon der happy end. Er was van dit gegeven veel meer te maken geweest. Vooraf een paar tekenfilms en een „reportage" over Piccadilly,- die blijkbaar uit de oorlogsjaren dateert. Wat gebeurt er met het ABT en de Cinema? De aangekondigde film „Hoe lozen we die S.A.-man" is gisteravond in het Alkmaars Bioscoop Theater niet door gegaan, daar dat theater plotseüng werd gesloten. Het beheersinstituut heeft de exploi tatie aan de heer Weber overgedragen. Het personeel is ontslagen en op welke wijze de exploitatie later al dan niet na verbouwing zal plaat! hebben is nog niet bekend. Ook het personeel van de Cinema- Americain schijnt ontslagen te zijn, maar blijft voorlopig in dienst omdat het theater niet wordt gesloten. Wat de verdere plannen zijn blijkt nog niet vast te staan. fGeen subsidie Voor de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" is door de V.V.V. f 1000,— van dê gezamenlijke Zaangemeenten als subsidie ge vraagd. Door diverse gemeenten in dit gebied is reeds steun toegezegd. Slechts Zaandijk i» niet bereid daaraan bij te dragen omdat het belang der expositie voor deze gemeente niet .wordt ingezien. Natuurlijk gaat de tentoon stelling door en natuurlijk zal er propaganda voor de Zaanstreek worden g'emaakt. Het besluit van Zaandijk krijgt daardoor wat enigszins het cachet dat men er parasiteert op wat andere gemeenten zullen betalen. TAFELTENNISSEN Gisteravond is in de Vondelschool tus sen de Alkmaarse Tafeltennisvereniging DSS en de Egmondse Tafeltennisvereni ging. Een stedenuitwisselingswedstrijd gespeeld. De wedstrijden begonnen om half acht. In het begin liet het zich aanzien dat DSS de overhand zou krij gen, maar nadat er twaalf wedstrijden gespeeld waren was de stand weer gelijk Toen er nog twee wedstrijden gespeeld moesten worden stonden de Egmonders voor met 108. De twee laatste wedstrij den werden gewonnen door dss, zodat de eindstand was 10—10. Als beslissingswed strijd is er toen nog een heren-dubbel set gespeeld, welke in twee games werd gewonnen door de Egmondse Tafelten nisvereniging, die dus met de over winning naar huis ging. Er werd met veel enthousiasme gespeeld, wat niet weg neemt, dat de wedstrijd uiterst sportief was. De wedstrijden waren georganiseerd door de Alkmaarse Tafeltennisvereniging DSS en lieten niets te wensen over. SPOORWEGOVERGANG WORDT GESLOTEN De spoorwegovergang aan de Berger- weg zal van Dinsdag 13 op Woensdag 14 Juni aanstaande tussen 9 uur des avonds en 9 uur des morgens voor alle verkeer gesloten zijn. GESLAAGD Voor het doctoraal examen Neder lands-Indisch recht slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden de heer J- Maats te Alkmaar. Van 15-29 Juli wordt door hogeschool een cursus voo over het IJselmeer naar Lt georganiseerd. Van 29 Juli—5 Augustus is »us voor Jongens rond het Men leeft er met een kl< leeftijdsgenoten op een zeer Ingericht schip, men doet s •werk aan boord, en geniet v ten zijn. 's Avonds legt mer één der oude havens rond meer. Iemand uit de plaats telt over het leven aldaar e wat er samenhangt met gcheepvaart en visserij en d de ochtend trekt men weer In de cursus voor meisjes 1 na een dag of vijf op het IJl hebben gevaren, Friesland iets van het Friese land en v ren kennen. Vrijdag 28 Juli Leeuwarden de slotavond ge In de loop van de cursus volgende plaatsen aangedaan zen, Hoorn, Edam, A'dam, Kampen, Urk, Lemmer, Snee ker, Leeuwarden. Naar aanleiding van de aan de verschillende havens re en kleinere steden worden gen gehouden aan boord. De cursus voor jongens is gesteld op het IJselmeer. weder dienende zullen de hs Hoorn, Edam, Amsterdam, Kampen, Urk, Lemmer en I worden aangedaan. Vooral vissersleven zal men iets n nen horen en ervaren, terwijl de betekenis van de Zuider ger en van de nieuw gewoi ders thans gesproken zal w Deze cursus eindigt in En Beide cursussen beginnen weekeinde op de Volkshoge Bergen (N.-H.), waar men gen kan horen, ter voorberei de tocht. Men wordt verwacht op 15 of 29 Juli tussen 16 en 1 ,,'t Oude Hof" te Bergen. Zaterdag 17 en Zondag wordt aan de Volkshogescl weekend georganiseerd ws nieuwe verhoudingen van I met Indonesië worden bespr Een weekeinde van 13 Ji wijd aan de nieuwe verhoud Suriname en de Antillen. Het gordijn gaat weer openl Welk gordijn? Het onzichtbare gordijn Openluchttheater! Aan de gasten, inwoners er ners zal deze zomei weer eer zinnig programma worden den. Dit programma is deze verschenen. Dinsdagavond 20 Juni heefi ningsvoorstelling plaats ms Quchot op de bruiloft van van Pieter Langedijk. Ditma het gespeeld door het Zuid-N Toneel, Dir. Pierre Balledux. Velen vroegen, of de Berge Iers dit jaar nog voor het komen. Het antwoord hierop omdat de regisseur, de heer man, wegens gezondheidsred jaar deze zware taak niet k: nemen. „Don Quichot op de brui] Kamacho" is een bij uitstek openluchtspel en behoort tot d landse klassieke blijspelen. Woensdag 28 Juni speelt in 1 ter de „Vancouver Boy's Bar wereldberoemd orkest uit Can is nog nimmer in ons land v men, dat een orkest uit Canad wel een, dat het predicaat kampioen" draagt en bestaat jonge muzikanten van 14 tot optreedt.. Het gemeentebestuur zal hc 's middags 5 uur officieel or Aan de burgers verzoekt het van V.V.V. deze Canadezen gs hun huizen te ontvangen, doe de officiële ontvangst naar hu te geleiden en ze voor de nach concert logies te verschaffen. I kan men zich hiertoe opgeven Bureau V.V.V. Zaterdag 8 Juli geeft de Gymnastiekvereniging „Be 's avonds 7 uur in het Openl ter een gymnastiekdemonstrati Woensdag 12 Juli speelt de emateurvereniging „Canteelee Alkmaar het vrolijke openluel „Je kunt 't toch niet meenen speciale décors, vervaardigi Karei Colnot. Dit spel wordt herhaald. Woensdag 19 Juli het jaarlij] feest: de verlichtingsavond! Woensdag 26 Juli speelt he! Nederlands Tojieel „Vrouwen s een ridderspel van Jan Bressi Woensdag 2 Augustus wordt ste bloemencorso na de oorlog gi 's Avonds 8 uur gevolgd dc opvoering van „Twee Edelliei Verona" van William Shakespei het Nederlands Volkstoneel. Zaterdag 5 Augustus: Scapin 's Avonds 8.30 uur. Woensdag 9 Aug. Conteclee Aug. reprise van „Twee Ec van Verona". Onderhandeling! gaande om het Augustusprogran uit te breiden. Uit dit programma moge blij het y.V.V.-bestuur alles in hi stelt, om de bezoekers van o aangename ontspanning te bie

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2