FIBRANNE „OUDE PELS" Stad en Omgeving Concertgebouworkest en Apollo" komen naar Alkmaar AGENDA Geen uitvallers in Avondvierdaagse AANBIEDING SUMMER COTTON nu nu 2." iiMiüifmi ieuwe telefoonaansluitingen ZIJKAMMEN KRULSPELDEN DAN NAAR sprak PELS' Wijnhandel Burgemeester Wytema voor P.v.d.A. en Nieuwe Koers Turnlust dames naar Olympische dag Honderddertig deelnemers aan de start De revanchewedstrijd Alcmaria en de Boys PIINIIINHI JUNI 2.'2 >30 STOFFENHUIS KOUSENBAR Een persoonlijke vraag VAN MARSDIEP TOT IJ De kaasmarkt Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland VRIJDAG IA JUNI 1950 Ned. Herv. Oratoriumvereniging jubileert DIT JAAR bestaat de Nederlands Hervormde Oratoriumvereniging alhier vijf en twintig jaar, een heugelijk feit, dat op passende wijze zal worden gevierd. De vereniging is in het voorjaar van 1925 opgericht als Vrijzinnig Hervormd Zangkoor. De bedoeling was, het betrekkelijk beperkt van omvang te hou den; een artikel in het reglement van die dagen schreef voor, dat er ten hoogste dertig leden zouden mogen zijn; Al vrij spoedig leed het koortje een betrekkelijk bloedarm bestaan. Vier jaar na de oprichting waren er nog achttien leden en het artistieke peil liet te wensen over. Op dat moment kwam er een nieuwe voorzitter, de heer J. Dalenberg, die sindsdien met grote energie en liefde de zaken van het koor heeft geleid: De heer C. Jonker werd dirigent. Deze twee mannen hebben samen het koor gemaakt tot wat het thans is: een voortreffelijk ensemble van ongeveer honderd en veertig leden, dat in het culturele leven van Alkmaar een belangrijke plaats inneem't. MOG lange tijd heeft het in de eerste plaats als kerkkoor gefungeerd. Ook werden wel openluchtuitvoerin- gen en liefdadigheidsconcerten gege ven. Langzamerhand echter ging men over op groter werk, zoals psalm 42 van Mendelssohn-Bartholdy. In 1937 waagde men zich voor het eerst aan een oratorium. Haydn's Die Schöpfung werd in studie genomen en in 1938 uit gevoerd. In 1943 zong het koor voor de eer ste maal de Mattheus-Passion van J. S.Bach. Met uitzondering van het laat ste oorlogsjaar is sindsdien ieder voor jaar een uitvoering van dit oratorium gegeven. Het concert, dat het Vrijzin nig Hervormde Zangkoor samen met andere verenigingen heeft gegeven ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de heer C. Jonker als musicus, zal nog geen van de toen aanwezigen heb ben vergeten. In 1947 heeft de vereniging een an dere naam aangenomen. Daarin werd slechts uitdrukking gegeven aan een toestand, die al geruime tijd bestond. Het koor heette niet meer Vrijzinnig Hervormd Zangkoor, doch Nederlands Hervormde Oratoriumvereniging. Ook anderen dan uitsluitend Vrijzinnige Hervormden hebben de weg naar het koor gevonden. En het doel van de vereniging is thans wel in de eerste plaats de uitvoering van belangrijke oratoria. De viering van het jubileum. Al meer dan een jaar geleden is men begonnen met het organiseren van oe viering van het jubileum. Het staat vast, dat de plannen, die toen zijn op gezet zullen worden uitgevoerd. Zij omvatten drieërlei. Om te beginnen zal op 31 Augustus a.s. de Koninklijke Mannenzangvec- eniging Apollo, uit Amsterdam, een uitvoering geven. Op verzoek zal uit het oude repertoire worden gezongen Het Geuzenvendel op de Thuismarsch, en Groot is de Heer. Als nieuw werk staat op het pro gramma het Hazengrauw, van Willem Landré. Erna Spoorenberg zal als bo- liste optreden. Dan volgt op 19 September, eveneens in de Grote Kerk, een concert van het Concertgebouw-orkest, onder leiding van Eduard van Beinum. Tenslotte zingt het koor zelf, ter gelegenheid vao de herdenking van Alkmaars Ontzet op Maandag 9 October het oratorium Die Schöpfung, van Jos. Haydn. Solis ten zijn Ida Maria Visser, sopraan Leo Larssen, tenor, en Laurens Bogt- man bas. De Haarlemse Orkestvereni ging verzorgt de begeleiding. De belangstelling voor deze concer ten is reeds groot. Uiteraard zullen er hoge kosten aan verbonden zijn, maar reeds zijn er vele abonnementen voor de drie avonden verkocht, zodat er een, zij het bescheiden, financiële ba sis is geschapen. Trouwens ook een uitvoering van de Mattheus-Passion kost zeer veel geld. De vereniging kan dit niet alleen opbrengen, en daarom is er een comité van personen uit alle bevolkingsgroe pen gevormd, dat zal trachten, een reservefonds te vormen, teneinde voortzetting van deze traditie te waar borgen. Het bestaat uit vijf en dertig personen. Voorzitter is mr. C. J. de Lange, secretaris de heer J. van Worp, en penningmeester mr. F. Josephus Jitta. der A. Damclub WDO In de onderlinge competitie in twee klassen van de Damclub WDO werden de volgende resultaten behaald: Eerste afdeling: J. Schipper—E. Hofman 1—1; R. Zaadnoordijk—J. v. Beekum 2—0; W. PiederietH. Kruider 20; J. Hartog— W. Piederiet 0—2; P. Veer—H. J. Heyes 20; C. DammerJ. Schipper 11; J. KaalR. Zaadnoordijk 20. Tweede afdeling: D. Kiewitt—G. v. d. Kuijt 11; D. Davelaar—J. Deichman 11; J. VeermanJ. Oostenbroek 20; A. Nuyens—C. Fok 11; J. LangrasJ. Veer man 20; C. FokG. v. d. Kuyt 02; G. v. d. Kuyt—D. Kiewitt 1—1. (Ontleend aan onw Advertentie-rubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: De machtige Joe Young (IS jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Dokter Elisabeth (18 Jaar); Ci nema Americain, 8 uur: Stalen Haaien (18 jaar). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Dok ter Elisabeth (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De machtige Joe Young (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Stalen haaien (18 jaar). de bekende Oude Klare met zjjn bijzonder zachte smaak en pittig aroma. Per liter 5.60. ALKMAAR TEL. 2585 De taak van de jongeren is, de oude ren, die vaak het compromis willen om dat zü met zovele factoren rekening moeten houden, een dagelijkse injectie van idealisme te geven. Zij moeten hun Idealen zuiver houden. Aldus sprak gis teravond de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, op een bijeen komst van de plaatselijke afdelingen van Partij van de Arbeid en DSJV De Nieuwe Koers ter gelegenheid van het feit, dat de jongerenorganisatie enige maanden geleden in het verband van de partij is opgenomen. Mr. Wytema hield een pittige toe spraak over het onderwerp Het pro bleem van de jeugd. Hij definieerde het begrip „gemeenschap" hierin als het verband tussen mengen met belangen, die boven hun directe persoonlijke be langen uitgaan. Zulk een verband is de staat, de gemeente. Zulk een verband kan ook zijn een vereniging, een partij. Verenigingen zijn ook voor jongeren van grote practische betekenis. Zij moe ten n.l. niet dadelijk aan politiek gaan doen, doch de tijd van hun rijping tot volwassene gebruiken, om de techniek van het organisatieleven onder de knie te krijgen. Nadien is er nog tijd genoeg, om het grote politieke werk aan te pakken. Besteed echter ook thans je tijd goed, door je met enthousiasme en werklust aan je organisatie te geven, vervolgde spr. Het is immers de kwaal van deze tijd, dat iedereen alles aan een ander wil overlaten. De jongeren moeten ech ter zelf weten wat ze willen. Ze moeten zich de nodige staatkundige vorming eigen maken. Doen ze dat niet, dan worden ze meelopers en de democratie een volksdemocratie. Men moet ver antwoordelijkheid kunnen dragen. Men moet bewust willen en kunnen aan vaarden, wat men heeft gedaan. Aan deze met grote aandacht beluis terde toespraak was een feestelijk ca baretprogramma voorafgegaan, dat werd uitgevoerd door de Zaanse Caba retgroep De Rode Koers. Vier jonge mannen en drie meisjes brachten een fris en stijlvol geheel van liedjes, sketches en negrospirituals uiter aard met een politieke noot met vaart en enthousiasme voor het voet licht. Ook in dit opzicht was de avond volkomen geslaagd. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de partij-afdeling, de heer G. W. de Jong; de voorzitter van de Nieuwe Koers, de heer Engel Prins, sprak een slotwoord, waarna de aanwezigen de Socialisten mars zongen. Eindexamen Rijkskweek school Voor het eindexamen van de Rijks kweekschool voor onderwijzers (essen) alhier (het onderwijzersexamen), slaagden van de derde groep candida- ten de heren: J. P. Boschman te Naar- den, J. C. Hoogland te Oudesluis, L. N. A, Hopman te Heiloo, J. N. A. Ken ter te Enkhuizen, J. N. F. Muhren te Alkmaar. UITSLAG AANBESTEDING Dijkgraaf en Heemraden van het Heemraad schap De Wieringermeer hebben het bagge ren van de Oosterterptocht, de Waterlooptocht en de Lange-Zeugtocht gegund aan de firma R. Houwing, alhier, voor f 51.675,—. De gymnastiekvereniging Turnlust gaat drukke tijden tegemoet. Zondag zullen vijftien turnsters deelnemen aan de massale knotsoefening, waarmee de Olympische Dag wordt geopend. Aan vankelijk lag het in de bedoeling, dat Turnlust dertig deelneemsters zou le veren, doch de technische leiding van het KNGV meende terecht, dat de 1200 dames, die deze oefening zullen uitvoeren, gerecruteerd moeten worden uit alle delen van het land. Op 1 Juli vertrekt een groep van ongeveer 35 Turnlust-leden naar Enge land om in Bath en Weston Super Ma re turndemonstraties te geven. Even als vorig jaar zullen de demonstraties van Turnlust een onderdeel worden van het carnavalsfeest, dat van 5 tot en met 8 Juli in Bath wordt gehouden. Het programma wordt dit jaar echter tot meerdere uitvoeringen uitgebreid. In het Paviljoen en de Pump Room, twee gelegenheden welke verscheidene Alkmaarders langzamerhand wel be kend zullen zijn, worden twee avon den gegeven. Bovendien gaat men 10 en 11 Juli naar Weston Super Maffe om ook de vacantiegangers in deze prachtige badplaats aan Engelands Zuidwestkust, vertrouwd te maken met het turnen dat in Engeland vrij wel geen bekendheid geniet. De Olympische Dag en de trip naar Engeland zijn echter niet de belang rijkste gebeurtenissen, welke op het programma staan. De deelneming aan deze prettige uitstapjes moet noodge dwongen beperkt blijven tot een select gezelschap, hetgeen echter niet het geval zal zijn met het hoogtepunt van het bestaan van Turnlust. In Januari van het volgende jaar bestaat Turn lust namelijk vijftig jaar en het is duidelijk dat het bestuur grootse plan nen heeft gemaakt voor de viering van dit tiende lustrum. Hieraan zal ieder lid, van klein tot groot, kunnen mee werken, waarvoor de voorbereidingen reeds zijn begonnen en het is aan geen twijfel onderhevig dat dit voor Turn lust een groots evenement zal worden. WIELRENNEN. De W. V. Alcmaria Victrix hield Woensdagavond jl. een clubwedstrijd met klassementen. Uitslag A-klas 1 J. Ottenbros, 2 K. Eenhoorn, 3 Jn. Gracht, 4 Jn. Hennink en 5 P. Kore- man. B-klas 1 M. Pronk, 2 E. Bellis, 3 F. vd Kloot, 4 M. Deliën, 5 G. Schot. C-klas: 1 D. Honigh 2 W. Jongejans, 3 Jn. Keuken, 4 W. Ossen, 5 G. Koch. Ook tijdens de tweede etappe van de avondvierdaagse hebben alle deel nemers de tocht volbracht. In tegen stelling tot de eerste avond was het gisteren uitstekend weer en de 130 wandelaars hebben dan ook volop genoten van het aantrekkelijke par cours ciat door bossen en weiden voerde. Men leeft wel eens in de veronder stelling dat de wandelaars aan dit soort tochten deelnemen louter en alleen om na afloop een lintje of medaille in ontvangst te mogen nemen. Niets is minder waar. De rechtgeaarde tippelaars zien deze tochten in hoofd zaak als een gezonde ontspanning. Buiten in de vrije natuur doen zij een dosis gezondheid op en zij ver geten voor enkele uren de beslomme ringen van het dagelijkse leven. Dat is het wat die wandelaars doet deel nemen aan tochten en de medailles die hen na afloop wachten zijn voor hen slechts prettige herinneringen. Het parcours van vandaag brengt de deel nemers naar de duinstreek. Zoals iedere avond wordt op het Waagplein bij café „Tom" gestart en via Houttil, Langestraat, Zevenhuizen, Scharloo. Bergerweg, Dorpsstraat, Loudelsweg, Sluislaan, Eeuwigelaan en Sparrelaan komt men bij „Duinvermaak". Langs de Breelaan, dr. Van Peltlaan. Oosterweg, Ti'.rfweg, Oude Berger- weg, Scharloo, Bergerhout, Kenne- mersingel, Heilooërbrug, Kennemer- Op het terrein aan de Sportpark laan zullen morgenavond de elftallen van Alkmaarse Boys en Alcmaria Vic trix een revanchewedstrijd spelen. Enkele weken geleden eindigde de strijd tussen deze plaatselijke rivalen onbeslist en men kan er van verze kerd zijn dat, zowel de withemden -Is de geblokten, alle mogelijke moeite zullen doen morgenavond een over winning uit het vuur te slepen. De elftallen zijn, ten aanzien van Tweede Pinksterdag, enigszins gewij zigd. Alkmaarse Boys komt met Piet Blok als aanvalsleider in het veld in- plaats van Cor Bakker. Alcmaria heeft morgen Maasen, Badenhuijzen, Ditzel en Van,der Leek weer in haar midden zodat het dus wel zeker is dat de wit hemden met een sterkere formatie in het veld komen. Dat Ditzel morgen weer voor Alcmaria uitkomt zal voor velen een verrassing zijn. Deze jeug dige voetballer is weliswaar uit Alk maar vertrokken doch hij heeft te ken nen gegeven dat hij gaarne voor Alc maria zal blijven spelen, met het ge volg dat hij morgen tegen de Boys zal uitkomen. Morgenavond om zeven uur zullen de volgende elftallen het veld betre den: Alkmaarse Boys: Doel: Kramer Achter Metselaar en Krul. Midden Bart, De Ley en A. Indri. Voor J, In- dri, Snijders, Blok, De Grand en Knip. Alcmaria Victrix: Doel Afink. Ach ter Maasen en Hendriks. Midden Wit, Helderman en Badenhuijzen. Voor Eversteijn, Ditzel, Van der Lek, Schmidt en De Buijzer. IEUGDDIENST HERVORMDE JEUGDRAAD Zondagavond om 7 uur wordt er voor de jongeren in de Grote Kerk weer een jeugd dienst gehouden. Ds. W. R. Ambrosius van Leerdam hoopt dan te spreken over het derwerp: „Regeert Christus werkelijk?" ONZE BEKENDE LEUKE ZOMERKATOEN IN 60 DESSINS WAS-, LICHT-, ZONECHT park, Ridderstraat, Payglop, Lange straat, Houttil komen de deelnemers weer op het Waagplein terug. De vierde en laatste dag voert het parcours langs de volgende wegen: Waagplein, Houttil, Langestraat, Koorstraat, Heilooërbrug, Lindelaan, Wester weg, Kalkovens weg, Egmonder- weg tot de Hoef, Heereweg, 't Woud, Fransman, Buerweg, Meerweg, Groe- neweg, Bergerweg Scharloo, Zeven huizen, Langestraat, Houttil en Waag plein. In de meeste plaatsen mag de avondvierdaagse zich in een toene mende belangstelling verheugen. In Alkmaar is dat jammer genoeg niet het geval. Het aantal deelnemers is hier practisch gelijk aan het vorig jaar. Een groep van het Alkmaarse politiekorps, het Rode Kruis van Ber gen, de wandelclubs. Het Versleten Zooltje en de Jeep, verschillende be drijfsgroepen als die van de Kamer van Koophandel, RASA, Centraal Be- beer en een clubje van het St. Wille brordusgesticht leveren het grootste aantal deelnemers. Zou het niet mo gelijk zijn met een wat intensievere propaganda meerdere verenigingen en bedrijfsgroepen te interesseren voor deze avondvierdaagse, die toch werke lijk geen topprestaties van de deel nemers vergt. De eerste drie avonden loopt men slechts vijftien kilometer en de laatste dag twintig. Een opgave 'dus die door alle normale deelnemers is te volbrengen. P. MTR. Marktberichten NOORDERMAKTBOND, 16 11.500 kg vroege aardappelen 29.20, drielingen 22.1024.70, 18.10—19. Juni 26.80- kleine EEN PRIMA ZIJDEN LINNEN IN 50 DESSINS WASECHT KREUKHERST. P. MTR. GEEN SCHRIFTEL. OF TELEF. ORDERS ZIET ETALAGES U KOOPT PRETTIG VOORAL IN DE MORGENUREN BIJ: LANOLÖA'R. - ALKMAAR Lezer, ik moet U eens iets op d» man af vragen. Gij hebt wij hou. den ons nu eenmaal niet voor beter dan wij zijn, nietwaar? in Uw le. ven wel eens iets gedaan, waarvan Gij later spijt hadt, en waarvan Gij zielsgraag zoudt willen, dat anderen het niet weten? De mensen om oni been oordelen vaak zo onbarmhartig; zij zouden ook op U neerkijken, als zij eens wistenMaar zij weten het niet, en zij behoeven het niet te we. ten, want Gij hebt berouw gehad en hebt U gebeterd. Gij kunt immers met cpgeheven hoofd lopen als een ach tenswaardig mens. Maar veronderstel nu eens, dat er enkelen zijn, die wel op de hoogte zijn van de misstap, die Ge deedt zoudt Gij hun dan niet innig dankbaar zijn als zij, in plaats van hun eigen verdienstelijkheid in het openbaar gunstig te laten afsteken tegen Uw slechtheid, over die misstap zwegen en U van harte hielpen om er weer bovenop te komen? Zoudt Gij hen niet beschouwen als door God in Zijn ontfermende liefde tot U gezonden redders? Lezer, er zijn mensen, die het all hun roeping beschouwen, deze waar- lijk Christelijke barmhartigheid met- terdaad te doen jegens allen, die we- gens een vergrijp tegen hun mede- mens of de gemeenschap met da strafrechter in aanraking kwamen. Ja, er zijn er, die deze roeping'want dat is de reclassering dagelijks be- drijven als hun beroep. Moeten zij van de wind leven? Wiens belang dienen zij eigenlijk? Of misschien ook het Uwe en het mijne, niet omdat wij voor onszelf nog ooit reclassering van node zouden hebben gunst, hoe zouden wij maar omdat in een samenleving op de grondslag der Christelijke zedeleer de Christeiijki barmhartigheid toch door iemand be oefend moet worden, al is het dan niet door ons persoonlijk, en omdat wij aan dat etiket „Christelijke samen leving" toch veel waarde hechten? Niet iedereen kan reclassering* arbeid verrichten dat behoeft ook niet maar wel kan iedereen deze zegenrijke arbeid geldelijk steunen, Doe dit dan a.s. Zaterdag bij de col lecte, want dat is de kans dit jaar. WYTEMA, Burgemeester van Alkmaar. In het telefoondistrict Haarlem zijn de volgende nieuwe aansluitingen op genomen. In de sectorgids Alkmaar voor het telefoonnet Alkmaar: 3912 Bakker, K, Referendaris 2e kl. PTT, Houtmanstraat 17. 4996 Centrum Garage Gebr. Kleen, Scharloo 14. 3544 Filee, A. W. Machinst, Kanaal dijk 9, Watergemaal, Boekeler- meer, Heiloo. 5367 Groot Zn., Bestelhuis Fa. G. P., Transportbedrijf en Brand- stoffenhandel, Rijksstraatw. 295, Heiloo (b.g.g. K 2205—282). 5175 Kooistra, K., Dr. Schaepman- plein 14. 4563 Maas Geesteranusde Lange, Mevr. H., Kennemerstraatwieg 382, Heiloo. 3734 Nagelhout, J., Veehouder, Ka naaldijk 11, Boekei, post Alkmaar. 4752 Pepping, Th., Landbouwbedrijf, Heilooërdijk F 50. 3655 Politie^ Rijkspolitie, District Alkmaar. Woonh. Adsp. Off. der Rijkspolitie J. Zijp, Zeeweg 38, Heiloo. 4868 Sluijmer, G. J., Arts, Emma- straat 36. Ernstig verkeersongeval Gisteravond om ongeveer 7.40 uur vond er op het kruispunt Spoorstraat—Geestersingel— Gashouderstraat een ernstig verkeersongeval plaats. Door de Spoorstraat reed een auto in de richting van de Geestersingel. Op voornoemd kruispunt aangekomen verleende de bestuurder geen voorrang aan een voor hem van rechts komend motorrijwiel. De bestuurder poogde nog een aanrijding te voorkomen, maar hij kon niet meer verhinderen, dat de motor in de linkerflank aangereden werd. De berijder, de 44-jarige uitvoerder H. J. van 't Geloof uit Beverwijk, alsmede zijn echt genote werden van het voertuig geslingerd. De berijder liep verwondingen op aan hoofd en benen en heeft vermoedelijk een hersenschud ding. Zijn echtgenote was er ernstiger aan toe en kreeg een gecompliceerde beenbreuk aan het linkerbeen alsmede nog twee breuken aan hetzelfde been. De motorrijders zijn per zieken-auto naar bet Centraal Ziekenhuis vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes W., z. van W. Wijp- kema en N. E. Bijl. - Jantina A., d. van G. Aardema en A. Eshuis. Ondertrouwd: Bemardus J. P. van Wouw en Cornelia G. Kole. Jorinus L. Schram en Hendrica Zwart. Johannes A. van der Westen en Jannetje P. Sieuwerts. Nicolaas C. Vink en Guurtje G. van Diepen. Lam- bertus Martin en Elsje Unglaub. Marinus Hoek en Jannetje Smalheer. Harmen Zand bergen en Guurtje Middelbeek. Overleden: Wybe Groenendal, 83 jaar, weduwnaar van A. Dekker. - Comelis Dekker, 76 jaar, gehuwd met A. Elders. Maria A. Vermaas, 73 jaar. J&n Bijlsma, 67 jaar, gehuwd met P. de Vlugt. Schoolkinderen naar het barakkenkamp Westerweg Naar verluidt zullen in het kamp aan de Westerweg gedurende zes weken te begin nen op 15 Juli elke week 350 katholieke schoolkinderen uit Amsterdam worden onder gebracht. Het zijn kinderen van de vereniging „Licht en Lucht", die met hun eigen leiders en leidsters in het kamp worden ondergebracht. Ook de kampen in Apeldoorn en Arnhem zul len in gebruik worden genomen. Het initiatief voor het in gebruik nemen van deze kampen is g'enomen door het lan delijk centraal vacantie-comité, dat daarvoor de medewerking van verschillende ministers heeft gekregen. Het ministerie van oorlog heeft ledi kanten en matrassen beschikbaar gesteld. Het koken zal in een centrale keuken geschieden. 3047 31 v., en Swart, C. H., Vert. Zwanen- berg's Fabrieken N.V. Oss, Wes terweg 317, Heiloo. Zwart, A., Veehouder, Boekeler- meer A I, Heiloo. de sectorgids Alkmaar voor het telefoonnet Bergen: 2085 Bult, M., Brandstoffenhandel, M. Wiegmanweg 10. Duinstreek", „De, Rundveefok- vereen., Controleur, Stamboek houder Jb. Broersen, Spoor- laan 10. Elias, J. A. B., Eeuwigelaan (na 18 uur). MeursKooiman, Mevr. A. Middengeestweg 10. Romijn, W. H., Timmerman Aannemer, Spoorlaan 8. Stroomer, J. W., Kerkelaan 13. Tuinman, J., Pensionhouder, Dr. v. Peltlaan 39. de sectorgids Alkmaar voor het telefoonnet Egmond: 347 IJkel, A. A., Pr. Hendrikstraat 51, Egmond aan Zee. In de sectorgids Alkmaar voor het telefoonnet Zuidschermer: 245 Kraakman, Joh., Veehouder, Zui dervaart C 37, Z. en N. Schermer. 228 Schilder, J., Zuidervaart 385, post Stompetoren. In de sectorgids Alkmaar voor het telefoonnet Ursem: 248 Hooghamer, Th., Boekhouder, Westeinde A 68, Schermerhorn. 5338 In 2315 2686 2559 2431 2740 2253 In De gemeenteraad van Winkel heeft in principe besloten tot de stichting van een rusthuis voor ouden van dagen. V De eigenaresse van het pand aan de Stationsweg 15 te Velsen heeft bij ex ploit de ontruiming gelast van het door de gemeente Velsen van haar gehuur de perceel. Te Heemskerk heeft een tweejarig meisje ernstige brandwon den bekomen doordat het een onder stroom staande stekker van een strijk ijzer in de mond stak. V De heer F. H. Kap, vroeger inwoner van Den Helder, is door een bende rampokkers in zijn woning te Surabaja neergeschoten. In het Marine-hospitaal is het slachtoffer overleden. De Rijkspolitie heeft te Oudeschild een clandestiene kuikenbroederij ontdekt. Het is weer Vrijdag, de dag, die tal lozen hebben gereserveerd voor een be zoek aan de Kaasmarkt om met eigen J ogen het pittoreske schouwspel gade ta slaan, dat hun in binnen- en buiten land door tijdschriften, reclameplaten en filmjournaals reeds enigszins ver trouwd is geworden. Het is de roman tiek van deze markt, de terugblik In het verleden, die de gehaaste mens uit het atoomtijdperk even stil doet staan, die een ogenblik de koele zakelijkheid weet te doorboren. Het kleurige mark- tafreel aan de voet van de oude Waag- toren oefent om die reden een nim mer aflatende aantrekkingskracht uit Zo ook vanmorgen, toen het bezoek dat van de vorigayveken verre over trof. Vreemdelingen uit alle delen van de wereld en honderden schoolkinde ren hadden zich op de markt verza meld en zagen hoe even na half elf le kaasdragers de berries met hoog opge taste stapels kaas in een sukkeldrafje naar de weegschalen brachten. Voor de verkoop van kaas in de Kleine Waag (f 5 per Edammer en f 1.50 per lunch- kaasje) bestond weer flinke belang stelling. De meisjes, die zich belastten met de verkoop van de beroemde be schuitjes met kaas, hadden handen te kort en de kantklosters, die hier naast een demonstratie gaven van hun kunst, waren omringd door een grote schare toeschouwers. Ook de aanvoer was van daag belangrijk groter, n.l. 46.000 kg tegen 30.000 kg vorige week. Er waren 7 stapels kleine boerenkaas met als hoogste notering f 92.50 en 14 stapels kleine fabriekskaas, die voor f 90 per 50 kg van de hand gingen. De volvette kaas bracht f 94.50 op. Over het alge meen was de handel traag. Dinsdag waren er in Bodegraven 246 partijen aangevoerd, le soort f 1.93— f X.98, 2e s. f 1.87—f 1.92, zware soort tot f 2.16 met matige handel. In Woerden waren er Woensdag 855 partijen, le soort f 1.94f 2.02, 2e f f 1.88—f 1.92, zware f 2.18. De handel was matig. Alles werd verhandeld exclusief exportverplichting en omzetbelasting. MEDEMBLIK, 15 Juni 1950. Vroegs aardappelen, grote muizen 28,4031^0; kleine 24,60—27,30; kriel 21,80—23,70; rods muizen 29; kleine 18; kriel 13. 97. De zuster heeft inmiddels rap port uitgebracht aan de dokter. „Heus dokter, ik heb het goed gezien. Ze hadden 46 graden koorts. Ik heb hen alvast maar ijszakken gegeven. Hoe ze er het leven bij houden snap ik niet". Tot haar verwondering begon de dokter hartelijk te lachen. „Kom zustertje, je heb je laten beetnemen! Je hebt het verhaal toch wel gehoord van die ondeugende jongens? Ze zijn als de dood dat ze het ziekenhuis uM moeten en houden zich nu ziek! vermoed dat ze hun thermometer te' gen de kruik hebben gehouden. Maaf ik heb een goede remedie! Brengt die drie jongens een bordje rijst o» op te knappen! Hahaha! Dan zult wat zien". En zo gebeurt het dut zuster even later op de zaal komt mjj een dienblad, waarop drie damp® borden met rijst!

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2