Aller ogen gericht op.... Brazilië Timmerman ONZE BEDDEN- EN DEKEN-AFDELING 'tSierhuis azen Voor Vader kop en schotel IN HET BRANDPUNT VAN UW BELANGSTELLING!! Zomercoituums en Hegenfassen De kaasmarkt Europeanen siaan voor verrassingen De twee Kareis gaan naar Rio Onze Bridgerubriek Citherbouwers krijgen vele opdrachten de Vakkledingman! UIT VOORRAAD! Compleet met ringen en deksels 7 Liter 32 ct. I Liter 4iet. J. F. M. EIOEL I. POLK ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE! 39' 43' 36' 4" 36 25' 15' Het Kledinghuis GENEESMIDDELTEGEN HUIDAANDOENINGEN IA DE BESTEf RECLAME* J VRIJDAG 16 JUNI 1950 persoonlijke vraag ik moet U eens iets op d* vragen. Gij hebt wij hou» nu eenmaal niet voor beter zijn, nietwaar? in Uw le. I eens iets gedaan, waarvan r spijt hadt, en waarvan Gij ig zoudt willen, dat anderen weten? De mensen om on» rdelen vaak zo onbarmhartig; sn ook op U neerkijken, als zij stenMaar zij weten het zij behoeven het niet te we nt Gij hebt berouw gehad en gebeterd. Gij kunt immers met en hoofd lopen ais een ach- rdig mens. veronderstel nu eens, dat er zijn, die wel op de hoogt» i de misstap, die Ge deedt rij hun dan niet innig dankbaar zij, in plaats van hun eigen ïtelijkheid in het openbaar te laten afsteken tegen Uw :id, over die misstap zwegen an harte hielpen om er weer i te komen? Zoudt Gij hen niet wen als door God in Zijn ende liefde tot U gezonden er zijn mensen, die het al» eping beschouwen, deze waar- ristelijke barmhartigheid met- te doen jegens allen, die wa rn vergrijp tegen 'hun mede- >f de gemeenschap met da hter in aanraking kwamen, ijn er, die deze roeping'want ie reclassering dagelijks be- als hun beroep. Moeten zij wind leven? Wiens belang zij eigenlijk? Of misschien ook e en het mijne, niet omdat wij ïszelf nog ooit reclassering van ouden hebben gunst, hoe wij maar omdat in een :ving op de grondslag der lijke zedeleer de Christelijk» irtigheid toch door iemand be- moet worden, al is het dan or ons persoonlijk, en omdat wij it etiket „Christelijke samen- toch veel waarde hechten? iedereen kan reclassering», verrichten dat behoeft ook maar wel kan iedereen deze jke arbeid geldelijk steunen, t dan a.s. Zaterdag bij de col- want dat is de kans dit jaar. WYTEMA, Burgemeester van Alkmaar. is weer Vrijdag, de dag, die tal- ebben gereserveerd voor een be an de Kaasmarkt om met eigen et pittoreske schouwspel gade ta dat hun in binnen- en buiten oor tijdschriften, reclameplaten njournaals reeds enigszins ver- i is geworden. Het is de roman- an deze markt, de terugblik in rieden, die de gehaaste mens uit iomtijdperk even stil doet staan, i ogenblik de koele zakelijkheid 5 doorboren. Het kleurige mark- aan de voet van de oude Waag- oefent om die reden een nim- flatende aantrekkingskracht uit. ook vanmorgen, toen het bezoek n de vorigo^weken verre over- 'reemdelingcn uit alle delen van reld en honderden schoolkinde- adden zich op de markt verza- in zagen hoe even na half elf 1» agers de berries met hoog opge- tapels kaas in een sukkeldrafje e weegschalen brachten. Voor de ip van kaas in de Kleine Waag er Edammer en f 1.50 per lunch- bestond weer flinke belang- De meisjes, die zich belastten verkoop van de beroemde be es met kaas, hadden handen te n de kantklosters, die hier naast monstratie gaven van hun kunst, omringd door een grote schare >uwers. Ook de aanvoer was van- oelangrijk groter, n.l. 46.000 kg 30.000 kg vorige week. Er waren :ls kleine boerenkaas met als e notering f 92.50 en 14 stapels fabriekskaas, die voor f 90 per can de hand gingen. De volvette racht f 94.50 op. Over het alge- was de handel traag, dag waren er in Bodegraven 246 n aangevoerd, le soort f 1.93— 2e s. f 1.87—f 1.92, zware soort !.16 met matige handel. Voerden waren er Woensdag 355 n, le soort f 1.94f 2.02, 2e -f 1.92, zware f 2.18. De handel ïatig. s werd verhandeld exclusief verplichting en omzetbelasting. EMBLIK, 15 Juni 1950. Vroeg» pelen, grote muizen 28,4031,20; 24,60—27,30; kriel 21,80—23,70; rod» 29; kleine 18; kriel 13. SS9 jur in Luilekkerland i dood dat ze het ziekenhuis u n en houden zich nu ziek! ed dat ze hun thermömeter te- e kruik hebben gehouden. ®a.- 0 een goede remedie! Brengt •ie jongens een bordje rijst 0 knappen! Hahaha! Dan zult ien". En zo gebeurt het dat even later op de zaal komt m lienblad, waarop drie damPen 1 met rijst! LIET DUURT NOG maar enkele weken, voordat op Zaterdag 24 Juni het Brazili- aanse elftal de eerste wedstrijd voor de Jules Rimetbeker zal spelen als inzet van het wereldkampioenschap voetbal in Rio de Janeiro. Dan zullen 150.000 enthousiaste toeschouwers en de Zuid-Amerikanen zijn enthousiast, naar onze smaak zelfs wel wat al te zeer! hun nationale ploeg aanmoedigen veiligheids halve door een diepe gracht van drie meter breedte ervan gescheiden om te voorkomen dat het publiek het veld opstormt. Als men daarvoor eerst een gracht moet overzwemmen, zullen de gemoederen waarschijnlijk gekalmeerd zijn. Zoiets helpt evengoed als de twee, door drie meter tussenruimte gescheiden, ijzeren traliewerken rondom andere Zuid-Ameri kaanse stadions. Die drie meter tussenruimte dient om het gooien met flessen en andere projectielen te bemoeilijken; men moet ai een heel bekwaam handgra- natenwerper zijn om over die twee versperringen heen een speler of scheids rechter te raken. Tot overmaat van zekerheid fouilleert de politie er iedere be zoeker op revolvers. Eventuele schietwapens moeten aan de garderobe in be waring gegeven worden, omdat een kogel zich door tralies noch door grachten Iaat weerhouden, 's Lands wijs, 't lands eer! Men kan deze animo voor de abonne menten van duizend gulden begrijpen, als men weet, dat in Rio de Janeiro de entreeprijzen voor de competitiewed strijden variëren van vijf tot twaalf gulden en dat bij belangrijke wedstrij den deze prijzen nog verdubbeld wor den. Daarvoor krijgen de toeschouwers, voor driekwart op zitplaatsen en bij voorkeur zelfs op overdekte zitplaatsen ondergebracht, dan ook alle comfort, die ze maar kunnen wensen. In Nederland zou zo'n groot percen tage overdekte plaatsen zijn nut heb ben, bij ons nogal wisselvallig klimaat; in Brazilië evenwel worden de wed strijden afgelast of gestaakt als het re gent. Als het echter tijdens het wereld- tournooi zou gaan regenen, krijgen de Braziliaanse toeschouwers voor de eer ste maal in hun leven de sensatie van voetbal in de regen, wat daar even on gebruikelijk is als tennis in de regen te onzent. MET NIEUWE en momenteel nog niet eens geheel gereed zijnde Wereld bekerstadion met zijn 150.000 plaatsen ligt heel wat dichter bij de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro dan het geval is met de Olympische stadions van Lon den, Parijs, Berlijn e.a., die zich alle maal tien of meer kilometer buiten het stadscentrum bevinden. In Rio wandelt men in een half uurtje van het centrum der stad naar het stadion, doch dat neemt niet weg, dat men er een par keerruimte voor 25.000 auto's heeft inge richt, omdat een Zuid-Amerikaan liever in zijn auto rijdt dan zich te voet voortbeweegt, ook op korte afstanden. In het Wereldbekerstadion speelt de groep met Brazilië, Joego-Slavie, Zwit serland en Mexico zijn wedstrijden in een halve competitievorm en natuurlijk worden er daarna ook de wedstrijden voor de eindronde tussen de vier groepswinnaars gespeeld. De groep met Engeland e.a. speelt in Bello Horizonte, lllllllllllllllllllllllllillli door M. J. Adriani-Engels prijsje en ze vlogen dan ook weg. Deze dat per vliegtuig in anderhalf uur te bereiken is van Rio de Janeiro uit. De groep met Italië e.a. heeft het stadion in Sae Paulo, waar men 100.000 bezoe kers kan bergen, als terrein voor zijn Abonnement; duizend gulden HE HOGE ONKOSTEN van dit we- reldtournooi, waarvoor de Brazi- de Braziliaanse hoofdstad ligt, een af stand van Amsterdam tot Noord-Afrika. In Amerika is men aan grotere afstan- iiaanse organisatoren e.a. de reis- en verblijfkosten van 22 spelers en offi cials van alle deelnemende landen moe ten betalen, moeten natuurlijk gedekt worden door de hoge entreeprijzen, zes wedstrijden. De groep met Uruquay e.a. bevindt zich in Forte Allegro, dat tweeduizend kilometer ten Zuiden van den gewend dan in Europa maar de hoge bouwkosten van het We reldbekerstadion, die 25 millioen gul den bedragen, heeft men tevoren reeds volkomen weten te dekken door de uit gifte van 30.000 abonnementen, die vijf jaar lang geldig zijn bij alle wedstrij den in dit stadion, ook bij de wedstrij den van het wereldtournooi. Zoals de aandelen van de N.V. Het Nederlandse Sportpark te Amsterdam, die recht ge ven op een vrijkaartje, in ons Olym pisch Stadion! Alleen zijn in Brazilië die abonne menten voor vijf jaar wat duurder: duizend gulden per stuk. Naar Ameri kaanse begrippen was dat nog een spot- 30.000 snel uitverkochte abonnementen ad duizend gulden leverden de 30 mil lioen gulden op, waarmee de bouwkos ten van het stadion en de gebruike lijke onvoorziene uitgaven royaal ge dekt waren. Bij regen geen voetbal £)e regelingscommissie, waarvan ook onze landgenoot Lotsy deel uitmaakt, heeft bepaald, dat er geen wedstrijden bij kunstlicht gespeeld mogen worden dat is in Zuid-Amerika anders heel gebruikelijk en dat alle spelers voet balschoenen moeten dragen. Die laatste bepaling was bedoeld voor de voetbal lers van India, die in 1948 blootsvoets speelden in het Olympisch Voetbal- tournooi te Londen en ook in de wed strijden die ze daarna op hun tournee Torres Bodet blijft aan Nadat de hoofden van 44 delegaties bij de Unesco in een geheime zitting unaniem hadden besloten, de Mexi caanse directeur-generaal dr. Torres Bodet te verzoeken, aan te blijven, heeft deze op een voltallige plenaire zitting van de Unesco medegedeeld, zijn ontslagaanvrage in te trekken. Dr. Bodet stelde daarbij echter als voor waarde, dat één der eerste taken van de Unesco dient te zijn het werken voor de vrede. het geallieerde bestuur in oostenrijk De Franse regering heeft de Sowjet- Unie meegedeeld, dat zij voornemens is de militaire Hoge Commisaris in Oostenrijk te vervangen door een bur ger en voorgesteld, dat Rusland het zelfde doet. Gelijkluidende nota's zijn °P het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken overhandigd door de ambassadeurs van Engeland en de Verenigde Staten te Moskou. nederlandse delegatie naar de schuman-conferentie De delegatie, welke Nederland zal vertegenwoordigen ter Parijse confe rentie, over het plan-Schuman, zal waarschijnlijk onder leiding staan van ue heer D, P. Spierenburg, directeur- generaal van de buitenlandse econo mische betrekkingen. H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft goedgevonden dat haar het eerste van e 150 genummerde exemplaren zal Worden aangeboden van het boek „Ik ^ennner mij dat de schrijfster mevrouw Roosevelt tijdens haar ezoek aan ons land van haar hand eling za* voorzien. Sch. 10, 8,7,4 Ha. 5, 3 Ru. 9, 7, 6 KI. V. B, 8, 6 OPBOUWENOF NIET? QAF IK in de vorige rubriek reeds en kele wenken omtrent het feit, dat het niet altijd mogelijk is een eindeontract mooi op te bouwen, ook vandaag een spel, waarin bieden op één hand alles zins toelaatbaar is te achten. Het ging om het volgende spel (alvorens de rubriek uit te lezen, verzoek ik u vrien delijk eerst zelf het biedverloop te bepa len): Sch. V, B, 5, 3 Ha. 8, 7 Ru. V, 8. 4, 3 KI. S, 4, 3 N Sch. A, H. 2 W O Ha. H, V, B, 10, 9.4 Ru. A, 5 Z KI. H, 7 Sch. 9, 6 Ha. A. 6, 2 Ru. H. B, 10, 2 KI. A, 10, 9. 2 Z. was gever, beide partijen niet kwets baar. Met 2% trick in handen is een ope ningsbod van 1 KI. door Z. alleszins te verdedigen. W. vindt dat uitstekend, biedt zelfs niet 1 S. A. om zijn partner aan te geven dat hij wel iets in de KI. heeft. N. doet er ook het zwijgen toe. En O? Met buiten zijn Ha.-kaart, die zeer mooi is 2% trick mag gerust 4 Ha. bieden; waarna rondgepast wordt. Of het nu in de practijk ook zo gingl U mag zelf het oordeel vellen. Z. 1 Ru; W. 1 S.A.; N. pas; O. 3 Ha. Z. pas; W. 4 KL; N. pas; O. 4 Sch. Z. pas; W. 4 S.A.; N. pas; O. 5 Ha. Z. dubbel; W. pas; N. pas; O. pas. Alzo gedubbeld Ha Het spelverloop? Z. kwam met Ru. 4 voor, zodat Ru. Aas aan slag kwam. O. trok onmiddellijk troef na, waardoor Z, met Ha. Aas aan slag kwam. Beducht voor Ru. renonce bij O. speelde Z. eerstKI. Aas en daarnatroef 2, omdat O. KI. Heer onder het Aas bespeelde. O. be nutte deze vreemde speelwijze van- Z. om Ru. 5 op KI. B. weg te spelen. Daarna volgde Sch. 10 uit W. Eerlijk gezegd viel het my mee dat N. Sch. V. bijspeelde zodat O. uiteindeiyk één down ging. Natuurlijk, wanneer O. onmiddellijk na het 1 S.A.-bod van W. 4 Ha. had ge boden, was er niets gebeurd. W. had heus wel begrepen, dat dit het eindbod was geweest en stellig geen poging gewaagd meer uit de kaart te halen dan er wer kelijk in zat. Nogmaals: opbouw van een verantwoor- dehjk eindbod is prachtig. Maar.... men moet op een gegeven ogenblik ook kun" nen aanvoelen dat het bieden op de eigen kaart wel eens de aangewezen weg is om moeilijkheden en misverstanden te voor komen. Mede daarom ben ik hierop nogal uit voerig ingegaan. Van gemaakte fouten leert men nu eenmaal. Tenminste dat hoop ik. door ons land speelden. Doordat India echter op het laatste moment bedankte, heeft deze speciaal voor de spelers van dit land door de regelingscommissie ontworpen bepaling, nu niet meer zo'n bijzondere betekenis. Ofschoon het Nederlands elftal niet had ingeschreven voor de voorwedstrij den van dit wereldtournooi en dus niet in Rio de Janeiro uitkomt, zal Neder land er toch, behalve door de alom te genwoordige Karei Lotsy achter de groene tafel, ook op het groene veld gerepresenteerd zijn en wel door scheidsrechter Karei v. d. Meer, die met een aantal Europese en Zuidameri- kaanse collega's de wedstrijden zal lei den. Het zal hem daarbij zeer zeker op vallen, dat men in Zuid-Amerika meer zorg besteedt aan de accomodatie in het belang der toeschouwers dan aan het speelveld in het belang der voetballers. Gelukkig hebben de met dik gras be groeide velden niet zoveel zorg nodig als in Europa; ze zijn steeds droog en hard. Het gras is er heel anders dan te onzent; het doet denken aan het kunstgras, dat men wel in winkeletala ges ziet. Ofschoon uit Nederland geen enkele voetballiefhebber speciaal voor deze wereldkampioenschappen voetbal naar Brazilië zal oversteken, bestaat er el ders toch wel animo voor supporters- reizen. Een Frans reisbureau levert voor ongeveer vijfduizend gulden de heen- en terugreis per vliegtuig, logies en ontbijt in een hotel gedurende de vier weken van het tournooi en entree- kaarten voor zeven wedstrtfden. Maar daarbij zullen nog wel wat extra uit gaven komen, want men kan lastig vier weken lang alleen op zgn ontbijt le ven! Besommingen l|muiden De visserijbesommingen waren Donderdag; Trawlers: Sch, 93 f 12.094, Loggers: Kw. 21 f 3820. Prijzen per kilo: Heilbot 21,40: gr. tong 21,75; gr. mid. tong 21.64; kl. mid. tong 1.65—1.54; tong I 90—80; tong II 74—60; tarbot I 1.28—70. Prijzen per 50 kg: tarbot IV 3228; tongschar 44; schol I 4137; schol II 3316; schar 15; verse haring 2622. makreel 3523; gr. schelvis 30; gr. mid. schelvis 46; kl. mid. schelvis 43— 36; schelvis I 4440; schelvis II 30 26; wijting 21—16; kl. mid. hake 46: hake I 30; hake n 2312; zw. poon 9—8. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 12657, gr. kool vis 37; gr. hake 200 150. De aanvoer bedroeg 700 kisten, waaronder 110 kisten verse haring. Harry Lime blijft populair (Van onze speciale correspondent) j^IET ALLEEN de kleding is onder hevig aan de mode, ook de muziek instrumenten vallen eronder. In de laatste jaren trad vooral de accordeon op de voorgrond. De mode heejt lui men en vaak onverwachte omstandig heden brengen er verandering in. Een oud Beiers en Oostenrijks muziekin strument de cither dreigde in de vergetelheid te geraken, maar is plot seling weer in de algemene belangstel- ling gekomen door het „Harry Lime- theme" uit de in vele landen met geestdrift ontvangen film „De derde man". Anton Karas, de door deze film beroemd geworden citherspeler uit Wenen, werd in Engeland bij de an ders zo koele Britten met oen ware hartstocht ontvangen. En niet weinig Engelsen gingen naar een muziekhan del en vroegen: „Hebt u een cither?" Reeds enkele maanden geleden stroomden de brieven met bestellingen uit Engeland het vioolbouwersdorp Mittenwald binnen. De heer Huber, eigenaar van een muziekzaak in Mit tenwald vertelde; „Vele Engelse win kels voor muziekinstrumenten hebben aan ons gevraagd, of wij cithers hun nen leveren. De meeste gaven tegelij kertijd bestellingen op, maar wij moes ten 90 procent van de aanvragers te< leurstellen. Hier in Mittenwald is alles geconcentreerd op de yioolbouw, er zijn nog maar vijf citherbouwers in het dorp. Deze zijn natuurlijk niet in staat op korte termijn en tegen bil lijke prijzen honderden cithers te leve ren. Want daar zijn de Engelsen hei over eens het moet vlug gebeuren, vóór de „hartstocht" voor dit nieuwe instrument gaat luwen". Tè goede cithers. Per maand verlaten maar een paar cithers de werkplaats van de 60-jarige citherbouwer Hornsteiner. De goed koopste kost toch altijd nog 80 mark Aan een zeer goed instrument werkt hij ongeveer drie weken en de prijs ligt dan tussen de 300 en 400 mark. De enkele citherbouwers, die het dorp Mittenwald rijk is, maken goede cithers tè goede cithers. De mensen in het buitenland hebben weinig geld en zij willen daarom goedkope instru menten. In Saksen worden de cithers aan de lopende band gemaakt, doch zij zijn veel slechter van geluid en al werking. In Mittenwald worden ze vervaardigd uit palisanderhout met ingelegd ivoor. „Al 40 jaar bouw ik nu cithers, maar het wordt steeds slechtes met de afzet", klaag de heer Fürst, een andere citherbouwer un het dorp. „Ik heb nu zelfs mijn zoon die ook zijn diploma als citherbouwer heeft, moeten ontslaan, omdat er ve°i te weinig opdrachten binnenkomen". TN HET rustige bergdorpje Farchant bij Garmisch-Partenkirchen vertelt ons een citherbouwer: „Wij zijn niet ontevreden, de opdrachten komen lang zaam binnen. Aanvragen hebben we genoeg gekregen, voornamelijk uit Oostenrijk en Zwitserland, doch de voorwaarden voor de export leveren moeilijkheden op. Onlangs hebben we een proefzending naar Frankrijk ge stuurd". Doze citherbouwer staat voortdu rend in contact met vele Beierse citherverenigingen, aan wie hij zo nu en dan de grote 42-snarige solo-instru menten levert. Een dergelijke cither v/ordt meestal in de vorm van een harp uit het beste hout van overzee vervaardigd, want dat speciale hout kan een snarer.spanning van30u kilogram weerstaan. „Ik hoop, dat er voor de citherbou wers een goede tijd gaat aanbreken Zo te zien zijn de voortekenen gun stig", zegt hij. Zware khaki jonfens- pakken 13.50 Khaki herenshorts 9.45 Khaki damesshorts 6.25 Khaki sporthemden 7.90 Lange khaki broeken krimpvrij 14.95 Khaki overalls voorgekrompen 14.65 Blauwe overalls, dubbele zakken 12.95 Witte overalls voorgekrompen 13. Prima grijze jassen 10.25 Mouwvesten, met manch. rug 20.45 Ruit kampeerhemden zeer sterk 8.90 Overhemden v. brd. 6.65 Overhemden 2 brd. 8.90 Kruideniersjassen m. band 9.95 Witte damesjasjes, k.m. voorgekrompen 12.45 Langestraat 4, Tel. 2231 ALKMAAR LANGESTRAAT 61 TELEFOON 4031 ALKMAAR De echte import dubbel Egyptisch linnen REGENJASSEN slechts 57.50 Tropical en kamgaren Maatcostuums, v.a. 185. Sportcostuums naar maat vanaf 95. Mantelcostuums naar maat vanaf 120. Schitterende sortering Vistra's 2.25 p. m. Onkreukbaar linnen 2.95 p. m. Gebloemde zjjde 3.25 p. m. Houtweg 5, Alkmaar. Telefoon 3318. «Hoofd-kies»] 5 pijn ol eer kou ol f I 9rtep onder de leder. 1 MIJNHARQT's POEDERS [telpenUeral Een unieke gelegenheid voor hoiels en pensions en zij die logés krijgen, om ie prof Heren van deze prijzen WOLMATRAS, 1 pers., da mast overtrek, kapok kus- sen. Deze matras in 2 pers. 65.75 ENGELS LEDIKANT, met voetbord 1 pers. Uitvoering groen met crème. In 2 pers. A ^75 58.75. WOLMATRAS, 1 pers. pri ma vulling, zware damast. Deze matras in 2 pers. 89.- HOUTEN LEDIKANT, 2 pers. in eiken kleur geschil- £75 derd. pers. KAPOKMATRAS, met prima streeptijk. Deze "TQ matras in 2 pers. 129.50 |50 GEZ. MATRASSEN, 1 pers. met garantie. In 2 per- £75 soons 31.75. ZO BINNENVEERMATRAS. 1 pers. met 10 jaar garantie. 2 pers. Deze matras 118.50 50 EIKEN OMBOUWEN 1 per- soons in diverse uitvoerin gen. vanaf In 2 pers. 21.75. Am\J 75 BINNENVEERMATRAS. 1 pers. in extra zware uitvoe ring, met onbeperkte garan- tie. Deze matras in 2 pers. SIC 159.— I 0 00 WITTE MOLTONDEKENS Extra zware kwaliteit. LOSSE VEREN KUSSENS, ^50 met een prima veer gevuld. KAMPEERDEKENSl Grijs A met frisse rand 6.90 90 HARMONICABED, met pri ma stof bekleed, 46.50 75 EFFEN ZOMERDEKENS, £90 met rand in zalm en blauw w DIVANBED, met Gez. ma tras 1 pers. in prima uitvoe- P90 ring. GEBLOEMDE ZOMERDE KENS. In prima kwaliteit en leuke dessins. 175 DUBBEL DIVANBED. Ide aal voor kleine ruimten. ^Q00 89.Met 15 jaar garantie, t f HALF WOLLEN DEKEN. Zware kwaliteit in zalm, |?75 groen en blauw. OPKLAPBED met Gez. ma- "3^75 tras in 2 pers. 49.75 wO ZUIVER WOLLEN DEKENS Een prachtige deken in 8 kleuren maat 150x200 19.75 maat 170x220 23.75 maat 190x230 27.75 ENGELS LEDIKANT, 1 pers. met prima Gez. matras O t sleemodel J J In 2 pers. 45.75 PLAIDS. Zo juist ontvangen een prachtige partij, zuiver I Q75 wol. In leuke ruiten i LANGESTRAAT 68 A L K M A A R Laai Uw lichaam profiteren van elke weersgesteldheid zijn hiervoor onmisbaar. In grote keuze en uitgelezen sortering voorradig bij: HOFD1JKSTR. 8 TEL. 2765 ALKMAAR. Twee druppels van antiseptische vloeistof D.D.D. doen de jeuk onmiddel lijk bedaren, de aandrang tot krabben j verdwijnt zodat de huid zich kan her stellen. Sedert jaren wordt D.D.D. met groot succes toegepast bij huiduitslag, puistjes. Insectenbeten, opengekrabde benen. enz. een mooie uii Langestraat, recht t.o. het Stadhuis De meeste grote bedryven hebben bun op komst te danken aan de Juiste wijze waarop zij hun reclame gevoerd hebben. In bijna alle gevallen Is dit DAÜBLAD-KEC1LAME ge weest. Schakelt U vooi Uw bedrijf of artikel dit dagblad in en U bereikt koopkrachtige lezers!

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3