Stad en Omgeving Zeshonderd oudjes werd een mooie dag bereid DE PLATTE BRUG TH. KRAAKMAN ZN. AGENDA Nieuws uit De Langedijk Te felle verlichting op overweg te Castricum oorzaak van aanrijdingen Vier mannen Mef de Postfanfare voorop naar de muziekiuin Een garantieprijs voor pootaardappelen Het Vulpenhuis Schoutenstr. 13 Opoe Klein heeft haar geld terug Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Akersloot Noord-Scharwoude Broek op Langedijk Schoolreisje Chr. School Vrijspraak voor auto mobilist geëist Heer-Hugowaard Burgerlijke Stand VAN MARSDIEP TOT IJ Drie hunner door in arrest WOENSDAG 21 JUNI 1950 Het was feest gisteravond in de Muziektuin, een opgewekt feest waar van zeshonderd ouden van dagen het middelpunt waren. Zij waren juist te ruggekomen van een onvergetelijke tocht dwars door Noord-Holland, een reis die georganiseerd was door de secretaris van de Armenraad, de heer Figé, met o.a. de onmisbare steun van de „Innerwheels", de dames van de leden van de „Rotaryclub en vele an dere dames. De oproep van dit comité had tot re sultaat, dat er 72 personenwagens ter beschikking werden gesteld. Van het ingezamelde geld konden elf autobusen ■worden bekostigd en de lange karavaan vertrok gistermiddag om 2 uur met zes honderd oudjes aan boord voor een rit door Noord-Holland, die begunstigd werd door ideaal weer. Zorgvuldig vermeden de chauffeurs de drukke kruispunten en spoorwegovergangen en daarom was het lange lint van voertui gen nog niet versnipperd toen de wa gens het parkeerterrein van Schiphol opreden. Tot half zes genoten de oudjes van het imposante schouwspel, dat de internationale luchthaven met zijn ge durig aan- en afvliegende machines bood. Intussen werden met milde hand versnaperingen rondgedeeld en het valt niet te verwonderen, dat de pas sagiers slechts node weer in de wagens klommen. Dwars door de Haarlemmer meer ging de reis naar Zandvoort, waar de kisten met broodjes werden open gebroken. Ook hier speelde de muziek. Is een goede, maar vooral goedkope oude genever, gestookt van zorgvuldig uitgezochte en bewerkte grondstoffen, die U kunt verkrijgen voor 5. 4.75 hij 12 flessen) per liter bij de firma Platte Steenenbrug 104 (Verdronken-) oord) te Alkmaar, telefoon 2604. Geen foxtrots of Samba's, maar wal sen om de bejaarde bezoekers van het paviljoen een genoegen te doen. Het beviel zelfs zo 'goed, dat sommige' oud jes hun brood ter zijde schoven en hun nog nimmer tanende levenslust in drie kwartsmaat op de dansvloer tot uiting brachten. Kwart vóór tien arriveerde de stoet in Alkmaar om onder begeleiding van daverende marsen van de Postfanfare, die de stoet aan de grens der gemeente opwachtte in slakkentempo naar de Muziektuin te rijden. De traditionele tocht was weer ten einde. Na een kort, maar gezellig op onthoud in de Muziektuin werden de enthousiaste deelnemers naar huis ge bracht. De organisatie klopte uitstekend en geen wanklank is er gehoord. De dok ter, die de reis meemaakte, behoefde niet actief op te treden. De autobezitters, die nog in het bezit zijn van de nummers en vlaggetjes wordt verzocht deze terug te bezor gen aan het bureau van de Sociale Raad. Het comité brengt hartelijk dank aan alle autobezitters die voor deze tocht hun wagen afstonden en aan allen, die op enigerlei wijze aan het welslagen van de tocht hebben medegewerkt. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Victoria Theater, 8 uur: De machtige Joe Young (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Dokter Elisabeth (18 jaar); Ci nema Americain, 8 uur: Stalen Haaien (18 jaar;. (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Tom (Waagplein), 7.30 uur: Jaarver gadering Associatie Uitvaartverzorging. Canadaplein, 8 uur: Circus Strass burger. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag; geen ma tinee. Canadaplein, 8 uur: Circus Strass burger (laatste voorstelling) Zaal van de heer Haring, Oudegracht 130, 8 uur: Is haaruitval en kaalhoof digheid te genezen? De garantieprijsregeling voor de goedgekeurde pootaardappelen is weer, evenals verleden jaar, gebaseerd op de z.g. kale kostprijs, die gelijk zal zijn aan die van het vorige jaar. Er is echter voorgesteld, de be- waarvergoeding te verhogen tot f 3, per 100 kg voor de late en tot f 3,50 voor de vroege soorten. Rekening houdende met de nabe taling van het vorige seizoen en de goede vraag, die reeds nu voor de aardappelen bestaat doordat de oogst- vooruitzichten niet zo bijzonder gun stig zijn ten gevolge van het droge weer, is het zeer waarschijnlijk, dat de werkelijk te maken prijzen in het jaar 1950 aanzienlijk boven die van 1949 zullen kunnen liggen. Zeer binnenkort zal te Alkmaar een vergadering worden gehouden van veilingen, coöperaties en de handel voor het eventueel vaststellen van een minimumprijs voor Noord-Holland. In tegenstelling tot sommige kran tenberichten vestigt Het Vrije Volk er de aandacht op, dat de areaal-hef fing voor goedgekeurde pootaardap pelen f 75 per ha. is. Bij afkeuring wordt f 45 terugbetaald en dan vallen zij onder de heffing van f 30 per ha. voor de consumptie-aardappelen. Medewerking voor school besturen Voorgesteld wordt te voldoen aan het verzoek van het bestuur der Ver Sint Joseph om financiële medewer1 king te verlenen voor de aanschaffing van schoolmeubelen, leer- en hulp middelen ten behoeve van de St. Wil- librordusschool. Het bestuur der R.K. meisjesscho len had financiële steun verzocht voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij en ten behoeve va n de bij de Dr. Schaepmankade al hier te bouwen R.K. meisjesschool voor gewoon lager onderwijs. B. en W. stellen voor daaraan te voldoen. Een reservepotje uit de hongerwinter In samenwerking met enige particu lieren en de illegaliteit heeft de in 1944/ 1945 functionnerende directeur van het gemeentelijk bureau voor Sociale Za ken de voedselvoorziening zodanig ge reorganiseerd, dat een voedselapparaat is geschapen, dat zonder gemeentelijke inmenging kon werken, waardoor werd voorkomen, dat de bezettende macht en haar geestverwanten inzicht konden krijgen in de dikwijls noodzakelijke clandestiene aankopen van levensmid delen. Toen in December 1944 de voed selsituatie steeds nijpender werd, moest boven de door de gebruikers verschul digde portieprijzen welke op een normale wijze van inkopen en op een sluitende exploitatie waren ingesteld een toeslag worden gelegd voor de vor ming van een fonds ter financiering van aankoop en vervoer van clan destien verkregen levensmiddelen. Toen de vrede er was had het fonds nog een bedrag van f 71.130,95. Het Militair Ge zag voerde een verlaging van de portie- prijs in, waardoor in het tijdvak van 15 Juni tot 15 Aug. met de voedselvoor ziening een verlies van f 11.721,12 werd geleden. Het restant f 59.409,83 is gestort bij de gemeenteontvanger. B. en W. menen, dat met dit geld gezien de herkomst geen winst behoort te worden gemaakt en dat het toch de be volking ten goede moet komen. Zij stellen, overeenkomstig het advies van de financiële commissie, voor het geld te storten in een fonds voor sociale en/of culturele doeleinden. VASTSTELLING VERORDENINGEN Aangezien het wenselijk is, dat de verordening inzake de uitoefening van bedrijven in gedeelten der ge meente begrep ,n in uitbreidingsplan nen van kracht blijft, bleek het wen selijk ze opnieuw vast te stellen waartoe de Raad het besluit nam. Om dezelfde reden werd opnieuw vastgesteld de verordening met be trekking tot een namiddagsluiting voor het kappersbedrijf. GESLAAGD Aan de Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaats- examen in de geneeskunde de heei A. J. van der Grient te Aikmaar. Gisteren is de heer D. P. Tuyn, ai hier geslaagd voor het candidaats examen medicijnen aan de gemeente lijke Universiteit te Amsterdam. Huizen onder de hamer Gistermiddag werd in café Tom ten overstaan van notaris mr. D. J. Roos een aantal huizen geveild: Het woonhuis met erf aan de Nieuwpoortslaan 119, groot 92 c.A., werd opgeboden tot f 2350 en het woonhuis met erf aan de Perronstraat 17, groot 1.16 c.A., tot f 2020 Het woonhuis met erf aan de Noor derkade 46 was uit de hand verkocht, zodat dit kwam te vervallen. Het vrijstaand woonhuis met schuur en erf, voor- en achtertuin, groot 3.84 A., in de Emmalaan 2 te Bergen, werd geveild op f 6180. Op Dinsdag 27 Juni zullen deze hui zen bij afslag worden verkocht. Aangaan van een rekening- courant-overeenkomst Het Centraal Ziekenhuis en de N.V. Alkmaarse Overdekte bad- en zwem inrichting hebben ter financiering van enkele kapitaalsuitgaven een be roep op de gemeente gedaan. Voorgesteld werd een rekening courant-overeenkomst te sluiten strekkende tot het storten van over tollige kasmiddelen bij de gemeente ontvanger en tot het Lij hem opne men van benodigde kasm'ddelen. Het op te nemen crediet willen B. en W. beperkt laten tot 100.000 voor het Centraal Ziekenhuis en f 50.000 voor de „Overdekte". VOORLOPIGE VASTSTELLING GEMEENTEREKENINGEN EN BEDRIJFSREKENINGEN Een commissie uit de Raad, belast met het onderzoek van de gemeente rekeningen en bedrijfsrekeningen 1945 heeft rapport aan de Raad uitge bracht. Zij wil gaarne vernemen in hoeverre een destijds toegezegd na der onderzoek naar verschillende kanttekeningen heeft plaatr, gevon den, waarop B. en W. thans uitvoe rig antwoorden. Deze geven in overweging de reke ningen voorlopig vast te stellen over eenkomstig een reeds vroeger in dit jaar verschenen bijlage. Maandag berichtten wij, dat Opoe Klein uit Koedijk ergens in Alkmaar" haar portemonnaie met haar hele bezit aan geld (honderdveertig gulden) had ver loren. Het oudje zat in zak en as en was ontroostbaar. Zulk een verlies telt voor een alleenwo nend vrouwtje natuurlijk dubbel zwaar. Maar nu heeft Opoe Klein haar bezit terug. Gisteren is de eerlijke vinder komen opdagen en heeft haar de portemonnaie met de complete inhoud overhan digd. Door het bericht in onze krant was hij naam en adres van Opoe te weten gekomen. De vin der wenste onbekend te blijven en weigerde zijn naam te noe men. Ook elke beloning, in welke vorm dan ook, heeft hij van de hand gewezen. Opoe Klein is overgelukkig, dat ze haar schat terug heeft. Haar dankbaarheid kent geen grenzen. Ze zegt, dat ze het aan onze krant te danken heeft, maar dat is na tuurlijk niet waar. Alleen de vinder komt lof toe voor het te rugbezorgen van de beurs. Maar Opoe Klein zal in het vervolg zeker voorzichtiger zijn en niet haar hele bezit meenemen, als ze weer eens op reis gaat naar haar kleinkinderen in Rusten burg. De operette-vereniging „Danza" De populaire operette-vereniging „Danza", welke veertien dagen gele den een concert in het Centraal Zie kenhuis heeft gegeven, dat door pa tiënten cn directie zeer op prijs werd gesteld, heeft momenteel in studie' de rhythmische operette „Ball im Savoy" van Paul Abrahams. De muzikale lei ding ligt in handen van de bekende dirigent, de heer Joh. Gerritsen, ter wijl de regie wordt verzorgd door de heer R. Vóórhaar. Een keur van me lodieën en een geestige tekst worden in deze operette de toeschouwers voor gezet. Doch niet alleen voor de toe schouwers, maar ook voor de leden der vereniging is een genoegen weg gelegd en wel door het instuderen van een operette. De zeer gezellige repe titie-avonden op Woensdagavond in Hotel London aan het Verdronken- oord bewijzen dit. Momenteel kunnen nog enkele he ren-leden aangenomen worden. Lief hebbers van de operette kunnen zich aanmelden op de repetitie of bij de secretaris, de heer J. H. Nierop, Zil- verstaat 2. Eindexamens Lyceum Voor het eindexamen afdeling Ho gere Burgerschool afdeling B van het R.K. Lyceum te Alkmaar zijn geslaagd: Wim Admiraal te Heiloo, Jac. Bij waard te Oude-Niedorp, 't Veld, Afra Breed te Alkmaar, Johan Buis te Zwaag, Piet Droog te Beemster, Nico van Duin te Akersloot, Herman Hui- berts te Alkmaar, Nico de Jong te Alkmaar, Dick Koopman te Wervers- hoof, Henk Miltenburg te Bergen, Ro land Ooms te Alkmaar, Cor Stevens te Wormerveer, Theo Toorenburg te Alkmaar en Kees Welkers te Hoorn. Twee candidaten werden afgewezen. Dit jaar ongeveer dertig houten scholen in ons land Vóór het einde van het jaar zal Ne derland ongeveer dertig nieuwe scho len rijker zijn. Het zullen z.g. Oosten rijkse (houten) scholen worden, waar van de eerste op 23 Juni te Noordwij- kerhout wordt geopend. Voor de bouw van deze scholen rekent men ongeveer negentig dagen, waarin de aanleg van een stenen fundering berekend is. Men schat dat zij een levensduur van vijftig jaar hebben. Op de stenen fundering kan te allen tijde een stenen gebouw gezet worden. Van de scholen die een pannen dak krijgen, zal er dit jaar een in Alkmaar worden gebouwd. De prijs van een school van acht klassen is on geveer 95.000. Door stroom getroffen Door kortsluiting zijn gisteren in Bruyn- zeels Deurenfabriek te Zaandam twee electriciens gewond ten gevolge van kortsluiting. P. K. uit Oostzaan werd, toen hij de schakelkast onderzocht, door een steekvlam in het gelaat ge wond. De electricien M. uit Alkmaar die daarna de fout trachtte op te sporen, werd door de stroom getroffen. Zijn rechterarm kwam met een vlam in aan raking. Na in het gemeente-ziekenhuis te Zaandam verbonden te zijn is hij naar Alkmaar vervoerd. De bedrijfsbrandweer rukte uit, doch brand kon worden voorkomen. Klokkendiefstal opgehelderd Door een fabrikant van klokken werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van klokkenkasten en losse uurwerken. Bij onderzoek werd een 36-jarige klokkenmaker aange houden. In zijn huis vond men de ver miste voorwerpen, alsmede een com plete pendule. De voorwerpen zijn in beslag genomen. De „eigenaar" is in verzekerde bewaring gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus J., z. van P. A. Sneek en B. M. van Saaze. Jacobus F., z. van F. J.' Verberne en J. M. van Veen. Herberdina E., d. van J. P. de Klerk1 en A. S. Borgdorff. Overleden: Jacoba J. Monster, 40 jaar, geh. met J. L. Schreuders. Cornelia Schoonhoven, 41 jaar, geh. met P. J. C. Groen. 1. Daar zitten Pim, Pam en Pom moeder, we zitten hier juist zo fijn", weer, vlak voor het ouderlijk hok. Ze antwoordt Pim. Moeder knikt tevre- voelen zich weer kiplekker! Gelukkig den. „Oh, ik vind het wat gezellig om hebben ze geen last meer van het vele jullie zo om mij heen te hebben. Het rijst-eten, wat ze gedaan hebben en doet me denken aan de tijd dat julli» ze zijn oh zo dankbaar dat ze niet in nog kleine babies waren", zegt ze, ter- kerker onder het stadhuis gestopt zul- wijl ze weer naar binnen gaat. De dril len worden. Moeder Woeffie weet ei- broertjes knikken vrolijk naar elkaar, genlijk niet goed, hoe ze het heeft. Ja, ze willen het Moeder nu eens echt „Moeten jullie niet eens een klein wan- naar de zin maken, delingetje maken?" vraagt ze. „Nee, Een mooie opdracht Het Technisch Bureau De Vries, Ko ningstraat 6, alhier, heeft opdracht ge kregen centrale verwarming aan te brengen in vier zogenaamde tentoon stellingsschepen welke te Amsterdam gebouwd worden en dienst zullen doen in Nederland, Belgie en West-Duitsland om de Marshall-hulp te propageren. Dit zijn schepen van ongeveer 1200 ton, waaronder een bioscoopschip. In de an dere drie schepen wordt een tentoon stelling georganiseerd. De opdracht werd verleend door het hoofdkantoor van de Marshall-hulp in Parijs namens de Amerikaanse rege ring. GOEDKEURINGEN REKENINGEN VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID Goedgekeurd werden de rekenin gen over 1948 van de Ver. voor zul gelingenbescherming, van de afdeling Alkmaar van het Centraal Genoot schap en van de afdeling Alkmaar van de N.H. vereniging „Het Witte Kruis", resp. met voordelige saldo's van f 89.27, f 167.03 en f 1265.80 (voor de wijkverpleging). De wjjk kraamverpleging heeft een voordelig saldo van f 5510.33, de onderafdeling gezinsverzorging heeft geen saldo en de onderafdeling R.K. Gezinszorg heeft een nadelig saldo van f 4787,67. VOORBEREIDING UITBREIDINGSPLANNEN Besloten werd opnieuw het besluit te nemen tot voorbereiding van de uitbreidingsplannen „Overdie en Ach- termeer" en het uitbreidingsplan vastgesteld op 17 Maart 1909 en 22 Juni 1909, teneinde te voorkomen, dat deze besluiten vervallen omdat ze niet binnen een jaar na dagtekening ter inzage zijn gelegd. Ernstige aanrijding Maandagmiddag had een ernstig ongeluk plaats, doordat de heer F. Groot op de hoek Bredelaan—Startingerweg met zijn motorrijwiel tegen een passerende auto reed, die van de Startingerweg kwam. Zowel auto als motor reden niet snel, doch waarschijnlijk heeft de heer Groot, die zijn rijbewijs nog niet had, de bocht te groot genomen, waardoor zijn knie tegen het spatbord van de auto versplin terd werd Dr. Prene was spoedig ter plaatse, doch ad viseerde overbrenging naar een ziekenhuis. Per ziekenauto werd de heer Groot naar het St. Elisabeths-Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Ledenvergadering „Witte Kruis" In hotel „Concordia" te Noord-Schar- woude vergaderde gisteravond de afd. Langedijk van de Noordhollandse ver eniging „Het Witte Kruis" onder leiding van haar voorzitter de heer Jb. Rutsen te Zuid-Scharwoude. De voorzitter merkte op, dat in ver band met de ziekte van de secretaris deze vergadering later is belegd dan andere jaren. De secretaris, de heer F. Moeijes Pz., deelde mede, dat de afd. door de Armenraad te Alkmaar is in geschreven op de lijst van instellingen van weldadigheid en voorts, dat van de heer P. de Geus bericht is ingekomen, dat hij zijn benoeming tot bestuurslid aanvaardt. Vervolgens werd de rekening 1949 aan de orde gesteld. De inkomsten be droegen f 11509,66; de uitgaven f 10638,56. Voor de wijkverpleging resp. f 8049,92 en f 8738,51, batig saldo f 183,01. De ba lans sluit met een nadelig saldo van f 38.70. De erkenning werd goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek o.a. dat het ledental van 1609 tot 1580 leden is ge daald. Emigratie en opname van ver schillende leden in tehuizen voor ouden van dagen zijn oorzaak van deze da ling. In de plaats van mej. G. Leijen is tot kraamverpleegster benoemd, mej A. Keesman. In 1949 is 35 maal hulp verleend. Door de wijkverpleegsters zijn 7973 bezoeken afgelegd. Door het con sultatiebureau werden voor zuigelingen 87 en voor kleuters 79 zittingen gehou den. 147 zuigelingen en 135 kleuters werden voor de eerste maal ingeschre ven. De gezinsverzorging is per 1 Jan. 1950 ondergebracht bij het Witte Kruis. De aftredende bestuursleden de he ren J. Langedijk en F. Moeijes werden herbenoemd. In plaats van de heer C. de Boer Wz. werd gekozen de heer P. de Geus Jz. Hierop volgde behandeling der be groting 1950. Deze sluit in inkomsten en uitgaven voor het Witte Kruis met een bedrag van f 12596,en voor de Wijkverpleging met 10387. Nadat de voorzitter nog verslag had uitgebracht van de algemene vergade ring, sloot hij de bijeenkomst. De drie hoogste klassen van de Chr. school hebben gisteren een buitenge woon goed geslaagde trip door de pro vincie gemaakt. Met een drietal bussen reed men 's morgens door de Beem ster richting Amsterdam. Hier werd een bezoek gebracht aan het Bijbels Museum waarvoor bij de jongelui grote interesse bestond. Een buitenkansje was, dat men op de Dam juist de aan komst kon meemaken van Prinses Wil- helmina en de jonge prinsessen, die een bezoek aan Damstadt kwamen bren gen. Na een boottocht door de Amster damse grachten werd in het Vondelpark gegeten, waarna een kijkje op Schip, hol werd genomen. Over Haarlem werd vervolgens naar Kraantje Lek gereden en na een gezellig oponthoud aldaar via de Velserpont naar Broek op Lan gedijk. In de school werd de dag bl(j en dankbaar besloten. De spoorwegovergang in Castricum, welke een lastig obstakel voor de ge bruikers van de verkeersweg Haarlem Alkmaar vormt, was gisteren het on derwerp waarmede de Arrondissements rechtbank te Alkmaar zich geruime tijd heeft bezig gehouden. Meer dan eens zijn de slagbomen, welke tot doel heb ben het veilig verkeer te bevorderen, door autobestuurders geramd en zo ge beurde het ook op 9 November j.l., toen Frans D., exportslachter te Bo degraven, omstreeks half acht 's avonds via Castricum naar Alkmaar op weg was. D. had niet bemerkt dat de slagbo men gesloten waren en evenmin had hij de spoorwegman J. B. gezien, die daar met zijn fiets stond te wachten. Pas enkele meters vóór de spoorweg overgang werden spoorwegbomen en de ambtenaar van de N.S. door D. opge merkt, maar toen was het te laat om ongelukken te voorkomen. Er werd uit alle macht geremd waardoor de wagen echter begon te slippen. De bestuurder zag zich daardoor genoodzaakt de rem men weer los te laten om te proberen B. te ontwijken. Dit gelukte slechts ge deeltelijk en bovendien ging de wagen dwars door de spoorbomen heen en kwam eerst midden op de spoorweg overgang, vlak voor een voorbijsnellen de trein, tot stilstand. Getuige B., die een beenfractuur had opgelopen, vertelde dat de bestuurder zeer hard had gereden. Op de vraag van de president of de spoorwegovergang 's avonds voor de weggebruikers duide lijk zichtbaar waé, antwoordde getuige bevestigend. Een buschauffeur van de NACO en een opperwachtmeester van de rijks politie deelden de rechtbank mede, dat de spoorwegovergang wel was verlicht Volgens de mening van de twee getui gen was er echter te scherp liéht op de overgang, .zodat automobilisten, die ter plaatse niet bekend zijn, de spoor bomen veelal te laat opmerken. De NACO-chauffeur noemde het een schandaal dat de spoorbomen niet be ter verlicht waren. „Maar de N.S. is toch ook niet dwaas" merkte de president op, waarop de chauffeur zijn opmerking nog eens her haalde en er aan toevoegde dat door die verlichting verscheidene aanrijdin gen hadden plaats gehad. De politie man zeide zonder meer dat er te veel licht bij en op de spoorwegovergang was aangebracht. Uit eigen ervaring bevestigde de of ficier van Justitie, mr. Meischke, deze verklaringen. „Naar mijn mening kan dus van grove schuld bij verdachte niet worden gesproken en uit dien hoofde meen ik dat hier vrijspraak zal moeten volgen", zeide mr. Meischke. De verdediger kon zich volkomen bij het „pleidooi" van de officier neerleg gen, waarna de president bepaalde, dat de uitspraak over zeven dagen zou volgen. Motoronderdelen verdwenen De jeugdige Alkmaarder Frans V stond hierna terecht voor diefstal. Hij had bij zijn werkgever, een garage houder waar hij magazijnmeester was, verschillende malen motoronderdelen weggenomen. Soms had hij deze ver kocht en een andere maal had ver dachte zijn vriend hiermede een ple zier gedaan. Volgens verdachte was het bedrag van de verduisterde onder delen ongeveer tweehonderd gulden. De officier meende dat de jeugdige delinquent heropvoeding van node had. Het zou daarom nuttig zijn de zaak naar de rechter-commissaris te verwijzen, aldus de officier, opdat een voorlichtingsrapport ingewonnen zou kunnen worden. Indien de rechtbank hiermede niet accoord ging eiste de officier een gevangenisstraf van zes maanden. Het zelfde werd tegen de vriend van V., Gerard S., geëist. De verdachte had verschillende motor onderdelen aangenomen van zijn vriend terwijl hij kon weten dat deze van diefstal afkomstig waren. Ge b o r e n: Cornelia Geertruida, d. v. H. J. Blom en G. J. de Jong; Iempkjj d. v. P. Boon en D. Terpstra; Elisabeth Margaretha Maria, d. v. B. M. Vlie gendehond en B. B. van der Veer. Ge- rardus Cornelis Maria, z. v. C. Visser en M. H. Mooij. Catharina Geertruida Maria, d. v. G. A. van der Stoop en A. A. Jonker; Petrus Adrianus, z. v. J. Konijn en R. M. Breed; Peter Karei, z. v. Th. Spruijt en Cath. Koopman; Jacobus Petrus Cornelis Maria, z. v, C. J. Zuurbier en Cath. M. M. Weel; Elisabeth Marianne, d. v. G. Ens en M. van Die; Marianne Margaretha, d. v, S. Hoekema en M. Th. Jansen; Cornelis Bartholomeus, z. v. J. J. Dekker en Anna Maria van Kleef; Henricus Jo hannes Maria, z. v. J. P. Stet en D. Groot; Hendrica Johanna Maria d. v, M. Dekker en Joh. Beers. Ondertrouwd: Petrus Leurs te Velsen en Theresia Mulder; Wilhelmui M. J. Burgers en Johanna C. Stadhou ders; Cornelis Goudsbloem te Alkmaar en Alida A. Groot; Petrus A. Sinnige en Joanna M. Stuijt. Getrouwd: Leendert Pols te Haar lemmermeer en Hilligje Pols; Cornelis Zuurbier en Johanna C. Veldman; Jan A. Elzinga en Jeanne Petronella Boon. Overleden: Arie Sijs, oud 68 jaar echtgenoot van Aafje Koppes; Trijntje Slot, oud 65 jaar, echtgenote van Wil lem van der Meulen; Jacobus Snel, oud 2 jaar, z. v. R. K. Snel en M. van Keu len; Pieter Smit oud 61 jaar, echtge noot van Dieuwertje Vis; Hendericus J. Groot oud 36 jaar, echtgenoot van Maria M. E. Boots; Catharina P. Kor- ver, oud 20 jaar, d. v. C. Korver en Johanna Sneekes; Antje Wittebol, oud 75 jaar, echtgenote van Klaas Dekker. Marktberichten LANG. GROENTEN CENTRALE, 21 Juni. 11000 kg aardappelen; eerste lingen 21.2024.50, rode schotten 21.90 23.70, doré 22.50, saskia 21.50, drie lingen 14.3018.70, kleintjes 8.30 11.10, 1700 kg rabarber 4.60—5.80, 1500 stuks bloemkool, la 1416, lb 6.50 8, 450 bos peen 811. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juni. - 28.500 kg vroege aardappelen: eerstelingen 21,80- 24.50, drielingen 14,60-19,60, kleine 6,60— 9,00 en rode eerstelingen 21,50—22,40. Te Den Helder heeft de heer G. Rit meester, oud-burgemeester van die ge meente, het herplaatste borstbeeld van Dorus Rijkers onthuld, welk beeld een plaats heeft gevonden in het nieuwe Dorus Rijkershofje. V De Ver. Blikfabrieken te Krommenie hebben opnieuw 14 leden van haar per soneel ontslag aangezegd. De eerste stuurman van het Zweedse schip „Osbur" is tijdens het schutten in de sluis te IJmuiden tegen een winch gevallen en zo lelijk terecht gekomen, dat de dood direct intrad. Zaterdag zal de feestelijke heropening plaat* hebben van de gerestaureerde jeugd herberg „Koningsbosch" te Castricum. Op de vroeger zo bekende kermis* paardenmarkt te Schagen waren dit maal slechts 17 paarden aangevoerd. In Middenmeer beschikt de Widh|n" germeerschool, als eerste onderwijsin richting in ons land, over een eigen zwembad. Dezer dagen vond de off'* ciële opening plaats. De gemeenteraad van Blokker hee' een crediet van ruim f 100.000 toege staan voor de bouw van een nieun® v.g.l.o.-school. Dank zij de uitstekende sa: king tussen de recherche van dam, Den Haag en Haarlem van de vier mannen, die in Den Haag een overval hebben op een speelhol, gearresteerd, twee handelsreizigers en een chef, allen uit Amsterdam. Zij reeds een volledige bekenten legd. De politie, die reeds gerui zonder enig resultaat naar de had gezocht, kwam door een tt het goede spoor. Haarlemse cheurs hielden n.l. op 15 Juni jarig meisje aan, dat van hl Weggelopen. Zij had omgang i handelsreiziger uit Amsterdan zij werd verhoord, vertelde haar vriend in Haarlem een 1 manufacturier en in Amsterda taxichauffeurs had overvallen, ogenblikken later liep de hand ger de beide rchercheurs in de en bekende prompt de drie ove Een tip van de Amsterdamse gecombineerd met de gedraging de gearresteerde jongelui leidde ontdekking, dat de handelsreizi; van de overval op de speelgele alles afwist. Een nieuw verhooi Australische opinie-ent inzake Nieuw-Cuin De resultaten van een „C opinieonderzoek die Dinsda Australië werden gepubliceerd dat vier van de honderd Aus accoord gaan met opneming v derlands Nieuw Guinea bij Ine Van elke honderd ondervraagd: woordden vijf en veertig: A moet trachten dit gebied van Nei over te nemen; een en twinti woordden: Australië moet trachl derland ertoe te bewegen daar ven; zeventien waren van men Australië de Verenigde Natie: verzoeken Nederlands Nieuw over te nemen; vier ondersteun Indonesische aanspraak en dertie den geen mening. Britse belastingpolitit Het Lagerhuis heeft een reg voorstel goedgekeurd, volgens h de Britse schatkist een deel ze goeden van de belastingen, die buitenland en in de landen va: Gemenebest moeten worden 1 op de inkomsten van Britse on nen aldaar. De maatregel zal de kist 9.500.000 pond sterling per kosten. HANDEL IN VROUWEN E MEISJES De Eerste Kamer heeft zich avond verenigd met het voorst goedkeuring van de op 2 Juni New York ondertekende proti tot wijziging van de bestaande nationale afspraken betrekkelijk strijding van de handel in vrouv meisjes. R.I.S. MILITAIR ATTACHé 1 NEDERLAND Majoor Harjono, woordvoerdi het departement van defensie de zal binnenkort worden benoem militair attaché bjj het Indone Hoge Commissariaat in Den Ha; heer Harjono was tijdens de Tafelconferentie lid van de com voor de defensie. De Chinese communistische ter van buitenlandse zaken Tsjc Lai heeft William Sebald, voo: van de geallieerde contróle-raad Japan, verzocht de in de raad hebbende vertegenwoordigers v; nationalistisch China uit de raa bannen. Het Zuidafrikaanse Huis va gevaardigden heeft een wetson tot verbod van de communis partij en van alle communistisch tiviteit angenomen. De Italiaan Luigi Filonardi, verbonden is aan het ministt van Landbouw, heeft kortgele, met een klein apparaat waterbr nen ontdekt in de onvruchtb bodem van Zuid-Italie. Thans nij trachten met hetzelfde ap raat graven op te sporen uit Pre-Romeinse tijdperk, welke z moeten bevinden tussen de o: Dtruskische steden Viterbo en 7 guinia. Naar men aanneemt, vatten deze graven grote rijkdc men, waaronder, kostbare goui en zilveren voorwerpen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2