NIEUWS Ié S abonneren JONG MEISJE H«K<I de nieuwe hermelijn-witte toiletzeep 30 ct Vier mannen schudden speelhol uit Zuivelprijzen te hoog voor binnenland blijft goedkoper! HERMELIJNZEEP V/ PALMENZEEP Chr. School lerichten Drie hunner door toeval in arrest Australische opinie-enquête inzake Nieuw-Cuinea Britse belastingpolitiek Gestolen auto bjj botsing beschadigd Lucienne vergevensgezind Besommingen l|muiden Marktbericht Urk voor ramp behoed Glimlachje F.N.Z. verwerkte in 1949 22 pet meer melk Goed jaar voor export HEILOO Geslaagde bridgedrive van Sans Atout Bergen Openingsvoorstelling in het openlucht-theater Examen EHBO aan de Middelbare meisjesschool Eerste steen gelegd Bergen aan Zee Gevonden voorwerpen Windhoos in Dinteloord ZAAK WESTERLING THANS UITGESTELD TOT 5 JULI van 1 Juli a.s. Betalen voor vernietiging Mevrouw! „GUSEK" RIJWIELEN JAN BLOKLAND'S CHR. DE VRIES (Coöpezatie) mm van 22 Juni Vm 1 Juli van voor ct per stuk Niet om het gewin - maar voor het gezin! I WOENSDAG 21 JUNI 1950 lier juist zo fjjn", eder knikt tevre. ;t wat gezellig onx en te hebben. Het de tijd dat jullie aren", zegt ze, ter- nnen gaat. De drie rolijk naar elkaar, ieder nu eens echt lassen van de Chr. iren een buitenge- trip door de pro een drietal bussen ns door de Beem- rdam. Hier werd t aan het Bijbel» ij de jongelui grote Een buitenkansje Dam juist de aan- in van Prinses Wil- Üe prinsessen, die stadt kwamen bren- ht door de Amster- i in het Vondelpark n kijkje op Schip- Over Haarlem werd aantje Lek gereden oponthoud aldaar laar Broek op Lan- 1 werd de dag blij ;en. elia Geertruida, d. J. de Jong; Iempkje Terpstra; Elisabeth d. v. B. M. VUe- van der Veer. Ge- iria, z. v. C. Visser atharina Geertruida van der Stoop en as Adrianus, z. v. J. Breed; Peter Karei, en Cath. Koopman; irnelis Maria, z. v. Cath. M. M. Weel; d. v. G. Ens en M. Margaretha, d. v. Th. Jansen; Cornelis r. J. J. Dekker en Kleef; Henricus Jo- 7. J. P. Stet en D. ohanna Maria d. v. Beers. 1; Petrus Leurs te Mulder; Wilhelmus Fohanna C. Stadhou- dsbloem te Alkmaar Petrus A. Sinnige t. endert Pols te Haar- illigje Pols; Cornelis na C. Veldman; Jan ine Petronella Boon. xie Sijs, oud 68 jaar ifje Koppes; Trijntje echtgenote van Wil- n; Jacobus Snel, oud Snel en M. van Keu- >ud 61 jaar, echtge- ■tje Vis; Hendericus iaar, echtgenoot van i; Catharina P. Kor- d. v. C. Korver en Antje Wittebol, oud i van Klaas Dekker. 'EN CENTRALE, 21 aardappelen; eerste rode schotten 21.90 saskia 21.50, drie- 0, kleintjes 8.30— arber 4.605.80, 1500 la 14—16, lb 6.50— -11. lJDE, 21 Juni. - 28.500 in: eerstelingen 21,80— 60-19,60, kleine 6,60- gen 21,50-22,40. heeft de heer G. Rit" ameester van die ge- latste borstbeeld van auld, welk beeld een iden in het nieuwe e. rieken te Krommenie 4 leden van haarper- ïgezegd. nan van het Zweedse ijdens het schutten ia den tegen een winch lijk terecht gekomen, t intrad, a Zaterdag heropening plaats lerestaureerde jeugd" bosch" te Castricum* zo bekende kerrrns- Schagen waren Wit paarden aangevoerd. beschikt de Widï|n" i eerste onderwijsi11" md, over een el&ef. dagen vond de of» ad van Blokker heelt ruim f 100.000 toege- iuw van een nieuw Dank zij de uitstekende samenwer king tussen de recherche van Amster dam, Den Haag en Haarlem zijn drie van de vier mannen, die in April in Den Haag een overval hebben gepleegd op een speelhol, gearresteerd. Het zijn twee handelsreizigers en een buffet chef, allen uit Amsterdam. Zij hebben reeds een volledige bekentenis afge legd. De politie, die reeds geruime tijd zonder enig resultaat naar de daders had gezocht, kwam door een toeval op het goede spoor. Haarlemse rech ir- cheurs hielden n.l. op 15 Juni een 19- jarig meisje aan, dat van huis was weggelopen. Zij had omgang met een handelsreiziger uit Amsterdam. Toen zij werd verhoord, vertelde zij, dat haar vriend in Haarlem een bejaarde manufacturer en in Amsterdam twee taxichauffeurs had overvallen. Enkele ogenblikken later liep de handelsreizi ger de beide rchercheurs in de armen en bekende prompt de drie overvallen. Een tip van de Amsterdamse politie, gecombineerd met de gedragingen van de gearresteerde jongelui leidde tot de ontdekking, dat de handelsreiziger ook van de overval op de speelgelegenheid alles afwist. Een nieuw verhoor lever- De resultaten van een „Gallup"- opinieonderzoek die Dinsdag in Australië werden gepubliceerd, tonen dat vier van de honderd Australiërs accoord gaan met opneming van Ne derlands Nieuw Guinea bij Indonesië. Van elke honderd ondervraagden ant woordden vijf en veertig: Australië moet trachten dit gebied van Nederland over te nemen; een en twintig ant woordden: Australië moet trachten Ne derland ex-toe te bewegen daar te blij ven; zeventien waren van mening dat Australië de Verenigde Naties moet verzoeken Nederlands Nieuw Guinea over te nemen; vier ondersteunden de Indonesische aanspraak en dertien had den geen mening. Het Lagerhuis heeft een regerings voorstel goedgekeurd, volgens hetwelk de Britse schatkist een deel zal ver goeden van de belastingen, die in het buitenland en in de landen van het Gemenebest moeten worden betaald op de inkomsten van Britse onderda nen aldaar. De maatregel zal de schat kist 9.500.000 pond sterling per jaar kosten. HANDEL IN VROUWEN EN MEISJES De Eerste Kamer heeft zich gister avond verenigd met het voorstel tot goedkeuring van de op 2 Juni 1949 'e New York ondertekende protocollen tot wijziging van de bestaande inter nationale afspraken betrekkelijk de be strijding van de handel in vrouwen en meisjes. R.I.S. MILITAIR ATTACHé IN NEDERLAND Majoor Harjono, woordvoerder van het departement van defensie der RIS, zal binnenkort worden benoemd tot militair attaché bij het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag. De heer Harjono was tijdens de Ronde Tafelconferentie lid van de commissie voor de defensie. De Chinese communistische minis ter van buitenlandse zaken Tsjou en- Lai heeft William Sebald, voorzitter van de geallieerde contröle-raad voor Japan, verzocht de in de raad zitting hebbende vertegenwoordigers van het nationalistisch China uit de raad te bannen. Het Zuidafrikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een wetsontwerp tot verbod van de communistische partij en van alle communistische ac tiviteit angenomen. de ook te dezen aanzien een volledige bekentenis op. Twee mannen konden toen nog worden aangehouden. Het vierde lid" van het complot is nog voortvluchtig. De leider van de bende bleek een oud-SS'er te zijn, die nog 3 jaar gevangenisstrafte goed heeft. Van de gebruikte wapenen een machinepistool, een revolver en een dolkmes is alleen het laatste terug gevonden. Het meisje is naar haar moeder teruggestuurd. Zij schijnt niet schuldig te zijn geweest aan de roofoverval. Onder Hulshorst kwam een zo goed als nieuwe Chrysler in botsing met een vrachtauto. De rechterkant van de personenwagen werd ingedrukt. De bestuurder van de Chrysler gaf voor, de politie te willen opbellen. Dat moet nu nog gebeuren. Hij had er n.l. reden voor, het niet te doen, aangezien de wagen te Bloemendaal gestolen was. TRYGVE LIE SPREEKT OP 3 JULI TE LONDEN De secretaris-generaal der Verenig de Naties, Trygve Lie, zal op 3 Juli een bijeenkomst te Londen van de Britse „Vereniging voor de Verenigde Naties" toespreken. Op de vergade ring; welke door vele vooraanstaande personen zal worden bijgewoond, zal mede het woord gevoerd worden door minister-president Attlee en de plaats vervangende leider van de Britse Con servatieve Partij, Anthony Eden. De Franse chansonnière Lu cienne Boyer, die door haar „Par- lez-moi d'amour" in de gehele wereld bekerid is geworden, heeft haar aanklacht tegen haar echt genoot Jacques Pills ingetrokken. Pills is niettemin veroordeeld een schadevergoeding van frcs 6000 te betalen. Lucienne heeft haar advocaat Jean Jacques Bloch een brief laten schrijven, waarin zij het hof verzocht haar echtgenoot tevergeven en haar aanklacht te seponeren. „Hij heeft mij ge slagen, doch niet veel pijn ge daan en hij is geen kwade kerel", aldus Lucienne. Ter ere van Monseigneur Edward J. Flanagan, de stichter van „jon gensstad" in Nebraska (V.S.), die tijdens een tocht door Oostenrijk en Duitsland in een Berlijns zie kenhuis stierf, is in dit ziekenhuis een plaquette onthuld. De bisschop van Berlijn, kardinaal von Prey- sing (in het midden) tijdens de zegening van de plaquette. De visserijbesommigen van IJmui- den voor Dinsdag zijn; Trawlers: IJm. 6 5240; Loggers; Sch. 7 6250; Kw 122 f 2710; Held. 79 f 4500; Held. 87 f 4730. Prijzen per kilogram; Heilbot 2 20—1.70; gr. tong 1.75—1,70; gr. mid. tong 1.701.67; kl. mid. tong -.1,44-127; ton I 94—78; tong II 72—58; zalm 4.90 Prijzen per 50 kg: Tongschar 4852; gr. schol 6765; gr. mid. schol 71; ki mid. schol 6155; schol I 4120; schol II 258; schar 168 verse haring 3126; makreel 28; gr. schelvis 3530' gr. mid. schelvis 3532; kl. mid. schel vis 3632; schelvis I 3227; schelvis II 23—20; wijting 19—17; gr. gul 32—21; kl. mid. geep 4536; kl. wolf 4735 Prijzen per 125 kilogram: gr. kabel jauw 12867; gr. hake 154; gr. wolf 82—70. De aanvoer bedroeg 810 kisten, waaronder 25 kisten haring. EGYPTISCHE PARLEMENTS. LEDEN TREDEN AF De Saadistische parlementsleden In Egypte zijn en bloc afgetreden als protest tegen de jongste koninklijke decreten, op grond waarvan vele se natoren, onder wie de Saadistische leider Ibrahim Abdel Hady Pasja, uit hun functie werden ontzet. Bij de Tweede Kamer is inge diend een ontwerp van wet tot wijzi ging van artikel 5 van de pootaard- appelenwet. Het Finse parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan de Fins-Rus sische handelsovereenkomst, welke voorziet in een uitwisseling van goede ren gedurende de periode 19511955. De Italiaan Luigi Filonardi, die verbonden is aan het ministerie van Landbouw, heeft kortgeleden met een klein apparaat waterbron- tien ontdekt in de onvruchtbare bodem van Zuid-Italie. Thans zal bij trachten met hetzelfde appa raat graven op te sporen uit het pre-Romeinse tijdperk, welke zich moeten bevinden tussen de oude Etruskische steden Viterbo en Tar- Ouinic. Naar men aanneemt, be vatten deze graten grote rijkdom men, waaronder, kostbare gouden en zilveren voorwerpen. DEN BURG, 19 Juni. Aangevoerd werden: 1200 lammeren van 36.50 tot 44.7 koeien van 700850; 70 biggen van 4565 en 12 nuchtere kalveren van 35—55. Moedige rii mei brandende hooi-auto. Snel en doeltreffend optreden van de jeugdige chauffeur Jaap Hakvoort is waarschijnlijk oorzaak geweest, dat Urk voor een ernstige brand gespaard is ge bleven. In een nauw straatje, voor het hooipakhuis van K. van Urk, waarin duizenden kilo's hooi waren opgeslagen, stond een vrachtauto beladen met hooi. Door nog niet bekende oorzaak vatte het hooi op de auto vlam en in een minimum van tijd stond de vracht in lichter laaie. Voor het hooipakhuis en voor de hui zen in het straatje betekende dit uiter aard een groot gevaar. Toen greep Jaap Hakvoort in. Hij sprong op de brandende wagen en reed haar het smalle straatje uit. Hier en daar waren reeds plukken brandend hooi van de auto gevallen, waardoor enkele tuin hekjes en de woning van de heer de Vries in brand raakten. Brandweerlie den rukten onderweg delen van de brandende lading af en in volle vaart, links en rechts een baan van vuur ach ter zich latend, stoof de wagen door het dorp naar het vrije veld. Het gevaar dat de benzinetanks van de auto zouden exploderen was niet denkbeeldig. Hakvoort realiseerde zich dat. Hij wist de tanks stuk te slaan en daarmede een explosie te voorkomen, nadat hij zwart geblakerd de auto bui ten het dorp tot stilstand had gebracht. Inwoners van Urk en de brandweer 'hadden middelerwijl de brandjes in de straten geblust, waarbij zo overvloedig van water werd gebruik gemaakt, dat de druk op de waterleiding sterk ver minderde. Galilei? O, dat is die vont, die ontdekte, dat de wereld draait. Dat had ik hem óók wel kun nen vertellen. DE MOORD OP KEESJE VERMEULEN De Hoge Raad heeft het cassatie beroep van M. H. K. te Rotterdam verworpen, die is veroordeeld tot 8 jaren gevangenisstraf wegens doodslag op de minderjarige Keesje Vermeulen. Amerika, Canada en Engeland bespreken thans, op welke wijze de atoomgeheimen beter kunnen worden beschermd. Uit het jaarverslag over 1949 van de Algemene Nederlandse Zuivelbond (FNZ) blijkt, dat bij deze bond op 1 Januari j.l. 402 fabrieken waren aan gesloten, die tezamen 3.053.296.033 kilo gram melk verwerkten. De hoeveel heid verwerkte melk was circa 22 pet. groter dan in het voorgaande jaar. Inzake het verplichte lidmaatschap van de vakgroep detailhandel melk, boter, kaas en eieren bleef het stand punt gehandhaafd, dat dit ongewenst en overbodig is en dat de hieraan vei- bonden contributie niet vrijwillig dient te worden betaald. Ter bevor dering van het instellen van keuringen van melkinrichtingproducten door de bonden, werd een concept-reglement opgesteld, waarbij rekening werd ge houden met de bij yoghurt-keuringen reeds opgedane ervaringen. Een ingesteld enquête heeft uitge wezen, dat het overschot aan wei ver geleken bij 1946 teruggelopen is van ongeveer 70 millioen tot ruim 37 mil- lioen liter. In het verslagjaar werd een nieuw proefbedrijf voor melkwolfabricage in gericht. Of dit bedrijfje zichzelf zal kunnen bedruipen, hangt vooral af van de verhouding tussen de prijs van de ondermeik en van de natuurwol. Hoe wel het ondermelkvraagstuk weer meer en meer op de voorgrond begint te komen, kan niet gezegd worden, al dus het jaarverslag, dat de verwer king tot melkwol bij de huidige prijs verhoudingen daarvoor reeds de op lossing zou geven. Het jaarverslag besluit met de mede deling, dat 1949 een goed jaar voor de export onzer zuivelproducten en de gemaakte prijzen kan worden genoemd. Het voordeel hiervan wordt echter m belangrijke mate getemperd door het verlies van een belangrijk deel van de binnenlandse markt, doordat de prij zen ten gevolge van de hoge export prijzen een zodanige hoogte bereikten, dat de binnenlandse consument zich hiervan meer en meer terugtrok. De aparte, gezellige sfeer, die steeds aanwezig is op de wekelijks terugke rende bridgeavonden in De Rustende Jager, van de vereniging Sans Atout, vindt haar bekroning als regel in Je slotavond van het seizoen. Dit was ook gisteravond het geval. Een keur van luxe prijzen was aangeschaft waaruit de resp. prijswinnaars van deze slot- drive een keuze konden maken. Toen dan ook gisteravond de voorzitter, de heer W J. vd Meer, de laatste maal in het seizoen 19491950 de aanwezi gen welkom heette en een prettige avond toewenste, ging hij tevens over tot het mededelen van de namen der recordhouders van de club hoogste aantal matchpunten en het hoogste ge middelde ooit gescoord. Het waren resp. de heren BrandseVerbrugge en KueterSchipper die deze prestaties verricht hadden. Tevens deelde de voorzitter mede, dat de VW op 22 Juli a.s. een bridge drive organiseert, waaraan ook de pensiongasten kunnen deelnemen en verwachtte daaraan grote deelname van de leden van Sans Atout. Alvorens tot de prijsuitreiking werd overgegaan had een commissie, samen gesteld uit de leden, onder leiding van de heer W. J. Brandse, gemeend deze slotavond te moeten benutten om het bestuur van Sans Atout voor .het vele werk en de prettige sfeer die het steeds voor de leden van de bridgeclub weet te scheppen, een blijk van erken telijkheid te moeten aanbieden. In goed gekozen woorden bood de heer Brandse aan de heer De Zwijger, als ■wedstrijdleider, een prachtige radio tafel met leesbak aan; waarna de heer Fr. van Dijk een vishengel met tuigen de heer D. Postma een dubbele aqua relschilderdoos in ontvangst mocht ne men. De heren Klaver en van der Meer werd een doos rookwerk geof freerd. De volgende prijzen werden door de leden van Sans Atout behaald: De le prijswinnaars waren: de heren De WildGroenenberg, mevr. Roest Bonnewitz, de heren Napv. Cteeg, de heren MiddelburgRoest, de heren Vis serGovers, de heren Jochemsvan Gelder, de dames HarreveldPostma, de heer en mevrouw Rootjes. De 2e prijswinnaars: de heer en me vrouw Jonkmans, de heer en mevrouw Klaver, de heer en mevrouw Agste- ribbe, de dames Bakkerde Mik, de dames Blikslagervan Dijk, de heren LakemanElzer, de heren Harreveld— vd Berg, de heren Pelvan Steeg'. De 3e prijswinnaars waren, de heren BrandseVerbrugge, de heren De Zwijgervan Dijk, de heren Van Dijk Blikslager, mevr. Groothedde en de heer Repko, de heer en mevr. Borsjes, de heer en mevr. Stuveling, de heren KöhnePostma. De 4e prijswinnaars waren de dames PelSchipper, de heren Bartholemey— Modder, de lieren KueterSchipper, mevrouw Schimmelde heer Eekhof, mvr. Buiteneheer Visser, de heren KoerseKoomen, de heer en mevr. Klopper, de heer en mevr. De Jager. De 5e prijswinnaars waren: de heren WateringSchole, mevr. BrandseDe Ruiter, de heer en mevr. Hamburg, de heren KluverGabel, mevr. De Zwij gerSchoorl, de heren Wieringa-Kieft, de heren Visservd Meer en de da mes Kuetervan Steeg. Het Zuid Nederlands Toneel gat Dinsdagavond in het openluchtthea ter een voorstelling van Pieter Lan- gendijk's blijspel „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho". Hadden velen zich door de drei gende onweerslucht laten weerhou den een kijkje te nemen op de brui loft, niet alzo Don Quichot. Onver- veerd reed de doleerde ridder Op zijn wonderbaarlijk rossinant de open plek in het bos binnen, gevolgd door zijn schildknaap met zijn „broeder grauwtje". Bernhard Droog had de dankbare rol van Sanche Pance en heeft die rol met talent en succes ge speeld. Het hele stuk op de voet te volgen en alle spelers te noemen heeft geen zin. Prachtig was de scène, waarin de dolende ridder zijn degen trok en de kok Vetlasoepe zich in postuur stelde met een schuim spaan, terwijl de dappere schild knaap van angst op het dak van een schuurtje klom en vanaf dat veilige -er aanmoe. ae Meesterlijk was ook het spel van Tom de la Montagne als Meester Jochem de rijmer. Toen ten slotte door handig ma noeuvreren de door de vader van de bruid geprotegeerde candidaat Kama cho was uitgeschakeld en Quiteria en haar held Bazilius in de echt ver enigd waren, volgde een kleurig toneel, het penseel eens schilders waardig. Met zang en dans werd daarna verder de bruiloft gevierd. Met een hartelijk applaus gaf het publiek uiting aan zijn waardering voor het gebodene. Voor het Eenheidsdiploma voor Eerste Hulp bij Ongelukken van het Centraal Bureau slaag den de volgende leerlingen uit de vijfde klasse der middelbare meisjesschool te Bergen (NH): Mara Burger, Tini Comelisse, Anneke de Haas, Silly de Koning, Mouse Krak, Annie Latenstein, Bibi van Rossem, Marjan Schermer, Lida Schmidt en Lideke Stokreef, allen te Alkmaar; Corrie Spandaw en Annie Winder te Bergen (NH); Truus Heyneman t te Egmond aan Zee. Afgewezen: twee candidatèn. De meisjes werden opgeleid door dr. K. Dijk huizen, oud-directeur van het Centraal Zieken huis te Alkmaar. De burgemeester, dr. W. Huygens, heeft gisteren met een versierde troffel de eerste steen gelegd voor de bouw van 22 woningen aan de Jaap Weynandweg. De burgemeester' heeft daarbij de hoop uitgesproken dat deze wijk tot het lenigen van de woning nood in Bergen zou kunnen bijdragen. Spreker dankte de aannemer, de heer Lustig uit Heerhugowaard voor de prettige samenwerking. EXAMEN VOOR DE ACTE L.O. De heer J. Boots alhier is aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Be verwijk geslaagd voor de akte l.o. Over het tijdvak van 7 t/m. 12 Juni. Gevonden: kinderportemonnaie, bruine alpino-muts, Ball Point pen, pr. herenhand schoenen en kinder-gymnastiekschoentje. Verloren: borstrokje en interlock-hemd- je, gele handdoek, portefeuille, kinderschoen tje, ring met sleutels, bruine voetbal, rood kindersandaaltje, bril met zilveren montuur, zonnebril, houten schep en zilveren broche. Ongecorrigeerd) Aanzienlijke schade Hedenochtend rond half elf trok een windhoos over het Noord-Westelijk gedeelte van de gemeente Dinteloord (N.Br.) In een ogenblik tijds wérden van een groot aantal huizen de pannen van de daken gerukt en hoog de lucht in geslingerd, terwijl in verschillende straten de kozijnen uit de huizen wer den gedrukt. Door de luchtdruk wer den enige duivenhokken en kleine schuurtjes, welke achterin de tuinen stonden, opgenomen en tegen deze hui zen gesmeten. De materiële schade is aanzienlijk. Heden verscheen Westerling voor het hof te Singapore voor een tweede ver hoor met betrekking .tot het verzoek van de Indonesische regering tot uit levering. Dit verhoor werd reeds na zes minuten uitgesteld om de indiening van verdere „verzoeken" mogelijk te maken. De magistraat deelde de advo caat mede: „Wij kunnen deze zaak niet blijven uitstellen". De advocaat stem de er mee in, dat zij op 5 Juli wordt voorgebracht, wanneer de datum van het gehele verhoor zou worden vastge steld. Zij die zich mei ingang ontvangen de ioi die da tum verschijnende nrs. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Zoudt u mij enige plaatsriiióite willen verlenen in uw blad voor de volgende puzzle? Ik kom thuis en daar prijkt op tafel per per soon een half schoteltje bloemkool. Ik zeg: „Nou, nou, dat is zuinig, vrouwtje, had dé groenteboer niet meer?" Vrouw zei: „jawel, maar ik heb geen geld meer, want de belasting moest worden betaald, omdat de regering geld nodig heeft voor ver nietiging van groenten." Inderdaad. Zie maar eens lang's het Noord hollands Kanaal bij de Naco-garage. Bloemkool, sla, spinazie en postelein ligt bij' hopen voor de koeien. Dit kan ik niet volgen. Betalen voor ver nietiging? En ik lust het zelf zo graag Met dank voor de opname. J. v. d. K. Wjj bekleden Uw kinder wagen of kap als nieuw. Origineel fabriekswerk. BEKLEDERIJ BAKKER, Torenburg 5, Alkmaar bjj de Friesebrug. hoogst in kwaliteit, laagst in prijs! Laat Uw RIJWIEL nog voor Uw vacantie door ons grondig nazien. Goed, spoedig, billijk. Naam waarborgt soliditeit! AUTOPEDS kwaliteit, prima uitvoering met zware spatborden 27.50. Tandem te huur! RIJWIELHANDEL Luttik-Oudorp 3. Telefoon 3483. ALKMAAR Te koop 125 cc. VILLIERS, gerevideerd. Broek op Langendijk 130, na 6 uur 's avonds. Die heeft ge/eerd- bij AUTORIJSCHOOL FRIESCHEWEG4 ALKMAAR T£L 121 Gevraagd een net bij de STOOMWASSERIJ HEILOO. Zaterdags vrfl. Buskosten worden vergoed. Zich persoonlijk te melden, HOLLANDS ROEM, mmm Verwen Uzelf en Uw huid I

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3