Windhoos boven Noordwest-Brabant Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Kustvisser in nood Grijp nog vandaag die vier O's in de kraag Sinds 1947 vertrokken 25000 Nederlanders Koningin en Prins maakten een trip door Oost-Groningen Pluimvee wordt ingeënt tegen pseudo-vogelpest De scheepsramp in de Rode Zee LIJK NIEUWS Donderdag 22 Juni 1950 147e Jaargang No. 144 Willemsiad en Dinieloord geieisierd Eén a twee ton schade Mast en Revers met pensioen BOETE VOOR ENGELAND? Labour stelt Maandag kwestie van vertrouwen Inzake het plan-Schuman Gewapende actie tegen de Darul Islam? Pieperparade op veiling Grooiebroek Jean Monnet dient zijn voorstellen in le lanen, die naar be- complex van tegen en jes van steen en hout, oud en passend in de dat is als wij voor niken de school van en Margriet. Zjj wer- lei rang en stand, valri •hlUende politieke mil- in geen enkel opzicht tg- de kinderen aan mu- wintig keer hebben zij haeuspassion gezongen. ;1 en waagden zich zelfs -machtsdroom" en an. van Shakespeare. Na. dit niet allemaal onbe- r de kinderen beleven e aan en krijgen gevoel e. ging de werkplaats van lerwijs tot ongeveer de middelbare school. Na zij opleiden tot aan de waarbij Ir. Boeke het te venverven dat het toegang tot de univer- een begin gemaakt wor- ipnemen van slechtzien- loewel zij nog niet offi- ling is opgegeven mag den, dat Prins Marijke zal gaan bezoeken. e Kerk. te Haeften J. C. Stelwagen euwe Tonge L. A. Klootwijk Brunssum (toezegging) S. W. gelo-O.; te Breukelen H. On- >or Bennekom, 2e predikants- naker te Genemuiden. e n naar Ommelanderwijk— de Roest, candidaat en hulp- ïwijk. Kerken. Sclieveningen, 6e predikants- lilde te Rotterdam-Delfshave'n te Hilversum. te Midwolde (Oldambt) E. Westerembden; te Bergen (NH) Berlicum; te Leimuiden H. C. aat te Amstelveen; te 's-Gra- Suurmond, candidaat te Oos- eerde Kerken. Dordrecht W. C. Lamain te r.S.A.). e n naar Alblasserdam M. v. laardingen. Broederschap. te Veendam-Pekela mej. J. te 's-Gravenhage. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I ert de poriën, doet de bedaren, verfrist et de huidweefsels. erender markt rD. 20 Juni 1950._ Het -ette koeien vielniet te- handel was stroef door .agprijzen. "Wat verkocht evenals vorige week ag naar geldekoeien was or de prijzen vaster wer- erse koeien was het heel :n waren echter vrij sta- e kalveren werden voor vlug verkocht, voor de /raag minder. De slacht- mden iets meer gang. De n schenen inkopen te lveemarkt vertoonde een. >er van schapen. De han- de prijzen niet lager. Er janbod van lammeren. De zeer goed. De handel geiten verliep stug. Vet- iingen nu beter van de s van 1,50 kon gemak- gehaald, enkele gingen weg. Het aanbod van eer vrij groot. De handel lar de prijzen waren niet fokzeugen bestond maar ge vraag. Op de paarden- j een klein aanbod de ok de handel in konijnen afloop van de markt t vraag naar slachtkonij- gen lage prijzen. werden 396 runderen, 5 vette koeien van 2,25 handel stug en duur; 81 Ekoeien 675975 per stuk, 182 geldekoeien 550750 idel goed; 8 pinken 240— handel matig; 465 nuch- voor de fok 4595 per stug; voor de slacht 35— ug; 20 stieren 5001200, 175 schapen 60110, han- lammeren 3260, handel ken en geiten 1050 per stug; 203 vette varkens kg, handel vlug; 102° biggen, schrammen 40— handel kalm; biggen 25 ïandel kalm; 18 fokzeugen stuk, ndel kalm; 21 •700 per stuk, handel stil, r 2977 stuks. irkt: 350 konijnen 0,60— tug. t: 5000 kipeieren 12— 4000 eendeieren 7,50 BUBEAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel, 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterd-im 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e nands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen f 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. PEN WINDHOOS heeft gistermorgen het Noordwestelijke deel van de provincie Noord-Brabant geteisterd en met name in de plaatsen Dinteloord en Wil lemstad zware schade aangericht. Alleen in Willemstad wordt de schade op één tot twee ton geschat. Ruim vijftig huizen zijn beschadigd, waarvan acht seer zwaar. Drie gezinnen zijn geheel dakloos geworden. Zij zijn in andere woningen ondergebracht. Bijna alle huizen in Willemstad hebben lekkage. Ook in Dinteloord is vrij wat averij aangericht. In een heel ander deel van het land, n.1. op de Noordwestelijke Veluwe, heeft zich eveneens een windhoos voorgedaan. Hier zijn acht boerderijen vernield. ambachtslieden werden opgeroepen voor herstelwerk. Al spoedig werd overal met man en macht gewerkt om de schade te herstellen. De schooljeugd ging, toen de hoos eenmaal voorbij was dapper meehelpen. Ze zochten op de wallen het weggewaaide bezit van de burgerij bijeen; lakens, kledingstukken, deuren en zelfs enkele kippen. Uiteraard is er nadien heel wat buur- praat aan de windhoos gewijd. Alle Willemstedelingen waren het er over eens, dat ze zulk een windhoos nooit meer hopen te beleven. „Dit was net zo angstig als toen ik in de oorlog tus sen de V I's zat", vond de postcomman- dant van de Rijkspolitie. Het spoor van de hoos is te volgen tot aan het gehucht Pindorp aan de Belgische grens. Alom is grote scha de aangericht, Boerderijen zijn ver nield, bomen omvergewaaid, woningen van hun daken beroofd. Op aardap pelvelden zijn de planten met knollen en al uit de grond gezogen. Hooiber gen waaiden in grote plukken weg. Tal van- boeren hebben hun gehele hooioogst op deze wijze verloren. Het is gewoon een wonder, dat nie mand gewond is geraakt, vertelde de burgemeester van Willemstad, de heer C. A. van der Hooft aan een verslag gever van het A.N.P. Wij zaten, zo ver klaarde hij, deze morgen te werken, (oen we plotseling een vreemd geruis hoorden. Het leek op het geloei van een grote brand. We holden naar de ramen en zagen uit de richting Dinteloord een grote trechtervormige zuil naderen. Al les draaide daar in wilde warreling dooreen: hooi, planken, bussen, deur panelen. Met een angstaanjagend ge loei sloeg deze zuil in de tijd van en kele seconden over Willemstad heen. Toen bevond zich deze hoos boven 't Hollands Diep, juist tussen twee pas serende Rijnaken in. Een enorme hoe veelheid water werd opgezogen. Even leek het, of deze watermassa tot Wil lemstad teruggedreven zou worden, maar zij plofte in de rivierarm terug. Zodra de hoos voorbij was, holde ie der. die aan het werk was, naar huis en naar de kinderen om te zien wat ervan geworden was. Voor de kinderen van de openbare school had de boven meester goed gezorgd. Toen hij de windhoos hoorde naderen en er onder de kinderen een paniek dreigde uit te breken, had hij alle leerlingen onder de banken laten kruipen. Zelf ging hij bij de deur staan om eventuele vluchtelin gen tegen te houden. De windhoos heeft een spoor van on geveer vijftig meter breedte dwars over het stadje getrokken. De Groen straat, de Kerkring, het Kazerneplein en de Hofstraat zijn de meest getroffen gebieden. De meeste getroffenen zijn ar beiders. Direct werd er van alle kanten hulp geboden. Bij de burgemeester werden aanbiedingen gedaan voor het verlenen van onderdak, veel meer zelfs dan achteraf nodig bleek te zijn. Alle Willemstad vraagt steun De burgemeester van Willem stad. de heer C. A. van der Hooft, heeft de Provinciale Staten van Noord-Brabant gevraagd zijn zwaar getroffen gemeente te hel pen. Verder heeft de heer Van der Hooft het ministerie van Binnenlandse Zaken verzocht in aanmerking te kunnen komen voor steun uit het zg. Rampen fonds. De bewoners van Willem stad hebben ondertussen zelf reeds de handen uit de mouwen gestoken. Woensdag is er onder de niet-getroffenen gecollecteerd. Op de N.W.-Veluwe Ook elders in het land, n.l. op de Noordwest-Veluwe, op de grens van de gemeenten Hoevelaken, Terschuur, Zwartebroek en Achterveld, heeft de windhoos de nodige schade veroor zaakt. Van acht boerderijen werd de kap afgerukt. Eén ervan kwam zeven honderd meter verder terecht. Tiental len hooibergen gingen de lucht in, evenals een kippenhok met tweehon derd kippen. Ongeveer honderdtachtig bomen werden ontworteld. Voorts is de streek tussen Putten, Ermelo en Harderwijk getroffen door een zeer zware hagelbui, die een mi nuut of acht aanhield. Er vielen stuk ken ijs uit de lucht, die een doorsnee hadden van drie tot vier centimeter Bemanning in veiligheid Hedenochtend te 3.30 uur geraakte het kustvissersvaartuig „Katwijk 66" tegenover de vuurtoren van Schevenin- gen in moeilijkheden. Het scheepje werd door de harde wind de kust op gedreven. De kustvisser zit nu, ter hoogte van de vuurtoren, op het strand en wordt door de vloed steeds hoger op de kust geworpen. De uit drie koppen twee volwasse nen en een scheepsjongen bestaan de bemanning is over boord gesprongen en heeft zich, wadende door het water, in veiligheid weten te brengen. Dit ge schiedde, toen de „Katwijk 66" nog in de branding voor de kust dobberde en het was mogelijk omdat deze, met een kleine motor uitgeruste vaartuigjes, slechts weinig diepgang hebben. 900 Doden per jaar Naar veiliger verkeer „O, o, o, o, dat kan niet langer zo, grijp nog vandaag die vier o's in de kraag". Dit is de slagzin waarmede het Verbond voor Veilig Verkeer van 26 Juni t/m 1 Juli de grote landelijke ver- keersweek 1950 gaat houden. Die vier o's zijn: Onwetendheid Onoplettendheid, Onvoorzichtigheid en Onwellevendheid. Dat het inderdaad zo niet langer gaat, wordt duidelijk uit de volgende cijfers: per jaar gebeuren er in ons land ca. 50.000 verkeersongevallen (80% hiervan is te wijten aan eigen schuld), waarhij ongeveer 900 personen om het leven ko men, een derde hiervan, d.w.z. 300, zijn kinderen. Het aantal licht en zwaar ge wonden bedraagt 15.000. De materiële Spoedig einde van staat van oorlog met Bonn? De Franse regering zal 3 Juli bij de werkcommissie van de drie grote Westelijke mogendheden te Londen een memorandum indienen, waarin om de beëindiging van de staat van oorlog met Duitsland wordt verzocht. Emigratie naar Canada Meesten geven zich te laat op Van 1947 af tot heden zijn niet minder dan 25.000 Nederlanders naar Canada geëmigreerd. Voor 1951 is opnieuw een schema op gezet, voor de emigratie van 10.000 Ne derlandse „settlers". Dit aantal is in 1950 niet bereikt, zo deelt men ons van de zijde der Centrale Stichting Land- bouw-emigratie mede. Dit is voorname lijk het gevolg van het feit, dat de meeste gegadigden zich te laat hebben aangemeld. De beste tijd om naar Ca nada te vertrekken ligt in de periode van Februari tot en met April. Om in 1951 te bereiken dat in dit tijd vak de meeste emigranten de reis naar het land overzee gaan beginnen, heeft de Centrale Stichting een beroep ge daan op alle instanties die de emigra tie behartigen om de procedure te ver eenvoudigen en te bekorten. Er moet bij de adspirant-emigranten met klem op worden aangedrongen zich zo spoe dig mogelijk aan te melden bij hun or ganisaties of bij de gewestelijke ar- beidsbureaux. Wanneer het vertrek in Weerbericht Verwachting tot Vrijdagavond. Wisselend bewolkt en overwe gend droog weer Vrij krachtige ot matige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempe- atuur. Vrijdag: Zon op 4.20. onder 21.04; Maan op 13.08, onder 0.36 (E.K.) het voorjaar van 1951 vaststaat, dan moeten de desbetreffende stukken van de adspirant-emigranten vóór het einde van dit jaar naar Canada zijn verzon den. Als men zich na Nieuwjaar 1951 aanmeldt om naar Canada te emigreren, heeft men geen zekerheid dat men in dat jaar nog kan vertrekken. Een uit zondering hierop vormen alleen de z.g „familie-gevallen" De keuringen voor de emigratie in 1951 beginnen half Juli 1950. schade ligt tussen de 90 en 100 millioen gulden. Het vorig jaar lag het accent van de verkeerscampagne, die gevoerd werd onder het motto „die zwarte vlek moet weg", grotendeels op het gebied van de algemene veiligheidspropaganda en theoretische voorlichting. Dit jaar ligt het zwaartepunt op de praktijk door theoretisch en praktisch vrijwillig zelf onderzoek. Na deze verkeersweek zal de politie gedurende enige dagen bijzondere acn- dacht aan het verkeer besteden in op voedende zin. Aan overtreders van de verkeersregels zal een papiertje worden uitgereikt, waarop aangestreept wordt hetgeen zij fout deden en tevens kunnen zij dan lezen hoe het wel moet. De atfaire der generaals De Franse ministerraad heeft beslo ten, de generaals Mast en Revers met pensioen te zenden. Hei besluit is ge nomen op voorstel van de minister van Defensie en vloeit voort uit een disci plinaire procedure na een onderzoek door een parlementaire commissie. De beide generaals zijn indertijd ont slagen nadat de „ontbrekende getuige" in de affaire der generaals, Roger Peyré had verklaard, dat hij hun geld had gegeven, om de candidatuur van Masl voor de post van hoge commissaris in Indo-China te steunen. Beiden ontken den, ooit geld te hebben ontvangen. Enkele Republikeinse senatoren heo- ben in de Amerikaanse senaat een schets voor een voorstel doen rondgaan krachtens hetwelk de Marshallhulp voor Engeland zal worden gehalveera zolang dit land zich buiten de bespre kingen over het plan-Schuman houdt Dat zou neerkomen op een „boete" van 340 millioen dollar De Labourregering zal bij het En gelse parlement Maandag een motie Indienen over het plan-Schuman, waarin verzocht wordt om een uiting van vertrouwen in haar houding, al dus wordt in politieke kringen te Lon den vernomen. Een groep parlementsleden van Labour heeft een amendement inge diend op de motie van conservatieven en liberalen, waarin op deelneming aan de Parijse besprekingen wordt aangedrongen. Volgens dit amende ment zou de motie steun verlenen aan de weigering van de regering, om zich reeds bij voorbaat te binden ten aanzien van nog niet nauwkeurig omschreven voorsteilen en haar ver klaring verwelkomen, dat het wel de bedoeling van het kabinet is, een be langrijke rol te spelen bij de vereni ging van de Europese staal- en kolen- industrie. Attlee heeft in een vergadering van de Labourfractie afstand geno men van het manifest van het partij bestuur. Men verwacht, dat er zich thans geen Labourleden van stem ming zullen onthouden. Poging tot onderhandelen zonder succes Een maand geleden is Wali Alfatah naar het gebied getrokken, waar de Darul Islam opereert, teneinde te po gen, onderhandelingen aan te knopen met Karto-Suwirdjo, de leider van de ze groep, die een jeugdvriend van hem is. Wali Alfatah is thans terug gekeerd. Hij meldde zich bij een post van de APRIS, waar hij werd afge haald door de regent van Tasikmalaja en diens echtgenote. Hij deelde mede, dat hij er niet ip was geslaagd, Karto Suwireljo te bereiken. Aan de regering van de RIS zal hij adviseren, gewapen derhand tegen de Darul Islam op te treden. t- sL Dagelijks wordt op de veiling van Bovenkarspet-Croieoroek, de grootste aardappelveiling in ons Idnd, niet minder dan 600.000 kg. aardappelen aan gevoerd. Een overzicht van de talrijke bootjes, waarmee de nieuwe aard appelen veilingswaarts worden gebracht. Prins krijgt stamboekmerrie ten geschenke Het Koninklijke bezoek aan de Provincie Groningen is weer ten einde. Gis termiddag omstreeks half zeven zijn de Koningin en de Prins met hun speciale trein naar Baarn vertrokken, vanwaar zjj per auto naar het Paleis Soestdijk zijn gereden. Ook de tweede dag van dit bezoek heeft overtuigende bewijzen van de Oranjegezindheid van de nuchtere Noorderlingen opgeleverd. Niet alleen in de stad Groningen was de blijdschap groot, in het betrekkelijk kleine deel van de provincie, dat kon worden bereisd, was ze zo mogelijk nog uit bundiger. Bevolking was enthousiast Langs de gehele route, die leidde van het huis van de Commissaris der Ko ningin aan de Hereweg naar het stad huis, stonden grote groepen schoolkin deren, die het Koninklijke Paar toe zongen. Patiënten zongen hen toe bij hun bezoek- aan het Academisch Zie kenhuis. Voor het stadhuis werd door tienduizend kinderen een zangaubade gebracht, waarna vijfhonderd Gronin ger jongens een kleppermars uitvoer den. Tijdens de officiële ontvangst op het stadhuis heeft de burgemeester, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden na mens de raad uiting gegeven aan de diepe verknochtheid aan het Konink lijk Huis en zijn vreugde erover uitge sproken, dat het Koninklijke Paar Gro ningen heeft willen bezoeken. Om elf uur arriveerden de Koningin en de Prins in Foxhol, waar zij getuige waren van de stapelloop van een kust vaarder. Daarna werd een rondrit door de gemeente Hoogezand gemaakt. Te gen twaalf uur vertrok de stoet in de richting Veendam. Daar bezocht de Ko ningin in het Gemeentehuis een kleine tentoonstelling van alle producten, die de in deze geme nte gevestigde indus trieën voortbrengen: aardappelmeel, Geen invloed op de eierproductie Op grond van het ernstige verloop van de pseudo-vogelpest in enkele ge bieden is thans besloten, dat in bepaal de gevallen tot inenting van het pluim vee zal worden overgegaan. Daar aan deze inenting enkele na- rje zomei is slecht begonnen. Regen en een harde bries, en... in Bra bant zelfs een windhoos Enfin, daar weet u alles van. Maar wat u nog niet kunt weten, dat is het verhaal van de leidekker, die in Willemstad op het dak van het gemeentehuis zat. De goede man zag het gevaar iets te laat, zodat de windhoos bij hem was, voor hij op zijn ladder stond. In zijn angst sprong hij toen maar tien meter naar beneden en kwam. wonder ooven won der goed terecht Maar de schrik zat hem zo in de benen, dat hij zich naai een lokaliteit spoedde waar anti-angst serum van hoog alcoholgehalte werd geschonken De burgemeester heeft hem voor de rest van de dag het be klimmen van ladders en daken verbo den. Ook zónder windhoos zou hij ei wel vanai getuimeld zijn., De bur gemeester van Oberammergau heeft be kend gemaakt dat zijn gemeente alle aanbiedingen, zelfs één van 350 000 dol lar om de Passiespelen te verfilmen van de hand heeft gewezen De Ameri kanen trokken, rammelend met hun dollars af. "pe Padua werd Dinsdag de Italiaanse journalist Antonio Meluschi ge iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliniiiiiiiiniiiiiiiiiiiii arresteerd Op het politiebureau bleek het tegen hem uitgevaardigde bevel tot inhechtenisneming zes jaar oud te zijn Het was uitgevaardigd door de Gestapo wegens „spionnage tegen Duitsland" Met duizend verontschuldigingen heeft de politie Meluschi weer vrijgelaten De gemeenteraad van Outreau een industriestadje met 10.800 inwoners bij Boulogne heeft besloten, de plaats tot .wereldstad" te verklaren. Met een Ik moet vandaag aan de Als baanveger! „Garry Davisplein' en zo. Dinsdag is door de Spoorwegen te Utrecht aanbe steed het slopen van twee woningen te Leiden, die plaats moeten maken voor het nieuwe station. Een Leidse firma vraagt voor dit werk f 1556, een ondernemer uit Rotterdam wil nog twee miel toegeven, als hij de hamer mag zwaaien. J7en beschuitfabrikant in Villeurbanne bij Lyon wordt vervolgd wegens het uitbetalen van te hoge lonen. Zijn personeel is uit sympathie met de werk gever in staking gegaan De vijftig jarige grootmama Betty Cohn legde de afstand van 60 kilometer in de New- Vorkse haven zwemmend af. Op zes Augustus zal opoe zich inschepen naar Engeland om mee te gaan liggen ka- naalzwemmen Want die tijd der mis lukkingen komt ook weer aan. O In tzmit in Turkije gaan geruchten, dat vier mannen twee kleine kinderen op gegeten hebben De politie heeft de zaak in onderzoek Een 26-jarige verlamde Fransman, Louis Potigny is in Rome aangekomen in zijn met de hand bewogen invalidewagentje, na een afstand van 1800 kilometer te heb ben afgelegd. delen zijn verbonden (o.a. duurt het ongeveer tien dagen na de inenting al vorens onvatbaarheid optreedt) wordt de beslissing over het feit of de pluim veestapel in een bepaalde streek zal worden ingeënt, ter beoordeling van de betrokken inspecteurs van de Vee- artsenijkundige Dienst overgelaten. Verwacht mag worden, dat binnen enkele dagen met de inenting zal wor den begonnen. De inspecteurs van de Veeartsenijkundige Dienst beschikken reeds over een voldoende voorraad entstof. De inenting blijft zonder invloed op de eierproductie. De duur van de im muniteit bedraagt evenwel slechts en kele maanden, zodat niet mag worden verwacht, dat één inenting voldoende is om de immuniteit te waarborgen. glucose, kunstharsen, steennootknopen, enz. Ook in Veendam waren veel mensen op de been. Op het gemeentehuis is voorts de lunch gebruikt en daarna ging de rit via Meeden, waar de ont vangst al even enthousiast was, naar Winschoten. Door de vlaggende stad rèed het gezelschap in gesloten auto's het was gaan regenen na een flinke donderbui naar het terrein, waar de tentoonstelling Winthil wordt gehou den. De Koninklijke gasten bezochten er de voornaamste tenten en voorts werden de Prins de kampioenen gepre senteerd van de 's morgens gehouden trekpaardenkeuringen. Aan Z.K.H. is als geschenk van de bevolking van Oost-Groningen een vierjarige zwarte stamboekmerrie aangeboden. Bij het monument voor graaf Adolf te Heiligerlee is nog een krans gelegd. Vervolgens ging het in snelle rit naar de stad Groningen terug. De Parijse conferentie De gedelegeerden van Frankrijk, Italië en de Beneluxlanden zijn giste ren bijeengeweest. Jean Monnet, de geestelijke vader van het plan-Schu man, heeft een uiteenzetting van het plan gegeven en vermoedelijke en ont werp overgelegd van een conventie voor de instelling van een supra-nationaal orgaan voor het beheer van de staal- en kolenpool. Er zouden subcommissies worden benoemd om verschillende punten ervan nader te bestuderen. Monnet heeft voorgesteld, dat de voorgestelde organisatie verantwoorde lijk zou zijn jegens een Europees par lement, waarin de deelnemende lan den vertegenwoordigd zouden zijn, en dat zou bestaan uit parlementsleden van de aangesloten landen. Beroep diende open te staan bij een arbitrage lichaam. De Nederlandse staatssecretaris van marine, schout-bij-nacht Moor man, is Zaterdag in Hollandia aange komen, waar hij een bespreking met de marine commandant had. Geheime dienst vermoedt sabotage Zoals wij eerder berichtten is in de Rode Zee het Britse schip „Indian Enterprise" in de lucht gevlogen. De enige overlevende is met het Noorse s.s. „Westfal Larsen" te Suez aan wal gebracht. Hjj is afkomstig uit Pakistan. De bemanning van het schip bestond .uit Laskaren, de gezagvoerder en vijf der scheepsofficieren waren Britten, de acht andere officieren Indiërs. Aan het reddingwerk is ook deelge nomen door de Canadese koopvaarder „Lake Chilliwack", het Nederlandse schip „Ropat" en 'n onbekend Italiaans vaartuig. In het Midden-Oosten gestationneer- de beambten van de Britse geheime dienst hebben zich met spoed naar de Rode Zee begeven, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de „geheimzinnige ontploffing", welke de ondergang werd van de „Indian Enter prise". Zij zullen de mogelijkheid van sabotage onderzoeken. De „Daily Graphic" meldt verder nog dat mannen van „MA 5", de inlichtin gendienst van het Britse leger, een onderzoek zullen instellen In dat ge deelte van de Londense haven, waar de „Indian Enterprise" zijn lading spring stoffen aan boord heeft genomen. MEVR. ROOSEVELT NAAR BRUSSEL Mevr Roosevelt heeft gistermorgen Den Haag per auto verlaten. Zij is op weg naar Brussel, waar zij waarschijn lijk enige tijd zal verblijven.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1