OUDS Jurken voor een vijfde van oude prijzen Dr. A. F Aanvankelijk werd men in Assen niet voor „vol" aangezien Groningen verwelkomde Koninklijk Paar *2? Benauwde Batig saldo: 2'l2 cent Grepen uii de historie Geen kunstijsbaan meer te Amsterdam Mannen van de Dutch T T Hachelijke positie van Nederlanders in Indonesië? Hoogheemraadschap leent 600,000 gulden voor nieuwe werken IS ER WEER DE, Op bezoek bij de haute couture Plan voorir Grote werken voor een i Buitenlander: Amerikaansi Weggezakte n nippertje Weerber DON-DERDAG 22 JUNI 1950 1925: Renner leende een broek van Grolloër ingezetene In het jaar 1922 werd in Drenthe's hoofdstad de Motorclub „Assen en Om streken" opgericht en niets deed vermoeden, dat deze club, die zich in geen enkel opzicht van de andere bij de K.N.M.V. aangesloten verenigingen onder scheidde, eigenlijk reeds vanaf de oprichting op bijzondere plannen liep te broeden. Engeland had zijn T.T.-races, andere landen hadden hun Grand Prix en Nederland had nog slechts wat races op grasbanen en enkele betrouw- 'oaarheidsritten. In intieme kring werden in Assen echter grote plannen be sproken, n.l. ..non-stop-betrouwbaarheidsritten", plannen die langzamerhand vastere vorm aannamen en ten slotte resulteerden in de eerse wegraces die in Nederland zouden worden gehouden, n.l. op het circuit RoldeBorger SchoonlooRoldedat een lengte had van ruim 28 kilometer. Onverwoestbaar is het optimisme ge weest van de eerste organisatoren, want de kas van de penningmeester, de heer H. Mulder (hij voert ook nu nog steeds een solied finantieel beleid bij de TT) had in kas het minieme bedrag van ïy, cent. De onkosten moesten dus allemaal „op rekening" worden gemaakt, want hoe eenvou dig de opzet van de races in dit jaar ook was, onkosten dienen er nu een maal gemaakt te worden. En dan dat circuit! Eerst een rech te grindweg tussen Rolde en Borger, vervolgens een zandweg van ruim 3 km', met diepe wagensporen, dan één km grindweg naar Schoonloo en ten slotte een prachtig hobbelende straat- Dutch T. T. weg via Grolloo naar Rolde. Boven dien waren de straat- en grindgedeel- ten hoogtens 3 meter breed, terwijl het gehele circuit nogal wat stoffig aan deed. Toch kon dit circuit genade vin den in de ogen van de KNMV-officals Willem Breeman en Maarten Flinter man die, toen ze het circuit kwamen keuren een motor leenden van de heer H. Dieters en vervolgens langs de uitgezette baan gingen racen. Alles ging goed tot het zandgedeelte. Bree man reed voorop en Flinterman kon dit niet al te goed zetten zodat hij trachtte te passeren, hetgeen Ome Wil lem weer trachtte te verhinderen. Kort en goed, de racende officals raakten met de sturen in elkaar, ze kwamen beiden met de neus in het zand terecht doch ze waren zo enthousiast dat de toestemming afkwam.... op voorwaar de dat de renners elkaar op het zand gedeelte -niet mochten passeren De training deed reeds letterlijk zo wel als figuurlijk wolken stof opdwar. reien in 't stille Drentse landschap en er werd natuurlijk al dadelijk geschre ven en gesproken over dolzinnig gedoe", „zonderlinge experimenten" en „malligheden", maar men zette door en Inmiddels naderde de grote dag met rasse schretj^n. Slechts enkele Neder landers beschikten over enige ervaring ln wegraces terwijl ook de machines die de. renners over het algemeen had den, voor wegraces ..pet" waren. Slechts enkele bevoorrechten beschik ten over pittige kopkleppers, de mees ten moesten zich behelpen met zij kleppers. maar de animo leed er niet onder. 27 RENNERS AAN DE START Slechts 27 renners verschenen op die gedenkwaardige Zaterdag 13 Juli 1925 aan de start, want keurmeester Willem Breemah (later kreeg hij de bijnaam „Beul van Assen") was onverbiddellijk in het beschermen van de renners te gen hun eigen onverschilligheid Om precies half drie viel de startvlag voor de 250 cc klasse (zegge en schrijve 2 renners), vijf minuten later stoven de 13 renners in de 350 cc klasse weg Nog vrij onverwacht is in de ver gadering van commissarissen van de N.V. Sportpark en Tentoonstellings gebouw „Apollo" het besluit genomen in het vervolg geen kunstijsbaan meer in de Amsterdamse Apollohal te ex ploiteren. Dit betekent dus, dat de hoofdstad de komende winter verstoken zal zijn van een kunstijsbaan en dus practisch geen ijshockey wedstrijden meer in Amsterdam zullen kunnen worden ge houden. De kunstijsbaan in de Apol lohal was de enige in Amsterdam. Ons land had er in totaal twee, die over dekt waren. Thans is dus de Hokij in Den Haag de enige overgebleven overdekte kunstijsbaan. Het besluit is genomen op grond van de weinig gunstige financiële re sultaten van de vorige winter. Het blad „II Momento" meldt, dat te Milaan een „nationale commu nistische partij" is gesticht. Deze par tij zou in nauw contact staan met Joegoslavische kringen. Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor Hheumatische pijnen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd ach ter" de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te nemen. De zes minerale zou ten van Kruschen hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuive rende organen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiverheden in liet bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen. Hheumatische pijnen maken chagrijnig, want ze verstoren Uw goede humeur; op de duur zit ge Uzelf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neem Kruschen als een vaste dagelijkse ge woonte. Ing. Med. (Adv.) en nog weer minuten later brulden de 12 zware kanonnen in de richting Bor ger. De eerste wegwedstrijden voor motoren op de weg hadden een aan vang genomen Tevoren waren de racers toegespro ken door de heer J. Kramer die aen beroep op de renners deed niet te veel risico te nemen daar hierdoor het voortbestaan der races in gevaar zou kunnen worden gebracht, en door de toenmalige Commissaris der Koningin in Drenthe, mr. J. T. Linthorst Homan, die steeds met hart en ziel achter de organisatoren heeft gestaan. De 250 cc klasse bereikte een gemid delde snelheid van 67.3 km per uur en werd gewonnen door Arie Wuring op BSA, de 350 cc door Hajo Bieze op New Imperial (gemiddelde snelheid 32 km) en hoewel het er eerst op leek dat Bertus van Hamersveld in de 500 cc met de eer zou gaan strijken, begon hij reeds in de eerste race met zijn spreek woordelijk geworden pech, want een gebroken klepveer verhinderde hem op topsnelheid te draaien. Piet van Wijn gaarden, men had toen nog nimmer van hem gehoord, werd toen eerste met een gemiddeld snelheid van 914 km. Bertus had evenwel de snelste ronde gemaakt n.l. 100 km. Vermelding verdient nog de rijder die onder nummer 21 reed en die in Grolloo zó snel de bocht wilde nemen dat hij een slipper maakte, die hem de leren broek van 't lichaam scheurde. Hij leende een burgerbroek van een Grolloër ingezetene en sprong weer op de motor zodat hij de race toch nog kon uitrijden. De eerste races waren een eclatant succes geweest, doch weinig kon men vermoeden dat de races met 't aan- vangssaldo van 2y cent zouden uit groeien tot een organisatie met een omzet van f 200.000, welk bedrag mo menteel telkenjare door de handen van de penningmeester gaat. Een kwart eeuw geleden kwam een aantal Assenaren bijeen, stuk voor stuk enthousiaste motorrij ders. Ze liepen met daverende plannen rond, want ze hadden grote toerritten gemaakt, ze wa ren in andere landen geweest en tijdens die buitenlandse reizen hadden ze iets gezien op motor- gebied, waardoor ze overliepen van enthousiasme. In Nederland had men er nog slechts van ge lezen en wist men niet precies wat het was: motorsnelheidswed strijden op de weg. .De Assenaren, vijf in getal, n.l, de heren Kramer, Dieters, Mul der, Baakman en Hof (de heren Baakman en Hof zijn helaas over leden) hebben met jeugdig enthousiasme besprekingen ge voerd, plannen gemaakt die soms onuitvoerbaar leken, maar het idee liet hen niet meer los: Ook Nederland moest motorsnelheids wedstrijden op de weg hebben. Ze hebben doorgezet, ze hebben enorme bergen werk verzet, ze hebben zich door niets en door niemand laten weerhouden en ze hebben het voor elkaar gekre gen. Engeland had zijn TT.-races, -nds Prix. Nederland kreeg zijn „Dutch T.T." De races zijn gegroeid, enorm gegroeid zelfs, ze kregen wereld vermaardheid. Vijf en twintig jaren geleden werd het initiatief genomen, zodat we dus voor een jubileum staan en daarom zullen we de ontwikkelingsgang van de Dutch T.T. hier nog eens in grote trekken nagaan. De geschiedenis van deze races is rijk. zó rijk, dat we ons hebben moeten beper ken tot „grepen", die we in een aantal artikelen hebben verwerkt. We willen hiermede huldigen de heren Kramer, Dieters en Mul der, posthuum huldigen wijlen de heren Baakman en Hof en voorts huldigen al diegenen, die gedu rende de afgelopen kwart eeuw hun beste kracht'— '-~V>ben ge geven aan de opbouw van de Dutch T.T., de races die voor Assen, voor Drenthe, voor ge heel Nederland van zo grote betekenis waren en nog steeds zijn. Europese betalingsunie op 1 Juli in werking? Te Londen is men volgens de finan ciële redacteur van Reuter er vrij ze ker van, dat de Europese betalingsunie (nu de Belgische regering haar goed keuring heeft gehecht aan het plan, dat tijdens het jongste weekend te Parijs werd uitgewerkt) met ingang van 1 Juli in werking zal treden. Hij voegde daaraan toe, dat Engeland opnieuw on derhandelingen zal moeten voeren over zijn bilaterale betalingsovereenkomsten met de continentale Marshall-landen en over de standaardisering daarvan. Vragen van Eersie Kamerlid Het Chr. Historisch Eerste Kamer lid, de heer J. Reijers heeft minister Van Maarseveen schriftelijk de vraag gesteld, of de bewindsman kennis heeft genomen van een bericht in het dagblad „Trouw", volgens hetwelk de regering een rapport van de leger commandant luitenant-generaal Buur man van Vreeden over de hachelijke toestand van de Nederlandse burger lijke bevolking in Indonesië zou heb ben geweigerd. Indien dit bericht juist is, vraagt de heer Reijers naar de overwegingen, welke de regering hier toe hebben genoopt. Tevens stelt het Kamerlid de vraag of de levens, be zittingen en belangen der burgers wel voldoende zijn gewaarborgd en zo niet, welke maatregelen de minis ter derikt te nemen. Hotel te Beekbergen werd een prooi der vlammen Gistermorgen brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in het hotel-café-restaurant ,.De Eikenhof" te Beekbergen. In minder dan geen tijd stond het gehele gebouw in lich ter laaie. De aanwezige gasten en het personeel wisten een klein deel van de inboedel te redden. Het hotel was kort geleden in andere handen over gegaan. De brandweer van Beekbergen kon geen water geven omdat de brandput op te grote afstand van het hotel is gelegen en evenmin open water in de nabijheid xvas. Eerst nadat de beide tankwagens van de Apeldoornse brand weer ter assistentie waren gekomen, kon het vuur krachtdadig worden be streden, doch inmiddels was het ge bouw grotendeels verwoest. De brand is op de bovenverdieping ontstaan, vermoedelijk door bliksem inslag. Van de eigendommen der on geveer twintig gasten is niets gered. De schade, die op anderhalve ton wordt geschat, wordt door verzeke ring gedekt. Na aankomst in Groningen per Koninklijke trein reden H.M. Ko ningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in een calèche tussen twee hagen juichende mensen naar de binnenstad, waar zij een kort bezoek brachten aan de bakkerij tentoonstelling „De Zilveren Krakeling" Werk van letterkundigen werd bekroond De Maatschappij der Nederlandse Letterkunde heeft op voorstel van de Commissie voor Geschied-en Oudheid kunde de prijs voor meesterschap (f 1000.toegekend aan de histo ricus dr. J. Bartstra te Haarlem. Bartstra is in Nederland de baanbre ker geweest op het terrein van de internationale politieke geschiedenis. In de sonnet-prijsvaag, waaraan 575 dichters deelnamen, is het gedicht „In Memoriam" van W. M. Frederiks bekroond. De dichter ontving f 300. De bundel „Gedichten, vroegere en latere" van Leo Vroman werd be kroond met de Lucie B. en C. W. van der Hoogtprijs, een aanmoedigings prijs voor de periode 19491950. Katholieken in Hongarije gevangen genomen Het Hongaarse ministerie van bin nenlandse zaken heeft de arrestatie bekend gemaakt van vijf Franciscaner monniken en zeven dorpelingen uit Heves, in het Noorden van het land, op beschuldiging van het organiseren van demonstratie tegen de regering voor de dorpskerk. Onder de gearresteerden bevindt zich de plaatselijke Franciscaner kloosteroverste, die er van wordt De schuldigd, dat hij in een preek ue mensen heeft aangespoord tegen de regering te demonstreren. FILM VAN HET KONINKLIJK BEZOEK NAAR INDONESIË De film van het Koninklijk bezoek aan Limburg werd gisteren per lucht post naar Batavia verzonden. De eer ste vertoningen zullen geschieden in de militare kampen in de omgeving van Djakarta. Men is voornemens deze film ook naar Nieuw-Guinea te zenden. Vakbond waarschuwt Tegen verhoging van de ziekenfondspremie Unitas, Bond van assurantie- en zie kenfondsagenten, heeft een telegram gezonden aan de minister van Sociale Zaken en de Ziekenfondsraad, waarin ernstig gewaarschuwd wordt tegen verhoging der ziekenfondspremie van de vrijwillig-verzekerden van 63 cent tot 80 cent per week. De stichting Door Eeuwen Trouw heeft f 25.000 ter beschikking gesteld voor de verzending van voedsel en medicamenten naar Ambon. Als vanouds - DE KINAWIJN VAN OUD •Opwekkend en versterkend Voordelig saldo over 1949 De Heemraden van Noordhollands Noorderkwartier hebben op de gisteren te Alkmaar gehouden vergadering be sloten tot het aangaan van een geld lening van zeshonderdduizend gulden ter financiering van de aanleg van de weg UitgeestAkersloot de verbetering en het onderhoud overnemen van de Noordeindermeerdijk alsmede van de bouw van een dienstgebouw te Petten cn een woning aan de Hoeverweg te Alkmaar. Alvorens de agenda aan de orde te stellen herdacht de voorzitter, mj. J. Kamp, het plotseling overleden lid van het college van Hoogheemraden, de heer A. Sluis te Enkhuizen. Nadat de heer Kamp in welgekozen bewoordin gen de kwaliteitenvan de overledene had geschetst en een ogènblik stilte in acht was genomen, deelde hij mede, dat in de vacature van wnd. dijkgraaf, ont staan door het overlijden van de heer Sluis, was voorzien door de benoeming van de heer P. Blaauboer uit Barsïn- gerhorn. Voor de vrijgekomen functie van hoogheemraad werd een aanbeveling opgemaakt. Als eerste op de voordracht werd, na twee vrije stemmingen en een herstemming tussen hem en de heer J. de Boer uit Assendelft, geplaatst de heer W. Dirkmaat te Alkmaar. Beide candidaten behaalden tot driemaal toe eenzelfde aantal stemmen, zodat ten slotte de heer Dirkmaat als oudste in jaren de voorrang kreeg. De derde candidaat was de heer S. Schagen uit Beemster. Van Gedeputeerde Staten was geen goedkeuring ontvangen voor het verla gen van de af- en oprit bij de Honds- bosse zeewering, maar omdat dit werk reeds was uitgevoerd en een verhoging van de desbetreffende gedeelten hoge kosten met zich zou meebrengen, wil den Ged. Staten genoegen nemen met een andere beveiliging tegen het wa ter, n.l. het bouwen van een muur, waarin de doorgang in geval van nood kan worden afgesloten met balken. Zonder enige opmerking keurde de vergadering de voorstellen goed tot aan- en verkoop van enige perceeltjes grond en tot het bestemmen als open- barg weg van een gedeelte van de Zij perzeedijk, dat de toegang zal vormen tot het nieuwe dorp Petten. Evenmin rezen er bezwaren tegen 't verlenen van een toeslag op de pen, sioenen, het vaststellen van een grati ficatie over 1950 en wijziging van het ambtenarenreglement. Batige saldi over 1949 De rekening 1949, die na een punts gewijze behandeling, onveranderd werd goedgekeurd, vertoonde op de ge- wonp dienst een batig slot van 150.419,54 en op de buitengewone dienst een voordelig saldo van 159.540,66. Voor het onderhoud van wegen was in het afgelopen jaar uit gegeven een bedrag, van 140.792,96. Voor het instandhouden van bruggen, sluizen en duikers werd 4.972,71 be taald en 20.569,13 voor het onderhoud van bermsloten, wielen en braken. Amerika's begroting voor defensie De subcommissie van de Senaat voor de toewijzingen heeft, rekening hou dend met de onlangs door generaal Eisenhower gedane voorstellen om da verdediging van de Verenigde Staten te versterken, Dinsdag in besloten ver gadering een globale begroting van 15.600 millioen dollar voor de lands verdediging goedgekeurd. Dit is 383 millioen meer dan de door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurde be groting. LEVENSLANG GEëlST TEGEN VERRADER De politieman J. H. Veefkind, die door het Bijz. Gerechtshof tot levens lange gevangenisstraf is veroordeeld wegens samenwerking met de Sicher- heitspolizei en mishandeling van ge vangenen, kwam van deze sententie in cassatie bij de Bijz. Raad van Cassatie. Hier is bevestiging geëist. V. had o.m. jacht gemaakt op communisten. Revolutie in de Franse mode yiJF (Van onze correspondent te Parijs) VAN FRANKRIJKS grootste modekoningen hebben in de Parijse mode wereld een revolutie ontketend. Zij hebben de koppen (tenminste wanneer wij de hoofden van deze eerbiedwaardige kunstenaars met „kop" mogen aan duiden) bij elkaar gestoken en besloten dat zij, door eendracht versterkt, een aantal jurken, mantels en andere elegante zaken de wereld zullen insturen, die niet meer dan een vijfde van de tot nu toe gevraagde prijzen zullen kosten. Dit bericht heeft natuurlijk in heel Parijs 'n ware revolutie ontketend. Maar voor u nu naar het station rent om een kaartje naar Parijs te nemen met de bedoeling een stel van die goedkope jurkjes te gaan kopen, is het misschien wel goed dat ik toch even specialiseer, dat „één vijfde van de tot nu toe gevraagde prijs" toch altijd nog een dikke tweehonderd gulden voor een jurkje betekent. dus, dat zij zich door Dior, door Jacques Fath of door Maggi Rouff (om meteen maar de beroemdste te noemen) laten kleden. Van de kledingstukken, die men daar verkoopt, bestaat altijd slechts één exemplaar, zodat u, daar kopend, nooit de onaangename ervaring kunt opdoen, dat u uw buurvrouw met precies dezelfde jurk ziet rondlopen. Maar tot nu toe kostte een jurk bij Fath toch al gauw een 1000 gulden; voor een mantelpakje telde men grif 1500 neer, terwijl een ietwat ingewik kelde avondjurk een 5000 gulden moest opbrengen. Men vraagt zich natuurlijk af, wie de dames of beter gezegd de heren, want die draaien er toch immers altijd voor op zijn, die hot zich kun nen veroorloven dergelijke hoge prij zen te betalen. Wanneer u bijv. weet, dat men op het platteland om Parijs PARIJSE MODE geeft nog altijd de toon aan en de elegantste (en rijkste) vrouwen uit de gehele wereld komen nog steeds naar Parijs om zich te kleden. Parijs telt ongeveer vijf en twintig van die vermaarde „Maisons de haute couture", die men vooral in de buurt van de Champs Elyséés vindt. In deze modehuizen is een zeer talrijk per soneel van naaisters, ontwerpsters, ver koopsters en pasjuffrouwen bezig om slechts enkele jurken per dag te ver kopen. Deze jurken zijn scheppingen van de directeur van het maison en zo zegt men van de chicste vrouwen in Parijs voor 5000 gulden ook een alleraardigst huisje met oen tuin kan kopen, dan is het toch wel verwonderlijk, dat er mensen zijn die regelmatig jurken ko pen, die net zoveel geld als een heel huis kosten. Deze vijf en twintig „Maisons de haute couture" hebben gemeenschap pelijk ook niet meer dan 8000 klanten, van wie meer dan 60 */o uit buitenlan ders bestaat. Het zijn vooral de schat rijke Amerikaanse vrouwen, de film sterren uit Hollywood e.d„ die speciaal naar Parijs komen om zich te kleden. Sinds de oorlog is het percentage Fran sen, dat zich bij de haute couture kan kleden, steeds kleiner geworden en dit heeft die vijf modekoningen er nu toe gebracht vijf en dertig modellen te ontwerpen voor jurken, die ongeveer 200 gulden zullen kosten. Hiermede hoopt men de Parisiennes, die nu wel naar de grote modeshows gaan, maar alleen om er de creatie, die zij pro beert thuis na te maken, te bewegen deze aanmerkelijk goedkopere jurken ook te gaan kopen. Het gevolg van het copiëren is, dat Fath, wanneer hij in Amerika is, daar herhaaldelijk modehuizen ziet die zijn modellen maken. Hier is niets tegen te 'doen, aangezien de Amerikaanse wet het namaken van jurken niet strafbaar stelt, dit in tegenstelling met Frankrijk, waar dit soort plagiaat zeer streng ge straft wordt. Op bezoek bij een maison de haute couture. I ATEN WIJ u, tot slot van dit modc- praatje, eens meenemen naar een van deze modehuizen, waarvan de directeur mede de mode in de gehele wereld bepaalt. Zijn „huis" is in de verschrikkelijk chique Rue de la Paix. Er is èèn kleine etalage, maar uit coquetterie wordt daar alleen maar een overigens zeer opvallende lap stof getoond. We gaan een trap op en komen dan op de eerste etage in een reeks bij zonder luxueuze zalen. Overal kostbaar ingelegd houtwerk langs de muren, kristallen hanglampen aan de gebeeld houwde plafonds, fraaie schilderijen. Een klein publiek van elegante vrou wen zit in gemakkelijke stoelen, waar voor de gracieuze mannequins de laat ste creaties tonen. Wist u, dat er in Parijs ook een academie voor manne quins is, waar deze mooie meisjes, die allemaal een prachtig figuur moeten hebben, leren lopen We gaan een deur door en dan merken we, dat alle luxe plotseling is verdwenen. De luxe van de een is al tijd het werk van de ander. Hier zijn we in de ateliers van de naaistertjes. In ieder atelier werken 30 jonge vrou wen en zo zijn er zes ateliers. Om naaistertje in een groot Parijs mode huis te kunnen worden moet men zeker een leertijd van drie jaar hebben doorgemaakt. Dan wordt men „petite main", dat wil zeggen, dat men twee jaar lang niets anders doet dan zomen maken en ander eenvoudig werk. Daar na wordt de midinette (het naaistertje) seconde main en werkt daadwerkelijk aan de kleren. Maar vervolgens duuit het nog drie jaar voor zij première main is en hierdoor verantwoordelijk voor de hele jurk. En als u nu weet, dat zo'n „première main" niet meer dan een gulden per uur verdient, dan be grijpt u, dat de meisjes, die aan die luxe werken, zelf niet in die luxe leven. BUREAU ADMINISTRAT Voordam 9, Tel. Postgiro 18729 REDACTIE Achterd-un 20, T« Directie: J. BIJLSMA en C. Hoofdredacteui A. KAPTEIN Dr. Albert Plesman, Plan voor Internationa hij reeds in 1944 heeft en onderhandelingen n ject gekomen, omdat h heeft zien mislukken, i hun eigen belangen v: een instantie moet vo voor de samenwerking onder een directeur-ge jaar en slechts met ec parlement of door de verschillende landen to Deze directeuren-gen gezamenlijk overleg ze tie moeten vaststellen, ring van de nationale moeten een hoge stam op zijn minst de gelijl nisters zijn. Zij moeten raad kunnen komen pr opgeroepen kunnen wo De directeur-generaa zal voorts over de nodi, ten kunnen beschikkei dacht aan een bedrag, j cent van het gehele n. daaruit zal dan ook all der betaald, wat op he ternationale samenwerl De ontwerner heeft directeuren-generaal g Raad van Samenwerkij derdeel vormt van de ties. De Raad zal ui werken moeten aanpa het afzonderlijke partii niet in staat is, zoals g tunnels, de ontginning streken, e.d. Hiervoor r plannen worden opgest sultaat is van het tegen van de verschillende nen. De financiering d den uit het door de gebrachte fonds. Op c heel wat energie wore en een o log worden Het Amerikaanse Hl vaardigden heeft Dond sloten 2500 „met zorg i tenlandcrs toe te staai men in het leger. Dei zouden na vijf jaar die se burgers kunnen woi Het wetsontwerp ga; naar de Senaat, die ii sloot 10.000 buitenland ger toe te laten. Carl ter van de commissie krachten, deelde het het leger deze wet wi de gespecialiseerde di doelde personen nodig VAN DER MEEI ENGELAND—I De Zondag te spelen landChili zal geleid Nederlandse scheidsrecl der Meer. In het kleine Noorc Ljusne is men uren bes pogingen om een bouw; den, die in een negen schacht was gevallen, zich klei, waarin de m; Het duurde enige tyc hulpgeroep vernam en snelde was hij reeds t( del weggezakt. De ongelukkige, Li kon zijn armen niet ge de schacht niet -eer d snede had. Met koor begonnen brandweerüe ders een nieuwe schac doch toen men nog slee ten diep had te grave: reeds tot aan zijn kin was zeer verzwakt en 1 opgegeven. Later lukte het een mot een touw onder zi Put<*af te dalen ei Lars ren tot het middel u Verwachting geldi dagavond. Wisselend aanvankelijk enkele 'hnke opklaringen. wind uit Westelijk, weinig verandering tuur. zaterdag. Zon o *1-04. Maan op 14.3;

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 8