9 II ETERNA Interessante lezing over de kaalhoofdigheid AGENDA Grote toeloop voor tentoonstelling Predikbeurten Mr C. J. de Lange erelid 8 October-vereniging Mrs. Rush kreeg een reliquie terug BRANDEWIJN De Kaasmarkt GERARD WORM Groot-Schermer Een handige zakkenroller Ziud-Scharwoude INCEZONDEN STUKKEN Bergen Egmond aan Zee DAG! HEDEI VACAr VRIJDAG 23 JUNI 1960 Niet alle gevallen zijn te genezen Kaalhoofdigheid en haaruitval, schoon heid en charme zijn zaken waarmee velen zich bezig houden. Jarenlang zijn dit vraagstukken waarover knappe koppen zich het hoofd hebben gebro ken en ook jarenlang hebben handige zakenmensen kans gezien hieraan be langrijke sommen te verdienen. De meest fantastische verhalen over bijvoorbeeld de terugkomst van een weelderige haardos op een volkomen kale schedel doen de ronde. Meestal zijn deze verhalen niet te controleren, maar dat neemt niet weg dat zij, die met e»-> kaal hoofd door het leven moeten, of aan ernstige haaruitval lij den, met een gretig oor hun kansen be luisteren. De kwakzalverij op het ge bied van kaalhoofdigheid en haaruitval kent dan ook geen grenzen en het was èaarom zo prettig dat de heer J. B. ©«els voor het eerst in Alkmaar, en baar men ons vertelde ook voor het eerst in Nederland, een lezing met lichtbeelden organiseerde, waarin een deskundige op dit gebied aan de hand van authentieke gegevens enig licht op deze zaak wierp. De grote zaal van het verenigingsgebouw van de heer Haring aan de Oudegracht was geheel gevuld, toen de heer C. L. A. van Uden, direc teur van het genootschap voor haar- en huidhygiëne, zijn interessante causerie begon. Aan de hand van projectie kreeg men een duidelijk beeld van de vooruit gang in de methode voor bestrijding van kaalhoofdigheid. Vele vormen Er blijken vele vormen van kaalhoof digheid te bestaan. Sommige zijn, al dus de heer Van Uden, gemakkelijk te genezen. Een volledig kaalhoofd, dat reeds geruime tijd kaal is en waarvan de haarkiemen dood zijn, zal echter gedoemd zijn zonder haar door de we reld te gaan. Door deze eerlijke verkla ring zullen verschillende toehoorders de causerie met meer vertrouwen heb ben gevolgd. Als bovendien de heer Van Uden één of andere behandeling goedkeurde verklaarde hij op duide lijke wijze het hoe en waarom. Ge ruime tijd werd stil gestaan bij het ondenwerp hormonen. Volgens de heer Van Uden lag hier ook de oplossing van het raadsel waarom in de meeste gevallen bij mannen wèl en vrouwen geen volledige haaruitval plaats vindt. Het vrouwenhaar is een specifiek se cundair geslachtskenmerk. Een sur plus van vrouwelijke hormonen zorgt voor de weelderige vrouwelijke haar tooi en het zijn ook deze hormonen die Zomertijd is vacantietijd en in feite minder geschikt om te vergaderen. Dit constateerde gisteravond de nieuw be noemde voorzitter der 8 Octobervereni- ging, mr. G. A. de Lange, in de boven zaal van café „Central", waar behalve het bestuur, van de bijkans 3000 leden dier vereniging zegge en schrijve slechts I lid aanwezig bleek. De notulen van de vorige vergade ring werden met een woord van dank aan de secretaris, de heer A. Koster, vastgesteld. Vervolgens stelde de voorzitter het enige punt der agenda aan de orde, n.l. een voorstel tot benoeming tot erelid van mr. C. J. de Lange, die enkele maanden geleden het voorzitterschap heeft neergelegd. Diverse bestuursle den hebben gemeenddit voorstel te moeten indienen gezien de grote ver diensten van de afgetreden voorzitter. In de vorige vergadering, waarin mr. C. J. de Lange als praeses bedankte, had dit een dergelijke verrassing te weeg gebracht, dat het huidige voorstel niet terstond aan de orde was gesteld. De voorzitter memoreerde nog, dat mr. C. J. de Lange de vereniging voor treffelijk heeft geleid en onder zijn lei ding is de herdenking van het ontzet op een hoger plan gebracht. Bij acclamatie werd daarop het be stuursvoorstel aanvaard. Bij de rondvraag merkte het enig aanwezige lid, de heer de Kort op, dat hij had verwacht ook iets over de a.s. viering van het ontzet op 8 October te zullen vernemen. De voorzitter merkte evenwel op, dat in de vorige vergadering daarover reeds mededelingen waren gedaan. Het programma. Op Zaterdag 7 October zal 's avonds ter inleiding van de feestviering een optocht met lampions worden gehou den. De eigenlijke viering zal op Maan dag 9 October plaats vinden en als ge woonlijk bestaan uit de reveille, de huldiging bij het Victoriebeeld, een grote optocht en 's avonds vuurwerk. Vermoedelijk zal ook een concert in de Grote Kerk worden gegeven, geor ganiseerd door de Ned. Herv. Orato riumvereniging ter herdenking van haar zilveren jubileum. Plannen over ledenwerving zijn nog in voorbereiding. De heer de Kort zou de optocht gaarne door de Lindenlaan zien komen, daar deze altijd trouw wordt versierd, waarop de secretaris opmerkte, dat dit tot consequenties ten aanzien van soortgelijke verzoeken van andere buurtverenigingen zou leiden. Niettemin zal de wens van de heer de Kort in welwillende overweging worden genomen. de haargroei bij mannen kunnen stimu leren. Tijdens de uiteenzettingen wer den foto's getoond waarmede de heer Van Uden zijn beweringen staafde. Het genootschap voor haar- en huid hygiëne heeft in verscheidene plaatsen in Nederland rayonhouders, die in sommige gevallen de hulp van artsen inroepen. Voor Alkmaar is dat de heer Geels. Dit genootschap is een sectie van de Nederlandse Bond van Natuur geneeskundige onderzoekingen, dat on der voorzitterschap van dr. R. A. Oos terhuis baanbrekend werk heeft ver richt, ook op het gebied van de kaal hoofdigheid en haaruitval, aldus de heer Van Uden. Na afloop van de le zing maakten verscheidene toehoorders gebruik van de gelegenheid enige vra gen te stellen waarna de heer Geels de avond sloot en dank bracht voor de prettige en duidelijke uiteenzetting. Na zeven iaar Mrs. Rush, die, zoals wij gisteren meldden, ten huize van burgemeester Posch van Stompetoren logeert, nadat zij de verre reis uit Tasmanie teza men met haar dochter had gemaakt, om het graf van haar zoon te bezoe ken, zal nog een tastbare herinnering mee naar huis kunnen nemen, in de vorm van het vliegers-embleem, dat Frank Rush tijdens de oorlog op zijn pet droeg. De geschiedenis van deze reliquie is te bijzonder, dan dat wij haar hier niet zouden vermelden. Op de zeventiende December 1943, de dag nadat de „Pathfinder" was neergeschoten, stapte een negenjarige jongen uit de Schermer het café van de heer KI. Groot aan de Pieterstraat binnen en toonde daar een pet-em bleem, dat hij had afgesneden van een, in het land gevonden hoofddek sel. De heer Groot heeft dit embleem van de jongen gekocht, maar zijn vrouw kreeg het weer van hem en zij heeft het in de vorm an een broche voortdurend gedragen. Mevr. Groot had namelijk een sterk voorgevoel dat ze nog wel eens iemand zou ont moeten, die prijs zou stellen op het bezit van de herinnering, maar uiter aard was er geen mogelijkheid, con tact op te nemen. Tot het verhaal in onze courant verscheen en mevrouw Groot wist, tot wie zij zich kon wenden. Nooit had zij kunnen vermoeden, dat de moeder van de verongelukte Frank Rush nog eens in Stompetoren zou komen loge ren en mrs. Rush heeft nimmer gewe ten, dat een reliquie, waaraan voor haar zo dierbare herinneringen waren verbonden, al die jaren lang zorgvul dig bewaard is gebleven. Een telefoontje riep burgemeester Posch met mrs. Rush en haar dochter naar Alkmaar en thans is de moeder overgelukkig met het embleem, een van de weinige dingen, die haar van haar jongen zijn gebleven. DAMCLUB W.D.O. Gisteravond werden bij WDO in de onderlinge competitiewedstrijden de volgende resultaten behaald: Eerste afd.: P. VeerW. Piederiet 0—2, D. J. Heyes—C. Dammer 02, R. ZaadnoordijkE. Hofman 11, J. Har- tog—J. Schipper 2—0. Tweede afdeling: D. KiewittD. Da- velaar 20, J. VeermanD. Davelaar 0—2, D. Davelaar—J. Veerman 1—1. Hef' programma van de bedrijfsvoetbalcompetitie Het vijfde wedstrijdprogramma van 26 Juni tol en met 7 Juli 1950 voor de Alkmaarse Bedrijfsvoetbal Verenigingen luidt: Afdeling A. Maandag 26 Juni: Reiniging —Alkmaarse Courant, terTein Alkmaar, aanvang 7 uur; Maandag 26 Juni: Telefonia—Povay I, Kolp. Boys, 7.15; Maandag 26 Juni: Rin gers I—Postiljon, Sportpark D, 7.45; Dins dag 27 Juni: Hoge Huijs—SOVA, Alkmaar, 7; Woensdag 28 Juni: Chevrolet Boys—Sla gers, Randers, 6.45. Afdeling B. Maandag 26 Juni: Krom— Perzifo, terrein Sportpark D, aanvang 6.45 uur; Maandag 26 Juni: Melkboeren—Conijn, Randers, 8; Dinsdag 27 Juni: BBC I—APSV II, Kolp. Boys, 7.15; Woensdag 28 Juni: Stoel—Hulskamp Boys, Randers, 8; Donderdag 29 Juni: Nageng'ast—VIVO Boys, Randers, 8. Afdeling C. Maandag 26 Juni: BBC II— Povay II, terrein Randers, aanvang 6.45 uur: Donderdag 29 Juni: Ford Boys—Centra, Ran ders, 6.55; Vrijdag 30 Juni: Lastina Jïoys— Notenkrakers, Randers, 6.45; Vrijdag 30 Juni: Black Boys—POA, Randers, 8. Afdeb'ng A. 3 Juli: Povay I—Reiniging, terrein Kolp. Boys, aanvang 7.15 uur; Maan dag 3 Juli: SOVA—Telefonia, Randers, 6.45; Maandag 3 Juli: Slagers—Ringers I, Randers, 8; Dinsdag 4 Juli: Postiljon—Hog)e Huijs, Kolp. Boys, 7.15; Woensdag 5 Juli: Alkm. Courant—Lichtbedrijven, Randers, 6.45. Afdeling B. Maandag 3 Juli: VIVO Boys —APSV, terrein Alkmaar, aanvang 7 uur; Don derdag 6 Juli: Krom—Hulskamp Boys, Ran ders, 6.45; Vrijdag 7 Juli: Conijn—Perzifo, Randers, 8. Afdeling C. Dinsdag 4 Juli: Povay II— Ford Boys, terrein Alkmaar, aanvang 7 uur; Woensdag 5 Juli: Centra—Lastina Boys, Ran ders, 8; Donderdag 6 Juli: POA—BBC II, Randers, 8; Vrijdag 7 Juli: Notenkrakers— Ringers II, Randers, 6.45. Uw aardbeien en kersen thans in gelegd op brengen in de a.s. winter weer de zomer in huis. Per liter f 4.70. ALKMAAR Telef. 2585 Het was nog nacht toen een gezel schap Antwerpenaren met twee bus sen de Sinjorenstad verliet voor een autotocht dwars door Nederland. Ün omdat het toevallig Vrijdag was moch ten zij een bezoek aan de Kaasmarkt natuurlijk niet missen. Maar „amaai zunne", ze waren er al om 7 uur en zijn na ruim een uur wachten maar weer in de touringcars gekropen. Er waren evenwel genoeg anderen, die hun tijdstip juister hadden gekozen en onder hen bevonden zich ruim 200 schoolkinderen uit Amsterdam, een groepje ouden van dagen uit de Maas stad en twintig studenten van een landbouwschool uit de omgeving van Leeds, de honderden individuele be zoekers niet meegerekend. De verkoop van de beroemde De- schuitjs met kaas en van de kogel ronde Edammertjes had daarom een vlot verloop. Ook de burgemeester gaf vanmorgen acte de présence. Vandaag was de aanvoer beduidend minder dan verleden week. Toen 44.000 kg, nu 35.000 kg. Doch de prijzen wer den door deze daling niet beïnvloed. Zelfs lagen zij iets hoger. De aanvoer bedroeg heden 13 sta pels fabriekskaas, 3 stapels kleine boe renkaas en 1 stapel boerenkaas volvet, totaal 17 stapels, wegende 35.000 kg De prijs was f 91 voor de fabrieks- en f 93 voor de boerenkaas. Volvette kaas bracht f 96.50 op. De handel was wil lig. In Woerden waren Woensdag 289 partijen aangevoerd, le soort f 1.93 f 2.05, 2e soort f 1.83f 1.91, zware f 2.19 met matige handel. Donderdag waren er in Gouda 246 partijen, le kw. met rijksmerk f 1.98 f 2.07, 2e kw. f 1.88f 1.97, extra zware tot f 2.30. De handel was kalm. Shell-jubileumrit aan gevangen Nauwelijks was de grote viermaster van circus Strassburger afgebroken of op de Paardenmarkt verrezen vanmor gen enkele masten. Zij die aan een tweede circus dachten, werden spoedig uit de droom geholpen. Aan deze masten werden namelijk de vlaggen van Shell Nederland gehesen. Van morgen is de Shell-jubileumrit aange vangen, welke georganiseerd werd ter gelegenheid van het zestig-jarig be staan van de „Koninklijke". In Alk maar gingen hedenmorgen veertien deelnemers van start. Te gelijker tijd zijn op verscheidene andere plaatsen hun concurrenten gestart, in totaal 400 wagens. In een Locht, die ruim duizend kilometer lang is en meer dan 24 uur zal duren, zullen deze automobilisten moeten trachten een minimum van honderd punten te behalen om in aan merking te kunnen komen voor de Shell plaquette. Verscheidene deelne mers zullen slechts rijden met de be doeling dit minimum te bereiken. De igedstrij drij ders daarentegen zullen alles uit hun wagens halen om het maximum aantal punten in de wacht te slepen en zodoende een gooi te ma ken naar de fraaie zilveren bekers, welke voor de prijswinnaars beschik baar zijn gesteld. Moedige redding beloond Het is al weer enige weken geleden dat een vijftienparig meisje een kind, dat tijdens het zwemmen in het ka naal dreigde te verdrinken, het leven redde. Het was Christina Schouten, die, zonder daarvoor bij een reddingbriga de te zijn opgeleid, deze gevaarlijke redding volbracht. De politie heeft deze redding doorgegeven aan het be stuur van de Alkmaarse Reddingbri gade. De reddingbrigade heeft ge meend dat dit feit niet alleen met een berichtje moest worden afgedaan. Gisteravond werd Rie Schouten daar om in de Overdekte gehuldigd. De voorzitter van de Reddingbrigade, de j heer C. Biskanter, sprak haar op het trainingsuur van zijn vereniging toe. Spreker bract haar hulde voor haar moedige gedrag en bood haar een lid maatschap van de A.R.B. en een her inneringsdiploma aan. De directeur van de Overdekte, de heer J. v. d. Grient, complimenteerde het meisje eveneens en overhandigde haar een abonnement op de Overdekte en het Zomerbad. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Po m 3. Het is een geluk, dat Pim, Pam en Pom lezen hebben geleerd. Want nu kunnen ze zelf in de krant de ad vertenties nakijken „H'm laten we eens kijken of iemand nog een paar flinke jonge krachten gebruiken kan", zegt Pim heel deftig „Ah, hier is de ru briek al: Personeel gevraagd. Wat staat hier? Energieke jongelui ge vraagd voor de dienst kolendistribu- tie. Hoog loon. Persoonlijk aanmelden Zwarte Pad 11. Wat denk jullie er- van?" richt Pim zich tot zijn broei tjes. „Laten we er meteen heengaan" roept Pom. „Ik heb er graag wat voor over om Moeder een mooi cadeau te bezorgen". De beide andere zijn het er volkomen mee eens en zo gaan de drie hondjes meteen maar op weg. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bastogne (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Rinke lende sporen (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Ik ben een kleurling (18 jaar). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Van de politie De jongeman uit de gemeente Egmond-Binnen. die tijdens de laatste voorstelling van circus Strassburger zijn regenjas heeft verloren, kan deze op het politie-bureau te Alkmaar ko men afhalen. De twee heren, die onlangs wegens diefstal van een' motorrijwiel, alhier, werden gearresteerd, bleken bij het voortgezet onderzoek eveneens schul dig te zijn aan de diefstal van een schrijfmachine en van twee damesman tels uit de garderobe van een dan cing. Verder worden zij ervan ver dacht, dergelijke feiten gepleegd te hebben in andere plaatsen. Op verzoek van de Rijkspolitie te Gorssel is ter zake van oplichterij c.q. flessentrekkerij een 43-jarige auteur, wonende alhier, door de Alkmaarse politie gearresteerd. Burgerlijke Stand Geboren: Ineke, d. van J. C. A. van der Maas en N. Dubois. On dertrouwd: Louwris D. Bakker en Anna M. Abbo. Willem N. J. Bakkum en Cornelia J. Blankendaal. Jacobus Constant en Petronella G. Caris. Antonius Bakkum en Adriana Stigter. Jan J. B. Harms eft Maria W. Pronk. Marinus Zut en Neeltje Kindt. Jan A. de Porto en Lammecbien EI- zinga. Wilhelmus Loos en Alida Pauw. Jacobus J. Erkamp en Adriana Horio. Getrouwd: Gerhard W. J. Meijer en Angenieta G. Hartong van Ark. WAT IN WORMERVEER NIET MAG Twee Alkmaarders zagen zich in Wormerveer bekeurd omdat ze zonder licht reden. Dat schijnt daar ook niet te mogen. Evenmin als het voor de wal leggen van een woonschuit zonder de vereiste vergunningen. Het was ook een Alkmaarder, die zich hieraan schuldig maakte. Er dus greep de Wormerveerse politieman onverwijld naar zijn „bonboek". Het vastboordoverhemd met de dubbele levensduur EXTRA BOORD GEVOERDE BORST SPECIALE BALEINEN PRIMA PASVORM EN AFWERKING Prijs fl. 16.90 in de Houttil Herenmodes Herenhoeden Herenkleding Diploma zwemmen Niettegenstaande de verbouwing werd in de Overdekte diplomazwem- men gehouden voor de diploma's van de KNZB. Voor het voorbereidende di ploma waren 34 candidaten waarvan er slechts twee afgewezen werden. Van de 19 candidaten die zich voor het diploma geoefend zwemmer opgegeven hadden werd er geen afgewezen, vóór het zoveel moeilijker zwemvaardig- heidsdiploma kwamen slechts drie zwemsters aan de start, waarvan er twee in het bezit van dit mooie all round zwemdiploma gesteld konden worden. Met een woord van aanmoediging aan allen, die. nu het voorbereidende diploma behaalden, gedurende de zo mermaanden en in de vacantie flink voor het zoveel zwaardere diploma van geoefend zwemmer te trainen, werden de diploma's utigereikt. In de maand September zal wederom gelegenheid gegeven worden in het bezit te komen van een zwemdiploma. De winkel voor de deur Sinds gistermiddag snort langs de wegen in het wijde Noordhollandse landschap een fel gekleurde auto met op de kap vier, in de wind fel klappe rende vlaggen. Plots vermindert het wagentje vaart en zwenkt langs het waarschuwende bordje „Wacht U voor de hond" het erf op van een stoere Westfriese boerderij. Hier woont een vaste klant van de firma E. W. Vet, die thans een rijdend filiaal vol trico tages, vakkleding en wol voor de deur krijgt gereden. De heer Maeskops, de rijdende filiaalhouder of de houder van het rijdende filiaal, hoe U hem ook maar wenst te noemen, leidt zijn klanten het vriendelijke wagentje binnen en daar kunnen zij, gezeten op een blauw-leren bankje, hun keuze bepalen. Een service voor de clientele en een voortuitstrevende methode om de omzet te vergroten. Men mag zich in het circus Strass- burger over de handigheid van de zakkenroller Borra verheugen, wien het ongeluk treft, dat hij met een minder eerlijke zakkenroller in con tact komt, houdt er heel wat minder prettige herinneringen aan. De heer P. Kieft uit Grootschermer, werkzaam bij het transportbedrijf van de firma J. Kieft Hz., werd de vorige week in Antwerpen een portefeuille ontrold welke in zijn jas zat die in de cabine hing. Er zaten f 60 aan bank biljetten en vele waardepapieren in. De Antwerpse politie heeft hem later opgebeld dat de portefeuille terug gevonden was. Van het geld was even wel niets meer te bespeuren. Waarnemend notaris benoemd Naar wij vernemen, zal in verband met het vertrek van notaris W. H. Smit per 1 Juli, diens ambt tijdelijk worden waargenomen door de heer J. G. Postma, candidaat-notaris te Dord recht. Notaris Smit zal zich binnen kort te Schoorl vestigen. 1185 Candidaten voor 45 vacatures Vijf meisjes wilden eerst vangen Een file meisjes en vrouwen van vele tientallen meters stond gister avond op de Bergerweg voor de in aanbouw zijnde poort van de tentoon stelling „Van de Wadden tot het IJ" opgesteld teneinde te solliciteren naar de betrekking van dienster of afwas- meisje in het restaurant. Voor de 45 te vergeven functies meldden zich in totaal1185 candidaten aan. Deze grote toeloop zal ongetwijfeld zijn oorzaak vinden in de gunstige voor waarden en het geschatte loon van f 150 per week. Uit alle delen van de provincie kwa men vrouwen en meisjes naar de Ber gerweg om 'n kansje te wagen. Reeds in de vroege middaguren namen de eerste candidaten in het gras plaats, wachtende op het ogenblik, waarop het loket geopend zou worden. Naa:- (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Zomerbrandstoffen Geachte Redactie, in vervolg op mijn inge zonden stukje van 15 Juni 1.1. ben ik zo vrij met uw onderschrift van mening te ver schillen. U schrijft n.l. „de aflevering tegen voor- jaarsprijzen is nu trouwens achter de rug". Maar dit is niet juist, pas de le Juli is die tijd verstreken. In zou hier niet op terug gekomen zijn, indien heden (Zaterdag 17 Juni) de brandstoffenhandelaren niet per advertentie bekend maakten, dat er vanaf heden niet meer tegen voorjaarsprijzen geleverd zal worden. Nu zou ik wel eens willen weten met welk recht die handelaren daartoe kunnen beslui ten. Dit is de beslissing van de minister sabo teren! De minister immers heeft bekend doen maken, dat in de maanden Mei en Juni de voorjaarsprijzen geldig zouden zijn, zonder meer. Dit heeft dus niets instaande met de bevoorrading in die maanden en de voorjaars prijzen blijven dus volgens die beschikking nog wel degelijk tot en met 30 Juni a.s. geldig. Ik verwacht daarom, dat de handelaren, in dien zij voorraad hebben of dat die in deze dagen nog aangevuld wordt, zullen blijven afleveren. Dat is hun plicht. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, C. v. S. f (Door omstandigheden is de plaatsing van bovenstaand ingezonden stuk vertraagd Red.) mate dit moment naderde, groeide de rij, die ten leste door de politie in goe de banen werd geleid. Om acht uur waren 1185 sollicitanten genoteerd. Zij, die na sluitingstijd kwamen zullen he denavond alsnog in de gelegenheid worden gesteld om zich aan te bieden. Eén meisje sympathiseerde zo met het doel, dat zij haar diensten gratis aanbood. Zij vormde wel een scherp contrast met het vijftal, dat vooruit wilde „vangen" en gaarne f 600 opta fel zag, alvorens een hand te verroe ren. De oudste sollicitante was 70 jaar. Zij verklaarde, dat ze haar „manne tje" nog best stond en dolgraag voor de betrekking in aanmerking wilde komen. Na de selectie zullen de gekozenen in Den Haag een spoedcursus volgen om geinstrueerd te worden voor de taak, die haar tijdens de grote expo sitie wacht Cabaret-avond in De Rustende Jager Henriëtte Davids was de ster van de avond en boekte groot succes met haar optreden. Als „Koningin van de lach" werd zij luide toegejuicht door het talrijke publiek, dat onder haar bezielende leiding een waar orkest vormde van piano's, violen, pistons en trommen. Zij was weer geweldig. Coos Speenhoff, die het programma opende, vertelde, hoe hij dertig jaar geleden zijn eerste schreden zette op het moeilijke pad der kleinkunst en straks gaat jubileren. Hij droomde zich nu al feestvarken en droomde zijn jubileumdroom tot groot vermaak van zijn auditorium. De twee Annebelle's kwamen als vlinders het toneel opfladderen en zongen daar met begeleiding aan de piano van de onvermoeide pianist Co v. d. Heide Wyma haar levensliedjes, vrolijke, maar ook ernstige vol levens wijsheid. Met een hartelijk applaus werden beiden beloond voor liedjes en dansjes. De pianist boekte niet al leen als begeleider, maar ook als solist een welverdiend succes. BEROEPEN Bij de Ger. kerk is beroepen de heer L. W. Muns te Berlikum. AKERSLOOT, 9.30 u„ ds. Bloemhof! BERGEN, Ruïnekerk, Ned. herv. gem., 10.30 uur, ds. Bekius. Rehoboth, 10.30 uur, ds. Den Oudsten van Alk! maar. Geref. kerk, 10 en 5 uur, dj, Swen v-n Den Helder. BROEK OP LANGENDUK. Geref. kerk, 10 en 7 uur ds. Zwaan, van Breu- kelen). Doopsgez. kerk geen dienit Geref. Kerk, (art. 31) 10 uur: leesdienst, 3 uur ds. v. d. Lingen. DIRKSHORN, herv. kerk, 19 uur, dl. Post. Geref. kerk, 9.30 uur ds. Don- j ner van Br. op L. (Heiligavondmaal); 2.15 uur ds. Donner H.Avondm.endank. zegging. EGMOND AAN ZEE. Geref. kei*, 10 uur ds. Siebesma; 5.30 uur prof. dr. Polman (afscheid). Oud-kath. kerk, I voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur dienst HEILOO, Herv. gem., 10.45 uur, di Bloemhoff, Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur ds. Meter van A'dam. Ge- ref. kerk (in evang.gebouw aan di Kerklaan)8.30 uur ds. von Meyenfeldt; 4 uur prof. dr. Polman (afscheid). HEER-HUGOWAARD, herv. gem., If, I uur ds. G. Wiltink. Geref. kerk, 8.301 uur ds. Thijs, 2.30 uur ds. Thijs. KOEDIJK, herv. gem., 9 uur, Doopbe. diening door ds. A. B. Bekius. LIMMEN, 10 uur, ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, I 10 uur leesdienst, 4 uur ds. Middelkoop, OTERLEEK, 10 uur, de heer H. A. Albertz. OUDORP, 10.30 uur, ds. Plug v. Egm. a/d Hoef. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 u, I ds. v. Dijk. Geref. kerk, 10 uur di Hoornstra van Hoofddorp, 2.30 uur di Hoornstra. SCHOORL, 10 uur, ds. Post. (Doop), SINT-PANCRAS, geref. kerk, 10.30 u, Leesdienst; 7 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 7.30 uur ds. Keja, Ned. herv. kerk, 10 uur ds. Kalf, URSEM, 11 uur, ds. Meyboom. (H. Doop en Belijdenis. WARMENHUIZEN, geen dienst. De Langedijker veilingen De aanvoer van nieuwe aardappel",! I neemt ondanks de droogte langzaam I toe. Aan de Langedijk bleef de aan-1 voer echter ver onder het gemiddelde. De dagaanvoer komt juist even boven I de 100.000 kg. De prijzen hielden zich I best, ondanks het feit, dat er een lichte I neiging tot dalen viel waar te nemen, I Vooral de vraag voor export staat eikel prijsdaling van betekenis in de weg, I Deze export is, naar men zegt, zeer I weinig winstgevend. Verladers hebben I gerekend op de prijsdaling, die elk jaar I in de tweede helft van Juni optreed! en hun contracten tegen te lage prij zen afgesloten. De trage groei en net I droge weer zijn hier als spelbreker up-1 getreden. Door de pas gevallen regen zullen di I aardappels wel flink groeien. Men .e- kent op binnen enkele dagen flink I toenemende aanvoeren. De prijzen voor I grote eerstelingen bewogen zich meert I tussen de 20 en 25 cent. De drielingen I waren nog weer zeer gevraagd met 1! I ais minimum en 24 cent als maximum notering. De krielprijs daalde aanzien lijk, doch kon zich rond het dubbel tje handhaven. Er was nog steeds enige aanvoer rabarber, waarvan de kwaliteit echter I meestal niet mooi meer is. Tomaten I waren weer lager. Bloemkool werd wit meer aangevoerd, meest goede kwali teit. De wijze van aanvoeren, n.l. verpakt en niet afgehakt, schijnt ech ter voor de handel weinig aantrekke lijks meer te hebben. De prijzen ware» I laag. Ook de los aangevoerde bospee» maakt geen goede prijs. IJmuider Harmonie naar Egmond Morgen organiseert de VW te Eg mond een ganzebordspel. Vooraf za de IJmuider Harmonie een rondganf door het dorp houden. Op 9 Juli zal de jaarlijkse Ronde I van Egmond worden gehouden, welke eveneens door de IJmuider Harmonie zal worden opgeluisterd. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 23 Juni. 210.000 kg aardappelen: eerste- j lingen 20,20—24,90, doré 20,80—22, rode schot ten 21,90-24, drielingen 16,40-19,60 n kleine 10,10—13,70; 2000 kg rabarber 4—4,10; 500 kg rode kool 20; 1700 stuks bloemkool: IA 15—19 en I 8—15; 820 kg peen, 8. NOORDERMARKTBOND, 23 Juni. - 75000 I kg vroege aardappelen: eerstelingen 20,40- 24,10, drielingen 17-19,50, kleine 9,50-11,80 en rode eerstelingen 22,20—23,10, DE aanbieding van de Wollen Heren Bad- broekjes maten 4 en 5 3.75 Prachtige zijden Dames Shawls (vierkant). Schit terende kleuren, aparte dessins „JAGO" 4.90 Solide Interlock Sport- broekcn. Herenmaten 2.2» Sterke Herenhemdjes, zonder mouw, interlock 2.20 Prima slopen, kwaliteit goede 2.45 Verzekering Maats, „Noord Holland" te Alkmaar, Algemene Vergat van Aandeelhoudei worden gehouden o] Vrijdag 30 Juni des morgens 10.30 't Hooge Huys te A Punten van beht liggen ten kanto vennootschap ter i Alkmaar, 23 Juni 1 Noord Holiandsche verzekeringmaatse N.V. van 1891 te A Algemene Vergaderi Aandeelhouders op Vrijdag 80 Juni om 9 uur in 't Huys te Alkmaar. Punten van behf liggen ten kantoi vennootschap ter in Alkmaar, 23 Juni 1 TE HUUB: Mooi vacantie-seh (Stavorense zeilj met grote kajuit, plaats voor 5 A 6 pi volledige inventaris, vragen J. AGTER, Dijk 5, Sneek. Bulshand- Indastrlemi Nieuwe Zlg-Zug meel Te koop gevraag onderhouden AUTOPED op luchtbanden. Brie prijsopgave onder 227 bureau van dit waren zijn ee voor nieuw c dat als 't wai Pracht interli extra voordeli 300 p. Bember fijnste rechts voor 400 p. grote wi kousen, prima 2.75 voor 1000 interlock misoles, gekl van 3.24 voor 60 klnderscho: 2.90 voor 360 zware, wi handdoeken v voor JAPONN JAPONNEN Elegante toppt vanaf Pracht mantel: vanaf Geruite wollei dames rokken Leuke kinder; vanaf Lakens 160 bi rend geborduu Bijpass, sloop Lakens, 150 b: gebord. Bijpass, sloop Kwaliteitsartikelen. Spreekwoordelijk „B

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2