Stemming in de Britse hoofdstad is kalm OUDS Kinawijn Sporl in Den Haag: „Volledig begrip voor Amerika De militaire macht der Ver. Staten Beurs te New-York reageert nerveus Canada acht toestand zeer ernstig De Veiligheidsraad aanvaardi hulp aan Zuid-Korea Duvieusart heden voor het Parlement Queuille kan geen regering vormen Prins Bernhard reikt zilveren anjers uit Tachtig doden in Homs Hoog gezagsorgaan in kader van het Schuman-plan Waarborg voor besie resuliaien Dief liet zich insluiten En stal partij juwelen Regeringen als deel nemers Lagerhuis schenkt Britse regering vertrouwen BATAVUS WÊ&m I 81 81 ébéé «G Twee kinderen door vrachtauto gedood Het Radioprogramma WOENSDAG 28 JUNI 1950 Groie vlootmacht in hei Verre Oosten (Telefonisch van onze correspondent te Londen) Hoogspanning heerste Dinsdagavond in het Lagerhuis, toen Attlee plotseling het debat over het plan-Schuman on derbrak. In zijn hand hield hij een blauw papier, dat hem enige ogenblik ken tevoren was overhandigd. Het was Trumans verklaring over Amerika's militaire interventie in Korea. Even trilde het papier in de hand van de minister-president, alvorens hij met kalme stem de inhoud voorlas. Hij voegde er aan toe, dat de situatie zeer ernstig was en dat Engeland zijn ver tegenwoordiger in Lake Success in structies had gegeven om de Ameri kaanse resolutie onvoorwaardelijk te steunen. Luid applaus, zowel van de zijde van de regerings- als van de oppositieban- ken, onderstreepte deze dramatische aankondiging. Churchill betuigde op spontane wijze zijn dank aan Attlee voor de wijze waarop deze onmiddellijk het Lagerhuis in kennis had gesteld van de „zeer ernstige situatie". In Londen zelf is de stemming kalm. Het enige uitwendige verschijnsel van ongewone activiteit, dat vannacht viel -waar te nemen, waren de honderden verlichte ramen van alle regerings gebouwen in Whitehall en Westminster, waar onder hoogspanning gewerkt werd. Algemeen beseft het Engelse publiek dat het nieuws omtrent de militaire actie het grootste is van de afgelopen vijf jaren. Er is een zekere verademing waar te nemen over het feit, dat woor den alléén nu eindelijk afgedaan heb ben en dat men tot daden is overgegaan. Vastgesteld kan worden dat het Britse volk als één man achter de regering staat. Men beseft, dat de actie van Noord-Korea op één lijn te stellen is met de methoden, die Hitier toepaste. Een zegsman van de admiraliteit ver klaarde: „Admiraal Sir Patrick Brind. opperbevelhebber van de Britse vloot in het Verre Oosten, is verantwoorde lijk voor de veiligheid van de Britse onderdanen en de scheepvaart. Een aantal van zijn schepen is voor dit doel reeds ter beschikking gesteld. Andere In Nederlandse officiële kringen heerst volledig begrip voor de beslissingen, welke president Truman heeft genomen om de onafhankelijkheid van de repu bliek van Korea (Zuid-Korea) te hand haven en tevens voor de genomen maatregelen in het belang van de vei ligheid van het Pacific-gebied, waar voor de Verenigde Staten immers bij zondere verantwoordelijkheid dragen. Wat de door de Veiligheisraad aange nomen resolutie inzake het staken van het vuren betreft acht men het in die zelfde kringen vanzelfsprekend, dat Ne derland in alle opzichten zal medewer ken om de uitvoering dezer resolutie fe bevorderen. Te dien aanzien zou Ne derland iedere nodige bijstand verle nen. Vernomen wordt nog, dat in Korea geen Nederlandse kolonie en evenmin een Nederlandse vertegenwoordiging aanwezig is. Volgens een functionaris van de Amerikaanse marine zal waarschijnlijk tweederde gedeelte van de Amerikaanse Pacific-vloot, die 285 in dienst zijnde schepen omvat, order krijgen om de strijdkrachten van MacArthur te ver sterken. Naar men aanneemt heeft MacArthur de beschikking over acht tien gevechtsschepen, waaronder vlieg dekschepen, en een groep B-29 bom menwerpers. In Londen werd gezegd dat de Ame rikaanse marine minstens vier grote vliegdekschepen gereed heeft om in het gebied van de Stille Oceaan in actie te komen en 45 to; 50 torpedobootjagers alsmede kruiser:: onder-zeeboten en andere schepen, die onlangs zijn toege voegd in verband met de toestand in China. Verlenging van dienstplicht in- Amerika Een wetsontwerp op verlenging met een jaar van de dienstplicht in Amerika en het verlenen aan de president van de bevoegdheid om de Nationale Garde en alle reserves tot onmiddellijke ac tieve dienst op te roepen, is, na goed keuring door de gezamenlijke commis sie van Senaat en Huis van Afgevaar digden, ook door het Huis van Afge vaardigden aangenomen met 314 tegen vier stemmen. Onder de indruk van de gebeurtenissen in het Verre Oosten heeft het Huis het ontwerp twee dagen eerder dan normaal naar de Senaat doorgezonden. De New-Yorkse effectenbeurs rea geerde nerveus op de oorlogsberichten uit Korea. Het handelsvolume steeg tot 3.910.000 aandelen, het grootste aan tal sedert tien jaar. De marktwaarde van alle op de beurs genoteerde fond sen daalde in totaal met ongeveer vier milliard dollars. De belangstelling van de kopers werd overgebracht op goe deren en de noteringen voor de mees te granen, voedingsmiddelen en grond stoffen vlogen omhoog schepen van de Britse vloot in het Verre Oosten, die op het ogenblik op een oefentocht zijn, bevinden zich hoofdzakelijk in de Japanse wateren". Tot deze schepen behoren o.a. het vlieg- dekschip Triumph, groot 13.350 ton, de kruisers Belfast (11.500 ton) en Jamaica (8000 ton)twee torpedobootjagers, twee fregatten alsmede de snelle kanonneer boot Alert, die het vlaggeschip is van de opperbevelhebber. Een woordvoerder van het ministerie van luchtvaart verklaarde dat hij niet de sterkte kon bekend maken van de RAF in het Verre Oosten. Canadese ministers hebben het La gerhuis meegedeeld, dat de „niet uit gelokte aanval" in Korea „een zeer ernstige" situatie heeft geschapen, die zou kunnen noodzaken tot een wijzi ging in Canada's militaire plannen. Volgens Brooke Claxton, de minister van defensie, zou de begroting van 425 millioen dollar „een peuleschil" zijn vergeleken bij hetgeen men ten koste zou moeten leggen, indien een grote oorlog uitbrak. EEN LAATSTE POGING MISLUKT Amerikaanse en Russische vertegen woordigers bij de Verenigde Naties hebben Dinsdagmiddag in bijzijn van secretaris-generaal Trygve Lie te Lake Success aan een lunch geheime be sprekingen gevoerd. De bespreking was een poging om te elfder ure een open splitsing der Verenigde Naties in Oost en West te voorkomen. Het heeft niet mogen baten.... De Verenigde Staten hebben gister avond de Veiligheidsraad der Ver enigde Naties te Lake Success verzocht, „alle leden van de Verenigde Naties toe te staan de Koreaanse republiek te helpen bjj het afslaan van een militaire aanval". De resolutie acht dringend militaire maatregelen nodig om de in ternationale vrede en veiligheid te her stellen. Bij de opening van de vergadering bleek, dat de Russische gedelegeerde ook nu afwezig was. Nadat de vergadering tweemaal was geschorst werd de Amerikaanse reso lutie aangenomen en Noord-Korea van „vredesbreuk" beschuldigd. De gedelegeerden van Egypte en India onthielden zich van stemming, daar zij op dat ogenblik nog geen in structies van hun regering ontvangen hadden. Joegó-Slavie stemde tegen. Trygve Lie heeft de commissie der V.N. voor Korea verzocht naar Korea terug te keren. ZUIDELIJK HOOFDKWARTIER IS TERUGGETROKKEN Het hoofdkwartier van het Zuid- koreaanse leger, dat zich te Seoel be vond, is verplaatst naar het twintig kilometer Zuidelijker gelegen Sji- hoeng. Veiligheidsmaatregelen voor Koning Leopold Heden zal de Belgische homogeen- katholieke regering voor het parlement verschijnen en zal de eerste minister Duvieusart voorlezing doen van de re geringsverklaring, die een programma voor de grondwettelijke periode van vier jaar omvat. Hoewel de nieuwe regering als eer ste punt op haar programma de terug keer van koning Leopold naar Belgie heeft staan, zouden in de verklaring ook de financiële en sociale vraagstuk ken omstandig worden behandeld. Te vens zou een deel gewijd zijn aan de Europese Betalingsunie en de Benelux. Verwacht wordt, dat begin volgende week, na een tweedaags debat, ge stemd kan worden over het vertrou wensvotum. De volgende stap van de regering zal dan zijn, Kamer en Senaat DUVIEUSART .Leopolds wegbereider. ,,De Koning het leven zuur maken" Tijdens een vergadering te Brussel van het „socialistische comité voor ge meenschappelijke actie" verklaarde de voorzitter, Brouhon, dat de socialisti sche beweging besloten heeft niet alleen koning Leopold het leven zuur te zullen maken, doch ook al diegenen, die zich van de vorst willen bedienen in hun strijd tegen de arbeiders en de sociale vooruitgang". Er werd een motie goed gekeurd, waarin wordt verklaard, dat „de arbeiders plechtig de verbintenis aangaan tot het uiterste tegen koning Leopold te strijden en hierbij alle mid delen te gebruiken". in verenigde zitting bijeen te roepen om de wet op het regentschap op te heffen. De debatten in de verenigde zitting beloven zeer fel te worden. Door de meerderheid van 11 zetels voor de CVP zal de wet echter uiteindelijk worden goedgekeurd. Vermoed wordt, dat koning Leopold reeds de volgende dag vergezeld van zijn zoon prins Boudewijn naar Belgie zal terugkeren. Of de vorst zich naar het paleis te Laken, dan wel naar dat te Brussel zal begeven, is niet bekend. De koning zal begeleid worden door een escorte van de- Belgische Rijks wacht. Uit besprekingen, die Duvieusart met de leiding van de „Binnenlandse Veiligheid" heeft gehouden, neemt men aan, dat de koning bij zijn terugkeer met bijzondere veiligheidsmaatregelen zal worden omringd. Henry Queuille, de radicale ex-mi nister, heeft Dinsdag president Auriol medegedeeld, dat hij niet in staat is een nieuwe Franse regering te vormen. Als reden voor Queuille's weigering wordt opgegeven, dat de socialisten niet geneigd zijn tot een nieuwe regering onder hem toe te treden. Prins Bernhard heeft gistermiddag in de grote vergaderzaal van het ge bouw der Nederlandse Handelmaat schappij te Amsterdam de eerste zil veren anjers uitgereikt aan Nederlan ders, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het culturele leven. Zij zijn toegekend aan de industrieel J. H. van Heek voor zijn activiteit op het gebied van restauratie van oude ge bouwen en de bescherming van na tuurmonumenten, de heer P. J. de Kanter, ere-voorzitter van het Alge meen Nederlands Verbond, voor zijn aandeel in de boekverspreiding naar die plaatsen in de wereld, waar Ne derlanders wonen, de heer A. Th. Thijssen, de regisseur van de Passie spelen te Tegelen en de heer Jarig van der Wielen, de grondlegger van het Volkshogeschoolwerk in Neder land. Bij regen of zonneschijn Smakelijk en opwekkend Koortswerend en versterkend De oude fles vervingen wij om practische redenen door een handiger model. 1 5.30 per >/j L fles 275 per »/2 L. fles Tachtig personen zijn Dinsdag om het leven gekomen en honderden ge wond toen een depót met brandbaar en explosief materiaal van een bedrijf van de Iraakse petroleummaatschap- pij te Homs (130 km ten Noorden van Damascus) in brand geraakte en ex plodeerde. De brandweerlieden, die bezig waren de brand te blussen, kwamen allen om het leven. Ook zes politiemannen kwamen om. Gebou wen in de omtrek werden verwoest. Burmah vestigt nieuw wereldrecord Er is een nieuwe wereldrecord ge vestigd n.l. het wereldrecord vasten. Het staat op naam van meneer Bur mah met drie en vijftig dagen en een uur. Burmah is, zoals men zich zal herinnerende man, die in Rijssel al die tijd in een kist met glazen deksel heeft gelegen, met gebroken ruiten als bed en slangen als zijn enige gezel schap. Van de meer dan honderd ad ders is er geen een in leven gebleven. Een python is op sterven na dood. Burmah heeft ni.et alleen deze wed strijd gewonnen. Hij veroverde nog meer: het hart van een meisje. Toen hij zijn ongemakkelijke ligplaats ont steeg, maakte hij n.l. zijn verloving met zijn dertigjarige secretaresse, Su- sUnne Pottier, bekend. Zij zullen over enige maanden gaan trouwen. Naar „Het Laatste Nieuws" schrijft zouden de besprekingen in de Belgisch Nederlandse commissie over het ScheldeRijnkanaal zich in een impasse bevinden. kers vertegenwoordigd zijn. Ook zal het hoge gezagsorgaan gebruik kunnen ma ken van de diensten van regionale ver enigingen van producenten, die zonder rekening te houden met grenzen, geor ganiseerd zijn op basis van de homo geniteit hunner productiemogelijkhe den. Het gezagsorgaan heeft ten doel, zich te concentreren op bescherming van de verbruikers, op het doen verdwijnen van oneerlijke handelspractijken en op de voortdurende uitbreiding van pro ductie en markten. Het zal erop moeten toezien, dat de concurrentie niet gaat ten koste van loontrekkenden en het zal de arbeiders in kolen- en staal industrie de hoogst mogelijke levens standaard verzekeren. Een inbreker heeft zich na de avond voorstelling laten insluiten in het Me- tropole Theater in Den Haag, waarna hij uit een tweetal vitrines de daarin geëtaleerde juwelen ter waarde van ongeveer f 2500,stal. Bij zijn poging om het theater weer te verlaten, ont moette de dief de nachtportier, die hij zo hard met de vuist op 't hoofd sloeg, dat de man een bloedende hoofdwonde opliep. De onbekende wist vervolgens door de buitendeur te ontsnappen, over de muur van het Vredespaleis te klim men en in de tuin rond dat paleis te verdwijnen. De Franse delegatie naar de zes- mogendhedenconferentie voor het plan- Schuman heeft gisteren een uittreksel van ongevee.r 2000 woorden gepubli ceerd uit het werkdocument, dat de vorige week aan de conferentie als basis voor de besprekingen werd voor gelegd. In het uittreksel van het werkdocu ment worden de volgende hoofdpun ten naar voren gebracht: Een „Hoog gezagsorgaan" zal optreden als uitvoe rend en administratief lichaam. Het zal verantwoording verschuldigd zijn aan een gemeenschappelijke vergadering, die rechtstreeks gekozen wordt door de parlementen van de aangesloten lan den. Beroep tegen de besluiten van het hoge gezagsorgaan zal mogelijk zijn door een stelsel van arbitrage. De leden van het hoge gezagsorgaan zullen be noemd worden door de gemeenschappe lijke optredende deelnemende regerin gen. President en accountant zullen op de zelfde manier benoemd worden. De leden van de gemeenschappelijke ver gadering zullen elk jaar gekozen wor den door de parlementen van de deel nemende landen uit hun eigen leden. Leden van het hoge gezagsorgaan zul len genoodzaakt zijn af te treden na een motie van wantrouwen van een be langrijke meerderheid van de gemeen schappelijke vergadering. Staten of ondernemingen zullen bij wijze van beroep allereerst het recht hebben een tweede lezing te verlan gen en kunnen daarna een beroep op een hof van arbitrage doen. Dit hof van arbitrage zal -gan het hoge gezagsorgaan kunnen verlangen dat het zijn besluit wijzigt, wanneer dit de economische uitbreiding of de buitenlandse betalings- balans van een aangesloten land in ge vaar zou kunnen brengen. Het hoge gezagsorgaan zal geadviseerd worden door commissies van advies, waarin werkgevers, werknemers en verbrui- De Britse Labourregering heeft Dins dag met een meerderheid van 20 stem men het vertrouwen van het Lagerhuis gekregen in haar beleid ten opzichte van het plan-Schaman. De stemming, waarin de regering 309 stemmen ontving en de oppositie 289, eindigde het tweedaagse debat, waarin de conservatieven en de liberalen zich verenigd hadden tegen de houding van de Britse regering die geweigerd heeft de Franse voorwaarden voor deelne ming aan de conferentie over het plan- Schuman te aanvaarden. De oppositie had een motie ingediend, waarin de regering werd verzocht als nog aan de conferentie deel te nemen. R IJW I E L EN -".jr. - V trotseren de tijd door degelijkheid Van Meegeren fe Wimbledon 'I klirf u'lQeschakeld Trekt Bolivia zich terug uit voetbalkampioenschap Coppi herstellende Te Rio de Janeiro gaat het ge rucht, dat Bolivia zich uit het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal zal terugtrekken. De reden zou zijn, dat de F.I.F.A. weigert de onkosten van het Boliviaanse elftal te betalen. Het wordt thans als zeker aan genomen, dat Bartali in de Tour de France zal uitkomen. De tweede dag van de Wimble- don-kampioenschappen bracht een ne derlaag voor Van Meegeren, die met 64, 75, 36, 62 door de Phillip- pijn Carmona verslagen werd. Van Swol speelde geen twee sets tegen Bose (India) waarna de Indiër zich terugtrok. De stand was toe^i 46, 54. Linck versloeg de Engelsman Najar 64. 63, 64. In de tweede ronde van het dames-enkelspel verloor mej. Hermsen van mevr. Mottram (Gr. Brit- tannie) met 6—2, 6—1. Er bestaat grote kans, dat de Alfa Rome -fabriek twee van haar vermaarde renwagens zal laten deelnemen aan de Grote Prijs van Nederland op 23 Juli te Zandvoort en dat een daarvan door de Argentijnse coureur Juan Fangio zal worden bestuurd. De Ronde van Zwitserland is gis teren voortgezet met twee tijdritten. De eersje (Genève—Lausanne 61 km) zowel als de tweede (Lausanne Gstaad 101 km) werd gewonnen door de Zwitser Koblet. Faanhof werd resp. 53 ste en 60 ste. In het algemeen klas sement leidt de Luxemburger Gold- schmidt met 26.57.52 gevolgd door de Zwitsers Koblet en Kubler. Faanhof staat 57 ste met de tijd van 28.08.51. Fausto Coppi zal over een dag of twaalf het ziekenhuis kunnen verlaten. Een maand later zal hij kunnen begin nen aan een lichte training. HUWELIJK DOOR MARY BÜRCHELL (97) HOOFDSTUK XI Teresa haalde diep adem en het duurde enkele ogenblikken voor ze antwoordde. Hij zag haa: met vreemd toegeknepen ogen aan, trachtend haar gedachten te peilen. Eindelijk sprak ze. En ze zei, „Nee" zeer helder en duidelijk. „Wat zei je?" Elliot scheen zijn oren niet te willen geloven. „Ik zei nee", herhaalde Teresa, „en ik meende het". „Maar mijn beste kind" ze hoorde de ongeduldige klank van zijn stem, „wat denk je te winnen met een weigering?" Ze zag hem aan en er was niets kin derlijks meer in de wijdopen, ernstige blik die ze op hem richtte. „Het is geen kwestie van winst of verlies, Ell. Marcia is slecht en wreed en ze zal je dodelijk ongelukkig maken als je met haar trouwt. Daar zal ik haar niet toe in staat stellen". Hij lachte, boos en ongelovig. „Ik verzeker je, dat ik volkomen in staat ben op mezelf te passen". „Nee, dat is nu juist het zonderling ste met je, dat kan je niet", antwoord de Teresa langzaam. „Je bent groot en zelfbewust en in de zakenwereld zijn de mensen bang voor jesomsben ik dat zelf ook. Je bent- knap en je hebt succes en de mensen denken dat je elke situatie beheerst, net als oom Chad. En dat is ook zo, tot op zekere hoogte. Maar met een meisje als Marcia ben jé eenvoudig hulpeloos. Ze heeft je vroeger ongelukkig gemaaktdat weet je „Dat was iets anders", onderbrak hij haar toornig. „Nee. Het was alleen in een andere phase. Als ze je eenmaal heeft waar ze je hebben wil, zal ze precies zo wreed en zelfzuchtig zijn. Ik heb in het zelfde huis als Marcia gewoond. Ik ken haar" Elliott perste zijn lippen op elkaar en ze zag, dat het hem moeite kostte zijn drift te beheersen. „Luister, Teresaik kan niet van je verwachten dat je vriendschappelijke gevoelens koestert tegenover Marcia. Dat zou in deze omstandigheden te veel gevraagd zijn. En ik weet zeer wel, dat ik me, wat jou betreft, niet hele maal behoorlijk gedragen heb, maar ik ben bereid dit zoveel mogelijk goed te maken. Zou je je niet bij de situatie neer kunnen leggen in plaats van te ge hoorzamen aan de natuurlijke neiging tot hebberigheid en nijd?" Teresa keek hem nadenkend aan. -Geloof je werkelijk dat ik hebberig en nijdig ben, Ell? Heb je me heus zo slecht leren kennen?" Hij beantwoordde haar blik en dit maal werden zijn ogen donker en groot. „Het spijt me", zei hij „dat neem ik terug". „Dank je". „Maar zo komen we niet verder", riep hij ongeduldig uit. „Je móét het ook vanuit ons gezichtspunt kunnen zien Het is belachelijk van je, hoogdravende dingen te zeggen over het beschermen van mij tegen Marcia's wreedheid". „Elliott, ik druk me niet al te best uit, dat weet ik. Het ismoeilijk de goede woorden te vinden als je niet voorbereid bent". Ze wendde haar blik af en beet op haar lip om het beven te voorkomen. „Maar ik ben je vrouw en „Alleen door een beschikking die je zelf eens onwaarschijnlijk hebt ge noemd", viel hij haar snel in de rede. „Dat doet niets ter zake", zei Teresa langzaam. „We hebben het aanvaard als voldoende reden om te trouwen. Ik heb van je gehouden en ik heb met je ge leefd, Ell. Dat kan je niet uitwissen alsof het nooit bestaan had. Dede dingen die tussen jou en mij gebeurd zijn, betekenen iets. Ik wil niet dat die zo maar opzij geschoven worden, ter- wille van Marcia's argumenten". (Wordt vervolgd) In de Van Ostadestraat te 's Graven- hage zijn gistermiddag twee jongetjes van vier jaar door een vrachtauto met aanhangwagen overreden en gedood. Beide knaapjes zqn, toen de vrachtauto met aanhangwagen wegreed, vermoe delijk op het verbindingsstuk gespron gen en er even later afgevallen. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Almkerk: F. de Graaft te Weel en Ammerzoden te Beesterzwaag; S. Kooistra, St. Anna Parochie te Waar der; J. F. Doornebal te Oene. Aan genomen naar Bolsward, H. Kreb te Culemborg. Bedankt voor Haat te: J. C. Stelwage te Wezep. Gereformeerde Kerken. Beroepen te EenW. Griffioen, can- didaat te Utrecht, te Medemblik; te Scher- merhorn, M. C. Endedijk, cand. te Amstel veen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Ned. koren en korpsen. 6,30 „Vrij en Blij". 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Progy en Bess. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteiten. &.15 Holland festival. 8.50 „Vacantie-lectuur". 9.10 gr. muz. 9.20 Missa Solemnis. 10.20 Omroep-theaterkoor. 10.40 gr .muz. 20.43 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. 10.40 Engelse Suite. HILVERSUM II, 298 meter. Nieuws om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Dingen van de dag. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Parlementair over zicht. 7.15 Een groet aan de werkers in de Marshall-landen. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op de korrel. 8.15 Dolf van der Lin den. 9.00 De buitengewonebaby, hoorspel. 9.50 Kwart. Jan Corduwener. 10.10 Tussen mens en nevelvlek. 10.25 Concertgebouw orkest. 11.15 Dansmuziek. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 Ouvertures. 10.15 Morgendienst. 10.45 Valerius' liederen. 11.00 „De Zonnebloem". 11.45 Schoolradio. 12.03 Septet Johnny Om- bach. 12.33 Rotterdams operakoor. 1.20 Utrechts Stedelijk Orkest. 2.00 Promenade concert. 2.45 Tussen de bedrijven door. 3.30 Bach. 4.00 Bijbellezing 4.45 Symphonie. 5.00 Het radio-jeugd journaal. 5.30 De ne gen Zapakara's. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Sonates van Brahms. 6.25 De stem van de Christelijke Vakbeweging. 6.40 Leger des Heilskwartier. 7.15 Donald Dame. 7.40 „Vandaag". 8.05 Prins Berhard maakte een grote reis. 8.30 Waar zijn we vana vond? 9.20 Amusementsmuziek. 9.50 De Prins privé. 10.10 Vlaggen in de zon. 10.35 Taptoe. 11.15 Omroeporkest. HILVERSUM II, 298 meter. Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Bij t ontbijt. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Uit mijn leven. 9.30 Crooncrew. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Kerk- en torenklanken. 11.45 Het sprookje. 12.00 Operette-concert. 12.38 Ge rard van Krevelen. 1.15 „Harmonetto". 1.45 „U kunt het geloven of niet". 1.50 Opera-fragmenten. 2.15 Moderne kunst en kunstenaar. 2.30 Strijkkwartet. 3.00 „Klim op". 4.00 André Kostelanetz. 4.15 Melodi« en. 5.00 De posthoorn. 6.15 Wimbledon tenniskampioenschappen. 6.40 Strijdkrach ten. 7.00. Het Avro-theater-orkest. 7.20 De stenen spreken. 7.40 Theater-orkest. 8.00 Nationaal programma. Soldaten op weg naar huis Dorsetshire, was Maandag 70 mijl Z.W. van Ouessant, naar Amster dam. Empire Brent, passeerde Maan dag Pantellaria, naar Rotterdam. Fairsea, was Maandag bij Pantel laria, naar Rotterdam. Kota Inten en Sibajak, vertrok ken Maandag van Port Said naar Rotterdam. General W. C. Langfitt was Maan dag 500 mijl Z.O. Socotra, naar Amsterdam. Goya, was Maandag 100 mijl Oos telijk van Kaap Bougaroni, naar Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5