Stad en Omgeving DORRESTEIJN Mantelweek MIM-JMS De heer Stokreef was eens de jongste veearts in Nederland AANBIEDING!! AGENDA Concours van Chr. Zangkoren in de Muziektuin Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" krijgt Provinciale garantie Nieuws uit In 25 jaar is er veel veranderd Noordhollandse boer is vooruitstrevend Natuurlijk De kaasmarkt Mooie slotavond in Grote Kerk ZEER VOORDELIG: Limmen Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Broek op Langedijk De school er op uit Schermerhorn i VRIJDAG 80 JUNI I960 Twee en twintig jaar was de heer G. J. Stokreef, toen hg in 1922 zgn studie aan de Faculteit van Veeartsenijkunde te Utrecht beëindigde en het begeerde diploma in ontvangst mocht nemen, dat hem het recht gaf zich als dierenarts te vestigen. Hg was de jongste veearts, die men in Nederland kende. Een jonge man, die met enthousiasme in Het Gooi zgn taak begon. Na enige jaren vertrok de heer Stokreef naar Alkmaar, waar hy zich associeerde met de heer Roodzant om enige tgd later de practijk alleen voort te zetten. Dat is morgen precies vijf en twintig jaar geleden en in die tijd is er tussen hem en de veehouders een hechte band gegroeid van begrip en verstandhouding. Een geenszins overdreven voorstelling, wat moge blgken uit het feit, dat de veehouders dit zilveren jubi leum aan de openbaarheid hebben prijsgegeven en de jubilaris morgenmiddag van 2—4 uur in hotel Centraal een receptie aanbieden. Er is ontzettend veel veranderd sinds de heer Stokreef zich als practiserend dierenarts vestigde. We hebben dat van hem vernomen, toen we een dezer da gen een onderhoud met hem hadden in zijn, tussen 't groen van het Heilooër- bos verscholen woning. Ook hebben we uit ons gesprek kunnen opmaken hoe de veearts ieder ogenblik van de dag en de nacht klaar moet staan om ergens in het wijde polderland zijn ge vraagde hulp te gaan verlenen. Tel de keren niet, dat de auto met de groene aesculaap op de voorruit in het holst van de nacht het bospad afhobbelt en zijn weg zoekt over de smalle land wegen, of de keren, dat de veearts midden in de winter zijn warme bed kan verlaten om door striemende ha gelbuien en natte sneeuwvlagen kilo meters verder naar een afgelegen boer derijtje te rijden, waar men gespannen zijn komst afwacht, omdat misschien de Bonte dan nog is te redden. Een dierenarts praat niet over deze zijde van zijn métier en zeker niet de heer Stokreef, die uitsluitend oog schijnt te hebben voor de bekoring, die er van dit beroep uitgaat. Waar hij wel over vertelde was de grote omwenteling, die de diergeneeskunde in deze kwart eeuw heeft gemaakt, de verandering van de individuele, curatieve behande ling in een preventieve. Preventieve geneeskunde Vroeger bestond de taak van de vee arts vrijwel uitsluitend uit de behande ling van het zieke dier en alleen wan neer de in de wet genoemde besmet telijke ziekten de veestapel dreigden te teisteren werden er maatregelen geno men om deze te bestrijden. Dit nu heeft een grondige verandering ondergaan. De preventieve diergeneeskundie be gon in de veterinaire practijk de voor naamste plaats in te nemen. We noe men de enting tegen de z.g.n. vlek ziekte bij varkens, het mond- en Zeer Speciale HERENOVERHEMDEN, met vaste boord en een extra boord, door geweven poplin, 6.95 - 5.95 - 4.95 DAMESONDERJURKEN, in wir en zalm, marine en zwart 2.59 JAQUARD WASHANDJES, diver se kleuren, prima badstof 0.29 ALKMAAR STEENENBRUG EGMOND AAN ZEE Turnlust hield generale repetitie De gymnastiekvereniging „Turnlust" zal, evenals het vorig jaar,' een trip naar Engeland maken. Ditmaal zal het verblijf echter een week langer zijn. Turnlust zal in Engeland met een goed programma voor de dag kunnen komen. Tot de nummers zullen o.a. be- horen enige balletten, een cabaretnum mer, acrobatiek, tamboerijn, baloefe ningen enz. Gisteravond hield de uitverkoren groep, die zal bestaan uit 20 dames en 8 heren, generale repetitie. Onder de uitstekende leiding van de heer Van Zonen werden alle oefeningen nog eens doorgenomen uitgezonderd de hoepel en knotsoefeningen. In Engeland zul len de turners en turnsters het traditio nele trainingspak met het rode mutsje dragen. Op de avond van de verkiezin gen voor de Carnaval koningin zullen er enige balletten worden opgevoerd en op de avond van de kroning zullen de toeschouwers zich kunnen verlustigen in een cabaretnummer en acrobatiek. Ook een tweetal zangnummers ontbre ken niet aan het repertoire. Tot slot kregen allen een kaasje mee voor hun Engelse pleegouders, die hun geduren de veertien dagen gastvrij onderdak zullen verlenen. Tot Zaterdagmiddag 2.45 uur zullen de turners en turnsters hun ongeduld nog moeten bedwingen. Dan zal het afscheid plaats vinden, waarbij burge meester Wytema officieel aanwezig zal »ijn. klauwzeer en de tuberculose. Een mas sale bestrijding, die in een op de ex port aangewezen land als Nederland een eerste vereiste is. Het ligt in de bedoeling de tubercu losebestrijding nog meer te intensive ren en met overheidssteun te trachten geen routinewerk binnen 5 jaar de Nederlandse vee stapel t.b.c.-vrij te r.aken. „Hoe staat U tegenover de kunst matige inseminatie: „Onze jubilaris is van mening, dat men hier veel voor delen mee zal behalen. De familieteelt, die nodigis om bepaalde eigenschap pen, zoals hoge melkproductie en hoog vetgehalte erfelijk vast te leggen, heeft het nadeel, dat het weerstandsvermo gen van de dieren belangrijk vermin dert. Het steriliteitsvraagstuk speelt hierbij een voorname rol. De vrees voor infectie, die bij de natuurlijke methode van bevruchting bestaat, wordt door de K.I. geheel weggenomen. Vooruitstrevende boeren Enthousiast weidt de heer Stokreef uit over de veehouders, hier in de kop van Noord-Holland. Een veearts be hoeft niet bevreesd te zijn, dat hij in dit district vastloopt in routinewerk, want in deze omgeving vindt men een vooruitstrevende agrarische bevolking. Een veehoudersstand, die zeer ontvan kelijk is voor nieuwe behandelings methoden en met veel begrip voor de zaken de veearts de gelegenheid geeft deze in practijk te brengen. Men vindt dit sentiment vrijwel alleen in typische fokdistricten, zoals Friesland en de kop van Noord-Holland, aldus onze zegsman. Daarom vond de overgang van vrijwillige naar verplichte bestrij ding van de t.b.c. bij het rundvee hier ook veel minder tegenkanting dan el ders. Het zijn mensen met liefde voor het boerenbedrijf, veehouders voor wie niets te veel is om de kwaliteit van hun veestapel te verbeteren. En dit houdt ons jong. Het maakt het werken tot een genoegen". Steeds actief Jarenlang was de heer Stokreef waar nemend directeur van het slachthuis en had hij een werkzaam aandeel in de Vereniging voor Veearbitrage, die kleine geschillen in de veehandel uit de wereld helpt. Voorts is de jubilaris docent in de gezondheidsleer aan de Rijkslandbouw- winterschool. Weinig Iaat hij uit over het ilegale werk, wat hij in de eerste jaren van de bezetting reeds actief ter hand nam. In April 1945 haalde de Gestapo het net om hem toe en de rest van de oorlog bracht deze oprechte vaderlan der door in Duitse gevangenschap. Hij heeft zich vele vrienden verworven, die hem morgenmiddag zeker niet zul len vergeten. Koninklijke medaille ontvangen De heer G. P. Hartland alhier heeft voor het in October te vieren 45-jarig bestaan van de postduivenvereniging Alcmaria Victrix, als secr.-penningm. van de jubileum-commissie een bron zen medaille van H.M. de Koningin ontvangen. Zoals bekend wordt in October ook het 40-jarig bestaan herdacht daar de tijdsomstandigheden destijds een ju bileumviering niet toelieten. Eindexamens Murmellius- Gymnasium Aan het Murmellius Gymnasium te Alkmaar slaagden voor diploma A de volgende candidaten: mej. S. Meyer te Heiloo, mej. J. Struyk te Bergen, mej. M. Visser te Heiloo, mej. J. M. Zeeman te Noordscharwoude. De examens worden voortgezet. (Ontleend aan onza Advertentie-rubriek) Vrijdag. Harmonie Theater, 8 uur: Bastogne, geprolongeerd (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Menselijk wrakhout (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De dame in Hermelijn (14 jaar). Zaterdag Bioscopen! als Vrijdag, aanvang 7 en 9 30 uur. Er waren weer heel wat vreemde lingen op de markt o.a. een gezelschap van 126 bedrijfsdirecteuren, die deel namen aan het Internationaal congres van het voorlichtingsbureau voor staalgebruik, dat in Den Haag wordt gehouden. Groepen Rotterdamse huisvrouwen waren naar Alkmaar gekomen om van het fleurige en kleurige beeld onzer kaasmarkt te genieten en 700 ouden van dagen uit Beverwijk kwamen per boot naar de Kaasstad om niets van het Vrijdagse gebeuren te missen. Er waren grote groepen schoolkin deren, waaronder een 40-tal (de eerste groep uit de kop van Noord-Holland) die aan onze kleurwedstrijd heeft deelgenomen en nu met autobussen een dagje naar zee trok, na eerst in Alkmaar de Kaasmarkt en ons bedrijf te hebben bekeken. De Schoonhovense brandweer, die haar komst had aangekondigd, was om half twaalf nog niet verschenen. De torenbeklimmers gingen in een ononderbroken reeks naar boven en de beschuitjes met kaas werden vlug van de hand gedaan. Grote belangstelling was er voor de in Oud-West-Fries costuum gestoken kantklosters uit Wij- denes, die in het Waaggebouw een de monstratie gaven. Op de heden gehouden Kaasmarkt waren aangevoerd 11 stapels fabrieks- kaas en 7 stapels boerenkaas. De prijs was f 92 voor fabrieks- en f 93 voor boerenkaas. De aanvoer bedroeg 40.000 kg. Op de kaasmarkt te Woerden wa ren Woensdag 329 partijen aangevoerd. De prijzen waren le soort f 1.97 f 2.05 2e soort f 1.88f 1.95, zware f 2.20. (Alles exclusief exportverplich ting en omzetbelasting). Wij maakten reeds gisteren melding van een tentoonstelling van fabrieks- en boerenkaas welke georganiseerd was door de Stichting „Fonds tot behoud van de Kaasmarkt" te Alkmaar. Het was een keuring op kwaliteit waarbij fabrieken minstens 200 stuks en zelfkazende boeren minstens 100 stuks moesten aanvoeren. Voor de beste kwaliteit werden be schikbaar gesteld (voor beide afde lingen) een le prijs van f 60, een 2e prijs van f 40 en een 3e groep van f 25. Voor de best verzorgde stapel werd voor beide partijen f 25 geschon ken (geldprijzen of kunstvoorwerpen)-, werpen). Bovendien was een prijs uitgeloofd voor de handelaar, die van de tentoongestelde kaas de grootste hoe veelheid koopt. Voor deze expositie en keuring wa ren 19 stapels aangevoerd, 19 stapels fabriekskaas en 10 stapels boerenkaas Keurmeesters waren de heren C. W Keysper, De Boer (kaascontrolestation) Agema (ZKB) en Jansen van het BZ (Bedrijfsschap Zuivel). De prjjzen. De prijzen werden als volgt toege kend: Fabrieken le prijs De Beets te Beemster 16 punt, 2e prijs Aurora (Opmeer) 16 y„ punt, 3e prijs Warder te Warder 16 punten. Een ex tra prijs ging naar de kaasfabriek van Lutjewinkel voor de best verzorgde stapel. Zelfkazende boeren: le prijs Dirk Schilder te Berkhout 19 punten, A. Schouten te Zwaagdijk 18 punten, 3e prijs L. Schipper te Opmeer p Eervolle vermelding J. Frans te Hei loo. Vanaf ZATERDAG 1 JULI Thans onze exclusieve DAMESKLEDING voor sterk verlaagde prijzen. De bewaking deugde niet Een bewaker, wiens taak het was er voor te zorgen dat er niets gestolen werd bij enige in aanbouw zijnde hui zen, is gisteren van zijn taak ontheven De man werd betrapt, toen hij een stapel hout verstopte, met de bedoe ling dit mee te nemen als hij Klaar zou zijn met de wacht. Er is proces verbaal opgemaakt. CONSUL VAN ANWB BENOEMD Benoemd is tot consul van de ANWB alhier de heer mr. M. G. L. van Schouwenburg, voorzitter van de Raad van Arbeid te Alkmaar. Achttien koren ontmoetten elkaar bij uitstekend geslaagd feest De Ring Noord-Holland van de Ko ninklijke Bond van Christelijke Zang verenigingen in Nederland heeft gis teren in de Stedelijke Muziektuin een voortreffelijk geslaagd zangconcours gehouden. Hieraan heeft een acht tiental koren medegewerkt. De concoursdag werd ingezet met een wijdingsdienst in de Grote Kerk, geleid door Ds. v. Meyenfeldt, het muzikale gedeelte in deze dienst werd verzorgd door de organist Leo Mens uit Leiden, die een tweetal werken van Joh. Seb. F ach speelde. Een vijf tal deelnemende koren zong onder leiding van de heer B. J. v. d. Veen uit Alkmaar het Bondslied en „Waakt, ontwaakt". Om twaalf uur werd in de Sted. Mu ziektuin met het concours begonnen. De voorzitter van de Ring, de heer Jansen, dankte allen, die hun mede werking aan dit concours verleenden. Een felicitatietelegram werd ver zonden aan Z.K.H. Prins Bernhard. De jury bestond uit de heren: Leo Mens (Leiden), F. Pijlman (Amster dam) en R. Beintema (Leeuwarden). Begonnen werd met de Vierde Afdeling. „Excelsior" uit Slootdorp zong o.l. van L. Versluis een tweetal religieuse liederen „Blijf bij ons Heer" en „Ach ter Hem aan" van H. W. de Wolff. Zuiverheid vrij goed, de voordracht was min of meer monotoon. Zingt den Heer", H.-Hugowaard. Dir. J. Koedijk. Een wat sterkere sopraanbezetting zou hier veel goed doen. Verdienstelijke zang in „Holland" van Onck en „Lam Gods" van Hans Hasler. Voordracht wel wat te be scheiden. „Chr. Mannenkoor", Oosterend (Texel). Dir. C. Bremer. „Naar Zee" van I. Bosch en „Mijn Nederland" van Herman de Wolff werd verdienstelijk gezongen. Aan de koorklank kan nog wat zorg worden besteed. Derde Afdeling. „Sursum Corda", Anna Paulowna, dir. B. v. d. Veen. Dit Gem. koor was zo opgesteld, dat de tenoren en bassen absoluut niet te zien maar wel te ho ren waren. „De twee Jagers" van Biattmacher werd zuiver en met goede nuancering gezongen. „De Lofstem", Den Oever, dir. B. v. d. Veen. Het primitieve „Liedje van de Boer" van Leo Mens werd wel het best gezongen. Voordracht en zuiver heid vielen te waarderen. „De Lofstem", Hippolytushoef, dir. B. v. d. Veen. Het verpl. lied „Blijf bij ons Heer" van Leo Mens werd goed gezongen. In het zoetelijke „Avond klokken" van F. Abt hoorden we goe de samenzang en nuancering. „Zions Lofzang",*Wormerveer, dir. B. v. d. Veen. „Gij, mijn Jezus" van Yone Visser klonk goed; een van de beste liederen, welke we in dit genre deze dag hoorden. In „Feestlied" van Mens zongen de sopranen niet al te zuiver. „De Lofstem", Wieringerwerf, dir. C. Bronner. Het beste zong dit koor in „Middernacht" van Welmers; aan de voordracht bleek goede zorg te zijn besteed. „Ora et Labora", Den Helder, dir. J. Jongkees. Een niet al te zuiver do minerende tenor deed niet veel goed aan de vertolking van „Gij, mijn Jezus" van Yone Visser. „Zondagmor gen" van Jan de Vries werd verdien stelijk gezongen. „Geref. Kerkkoor", Alkmaar, dir. B. v. d. Veen. Dit koor had het zich niet gemakkelijk gemaakt met het „Ave Verum" van Mozart. Jammer, dat de zuiverheid wel eens in 't ge drang kwam, overigens een te loven voordracht. Chr. Gem. Zangver. „Breezand" te Breezand ,dir. C. Sintse. Dit koortje had wel verdienstelijke momenten, maar er kon nog met meer overtuiging worden gezongen. Het meest bevredi gend klonk „Morgengebed" van Men delssohn Bartholdy. Tweede Afdeling. „Zanglust", Julianadorp, dir. J. Jong kees. „Verheugt u gij volken" van Moering werd vrij behoorlijk gezon gen. De tenoren konden wel een wat beschaafder geluld hebben laten "horen. „Ger. Ev. Zangkoor", Haarlem- Noord, dir. H. Sondorp. Momenten van uitstekende koorzang vielen te appre ciëren in Psalm 103 8 en 9 van Jac. Bonset. Het scheen, dat met dit koor pas de muzen tot leven kwamen. „Hosanna in „Excelsis", Opperdoes, dir. Jac. Broer. Dit koor deed ongetwijfeld een goede keuze met Psalm 122 van J. Pz. Sweelinck. De uitvoering er van was over 't algemeen vrij goed. „De Lofstem", Oosterend (Texel), dir. C. Bremer. In Psalm 116 van A. Teljeur vaak beschaafde koorklank. De tenoren moeten de vocalen vooral niet te open zingen. Afd. Uitmuntendheid. „Halleluja'', Medemblik, dir. Jac. Broer. De intonatie-moeilijkheden in het verplichte nummer „De donk're schaduw is aan 't breken" van R. Beintema werden op prijzenswaardige wijze overwonnen. „Exultate Deo" van A. Scarlatti klonk beschaafd; goede keuze. „Looft den Heer", Edam, dir. L. M Aarnout. Het verplichte nummer „Christus Factus Est" van Meindert Boekei had zeer te loven momenten Het praedicaat „uitmuntend" konden we hier niet verlenén. De oorzaak lag wel enigzins bij de tenoren. In „Licht- geflikker" van Leo Mens stond men wel eens op gespannen voet met de zuiverheid. Streven naar goede voor dracht viel te loven. „Alkmaars Chr. Gem. Koor", Alk maar, dir. G. Pranger. Het verpl. num mer „De donk're schaduw" van Bein tema werd muzikaal en zuiver gezon gen. (Bravo!) Het vrije nummer „Tenebrae Factae Sunt" van Michael Haydn werd mooi gezongen. Goede contrastwerking in de nuancering. Een zeer goed slot althans van deze con coursdag, waarvan de uitslag als volgt was: „Excelsior", Slootdorp, 251 punten, 3de prijs; „Zingt den Heer", Heer- hugowaard, 294, 2; „Chr. Mannenkoor", Oosterend, 277, 2; „Sursum Corda" Anna Paulowna, 263, 2; „De Lofstem" Den Oever, 304, 1; „De Lofstem". Hip polytushoef,, 289, 2; „Zions Lofzang" Wormerveer, 271, 2; „Ora et Labora", Den Helder, 294, 2; „De Lofstem" Wie ringerwerf, 277, 2; „Ger. Kerkkoor" Alkmaar, 260, 2; „Chr. Zangvereni ging", Breezand, 242, 3; „Zanglust", Julianadorp, 289, 2; „Ger. Ev. Koor Haarlem-N.", Haarlem, 347, 1; „Ho sanna in .Excelsis", Opperdoes, 311, 1; „De Lofstem", Oosterend, 301, 1; „Hal leluja", Medemblik, 324, 1; „Looft den Heer", Edam, 291, 2; „Alkmaars Chr. Gem. Koor", Alkmaar, 322, 1. Een derde van de deelnemende ko ren wist slechts een eerste prijs te be halen, dit werd door de jury als volgt verklaard. Tegenover een vrij moei lijk verplicht nummer zong men vaak een te gemakkelijk werk naar keuze. De jury meende dit in de cijfers tot uitdrukking te moeten brengen. Om acht uur werd in de Grote Kerk als afsluiting van de concoursdag een concert gegeven. Het sluitingsconcert. Hiervoor bestond een zéér grote be langstelling. Medewerkenden waren vijf koren n.l. „Ger. Kerkkoor", Alk maar, „Sursum Corda", Anna Pau lowna; „De Lofstem", Den Oever"; „De Lofstem", Hippolytushoef; „Zions Lofzang", alle o.l.v. B. J. v. Veen. So listen waren Maartje Kliffen (sopraan) mevr. Poorte, alt, Piet Dalenberg (bas) en Jac. Kort, orgel. met ritssluiting, opgestikte zakken, elastiek in de rug en ceintuur, zware kwaliteit katoenen gabardine, 8 tot 9 jaar 12. 90 10 tot 14 jaar I3.90 15 tot 18 jaar I4.90 ALKMAAR De organist opende met de magi strale Praeludium en Fuga in b kl. t. van J. S. Bach, hetgeen uitstekend ge speeld werd. Hierna werd door het koor het Bondslied gezongen. Het zingen van de gezamenlijke ko ren voldeed zeer goed, in Ave Verum van Mozart en in „Wachet auf" van J. S. Bach. Waarom werd dit in Neder landse vertaling gezongen? De sopraan Maartje Kliffen zong zeer mooi een aantal liederen waarvan we vooral willen memoreren een Aria van Han del uit „Der Messias" en Magna res est amor, van Hendrik Andriessen. De organist speelde nog een werk van zichzelf „Variaties over 't Hernn- hutters Avondlied, nogal in min of meer moderne sfeer. Tot besluit zon gen de koren Psalm 103 van E. Mo- bach voor koor, soli en orgel. Over het algemeen werd dit werk loffelijk gezongen; de solo-partijen gezongen door Maartje Kliffen, mevr. Poorter en Piet Dalenberg klonken uitnemend. Meer eenheid zou men hebben bereikt als de solisten bij het koor hadden gestaan in plaats van op grote af stand bjj het orgel. De organist Jac, Kort begeleidde waar dit te pas kwam met zeer goede smaak. Dit ge slaagde concert eindigde met door alle aanwezigen gezongen twee cou pletten van het Wilhelmus. Ms. Ged. Staten stellen voor f 15000 voor een eventueel verlies te dekken Gedeputeerde Staten van Noord- Holland delen mede, dat bij hun col lege een verzoek is ingekomen van de Federatie van V. V, V.'s in Noordhol land boven het Noordzeekanaal. De be groting voor deze tentoonstelling loopt tot een bedrag van f 200.000 en bij de opzet was rekening gehouden met een participatie van de gemeente Alk maar voor een bedrag van f 65.000. Alkmaar heeft echter besloten tot geen groter bedrag dan voor f 35.000 in net fonds deel te nemen. De Federatie heeft daarom het College van Ged. Staten verzocht voor het resterende oe- drag van f 30.000 in het garantiefonds te willen deelnemen onder voorwaar de van procentelijke deling in de even tuele winst. Ged. Staten hebben aan Prov. Staten medegedeeld dat de ontvangsten en uitgaven aanvankelijk op f 200.000 wa ren geraamd waarbij rekening was ge houden met een garantiefonds van f 65.000, maar dat de opzet der tentoon stelling inmiddels vereenvoudigd is en de begroting in ontvangst en uitgaaf met f 30.000 is verlaagd, waarin de Raad van Alkmaar aanleiding heeft gevonden zich tot een garantie van f 35.000 te beperken. Onder deze omstandigheden is er naar het Ged. Staten voorkomt, geen aanleiding voor de Provincie om over eenkomstig het verzoek voor het restant in het garantiefonds te parti- ceperen. Wel zijn er termen, aanwezig voor enige steun daar de tentoonstel ling niet alleen voor Alkmaar maar Burgerlijke Stand Geboren: Cornells P., z. van S. F. Schagen en I. Homma. Cornelis B. M., z. van H. D A. Meijer en C. C. de Koning. Margaretha A. M„ d. van T. Kuijt en A. M. Schimmel. Ondertrouwd: J. Glas en H. Vogelpoel. W. J. Peters en A. M. Wijnker. W. F. Hoebe en C. E. Th. Fuhrman. A. Zorn en M. Winters. J. C. Franssen en J. van Thijn. W. C. A. Landzaat enE. H. Tjeertes. C. G Rams en H. A. Nieuwland. P. H. Hoogland en L. Zuiddam. D. J. Woldendorp en P. E. H. van Gijsen. F. J. Chapel en A. D. H. Boersen. Overleden: Hermanus van Woer den, 59 jaar, geh. met W. Schreuder. Maria S. Godijn, 64 jaar, geh. met J. H. Fernée. ook voor een aanzienlijk deel van het gewest van grote betekenis is. Ged. Staten zouden die steun willen verlenen door tot een bedrag van f 15.000 de dekking toe te zeggen ;an dat deel van een eventueel verlies, dat nog mocht overblijven zodat daarvan f 35.000 ingevolge de door de gemeen teraad van Alkmaar en c.q. door anderen gegeven garantie betaald is. Ged. Staten geven aan Prov. Staten in overweging een eventueel nadelig saldo tot een bedrag van ten hoogste f 15.000 te dekken door een bijdrage uit de Provinciale Kas. Benoemingen Benoemd tot adj. commies-titulair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen in vaste dienst de tijdelijk schrijver dier middelen. Th. Runia te Alkmaar (inspectie). Benoemd is tot vakman (technische groep) in vaste dienst: L. C. Dames en L. Jansen, beiden te Alkmaar, voordien op arbeidsovereenkomst en de heer A, N. Bruin. Verplaatst is de chef-monteur te Alkmaar, A. T. de Boer van Alkmaar naar Den Haag. Benoemd is tot brievenbesteller in vaste dienst de heer C. Bakker. Verplaatst is de geoefend werkman S. Kooman van Alkmaar naar Enkhul zen. Bij beschikking van de minister van Financiën d.d. 26 Juni 1950 is de ad- spirant-schrijver F. A. van der Meu- len te Alkmaar benoemd tot schrijver bij het dienstvak der Belastingen (Hypotheken en Kadaster) in tijde lijke dienst. Damclub W.D.O. Op de gisteravond gehouden club avond werden in de onderlinge compe titie de volgende resutlaten behaald: le afd.: D. J. HeyesJb. Hartog 2—0; W. Piederiet—J. Kaal 20; E. Hofman- H. J. Toepoel 2—0; H. Kruider-J. Schipper 20. 2e afd.: T. v. Weely—D. Kiewitt 2-6; G. v. d. KuytJ. Dichmaö»» 20; C. Fok—J. Veerman 11. Eindexamens Rijkskweekschool Voor het eindexamen Handenar beid aan de Rijkskweekschool alhier zijn geslaagd de dames: N. A. Baken te Winkel, F. A. Bant te Smilde, M. van Beynum te Beets, M. Broere te Enkhuizen, G. H. Marwitz te Alkmaar, J. A. Paling te Alkmaar, M. A. Pol man te Alkmaar, J. Verstraate te Me demblik, J. E. Zielman te Oosterblok ker. Afgewezen geen. FAILLISSEMENT UITGESPROKEN De Rechtbank te Alkmaar heeft gisteren in staat van failissement ver klaard A. P. de Boer, schilder, Kenne- merstraatweg 36c, Heiloo. Als rech tercommissaris treedt op mr. J. N. Al- blas en als curator mr. G. van Hilten. GESLAAGD De heer J. Christiaanse alhier slaag de aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam voor het candidaats- examen in de geneeskunde. CONSULAAT VAN DE ANWB Als opvolger van de heer J. J. Nleu- wenhuysen is burgemeester S. H. J. Bos- ma benoemd tot consul van de ANWB. In de week van 21 tot 28 Juni liepen da aardappelprijzen aanzienlijk verder terug, door de gevallen regen nemen de aanvoeren toe. De grote eerstelingen, die 21 Juni nog 20 a 25 cent deden, konden Woensdag niet hoger komen dan 12 a 15 cent. De export overzee steunde de markt. Gekocht werd voor prijzen tussen 12 en 13 cent. De drielin gen zakten van 1519 tot 811 cent. De kriel die nog steeds graag gekocht wordt voor de consumptie kwam van 10 op 7 cent gemiddeld. Rode eerstelin gen en Doré's kwamen ongeveer op de middelmarkt. De aanvoeren van Broek op Langendijk kwamen boven de 200.000 kg per dag. Ook de veiling te Noord- Scharwoude kwam reeds belangrijk boven de 100.000 kg per dag. Toch kun nen afnemende aanvoeren worden ver wacht, daar potertelers voor deze lagere prijzen niet meer voor de consumptie- markt kunnen leveren. Rabarber raakt afgelopen. De kwa liteit is slecht en de laatste dagen draaide het meeste door. Bloemkool kon iets in. prijs aantrekken. Kwaliteit la deed 28 Juni 26 cent. De kleine aan voer bospeen kon niet geheel geplaatst worden en ging voor een deel naar de belt. Tomaten waren weer wat duurder en kwamen boven de gulden per kg. De afgelopen week kwamen van de drie koolsoorten de primeurs aan de veiling. De rode kool werd gekocht voor export naar Duitsland en maakte van de 17 tot 21 cent. De gele kool ging voor binnenland en kon 21 cent maken, Een partij witte kool van 10.000 kg op monster aangevoerd, werd voor 19 cent aangekocht voor export overzee. Gisteren hebben de vier laagste klassen der Chr. Nat. school te Broei op Langendijk een geslaagd uitstapje naar Bergen gemaakt. Met een speci ale trein vertrok men 's morgens var Heerhugowaard naar Bergen-Binnen waar de kinderen zich gedurende de morgen vermaakten, 's Middags were Bergen aan Zee bezocht. Toen mer 's' avonds weer in Broek op Langen dijk arriveerde, trokken de kinderer met muziek naar het brandweerplein waar de stoet werd ontbonden. Gevonden voorwerpen De Groepscommandant der Rijkspc litie te Langedijk maakt bekend da over het afgelopen tijdvak de volgend voorwerpen als gevonden en verlore zijn aangegeven: Voor inlichtingen wendde men zie tot het Groepsbureau te Broek o Langendijk. Gevonden: een vulpen, zwaï katoenen handschoen, damespolshorlc ge, een paar bruine kindersandalen e een zadeldekje van een rijwiel mt hulpmotor. Verloren: een portemonnaie, ee rode damesportemanniae met inhou< een blauw-geel gymnastiekspeldje, ee geel gebreid kindervest, een p. bruin glacé dameshandschoenen, een broch een rode autoped nikkelen stuur e met spaken-wieltjes. Berkhout in de demi-finale In de Woensdagavond j.l. gespeeld wedstrijd Kolping BoysBerkhoo hebben de Oudorpers een 20 neder laag geleden. Reeds direct na het be ginsignaal van scheidsrechter Brugg uit Alkmaar ging Berkhout met d wind in de rug tot de aanval over. Gf zien het grote winfjjyoordeel ha Berkhout een lichte pitrtij te spelei terwijl hun steeds weer terugkerend aanvallen de achterhoede van Kolpin Boys zichtbaar vermoeide. Na tie minuten spelen werd hun doorzette beloond door een goed doelpunt van c linksbuiten. Wel trachtte Kolpil) Boys van tijd tot tijd uit te brekei doch de ballen werden niet laag g( noeg gehouden, waardoor de balcoi tróle geheel ontbrak. Berkhout scooi de een kwartier voor de rust de twei de goal. De Berkhoutvoorhoede los1 een goed gericht schot op het Kolpir Boys doel, doch keeper Van Veen w; ter plaatse. In plaats van de bal we te stompen sloeg hij hem voor zie uit het veld in waarop de B. linksbii nen de bal voor de tweede maal in h net plaatste. Na de rust begonnen de twee tean enthousiast te spelen. Kolping Bo; profiteerde direct van het windvoo deel en ging tot de aanval over. Mai de B. achterhoede heeft tijdens tweede helft geen enkel risico gen men. Als zij in het nauw werden g dreven schoten zij de bal over de zi lijn. Wat Kolping Boys in deze tweei helft ook geprobeerd heeft, de I achterhoede was niet te passere Tot doelpunten kwamen beide part en niet meer. Koninklijke opdracht Door de Thesaurier van H. M. Koningin is opgedragen aan de as nemer B. P. van Kooten alhier, 1 bouwen van een grote boerderij het landgoed „de Horsten" te Was naar. De boerderij, die destijds dc oorlogshandelingen is verwoest, eigendom van Prinses Wilhelmii Met de bouw wordt zeer binnenki aangevangen. DS. BEROEPEN Beroepen is bij de Geref. Kerk Schermerhorn de heer H. C. Endedi candidaat te Amstelveen. m t

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2