Spoil in 'I kort Heden stemt Tweede Kamer over de nieuwe Huurwet Engeland door V.S. verslagen Korea vandaag: Zuid-Molukken vraagt drie hoeks-conferentie Hoogl eraren adresseren over Nieuw-Guinea Gezant bedacht zich Het Radioprogramma VRIJDAG SO JTJNI 1950 Communistische moties verworpen Nadat da voorzitter der Tweede Ka mer in de gistermiddag gehouden ver gadering o.a. de verwachting had uit gesproken, dat de Kamer nog vóór het zomerreces een gedachtenwisseling met de regering kan hebben over de de- viezennota, is de behandeling van de huurwet voortgezet. De amendementen van de heer Hoogcarspel (CPN) er toe strekkende woningen beneden een huurprijs van 312 per jaar vrij te ■tellen van huurverhoging en om de huurbetalingstermijnen naar beneden op vijf centen af te ronden in plaats Van naar boven werden verworpen. Alleen de leden der CPN stemden vóór. Vervolgens diende de heer Hpogcar- spel (CPN) een motie in, waarin wordt gevraagd een bijslag gelijk aan de huurverhoging te verlenen aan de huurders, die de verhoging niet kun nen dragen, met name degenen, die uitkering ontvangen ingevolge de noodwet ouden van dagen, rentetrek kers volgens de ongevallenwet en de invaliditeits- en ouderdomsverzeke- ringswet, de gepensionneerden, die minder dan 2600 ontvangen en de genen, die e'n uitkering genieten in gevolge sociale bijstands- en overbrug- gingsregeling of bij de DUW zijn te werkgesteld. Vqorts diende hij een mo tie In beogende op gelijke wijze tege moet te komen aan de gezinnen met vier of meer kinderen, wier basisloon niet meer bedraagt dan 2860 per jaar. Beide moties werden verworpen, met slechts zes stemmen, die der CPN ,vóór. Volgens artikel 5 worden bij algeme ne maatregel van bestuur voor daarin aan te geven groepen van gevallen van meervoudige bewoning van een zelf standige woning, de percentages vast gesteld, waarmede de huurprijs wordt vermeerderd. Dit percentage, zo wordt in dit artikel verder bepaald, zal in geen enkel geval méér dan 13 bedra gen. De heer Van Vliet (KVP) diende een amendement in om dit percentage op 20 te stellen. Het werd verworpen met 3. tegen 33 stemmen. Vóór KVP, AR en SG. De heer Roolvink (KVP) had er be zwaar tegen, dat leden der huuradvies commissies een algemene machtiging krijgen om woningen te betreden, ook gedurende de voor nachtrust bestemde tijd. Hij diende een amendement in om daarin beperking aan te brengen. De minister nam dit amendement over. Eveneens nam hij over een amen dement-Ten Hagen (Arb.) om de mo- j gelijkheid te openen leden der com missies vacantiegelden toe te kennen. De Kamer aanvaardde z.h.s. een amen dement-Ritmeester (WD) waardoor het betreden van woningen door leden der genoemde commissies uitsluitend mogelijk zal zijn, indien zij zijn voor zien ,van een bijzondere lastgeving af gegeven door de commissaris van po litie of waar deze functionnaris niet is, van de burgemeester. In het verdere verloop der vergade ring is nog een groot aantal amende menten van de heer Ten Hagen (Arb.) behandeld. Enige ervan zijn ingetrok ken, andere nam de minister over, over een tweetal moet Vrijdag worden ge stemd. De minister heeft nog overgenomen een amendement-Roolvink (KVP) waardoor de termijn voor verval van een vordering tot terugbetaling van te hoge huurprijs van zes maanden op een jaar wordt gebracht. Voor zover er geen amendementen, waarover nog gestemd moet worden, waren ingediend, werden de artikelen z.h.s goedgekeurd. De eindstemming geschiedt heden. Ten slotte heeft de Kamer zonder beraadslaging of stem ming haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp tot wijziging van de warenwet. Westen verwerpt bezwaren van de Sowjetunie Amerikaanse, Britse en Franse woord voerders hebben te Lake Success Don derdag de bewering van de Sowjetunie, dat de sanctionnering van de Ameri kaanse actie door de Veiligheidsraad onwettelijk was, verworpen. De Ame rikaanse delegatie bij de Verenigde Na ties is van mening, dat, als de Sowjet unie de geldigheid van het besluit van de Veiligheidsraad had willen betwis ten, zij dat op de zitting van de Raad had moeten doen. Vijftig millioen voor Korea President Truman heeft de wet op de toewijzing van 653.761.808 dollar onder tekent. Van dit bedrag is 50.000.000 dollar voor economische hulp aan Korea bestemd. De wet voorziet ook in fondsen voor de ontwikkeling van snel lere vliegtuigen en nieuwe anti-onder zeebootwapens. VOORZORGSMAATREGELEN AAN DE AMERIKAANSE KUSTEN De Amerikaanse marine heeft de voorzorgsmaatregelen aan de Oost- en Westkust verscherpt. Bezoekers werden niet meer bij de haveninstallaties toe gelaten. In sommige plaatsen aan de Westkust zijn luchtalarmsirenes ge plaatst. AMERIKANEN VERLATEN ZWITSERLAND Honderden buitenlandse toeristen, on der wie vele Amerikanen, hebben hun hotelbespreking in Zwitserland opge zegd. Vele vacantiegangers hebben hun verblijf bekort en keren naar hun land terug. De republiek der Zuid-Molukken heeft zich tot Nederland gericht met het verzoek, te bevorderen, dat er een driehoeksconferentie tot stand komt tussen de beide partners van de Neder lands-Indonesische Unie en de nieuwe republiek. Het doel is, de erkenning van deze als onafhankelijke en souve- reine staat te bereiken. Voorwaarden voor deze conferentie zijn o.a. ophef fing van de blokkade van Ambon en een plaats voor de onderhandelingen, die buiten het gebied van de RIS is ge legen. De voorstellen inzake de toekomst van Eritrea De U.N.O.-commissie voor Eritrea heeft drie voorstellen gedaan inzake de toekomst van de voormalige Italiaanse kolonie, namelijk: 1. Vereniging van Ethiopië en Eritrea in federatief ver band; Ethiopië krijgt het recht Eritrea in te lijven en een trustschap van de Ver. Naties over Eritrea gedurende tien jaar, waarna het onafhankelijkheid zal worden verleend. Daar de commissie geen overeenstem ming heeft kunnen bereiken, zal de al gemene vergadering in de komende herfst het gehele vraagstuk opnieuw in bespreking moeten nemen. MR. A. A. M. STRUYCKEN, wethouder van Brede, die benoemd is tot minister ven Justitie. Een groep hoogleraren en lectoren, alsmede een aantal leden van weten schappelijke staven en privaat-docen ten aan Nederlandse universiteiten en hogescholen heeft een adres aanga» boden aan de Kamers der Staten-Ga- neraal betreffende de toekomstige sta tus van Nieuw-Guinea, Hierin worden verschillende argumenten opgesomd, die ervoor pleiten, dit gebied onder Nederlands bestuur te houden en het niet aan de Vernigde Staten van Indo nesië af te staan. Poolse regering beschuldigt secten en kloosters Een woordvoerder van het Poolse ministerie van openbare veiligheid heeft „enkele religieuze secten en kloosters" in het bijzonder Jehova's Getuigen, beschuldigd van spionnage en sabotage. Verschillende rooms-katholieke kloos ters in Polen slaan wapens op en trachten een ondergrondse oorlog tegen de regering te organiseren, zo ver klaarde de woordvoerder verder. Velen zijn reeds gearresteerd en de veiligheids instanties hadden een grote hoeveel heid bewijzen tegen hen verzameld. 'Gedenktekens op fusillade plaatsen in de hoofdstad In een dezer dagen gehouden bespre king tussen het Comité „Oorlogsmonu menten" te Amsterdam en het Initiatief Comité Amsterdam (ICA) inzake de oprichting van gedenktekens op de fusilladeplaatsen in de hoofdstad, werd besloten de beeldhouwer, de heer Ha- vermans, opdracht te geven een ont werp te maken voor een gedenkteken, te plaatsen in dé Apollólaan. Een ander beeldhouwer zal worden aangezocht een ontwerp te maken voor het Wete- ringplantsoen. Monty ontdekte geheim van Hollandse gezondheid „Nu kan ik begrijpen, weerom de Hollanders er zo goed. uit zien", zeide veldmaarschalk Montgomery, toen hij gisteren een bezoek bracht aan de rederij en haringhandel De Unie te Scheveningen en daar zag hoe een paar Scheveningers op vakkundige wijze een nieuwe haring door het keelgat lieten glijden. De veldmaarschalk, die blijk baar een zwak voor Scheveningen heeft, want bij een vorig bezoek aan Nederland heeft hij de plaats al meer bezochtwas ditmaal speciaal hierheen gekomen om te zien hoe de Neder landse vishandelaren de haring behan delen. Hij verstoutte zich echter niet om zelf de proef op de som te nemen en een „rauwe vis" te eten. Dit liet hij maar over aan een van de leden van zijn gevolg, die de kennismaking met dit voor hem nieuwe product goed beviel. Erfgenamen krijgen ver mogen van Victor Emanuel De familie van ex-koning Victor Emmanuel van Italië zal weer in het bezit worden gesteld van het vermo gen van meer dan een millioen pond sterling, dat door de ex-koning in Engeland is achtergelaten. De eis van Italië is afgewezen. De voornaamste erfgenamen zijn de weduwe van Victor Emmanuel, haar zoon ex-koning Umberto, haar doch ters en de kinderen van een overle den dochter. DERTIG GEZINNEN IN EDE DAKLOOS Enige opschudding is te Ede veroor zaakt, doordat dertig gezinnen wonen de aan de Infanterie- en Artillerielaan, per aangetekend schrijven de medede ling ontvingen, dat zij zorgen moeten vóór 31 Juli a.s. hun woningen ont ruimd te hebben. Bij in gebreke blij ven worden gerechtelijke maatregelen in uitzicht gesteld. De woningen, waarom het hier gaat, zijn militaire woningen, die vóór de oorlog voor het merendeel onbewoond waren en die men toen gaarne aan burgergezinnen verhuurde. Het garni zoen Ede ondergaat echter een sterke uitbreiding en naar raming zullen bin nen zeer afzienbare tijd 300 militaire gezinnen aan woonruimte geholpen moeten worden. De voormalige Roemeense gezant te Rome, Mihail Dragomisrescu. heeft Donderdag besloten toch naar zijn land terug te keren. Vorige week had hij zijn ontslag genomen en bekend ge maakt, dat hij te Rome wilde blijven. De oud-gezant is met zijn echtgenote in een Tsjechoslowaaks vliegtuig naar Praag vertrokken om vandaar naar Roemenie te reizen. Oost-Berlijn staakt stroom- levering aan het Westen De electrische stroom, welke tot nu toe door Oost-Berlijn aan West-Ber- lijn werd geleverd, zal heden midder nacht afgesneden worden, aldus de Westberlijnse burgemeester, professor Reuter. Ondanks onderhandelingen was het niet gelukt het desbetreffende con tract te verlengen. Reuter zeide te no pen, dat de inmiddels in West-Berlijn gebouwde generator voldoende stroom zou leveren om tegemoet te kunnen komen aan de eisen. De toestand van generaal Smuts verbetert In een communiqué over de gezond heidstoestand van generaal Smuts wordt Donderdag gemeld, dat zijn tem peratuur normaal blijft, doch dat de lange ziekte hem merkbaar vermoeit. Coenhaven is hersteld De Coenhaven aan het Noordzee kanaal, die in de oorlog door de Duitsers werd verwoest, is thans hersteld en tevens uitgebreid. De afsluitdam is verwijderd en het waterniveau is weer gelijk aan dat van het Noordzeekanaal. Zeer viaarschijnlijk zal H.M. Koningin Juliana 6 Juli a.s. de Coenhaven openen. Op deze luchtfoto ziet u achter het gebouwencomplex van de Superfosfaatfabriek de Coen haven, met rechts het Noordzee kanaal. Achter de Coenhaven be vindt zich de Petroleumhaven. Vóór de Superfosfaatfabriek is de toegang tot de Minervahaven, links, en de nieuwe houthaven, op de voorgrond. (Luchtopname A.N.P.-Foto) Van Swol bij laatste zestien Zaanse meisjes naar Parijs Voetbal-scouts in Z.-Limburg Scouts uit Frankrijk en Italië vertoeven in Zuid-Limburg om Ne derlandse voetballers voor prof-clubs te engageren. Frans Maessen heeft een aanbod van een Milanese club ontvangen, waarbij -hem een bedrag van f 40.000 ineens wordt geboden als hij naar Italië komt. De ex-doelver- dediger van Sittardse Boys, Frans de Munck, kreeg een aanbod van een Keulse club. In de derde ronde van het heren enkelspel won Seixas (V.S.) vanLinck 61, 64, 63. Daarentegen bereikte Van Swol zonder veel moeite de laat ste zestien door de Noor Lie met 61, 62, 64 te verslaan. In het heren dubbelspel werden Van Meegeren en Wilton met 5—7, 6—3, 7—5, 8—6 door de Fransen Ducos en Haillet uitge schakeld. Mej. Hermsen en mevr. Schmier wonnen van mevr. Bossi en mej. Manfredo (Italië) met 62, 60, terwijl Drobny en Sturgess Linck en Molloy met 60, 62, 63 klopten. Woutje Wagtmans is te St. Ni klaas tweede geworden in een weg wedstrijd over 160 km voor profs. Winnaar werd de Belg Derycke. Mid delkamp werd vijfde. In de zesde en zwaarste etappe van de Ronde van Zwitserland heeft Henk Faanhof de strijd gestaakt. Win. naar werd Koblet, die thans ook in het algemeen klassement de eerste plaats bezet voor de Luxemburger Goldschmidt. Ephraim Dodds, een bekend spe ler van Lincoln City en oud-Schots international is uit de Engelse League gestoten omdat hij als bemiddelaar voor de Zuidamerikaanse club Mil- lionarios F.C. uit Bogota (Columbia) is opgetreden. Dodds is hierdoor de toegang tot de Engelse voetbalvelden ontzegd. Voor de dameslandenwedstrijd FrankrijkNederland op Zondag 16 Juli te Carcassonne is een sterke Ne derlandse ploeg samengesteld. Foukje Dillema en Fanny Blankers zullen zeer waarschijnlijk voor overwinnin gen op de 100 m., 200 m., 80 m. hor den, ver- en hoogspringen zorgen, ter wijl ook de 4 x 100 m. een Nederland se zege kan worden. Behalve de twee cracks maken o.a. de Zaanse meisjes Gré de Jongh, Willy Lust en Truus van Dijk deel uit van de ploeg. Engeland heeft de cricket test match tegen West Indie met 326 runs verloren. Tournooi der verrassingen Het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal wordt het tournooi der verrassingen. Na de onverwachte nederlaag van Italië tegen Zweden, heeft En geland gisteren met 10 van de Ver. Staten verloren. Deze nederlaag betekent, dat Engeland Zondag van Spanje moet winnen teneinde via een beslissings wedstrijd of indien de Verenigde Staten over Chili zegeviert, door beslissings wedstrijden een kans op plaatsing in de finale-poule te behouden. De huidige wereldkampioen Italië is reeds voor de finale uitgeschakeld, daar Zweden 22 gelijk speelde tegen Paraguay. Spanje versloeg tenslotte Chili met 20. I,i. I I IJ voortdurend in hun eigen switches Italië uitgeschakeld voor de finale In een wedstrijd, die waarschijnlijk wel de slechtste was, ooit door een Engels A-team gespeeld, werd Enge land te Bello Horizonte met 10 door Verenigde Staten geslagen. In de 38e minuut namen de Yankees de leiding door een schot van de in Argentinië geboren midvoor Gaetjens. Met man en macht werd daarna voor het be houd van de voorsprong gevochten en met succes. De Engelse voorhoede bracht er al heel weinig van terecht. Ontelbare malen werd naast en over het doel geschoten en wilde men het met een ver doorgevoerde combinatie probe ren, dan werd voor het Amerikaanse doel zolang getreuzeld, dat de snelle verdedigers zich van de bal meester konden maken nog voor een schot kon worden gelost. Dit overkwam vooral Mortensen en Bentley nog al eens, maar de mooiste kans kreeg wel Mannion, die na ongeveer een kwar tier spelen alleen voor doel .kwam te staan, doch jammerlijk miste. Het betrekkelijk kleine veld was een handicap voor de Engelsen, die nu vast liepen. Bovendien was de dek king der Amerikanen uitstekend. Het geluk zat het Engelse elftal ook al niet mee en zo gingen, in het bijzon der in de tweede helft, talrijke sco ringskansen verloren. Begrijpelijk was het publiek, 20.000 toeschouwers bevolkten de tribunes, zeer verrast door de uitslag en wilde tonelen van enthousiasme speelden zich na afloop in en om het stadion van Bello Horizonte af. De stand in groep B luidt thans: Spanje 2 2 0 0 4 31 Engeland 2 Ver. Staten 2 Chili 2 10 1 10 1 0 0 2 2—1 2—S 0-4 De stand in groep C is nu: Zweden 2 110 Paraguay 10 11 Italië 10 0 1 5—4 2—2 28 Bij brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U het weet, behoort de pijn tot het verleden. Ook voor U is er nu geen re den meer, bepaalde lievelingsgerechten te laten voorbijgaan. Als er eens iets verkeerd valt, hebt ge toch Uw Rennies bij de hand. En ge kunt ze innemen zonder water of wat ook, altijd en overal. Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Een pracht remedie, prettig om in te nemen en.... zo doeltreffend. Ing. Med. (Adv.) ml HUWELIJK DOOR MARY BURCHELL 99) Niet dat er voor Teresa nog iets te zeggen was overgebleven. Toen hij ver dwenen was, zonk zij terug in haar stoel en sloot de ogen. Ze voelde zich niet flauw vallen, maar ze beefde heftig, nu ze zich niet meer behoefde te be heersen en ze kreeg een gewaarwor ding van ijzige koude. Hij heeft niet werkelijk gemeend wat hij gezegd heeft, zei ze tot zichzelf. Hij noch Marcia zouden een openlijk schan daal wensen in de stad waar ze zouden moeten blijven wonen. Maar ze kon zichzelf niet geheel overtuigen. Ze gaf er zich rekenschap van, dat zij allen de grenzen van het gewone alledagleven hadden overschre den. Dit is iets wat andere mensen overkomt, maar nooit jezelf, dacht Teresa angstig. Ik weet niet wat er nu moet gebeuren. Het is best wanneer het gebeurt in een toneelstuk of in een boek, dan heeft iemand de oplossing al klaar liggen. Maar als je die zelf moet uitvindenZe was er zo zeker van geweest gelijk te hebben, de enkele minuten dat ze zich teweer had gesteld en kalm de scheiding geweigerd had. Nu begonnen de heldere omtrekken van haar argumenten te verdoezelen en hun klaarheid te verliezen. Misschien gaf ze haar gevoelens toe haar verstand te overheersen. Mis schien in haar wanhopig verlangen hem te behouden maakte ze zien maar wijs, dat hij met Marcia ongeluk kig zou worden. Kón je, als het er op aan kwam, verstandig zijn voor andere mensen? Kon je voorspellen welke om standigheden hen gelukkig of onge lukkig zouden maken? Maar zij heeft hem vroeger ellendig gemaakt, herinnerde Teresa zichzelf. Hij heeft zelf gezegd dat het een af schuwelijke slavernij is geweest, en- erger nog. Toen heeft hij de waarheid gesproken. Zo zag hij het toen hij niet verblind was door haar fascinerende aanwezigheid. Ze heeft hem weer be hekst. Het kan niet meer dan een tij delijke verdwaasdheid zijn. Als ze maar iemand om raad kon vragen. Maar er was niemand. Me vrouw Burdern kwam helemaal niet in aanmerking en Clara zou alleen volgens haar eigen plannen en wen sen raad kunnen geven. Zelfs als Te-- resa naar haar moeder zou gaan, zou het haar onmogelijk zijn de ware toe stand te verklaren en dus zou ze van haar moeder ook geen uitkomst kun nen verwachten. Voor haar bestond het leven uit een voudige, primaire kleuren. Ze zou nooit de subtiele en ingewikkelde nu ances van deze situatie kunnen aan voelen. Ik zal het zelf moeten uitzoeken, dacht Teresa, niemand kan me hel pen. Ik moet zelf een uitweg zien te vinden. Ze wist niet eens hoeveel tijd haar daarvoor gegeven werd. Elliott had haar gezegd „er over na te denken". Maar waren haar hiervoor dagen of uren toegestaan? Zou hij soms een onmiddellijke beslissing wensen? en als ze die niet gaf, zou hij dan op eigenmachtige en onherroepelijke wijze de zaak in eigen handen nemen? Ze zat hier nog steeds over te den ken toen de deur openging en Clara binnentrad. „Heb je wat poeder voor me, Tere sa? Ik heb vergeten een nieuwe doos te kopen toen ik vanmiddag in de stad was en ik heb niets meer" „Ja... natuurlijk". Teresa stond een beetje duizeling op en liet haar lang- vergeten handwerkje op de grond vallen. „Wat is er? Is er iets mis?" zei Clara levendig, terwijl ze bukte om het handwerk op te rapen, omdat Teresa er naar stond te kijken alsof ze niet meer wist wat het was. (Wordt vervolgd) tJOOB HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7, 8 en II uur. 6.15 Evangelie in esperan to. 6.30 Zangvereniging. 6.45 CMB-kwar- tier. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram. muz. 7.40 „Vandaag". 8.05 Utrechts Sted. Orkest. 8.55 Pianoduo. 9.10 Hoe zijn de kerkzegels ontstaan? 9.25 Omroepkamer- koor. 9.40 Kamerorkest. 10.25 De Zalig sprekingen. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Van de ene melodie in de andere. HILVERSUM II, 298 meter. Nieuws om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De VARA feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 De VARA feliciteert. 7.30 Op bezoek bij anderen. 8.05 Boeken. 8.10 So nate. 8.35 Cursus. 9.00 Men vraagt en wij draaien. 9.35 Rotterdam-ahoy. 10.00 Bui tenlands weekoverzicht. 10.15 Verzoek programma. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avond- wijding. 11.15 Deens radio symphonie or kest. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Jimmy Leach. 8.45 Piano-duo. 8.55 Tsjaikofski-cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor da arbeiders. 11.30 Ka- mermuziek-gezelscliap. 12.00 Sidney Torch en zijn orkest. 12.33 The Kilima Hawaiians. I.15 Bel Canto. 2.00 Nieuwe Koers. 2.20 Pia Beek en haar trio. 2.50 Harold Moo- ney. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Omroep- kamerorkest. 4.05 Van de wieg tot het graf. 4.20 Eric Winstone en zijn orkest. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Topsongs Juli. 5,30 Op de disselwagen. 6.15 De VARA en de televisie. 6.20 Populaire liedjes. 7.00 Ar tistieke staalkaart. 7.30 „Lezen in de Bij bel". 7.45 Passepartout. 8.15 Malando en zijn tango-rumba orkest. 8.45 We gaan naar buiten. 9.45 Socialistisch commen taar. 10.00 Stradiva-sextet. 10.25 De jonge flierefluiters, 11.14 Gevarieerd Nederlands programma. HILVERSUM II, 298 meter. Nieuws om 7, 8. I, 7, 8 en II ut*-. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Om- roepkamerorkest. 11.00 De Zonnebloem. II.45 Kinderkoor. 12.03 Amusementsorkest. 1.20 Promenade orkest. 2.00 De Bieten bouwers. 2.20 Dinah Shore en Frank Si natra. 2.40 Het Metropole orkest. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten. 3.50 Het Symphonette orkest. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Tenniskampioenschappen 6.10 Piano en orgel. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.30 strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 „Organola". 8.15 Lichtbaken. 8.40 Toccata. 8.43 Steek eens op, heren. 9.00 Opera Italiana. 9.45 Weet U het? 9.55 Weekend-serenade. 10.35 Commentaar uit de Benelux. 10.45 Avond gebed. 11,15 Nieuws in Esperanto. 11.20 Concert.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7