RIES" TO's «§ifeWei^é4er Vrouwen mm 1 GLOXINIA'S ;bedrijf DOL EISJES ïgen RKEN J BLAD- '.ECLAME :s TE \ME ir 5®®®® i* Troost aan Assepoesier Sporiieve meisjes met de broek aan t.w. 70 a 72 0 '6 26 vo. o. 9 /y/g. 30.39 yl Kamerplanten AL heeft men in de zomermaanden als er volop snijbloemen zijn, niet zo'n grote behoefte aan bloeiende pot planten; de Gloxinia zou men toch on gaarne missen. Zij behoort immers tot een van de mooiste kamerplanten. Goed gekweekte en rijk bloeiende planten zijn lang niet goedkoop, doch daar staat iets tegenover. Ze overwin tert in de potgrond met een knoi welke elk voorjaar opnieuw opge kweekt kan worden, zódat men enkele jaren plezier van zo'n plant kan heb ben. Welk voedsel is het beste? Ook GEERVLIET De Victoria Reg ia KLEINE GRAPJES De eerlijke dichter DE RAADSELS Korea vandaag: De V.N. en de resitutie van de Veiligheidsraad Australische Mustangs voor Mac Arthur „Ten koste van alles" Benelux-voorunie liep vannacht af Opstand in Birma bedwongen Omzetbelasting sigaren wordt afgeschaft Gevallen in Indonesië Van Swol en Rinkel uitgeschakeld ZATERDAG 1 JULI 1353 C, 29 Juni 1950. Vei- ouw". Eerstelingen oot 11.10—12.20; klein 7; Rode Eersteling groot 10.30—12.60; Doré grof 9.4010.20; klein 7.708.30; Sas- Blauwe Eigenheimers stuks Bloemkool A ispeen 814; 400 kg rdappelen: drielingen 3.105; gewone 9 0; postelein 9—12; ro- ronen 65164; snijbo- rwten 1117; peulen 3—94; waspeen 8—15; lijvie 5—10; sla 2—3; komkommers 1117; imbozen 3484; aard- ïbozenaardbeien 40 n 5380; rode bessen —69; kruisbessen 13— RDAAGSE 1950 net hulpmotoren lagmiddag) Van Doornstraat Juli 2.— p. p. iwimpel. inend te Bergen 20 jaar. van dit blad. ALKMAAR, unt U worden JERARES. BAAIEN - en avondlessen. lijks. 1ENEE. die van be- n wij langs ie opdrachten eptember a.s. onnen. EFOON 2167. ïaar Rotterdam rondrit 7.—. Zuid-Limburg, en Duitsland, >p. nodig. Wel TE, Broek op N 9. Tel. 3962. 2 plaatsen open. ijn kaaspakhuis ur; lar. N HELDER: 2277 70LLE 7404 EEK 2107 ïflSZ en van de 27. TeL 5385 I iiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin ter. itenland. KMAAR. Er zijn van die advertenties (meest al opvallend bloemrijke èn kostbare), waarbij de aandachtige lezeres waar lijk niet weet of zij lachen of huilen moet. Lachen om al het elegante en fraaie proza, dat daarin wordt verspild, of huilen om de dwaasheid ervan. Ik be doel de advertenties van die, meestal Angelsaksische dames met opschrif ten die suggereren: Zeg maar gewoon Helene hoor, of Jane of Ellen wel ke u de schoonheden der Duizend :n een Nacht voorspiegelen met haar pot jes en flesjes. Verspilde moeite, zei ik; want hoe veel vrouwen zullen zich de weldaden van Jane en Helene kunnen veroor loven? Stel dat u, met een beperkt huishoudgeld, waarin een paar nylons al een ontstellend gat slaat, het eens in uw verdwaasde hoofd haalde zo'n apotheek der schoonheid binnen te stappen, verlokt door het visioen van een lelieblanke, rimpelloze, satijn- zachte huid. U draafde er net zo hard weer uit als u de prijs van één zo'n sierlijk potje wondercrème vernam. En, dus is het beter, de krant maar dicht te vouwen en het uw leven lang te stellen zonder Lait dit en Crème dat maar ook zonder het weefsel van rozen en leliën waarmee het ge laat van uw schatrijke medezusteren bekleed is? Dat is toch wel een beetje hard. Ten slotte heeft elke t ouw, zo tussen acht tien en tachtig, recht op een klein beetje rooskleurige illusie wat zeg ik? op het verwezenlijken van die illu sie, al is het dan maar bij o zo be scheiden benadering. Vouw daarom de krant maar rustig weer dicht, maar trek geen rimpel méér in uw zorgelijk voorhoofd. In tegendeel: lach eens met een gerust' hart, want ondanks uw smalle beurs (een kwaal, die thans in de besta fami lies voorkomt) behoeft u heus .niet zonder schoonheidsmiddelen door het leven te gaan. Saskia is geen gediplo meerd expert op dit gebied en zal ook zwijgen als het graf op brieven als: Welke behandeling raadt u mij aan voor mijn puistjes, respectievelijk zo mersproeten of gezichtsharen? Maar zij heeft een beetje praetische erva ring opgedaan in dezen, en daarbij af en toe eens in aardige boekjes geneusd en haar oren gespitst. Als zij u dien tengevolge in deze mooie zomerdagen, waarbij u er graag in uw nieuwe jurk zo voordelig mogelijk uitziet, van troost en goede raad mag dienen, zal het haar een genoegen zijn. Vóór de oorlog bestond in Engeland een beweging, die de alleszins juiste naam droeg van: League of Health and Beauty; <3® Bond voor Gezondheid en Schoonheid. Daar hebt u ai waarheid als een koe nummer één. Wie mooi wil worden moet allereerst zorgen voor een gezond lichaam. Veel vrouwen hebben van het be grip schoonheid een heel rare voor stelling. Zij verwaarlozen haar lichaam, een der fraaiste en doelmatigste in strumenten der natuur, op schandalige wijze, zodra zij, laten wij zeggen, twee en een half kruisje erop hebben zitten. Zij lopen slecht, met ronde schouders ïsssaffsa. Over het hoven afgebeelde twee delige badpak van diagonaal ge streepte stof an men het best een badmantel dragen. Dit model is zeer eenvoudig en kan thuis zelf vervaardigd worden. De mantel bestaat uit één stuk en heeft geen mouwen. De ruimte wordt op de schouders, op dezelfde wijze als door epauletten, met een koord weggenomen. De mantel kan met frottéstof gevoerd worden en heeft omgeslagen randen. «ml mmmmwmm* mmmm mmsmmmm mmmm m Op verzoek van een sportieve lezeres ziet u hier het patroon van een driekwart broek, dat u ook zonder veel moeite naar verkiezing voor een korte of een lange broek kunt veranderen. Het patroon is gegeven voor een taillewijdte van 70 cm. In de voorpanden maakt u eerst de voeringzak jes, waarvan u de opening met een 3 cm breed patje afwerkt. U moogt natuurlijk ook een klepje nemen als u dat aardiger vindt. Dan naait u x op vallend de plooitjes in en in de achter panden de figuurnaadjes. ZAK'. ÓS I /yfl— sv BELEG 19 S3. De zijnaden worden gesloten, waarbij u links een split voor trekslui- ting open laat. De been naden sluiten en de pij pen door de middennaad met elkaar te verbinden. Aan de onderkant vouwt u het beleg naar binnen e- hecht het, waarna u x op - vallend de opslag inlegt. De bovenrand werkt u af met een 4 em brede reep stof of u zet hem evjnals een rok op een tailleband. Voor een korte of een lange b oek maakt u de zijnaad op de gewenste lengte en tekent er dan 14 cm bij voor beleg en opslag. Laten we even aannemen, dat u zich thans een Gloxinia wenst aan te schaffen. Dan is het van belang te weten dat de bloemist deze plant niet in de zon kweekte, zodat ze dus thuis ook niet in de volle zon geplaatst mag worden. Ze verlangt echter wel een lichte standplaats. Wanneer u een plant koopt, neemt u er dan een met van onderen een dubbele vertakking. Van dergelijke planten kunnen veel meer bloemen verwacht worden. Hoewel rijk bloeien de planten bijzonder aantrekkelijk zijn, zal een exemplaar, dat niet alleen open bloemen bezit, doch ook nog een groot aantal knoppen belooft, veel meer en veel langer plezier schenken. Gloxinia's hebben er een hekel aan om met koud water begoten te wor den. Zet u dus het gietertje met water eerst even in de zon. De planten zullen u zeker belonen met wat extra bloem knoppen. Ze is verder zeer gevoelig en vooruitgestOKen hoofd, eten te veei en te eenzijdig, snoepen onrustbarend, zitten liever in plaats van zich te be wegen, gaan veel te laat naar bed en slapen een paar uur te kort: kortom doen alles om de mooie machine in de korts mogelijke tijd onklaar te krijgen Totdat zij op een kwade dag ontdek ken, dat haar huid vaal en rimpelig wordt, haar kleren slecht zitten, haai ogen fiets staan boven grote blauwe kringen, haar taillemaat en heup wijdte schrikkelijk toeneemt dat zij. kortom, er uitzien om door de goot steen te spoelen. Dan slaat een instinct in haar alarm en zij beginnen als dollen enige restau ratie-werkzaamheden op eigen houtje Zij kopen een corset dat ijselijk onge makkelijk zit, slaan op goed geluk bij de kapper een doosje poeder en een lippenstift In en slikken vermagerings pillen of draven naar een masseur. En het resultaat van al die soesa is, on danks de hoge kosten, nog maar uiterst matig. Wat een vrouw in dat geval dan moet doen? Ach, het klinkt onnozei, maar mag ik het hier toch neerschrij ven, speciaal voor de lieve kinderen van duizend weken voor wie de restau ratie nog geen noodzaak is? Zij moet beginnen met gezond te leven. Acht uur per nacht slapen, liefst eens in de week tien uur. Minstens een uur per dag wandelen. Niet slenteren langs de winkels, maar stevig aanstappen, op goed zittende cchoenen, bij alle weer en wind, liefst Duiten de stad. En dan: matig eten en met heldin- nenmoed snoeperij vermijden. Dus geen chocolade, gebakjes, boterkoek jes, slagroom met aardbeien of porties ijs. Niet dat egn enkel snoeperijtje af grijselijk onheil zal stichten, maar systematisch en overdadig lekkers eten is op straffe van lelijk te worden verboden. Bruin brood, veel groente en fruit, een paar glazen water per dag zijn heilzamer voor uw huid dan een arsenaal dure potjes. Als Bruin het trekken kan, drinkt u dan iedere dag een glas vers sinaasappelsap op uw nuchtere maag. Gebruik weinig ot geen suiker, spaarzaam boter, matig aardappelen en vul uw maag niet met pap- Als het kan beoefen een tak van sport, liefst zwemmen, turnen of een spel in de open 'ucht. Doe op zijn minst tien minuten kamergymnastiek per dag, 's morgens bij de radio, met open raam, winter en zomer. U kunt toch altijd wel tijd /inden voor die ene be roemde oefening' Languit op de rug gaan liggen, armen langs de oren ge strekt en dan tienmaal achtereen zon der welke steun overeind komen en vooroverbuigen tot u uw tenen ssnrsskt Het lijkt iets om ruggegraat en rib ben te kraken bij de eerste poging maar de aanhoudster draait na een maand voor twaalf keer haar hand niet meer om. TJ kunt bij dapper vol houden uw corset daarna wel uitlaten Verder moet u niet vergeten, dat het woord „schoon' ir onze taal niet voo. niets twee betekenissen heeft Schoon heid betekent niet zo zuinig reinheid Houd uw gehele huid pijnlijk schoon liefst met een koude douche elke dag gevolgd door stevig droogboenen met een ruwe hand 1 oek en inwrijven mP1 eau-de-cologne. Houd uw gezicht schoon, niet alleen met water en zeep maar met een goede crème (bij zuinit gebruik is die niet duur), waarmee u alle stof en poedei en transpiratie voo het slapen gaa t grondig verwijdert. Als u dat jllemaal eens stand/astu een jaar volhoudt, zult u lachen tegen uw eigen spiegelbeeld. SASKIA. Teneinde na te kunnen gaan, welke de invloed is, die een bepaald soort voeding op de normale gezonde mens, zowel lichamelijk als geestelijk heeft, is in het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam, onder leiding van de directeur van het Nederlands Instituut voor de Volksvoeding, prof. dr. B. C. P. Jan sen, en de aan dit ziekenhuis verbon den medicus dr. J. Groen, een proef genomen met 60 jongemensen (voorna melijk studenten) die uit een aanbod van 200 vrijwilligers waren geselec teerd. De proefpersonen waren in drie groepen verdeeld en volgden drie maanden lang een speciaal dieet. De eerste groep kreeg een zeer rijkelijke voeding, de tweede een normale en de derde geheel vegetarisch, d.w.z. uit sluitend plantaardige voeding. Na drie maanden werd elke groep in tweeën gesplitst en kreeg dan een van de twee andere diëten. Bij deze proef werd ie b SlOOPt er weer bij met een modern hoortoestel •van Keizersgracht 411 Amsterdam-C. Vraagt gratis brochure. het cholesterol gehalte in het bloed tij dens de drie diëten van de proefper sonen bepaald. Deze stof, die in elk dierlijk lichaam voorkomt, maar ook in het menselijk lichaam wordt gemaakt, werkt bij een te grote ophoping slag aderverkalking in de hand. Het is ge bleken zo deelden de medici mede dat personen die veelvuldig maaltij den gebruiken, waarin veel dierlijk voesel voorkomt, eerder aanleg hebben voor slagaderverkalking, dan zij die minder dierlijk voedsel consumeren. Tijdens de oorlog was een daling te constateren "van het'aantal ziektegè- vallen van slagaderverkalking als ge volg van het verminderde gebruik van dierlijk voedsel. Ook in Indonesië en China komt deze ziekte minder voor, dan bijvoorbeeld in Amerika, waar deze ziekte meer en ook op jeugdige leeftijd optreedt. Uit de genomen proef is gebleken, dat een volkomen plantaardige voeding het cholesterol gehalte in het bloed doet dalen en een rijkelijke voeding (veel vlees, eieren, roomboter, volle- niet-gestandaarddiseerde melk en room) het cholesterol gehalte doet stijgen. Voorts kwam vast te staan, dat zij die een vegetarische voeding gebruik ten een daling van hun lichamelijk en geestelijk prestatievermogen konden constateren. Negen maanden geleden werd met deze proef, die nog niet is beëindigd, begonnen. Een eindresultaat en een definitieve conclusie met daaraan verbonden prae tische richtlijnen kunnen derhalve niet worden gegeven. voor vloeimest, zodat u haai die niet onthouden moogt. Wanneer wekelijks een weinig vloeimest gegeven wordt zult u daarmee goede resultaten be reiken. Maar de oplossing vooral niet te sterk. Als per liter water een thee lepeltje kamerplantenkunstmest wordt opgelost, blijft u daarmee steeds aan de veilige kant. Droge potgrond mag echter nooit bemest worden, dus be vochtig die eerst met gewoon water Het morsen op de zacht behaarde bla deren moet vermeden worden, omd it er anders gevaar voor brandvlekken bestaat. Na de bloei kan men de plant lang zaam laten afsterven en geheel afge storven zijnde, kan men haar met pot en al in een huiskamerkast plaatsen. Daar blijft ze zonder water staan tot tegen het voorjaar. Dan kan alle oude grond opgeruimd worden en wordt de knoi in verse aarde opnieuw aan de groei gebracht. Daarvoor is echter kamerwarmte en voorlopig veel zon nodig. Zodra de jonge scheutjes echter verschijnen en ze een lengte van zeven centimeter bereikt hebben, zullen ze op het heetst van de dag uit de zon verwijderd moeten worden. Om de een of andere (duistere) reden is zwart de modekleur voor strandpakjes. Het strandpakje dat hierboven is afgebeeld bestaat uit een vrij wijd gerimpeld rokje en een plastron. Hieronder kan men een tweedelig zwart-wit badpak dragen. - \_v De natuur stelt ons telkens weer voor nieuwe raadsel en wonderen en ieder ogenblik worden wij overbluft door nieuwe ontdekkingen en waarnemin gen. Zelden zal men zo een merkwaar dig natuurverschijnsel tegenkomen als de geheimzinnige plant uit het Ama zonegebied: De Victoria-Regia. Deze plant, die ook in enkele Ne derlandse plantentuinen te bewonderen is, bestaat uit een aantal enorme bla deren, die op het water drijven en die een doorsnee van twee meter kunnen halen! Een opstaande rand zorgt er voor, dat het water niet over het blad heen kan vloeien. Die uitzonderlijk gro te bladeren zijn echter nog niet het merkwaardigste aan deze plant... het is de bloem, die jaar in, jaar uit de ge leerden en de natuurliefhebbers in ver rukking brengt Voordat de bloem zich opent ver spreidt de knop een heerlijke geur, zo als geen andere plant ooit verspreid heeft. Dan, tegen de avond, wijken de vier kelkbladeren en in de nacht bioeit de Victoria-Regia met een bloem, helderwit en van een verruke lijke schoonheidDuizenden komen kijken, ais de Victoria-Regia bloeit, want slechts één nacht kan men ge nieten van dit schitterende schouwspel het bestaan van de Victoria-Regia is kort als een eendags vlinder. Reeds de volgende dag verwelkt de plant en het mooie wit wordt paars totdat de bloem in het water zinkt Dan is de Victoria-Regia weer vooi een jaar uitgebloeid. Hoe meer bladen de plant bezit, des te meer kan men van de bloei genie ten, want als regel verschijnt op eik blad een bloem, steeds voorafgegaan door die onbeschrijfelijke, zoet-be- dwelmende geur. Eén nacht slechts bloeit de Victoria-Regia.... maar in die ene nacht is zij de Koningin van alle andere bloemenis zij de on- twistbare heerseres in het Rijk der Schoonheid! WAARVOOR ZE DIENDE „Waarvoor dient de koeiehuid voor namelijk?" vroeg de schoolopziener in de klas. Eén jongen stak de vinger >p. „Ik weet het, meneer!" zei hij stra lend. „Zeg maar eens op, Kobus". „Om de koe bij elkaar te houden". DE HOND. Mijnheer: „Die vervelende hond van U heeft een stuk uit mijn broek ge beten". Mevrouw: „Die stoute, stoute Fidel- Ietje! Ik zal hem streng straffen, ik ai hem de hele week zijn rose strik if- nemen". VERKEERD BEGREPEN. Moeder en Jantje zijn alleen thuis Er wordt gebeld en moeder vraagt Jantje even open te doen. Even later komt Jantje terug en zegt; „Moeder, hier is een meneer met een snor voor vader",. Oh, antwoordt moeder, zegmaar tegen die meneer, dat vader al een snor heeft. NOG TE VROEG. Chef (tot bediende, die hij slapend aantreft): „Wat. slapen op kantoor' Aan het eind van de maand kun je gaan"! Bediende: „Waarom maakt U mij dan wakker? Het is pas de twintigste" Dat hovelingen niet altijd bereid zijn hun koning te vleien ten koste van de waarheid vertelt ons de volgende anecdote: Een vorst op Syracuse vond, dat bij erg mooi kon dichten. Hij liet een bp- roemd dichter bij zich komen, aan wie hij zijn poëzie voorlas. De dichter, Phi- loxene genaamd, luisterde eerst eens rustig naar de koning en zei toen doodkalm: „Sire, Uw verzen deugen niet". Philoxene werd onmiddellijk in een ondergrondse kerker geworpen. Een poosje later liet de alleenheerser vari Syracuse en paar van zijn nieuwste gedichten in het openbaar voorlezen Philoxene, die uit de t gevangenis was gehaald om deze gedichten te bo ren, moest opnieuw aan de koning vertellen, wat hij wel van diens ge dichten vond. De dichter wilde niet liegen; bij draaide zich rustig om en zei tot zijn bewakers: „Breng me maar weer naar de kerker". 1.) Ik ben nooit wit te wassen, draai je mij om, dan maak ik grote plassen Wie ben ik? 2.) Bij welke stokers komen ge«u brandstoffen te pas? 3.) Waarom at Karei V nooit groen te met aardappelen? 4.) Wie komt zonder de bodem aan te raken met zijn voeten vooruit? 5.) Hoeveel is één en een half do zijn? De oplossingen. 1.) Een neger: 2.) Onruststokers. 3.) Aardappelen waren nog niet ne kend: 4) Een fietser; 5.) Zeven. NOG EEN SNORREGRAP. Onderwijzer: ..Hoe heet je?" Jongen: „Jan Snor". Onderwijzer: „Kun je er geen me neer bij zeggen?" Jongen: „Meneer Jan Snor". Drie en dertig landeD meer dan de helft van het aantal leden der V.N. hebben zich op het ogenblik uitgesproken voor de actie van de veiligheidsraad inzake Korea. De meeste landen verklaarden te overwegen, wat voor hulp zij zouden kunnen verlenen aan de republiek van Zuid-Korea. Vier landen hebben zich tot dusver re officieel verzet tegen de beslissin gen van de Raad: de Sowjetunie, Joe goslavië, Tsjechoslowakije en Polen. Egypte heeft geweigerd de resolutie van de raad te steunen. Ook Zweden zal zich afzijdig houden. De Australische regering heeft het Australische luchteskader in Japan ter beschikking gesteld van de onder Amerikaans opperbevel staande actie der V.N. in Korea. Het eskader bestaat uit ongeveer veertig met mitrailleurs en raketten uitgeruste Mustangs, die volgens Mac Arthur en Stratemeyer zo nodig zijn in de strijd in Korea. De Zuidkoreaanse divisies hebben van MacArthur opdracht ontvangen de linies „ten koste van alles" te handha ven. Het terrein ten zuiden van de Han is niet gunstig voor tanks. Pantserauto's en tanks zouden de smalle weg van Seoel naar Soewon kunnen gebruiken, doch het omliggende terrein bestaat hoofdzakelijk uit rijstvelden. De Beneluxvoorunie is hedennacht om 24 uur afgelopen en geen enkel nieuw handels- of financieel accoord tussen de Belgisch-Luxemburgse Unie en Nederland is voorbereid. Vernomen wordt, dat de Belgische regering enkele dagen geleden haar ambassade in Den Haag opdracht heeft gegeven de Nederlandse regering voor te stellen de voor-unie vodr de duur van twee drie maanden te verlengen. Tot nog toe is men te Brussel nog niet op de hoogte van de Nederlandse reactie dienaangaande. Men is evenwel van oordeel, dat zelfs zonder uitdruk kelijk accoord de handelsbetrekkingen tussen de beide gebieden tot nader order zullen worden voortgezet, zoals voorheen. Waarnemers in Birma hebben als hun mening te kennen gegeven, dat Birma thans „het ergste wel achter de rug heeft", hoewel het nog wel enke le maanden zal duren, voordat op het platteland de normale omstandigheden zijn teruggekeerd. De belofte van de minister-president, dat Birma binnen een jaar, doch uiter lijk 16 Juli vrede zal hebben, is nage noeg in vervulling gegaan. De kracht van de opstand is gebroken. Teneinde enigermate tegemoet te komen aan de moeilijkheden, die de sigarenindustrie momenteel onder vindt, heeft de regering een voorstel bij de Tweede Kamer ingediend om over te gaan tot afschaffing van de omzetbelasting op sigaren. Daarente gen zou de omzetbelasting op duur- dere4 sigaretten (kleinhandelsprijs van 3 cent en meer per stuk) dienen te worden verhoogd. Aldus wordt de be lastingdruk op sigaren verlaagd met zes procent, die op de duurdere siga retten met 2.3 procent van de klein handelsprijs verhoogd. Deze maatregel is volgens de regering de enige, die op korte termijn baat kan brengen met betrekking tot de bestaande moeilijk heden. De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen het volgende verlies in Indonesië is gerapporteerd; Koninklijke landmacht: Gesneuveld korporaal Th. H. Proost uit 's-Graven- hage. Sport in 'f kort Onder Koninklijke belangstelling is het Wimbledon-tournooi voortgezet In het gem. dubbelspel behaaldea mevr. Schmier en Wilton een gemak kelijke zege op de Fransen mevr. Gal- tier en Sanglier (6—1, 6—1). Rinkelen Van Swol werden Sn het heren dub bel uitgeschakeld door de Zweed Torsten Johannson en de Argentijn Morea (11—9, 46, 64, 6—4). Door een betere techniek zege vierden mej. Hermsen en Linck met 64, 63 over mej. Woodgate en Horn (Gr. Brittan- nie). De zevende etappe van de Ronde van Zwitserland is gewonnen door de Zwitser Metzger. Hugo Koblet leidt nog steeds in het algemeen klassement, gevolgd door Goldschmidt. Aan de Jeugdruiterdagen, welke op 29 en 30 Juli te Heemstede zullen worden gehouden, zal behalve een Franse équipe, ook de beste jeugd- ploegen van Engeland en Belgie deel nemen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5