Soewon door Zuidelijken heroverd Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Tsjiang Kai Sjek bood troepen aan - doch Amerika weigerde De Noordelijken blijven oprukken Door kolendampvergiftiging zijn elf arbeiders om het leven gekomen Gezondheidstoestand in Indonesië is zeer slecht Egypte beschuldigt Israël Queuille geslaagd dag sterven A Maanclag 3 Juli 1950 147e Jaargang No. 153 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Communistische legers melden ui andere plaatsen belangrijke successen Amerikaanse piloten in actie Russische toestellen in I de aanval? Weerbericht Noordelijken om Soewon heen getrokken Ramp in een Britse ijzerfabriek De huren gaan 15 procent omhoog Er komt geen derde wereldoorlog Vooraanstaande communisten en Brits minister optimistisch Er is gebrek aan alles Guerilla-concentratiesbij Griekse grens Vijf en twintig doden bij treinramp in Frankrijk Van schending der wapenstilstand VASTE GROND GESLACHT dat leeft oorlogen en oorlogs dood een nabijer» in een tijd waarin het wel altijd zo zal dat moment is, zoals was voor de gene- een veel directer» ven met de dood voor hem niet langer ne- komt overvallen. En dit duizendmaal met sterveling kan zich algemene lot ten :m persoonlijk geldt, ons hart voelen we vrouw waarvan de zij „schreed alsof zij Daar zit iets ge- is niet goed om bij verrichten te den- :elijke en verganke- a. Maar er kan ook in zitten, iets van eppen voor, zo on een student gedu- nooit ofte nimmer wijden aan zijn toe- in de maatschappij, toch óók zij het L dient. Er zijn wat studenten die, ad eenmaal hebben ei uitvluchten be- tr niet „de kille" in een paar jaar naar m hun blik te ver- ien hun diensten aan ere internationale or- in staat stelt veel te interessants te beleven; er zich wel voor om s dokter, dominee, een kleine plaats in binden aan de „sleur" Zij wensen niet te chzelf los te laten ter- roter en waardevoller llen „het leven leren dat leven niet pre- vinden was in Lutje- ston of Parijs. verlangen naar uit- lijke, uitstel van ver- beheerst ons allen rband met de gedach- Daarvoor schijnt het genoeg. Net zolang het te laat is, en de onverhoeds voor land Festival voerde Vic gezelschap dezer dat zich bij uitstek even en dood, Hamlet, )p een geheel nieuwe, 'amen daarbij, regel- iart van het stuk, de versleten woorden tot not to be, that is the een verzuchting, een ver de ziel strijkt: Zijn draait alles om. En volgens het wezen der ukken misschien wel in verantwoordelijkheid den voor de daden die rand worden opgedra- geschiedt, is het posi- in de dood. en van verantwoords- onherroepelijk in een van eigen neigingen een buigen voor iets wij. „Ik sterf iedere die zeker wel een hartstochtelijk levende kon afstand doen wan- hem gevraagd werd, as zou immers ook de zijn. Ook van ons afstand doen, als we die eis onder ogen te gevraagd; want indien ekt ons sterven zich uit leven, en Hamiets laat- 'he readiness is all" les kan ook ons een ds zijn. Nog betrouw- tot Wien het Ave Ve- Wees ons een wegberei- men dat de dood is. niet gewend door haar verlegen eerbied behan- en het was mogelijk en aangename nieuwig- al hoorde Teresa haar zeggen waarschijn- rd op een commentaar Lovell „O, het is harmant persoontje. vVe al erg veel van haar", rdern had in haar hele iets of iemand gehou- aar eigen belangen en die een goede vrien- vas, wist dat natuurlijk, achte en knikte tot be- dit aardig zelfbedrog epteren. En heimelijk af, hoe Teresa er in ge. Elliott Burdern beslag ze een van haar eigen oegedacht. laat toen men begon op laat, dat Teresa met eid moeheid en hoofd wenden, toen ze naar ner verdween. hier geloof aan hecht- weerhield hem in ieder prek voort te zetten, dit van plan zou zijn dat ze zowel gesprek als tot in het oneindige ntlopen, maar ze had dat hoe langer ze haar runnen uitstellen, hoe s werd op het vinden lijke oplossing, ijn kant scheen geneigd overdenken te geven, volgende en daarop vol ingen voorbij, zonder iat werd aangeroerd. (Wordt vervolgd) BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE AchtercLm 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAJU2SCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.—, elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen f 1.50 per maand, f 4.50 per kwar taal plus incassokosten. HEI HOOFDKWARTIER VAN MAC ARTHUR meldt, dat de stad Soewon door de Zuidkoreanen heroverd is. De Noordkoreaanse strijdkrachten waren blijkbaar niet sterk genoeg om Soewon te houden. Zij verzamelen zich thans on geveer 16 km Noordelijk van de stad, 25 km ten Zuiden van de Han. Steeds meer Amerikaanse troepen, geschut en ammunitie worden uit Japan naar geheime bases in Zuid-Korea overgevlogen en direct na aankomst per trein naar het Noorden gezonden om de Noordkoreaanse strijdkrachten een halt toe te roepen. De communisten zijn er in geslaagd een aantal tanks over de rivier de Han te brengen. Door de regen zijn de slechte wegen van Zuid-Korea in modderpoelen her schapen. Men meent, dat de ongunstige weersomstandigheden ook de snelle op mars van de Noordkoreanen spoedig tot stilstand zullen brengen. HE3? AMERIKAANSE departement van buitenlandse zaken heeft medege- deeld, dat de Chinese nationalisten aangeboden hadden een leger van ongeveer 83.000 man „geharde" troepen te zenden voor de verdediging van Zuid-Korea, doch dat Amerika, onder grote waardering voor dit aanbod, had geantwoord, dat de voorbereidingen om het hoofd te bieden aan een bedreiging van Formosa de Voorrang moesten hebben. JdADERE BERICHTEN melden, dat de Zuidkoreaanse verdedigers van Soe won zijn blootgesteld aan een onafge broken artillerievuur. Een Amerikaans woordvoerder kenschetste de toestand als kritiek. Radio-Pjongjang heeft omgeroepen, dat de Noordkoreanen een doorbraak hebben geforceerd ten Oosten van Seoel. Zij zouden Kionganni een plaatsje 15 km ten Zuid-Oosten van Seoel hebben bezet en een punt be reikt hebben op 20 km ten Oosten van Soewon. De opmars werd voortgezet Volgens de Noordkoreaanse radio heb ben Amerikaanse vliegtuigen in de af gelopen nacht driemaal Pyongyang aangevallen. Radio Moskou heeft om geroepen dat de Noordkoreanen meer dan 500 steden en dorpen in Zuid- Korea hadden „bevrijd". Meer dan 9000 Zuidkoreaner waren gedood of gewond en meer dan 3000 krijgsgevangenen ge maakt. Britse en Amerikaanse vlooteenhe- den hebben bij de kust van Korea na een gevecht vijf torpedomotorboten tot zinken gebracht. Het Amerikaanse hoofdkwartier meldt dat een sterke Noordkoreaanse colonne Jonging, 10 km ten Oosten van Soewon, is binnen gerukt. Radio-Moskou heeft verklaard, dat Noordelijke troepen vorderen naar Soewon en Taedjon en „feitelijk een vijandelijke divisie vernietigd en grote buit gemaakt" hadden. Noordelijke vlooteenheden hadden zich bij het land leger gevoegd en trokken naar het Zui den op. Legereenheden hadden een voortgang van zeventig km gemaakt in de streek van Tsjoentsjen en Hongtsjen. Het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur heeft Zondagavond medege deeld, dat Amerikaanse B-29 toestellen een zware aanval hebben gedaan op 'n vliegveld in Noord-Korea. De eerste Amerikaanse infanteristen die aan kwamen werden terstond in gevechts posities geplaatst op een hoofdweg van vitaal belang in het Zuiden. Veertien Australische Mustangjagers vlogen voor het eerst boven Korea ter dek king van Amerikaanse bommenwerpers Amerikaanse piloten meldden, dat bij aanvallen van B-29 superforten op het vliegveld van Pjongjang minstens zeven vliegtuigen van de Noord-Korea- nen in brand werden gezet en vele an dere beschadigd. Verder werd veel schade aan de vliegveldinstallaties aan gericht. Amerikaanse straaljagers heb ben vier a zeshonderd Noordkoreaanse infanteristen beschoten die op weg wa- ren naar lts jon. Een woordvoerder van het hoofd kwartier verklaarde, dat twee Noorde lijke colonnes, die poogden Soewon te omtrekken, zestien km gevorderd wa ren. De weg SeoelSoewon was nog vrij van Noordelijke troepen. ALGEMENE MOBILhJATIE IN NOORD KOREA. Volgens een Noordkoreaans radio bericht is in Noordkorea de dienst plicht afgekondigd voor alle mannen en vrouwen van 18 tot 36 jaar In duikvlucht boven het vliegveld van Soewon Verwachting, geldig tot Dinsdag avond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien, hier en daar met onweer Meest mati ge wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid Warm weer. DINSDAG: Zon op 4.26, onder 21.02. Maan op 23 39, onder 9.54. Tien vliegtuigen, waarvan enkele Russische kentekenen droegen, hebben Zondag het vliegveld van Soewon aan gevallen. Soewon is thans een Zuidko reaanse vooruitgeschoven basis. Nader wordt geseind: De vliegtuigen droegen een rode ster als kenteken, geheel verschillend van die welke door Noordkoraanse vliegtuigen wordt gevoerd. De laatste zijn gekenmerkt met een rode ster in een gele cirkel. (Zoals uit de laatste alinea blijkt, wordt in het midden gelaten of de be doelde vliegtuigen Sowjetrussische vliegtuigen zijn Red.) De toestellen beschoten in duikvlucht de met bomkraters en wrakstukken bezaaide startbanen van het vliegveld. Koreaanse werklieden, die bezig wa- rer de startbanen vrij te houden voor zware Amerikaanse transporttoestel len. zochten in allerijl een goed heen komen. CHINESE TROEPEN AAN DE NOORDKOREAANSE GRENS? Uit „welingelichte kringen" te Tokio wordt vernomen ,dat ongeveer 200.000 Chinese communisten gestationneerd zijn aan de Jaloe-rivier. die de grens lijn tussen Mandsjoerije en Korea vormt. De Chinese communistische troepen zouden met ultra-modern oor logsmateriaal uitgerust zijn. Generaal Douglas MacArthur verschijnt aan het front op een mijl afstand van Seoul om persoonlijk de toestand te bestuderen. Rechts van de Generaal Generaal-Majoor Almond, chef van de staf. (Radiografisch overgebrachte foto) Noordkoreaanse infanterie is am Soewon, waar het vooruitgeschoven Amerikaanse hoofdkwartier zich te- vindt, heen getrokken. De situatie is „niet zo best", aldus is van Amerikaan se zijde medegedeeld. Twee tankcolon nes zijn Zaterdagavond de Han over getrokken en op de weg van Seoel naar Soewon in de aanval gegaan. De Noordkoreaanse infanterie is t- sjon gepasseerd en rukt op naar Osan, ongeveer 20 km ten Zuiden van Soe won. Amerikaanse troepen worden snel aangevoerd en houden een linie tie meer naar het Zuiden ligt. Vliegtuig te pletter gevlogen Alle inzittenden van een Amerikaan se „C-54-Skymaster", die verongeluk te, zijn om het leven gekomen. Er be vonden zich achttien militaire passa giers in het vliegtuig, dat een uit vijf koppen bestaande bemanning had. Het toestel is te pletter gevlogen tegen een bergtop op Korea. In de ijzerfabriek te Consett, Enge land (graafschap Durham), zijn tenge volge van een kolendampvergiftiging 11 man om het leven gekomen en 26 in het ziekenhuis opgenomen. Een klein gedeelte van de nacht ploeg was juist in de fabriek aan het werk gegaan, toen de controleur zag, dat zij begonnen te vallen „als solda ten op een slagveld, wanneer zij ge troffen zijn". De brandwacht van de fabriek en vrijwilligers van de fabrieksarbeiders begaven zich met gasmaskers naar de afgesloten ruimte, waar de nachtploeg zich bevond, om deze er uit te trek ken. Daar de normale bezetting van een hoogoven klein is, acht men het waarschijnlijk, dat de meeste slachtof fers mannen waren, die de nachtploeg te hulp kwamen. Mogelijkheid van bemiddeling nog aanwezig? De vertegenwoordiger van India in de Veiligheidsraad, Sir Benegal Rau, heeft verklaard, dat „een Russisch Amerikaanse ontmoeting moet tot stand komen als eerste stap naar de vrede". Hij sloot de mogelijkheid niet uit van nieuwe pogingen aar. zijnent wege om tot een bemiddeling te ko men, hetzij door een rechtstreeks be roep van de Veiligheidsraad op Stalin en Truman, hetzij door het voorstel van een onderhoud tussen de twee staatshoofden. Het is sommigen onzer lezers uit de verslagen van de Tweede Ka mer niet geheel duidelijk gewor den, wat het besluit tot huurver hoging inhoudt. Daarom wijzen we er nogmaals op, dat de huishuren met ingang van 1 Januari 1951 worden verhoogd met 15 percent. Dan gaat tegelijk de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting in; het voordeel dier verlaging is in het algemeen groter dan het na deel van de huurverhoging. Tegen het einde van het jaar zal de regering nader bezien, of rui mere vergoedingen kunnen wor den toegestaan dan thans zijn vast gesteld aan de gezinnen, die bui ten de loon- en inkomstenbelas ting vallen en die dus geen voor deel van de "erlaging hebben. Dan zal tevens worden overwogen, of de omstandigheden toelaten de hu ren, inplaats van met 15 percent toch nog met 20 percent te verho gen. Jn een grot op het eiland Levanzo bij Sicilië zijn rotstekeningen ontdekt, die tien- a twintig-duizend jaar oud zouden zijn. De geleerden zijn 't er nog niet over eens of de tekeningen, dan sende mensen of dieren voorstellen. Kan best zijn, dat daar op Levanzo een prae-historiaanse nachtclub gevestigd geweest is. Die tekeningen zullen dan wel sambaaiende Levanzonen en doch- teren voorstellen. Uit Japan komt een bericht, dat de harten van vele belastingbetalers sneller zal doen kloppen. De politie heeft daar name lijk 59 functionarissen van het Mi nisterie van Financiën in hechtenis genomen, omdat ze een millioen gul den hebben zoekgemaakt. "Frankie Sinatra krijgt overigens tien maal zo veel, omdat hij bereid is gevonden voor de Amerikaanse televisie op te treden, waaruit maar weer blijkt, dat je beter kunt kreunen dan laten kreu nen (middels dwangbevelen en zo). l'ijdens de tocht van de Atlantis op weg van Indonesië naar Rotterdam met aanstaande moeders en kinderen als 'kostbare) lading, waren, toen het 'n Port Said arriveerde, reeds "eertig kinderen geboren. Er zijn nu vierhonderd kinderen aan boord en nog 211 moeders in verwachting Er is een prijs uitgeloofd voor wie het juiste aantal babies, dat tijdens de reis wordt geboren, raadt. Wij beschikken IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIUnilllllllllHIIIMIIIIIIIINIIIlnillllllllllUllinHIIIHIHIIHIIIIIIIH uiteraard niet over voldoende gege vens om met succes aan deze prijs vraag mee te doen, maar als wij de kapitein van deze varende kraamka mer waren, zouden wij kilometers waslijn laten aanrukken en de mist hoorn maar op een laag pitje zetten, want die komt toch niet boven het geblèr uit. Dat verder ieder huis zijn kruis heeft, is in Engeland weer zon neklaar gebleken. Zaterdagnacht heb ben dieven uit de kathedraal van Exeter een zilveren kruis met diaman- Aangeboden diensten worden zelden gewaardeerd. (Tsjang Kai Sjek tot Truman) ten gestolen. Het kruis, dat anderhalve meter hoog is en 50 kilo weegt, werd Zondagmorgen op 22 km. afstand in een veld teruggevonden zonder dia manten, waarvan de waarde op 200.000 gulden wordt geschat. £)e Bulgaarse regering heeft in een nota de Joegoslavische zaakgelas tigde te Sofia ervan in kennis gesteld, dat zij het grensaccoord tussen beide landen heeft opgezegd. Theodoor heeft ook eens zo iets geprobeerd, zegt hij. maar Alida heeft zich er volgens hem niet veel van aangetrokken. Een 21-jarige Amerikaan heeft bekend de dader te zijn van de brand in het cir cus „Ringling", tengevolge waarvan in 1944 in het plaatsje Hartford in Con- necticuut 168 doden en 412 gewonden te betreuren waren. Bovendien beken de hij sedert 1936 25 a 30 „grotere" branden gesticht te hebben. Ten slotte verklaarde hij „eigenhandig" vier moorden gepleegd te hebben. Wij vin den dat deze „handige" jongen maar voor „langere" tijd opgeborgen moest worden. Voor alle lezers, die op an dere wijze de geschiedenis willen in gaan als slot voor vandaag een wijze uitspraak van onze vriend uit Tuitje hom: De mens komt huilend ter wereld, terwijl alles om hem heen ge lukzalig glimla ht. Tracht haar zo te verlaten, dat gij glimlacht, terwijl de wereld om U heen U beweent. In een artikel in de Prawda, dat door radio-Moskou is omgeroepen, ver klaart de bekende Sowjetrussische journalist en letterkundige Ilja Ehrenburg, dat de „kleine duif" van de vrede „de vliegende forten in de weg vliegt", doch van het Russische volk zeide hij: „Wij willen niet vechten". „Terwijl de hysterische Amerikaanse propagandisten hun tirades hou den over de waterstofbom, werken onze landbouwkundigen aan het ver bouwen van graan en groenten. Laat gerust nog maar een gek meer op persconferenties met oorlog dreigen. Wij zijn bezig met een ernstige zaak: Wij bouwen aan onze toekomst" aldus Ehrenburg. De Italiaanse communistenleider Palmiro Togliatti, die beschouwd wordt als de belangrijkste communistische woordvoerder in het Westen, verklaart in het Italiaanse communistische orgaan Unita, dat de strijd in Korea niet waarschijnlijk zal leiden tot een derde wereldoorlog, om dat de Sowjet-Unie en haar bondgenoten „de sterkste macht in de we reld vormen". De Britse minister van oorlog, John Strachey, heeft eveneens verklaard niet te geloven, dat de strijd in Korea aanleiding zou kunnen geven tot een wereldoorlog. „Integendeel", zo verklaarde hij, ,,is het feit, dat de Westelijke wereld niet op de achtergrond zal blijven terwijl de commu nisten dit kleine land aanvallen, van die aard dat het veel zal bijdragen tot voorkoming van een derde wereldoorlog". De gezondheidstoestand in Indonesië is zeer slecht. Inzonderheid heerst er tuberculose, zo verklaarde de heer A. Zimmerman, vice-voorzitter van het Rode Kruis in Indonesië en hoofd van de medische dienst in Djakarta, bij zijn aankomst in Nederland. Er is bo vendien een schreeuwend tekort aan melkpoeder en suikerproducten, aan geld en materiaal. Er is gebrek aan doktoren en verpleegsters en medicij nen. Er zal een mogelijkheid gevonden moeten worden, om het verplegend personeel een behoorlijk bestaan te bieden. Alles is schrikbarend duur en van de tegenwoordige salarissen niet te betalen. Ook op Nieuw-Guinea 'S een groot tekort aan alles, wat men zich maar kan denken. Dc heer Zimmerman vertelde voorts, dat het Rode Kruis in Indonesië thans Volgens berichten uit Drama, in Oost- Macedonie, zouden zesduizend Griekse guerillastrijders samengetrokken zijn 12 km ten Noorden van de Bulgaars- Griekse grens bij het dorp Kotessovo Nevrocop. Een woordvoerder van de generale staf bevestigt de aanwezigheid van communisten in die streek, maar ver klaart, dat de cijfers overdreven zijn. In het bericht uit Drama wordt ver der gezegd, dat de guerillastrijders goed geoefend en met zware mortieren uitgerust zijn. Zij werden op een af stand van minder dan twee uren gaans van de Griekse grens opgeleid. Naar gemeld zjjn 25 personen om het leven gekomen bij een treinonge luk in de nabijheid van Lons te Saul- nier (Oost-Frankrijk). Een sneltrein is namelijk op een wagon gereden. WORDT DUITSLAND BAAS IN EIGEN HUIS Vandaag begint in Londen een con ferentie van gedelegeerden van Ame rika, Engeland en Frankrijk. Deze heeft ten doel West-Duitsland grotere bevoegdheden in eigen zaken te geven De voornaamste agendapunten zijn Je beëindiging van de staat van oorlog met West-Duitsland en een herziening van het bezettingsstatuut. De commis sie zal rapport uitbrengen aan de mi nisters van buitenlandse zaken, waa neer deze in September in Lake Suc cess bijeenkomen. Olieleiding in Ohio in de lucht gevlogen De pijpleiding voor de olie van Te xas naar de Amerikaanse Noordoost kust, die meer dan 2000 km lang is, is Zaterdag in de buurt van Beallisville in de lucht gevlogen. De vlammen sloe gen meer dan 100 meter hoog op en zij waren van op meer dan 25 km zicht baar. Er zijn geen slachtoffers. Het is de tweede maal in minder dan een half jaar dat de leiding aldaar ont ploft. Whitworth overleden De Engelsman M. D. Whitworth, die Zondag tijdens de motorwedstrjj- den om de Grote Prijs van Belgie ver ongelukte, is vanmorgen vroeg in het ziekenhuis van Malmedy aan zijn zware verwondingen overleden. In de toestand van de Engelsman Artie Bell, die eveneens levensge vaarlijk werd gewond, is een kleine verbetering ingetred»" bezig is haar zaken te liquideren. Al les is in handen gegeven van de PMI, de Palang Merah Indonesia, waarvan een broeder van de Sultan van Djokja, Pangeran Bintoro, voorzitter is. Het Prinses-Margriethospitaal is overgege ven aan het Indonesische ministerie van gezondheid. Wel wordt er gepro beerd het oude Koningin Emmazie- kenhuis, tegenwoordig ziekenhuis Tji- kini geheten, voor de Nederlanders *e- rug te krijgen. Daar zullen dan echter Europese verpleegsters nodig zijn. De Egyptische minister van oorlog, Moesta Nosrat, heeft medegedeeld, dat Egyptische strijdkrachten een door vliegtuigen ondersteunde aanval van lichte Joodse strijdkrachten over de wapenstilstandslijn nabij Gaza hebben afgeslagen. De minister deelde mede, dat dit niet de eerste schending van de wapenstilstandsbepalingen was ea dat 'de regering overwoog, op welk» wijze de Joden zouden kunnen worden gedwongen, de grenslijnen van de V.N. te respecteren. Een woordvoerder van het Israëli sche leger heeft medegedeeld, dat een Israëlische patrouille Vrijdag per on geluk de demarcatielijn is overschre den. Zij werd door Egyptische soldaten beschoten, werden er daardoor van doordrongen, dat zij zich aan de ver keerde kant van de grens bevonden en keerden terug. Er waren geen doden of gewonden. Het incident zou van geringe betekenis zijn geweest. Van Egyptische zijde is nog ver klaard, dat bij het incident een Ara bier is gedood. HenM Queuille heeft zijn kabinet ge reed gekregen. Robert Schuman zal buitenlandse zaken houden en Paul Reynaud krijgt het ministerie voor het Verre Oosten. Het nieuwe kabinet zal binnenkort aan de president worden voorgesteld. Boeing-B-50 boven Florida brandend neergestort Een ■,Boeing-B-50"-bommenwerper, een van de grootste bombardements toestellen waarover de Amerikaanse strijdkrachten beschikken, is nabij het vliegveld van het leger te Modill, in de omgeving van Tampa, in Florida, neer gestort. Kort nadat het toestel voor een nach telijke oefenvlucht was opgestegen, brak brand aan boord uit. Toen de bommenwerper de grond raakte, had een ontploffing plaats. Vijf leden van de uit twaalf koppen bestaande be manning'wisten zich te redden. De eerste van de vijftig Voor de Nederlandse Spoorwegen worden door de Alsthom-fabrieken in Belfort (Frankrijk) vijftig electrische locomotieven gebouwd. De eerste van deze serie kwam Zondagmiddag te Maastricht aan

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1