Stad en Omgeving Alkmaarse club één kwartier derde kiasser; daarna scoorde Beverwijk vlot WASMACHINES 4> AGENDA PEDROLI De heer Stokreef hartelijk gehuldigd Politieke internei DE VERONDERSTELLING, dat RKAFC wellicht geruime tp iets boven haar stand leefde, is gisteravond in de laatste beslissende wedstrijd tegen „Bever wijk" op het WFC-terrein te Wormerveer duidelijk aan het licht gekomen. Maar niemand van de 6 a 7000 toeschouwers zal dit eerder dan enige minuten na de rust hebben kunnen constateren. Op dat tijdstip kreeg de blauwgele ploeg de genadeslag. De nieuwe Beverwijkse midvoor Ketting maakte toen een abrupt einde aan de reeds tot een minimum geslonken Alkmaarse illusie. De Beverwijk- se aanhang kon een goed half uur daarna, alsof promotie bereikt was, elf van blijdschap stralende roodwitte spelers op de schouders naar de kleedkamer dragen. De duizenden Alkmaarse belangstellenden, die het spelverloop zo graag andersom gezien hadden, behoefden dit tafereeltje, dat het besluit vormde van drie en een half uur extra voetbal onder hoogspanning, niet met gebogen hoofde» gade te slaan: Beverwijk is te sterk gebleken om in de vierde klasse te worden opgenomen. Alkmaarders spoedig na rust uitgeschakeld Jubileum-receptie van Mr. C P. Eecen Gzn. Zestienjarige jongen bij spoorbrug verdronken Meningsverschillen over de notering aan de kaasmarkt De Alkmaarse Redding brigade in actie Turnlust nam afscheid HEILOO Egmond aan Zee MAANDAG 3 JTJLI 1950 R.K.A.F.C. gestrand men ongedekt, zoals dat trouwens de gehele wedstrijd geschiedde, kon links buiten Markx de bal opbrengen, rechts back Stam in een flits voorbij rennen en zo'n afgemeten voorzet afleveren, dat het hoofd van midvoor Ketting de bal slechts behoefde te aaien. Doelman Popma vergaloppeerde zich bij deze aanval lelijk op de lengte van zijn be lager. Ketting sprong n.l. hoger dan de gestrekte armen van de verraste doelverdediger. 1-3. Na dit fatale mo ment was de AFC-verdediging geheel de kluts kwijt. Frank en vrij opereer den de roodwitten voor de steeds meer bedreigde Alkmaarse veste. Dat er in deze periode niet meer doelpun ten gemaakt werden, lag uitsluitend aan de nochalance, waarmede de Be verwijkse voorwaartsen de aanvallen afwerkten. Het was hun niet kwalijk te nemen, dat zij in een „winning mood' verkeerden. Rechtsbuiten H. v. Lint aanvankelijk te traag spelend, kwam nu pas in zijn element en legde soms een dosis raffinnement aan de dag, waar van zijn clubaanhangers zaten of ston den te watertanden. Maar een doelpunt produceerde hij niet. Goderie bekroonde individueel spel van Markx. Hard er hoog suisde zijn schot langs Popma daarmede de laatste heldendaad ver richtend in deze snelle strijd, waarin Beverwijk technisch veel beter was. Het overrompelende begin van RK AFC deed anders voor de Beverwijkers het ergste vrezen. Zeer enthousiast, maar tè onoordeelkundig trokken de Alkmaarders ten aanval. De aanvallen waren echter nog zódanig van opzet, dat de roodwitte defensie het eerste kwartier niet geweten zal hebben, hoe zij het had. Met kunst en vliegwerk werden vaak de aanvalsgolven onder broken. Beverwijk's rechtsachter D. v. Lint maakte eens op -een erg hardhan dige wijze een einde aan zo'n aanvals- opzet. De vrije schop, door N. Tijm ge nomen, kon amper tot corner verwerkt worden. De Beverwijkse voorwaartsen „liepen" in het begin niet. Midvoor Ketting miste het juiste moment van doorzetten. Dat zou later beter worden Zijn collega aan de overzijde joeg voor alsnog vlotter achter de bal. Maar zijn afgevuurde schot na tien minuten spe len kon geen eendvogel genoemd worden. De uit Indonesië gerepatrieerde doelman Raap van Beverwijk volgde zo nauwkeurig de stand van het rechter been van C. Tijm, dat diens schot van drie meter afstand bij voorbaat kans loos was. En al was het raak geweest, scheidsrechter Twisterlind had er we gens buitenspel toch geen vrede mee ge had. Raap toonde ook zijn niet geringe talenten bij een hard schot van de Nijs. Maar combineren bleek de Nijs' sterkste troef. Prachtig lepelde hij de bal voor de voeten van zijn vleugel- maat Meijer. Deze draaide rechts om D. v. Lint heen alsof deze er niet stond en plaatste op kniehoogte naar de in allerijl naar binnen gesnelde rechtsbui ten P. Tijm. Verrassend snel knalde de ze de bal ineens langs de nu voor een hopeloze taak staande Raap. 10. Dat was na ongeveer twintig minuten. AFC bleef nog even aanvallen. Goed opge- zwiept door het spel van haar onver moeibare midhalf N. Tijm, die zijn rol als aanvallende spil tot in de perfec tie vervulde, maar zoals weinige mi nuten later zou blijken verdedigend nogal te kort schoot. Zo moest doelman Popma eenmaal vlug zijn heiligdom ver laten om een Beverwijkse indringer, die vrij spel werd gelaten, een halt toe te roepen. Dit geschiedde echter niet volgens de regelen der kunst. Popma maakte hierbij een overtreding, die vrij wel niemand en ook scheidsrechter Twisterling wellicht niet, gezien zal hebben. De kleine doelwachter bleef gewond liggen, maar liep enige secon den later triomfantelijk, de bal om klemd, tussen zijn helpers vandaan, op een wijze, zoals een komediant, dat niet beter doet. Een gevaarlijke stunt op enige meters van de doellijn! Twee doelpunten in vijf minuten Een Beverwijk-doelpunt kwam toch. Rechtsbinnen S. Dekker profiteerde goed van verkeerd „timen" van AFC's linker verdedigingsbloc en schoot een afgemeten boogbal naar de door N. Tijm verwaarloosde midvoor Ketting, die zon der dralen Popma vaii dichtbij geen kans gaf. 11. Dit gebeurde vijf minu ten voor de rust. Beverwijk had nu het lek bij haar rivaal gevonden. Het dek kingssysteem van de AFC-ers begon steeds meer te falen. Eén minuut voor het rustsignral wist de gehele verde- dignig geen raad met een door H. v. Lint voor het doel geplaatste hoek schop. Via vele benen kwam de bal op wel twintig meter van het doel voor de voeten van linksbinnen Goderie. Deze bedacht zich geen moment en mikte precies langs vier hoofden en de handen van doelman Popma in de rechterbo venhoek. De onthutste AFC-verdedigers zagen tot hun schrik het net bol staan. 1-2. Weinig minuten was de tweede helft oud of het scorebord wees een 1-3 stand aan. Als een vogeltje zo vrij, volko- Schaakkampioenschap van Noord-Holland In de derde voorronde van de wed strijd om het kampioenschap schaken van Noord-Holland is het de Alkmaar se kampioen W. Kwak niet gelukt de overwinning te behalen. De 17-jarige W. Geus uit Den Helder versloeg in deze laatste ronde H. Schuurman uit Santpoort en Kwak verloor van Da vid uit Enkhuizen. De eindstand is dus: 1 W. Geus 2 punten; 2 Schuurman 1 y2 punt; David li/s punt en W. Kwak 1 punt. .,W. Geus, kampioen van Den Helder, komt dus in de finale, welke in Am sterdam zal worden gespeeld. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter H., zoon van J. Olie en Th. B. te Grotenhuis. Gehuwd: Marinus Hoek en Jan netje Smalheer. Overleden: Aagje Tromp, 81 jaar, wed. van P. J. Hofman. In hotel „Victory" te Alkmaar hield de directeur van de Noordhol landse en N.V. Hollandse Brand waarborgmaatschappijen Céres te Oudkarspel, de heer Mr. C. P. Eecen Gzn., wegens zijn 25-jarig jubileum als directeur der maatschappij Zater dagmiddag een druk bezochte re ceptie. Onder de velen die de jubila ris, mevrouw Eecen en hun gezin ge luk kwamen wensen, merkten we o.a. op de president-commissaris, de heer Mr. P. J. Oud, de burgemeester van Alkmaar en die van andere om liggende gemeeenten, de president van de rechtbank en voorts vele an dere officiële personen uit de omge ving. Tijdens de receptie werd het woord gevoerd door de heer Bakker te 's-Gravenhage, die namens personeel, agenten en inspecteur een vloerkleed aanbood. Door Mr. Eecen werd voor deze hulde hartelijk dank gezegd. Ongezond zonnebad Gisteravond omstreeks tien uur ge raakte op het Canadaplein een man buiten bewustzijn. Hij werd door enige juist passerende leden van het Rode Kruis een woning binnengedragen, waar men er in slaagde het bewustzijn we derom op te wekken. Het bleek dat de man een zonnebad aan het strand had genomen en dat hij dit zo ondeskun dig had gedaan, dat hij een eerste graad van verbranding had opgelopen. Het slachtoffer is per taxi naar zijn woning overgebracht. Eindexamen Murmellius Gymnasium Aan het Murmellius Gymnasium te Alkmaar slaagden voor het diplo ma A: P. de Vries te Hoorn; mej. H. H. E. Schermer te Hoorn. Voor diploma B: P. L. Bakker te Slootdorp; F. G. G. Boerrigter te Ber gen; F. M. F. Fels te Alkmaar. De examens worden voortgezet. Afge wezen zijn 2 candidaten voor B. Wandelsport De beide wandelsportverenigingen „De Kaaskoppen" en „H.V.Z." namen Zondag deel aan de -wandeltocht, welke was uitgeschreven door de Helderse Wandelsportvereniging, „De Zilver meeuwen". Mej. Van GeelenVan der Werf en de heer C. M. de Vet liepen naar Den Helder en namen daarna ook nog deel aan de tocht. Een woord van dank aan het bestuur der „Zilvermeeu wen" voor dc mooie boottocht rondom Texel, die de wandelaars aangeboden werd na de wandeltocht. ONVOORZICHTIGE WIELRIJDSTER Zaterdagavond omstreeks kwart over zeven kwamen een wielrijder en een wielrijdster -op de Kennemerstraat- weg nabfj de Heilooërbrug met elkaar in botsing. Eerstgenoemde kwam te vallen en liep hierbij een ernstige hoofdwonde op. Het ongeluk is te wij ten aan de onvoorzichtigheid van de wielrijdster, die geheel links van de weg reed. NOG WAT TE GOED Zaterdagmorgen is een 25-jarige schipper uit Leiden aangehouden, die nog enige gevangenisstraf te goed had. De man is in het Huis van Bewaring ingesloten. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bastogne, geprolongeerd (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Menselijk wrakhout (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De dame in Hermelijn (14 jaar). DINSDAG Bioscopen, alle theaters gesloten. MODERNE ELECTRISCHE EENVOUDIG SOLIDE GEMAKKELIJK LANGESTRAAT 10-12 ALKMAAR Gisteravond te ongeveer acht uur is de 16-jarige J. Nijman uit de Papaver straat bij het kanovaren in het Noord hollands Kanaal tussen de Spoorbrug en de Exportveiling verdronken. Nijman was met zijn vriend Snijders aan het kanovaren toen het bootje omsloeg. Terwijl Snijders naar de Noorderkade zwom, koos Nijman om onverklaarbare reden de richting van de Helderse weg. Toen hij de oever op ongeveer acht meter genaderd was, riep hij om hulp. De 31-jarige Hendrik v. d. Heuvel uit de Stuartstraat be dacht zich geen ogenblik en sprong te water. Hij slaagde er echter niet in de drenkeling te bereiken. De gemeente politie heeft, in samenwerking met de waterpolitie, het lijk opgehaald en naar het St. Elisabeth Ziekenhuis overgebracht. Militairen varen thuis Aan boord van het troepentrans portschip' General W. C. Langfitt, dat op 12 Juli te Amsterdam wordt ver wacht, bevinden zich de volgende stad- en streekgenoten: I. Tervoort, Boómaussteeg 146, Egmond-Binnen; N. A. Tromp, Verdronkenoord 61, Alk maar; J. S. Beemsterboer, Baansingel 25 b, Alkmaar; K. Jonker, Voorstraat 129, Egmond aan Zee; N. J. de Vries, Vlaandere 295, De Rijp; L. Dübbeling, Boezemsingel 34, Alkmaar; W. Lief- ting, Scharloo 1 a, Alkmaar. Met de „Sibajak", die vermoedelijk 5 Juli in Rotterdam zal aankomen, keren de navolgende personen naar ons land terug: mevr. E. Dekker- Giltjes, Broek op Langendijk, Dijk 155, met kind. J. de Graaf, Nassau - plein 42, Alkmaar. P. J. Kramer, TKMrns, Wildemanstraat 14, Alkmaar. P. J. Li.fting en echtgenote, TSMrns, Wognumsebuurt 1, Alkmaar. A. F. v. Rossum, Juliana van Stolberglaan 16, Alkmaar. (Marva schr. I) l.t.z. I S. E. Schipper, Oudkarspel. Aanbesteding Te Haarlem is vanwege de hoofd ingenieur der Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland aanbesteed de „Boordvoorzieningen van het Noord hollands Kanaal" in twee percelen. Ingeschreven werd als volgt: Eerste perceel: H. J. F. Mertens te Weert f 6300; fa. B. M. van Noordennen en Zn. te Giessendam f 5800; H. J. Vessies en A. Wierds en Co te IJmuiden f 5600 en J. de Groot te Purmerend f 5250. Tweede perceel: fa. B. M. van Noorden nen en Zn. te Giessendam f 9800 en aannemersbedrijf J. C. Koopman, Har- lingen, f 7467. Kostbaar horloge gestolen Dinsdagavond is tijdens het trainen van Alcmaria Victrix een k-ostbaar gou den horloge van f 225 uit de kleedka mer gestolen. Na een zeer uitgebreid onderzoek is de politie er Zaterdag avond in geslaagd de dader aan te hou den. De dief bleek een veertienjarige Alkmaarse jongen te zijn. JAN MOL WON IN SAPPEMEER De wielrenner Jan Mol uit Groet heeft in de Ronde van Sappemeer een keurige prestatie geleverd. Hij werd winnaar met een ronde voorsprong op de tweede aankomende Hendriks uit Hens^lo. Nodig zijnVertrouwen en medewerking Ei" was Vrijdag na afloop van de markt verschil van mening over de no tering, die aan het bord moest ver schijnen. Er stond voor fabriekskaas een prijs genoteerd van f 0.921/s per l/2 kg en volgens de mening van enkelen moest dit zijn f 0.95. De kwestie was, dat een partij kaas via de markt was afgeleverd, die deze prijs had opgebracht. De koper ver zekerde dat dit wel juist was, maar dat de verkoop reeds Woensdag had plaats gehad, dat toen ook de prijs was overeengekomen, dat de fabriek er echter prijs op stelde de kaas over de markt te laten lopen. Er is niet de minste aanleiding om aan te nemen, dat dit niet juist is. De marktmeester stelde zich op het zeer goed te verdedigen standpunt, dat voor de bepaling van de prijs, die aan het bord komt, alleen kaas in aan merking kon komen, die aan de markt ook inderdaad verhandeld was. Nu was er meer kaas, die voor een hogere prijs van de hand ging dan f 0.921/!. Een andere partij bracht f 0.94 op, doch de omstandigheden wa ren daarbij dezelfde als in het boven vermelde geval. Wat dit nu voor consequenties kan meebrengen, die ontevredenheid met zich meebrengen? ,Er zijn fabrieken, die niet aan de markt komen, maar die hun kaas ver kopen op basis van de Alkmaarse no tering. De directeuren komen natuur lijk aan de markt en ze waren van de transacties tegen f 0.94 en f 0.95 na tuurlijk geheel op de hoogte. Natuur lijk hadden ze er op gerekend een mens is nu eenmaal altijd geneigd naar zich toe te rekenen, vooral op een markt dat f 0.95 de grondslag zou zijn voor de prijs, die ze uitbe taald zouden krijgen. Toen ze echter f 0.92'/s op het bord zagen komen, be grepen ze, dat ze rekening zouden moeten houden met f 0.02V, minder. Het spreekt vanzelf, dat dit niet ging zonder protest. Enkele handelaren voegden hieraan toe, dat ze aan hun relaties al een hoogste prijs van f 0.95 hadden door gegeven, terwijl in de kranten nu een lagere notering zou verschijnen. Ze vonden dit terecht vervelend, al ge loven we, dat dit bezwaar van minder belang is dan het eerstgenoemde. Tweeërlei kaas Het bovenstaande spruit natuurlijk voort uit het feit, dat er tegenwoordig tweeërlei kaas aan de markt komt: kaas, die daar werkelijk wordt ver kocht en kaas, die alleen maar via de markt wordt afgeleverd. Vroeger werd alles aan de markt verkocht en kon een soortgelijk verschijnsel zich dus niet voordoen. Nu zijn marktnoteringen, vooral wanneer op basis daarvan wordt ver kocht, dingen, waarmee men zeer voorzichtig moet omspringen. Het doet ons genoegen te kunnen vaststel len, dat de Alkmaarse notering daar voor altijd nog in aanmerking blijkt te kunnen komen. Misverstanden als boven omschreven dienen echter te worden vermeden. Zoals reeds gezegd, dunkt ons het standpunt van de marktmeester juist. Daartegenover moet het zijn, dat de gegevens, die hij ontvangt, juist zijnen dit is practisch gesproken niet te con troleren. Wanneer een handelaar heeft gekocht op basis van de Alkmaarse markt, dan heeft hij er belang bij de prijs laag te houden en dan is het een kleinigheid om met de verkoper een afspraak te maken, zodanig, dat de hogere prijs niet in aanmerking komt voor de notering op het bord. Kwestie van vertrouwen Zo blijft alles in hoge mate een kwestie van vertrouwen. Het pro bleem kan echter gemakkelijker wor den, naarmate meer kaas wordt aan gevoerd. Ook schuilt er iets onjuist in om de eigen kaas te verkopen op ba sis van de prijs, die anderen voor hun product weten te maken. De beste oplossing is deze, dat fa brieken, die nu niet zelf komen met kaas en die toch op basis van de markt willen verkopen, althans een gedeelte daarvan aanvoeren. Ze kun nen dan hun uiterste best doen om het onderste er uit te halen en weten dan precies, wat hun kaas waard is. Het vervelende bij onze kaasmarkt Vier baders gered Gisteren is het voor de A.R.B., welke iedere Zondag de strandwacht te Ber gen aan Zee verzorgt, wel een zeer drukke dag geweest. Waren het 's morgens twee dames, die door de sterke stroming de kust niet meer konden bereiken en die door het kordaat ingrijpen van de A.R.B. behouden op het droge ge bracht werden, des middags was het een heer uit Leeuwarden, die in de zelfde netelige positie verkeerde. Ook hij werd totaal uitgeput door de leden van de brigade aan land gebracht. Na dat de A.R.B. hem ook de eerste hulp had verleend, kon hij zich weer huis waarts begeven. Of dat niet genoeg was, werd tien minuten later wederom assistentie in geroepen en ten derde male smaakte de brigade het genoegen een drenke ling op het strand te brengen. Misschien mogen wij de baders er nogmaals attent op maken, zich vooral niet roekeloos ver in zee te begeven, daar men niet allleen zijn eigen leven in de waagschaal stelt, maar ook dat van de redders. Zaterdagmiddag heerste er op het Waagplein een zenuwachtige drukte. De Gymvereniging „Turnlust" nam voor veertien dagen afscheid van Alk maar. Familieleden en kennissen wa ren naar het Waagplein gekomen om de vertrekkenden de hand te drukken. Hierna stelden allen zich in een rij op. Burgemeester Wytema wenste de tur ners na een zeer kort afscheidswoord een goede reis toe. Hierna gaf hij aan de beschermheer der vereniging Mr. G. v. Hilten een boodschap mee voor zijn collega in Bath. Onder tromgeroffel ging het vervolgens door de stad naar het station. De voorste wagen van de trein was voor de turners en turnsters gereserveerd. Op het perron werden nogmaals handen gedrukt en afscheids kussen gegeven, waarna allen zich in de wagon begaven en een plaatsje voor een der ramen trachtten te veroveren. De heer Tonny Willemse maakte de reis als pianist mee. De mascotte van de vereniging, een beertje, werd met zorg door de kleinste turnster van de troep meegedragen. Om precies 3.40 uur vertrok de trein, een juichende en wuivende troep „Engelandvaarders" medenemend. Laten wij ze een ge slaagd tournee en een behouden thuis komst toewensen. Marktberichten ALKMAAR, 3 Juli 1950. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 62 Vette koeien f 520 f 1080; 77 Nuchtere kalveren f 35 f 80; 231 Varkens per kg f 1.67f 1.70. LANGD. GROENTENCENTR., 3 Juli. 70.000 kg Aardappelen: Eersteling. 11.70 15.40, Saskia 13.10, Rode Schotten 12.80—13.40, Doré 11.40—14.30, Blauwe Eigenheimers 14.70, grote 9.80—11.90, drielingen 8.2011.50. kleine 6.70 7.60; 500 bos Peen 8; 650 stuks Bloem kool IA 28—30.10, I 14.10—21; :000 kg Rode kool 7.90—10.10; 9000 kg Gele kool 7.20—8.30; 12000 kg Witte kool 11.70—21. NOORDERMARKTBOND, 3 Juli '50. 50.000 kg Aardappelen: Eerstelingen 12.5015, grove eerstelingen 10.1012.90, Drielingen 10—11.30; Kleine f 5—f 6.10; Rode Eerstelingen 12.3013.50; Eigen heimers 18.60; 400 stuks Bloemkool f 8.19. WARMENHUIZEN, 3 Juli 1950. Aan gevoerd 3200 kg Aardappelen: Schotse muizen 1313.20; Grove 10.50, Drielin gen 89.10; Doré 12.80; 125 st. Bloem kool 12.20. is, dat verschillende belanghebbenden nog al eens hinken op twee gedachten. Vraagt men hen of ze de markt als prijszettend orgaan willen missen, dan luidt het antwoord: Nee liever niet. Maar vraagt men hen, of ze er iets voor willen doen, dan is het ant woord hetzelfde. En tochde prijs wordt nergens zo zuiver bepaald als aan een markt. Zelfs wanneer zich af en toe menings verschillen voordoen als die, waar over we boven schreven. Dierenarts en dierenvriend" Zovelen waren Zaterdagmiddag naar café Central aan het Hofplein gekomen om de heer G. J. Stokreef met diens zilveren jubileum te feliciteren, dat de bovenzaal spoedig te klein bleek om alle belangstellenden te bevatten. Het spreekt vanzelf dat deze, door veehouders georganiseerde receptie, speciaal be zocht werd door hen op wier bedrijf de hulp van de dierenarts vaak onontbeerlijk is, doch daarnaast gaven ook tientallen autoriteiten uit Alkmaar en wijde omge ving blijk van hun belangstelling bij deze grootse huldiging. Zeer velen zonden een bloemstuk als blijk van waardering voor het vele werk, dat de heer Stokreef in de afgelopen vijfentwintig jaar heeft verricht. Vriendschap met Westfriezen. De heer E. Govers Dzn., die als cere- montemeester optrad, zeide zeer ver heugd te zijn dat de heer Stokreef aan de uitnodiging van het organiserend comité gehoor heeft gegeven. Spreker had bewondering voor de wijze waarop de Geldersman in een korte spanne tijds de harten van de „stugge" West friezen heeft veroverd. De eerste be langstelling van de boer gaat uit naar zijn bedrijf. De veearts die hem bij de uitoefening van zijn werk ter zijde staat en hem van advies dient, is na enige tijd voor hem geen vreemde meer doch een medewerker en vaak een toege wijde vriend. Uitvoerig memoreerde de heer Govers het werk dat de jubilaris heeft verricht als leider van de platte- landsjeugd, bij de bestrijding van de tbc en als spreker op voorlichtings avonden. Ook mevrouw Stokreef be trok de heer Govers in zijn hartelijke toespraak. Aan het einde van zijn rede overhandigde hij de jubilaris twee albums met handtekeningen en een boekenbon. Nooit tevergeefs. Bij ontstentenis van de directeur van Openbare Werken, werd namens de ge meentereiniging het woord gevoerd door de heer H. W. Groot. Deze ver klaarde dat men nooit tevergeefs een beroep op de jubilaris heeft gedaan ais overdag of 's nachts diens aanwezigheid in de stallen van de reiniging of in dc Hertenkamp gewenst was. „U was niet alleen een dierenarts, doch bovenal een dierenvriend", zo sprak de heer Groot, wiens woorden vergezeld gin gen van een bouquet bloemen. Ds. Wesseldijk sprak als vriend tot de jubilaris. De heer Stokreef en hij zijn in de oorlogstijd samen in Polen gevangen geweest. Spreker prees de jubilaris omdat deze al degenen die de moed lieten zakken, steeds een hart on der de riem stak. Ds. Wesseldijk over handigde aan het einde van zijn toe spraak een album met de acten van de Prot. Noodgemeente uit het gevangen kamp. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heren A. Zwart, L. van Graft, Dr. D. Rempt en de heer E. Go vers Dzn., die ook mevrouw en de fa milie Stokreef in hun waarderende toespraken betrokken. Een dankwoord. De jubilaris zeide in zijn dankwoord, dat h* tot Vrijdag toen de Alkmaarsche Courant verscheen, geheel onkundig was van de verrassing die men hem had bereid. Het mooiste wat spreker zich uit de afgelopen periode kon her inneren, was, dat de plattelanders voor zijn gezin hadden gezorgd in de tijd dat hij in Polen was. De heer Stokreef. was verheugd, dat er zulke goede vriend schapsbanden waren ontstaan tussen de zogenaamde stugge Westfriezen en hem Ook waar zijn hulp als diergeneeskun dige niet van node was, had hij reeds vriendelijkheid en hartelijkheid onder vonden. Nadat de heer Stokreef de sprekers afzonderlijk geantwoord had. eindigde hij zijn rede met een woord van dank, mede namens zijn familie, aan allen die deze dag voor hem on vergetelijk hadden gemaakt. Om de Alkmaarse damtitel Deze week werd de eindstrijd inge zet met een wel zeer belangrijke par tij tussen de Haas, kampioen 1949, en Slot, één van de ernstigste gega digden van dit jaar. De Haas was gedwongen het „kerk hof-ruit te bezetten en in een moei lijke stand overzag hij een aardige combinatie en kon opgeven Overige uitslagen: A:Schuitde Jong 02; M. Oud- Verver 11. B: SmolenaarsBurgert 02; VeerJorna 20; BooyN. Oud 0—2. Door deze resultaten plaatsen de Jong en N. Oud zich in de finale, terwijl M. Oud en Burgert vrijwel ze ker zijn van hun plaats. Van de finalisten zijn er nu 6 be kend. Om de resterende 3 plaatsen voeren Tuinman, Schuit, M. Oud en Hemels nog felle strijd. De twee eerstgenoemden zijn uit gespeeld met 7 punten, terwijl M. Oud 7 en Hemels 6 pnt heeft, elk met nog 2 te spelen partijen. Voor de fi nale zjjn deze week vastgesteld de HaasN. Oud en Piederietde Jong, verder een beslissingspartij tussen Schuit en Tuinman om een plaats hierin. Gecomb. 2e en 3e klasse: KlinkhamerMiedema 02; Bak- kumBruggeman 20; Langereis Sr.Balder 20; StamKlinkhamer 2—0. SCHAAKCLUB D.O.*. De eerste uitslagen van de Zomer competitie van de schaakclub „DOS" waren: S. de BoerP. Opdam 10; J, Kooy—A. Burgert 01; P. v. Hoven J. Nijman 10; F. AppelC. Kooy 01; C. de Rooy—A. Ligthart 10; W. Speetg N. Boekei 0—1. DOVES athletieksuccessen Een ploegje DOVES-athleten heeft Zondag deelgenomen aan de wed strijden te Hoorn, waarbij goede re sultaten bereikt werden. Kees Meijer slaagde er in het clubrecord hoogspringen Junioren A te verbeteren en te brengen op 1,67 m. Hiervoor viel hem de eerste prijs ten deel. Piet Hopman won de 200 m. D in de tijd van 25,3 sec., waardoor hij naar de C-klasse promoveerde. Piet Hopman behaalde bij het discuswer pen eveneens de le prijs met een worp van 29,58 m. De 3000 m. was een Doves-aangelegenheid, want Rein Stam en Huib Groen werden hier le en 2e in de resp. tijden van 10 min. en 10 m. 1,4 sec. Verder won A. Drescher de 800 m. D in 2 min. 14,5 sec. en Arjan Couwenhoven het verspringen Meisjes met 4,78 m. Mevr. HoetStrijbis werd 2e op Discus C met een worp van 27,59 m.; Bertus Bosman 2e op de 600 m. Jun. B in de tijd van 1 m. 37,5 sec en Piet Wit 2e op de 200 m. C in de tijd van 25 sec. Zondag gaan enkele meisjes naar Velsen naar de laatste clubcompeti tiewedstrijd voor het Meisjes District Zuid. Op 16 Juli worden te Hengelo de Nederlandsche Jeugd kampioenschap pen gehouden. Van Doves zullen hier aan 3 jongens en 2 meisjes deel nemen. Op 30 Juli vindt een grote Athletiekwedstrijd plaats te Alkmaar om de „IJzeren Bokaal", een beker van 40 kg. 1 Dit is een wedstrijd met punten telling tussen de Verenigingen: Haarlem, G. A. C., Suomi, Zaanland, Lycurgus, Doves. De Doves-athleten wacht dus nog een groot aantrekkelijk programma. Inbraak in de Uloschool aan het Slem-pad Toen het waarnemend hoofd der ULO-school, de heer Janssen de heer Gesling is momenteel examinator in Dordrecht Zaterdagmorgen de school betrad, constateerde hij dat on genode gasten een bezoek hadden ge bracht. In de spreekkamer was het schrijfbureau geopend. De dieven had den echter niets van hun gading ge vonden. Uit de gang hebben zij de electrische klok meegenomen. De na- tuurkunde-kist moest 't eveneens ont gelden. Er werd een ruit gebroken, waardoor zij een microscoop konden pakken. Later zijn de ongenode gasten nog op bezoek geweest bij de LTB aan het Kanaal, alwaar examen-opgaven werden gevonden die afkomstig waren uit de ULO-school. De politie stelt éen onderzoek in. MEN WENST GEEN KLAPHEK De bewoners van de Rechte Honds- bosschelaan in Heiloo kunnen zich nog maar niet verenigen met de voor genomen afsluiting van de laan waar een klaphek moet worden geplaatst. Zij verzoeken aan Ged Staten het desbe treffende raadsbesluit niet goed te keu- rer en door overleg tot een andere op lossing te komen. Bridge-drve Doordat de Vrijdagse bridge-drive deze keer op de laatste van de maand viel, wat een grootscheeps gaan en komen van badgasten met zich mee brengt, was de opkomst in hotel „Bel- levue"' dan ook daarmee in overeen stemming. De uitslag van de wedstrij den luidt als volgt: 1. Huiberts—de Raadt 67 pt 2. Fam. Hoorning 65 pt. 3. Dr. Heringa— Mevr. Boorden 64^ p. 4. Hartgrink— Liefting 59 pt. 5~. Hopman—Dekker 58 pt. 6. Heemskerk—Berkhout 55 pt. 7. OosJonker 45 pt. 8. Gebr. Dekker 44 pt. 9. Dames Hartgrink— Dekker 41 pt. 10. Kley—Huiberts 40 pt. w Beestat Proces tegen der Neder In een civiele proc< Amsterdamse advocaat mr. A. G. Besier en d J. H. Willems uit Dei der Nederlanden ged. de nabestaanden van i van Oldebarnevelt, c lang als civiel ingenie dienst is geweest bij h derlands-Indische gou ■n-erd als NSB-er in di gearresteerd en twee een interneringskamp overgebracht. Volgens dissementsrechtbank t uitgebrachte dagvaari 1942, nadat hij 2'/= ma gedetineerd was gewe van 6 op 7 November een kort Verhoor zond stoot uit de tommygui nier zijn doodgeschotei Toen Indie onder de worden gelopen door gers, stelde men li NSB-ers, die in het li tussen de naam hadde: „de groep der onver: gens de betrokkenen 1 circa 60 gevangenen lid van de NSB wan naar Suriname. Een v Raedt van 01debarne\ vangenen werden in S kelijk in de strafgev Amsterdam" opgeslotei Augustus 1942 overgel onder Nederlandse i staande kamp op de gelegen ongeveer 55 van Paramaribo. In J de overlevenden van het m.s. „Boissevain" verscheept, zodat zij h Nederlandse regering neerd zijn gehouden. 1 tie in Amsterdam heri meer hun vrijheid en waardelijk buiten ver Twee mariniers uit 1 de bewaking van het densavannah een rol hebben kort geleden o gerechtshof 6 weken doorgebracht, maar zij op de bevelen, die zij ding zouden hebben gi Volgens afgelegde ve in het kamp „het sys lange kromsluitingen" ten de bewakers zonde: tommyguns door de be medische verzorging de gedetineerden onth De aanleiding tot h van de ingenieur Raei nevelt wordt in de th dagvaarding uitvoeri Daarin is vermeld, da samen met drie andei L. A. van Poelje, C. J, Stuhlemeijer, eind Sei weigerde een nodeloos toestand gebracht toi „omdat geen reiniging den verstrekt". De to commandant, reserve-k zou hen deswege hebt ten in de z.g. strafcel, wordt als een ruimte v ï>e gestraften zeggen «jjn, dat opsluiting in geperkte ruimte in ee maat .„een ware marl Zij zeggen voorts, dat hoop gedreven na 6 w te hebben doorgebrachl een ontvluchtingspogin Binnen twee uagen v opgespoord en des na naar de hoofdwacht v landia vervoerd, waar vangen door twee ma megen, t.w. H. Grift Op bevel van .de than: de reserve-overste der Cuyck zouden zij ondc knuppelslagen letterlijl cel zijn getrapt", waa Stuhlemeijer geboeid i van de plaatselijke co geleid. Hier werd hij, vaarding, verhoord doi overste Cuyck, alsmedi ste militaire chef op da nel J. K. Meier van t maals territoriaal con Suriname. Bij dit verh meijer een kies uit de gen. Nadat deze gevan Echtgenote a Een cafébezoeker de litie aangifte, dat zi le met een inhou honderden guldens rold". Bij onderzoel zijn vrouw, blijkl kennende, wijselijk i le uit zijn zak had dat hij vertrok. Twee doden b ongelu Zaterdagmiddag is ernstig motorongeluk men tot dusverre ni< reconstrueren. Voorbi de 28-jarige K. J. Reiji dal en zijn 41-jarige z\ dam, uit Vries (Dr.) een motorrijwiel liggen ders was overleden, d dam was zwaar gewon een ziekenhuis zonde te zijn gekomen, evei Vermoedelijk is de n boom gereden. De beid uit vissen geweest en o

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2