Belangrijke industrie breidt zich uit (Ontleend aan onze Advertentie-! Eckmann's Corsettenfabriek in nieuw pand geïnstalleerd Hoe het bedrijf groeide Bedrijfsvoetbalélftallen gaan bekeren De schoolarts heeft drukke werkkring Zijn bemoeiingen strekken zich over meer dan 10.000 kinderen uit Turnlust in Bath VAN MARSDIEP TOT IJ DONDERDAG 6 JULI 1950 Onder grote belangstelling werd gistermiddag het nieuwe fabrieksgebouw van Eckmann's Corset-lndustrie officieel in gebruik genomen. Dit was niet meiEJes met Plezier bunnen werken geleverd aan de naaizaal, waar vele nijvere handen en moderne, verplaats bare machines er modellen van maken, welke door de heer Eckmann zijn ont worpen. In de lichte, grote vertrekken heerst een prettige sfeer, waarin de alleen een heugelijke dag voor de heer Eckmann, doch ook voor de gehele gemeente, omdat Alkmaar, door de uitbreiding van deze fabriek aan Indu striële betekenis- heeft gewonnen. De heer Van Wonderen, van de Ar beidsinspectie te Haarlem, wilde naar voren brengen hoe prettig het voor zijn dienst was om met de heer Eck mann samen te werken. Niet alleen zijn de, door deze Inspectie gestelde eisen stipt nageleefd, doch zelfs voor1 schriften, die nog niet in de wet zijn vastgelegd, worden hier reeds uitge voerd. Spr, betuigde hiervoor zijn gro te erkentelijkheid. In 1934 begon de heer H. Eckmann met 't functionneren van elastieken artikelen en daarna met de fabricage van corsetten, waarna in 1935 het be drijf van de Maclaine Pontstraat naar de Oudegracht werd Qvergebracht Daar werden ook bustehouders gepro duceerd, waarvoor in het buitenland een ruim afzetgebied werd gevonden. Nadat in 1936 met de heer Dr. A. Katz een vennootschap onder firma was aangegaan, breidde het bedryf zich steeds uit. Tijdens de oorlog be rustte de leiding bij mej. J. C. Pisart, die het bedrijf na de bevrijding geheel intact aan de heer Eckmann kon terug geven. De heer Katz was echter in de moeilijke oorlogsjaren overleden. Om onafhankelijk te zijn van de in voer van het halffabrlcaat voor elas- tieke step-ins en aanverwante arti kelen, kwam in 1948 de stichting van de breierij Mar-Lyn Formcraft N.V tot stand. Amerika leverde de machi nes en een Amerikaanse deskundige leidde gedurende een half jaar een groep specialisten op. Steeds nijpen der werd het gebrek aan ruimte en ten slotte gelukte het de heer Eck mann de hand te leggen op het ge bouw van de Uitgeverij Gebr. Kluit man. Het bouwbureau van de firma F. H. Ringers Zoon maakte het gebouw gereed voor een geheel nieuwe be stemming. Op 13 Juni 1949 werd met de verbouwingswerkzaamheden een aanvang gemaakt en reeds twee maan den later kon de Mar-Lyn Formcraft N.V. in de voor haar bestemde ruimte gaan produceren. Met behoud van de gevels, is met verandering en uitbreiding der be staande gebouwen een geheel modern, licht en hygiënisch bedrijf geschapen. De nieuwe fabriek heeft een vloer oppervlakte van pl.m. 3000 M2 en een inhoud van 10.000 M3. Niets anders is behouden gebleven dan de contou ren der gevels. In Dec. 1949 werden de kantoren en ateliers hier ondergebracht en gelij- deliik werd het gehele pand in ge bruik genomen. De personeelssterkte kan nu tot 400 personen worden op gevoerd en in de naaizaal, met een op pervlakte van 520 M2. kunnen 200 naaisters een plaats vinden. Alle ruim ten zijn licht en fleurig en voldoen aan de eisen, welke men aan een mo dern bedrijf mag stellen. Het ontwerp en de uitvoering stond Onder de persoonlijke leiding van de heer F. H. Ringers met de heren P. Kroon en H. Bos als architecten en de heer W. Godschalk als uitvoerder. Een drukbezochte receptie. In de recreatiezaal, welke meer ge leek op een grote bloementuin, werd des middags een receptie gehouden. Zeer velen, waaronder burgemees ter en mevrouw Wytema, maakten van de gelegenheid gebruik om de heer en mevrouw Eckmann en hun dochters te complimenteren. Aanwezig waren o.m. de wethou ders Van Slingerland en Coerts, de gemeentesecretaris mr. R. Veendorp, ir. H. Knol, directeur van Gemeente werken, de. commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, de heren Scheffel en Grondsma van de Kamer van Koop handel en de brandweercommandant, de heer J. van Maarleveld. Burgemeester Wytema wenste als eerste spreker de heer en mevrouw Eckmann geluk met het nieuwe be drijf en herinnerde er aan, dat men in ons land na de oorlog algemeen om vestiging van industrieën roept. „Ook wij in Alkmaar streven naar uitbrei ding," aldus spreker. „Dit ultra-mo derne en prachtige bedrijf heeft onze capaciteit een stapje hoger gebracht." Spr. realiseerde zich dat een fabrieks bedrijf een zeer specifieke invloed heeft op degenen, die er werken en zag 't als een groot belang, dat Overheid en Bedrijfsleven hand in hand gaan, op dat de geestelijke weerbaarheid niet verzwakt. Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat de nieuwe fabriek niet alleen zal bijdragen tot de bloei van onze stad, maar ook tot die van ons vader land. De heer F. H. Ringers bracht de heer Eckmann dank voor het vertrou wen, dat deze gesteld had in zy'n bu reau en wenste hem geluk en voor spoed met zijn streven. In zijn dankwoord zeide de heer Eckmann, dat het niet alleen zijn ver dienste was, dat dit alles gepresteerd is. Zonder medewerking van de over heid en diverse instanties, was het zeker niet mogelijk geweest. Hij bracht dank aan allen, die aan de tot stand koming van het bedrijf hadden mede gewerkt, in het bijzonder aan de heer Ringers en zijn staf, die werk hadden verricht, waarvan hij het resultaat nooit had kunnen dromen. Met de wens, dat het de gemeente Alkmaar in alle opzichten goed zal mogen gaan, besloot de heer Eckmann zijn dank woord, waarna men nog lange tijd ge zellig bijeen bleef. Een rondgang door de fabriek. Na afloop van de receptie maakten verscheidene aanwezigen van de gele genheid gebruik, een rondgang door 't bedrijf te maken. In het moderne en zeer lichte gebouw, is op de bovenste verdieping een speciale klas voor op leiding van meisjes, die nog geheel met naaiwerk onbekend zijn. Deze op leiding staat onder leiding van een lerares en de meisjes, die bjj de aan vang van hun leertijd gesalarieerd worden, zijn na ongeveer zes weken geschikt om hun plaats op de verschil lende afdelingen in te nemen. In een ruime werkgelegenheid wor den de stoffen gesneden en daarna af- Op de, speciaal daarvoor aangeschafte machines, worden step-ins gebreid in de afdeling Mar-Lyn Formcraft N.V. De lange gebreide pijpen worden later in stukken gesneden, gestoomd en te vens krimpvrij gemaakt, waarna het model er in wordt aangebracht. Deze industrie maakt het bedrijf voor een groot deel onafhankelijk van de invoer uit het buitenland, hetgeen de finan ciële positie van ons land zeker ten goede zal komen. Het gehele gebouwencomplex heeft een Aircondition-verwarming, waar door men de temperatuur in elk jaar getijde naar wens kan regelen. Alkmaar mag trots zijn op het be zit van een dergelijk modern bedrijf, dat de gemeente als industrie-centrum aan betekenis heeft doen winnen. Uitstapje personeels vereniging Dinsdag heeft de personeelsvereni ging „Witsen en Vis" van de Jachtwerf aan de Eilandswal haar jaarlijkse va- cantietocht gehouden. De reis ging via IJmuiden en de duinkant naar Den Haag, waar het panorama Mesdag werd bezichtigd. Vervolgens toog men naar Rotterdam waar een rondvaart werd gemaakt en „Rotterdam AhoyO)" werd bezocht. Om klokslag 12 uur keerden de vacantiegangers zeer voldaan in de kaasstad weer. Burgerlijke Stand Geboren: Maria J. Ch., d. van P. J. Timmer en E. T. Schag'en. Johanna, a. van J van Drunen en G. Meijer. Theodorus, van A. Jansen en M. C. Tuinman. Ro bert, z. van F. de Jager en V. van Lierien. Getrouwd: Nicolaas C. Vink en Guur- tje G. van Diepen. Marinus Zut en Neeltje Eindt. Wilhelmus Loos en Alida Pauw. Jchan N. B. Donkersloot en Neeltje Nauta. Overleden Wjlhelmina Wittebrood, 80 jaar. Johannes W. Bakker, 67 jaar, ge huwd met T. Veth. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bastogne, geprolongeerd (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Menselijk wrakhout (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De dame in Hermelijn (14 jaar). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Kinderen van de straat (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De secretareses van mijnheer (alle leeft.); Cinema Americain, 8 uur: Northwest Stampede (tot 14 jaar o.g.) Nieuwe avonturen van Pirn, Pam en Pom P. Zuidam overleden Op 56-jarige leeftijd is hier ter stede na een langdurige ziekte overleden de heer P. Zuidam, mede-directeur van de auto- en motorbootdiensten v.h. firma P. Zuidam. De verbouwde en vergrote jabrieksruimte in de Tesselschadestraat Jubileumwedstrijd tussen 't HoogeHuys en Gecombineerd A-elftal Nu de Alkmaarse Hedrijfsvoetbalcom- petitie snel vordert, wordt de volgende week begonnen met de eerste beker ronde. Vrijdag 14 Juli n.m. 7.15 uur wort in verband met het tienjarig be staan van de voetbalvereniging ,,'t Hooge Huys" op het Alkmaar-veld een wedstrijd gespeeld tussen 't Hooge Huys en een gecombineerd elftal uit de A- afdeling. Het programma van de eerste beker ronde luidt: Maandag 10 Juli: A 4: Black Boys— SOVA, terr. Alkmaar, 7 uur; A 1: Cen tra—Conijn, Kolp. Boys, 7.15 uur; A 3: BBC 1Ringers 1, Sportpark D, 6.40 u.; A 15: Slagers—Povay II, Sportpark D, 7.45 uur; A 10: LichtbedrijvenKrom, Randers, 6.45 uur; A 13: PerzifoLasti- tina Boys, Randers, 8 uur. Dinsdag 11 Juli: A 2: Hooge Huys Stoel, Alkmaar, 7 uur; A 14: Alkm. Courant—Ringers II, Kolp. Boys, 7.15 uur. Woensdag 12 Juli: A 8: BBC II—Rei niging, Randers, 6.45 uur; A 12: Postil lonMelkboeren, Randers, 8 uur. Donderdag 13 Juli: A 11: Nagengast Telefonia, Randers, 8 uur; A 6: Vivo BoysFord Boys, Randers, 8 uur. Vrijdag 14 Juli: A 9: Hulskamp Boys —Povay 1, Randers 6.45 uur; A 5: Che vrolet Boys—Rhodesia, Randers, 8 uur. Dinsdag 18 Juli: A 7: POA—APSV II, Kolp. Boys, 7.15 uur. De Notekrakers zijn voor de eerste ronde vrijgeloot. COMPETITIE Afdeling A: Maandag 17 Juli: Reini gingSlager, terrein Randers, 8 uur; Dinsdag 18 Juli: Ringers 1Hooge Huys, Alkmaar, 7 uur; Woensdag 19 Juli; LichtbedrijvenPostiljon, Randers, 6.45 uur; Vrijdag 21 Juli: Chevroletboys Telefonia, Randers, 6.45 uur. Afd. B: Maandag 17 Juli: BBC 1 Krom, Kolp. Boys, 7.15 uur; Woensdag '19 Juli: Hulskamp BoysMelkboeren, Randers, 8 uur; Vrijdag 21 Juli: Nagen gastPerzifo, Randers, 8 uur. Afdeling C: Maandag 17 Juli: Ringers IICentra, Alkmaar, 7 uur; Donderdag 20 Juli: BBC IIFord Boys, Randers 6.45 uur; Donderdag 20 Juli: Black BoysNotenkrakers, Randers 8 uur. 14. „Beste jongens, laten jullie mij nu eens even uitspreken", begint me neer Haas opnieuw. „Als er niemand thuis is, wordt je natuurlijk ook niet opengedaan. Dan ga je naar een vol gende klant. Maar.... laten we aan nemen dat er wel iemand thuis is. De dame in kwestie zal dan vragen: „Waar komt U voor?" Dan begint jullie taak. Je antwoordt dan: „Me vrouw, wij komen bij U om U te hel pen. Te helpen in de huishouding". Als die mevrouw dan vraagt: „Hoe zo?" dan moet je het volgende ant woorden: „Wij zullen U helpen bij de strijd tegen het vuil. Tot nu toe moest U steeds hard werken met stoffer en blik om Uw huis schoon te houden. U werd daar doodmoe van. Maar nu is dat afgelopen. Wij zullen daar een eind aan maken." De heer Haas slaat in het vuur van zijn rede met de vuist op tafel en de drie hondjes luisteren in gespannen aandacht. TE GROTE BOCHT WERD NOODLOTTIG Gistermiddag omstreeks half drie kwam een grote vrachtwagen, die van de Kaarsemakersgracht de Kanaalkade opreed en die hierbij een te grote bocht moest nemen in botsing met een van de Friesebrug komende personen auto. Beide wageijs werden beschadigd. Mulo-examens Voor het MULO-diploma A slaagden gisteren de volgende candidaten: J. P. C. Torenvlied, J. S. Flens, W. H. H. Ma rie, mej. L. B. van Burken, allen uit Alkmaar; F. J. A. Beers, Heiloo; H. v. d. Bremen, Bergen; S. Rol, Schoorl; L. J. Bakker,' Slootdorp; C. S. Veerdig, Hippolytushoef; P. Spoelstra, Enkhui zen; J. A, Mobach, Den Helder; mej. M. J. Kunst, Den Helder; mej. B. de Graaf, Wormerveer; J. Rovers, Wormèr- veer; H. Sikma, Zaandam; W. J, Berk hout, Krommenie. Voor het diploma B slaagden: G. Ko ning. Akersloot; C. de Klerk, Alkmaar; J. Slot, Alkmaar; J. B. Kramer, Alk maar; M. de Boer, Broek op Langen- dijk; E. van Beek, Eierland; C. van Heerwaarden, Slootdorp; mej. A. C. de Grave, Texel; W. M. Bakker, Den Hoorn; G. J. Mulder, Nieuwe Niedorp; mej. G. H. Bakker, Den Oever; G. W. Lanting. Wieringerwerf. Afgewezen werden zes candidaten. Drie boefjes De politie heeft drie twaalfjarige jongens aangehouden, die Zondag het kantoor van de Raad van Arbeid bin nendrongen, De jongens maakten enige kasten en bureaux open, waardoor zij zich meester konden maken van kleine geldbedragen. Het gestolene kon, be houdens een bedrag van f 5 en een vul potlood, worden achterhaald. Twee jon gens werden geverbaliseerd ter zake van diefstal en de derde wegens heling. Geen visserslatijn De heer J. Kwant uit de Madelief- straat, die hedenochtend in het Noord hollands Kanaal hengelde, slaagde er in een reuzensnoek van 2414 pond op de kant te brengen. Het beest had een karpertje van ruim dertig centimeter in zijn maag. Eindexamens Rijks Hogere Burgerschool Geslaagd zijn de candidaten: K. Edzes, J. de Graaf, M. J. F. Hovis, Ac. Jy. Kiers, Ma. Ly. Koorn, Ne. van Maarleveld en Me. Tha. Swager te Alkmaar; J. de Bruijn, A. Kroo- nenburg en L. J, Wols te Castricuni; R. Donia te Warmenhuizen; R. Duim te Uitgeest; Me. Koopmans te Barsingerhorn; C. Langedijk te Oudkarspel; F. M. Moll, ld. Möller en H. Wigard te Heiloo. De gezondheidstoestand over het algemeen gunstig De schoolarts te Alkmaar, de heer G. D. Swanenburg de Veye, heeft als gewoonlijk zijn verslag over het afge lopen jaar rondgezonden en daaruit blijkt, dat deze medische schooldienst weer veel en verdienstelijk werk heeft verricht. Het geneeskundig school toezicht had een geregeld verloop. Het was verleden jaar nog niet mogelijk er de leerlingen van de nijverheids scholen in te betrekken daar nog niet tot de aanstelling' van een tweede schoolarts kon worden overgegaan. Het aantal leerlingen, dat onder de huidige schoolarts ressorteert heeft reeds de 10.000 overschreden en de hoop wordt geuit, dat spoedig tot aanstelling van een tweede arts kan worden overgegaan. De Commissie Een kijkje in de naaizaal van Beheer, bestaande uit de burge meesters van Alkmaar, Heiloo en Lim- men deelt evenwel mede, dat wanneer het hoofd ener inrichting van nijver heidsonderwijs het nodig oordeelde, dat de schoolarts of de schoolver- pleegster een onderzoek ter plaatse instelde daaraan vanzelfsprekend on middellijk gevolg werd gegeven. De werkzaamheden. Evenals het vorige jaar waren bij de dienst Alkmaar, Heiloo en Limmen 44 scholen aangesloten, welk aantal met de nieuwe Jan Ligthartschool werd vermeerderd. Het aantal leer lingen van alle scholen tezamen is met ongeveer 400 vermeerderd. Niet min der dan 2887 leerlingen werden volle dig onderzocht, namelijk 300 van de kleuterscholen, 900 uit de eerste, 874 uit de derde en 659 uit de zesde klasse der lagere scholen, alsmede 154 van enkele U.L.O.-srholen. Op zeer verscheidene ziekten en af wijkingen werd een onderzoek inge steld waarover het verslag een uit voerig overzicht publieeert. Huid ziekten, hoofdonreinheid en het onder zoek van tanden en kiezen namen daarbij natuurlijk een vooraanstaande plaats in. Over het algemeen werd ge constateerd, dat het gebit der kinde ren veel te wensen overlaat en een schooltandartsendienst ls dan ook dringend gewenst. Hoewel deze alleen nog maar het gebit van de kinderen uit de eerste klas zal behandelen kan daardoor en door doeltreffende pro paganda op de duur een belangrijke stap op het pad naar een gezond gebit worden gezet. Het gebit van 1290 kinderen was goed, dat van 781 kin deren matig en dat van 362 slecht. Het onderzoek naar tuberculose. Bij vrijwel alle onderzochte leerlin gen werd de tuberculosehuidproef uit gevoerd om de positief reagerenden te laten doorlichten. Het is teleurstel lend. dat nog niet is uitgemaakt of de thans toegepaste methode van Mé- rieux dan wel die van Pirquet de voor keur moet worden gegeven. Dit zou moeten blijken uit een vergelijkend onderzoek, dat reeds een jaar geleden door vrijwel alle schoolartsen in deze provincie zou worden ingesteld, maar waarvan de resultaten nog niet be kend zijn. Uit een inmiddels in Alk maar en Bergen ingesteld onderzoek is gebleken, dat in verreweg de mees te gevallen de uitkomst gelijk bleef, maar dat, wanneer er verschil was, er iets- meer gevallen waren waarbij Mérieux positief en Pirquet negatief was, dan omgekeerd. Van de 7 positief reagerende kleu ters bleken er 2 reeds onder contróle van het Consultatiebureau voor t.b.c.- bestrijding te staan. Eén der kleuters moest wegens een geringe longafwij king In de lighallen worden opgeno men. Van de 23 positief reagerende kin deren der U.L.O.-scholen leverde een school te Alkmaar er 17 op, bij een onderzoek van 83 kinderen. Eén daar van moest in een sanatorium worden ongenomen. Helaas wensten de ouders daaraan geen gevolg te gevfen, zodat deze leerling thans onder voor gene zing weinig gunstige omstandigheden thuis verpleegd wordt. Bij de overi gen werden geen of geen ernstige af wijkingen gevonden, of bleken de on derzochten reeds gecontroleerd te wor den. Toen een leerling van één der scholen onder voor t.b,.c. verdachte omstandigheden vrij plotseling over leden was, werden alle leerlingen uit zijn klas, alsmede de leerkrachten met medewerking van het consultatie bureau onderzocht. Een leerling met verschijnselen van een waarschijnlijk tuberculose pleuritis werd bedrust en behandeling voorgeschreven. Besmettelijke ziekten. Mazelen, kinkhoest, waterpokken en bof kwamen in geringe mate voor. Er werden geen gevallen van roodvonk en diphterie gemeld. Toch is het wel zeker, dat zich enkele gevallen van roodvonk bij schoolkinderen hebben voorgedaan. Er werd niet ingeënt te gen diphtherie. Men zal daartoe dit jaar overgaan bij leerlingen van de kleuterscholen en van de eerste klas sen der lagere scholen. Er kwamen weinig besmettelijke huidziekten voor en het aantal gevallen van scabiës was 5 bij ruim 2400 leerlingen der lagere scholen. Het vorig jaar was dit aantal gevallen 20 bij ruim 2700 leerlingen. Onderzoek naar het hoofdonrein. Het percentage hoofdonrein was nog lager dan het vorige jaar, maar op enkele scholen moesten de verpleeg sters daaraan, door het toenemen van het aantal gevallen extra zorg beste den. Lichamelijke opvoeding. De schoolarts kreeg de indruk, dat het aantal ouders, dat het nut en het belang van een goede lichamelijke op voeding van hun kinderen gaat inzien toeneemt, al zijn de practische resul taten daarvan nog niet ln overeen stemming met de goede wil. De fi nanciële factor speelt daarbij de groot ste rol. Nu wegens bepaalde houdingsafwij kingen bijzondere (heil)gymnastiek juist voor kinderen uit financieel niet of weinig draagkrachtige gezinnen dikwijls zo wenselijk of noodzakelijk is, mag het besluit der ziekenfondsen om in het vervolg voor een dergelijke behandeling geen vergoeding meer Le geven, in hoge mate betreurd worden. Diversen. Op de B.L.O.-school werden van de 33 opgegeven leerlingen er na medisch en testonderzoek 29 toegelaten. Voor de R.K. school voor B.L.O. werden 26 kinderen medisch onderzocht waarvan de meeste reeds enige tijd op schooi waren. Door bemiddeling van de 3 vereni gingen, die het uitzenden van het zwakke kind naar buiten verzorgen, konden dit jaar weer een aantal daar voor in aanmerking komende kinde ren uitgezocht en gekeurd door de schoolarts in koloniehuizen worden opgenomen. De schoolarts wijst met grote nadruk op de wenselijkheid om voor het omvangrijke werk althans over enige assistentie te beschikken. Het aantal consulten op de 20 in dit jaar gehouden spreekuren bedroeg 80. Daarbij werden 31 kinderen vol ledig en 59 gedeeltelijk onderzocht, waarbij er 12 naar de huisarts werden verwezen. Mr. G. van Hilten deelt ons in telegramstijl mede, dat de reis van Turnlust naar Bath een vlot verloop had en door goed weer werd begun stigd. Hoewel de zee kalm was bleken enkele deelnemers toch last van zee ziekte te hebben. Bij de douane werden geen moeilijkheden ondervonden. Na de landing in Tilbury ging het Der trein naar Frenchurch Street Station en per ondergrondse naar het Paddington Station, waar twee uur gewacht moest worden. De tijd werd gekort door het luisteren naar het orkest van de spoor wegen, dat op het station speelde. Om 3.20 uur kwam men in Bath aan. Het zonnetje was doorgebroken en een grote menigte wachtte de Hollandse gasten op. Er werd een mars door de stad naar het Paviljoen gemaakt waar de Hol landers over de diverse gastheren ver deeld werden. Gistermorgen werd de generale re petitie gehouden. Nader wordt ons gemeld: Maandagmorgen en ook Maandag middag is er in het Paviljoen gerepe teerd. 's Avonds was het Paviljoen ge heel uitverkocht omdat daar de verkie zing plaats vond van een Carnavalsko ningin uit de- laatste 55 overgebleven mededingsters. Er waren ongeveer 1709 belangstellenden en er was geen plaats je meer open. In de tijd tussen het verschijnen van de laatste 55 deelneemsters en het be kend maken van de uitslag werden diverse balletten uitgevoerd en kreeg Turnlust een half uur gelegenheid haar prestaties te tonen. De avond begon met muziek van een dansband, gevolgd door het optreden van meisjes van „The Spa School of dancing". Daarna traden de 55 adspl- rant-koninginnen in het strijdperk. Vervolgens trad Turnlust op de voor grond. Vermeldingswaard is, dat er bij een der balletten acht ballen in de zaal werden geworden, waarvan er drie ge merkt waren. De toeschouwers die deze vingen kregen een kaas. Het optreden van Turnlust was ln alle opzichten een succes. Ongeveer half elf werd de feestelijke avond be ëindigd. Gelukkig werd beter weer ge constateerd. De lucht was bewolkt, maar het was iets warmer en het bleef droog. Dinsdag is er gerepeteerd, 's Avonds was er een galabal in Pumproom: De Carnavalkoningin werd door de Mayor (Councellor miss Kathleen Harper) ge kroond. Turnlust zou daarna een korte uit voering geven. Woensdag, heden, Vrijdag en Zater dag worden twee maal daags uitvoe ringen gegeven op het voetbalveld Twertow Park. Tot arts bevorderd Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam is tot arts bevorderd de heer J. L. ten Brink te Alkmaar. ONGEWENSTE VREEMDELING Er is een 36-jarige vreemdelinge van Duitse nationaliteit aangehouden, die vanaf Januari illegaal in Alkmaar ver bleef. Zij zal vandaag over de grens gezet worden. DIERENBESCHERMING Zwervend is op de Laat aangetroffen een dwergkeesj'e (wit, teef, pl.m. 9 maanden oud). Nog steeds zwerft een rood bruine lang harige hond in Alkmaar. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoe gen bij Inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alk maar. OPBRENGST TWEE SANATORIA-COLLECTE De opbrengst van de collecte, welke Zater dag is gehouden bedraagt f 1261,88. Tussen het gemeentebestuur van Be verwijk en het Ned. Israëlitisch Kerk genootschap is overeenstemming be reikt over de opheffing van de Israëli tische begraafplaats aan de Kuikens- weg. De stoffelijke resten zullen wor den overgebracht naar de alg. begraaf plaats „Duinrust". Beynes' Spoorwa- genfabriek te Beverwijk zal de be schikking krijgen over een eigen stop plaats even ten Noorden van 't station. In Den Helder is een jiu-jitsu-ver- eniging opgericht. In de haven van Zaandam zijn in het eerste halfjaar 157 zeeschepen aangeko men, tegen 84 in dezelfde periode van 1949. Een Zaandamse havenarbeider die niet voldaan had aan een bevel van een agent om assistentie te halen bij het opbrengen 'van een dronken schepeling, werd veroordeeld tot f 15 boete of 3 dagen hechtenis. Gisteren vergader: de heer Liempt te O gelijks bestuur en hc banne Oudkarspel. I de heer L. Kalven deeld, dat de nieuwe werking is getreden drag van 50 cent alge Is. Voorts werd mi meest ondiepe plaatse zullen worden uitged len zullen worden ge tering te brengen i; gracht en de vaart aa de Dorpsstraat te Ou: betering van de Spoo middelend worden gesteld werd de rekei j949. Deze sloot in on bedrag van f 16725,2' met f 14556,86. Het v draagt f 2168,41. Ook 1950 vastgesteld. Deze sten met f 1851,07 en f 1736,74 met en voi f 114,33. Op een de: werd door de voorz dat de omslag dit blijft, namelijk f 14 p Binnen afzienbare tijd ».k. kleuterschool geopen: parochiaal kerkbeituur ii aangekocht het tegenover legen dubbel woonhuis, de wed. Jonker en de h de bedoeling zowol een lokaal in te richten. Verm pi.m. 45 leerlingen tellen rij ongeveer half Septerr worden genomen. VOETBAL WE Hedenavond om z< het DTS-terrein een worden gespeeld tusi arbeiders en een elft neel van de firma J. 1 gang is vrij. LEERKRACHT Met ingang van 1 Sept derwijzer aan de Christel alhier benoemd do heer Anjum (Fr). Gisteren is in de zut de firma Stenneberg t gedijk een bazar ge van het sanatorium Harderwijk. De fabr doel belangeloos bei De bazar die gister; uur door mevrouw S werd is een groot Men kan wel zegge dorp zijn mëdewerkin Mooie kleren, twee prachtig glaswerk, sp: alles was er te koop. grabbeltonnen, een sj: zelligheid. Veel belang voor de Amerikaanse i Jan Simonsz Wagen: werd gekookt, terwi Adema limonade en c chocolade schonk. All van de bazar. De laats den bij opbod verkoel ongeveer 1000 bezoe som van f 1842,29 opg SCHOOLHOOFD Het bestuur v.n de chi bouwschool heeft de heer laasga benoemd tot hoofd Het tegenwoordige hoo veen, zal de school helf 1 Voeding en hu De Plattelandsvrouw© voorzitsterschap van m op 30 Juni bijeen om m ©preken over „Voeding Deze lezing ging uit tingsbureau van de Voi 'eerste gedeelte van haai de spreekster de verst stoffen die ons lichaan het té doen groeien en den en waarin ook de hoeveelheden vitaminen rijke rol spelen. In de legenheid tót het stelle dieet-gebied, waarvan werd gemaakt. Vervolg* tuttige wenken voor ht meest noodzakelijke le waarschuwde voor het t< kinderen, wat de eetlusl temonnaie bezwaart. He alle uitgaven is noodz goed overzicht. Tenslott —De Jong nog een rela name met vijf andere c aan de huisvrouwencur Hogeschool. Onze plaatsgenoot, de hc voor" het aan de gemeente sterdam afgenomen candi< kunde.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2