Piet Nortiers visie op Dutch T.T. Sport in 't kort Fischer en Aus der Fünten voor de Raad van Cassatie WEK DE GAL IN UW LEVER OP Dertien nationaliteiten starten op het fraaie circuit van Assen Renners komen graag Tegen beiden de doodstraf geëist Korea vandaag: Amerikaanse missie naar Zuidoost- Azie Het Radioprogramma DONDERDAG 6 JULI 1050 Zaterdag razen de motoren in Drente ptET NORTIER, de bekende radioreporter van de T.T.-races, heeft op enthousiaste wijze verteld, dat de komende jubileumraces de grootste en meest internationale races zijn, die ooit in de wereld werden gehouden. Hij baseerde deze uitspraak op de dertien nationaliteiten, die aan de Dutch T.T. deelnemen en de negentien soorten motoren, die In de verschillende klassen uitkomen, terwijl hg daarnevens onthulde, dat alle rijders, die in de baan komen, over zodanige rycapaciteiten en machines beschikken, dat de strijd om de topplaatsen wordt uitgevochten tussen de allerbeste rijders op het allerbeste materiaal. En wanneer onze Nederlandse knapen, Piet Knijnen- burg, Doe van Rijswijk, Henk Pelikaan en anderen, zich bij de eerste tien weten te klasseren, dan mag zulks een prestatie worden genoemd, die er zijn mag. genomen veiligheidsmaatregelen heb ben steeds ernstige ongelukken voor komen. Destijds heeft de TT-commissie een commissie ingesteld die tot taak had renners te werven. Deze commissie heeft in het verleden prachtig werk verricht en er voor kunnen zorgen dat de allerbeste rijders in Assen kwamen Dit jaar is er een record deelname (125 c.c. 30, 350 c.c. 56 en 500 c.c. 51 ren ners) doch de wervingscommissie heeft biervoor geen enkele reis behoeven te maken. De aangiften kwamen vanzelf binnen. Worden dergelijke races in andere landen somwijlen welhaast een „ver toning", in Assen is dat niet het ge val. In Assen is het n.l. gebleven zoals het tijdens de eerste race te Rolde was, gezellig, knus, vol sfeer. Heel Assen viert feest ter gelegenheid van de TT, de rijders zijn meestal ondergebracht bij particulieren en zij vinden dit pret tig, zij denken dat Assen gedurende deze dagen „Nederland" is en dat zij dus door heel Nederland worden wel kom geheten en toegejuicht. Zij komen naar Nederland als gasten, nou ja, wel om iets te verdienen en gaarne om de race te winnen, maar toch, Nederland heeft geen enkele voorkeur voor een rijder, zodat de sportiviteit hoogtij viert. Bovendien is er geen circuit ter we reld zo veilig als het Circuit van Drenthe terwijl het toch een der snelste ls. De Australiërs Hinton en Morrison zijn zelfs van mening dat het onmoge lijk is in Assen ongelukken te krijgen, want, zo verklaarden z(j verleden jaar, als je de bocht uitvliegt dan wordt je keurig door stropakken opgevangen, je zeilt even door en gaat dan rustig in een welland liggen. In Assen vallen zeker evenveel rij ders als tijdens races in andere landen, zo verzekerde de heer Nortier, doch de KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk: Beroepen te Overschild: F. van Nieuwpoort, candi- daat en hulpprediker te Scheveningen. Aangenomen naar Welsrijp en Bayum (toezegging): S. Kooistra te St. Anna Parochie. Bedankt voor Oude Tonge: D. B. van Lokhorst te Bergsenhoek. Aangenomen tot hulpprediker te Feijen- oord: R. Alers, theologisch student; id. te Utrecht, wijk I, G. Stekelenburg, theologisch student. Gereformeerde Kerken: Beroepen te Opperdoes: H. C. Endedijk, candidaat te Amstelveen. Aangenomen naar Reeuwljk: J. Kaptein, res. legerpredi- kant te Lochem. Geref. Kerk Art. 31 K.O.: Bedankt voor Zuidlaren: J. de Wal te Rijnsburg. Invalide vluchtelingen in het Nederlandse arbeids proces Eind Juli zullen 23 invalide vluchte lingen, die zich in de Britse zóne van Duitsland bevinden en verzorgd wor den door de International Refugees Or ganization, in ons land worden opge nomen. Deze kleine groep is door een Nederlandse commissie geselecteerd, waarbij vooral gelet is op vakbekwaam heid. Er bevinden zich nog vele van dergelijke vluchtelingen in de kampen in Duitsland en, hoewel ons land na tuurlijk geen grote groepen ontheem den kan opnemen, heeft men in inter nationale kringen tooh grote waarde ring voor de wijze, waarop Nederland als eerste land zijn volle medewerking verleent om de problemen te helpen oplossen. Er kan dus op interessante races worden gerekend, en men kan bij voorbeeld verzekerd zijn van span ning. Verkeersregeling. J-jET ZOU een misdaad zijn, aldus de heer Nortier, de mensen deze races te onthouden, doch naar uit latere mededelingen bleek, de mensen iaten beslist niet de kans voorbijgaan om de races te volgen, want er is nog niet één keer zo'n overweldigende aan vrage van kaarten geweest. De weg langs de Smildervaart zal na afloop verboden zijn voor verkeer in Noordelijke richting, terwijl men ook niet meer vanaf Laaghalen per auto naar Smilde kan rijden. Het ver keer zal vanuit een boven het circuit en de aan- en afvoerwegen cirkelend vliegtuig worden geleid. Wat de medische kant betreft, er zullen 9 doktersposten met zestien doktoren worden ingericht, er worden 9 ziekenauto's rondom het circuit ge heid worden g e a®.ngelegel1- posteerd en er zullen 38 dubbelpos- heid worden, want in deze klasse rij I w Zal Gianni Leonie prognoses omverwerpen? JJE 350 c.c. zal dit jaar zeer waar den 11 Nortons, 27 Velocettes en 16 A.J.S.-machines. Norton heeft nog steeds één cylinder, doch Joe Craig heeft een renner ontdekt n.l. Duke, die zeer veel belooft. Hij komt met Locket in deze race uit. Het drietal van A.J.S. is even wel ook niet voor een kleintje vervaard n.l. Lesley Graham, Frend en Jensen en wanneer men de indrukwekkende rij Velocettes ziet en men neemt kennis van de namen der rijders, dan doet dit een grootse strijd verwachten, temeer daar er een pikant bijzonderheidje is dat alle prognoses omver kan werpen, n,l. Gianni Leoni op een 250 c.c. Guzzi, een zeer snelle machine die In staat is voor een bijzondere verrassing te zor gen. De 175 c.c. wordt een Italiaanse kwestie, want de Spaanse Montesa zal het in snelheid moeten afleggen tegen de Italiaanse Mondials, M.V.'s en Morini's. Dick Renooy op Eysink zal met zijn stalgenoot van Zutphen natuurlijk zijn uiterste best doen, maar de kans op succes is toch niet groot. Ir. Remor construeerde 4 cylinder M.V. JS NORTON weer ongenaakbaar? Niks van te zeggen, zei Piet Nor tier. Verleden jaar was Gilera iets sneller Man A.J.S. en A.J.S. iets snel ler dan Norton. Dit jaar heeft Norton de A.J.S. op het eiland Man versla gen en dus kan men concluderen dat Norton nu even snel is als Gilera. Ech ter ook Gilera heeft natuurlijk niet stilgezeten en we moeten dus maar afwachten wat zich Zaterdag op het Circuit zal afspelen. Ir. Remor, de Instructeur van de jan kende vierpitter Gilera is evenwel in dienst getreden van de Meccanica Verg- hera (M.V.) en hij heeft nu ook een vier cylinder M.V. ontworpen, waarvan een drietal over het circuit in Drenthe komt huilen. Wat kan deze M.V.? Het wordt dus een strijd tussen En geland (Norton en A.J.S.) en Italië (Gilera en M.V.) maardeze mer ken willen onderling natuurlijk ook nog wel graag een robbertje boksen. ten van de E.H.B.O. zijn. Starten met licht signalen De wedstrijdcommissie van de T.T. is de mening toegedaan dat het starten met de Oranjevlag van een groot veld renners moeilijk heden oplevert, wijl de achter in de colonne staande renners dit signaal onmogelijk kunnen zien en daarom eerst kunnen afrijden indien de voor hen staande renners vol gas wegstuiven. Dit jaar zal voor' het eerst met lichtsignalen worden gestart, Op een bepaalde hoogte vóór de start lijn wordt een lichtinstallatie aan gebracht, welke het licht naar vier zijden uitstraalt, zodat ook het pu bliek duidelijk kan zien wat er gebeurt. Eén minuut vóór het grote mo ment gaat het bovenste rode licht aan, 30 seconden later het oranje- licht en weer een halve minuut later, het moment van de start dus, brandt het groene licht. Hierdoor bereikt men dat alle ren ners, dus ook zij die achter in het peloton staan, precies weten wan neer er afgereden kan worden. De Engelse coureur Artie Bell, die Zondag tijdens de races om de Grote Prijs van Belgie op het circuit van Fancorchamps ten val kwam en ern stig gewond werd. Hoewel het levensgevaar is geweken, zal Bell Zaterdag niet in de Dutch T.T. kunnen starten. Bob Spears overleden Sedgman en Patty in de finale te Wimbledon De Australiër Bob Spears, een der grootste wielrenners van alle tijden is op 56-jarige leeftijd in het Ameri kaanse hospitaal te Parijs aan kanker overleden. In 1920 werd hij o.m- we reldkampioen. Dank zij een prachtig herstel, nadat hij twee sets had achter gestaan heeft de jonge Australische kampioen Sedgman zich ten koste van Drqjmy in de finale van het herenenkelspel te Wimbledon geplaatst. Evenals te gen Larsen ontplooide Sedgman zijn grote kracht pas op het ogenblik toen hij met de rug tegen de muur stond. Levenslang voor Veefkind De Bijzondere Raad Van Cassatie heeft de Haagse politieman J. H. Veefkind wegens samenwerking met de Sicher- heitspolizei tijdens de bezetting in hoogste instantie tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Het Bijz. Hof in Den Haag had hem tot dezelfde straf veroordeeld. DE NELLY OP WEG NAAR NEDERLAND Het troepenschip Nelly, met 1593 passagiers, is op 3 Juli van Tandjong Priok naar Nederland vertrokken. Aan boord bevinden zich militairen van KNIL en KL, velen met hun gezin. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS? Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 Juli 1.426.516 tegen 1.413.631 op 1 Juni. Op 1 Juni waren er 490.458 aan geslotenen op het rijksradiodistributie- net tegen 492.659 op 1 Mei. De oudste inwoner van Hilversum, de 101-jarige Opa van Leeuwen, is de zer dagen overleden. Tot voor kort werkte hij nog bijna dagelijks in de tuin. De Italiaanse renner Nello Pagani met zijn helpers De uitslag was SedgmanDrobny 3 6, 36, 63, 75, 62. In de andere demi-finale demonstreerde de Ameri kaan Budge Patty een grote superio riteit. Zijn landgenoot Seixas kreeg hierdoor geen kans. De eindstand was 6—3, 5—7, 6—2, 7—5. De kwart-finales in het dames enkelspel waren een Amerikaanse aangelegenheid. Louise Brough sloeg Shirley Fry met 26, 63, 60; Gus- sie Moran verloor van Margaret Du- pont-Osborne met 46, 46; Doris Hart versloeg Barbara Schofield 61, 61 en Patricia Todd klopte de Brit se mevr. Harrison met 62, 62. De Nieuw-Zeelandse Athletiek- bond heeft 25 buitenlandse athleten, w.o. Wim Slijkhuis, Reiff, Heino, de Zweed Eriksson en de Fransman Ver nier uitgenodigd tussen 27 December en 2 Januari aan enkele wedstrijden in Nieuw-Zeeland deel te nemen. In Engeland is de Henley Royal Regatta begonnen. In de series voor de Thames Cup (achten) wonnen de beide Amerikaanse ploegen: Yale University en Kent School. In de se ries voor de Diamond Sculls boekte de Britse crack Tony Rowe een ge makkelijke zege op de Belgische kam pioen Piessens, terwijl Lutz (G.B.) de Amerikaan Mc. Creesh uitschakelde. Rol Marie 40 ets. ACTIE TEGEN CHINEZEN IN BIRMA Birmaanse regeringstroepen rekenen thans af met 1500 Chinese nationalisti sche troepen en 200 van hun aanhan gers, die in botsing zijn gekomen met Birmaanse troepen, wapens aan dorpe lingen verkopen en zich wederrechte lijk rijst en andere zaken toeëigenen. Twee namen zullen lange jaren ver bonden blijven aan het rampzalige lot van de Nederlandse Joden gedurende de jaren der Duitse bezetting. Het zijn de namen van de Duitsers Aus der Fünten en Fischer, aldus gistermorgen de procureur-fiscaal bjj de Bijzondere Raad van Cassatie in zjjn conclusie in de zaak tegen deze belde SIPO-agenten, Hij concludeerde voor beiden tot de doodstraf. Als eerste verscheen de 49-jarige Fischer uit Diisseldorp voor de Raad. Hij was gedurende de bezetting leider van het Judenreferat in Den Haag en heeft als zodanig medegewerkt aan de deportatie van dertienduizend Joden uit Den Haag en omstreken. Behalve dit werd hem ook het mishandelen van Joden en van mensen, die Joden had den geholpen, verweten. Deswege had het bijzondere hof in Den Haag hem tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Fischer zeide het te beteruren, dat dit alles was gebeurd en dat hij bij het Judenreferat had gezeten. Hij beriep zich voorts op de stelling „Bevel is bevel". Hij was ambtenaar geweest, die bevelen had moeten opvolgen. Aus der Fünten, die in Amsterdam leider van de Zentralstelle fur Jüdi- sche Auswanderung was geweest, had daar de razzia's op Joden georgani seerd en was er meermalen bij geweest. Ook had hij 't krankzinnigengesticht Het Apeldoornse Bos laten ontruimen en de patiënten naar Polen gezonden. In een rede te Westerbork had hij de Jo- Rechtsherstel voor personeel van de Arbeidsdienst? Er worden op het ogenblik pogingen in het werk gesteld voor die oud-NAD- leden, die het bewijs kunnen leveren van hun trouw aan de vaderlandse zaak gedurende de bezetting, rechts herstel te verkrijgen. De Centrale Raad van Beroep in Ambtenarenzaken heeft bij uitspraken van 15 Maart 1949 o.m. bepaald, dat het tijdens de bezetting aan de betreffende kaderleden verleend ontslag moet wor den herzien in dier voege, dat het in gaat op de dag, waarop het grondge bied van het Rijk is bevrijd, voorts dat hun rechtspositie moet worden geregeld en dat aan hen een schadeloosstelling moet worden uitgekeerd. den met deportatie naar Polen ge dreigd, wanneer zij zich niet lieten steriliseren. Ook deze verdachte beriep zich er op, dat hij ambtenaar was ge weest, die bevelen moest opvolgen. „U was zo'n ambtenaar in hart en nieren, dat u niet eens meer wist, wat voor misdaden u beging," merkte een der raadsheren op. De procureur-fiscaal, mr. baron van Voorst tot Voorst, achtte de kwalifica tie „duivels in mensengedaante" voor deze lieden nog te zwak. "ij achtte hen schuldig aan het voortgezet misdrijf van mensenroof en het voortgezet mis drijf van moord en eiste daarom uit een oogpunt van handhaving der wet ten van menselijkheid de zwaarst# straf de enig juiste. Amsterdam-NNoordholl. KNVB-elftal een week later In verband met de hevige regenval is de gisteravond in het kader van de Amsterdamse Sportweek op het Volewijckers-terrein te Amsterdam vastgestelde wedstrijd Amsterdam- Noord (bestaande uit eerste klasse spelers van Volewijckers en DWV) Noordhollands KNVB-elftal, afgelast. Deze ontmoeting vindt nu volgende week Woensdagavond plaats. De communistische Chinese rege ring zal een vijfjarenplan opstellen, met de uitvoering waarvan het vol gende jaar een begin zal worden ge maakt. HUWELIJK DOOR MARY BURCHELL (104) Het was al laat iii de middag, toen ze in de Hoofdstraat terug kwam. Maar ze wist nu met stelligheid wat haar te doen stond. Er zou geen onaangename scène zijn. Ze zou naar huis gaan en op Elliott wachten en zodra hij thuis kwam zou ze hem kalm en zonder tranen zeggen dat ze sinds van morgen had nagedacht en 1at ze besloten was. hem zijn vrijheid te geven. Ze hoopte niet dat hij zou informeren wat haar van gedachte had doen verande ren of dat hij er nog met haar over zou willen discussieren. Het zou zoveel makkelijker zijn als het met zo min mogelijk woorden zou kunnen gebeuren. Ze wenste alleen, dat ze de din gen zo duidelijk had kunnen zien, toen hij met haar gesproken had aan het ontbijt. Het had dat dwaze herhalen, dat ze niet van hem wenste te scheiden kunnen voor komen en zijn onheilspellende „heel goed", waarmee hij haar verlaten had. Ze vroeg zich nu met onrust af, wat hij met dat „heel goed" bedoeld kon hebben. De toon beduidde, dat nu zij haar besluit genomen had, hy ook niet zou aarzelen. En ze hoopte dat hij niets dwaas' zou doen. voor ze hem gezien zou hebben en hem had kunnen verzekeren, dat alles rustig en zonder ophef te maken geregeld zou wor den. Ze moest zich dus nu maar naar huis haasten vóór haar eigen wankelmoedigheid alles weer zou kunnen bederven. Voor de „Studio" stond ze stil om te zien of er over de lange weg verkeer na derde. Terwijl ze dit deed, kwam er een enkele auto in de verte aan. Het was on miskenbaar Marcia's crème en rode road ster. Zijzelf chauffeurde en naast haar zat Elliott. Ze reden niet in de richting van het huis van de Burderns, noch in die van Marcia's eigen huis. Ze reden zelfs niet in de richting van de Gieterij. Ze reden zon der de minste twijfel naar het station. In een verschrikkelijk ogenblik van helder heid, wist Teresa met zekerheid, dat ze haar besluit te laat genomen had Ze had te lang geaarzeld. Tenzij ze hen nu kon doen stoppen, zouden ze dat doen wat ze had willen trachten te voorkomen. Zonder te aarzelen en zonder te denken aan gevaar of de onzinnigheid van wat ze deed, ging Teresa de weg op en riep hun toe te stoppen. Zij hoorde de lange kreet van Marcia's claxon, toen scheen de auto meer dan le vensgroot voor haar op te doemen Daarna kreeg ze ergens een ontzettende slag en werd ze aan de kant van de weg geslin gerd. HOOFDSTUK XII Teresa voelde zich eindeloos vallen en daarna gedurende lange tijd ergens blijven liggen. In waarheid, naar ze later begreep, duur de het slechts enkele seconden tot Elliott bij haar was, en evenals de auto leek ook hij meer dan levensgroot boven haar te staan. Ze hoorde iemand verscheidene malen haar naam zeggen, „Teresa, Teresa!" en na een tijd wist ze dat het Elliott was; het kostte haar alleen teveel inspanning om ce antwoorden. Daarna werd alles verward en moest ze haar ogen sluiten. Maar weer was het zijn stem die haar wekte zacht nu en schor door een radeloze woede, naar het scheen. „Jou beest!" zei hij zacht tegen iemand. „Jou onbeschrijflijk beest. Je had haar kunnen vermijden." Toen gleed Teresa weg in een algehele bewusteloosheid. En toen ze weer bij kwam was Elliott er niet meer, maar lag zij on begrijpelijkerwijze op een sofa in de „Stu dio" en de enige persoon binnen haar ge zichtsveld was de oude mevrouw Clark, die naast een enorme pot met bloemen zat te handwerken. Ze leek op iemand uit een droom en Teresa bleef haar een tijd aankijken, zonder er ziih over te verwonderen, dat ze daar was. Toen herinnerde ze zich dat ze heel noodzakelijk Elliott moest spreken. Ze noemde dus zijn naam, maar verbaasde zich dat dit woord door een snik be geleid werd. En nu helemaal als in een droom, kwam hij dadelijk naast haar staan en boog zich over haar heen. „Wat is er, Teresa? Heb je iets no dig?" „Ja, ik moet je iets zeggen", fluister de Teresa. „Heel goed". Hij nam haar hand in de zijne en de kracht en de warmte van zijn vingers, stelden haar wonder lijk gerust. „Maar je mag niet teveel spreken". „Nee, het is alleenJe hoeft niet weg te gaan met Marcia. Je kunt je scheiding krijgen". „Wees stil jij", zei hij tamelijk bars, En zich nog verder naar haar overbui- gend gaf hij haar een innige zoen op haar mond. „Maar het is waar!" Ze werd zenuw achtig en opgewonden bij de herinne ring aan het voortsnellen van hem en Marcia in de rood en witte auto. Toen klonk het „ting" van de Studio deur en mevrouw Clark zei, „Daar is de dokter", als iemand die een persoon op het toneel aankondigde. Teresa had in Malever nog nooit een dokter nodig gehad en hij was dus een vreemde voor haar. Maar Elliott scheen hem te kennen en ze hoorde hem een verklaring mompelen. Iets over haar arm die gebroken was en „hoop in Godsnaam dat het niets ernstigs is". Toen begon de dokter haar te onder zoeken en vriendelijk toe te spreken en weer werd alles wazig, voorname lijk dacht ze doordat iemand haar iets te drinken had gegeven. (Wordt vervolgd) Amerika zal een missie, hoofdzake lijk bestaande uit militairen en amb tenaren van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, naar Zuidoost-Azie zenden, om een onderzoek in te stel len naar de militaire behoeften van de in deze streken door de commu nisten bedreigde landen. De missie zal met Amerikaanse en buitenlands» ambtenaren in Indo-China, Indonesië, Malakka, Birma, Thailand en de Phi- lippijnen beraadslagen. Het Indonesische departement van Buitenlandse Zaken heeft een nota uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat Indonesië, evenals verscheidene an dere landen, meent, een derde positie te moeten innemen. Het wil niet de een of andere richting uit, doch het wil een oplossing helpen zoeken voor het huidige conflict, dat de wereld vrede in het geding brengt. BURGER-LUCHTVAART INGE SCHAKELD BIJ TROEPENVERVOER Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft zeven burger luchtvaartmaatschappijen ingeschakeld bij het vervoer van manschappen en uitrusting der Amerikaanse strijd krachten naar het Verre Oosten. Daarnevens blijft de militaire lucht- vervoersdienst haar eigen vluchten op dit gebied u'tvoeren. U «uit 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal tn uw ingewanden doen stromen, anders veis teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neemi de plantaardige CARTER'S LEVERPIL-j LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM® I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur, 6.15 Wimbledon ten niskampioenschappen. 6.30 Musicorda. 7.05 Toon Hermans in vacantiestemming. 7.25 Ka mermuziekprogramma. 8.15 Radio Philharmo- nisch-orkest. 9.15 O, heerlijke zomer. 10.00 De stenen spreken. 10.20 Rhythm parade. 11.15 Sportpraatje. 11.30 Ab Remmelts speelt. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Land- en Tuinbouw. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Voor onze postzegelverzamelaars 7.30 Ouverture. 7.40 „Vandaag". 8.05 Metro- pole-orkest. 8.30 Nederlandse streekrecepten. 9.30 Omroeporkest. 10.15 De vaart der volken. 10.35 La Traviata. 10.45 Avondoverdenkin^. 11.15 Symphonie. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Boston Promenade-orkest. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Londens Philharmonisch-orkest. 10.00 .Thuis". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Tonhalle- orkest van Zurich. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Cora Canne-Meyer. 11 10 Radio-Feuilleton. 11.25 Orgelspel door Cor Steyn. 12.00 „Les Gars de Paris". 12.33 Sport en prognose. 12.45 Gram.muziek. 1.15 Het Avro-Theater-orkest. .45 Gram.platen. 2.00 Kookkunst. 2.20 Het Omroep-Kamerorkest. 3.00 Ons volk en zijn dichters. 3.20 De Deense zangeres Elsa Sig- fuss. 4.00 Filmland presenteert. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Omroep-Dubbelkwar- tet. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.40 Jan Sevenstein. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 01 bezoek bij anderen. 7.45 Klankbeeld. 8.05 „Boeken". 8.10 Te Deum. 8.35 Godsdienstige perspectieven. 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Halle- orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 9.55 Symphonie«-orkest. 11.00 De Zonnebloem. 12.03 Promenade-orkest. 12.50 Piet Nortier. 1.20 Zigeunermuziek. 1.45 KRO- Vraagbaak. 2.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. 2 30 Plombiere. 3.15 Het Omroeporkest. 4.00 DeZonnebloem. 5.00 Vertelling na schooltijd, 5.15 Kinderkoor. 5.45 Orkest zonder naam. 6 20 Reportage. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Piano-duo. 8.12 „Die Walkure". 9.15 „Hoe een toneelstuk ont staat". 10.07 Sopraan met orgel. 10.45 Avond gebed. 11.15 A la Danse.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5