VAN HOUTEN Washington erkent de mogelijkheid van een lange oorlog in Korea mrj»m MfA mét tm mi f AH «ËéeBk WtZtm WfA msm De Noc mm Socialist Mollet gaat kansen op nieuw Frans kabinet na Militaire samenwerking tussen Nederland en RIS een feit Moeilijkheden bij verkiezing van Gedeputeerde Staten De Westerse Unie houdt eerlang nieuwe vlootoefeningen President beraads! McArthur tobt over bevoorrading Kracht van Noordelijke gevechtswagens een verrassing Twee verraders ter dood veroordeeld Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Staat van oorlog en beleg voor de Molukken De Koningin begroette ouden van dagen Tweede zv Toestand is ni oordeelt M< Britse ambass Moskou bij C DONDERDAG 6 JULI 1950 Men begint in Washington duide lijk rekening te houden met de moge lijkheid van een langdurige veldtocht in Zuid-Korea. Mede aanleiding hier toe was de mening dat een van de dringendste vraagstukken, waarvoor generaal MacArthur zich ziet gesteld, het probleem van de bevoorrading van zjjn strijdkrachten in Korea is. Poesan, in Zuid-Korea, heert ten haven, waarin voldoende hoeveelhe den scheepsgoederen kunnen worden verwerkt. Doch het ligt in een zuid oostelijke punt van Korea, 300 kilo meter ten zuid-oosten van Seoel, het geen maakt dat het ernstige nadelen heeft, om van deze haven de stapel plaats te maken van de voorraden voor de Amerikaanse strijdkrachten. Ook zal het niet meevallen de zware uitrustingsstukken door het bergachtige terrein naar de frontli nie te voeren. Van Poesan uit lopen twee spoor wegverbindingen in noordelijke rich ting, waarin zich talrijke bruggen en tunnels bevinden. Guerrilla-activiteit zou het gebruik van deze spoorweg- lijnen moeilijk maken. Gedurende de natte moesson zullen de primitieve wegen van het land zelf, als gevolg van de zware slagregens, van weinig nut zijn. Generaal MacArthur zal voor de bevoorading van zijn en de Zuid- koreaanse strijdkrachten in hoofdzaak afhankelijk zijn van een „luchtbrug", doch het gebrek aan geschikte vlieg velden in het noordelijkste deel van het nog in handen zijnde gebied zal ook dit niet gemakkelijk maken. De twee enige vliegvelden in Zuid-Korea met moderne startbanen zijn die van Kimpo en Poesan. Kimpo is thans in Noordkoreaanse handen. Er bevinden zich echter overal in Korea kleinere vliegvelden, die, wanneer de weers omstandigheden niet te slecht zijn, door kleine vrachtvliegtuigen kunnen worden gebruikt. De Amerikaanse luchtmacht heeft weer andere moeilijkheden. De straal- gevechtsvliegtuigen, die hun basis hebben in Japan, kunnen ,als gevolg van hun hoge brandstofgebruik, slechts gedurende tien of vijftien minuten boven de hun aangewezen doelen opereren. Volgens functionnarissen te Was hington zijn de langzamer vliegende, doch beter manoeuvreerbare jagers typen geschikter om de Noordko reaanse ,,Yak"-gevechtsvliegtuigen te bestrijden. Sommige waarnemers te Washing ton zijn van mening dat men in de strijd boven Korea meer gebruik zal Katholieken en radicalen zijn tegen hem Zal hij het opgeven? De algemene secretaris van de Frar- se socialistische partij, Guy Mollet, heeft gisteren uit handen van presi dent Auriol een informatieve opdracht aanvaard. Hij heeft evenwel een ver zoek, om een nieuwe regering te vor men, van de hand gewezen. Onmiddel lijk begon hij met zijn besprekingen. Deze zullen waarschijnlijk geen enkel resultaat hebben, daar hij zowel de ka tholieken als de radicalen tegen zich heeft. Men verwacht dan ook. dat hij vandaag zijn pogingen zal opgegeven. De beurt zou dan zijn aan de radicaal Pleven, thans minister van Defensie. Mollet, die men in politieke kringen al dadelijk weinig kans gaf, wilde proberen, overeenstemming tot stand te brengen tussen z.g. regeringspartijen •n over het maatschappelijke en eco nomische programma voor een nieuwe regering, waaraan ook de socialisten zouden deelnemen. Hij wenste echter zelf geen premier te worden. Voor waarde voor een en ander zou o.m. zijn, dat overeenstemming werd be reikt over de loonpolitiek. Echter had Mollet zowel de radica len als de katholieken tegen zich. De socialisten hebben immers in betrekke lijk korte tijd zowel de regering- Bidault als het kabinet-Queuille ten val gebracht en dat konden die partijen maar moeilijk verkroppen. De informateur, die tegen vandaag een vergadering van socialisten, radi calen, katholieken en gematigden had J. Herdtmann, de ex-leider van de Nederlandse Nationaalsocialistische Bond, heeft zich indertijd voor het feit moeten verantwoorden, dat hij in 1940 in Duitsland de zg. Sport-und-Spiel- kampen heeft georganiseerd. Deze dien den om in het Reich wonende Neder landse staatsburgers op te leiden tot „partisanen". Zij vielen in Mei 1940, in Nederlandse uniformen gekleed, het Nederlandse leger i de rug aan. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft hem deswege ter dood veroordeeld. H. Kohier, die zich eveneens had bezig gehouden met de propaganda voor en de organisatie van de Sport-ulid-Spiel- kampen, hoorde zich tot dezelfde straf veroordelen. Scheidsgerecht voor de oorlogsschade ingesteld Op het departement van financiën heeft gisteren de installatie van het scheidsgerecht voor oorlogsschade plaats gehad. Prof. mr. P. Lieftinck heeft de installatierede uitgesproken en er daarbij op gewezen, dat bij ge schillen inzake de regeling van de oorlogsschade beroep op de minister mogelijk blijft, doch dat de betrok kenen van zijn beslissingen in beroep kunnen komen bij het nieuwe scheids gerecht. Dit hoger beroep zal echter alleen openstaan voor hen, die reeds van de bestaande beroepsmogelijk heid gebruik hebben gemaakt. Wie eenmaal in een beslissing heeft be rust, zal daarop niet kunnen terug komen. De minister wees er voorts op, dat het nieuwe gerecht 'n zeer moeilijke taak zal krijgen. Het zal vaak 'n uit legging van de wet moeten geven. Hiervan zal veel kunnen afhangen voor een vlotte en doelmatige uit voering van de wet. De voorzitter van het scheidsge recht, prof. mr. Ph. A. N. Houwing, heeft enn antwoordrede uitgesproken. uitgeschreven, teneinde een poging tot verzoening van al deze elementen te wagen, kreeg al dadelijk van de MRP (Kath,) nul op request. Mollet heeft echter zijn besprekingen met politieke en vakverenigingsleiders voortgezet en zou vandaag zijn financiële deskun digen raadplegen. Echter wordt ver wacht, dat hij vanavond laat de presi dent zal berichten, niet te zijn geslaagd in zijn pogingen. Pleven zou hem dan opvolgen. gaan maken van marinevliegtuigen. Deze toestellen hebben hun bases op vliegdekschepen, die wijf escadrilles vliegtuigen, jagers en toestellen voor algemeen gebruik, kunnen meevoeren. De marinevliegtuigen zouden, dic>. in de buurt van de Koreaanse kust, van de vliegdekschepen kunnen op stijgen. Officiële woordvoerders te Was hington laten zich in hun beoordeling van de algemene toestand in Korea voorzichtig uit. De kracht der Noord koreaanse gevechtswagens was een verrassing. Niemand te Washington waagt zich aan een schatting van de tjjd, nodig om ze weer terug te drij- Jubileumgeschenken en loonbelasting De minister van financiën heeft be paald, dat geschenken in geld bij ju bilea of bij het beëindigen van een dienstbetrekking niet als loon zullen gelden en dus vrij zijn van belasting, wanneer het bedrag niet groter is dan 1/4 maand (een week) loon bij een diensttijd van 12 y2 jaar, maand maand (twee weken) loon bij een zil veren jubileum, een maand (vier we ken) loon bij een diensttijd van veer tig en twee maanden (acht weken) loon bij een diensttijd van vijftig jaar. Bij afscheidsgeschenken wordt de diensttijd naar beneden afgerond, tot dat de aangegeven tijdsduur is be reikt. Evenmin zal als loon worden beschouwd een geschenk van ten hoogste y2 maand (twee weken) loon, dat een werknemer ter gelegenheid van zijn huwelijk ontvangt. Bij geschenken in natura worden sbortgelijke normen aangelegd. Wordt zowel het ene als het andere gege ven, dan zal men moeten uitgaan van de totale waarde in geld om te we ten, of er belasting verschuldigd is. Krijgt West-Duitsland een federale politie? De geallieerde hoge commissie maakt studie van een voorstel om aan West- Di itsland het houden van een federa le politiemacht toe te staan. De kwestie moet nog door de drie Westelijke mi nisters van buitenlandse zaken worden behandeld. Te Uddel (Veluwe) is op twee pluimveebedrijven pseudo-vogelpest geconstateerd. 2500 kippen zijn afge maakt. Marinemissie van 1200 man De regeling van de samenwerking tussen Nederland en Indonesië, welke volgens de besluiten van de RTC voor het eind van dit jaar moet ingaan, heeft haar beslag gekregen, zo vertel de schout-bij-nacht Moorman, staats secretaris van Marine gisteravond aan de persvertegenwoordigers, toen hij met de KLM-Constellation Walcheren op Schiphol was aangekomen. De sa menwerking van de Marines der bei de Uniepartners zal geschieden in het verband van de Nederlandse militaire missie. De Marinemissie zal uit twaalfhon derd man bestaan. Zij moet mijnen velden vegen, het personeel voor de Indonesische Marine opleiden en nieu- ■jiop ■jin m ■fiA ■fia uw Provinciale Staten bijeen KVP en PvdA bezetten vijf van de zes zetels De vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland, die Woensdag in Haarlem werd gehouden, was vrijwel geheel gewijd aan de verkiezing van zes leden van Gedeputeerde Staten. Hierbij deden zich verscheidene moeilijk heden voor, zodat het wel drie uur duurde voor dit agendapunt was afgewerkt. Vooral de fracties van de WD en de CPN leverden ernstige critiek op de wijze waarop het bestuurscollege werd gekozen. Tot leden van het dagelijks bestuur van de provincie zijn ten slotte benoemd mej. mr. A. E. Ribbius Peletier, de heer A. B. J. Prakken, de heer B. de Vries (allen PvdA), de heer L. J. P. N. A. Bouw man en de heer W. A. van der Donk (beiden KVP) en de heer Jac. Rustige (AR). Voor de kop van Noord-Holland is het teleurstellend, dat vrijwel alle nieuwbenoemden afkomstig zijn uit Amsterdam. Het is onwaarschijnlijk dat hier iemand bij is, die voldoende op de hoogte is van de toestanden op het platteland. Communist vervangen door lid C.H.U. Namens de VVD legde de heer Bak huizen van den Brink aan het begin van de ochtendvergadering een verkla ring af, waarbij hij scherpe critiek le verde op de wijze, waarop de beide grote fracties, de PvdA en de KVP on derling de zetels hebben verdeeld. Hierbij is geen sprake geweest van breed overleg. „Terwille van het deco rum van de Staten" wilde spreker niet uitwijden over de wijze waarop het overleg heeft plaats gehad. Spreker meende dat de democratie hier ver te zoeken is en hij beschouwde dit als misbruik van macht, dat ongunstig zal werken op de onderlinge verhouding in de Staten. De heer Bakhuizen van den Brink verklaarde dat- de VVD haar stem zou uitbrengen op twee leden van de PvdA, twee leden van de KVP, een lid van de AR—CH en een lid van de VVD. Ook Korea ter sprake. De heer Gortzak (CPN) toonde zich eveneens ontstemd over de wijze waarop de twee grootste fracties de zetels hebben verdeeld. Hij was bang, dat door deze handelwijze mensen be noemd zouden worden die niet be kwaam zijn. De spreker maakte van de gelegenheid gebruik een voorstel in te dienen, waarin er bij de regering op werd aangedrongen geen steun te ver lenen aan Zuid-Korea. Dit voorstel werd met 59 stemmen tegen elf stem men voor verworpen. PvdA steunt AR. De heer Roos (PvdA) betoogde dat nu de CPN uit het college wordt ge weerd waardoor de zesde zetel vrij komt, deze moest worden toegekend aan de partij die na de CPN het sterkst vertegenwoordigd is. Spreker zeide dat men door de wijze waarop de WD haar verkiezingsactie heeft gevoerd, niet enthousiast is om een lid uit deze fractie op te nemen. De hierna gehouden verkiezing le verde bovengenoemd resultaat op. Een moeilijkheid was, dat in de plaats van de heer Harmsen (CPN) de heer A. Bruch (AR) werd gekozen, die niet be reid bleek te zijn zijn functie te aan vaarden. Om de partijen in de gelegen heid te stellen een nieuwe candidaat aan te wijzen, werd de vergadering an derhalf uur geschorst. Toen de bijeen komst om twee uur werd hervat, ble ken de fracties niet tot overeenstem ming te zijn gekomen. De leider van de' PvdA verklaarde dat, nu de eerste can didaat van de AR zich terug trok, op de tweede gegadigde van deze partij gestemd zou worden. De heer Groen van de KVP deelde echter mede, dat zijn partij nu een eigen candidaat zou stellen, n.l. de heer P. J. van Groenin gen uit Nieuwer Amstel. De heer Buis (AR) kon het standpunt van de KVP niet begrijpen. Spreker betreurde het ten zeerste dat de Katholieke Volks partij de situatie zodanig gewijzigd achtte, dat zij daarin aanleiding vond haar afspraak te verbreken. In de plaats van de heer Bruch stelde de VVD de heer J. Rustige uit Amster dam candidaat. In de hierna volgende stemming werd de heer Rustige met 42 stemmen als Gedeputeerde gekozen; de heer P. J. van Groeningen behaalde 15 stemmen. De benoeming van een suppletoir-lid der Ged. Staten, die slechts dan in de vergadering van Gedeputeerde Staten zal worden geroepen wanneer de stem men staken als een beslissing volstrekt gevorderd wordt, leverde minder moei lijkheden op. Hierin werd benoemd de heer Jac. Groen (KVP) uit Alkmaar. Tot leden der Commisise uit de Staten tot onderzoek van de rekening der pro vinciale inkomsten en uitgaven over 1948 werden ten slotte benoemd de heren G. H. Hoytink, Schippers en Van Lennep. Het tentenkamp te Bakkum. De heer H a r t o g (CPN) stelde een verzoek van de kampeervereniging Bakkum om de verlaging van de kam- peergelden aan de orde. De heer Har- tog achtte het gewenst dat hierop in gunstige zin werd beslist, daar an ders niet-kapitaalkrachtigen hun vacan- tie niet in dit kamp zouden kunnen doorbrengen. De spreker wilde dat de prijs van f 2.45 die de leider per week moet betalen voor een tent tot 30 vier kante meter, niet verhoogd wordt als de echtgenote eveneens haar vacantie in het kamp doorbrengt. De kinderen tot 18 jaar wilde spreker vrijgesteld zien van het betalen van een bijdrage. De heer Mul (VVD) verzettte zich tegen het communistische voorstel. Spreker had vernomen dat er gezinnen, en speciaal arbeidersgezinnen, zijn die vele weken in het kamp doorbrengen omdat het er zo goedkoop is. Spreker wenste dat er een limiet aan het ver blijf in het kamp gesteld wordt, zodat niet de ene familie hier enkele maan den doorbrengt en daardoor verhinderd wordt dat ook anderen hier enige tijd van hun vacantie genieten. Er wordt thans f 150.000 toegelegd op het kamp en waarschijnlijk zal dit bedrag nog verhoogd moeten worden. Mogelijk zon men een aantal kinderen van een gezin vrij kunnen stellen van betaling, maar dit zou eerst besproken moeten worden in de Raad van Toezicht. Op voorstel van de voorzitter werd het vcrzo_<ji hierna in handen van Gedq, Staten gegeven voor het een prae-advies. ->&. we zeekaarten vervaardigen. De eigen lijke taak van de missie is de opbouw van de Indonesische Marine, de AL- RIS. Daartoe zal aan de missie een torpedobootjager ter beschikking wor den gesteld. Nog voor het eind van het jaar zal voorts de torpedoboot jager Tjerk Hiddes, die thans in Ne derland in reparatie is, aan Indonesië worden overgedragen en dan voorlo pig het vlaggeschip van de ALRIS zijn. Schout-bij-nacht Moorman heeft ook een bezok aan Nieuw-Guinea ge bracht. Zijn eerste indruk is, dat er hard wordt gewerkt. De omstandighe den zijn zeer moeilijk, de middelen zeer bescheiden. Zeer veel wordt ge daan met Amerikaans materiaal, dat op Biak is achtergebleven. De basis op Biak wordt thans als Nederlandse vliegbasis gebruikt voor de Marine luchtvaartdienst. Deze bewaakt niet alleen Nieuw-Guinea, maar bezorgt ook post naar afgelegen punten, zorgt voor allerlei transport en verricht nog tal van andere, in wezen civiele taken. De torpedobootjager Evertsen, die is aangewezen voor diensten in de Ko reaanse wateren, zal eerst in Surabaja worden gereedgemaakt om Vrijdag naar zijn bestemming te vertrekken. Bij besluit van de regering van Indo nesië is de staat van oorlog en beleg afgekondigd over het gebied van de Noord- en Zuid-Molukken. Bij het In donesische Hoge Commissariaat in Den Haag is van een tegen de RIS gerichte beweging op de Noordelijke Molukken niets bekend; op Halmahera, Batjan en de omliggende eilanden is de toestand volkomen normaal. Diepvriesaardbeien naar de Verenigde Staten Het Amerikaanse stoomschip Claibor ne heeft gisteren in Rotterdam zestig ton bevroren aardbeien ingeladen, be stemd voor Amerika. Dit is voor Ne derland een nieuw exportartikel. Men had gehoopt, er duizend ton van te kun nen verzenden, maar door het slechte weer bleek een groot deel van de oogst voor de verzending ongeschikt. Het transport dient met grote zorg te ge schieden; wordt de temperatuur te hoog, dan bestaat er kans op stroop- vorming. Daarom zijn de aardbeien in de koelruimten opgeslagen. De omvangrijke en belangrijke werkzaamheden -aan de haven en industrieterreinen aan de Zuid zijde van Deventer vorderen ge stadig. Deze van de lucht uit ge maakte foto geeft een duidelijk beeld van de situatie. Rechts de in aanbouw zijnde sluis, die een lengte zal krijgen van 105 meter en 12 meter breed zal worden. Door deze sluis zal de nieuwe haven van de IJsel uit toegankelijk worden voor schepen van 2000 ton. (Luchtopname ANP-foto) Zeshonderd ouden van dagen uit Wassenaar leden gistermiddag in 127 auto's langs paleis Soestdijk, waar Ko ningin Juliana en Prinses Margriet hen op het bordes begroetten. Juist nadat enige commissieleden de trappen van het bordes hadden beste gen, begon de regen in stromen neer te vallen. Daarop liet de Koningin onmid- delijk enkele parapluies voor hen ha len. Toen die gebracht waren, bleek, da', er maar juist genoeg waren voor de bezoekers. Niemand kreeg echter de kans zelf voor de Koningin in de regen te gaan staan, want de gastvrouwe wei gerde alle aangeboden parapluies met de opmerking, dat'zij in haar plastic regenjas met capuchon ruim voldoende tegen de regen was beschermd. Zo werden haar in de regen dus ook de geschenken aangeboden, die de ouden van dagen hadden meegenomen. Enkele ogenblikken later daalde d« Landsvrouwe het bordes af en onder hield zich enkele ogenblikken met da oudjes in verschillende wagens. Coloradokevers teisteren Doornspijk De plattelandsgemeente Doornspijk, gelegen op de Noordelijke Veluwe, wordt in zeer ernstige mate door da coloradokever geteisterd. Grote gedeel ten van de aardappelvelden zijn reeds geheel kaal gevreten. De boeren zijn ten einde raad. De spuiters kunnen het werk niet meer af, zodat men is be gonnen, de dieren stuk voor stuk ta verdelgen. Drie katholieke geestelijken door Roemenie uitgewezen De drie belangrijkste functionarissen van de Pauselijke nunciatuur te Boe karest, Mgr. Gerald Patrick O'Hara, Mgr. Guido Del Mestri en John Kirk, de secretaris, zijn door de Roemeensa regering uit het land gewezen, onder de beschuldiging, dat zij betrokken wa ren bij spionnage-activiteit. Bescherming van convooien tegen aanvallen Begin Juli zullen de vloten van de landen der Westerse Unie deelnemen aan een nieuwe serie oefeningen, waar bij men de bescherming van convooien tegen aanvallen van vliegtuigen, on derzeeboten, kustverdedigingseenheden en tegen mijnengevaar langs de kust zal beproeven. Een convooi zal worden aangevallen door Nederlandse vliegtui gen en verdedigd door Belgische jacht vliegtuigen. Hierop volgen aanvallen door Britse torpedomotorboten, geleid door een Frans admiraal. Inmiddels zal in het Kanaal een tweede convooi wor den aangevallen eveneens door 'vlieg tuigen en torpedomotorboten. Als daarna deze twee convooien sa mengekomen zijn en zich opnieuw ge formeerd hebben, zullen de kleinere schepen rechtstreeks naar Brest gaan en de overige zuilen op i dl IjjM koers 'r<ÏW WnÉMflen Cqfty WMttuigen der- du- den zijn van een Brits admiraal, doch later zal hij het roer overgeven aan een Franse collega, die de bescherming van het convooi zal voortzetten tegen verdere aanvallen van Britse marine vliegtuigen en Franse onderzeeboten. Ook deze schepen zullen zich na afloop naar Brest begeven. Nabij deze haven zal een eenheid van ongeveer 30 Britse Nederlandse en Franse mijnenvegers een vaargeul vegen door een mijnen veld van 200 oefenmijnen, welke tevo ren door de Britse marine zullen wor den gelegd. Eenheden van de Franse vloot zullen daarop door de geveegde geul varen, waarbij de oefenmijnen zullen aantonen, of in werkelijkheid enig schip zou zijn getroffen. De mij nenvegers zullen dan voortgaan met het opruimen van het gehele mijnen veld, onder bevel van een Frans marine officier. De grote .oefeningen van het vorige jaar zijn van groot nut geweest om de problemen van de maritieme in ternationale samenwerking aan te tonen. Gedurende de nu komende oefe ning zal meer de nadruk worden ge legd op het onderzoeken en beoefenen van gezamenlijke practische opvattin gen, terwijl details uitgewerkt kunnen worden in kleinere oefeningen van mee" BUREAU ADMINISTRAT /oordam 9, Tel. Postgiro 18729 REDACTIE AchtercLm 20, Te Directie: J. BIJLSMA eD C. Hoofdredacteui A KAPTEIN De Noordkoreaansi „unnen de Amerikane rust. ZÜ undername! tweede zware aanval hun tegenstanders en ongeveer vijf en tv naar het zuiden op i hebben niet alleen 1 ook Tsjonan bezet en vijftig kilometer ten Taedjong, de tijdelijke Zuid-Korea. De Ameri in allerijl versterkii meest bedreigde punt bonden slechts door v hoedegeveebten te li men, dat zij werden, i verluidt stellen de No hun eenheden opnieuu derde zware aanval. De communistische Hnie Soewon-Singal- duurt voort. De Noor ken in zuidelijke richt Oostkust bevinden ziel hang, dertig km te Samtsok. Er zijn aai hier een nieuwe on ging wordt voorbereid. Hoewel de Amerika; ste dagen zware verlie leden, beschouwt het van generaal MacArth op geen enkele wijze toestand was eerst doch later ontvangen den verhelderend gewe De plaatsen Koemga Hadongkjon, Póengmiji venstad Toktsjonni bei in Amerikaanse handi frontlinie is de situatie aldus het Amerikaanse Radio Moskou haalc Noordlcoreaans commui gens hetwelk de Noo op alle fronten oprukk Een hoge Amerikaan verklaard, dat van d( die Woensdag hebber Over toestand President Truman naamste adviseurs inz verdediging en natio: hebben gisteren anden mate geheime conferi die drie kwartier duuri dat het de bedoeling v kelingen in de Korea bespreken. Het betrof gadering van de Na heidsraad het voort voor de verdediging in Er is niets over d. gepubliceerd, maar gis; gisteravond in Washi; vernemen. Zo verwac nieuwe stap ter verst zwaar belaagde troe] Arthur. Hoewel Trun klaard, dat hij geen oproepen, zou MacA gen op meer versterk besproken kunnen zijn, kunnen hebben gespi coördinatie van de str Verenigde Naties. Ten ook hebben kunnen n moet gebeuren, wanni China zouden proberi koreaanse legers te ve Sir David 'Kelly de sadeur te Moskou, die uiting gaf aan de in E; hoop. dat de Sowjetunii zal aanwenden ter beëii oorlog in Korea, heeft onderhoud gehad met G vervangend minister v: Zaken der Sowjetunie. Volgens het Sowjet bureau Tass heeft Kelly len aan de Sowiet-reger de vreedzame regeling kwestie en vereist Kei] geen antwoord van de zi regering. Weerberi vV eersverwachting tc ivond: Aanvankelijk iroog weer met tijd ipklaringen, maar 1 vesten van het land ijk enige regen. Zwa tige wind uit Westelij in weinig veranderit ratuur. taterdag: Zon op 4.29 daan op 0.08, onder 1

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6