v n S®- fa Stad en Omgeving Bergens Jongeren exposeren Nationale Tweesterrerijacht N.P.V. D.A.W. zwom in de Zaan Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom De Carpentier en Van den Idsert bij het K.C.B. Alkmaarse padvinders in Utrecht Uitstekend geslaagd herdenkingsfeest MAANDAG 10 JULI 1050 Zaterdagavond organiseerde de zwemvereniging „Nereus" te Zaandijk Kringzwemwedstrijden. Enkele leden van de ploeg van De Alkmaarsche Waterratten wisten in dit snelle bad goede prestaties te leveren. Zo won Jetty Piersma de 100 m. schoolslag dames in de tijd van 1.33.3 voor de vinige Greetje Molenaar, die in een lelie eindspurt I. Stockel van Nereus wist te passeren. Ze werd zo tweede in 1.34.9! Truus Schats won de 50 m. vrije slag dames na een uiterst spannend duel met haar rivale E. de Boer van Neptu- nus. Tijden resp. 33.8 en 33.9. Freddie Rentenaar werd goede vierde in 35,6. H. Ouwehand en L. Verheul maakten resp. 36.en 37.9. Op hetzelfde nummer voor meisjes waren de rollen omgedraaid. Hier won E. de Boer, doordat T. Schats op de laatste meters terrein verloor door on beheerst zwemmen. Hennie Ouwehand werd derde in 35,6 en G. de Waard 5e. Het figuurzwemmen door de DAW- meisjes o.l.v. G. Afink oogstte veel succes, temeer daar deze mooie tak van de zwemsport in de Zaanstreek nog niet beoefend wordt. Op de 50 m. vrije slag jongens was DAW gehandicapt, daar alle goede krachten per 1 Mei adspirant af waren. Hun jeugdige opvolgers zullen alle zeilen moeten bijzetten om de achter stand in te lopen. F. Bielfeldt werd nu 6e in 35.4 André Slikker zorgde voor twee DAW-overwinningen en wel op de 100 m. rugslag in 1.15.7, een nationale tijd, en op de 200 m. schoolslag heren in 3.01. W. Bloothoofd zwom tegen de oude rot G. Gerkens van De Ham een goede race. Hoewel hij het duel niet kon winnen, maakte hij de goede tijd van 3.11. Gerda de Waarod werd tweede op de 50 m. rugslag meisjes in de fraaie tijd van 41.5 achter E. de Boer van Nept. Bij de dames werd dit nummer ge wonnen door R. Nieuwenhuizen van Nereus in 41 voor E. de Boer. L. Ver heul werd derde in 44.6. Ad Boxem won de 100 m. borstcrawi in 1.02. H. de Jong werd goede tweede in 1.10. B. Ekkel toonde wederom voor uitgang door zijn serie in 1.13.3 te win nen na een tactische race, waarin hij zijn krachten goed verdeeld had. J. Henneman maakte 1.13.7. De aardige gemengde estafette, resp IC x 25 m. adspiranten en 10 x 50 m. dames en heren vrije slag, werden na spannende strijd beide door DA..W. gewonnen. Kampioenschap Dammen De uitslagen van de laatste voor-wedstrijden voor het kampioenschap dammen voor Alk maar en omstreken luiden als volgt: Hemels -M. Oud 2—0; Burgers—Booy. 2—0. Schuit plaatste zich via een beslissingspartij tegen Tuinman in de finale. Hierin speelden Piederiet en De Jong re mise. N. Oud kreeg tegen De Haas schijf winst, doch zag zich in het eindspel de winst nog juist ontgaan. Doordat de uitslagen van de voor-wedstrij den tevens voor de finale van kracht bleveD, is de stand in de finale aldus: Fr. Slot, Dam- lust, 7 pnt uit 4 partijen; H. de Jong, DDD, 5 uit 4; M. Hemels, DDD. 5 uit 3; N. Oud, DDD, 4 uit 4; A. Burgert, WDO, 3 uit 3; M. Oud, DDD, 2 uit 3; J. Schuit, DDD, 2 uit 3; D. Piederiet, WDO, 2 uit 4; Th. de Haas, Damlust, 1 uit 2. In de afvallersronde speelden Jorna en Ver ver remise. De uitslagen gecombineerd 2e en 3e klasse zijn: Langras Jr.—Wijn 2—0; Stam—Langras Sr. 2—0; Bijwaard—Bruggeman 0—2; Korn— Veen 0—2; Bakkum—Miedema 1—1. Viswedstrijd voor de jeugd Zaterdag hield het bestuur der Jeugd-afdeling Alkmaar een algemene wedstrijd voor jongens en meisjes in de Oudegracht, begunstigd door prachtig visweer. Het aantal gevangen stuks vis was 283. Alvorens tot de uitreiking der prijzen over te gaan, sprak de voorziter de jeugd toe en spoorde haar aan door deze wedstrijden lid te worden. In het clublokaal werden de deelnemers(sters) verrast door een heerlijk glas ranja, aangebo den door de heer T. Scharlewie en verder een reep chocolade. De uitslag was als volgt: le prijs H. Hamer, 18 stuks (hengel met medaille); 2e prijs G. Jansen, 14 stuks (hengel); 3e prijs P. Zorzi, 13 stuks (hengel); 4e prijs W. Riesebos, 12 stuks (schepnet); 5e prijs S. Vader, 11 stuks (hengel); 6e prijs T. Schouten, 10 stuks (rail); 7e prijs G. Weel, 10 stuks (snoerenrek met tuig); 8e prijs J. Blankenstein, 10 stuks (hen gel); 9e prijs J. Pronk (hengel); 10e prijs C. de Jong (leefnet). Meisjes: le prijs Nelly Baars, 10 stuks (halsketting); 2e prijs Ali Kooi, 7 stuks (bal); 3e prijs Vera Kos, 6 stuks (luxe dóos zeep); 4e prijs Gery Verhagen, 4 stuks (halsketting); 5e prijs Janny Hoed, 3 stuks (luxe door met zeep); 6e prijs Paula Ter- maat, 3 stuks (fles eau de cologne); 7e prijs Anneke Schuit, 3 stuks (luxe doos met zeep). Bouw woonhuis aanbesteed In café Central werd door het ar chitectenbureau Luinge en Bart aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan de Frieseweg te Alkmaar. Inge schreven werd als volgt: D. J. Duin te Bergen f 19.675; Dekker en Zn. te Warmenhuizen f 19.320; W. Kamper en Zn. te Warmenhuizen f 19.016,80; S. Zeegers en Zonen te St. Pancras f 18.664; A. Buur te Alkmaar f 18.275; Gebr. Kaandorp te Heiloo f 17.380; A. Rijkenberg te Alkmaar f 17.370; Gebr. Schuit te Egmond a. d. Hoef f 16.950; F. Zeegers te Alkmaar f 16.950; P. Blankendaal te Alkmaar f 16.450; C. Bos te Limmen f 16.000; M. Duinmeijer te Alkmaar f 15.600; F. Hes te St. Pancras f 15.580; D. Langendijk te Heiloo f 15.550; J. Kops te Heiloo f 15.400; Wester te St. Pancras f 15.380; P. Buis te Oudorp f 15.260; A. van Tiel tae Alkmaar f 14.499; IJ. Kroonenburg te Heiloo f 14.380. De begroting was f 14.477, De gunning werd aangehouden. De excursie van Turnlust De leden van Turnlust, die aan het uitstapje naar Bath deelnemen, maken het allen nog uitstekend. De stemming onder de groep is voortreffelijk. Dat is trouwens niet te verwonderen, want het verblijf aan gene zijde van de Noord zee verloopt zonder enige wanklank en is uitermate afwisselend. De gastheren doen hun uiterste best, het de bezoe kers zo aangenaam mogelijk te maken. Zo was er blijkens de mededelingen in telegramstijl, die we hedenmorgen ontvingen, Dinsdagavond in de Pump- room, een feestzaal ter plaatse, een galabal. Een van de hoogtepunten was de kroning van een Carnavalskoningin door de burgemeester van de stad, waarvan de plaatselijke krant een uit gebreid verslag gaf. Turnlust gaf er een uitvoering van ongeveer een half uur. De gymnasten oogstten hiermee zeer veel succes. Na afloop hiervan stond de burgemeester er op, ieder der deelnemers persoonlijk geluk te wen sen met dit succes. De turners maakten Woensdag een mars naar Twertoii Park. De straten in de omgeving van het park "waren versierd. O.a. was er een spandoek aangebracht met het opschrift „Wel kom van vrienden van Alkmaar". Bij de middaguitvoering waren betrekke lijk weinig mensen, des avonds echter, bij het tweede optreden van Turnlust, was de belangstelling goed. De opinie was: Nog beter dan verleden jaar. Twerton Park bood het beeld, dat de Turnlustleden al kenden van hun vorige bezoek: er was een kermis, er werden sportwedstrijden gehouden en ook trad er een militaire band op. Was het weer tot dusverre vrij gun stig, Donderdag viel de regen in stro men neder. Het was dus thuisblijven geblazen. Van het geven van uitvoerin gen kon niets komen. Troost heeft men kunnen putten uit de invitatie van de heer Mortimer, om met hem naar de bioscoop te gaan. De volgende dag was het iets beter weer. Het was half be wolkt en drukkend warm. Turnlust kon twee uitvoeringen geven. De jeugdige prijswinnaars van onze grote tekenwedstrijd, die ondanks het druilerig weer op Vrijdag j.l. toch een luid gejuich aanhieven vóór hun vertrek naar Amsterdam. Twee Alkmaarse wandelaars Twee Alkmaarse wandelaars namen dit weekeinde deel aan een nachttocht welke door de Amsterdamse wandel vereniging „De Lat" werd uitgeschre ven. Onze stadgenpten volbrachten de tachtig kilometer lange tocht, welke zij als een laatste training voor de Vierdaagse beschouwden, in twaalf uur. Het waren de heren C. M. de Vet en J. van Zon. Eerstgenoemde zal voor de elfde maal aan de Vierdaagse deel nemen, de heer Van Zon voor de twee de maal. Toelatingsexamen R.K. Lyceum Toegelaten zijn de meisjes: M. Baten, M. Dorbeck, M. Jungerhans en M. Roks te Alk maar; M. Gras, Zaandam; M. Lantman, Waarland; M. Niele, Heemskerk; M. de Nijs, Castricum; M. Ruigewaard, Egmond aan Zee. De jongens: H. Aalbers, C. H. Arnold, P. Beerents, E. Bolten, A. Broers, F. van Delft, W. Grevelink, J. Keysper, J. Kuhne, P. van kangen, A. Maissan, J. v. d. Meer, J. Pels, C. H. Roks, J. Soecker, J. Spruit, J. Stan, S. Terpstra, C. Verstraete, J. Weiier en P. Ypma, allen te Alkmaar; J. v. Westen, C. Baas, M. Driessen, J. Groot en A. v. d. Klundert, te Bergen; N. v. d. Boogaaard, R. Dam, P. Klaas- sen en P. Westen te Castricum; J. Brugman, Uitgeest; T. H. Henselmans, Noordschar- woude; A. Josephius Jitta, Heiloo; S. Kroon, Assendelft; C. Ooteman en W. Schreuder, Oude Niedorp; P. Peppelenbosch en K. Smeding te Heerhugowaard; J. van Raay, Koedijk; A. Wessels, De Rijp. Afgewezen zijn dertien candidaten. Begin van brand ontdekt Zondagavond omstreeks 7.45 uur nam de politie voor het pakhuis van een grossierderij alhier, een scherpe brand lucht waar en hoorde een electrische motor onregelmatig lopen. De eigenaar werd gewaarschuwd en toen deze het pakhuis opende bleek een z.g. lift- motor warm te zijn gelopen waardoor het pakhuis gevuld was met een scher pe rook. Vermoedelijk is de motor niet geheel uitgeschakeld geweest en door het dreunen van passerende auto's op gang geraakt. M.U.L.O.-examens Voor de Zaterdag in het Wapen van Heemskerk gehouden Mulo-examens slaagden de volgende candidaten voor diploma A: N. E. Lionarons, Wormerveer; J. Couwenhoven, Wormerveer; N. v. d. Tooren, Medemblik; J. J. Grast, Zijpe; J. C. Keesman, Barsingerhorn; G. A. Starreveld, Assendelft; M. van 't Veer, Assendelft; B. Deeke, Broek op Langen dijk; A. G. Hartog, Alkmaar. Voor diploma B slaagden: J. W. Har tog, Wormerveer; G. J. Iwema, Wierin- germeer; S. Laan, Abbekerk; D. Klaa- sen, Barsingerhorn; A. v Zoonen, Bar singerhorn R. J. de Vries, Schagen; S. Eenennaam, Egmond aan Zee; C. J. Arendsman, Nieuwe Niedorp; R. Wit, Nieuwe Niedorp; P. Bart, M. H. de Regt en S. Schoonbergen uit Winkel. Operettevereniging „Danza" De Alkmaarse Operette-vereniging „Danza" zal Donderdag een operette concert geven op het tuinfeest van de VVV te Beverwijk, te houden in het park „Scheybeeck". Die avond treden tevens op Piet Kroon (Kees Stet) en de conferencier Nico Akkerman. WATERPOLOTOURNOOI. Het Zondagmiddag gehouden water- polotournooi te Velsen is gewonnen door de organiserende vereniging VZV. HVGB uit Haarlem werd tweede, DJK derde en DAW moest met de laatste plaats genoegen nemen. Dronken achter het stuur Zondagavond om ongeveer 11 uur reed een auto over het Luttik Oudorp waarvan de bestuurder kennelijk on der de invloed van sterke drank ver keerde. Eerst reed hij tegen een paal en vervolgens tegen de leuning van de brug bij de St. Annastraat, waar hij bleef staan. Door voorbijgangers werd de wagen de SI. Annastraat ingeduwd waarna de politie gewaarschuwd werd, die zich over de bestuurder heeft ont fermd en proces-verbaal heeft opge maakt. Burgerlijke Stand Geboren: Berend A„ zoon van H. Eikenaar en D. A. Peschel. Corne lia J. G„ dochter van A. Nol en A. Edens. Theodorus C. M„ zoon van P. J. Baars en M. Schotten. Elly, dochter van Th. Okel en N. Dullaart. Gehuwd: Jan J. B. Harms en Maria W. Pronk. Alkmaarse successen bij zeilwedstrijden Bij de Zaterdag gehouden zeilwed strijden der K.M.J.C. in Den Helder hebben ook Alkmaarse zeilers succes sen behaald. In de Drakenklasse werd no. 3 „De Bezem" van J. Boom van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging. Zondag was deze zeiler eveneens no. 3 in de Drakenklasse voor de wissel- prijs. Beschonkene aangereden Zaterdagavond om 7.30 uur werd de dienstdoende politiebeambte op het bu reau opgeschrikt door het gierend ge luid van een remmende auto in de St. Laurensstraat. Het bleek, dat ditmaal niet een kind, maar een dronken wiel rijder de onvoorzichtige was geweest, waarvoor de auto had moeten remmen De man werd nog juist door de wagen geraakt. Hij werd ter ontnuchtering in het politie-bureau opgesloten. De be stuurder treft geen schuld. VEEMARKT. Alkmaar, 10 Juli 1950. 2 paarden per st. f 700f 800; 44 vette koeien f 600—f 1050; 68 nuchtere kalveren f 35f 75; 10 vette schapen f 70f 105; 255 varkens per kg. f 1.73f 1.76. 17. Pim, Pam en Pom hebben afge sproken, dat ze om beurt een praatje zullen houden. Pim zal vandaag de eer ste zijn en ze stappen dan ook maar meteen op het eerste het beste huis af. Pim geeft nog gauw enige aanwijzin gen: „We doen net of ik de baas ben en jullie zijn mijn bedienden. Dat staat nog deftig ook!" Pam en Pom vinden het allang goed en zijn blij dat ze de zware koffer even kunnen neerzetten. Pim laat met een gewichtig gezicht de klopper op de deur vallen en even la ter wordt er al open gedaan. Maar nog vóór Pim zijn mond open kan doen. roept mevrouw met een katterige stem: „Nee, aan de deur wordt niet gekocht Hoepelen jullie maar gauw op, kwa jongens." Bij het spelen gewond Zondagmiddag werd er een vijfjarig jongetje door diens buurman op het politie-bureau gebracht. Het knaapje had bij het spelen zijn linker-onderarm aan prikkeldraad opengehaald. Bij de polikliniek van het Centraal Ziekenhuis is de wonde behandeld en gekramd, waarna het jongetje door de buurman wegens afwezigheid van zijn ouders, naar diens huis is meegenomen. Eindexamens Middelbare Meisjesschool Bergen Voor het einddiploma slaagden: E. M. van Bragt, C. C. Cornelisse, H. K, Krak, H. Lan- gedijk, M. C. van Rossem, M. A. L. Scher mer, E. K. A. Suzenaar, W. Tasche, M. J. Vlessing en E. Wayboer, allen te Alkmaar; A. J. Winder te Bergen; G. Heyneman te Egmond aan Zee; G. M. Buisman en G. M. Mantel te Enkhuizen; M. A. Burger, C. A. M. Kerssemakers en A. H. M. Stokreef te Hei loo; M. G. Hart te Oudkarspel; A. G. Scherp huis te Zaandam; A. M. Latenstein te Zaandijk. Afgewezen werden vier candidaten. Na een rij oudere schilders expo seren thans twee jongeren in de kunst zaal van de Rustende Jager onder auspiciën van het K.C.B. Het zijn Henk van den Idsert en Jaap de Car pentier. Wat hen verenigt is, dat hun werk stoelt op overgeleverde vormen, realistisch is; wat hen scheidt is de instelling tegenover het leven. Van den Idsert is vlotter en vluchtiger minder bedachtzaam in de wijze van schilderen. Een vaste lijn is moeilijk te onderkennen; er is iets onrustigs en zoekends, het wekt althans de indruk daarvan. Het nu hier hangend werk is echter een grote vooruitgang, verge leken bij vroeger werk, waarin vooral bosgezichten overheersten. Van den Idsert (zeker onder invloed van Wieg man) behoorde aanvankelijk tot de schilders-in-bruin, thans ziet men veel blauw. Psychologisch bekeken kan dit een symptoom zijn van meerdere be zinning en als zodanig reden tot ver heugenis geven. Zijn werk is op zich zelf beschouwd aantrekkelijk. Er is de bravour in van de echte schilder, die zich niet bekommert om technische moeilijkheden. In verschillende doeken ziet men dat de vlotheid te ver gaat, waardoor de kleur te weinig pregnant is of te weinig specifiek. Aan de an dere kant echter kan Van den Idsert zijn kleuren met plezier aanbrengen als in Moestuin. Schildert hij zijn zoon (no. 9 en 13), dan is er ook dat genoe gen aan het schilderen-zelf. Het on middellijk weergeven van zijn in drukken is enerzijds zijn sterke, ander zijds ook zijn zwakke kant. Maar dit laatste is een kwestie van techniek en daarom te elimineren. Jaap de Carpentier is van ander soort: rustiger, geslotener, er is meer één lijn in de ontwikkeling. De in vloed van Jan van Herwijnens laatste schilderwijze is duidelijk kenbaar. Toch lijkt me dit slechts iet3 uiter- De aloude Domstad, knooppunt van spoorwegen, was het afgelopen week end, welpenstad geworden. Van alle richtingen, Noord, Zuid, Oost en West, uit dorpen en steden kwamen de wel pen per spoor naar het hart van ons iand, 1500 welpen passeerden de con- tröle van het Utrechtse station, om 't feest te vieren van het 40 jaar Ver kennen in Nederland. Ook uit Alkmaar en omgeving ging een 100-tal jonge wolven naar de Bisschopstad, om dit uitzonderlijke grote festijn mee te ma ken. De N.S. toonden zich als een vader voor dit jonge goedje, door hen vei lig naar het feest te brengen. Alle spoormensen waren vol zorg en gaven aanwijzingen, waren behulpzaam, waar dat nodig was en de welpen wa ren trots op hun gereserveerde wagen. Met glunderende gezichten, een blij hartje, en een vrolijke welpenlach, vertrokken zij, uitgeleide gedaan door ouders, leidsters en leider van de NPV. In Utrecht keken zij de ogen uit tijdens de mars door de stad, waar aan alle padvindersbands en alle twee sterwelpen uit Nederland, 2300 man, aan deelnamen. Gedefileerd werd voor de burgemeester van Utrecht jhr. C. J. A. de Ranitz, de hoofdcommissaris der Nederlandse Padvinders, Oubaas W. C. Roest van Limburg en vele andere autoriteiten en genodigden. Deze grote welpenoptocht, begeleid door zoveel padvindersbands, was wel zeer indrukwekkend, zo aan de voet van de machtige Domtoren, langs Utrechts mooie oude kerken en an dere oude gebouwen, straten en grachten. De mars eindigde in het Stadion, waar met een sneltreinvaart aan alle welpen een beker limonade werd aangeboden. Feestavond in Tivoli Een gedeelte van het Nationale Band concours werd meegemaakt, en toen ging het naar Tivoli, waar de welpen een feestavond werd aangeboden, een feestavond voor de welpen door de welpen. Welpen uit Bussum, De Bilt en andere plaatsen voerden een prach tig feestprogramma uit. Samenzang onder leiding van Akela N. Lind, bracht direct een gezellige feeststem ming in de grote zaal. Zelfs Ippecaquana bezocht met zijn rode krijgers deze feestavond, hetgeen de jongens weer terugbracht in de sfeer van de grote nationale Indianenjacht van 3 Juli. De winnaar van het Bandconcour, de band uit Enschede bracht aan het einde van de avond zijn shownummer voor de welpen. Het einde van de feestavond op de gezichten van de leidsters en leiders, die met de welpen waren meegekomen, was spanning te lezen, want hoe zou men het voor elkaar krijgen om dit grote aantal jongens een onderdak te bezorgen. Geen zorg, alles verliep vlot, en met een ongelofelijks nauwkeurig heid werd voor ieder groepje een gids aangewezen, die hen naar hun gast vrouw en gastheer zouden geleiden. De Utrechtenaren hebben zich wel voor beeldig van hun taak gekweten. De jongens werden vertroeteld en ver wend. Alle hartelijkheid en gulheid viel de jongens ten deel. Zondagmorgen werd bij het Dom plein opnieuw verzameld, en werd een welpen aandacht in de Buurkerk ge houden onder leiding van ds. S. Kra nenburg, H.K.C. voor geestelijke trai ning. Een toen kwam het grote evenement van deze tweesterren jacht. Per extra trein werden de welpen gebracht naar onbekend jachtgebied. Nieuwsgierig waren allen waar de jacht zou zijn. In Bilthoven stopte de trein, en daar was een prachtig bosrijk en heuvelachtig gebied bestemd om de welpen te laten spelen. Na de gezamenlijke horderoep hoe machtig klonk dit „Akela wij doen ons best" uit 1500 welpenmonden werden de duiven gelost. Uit ieder district was een duif naar Bilthoven gezonden, en deze duiven werden om half één gelost om een groet naar huis te brengen. De Alkmaarse duif was om kwart vóór twee weer op zijn hok bij de heer v. d. Idsert in de Snaar- manslaan. Een heerlijk lunchpakket werd aan de welpen uitgereikt. Een lange le vensduur was de inhoud van dit pak ket niet beschoren, gretig werden krenten- en andere broodjes, chocolade en snoepjes verorberd. De keizer was er van door. Na het verhaal van Akela Dijkstra werd aan alle welpen een heerlijke koele dronk uitgereikt, en toen begon de grote jacht. In een vreemd ver land, waar de welpen werden heengebracht, waren de Keizer er van door, en de ge hele hofhouding. Alleen de kok was overgebleven, en die ging met alle 1500 welpen op zoek naar de Keizer. Diverse moeilijke opdrachten moesten worden uitgevoerd, om op het spoor van Zijne Majesteit te komen. En dan was daar plotseling een grote vogel in de lucht (een sportvliegtuig uit Hil versum) die parachutes met boodschaD- pen eraan, naar beneden wierp. Dat was geweldig en de welpen renden er achter heen om de parachutes te oe machtigen. Toen was de Keizer spoe dig gevonden. Natuurlijk heeft Zijne Majesteit de welpen nog toegesproken. Uitstekend geslaagd. Voor de eindhorderoep richtte de hoofdcommissaris van de NPV Oubaas Roest van Limburg zich tot alle wel pen, en sprak zijn blijdschap erover uit, dat dit feest zo geweldig was ge weest, en dat de welpen zo genoten hadden. De eindhorderoep was »en uiting van blijschap der welpen. Vol dankbaarheid klonk het „Wij doen ms best". De welpenouders uit Nederland kun nen niet genoeg waardering en dank hebben voor het geweldige werk, lat verzet is door het hoofdkwartier der NPV. onder leiding van onze oud stad genote Akela N. Lind, AHKC voor welpen, om dit feest dit grote aantal jongens te bieden. Grote lof komt toe aan de Ned. Spoorwegen voor het vei lig vervoer en de grote zorg, waarme de dit gebeurde. En niet het minst komt dank toe aan Utrecht, de gast vrije stad, die deze welpen ontving, zowel aan de Utrechtse padvinders voor de talloze diensten, die zij bewe zen, als de gastvrouwen en gastheren die de welpen zo gastvrij in hun wo ningen ontvingen en het Ned. Ro le Kruis, dat steeds paraat was. De Na tionale Tweesterrenjacht is een grote gebeurtenis geworden, die tot in alle onderdelen was verzorgd, waarvan al le mogelijkheden waren doordacht; !i+ feest is volledig geslaagd en zal door de jongens nooit vergeten worden. lijks, het betreft alleen de techniek. Bij De Carpentier gaat het niet om da uitbeelding van het licht, veeleer om de weergeving van de natuur op sym- bolische manier. Wa mogen zelfs zeg gen, dat een mystiek natuurgevoel hem drijft tot een opvatting waarin de details wegvallen wijl ook het gevoel op zichzelf weinig differentiatie kent. Zo ziet men in de Bomen aan het wai ter (no. 10 en 20) hoe dit water in hef geheel niet is gegeven, maar slechts symbolisch oplicht over het gehele doek. Een dergelijk stil zich-één-voe- len met het onderwerp spreekt even eens uit werk als Zee (no. 14) en Bos in Met (no. 16). En te eerder meen ik dit te mogen zeggen waar zijn bloemstu*» ken het lichte en zonnige schenken da» velen onzer treft. De indruk, die Jaap de Carpentier maakt, is die van een eerlijk werker, die poogt op zo zuiver mogelijke wijze zijn gevoelens te vertolken. Iln in elk zijner stadia slaagt hij daar ook ia v. d. W. Be Quick in hef Openlucht Theater In het voor zo'n demonstratie bg uitstek geschikte openluchttheater, daartoe welwillend afgestaan door bestuur van V.V.V., gaf de Bergens# gymnastiekvereniging „Be Quick" Zaterdagavond een idee van wat zy doet op het gebied van lichameiyke opvoeding. Het bezoek had heel wat drukker kunnen zijn, maar het is de vraag of de Zaterdagavond voor zo'n uitvoering wel de meest geschikte tyd is. Om zeven uur marcheerden kleu ters, adspiranten, dames en heren achter hun vaandels het veld op, om na de vaandelgroet en het zingen van het Turnlied, het 16 nummers tellende programma af te werken. Klein en groot, alles zette zyn beste beentje voor en werd luide toegejuicht door trotse moeders en bewonderend pu bliek. De meisjes, voorzien van vlaggetjes, openden het programma met vrye oefeningen op de tonen van het be kende „Hollands vlag, je bent mó'n glorie", een mooi begin, dat door vele andere mooie oefeningen gevolgd werd en ten slotte besloten met prachtig uitgevoerde knotsoefeningen door de dames. Alle nummers de revue te laten passeren heeft geen zin. Vermelden we alleen nog, dat de heren veel suc ces hadden by hun oefeningen aan het hoogrek. Als geheel een goed geslaag de demonstratie. Wat op straat bleef liggen Gevonden: slangvormig armbandje, blauw gestreept paraplui-hoesje, autoped met luchtbanden (rood), kinderportemonnaie (inh. f 0,41, rood), blauwe ceintuur zonder gesp, huisdeursleutel, witte handtas (inh. o.a. por- temonnaie, inh. f 50,—, vulpen enz.), koperen gewicht van kg, hondje, zonnebril met don ker montuur, grijze kinderslipover met blauwe knoopjes, blauwe gabardine jongensjas, dop van de benzinetank van een auto, kapje van plastic regenjas, rood alpino-mutsje, leren hand schoen (linker), aardbeienslof en groene olie- jas, grote rood gekleurde bal, bruin sandaaltje (maat 28 of 29), rose gebreid baby-rokje, groene autoped met massieve banden, Chevro let wieldop, een paar witte zijden handschoe nen, kinderportemonnaie (inh. f 0,22), bruin kindersandaaltje (linker), licht bruine leesbril met hoornen randen, leren damestas (inh. 2 flessen, badhanddoek, zwempakje enz., gevon den op het strand), licht groene ballpoint pen en hondenriem met halsband. Verloren: bruine padvindersportemon- naie (inh. ongevéer f 3,— en poederdoos van rond model), zilveren dameshorloge (zeshoekig model, voorzien van zwart glimmend bandje), zwarte damesarmband met witte figuren, rode autoped (voorzien van luchtbanden), honden- riem met pening uit de gemeente Amsterdam, zwarte portemonnaie (inh. ongeveer f 10,— on safesleutel), rose kinderdekentje, blauwe stof fen ceintuur, oudrose damesvest, wit rechter- gymnastiekschoentje maat 25, zwarte lederen portefeuille, wit rechter gymnastiekschoentje maat 26 k 27, zwarte vulpen met zilveren dop merk „Parker", gekleurde shawl, rood kinder schoentje (waarin wit kindersokje), cahier (han delende over sociologie), doublé broche, bruin sandaaltje maat 28 of 29, leesbril met hoornen montuur, bruin lederen portefeuille (Indisch model), bruin boxkalf lederen portefeuille, gou den broche met bloedkoralen steentje, vulpen (merk „Bamen) en koperen sleutel, rode auto ped op luchtbanden, padvindersriem, doublé dasspeld, donker blauwe vulpen (merk „Os- mia" en bruine schoudertas met inhoud. Weg'gelopen: hond met rode halsband (teef). H47.3 H64.ll geslaagd. De heer J. P. de Moei, alhier, is d*n de Gem. Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen rechten. Aanwinsten jeugdbibliotheek 810 jaar D52.7 Disney. Pinocchio. H64.1d Hildebrand. Donus Das op de Veluwe. VII. S57a SellegerElout. Andertje. S74.3 Sommani. De lotgevallen van Schil letje. 1416 jaar 850.50 Betlem. „Ooo.... Gerie trouwt met Daantje!" B861v Brlnkouve—Wlecherink. Lies en Loek verloofd. IV. H32.2 Hartog van Banda. De wonder lijke lamp van Prof. Halowits. Hellinga. Kieviten en cowboys. Hildebrand. In twee dagen de wereld rond. K33.9 Kerssen. Experiment met de V.R. K86z Kramer, D. Zes één werd 7. L74.3 London. Otoo, de heiden. L95.5 Lundquist. Barah, zoon der Boe- ginezen. M35pe May. De pelsjagers van den Rio Pecos. M44.7 Melchior. De blijde inkomst. 040sb Ott. Sally, de baby-lotta. P78.4V Stephenson. Het verlichte venster. R87.5 Rutgers van der LoeffBasenau. De kinderkaravaan. S85.7 Stephenson. Een strijd op leven en dood. *S94.8b Stronkhorst. De blauwe vaan. T23w Tetzner. „Was Paul schuldig?" V12.7 Valkema Blouw. Op zoek naar de schatten van Bidoux. I. V14b Valkhoff, R., en P. Marée. Bob en Ben op zee. *V14ra Valkhoff. Raginhard. W66r Wiggin, Douglas. Rebecca van de Sunnybrook-hoeve. is historisch.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2