jiming lAKS WORTELTJES Amerikaanse journalisten wérden herdacht Sporl 10 t kort bailers - Wereldrecord 110 Monte Cassino zal herrij zen te krijgen! Pelterijen neskleding prijzen Gedetineerde te Haarlem reeds twaalf dagen in hongerstaking Wijziging van de Kinderbijslagwet door Tweede Kamer aangenomen HET. CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma DONDERDAG 13 JULI 1950 sertjePeH wrijfwas :eld uit de edelste veinig nodig hebt n aan Uw kostbaar r, linoleum of par- zonder moeite ;n bevat Peli wrijft .IDOSOL tegen m en andere schade- scten met VLIDOSOi, i de bekende gele bus! MGESTRAAT 72 (MAAR OOOOOCXXXXx^CKXXX^ Onthulling van plaquette te Amsterdam links van de ingang van het Neder landse Persinstituut aan de Keizers, gracht prijkt thans 'n plaquette, die de herinnering levendig »1 houden aan de veertien Amerikaanse journalisten die op 12 Juli 1949 Mi de ramp met de KLM-macbine Franeker in de buurt van Bombay om het leven zgn geko men. De Amerikaanse ambassadeur in ons land Selden Chapin, heeft gistermor- 'in tegenwoordigheid van vele auto riteiten en van vooraanstaande figuren uit de Nederlandse journalistiek dit gedenkteken, vervaardigd door de beeldhouwer M. van der Burg, onthuld. Mr. M. Rooy, voorzitter van de Neder landse' Federatie van Journalisten, heeft in zijn rede gememoreerd hoe deze plaquette is ontstaan. Zij symbo liseert de risico's en de idealen van de Journalistiek. Tezamen met alle vrijheidslievende en democratische journalisten geloven wij in het streven naar waarheid, zo zei Selden Chapin. Op zulk een missie zijn 2ij gevallen, die wij vandaag herden ken. De taak van de journalist wordt thans met de dag belangrijker. Een land en een groep landen schijnen het plan te hebben, hun gecontroleerde nieuwskanalen, hun pers en hun radio slechts te gebruiken om internationale vrees en spanning te scheppen. Schrij vers met moed zijn nodig, om de steeds toenemende pogingen om de publieke Wederopbouw van het klooster vordert langzaam HET GROEPJE Italiaanse boeren, dat moeizaam de steile straten naar Monte Cassino opliep, herinnerde aan een tocht van pelgrims. Vooraan liep een stevig uit de kluiten gewassen jongeman; hg droeg een kruis van zwart hout, waaraan een koperen Chris tusfiguur bevestigd was. In een van de bochten van de straat haalde het groepje een vrachtwagen met boeren in. Het vehikel sleepte stukken ijzer en blokken steen de berg op naar de plaats, waar de ruïne van de Benedic tijner Abdij in de nevelen gehuld lag. Wanneer men met een verbeten vol harding en ijver zou werken aan de wederopbouw van de Abdij, dan zou na vele jaren het verleden in Monte Cassino zijn teruggekeerd. Over onge veer vijftig jaar zal de in Februari 1944 door granaten en bommen verwoeste Abdij weer zijn hersteld. De monnikken zijn in Monte Cassino gebleven, In de afgelopen eeuwen is hun Abdij vele malen zwaar bescha digd: door de Lombarden en de Sarace- nen, door een aardbeving en door de laatste wereldoorlog. Steeds kwam uit de puinhopen hun Abdij weer te voor- •chijn. Het gebouw zal nu ook weer verrijzen in de gedaante, die het al eeuwenlang voor de vernieling heeft gehad. De werkzaamheden schieten echter zeer langzaam op. Hoge kosten en gebrek aan hulpbronnen remmen een gestadige manier van werken. De Italiaanse regering schonk 350 millioen lire. voor de wederopbouw van de Be nedictijner Abdij. Alleen reeds voor het opruimen van het puin bedroegen de kosten 50 millioen lire. Verder moest er een onderkomen voor de monnikken gebouwd worden, totdat zij weer hun intrek konden nemen in de Abdij De werkzaamheden worden uitgevoerd on der toezicht van het Ministerie van Openbare Werken. De monnikken hebben moeizaam alle brokstukken van de vernielde zuilen en mozaïken bij elkaar gezocht. Ieder stukje, hoe klein ook, werd gecatalogi seerd, op de oude plaats gebracht en zorgvuldig bewaard. De restauratie van de kunstwerken is uitsluitend de taak van de monnikken. Tegen de middag bereikte het groepje boeren de top van de berg. Zij ont moetten de monnikken ais oude vrien den. De Benedictijner monnikken zijn beroemd als experts op landbouw gebied. Evenals in vroeger dagen komen de boeren uit de omtrek weer naar hen toe om raad te vragen over de bewer king van hun land of over ziekte on der het vee. Voor de oorlog bezaten de monnikken een proefstation voor hun agrarische onderzoekingen. Zij beschikken nu over grote bijenkorven, die heel wat werk vergen en daarnaast bestuderen zij de vraagstukken over kunstmatige bevruchting van vee. opinie van millloenen af te schermen, te bevechten. Gedurende twintig minuten was de Keizersgracht afgesloten. Talrijke voor bijgangers hebben het schouwspel ga degeslagen en gezien, hoe Mohammed Rum, de hoge commissaris van Indo nesië in Nederland, als eerste een krans legde. Anderen, zoals mr. Rooy en dr. Plesman, volgden dit voorbeeld. Grote oliebrand in Amerika In Fairview (Oklahoma, VS) is on der een reeks van ontploffingen een voorraad van duizenden liters benzine en olie in brand gevlogen. Zeven ge weldige tanks in het centrum van de stad stonden in lichter laaie. Drie pak huizen, gevuld met vaten olie, vatten eveneens vlam. Twaalf personen zijn gewond. Bruxelles Kermesse 125 gram 29 ets. Gedurende deze maand by elk pakje een filmboekje voor de kinderen Cel noch prikkeldraad konden Deerberg houden Duitsche communist wacht reeds negen maanden op uitwijzing (Van onze speciale verslaggever) Reeds twaalf dagen is in het Huis van Bewaring te Haarlem de 49-jarige Duitser W. Deerberg, die sedert lange jaren woonachtig is in Zaandam, in hongerstaking. De man weigert ieder voedsel uit protest tegen zijn gevan- gensohap. Sinds 30 September 1949 verblijft hij in het Huls van Bewaring op last van de Procureur-Generaal te Amsterdam, die hem als ongewenste vreemdeling over de grens wil laten zetten. Deze uitwijzing heeft blijkbaar nog al wat voeten in de aarde, daar de vereiste vergunning van de geal lieerde autoriteiten in West-Duitsland nog steeds op zich Iaat wachten. Deerberg is op 30 September 1949 ontslagen uit de Rijkswerkinrichting te Hoom. Bij zijn ontslag werd hij echter opgewacht door ambtenaren van de vreemdelingendienst van de Zaan- damse politie, die hem rechtstreeks naar Haarlem overbrachten. De plaats, waar hij nu verblijft het Huis van Bewaring in de Spaarnestad is hem overigens niet onbekend. In 1939 zat hij daar ook gevangen wegens beledi ging van een staatshoofd van een be vriende natie. Deerberg was namelijk enige jaren vóór de oorlog naar ons land gevlucht om te ontkomen aan het Hitler-regime. Hij werd hier gesteund door de communistische organisatie „Roode Hulp" en maakte openlijk pro paganda voor de strijd tegen Hitler. In de nacht van 3 op 4 October 1939 is hij met vier kornuiten uitgebroken uit het Huis van Bewaring. Deze ontvluch tingspoging gelukte nadat zij een on geveer 50-jarige bewaker mishandeld, gekneveld en in een lege cel hadden geworpen, alwaar hij eerst vroeg in de ochtend werd gevonden. Vier van de vluchtelingen werden spoedig gearres teerd, doch Deerberg bleef onvindbaar. Tijdens de oorlog ontwikkelde hij in communistische kringen een grote ille gale activiteit. In 1943 werd hij door een toeval op de Zeedijk te Amsterdam door de Duitsers gearresteerd en naar een concentratiekamp overgebracht. Maar ook het Duitse prikkeldraad bleek niet sterk genoeg om Deerberg gevan gen te houden. Opnieuw wist hij te ontsnappen en voor de tweede maal in Nederland onder te duiken. Na'de bevrijding kwam hij met de strafrechter in aanraking omdat hij goederen van NSB-buren, die hij onder zgn berusting had, zou hebben ver duisterd. Op 30 September 1949 was de straftijd, welke de rechter hem had toe gemeten, verstreken. Gistermiddag heeft het communis tische Tweede Kamerlid mr. dr. Benno Stokvis vragen gesteld over deze aan gelegenheid. Intussen heeft de procu reur-generaal de zaak opnieuw opge nomen met de Zaandamse politie. Zwarte handel in kaarten voor BraziliëSpanje De Brazilianen, de ingezetenen van Rio de Janeiro in het bijzonder, heb ben deze dagen maar één onderwerp van gesprek; de kans van het Brazili aanse elftal voor het wereldkampioen schap voetbal. De belangstelling voor de wedstrijd tegen Spanje, welke heden in Rio wordt gespeeld, is zo groot, dat reeds een uitgebreide zwarte handel in entreebewijzen is ontstaan. De prijzen, die gevraagd (en betaald) worden, be dragen vier li vijf maal de oorspronke lijke waarde. Alleen het goede blijft en overleeft de tijden. Parol geniet reeds een ruim 40-jarige wereld- reputatie. Houdt de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpeivrij. Firefly maakte noodlanding Gistermorgen even na elf uur heeft een Firefly van de Marine Luchtvaart dienst wegens motorstoring een nood landing moeten maken tussen Katwijk en Noordwijk. Het toestel, dat werd be stuurd door de adelborst-vlieger W. F. van den Heuvel, werd slechts licht be schadigd. De piloot bleef ongedeerd. Regering poogt wapengeweld tegen Ambon te voorkomen De regering zegt in de memorie van antwoord over de begroting van mi nister Van Maarseveen, dat haar tot haar leedwezen In de kwestie-Am bon nog niets van een nieuwe ontwikke ling is gebleken. Zij blijft zich intus sen inspannen om te voorkomen, dat het probleem door wapengeweld ver der wordt vertroebeld. Anderzijds streeft zij er naar, dat Ambon datgene krijgt, waarop iedere bevolkingsgroep met eigen karakter in het kader van een Indonesische rechtsstaat aanspraak kan maken. (Van onze parlementaire redacteur) De belangstelling ging Woensdagmiddag in de Tweede Kamer bij de voort zetting van de behandeling van de wijziging van de Kinderbijslagwet voorname lijk uit naar wat met het amendement van dr. W. L. P. M. de Kort van Je K.V.R geschieden zou. Dit amendement stelde voor de regeling voor de natuurlijke kin deren, die nagenoeg geheel gelijk is aan die voor de wettige en de gewettigde kinderen, uit de wet te nemen en daarvoor in de plaats een bepaling op te ne men, dat de uitkering van kinderbijslag voor de natuurlijke kinderen bij alge mene maatregel van bestuur geregeld zal worden. In deze maatregel van bestuur zullen dan voor de natuurlijke kinderen ongeveer gelijkluidende bepalingen vastgesteld moeten worden als voor de wettige en de gewettigde kinderen in de wet zijn vastgelegd. beide categorieën van kinderen ge maakt is, juist om aan de verlangens van de fractie van de KVP en van an dere fracties tegemoet te komen. Ondanks de bestrijding werd het amendement, nadat de heer T. Krol (CH) namens zijn fractie zijn stem er vóór had gemotiveerd, aangenomen en wel met 45 tegen 36 stemmen. Tegen waren de PvdA, de WD en de CPN. De beide Staatkundig-gereformeerde afge vaardigden namen niet aan de stem ming deel. Vóór de eindstemming over het wets ontwerp nam de minister nog een amendement van mevr. A. Fortanier de Wit (WD) over en antwoordde hij op een desbetreffende vraag van de heer J. Hoogcarspel, dat de wet op zijn vroegst 1 Januari 1951 in werking zal treden en dat het om administratieve redenen onmogelijk is aan enkele bepa lingen terugwerkende kracht te ver lenen. Het ontwerp zou waarschijnlijk met algemene stemmen aangenomen zijn, als de door dr. De Kort voorgestelde wij ziging betreffende de natuurlijke kin deren niet was ingelast. Nu deelden achtereenvolgens jhr. mr. M. van der Goes van Naters (PvdA), en mevr. A. Fortanierde Wit (WD) mee, dat een deel van hun fractie zich tegen het wetsontwerp zou verklaren en de heer J. Hoogcarspel, dat de CPN in haar ge heel tegen was. De Kamer aanvaardde het wetsont werp met 58 tegen 14 stemmen. Tegen was de gehele fractie (voor zover aan wezig) van de CPN en enige leden van de fracties van de PvdA en de WD. De beide Staatkundig-gereformeerde Ka merleden namen ook nu niet aan da stemming deel. Aparte regeling voor natuurlijke kinderen De RK-fractie wenste daarmede een duidelijk onderscheid te maken tussen de wettige en de natuurlijke kinderen, vooral om daardoor tot uiting te laten komen haar afkeuring van het gedrag van de ongehuwde moeder. Dat echter deze moeders niet aan haar lot over gelaten kunnen worden en dat ook zij in aanmerking moeten komen voor kin derbijslag, liet zij buiten twijfel. De heer Th. S. J. Hooij van de KVP verdedigde in deze Zin het amendement doch onmiddellijk vond hij tegenover zich de heren R. van der Brug (PvdA) en J. Hoogcarspel (CPN), die aller minst de gedragingen van de ongehuw de moeder verdedigden, maar het wel onjuist vonden om, waar de regelingen voor de wettige en de gewettigde kin deren enerzijds en de natuurlijke kin deren anderzijds gelijk zullen zijn, de bepalingen voor de natuurlijke kinde ren in een aparte maatregel van be stuur onder te brengen. De minister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes, sloot zich hierbij aan en vestigde er de aandacht op, dat in de wet zelf reeds enig onderscheid tussen Zweden en zijn amateur voet- meter horden verbeterd De Zweedse (amateuristische) Voet balbond heeft met dezelfde moeilijk heden te kampen als de KNVB. Ook in het hoge Noorden gaan stemmen op om de „spelersroof" tegen te gaan door de amateuristische staat op te geven. De heer Eric Persson, president van voet' balclub Malmö F.F., kwam dezer dagen met een voorstel dat op de eerstkO' mende vergadering van de Zweedse voetbalbond in behandeling zal worden genomen. Hij geeft in overweging een soort van half-professionalisme in te voeren aangezien dit volgens hem het enige middel is het bedrijf van buiten landse scouts tegen te gaan en een einde te maken aan het geknoei met geld in de kringen van Zweedse ama teurs. Ook andere sportorganisaties dan de voetbalbonden blijken overigens moeilijkheden te hebben met de ama- Wat een kostelijk gezicht, die fijne, malse worteltjes met een weinig gehakte peter selie versierd! Feestelijk, maar ook bijzon der lekker, vlug gaar en door het rijke gehalte aan vitaminen en voedingszouten een goed en goedkoop recept om gezond te blijven. Boen de worteltjes schoon, schrappen is nog niet nodig. En niet vergeten omschudden als ze even gekookt hebben! U zult zien: dat kweekt grage eters! teuristische staat. Tijdens het congres van de Internationale Lawntennis Fe deratie is een commisie benoemd welke tot taak heeft een nieuwe omschrijving te geven van de status van amateur. Als richtlijn geldt hierbij dat winnaars van internationale tournooien „slechts" prij zen mogen ontvangen tot een waarde van 100 pond sterling. Het wil ons voor komen dat dit voor een amateur een vrij aanzienlijk bedrag is. Tijdens athletiekwedstrijden te Helsinki verbeterde Dick Attlessey het wereldrecord 110 meter horden. Deze bekende Amerikaan liet 13.5 sec. voor zich noteren, hetgeen betekent dat hij zijn eigen record, enkele weken gele den te Washington gevestigd, met 0.2 sec. verbeterde. Zonder twijfel zal dit record worden erkend daar de baan en kele centimeters langer was en de windkracht 0.4 bedroeg. Het aantal inschrijvingen voor de Vierdaagse heeft het totaal van 7300 reeds overschreden. Het zwakke ge slacht zal met meer dan dertienhonderd deelneemsters vertegenwoordigd zijn en de inschrijvingen uit het buitenland bedragen ruim tweehonderd. Het congres van de Internationale Schaakfederatie heeft voorzieningen getroffen met betrekking tot de wed- strijd tussen de beid.e Russische groot meesters Boleslavski en Bronstein om het recht in een titelwedstrijd tegen de wereldkampioen Botwinnik uit te ko men. De match zal 31 Juli beginnen. Er worden twaalf partijen gespeeld. Dit jaar zullen geen Nederlandse athleten deelnemen aan de Britse AAA- kampioenschappen welke Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Juli worden gehouden. Door MYRA GAY -xxxx- (3 Hij was al weg terwijl hg nog sprak, en slipte tussen de brugleuning en de lange rij auto's door. Julie bleef achter met de herinne ring aan een paar helder-blauwe ogen, die in de hare brandden. En haast twijfelend aan haar ondervinding, keek ze naar het kleine koele voorwerp in haar hand. Het was jade Witte jade. Julie slaakte een diepe zucht, terwijl ze het voorwerp, dat de vreemdeling haar in de handen had gestopt, aanstaarde. Julie had wel wat verstand van jade. Haar beste vriendin, Marcia Se- weil, had de leiding van een luxe win kel, die uit China importeerde. Julie zelf had van naar zesde jaar af veel door de Chineese wijk van San Fran cisco gezworven. Daardoor was jade naar niet geheel onbekend. Terwijl ze nu het kleine witte fi guurtje bekeek, zuchtte ze weer. Groe ne jade was kostbaar. Maar witte jade had een fantastische waarde. Dit stukje jade was prachtig bewerkt. Het stelde een vrouwenfiguur voor met een golvend kleed en kleine, vol maakt gesneden handen gevouwen op de borst. In jade is een menselijke figuur zeer zeldzaam. Dus waarschijn lijk was dit beeldje geweldig oud en dus kostbaar. Julie slikte zenuwachtig een brok in haar keel weg. Wat moest ze doen? De knappe man had gezegd, dat zijn leven ervan afhing als zjj het jade poppetje goed voor hem bewaarde. Maar het was zo'n prachtig ding. Zou ze het bezit van iets zo kostbaars dur ven verzwijgen? En als ze sprak, zou ze dan worden geloofd Ze had een vreemd prikkelend ge voel, toen ze het kleine, volmaakte ge zichtje bekeek. Het was een mooi kopje met gelijkmatige trekken als op een munt. Maar vanonder de amandelvor- mige oogleden keken de kleine ogen haar met een boosaardige, berekenen de uitdrukking aan; de kleine volle mond plooide zich tot een glimlach, die zo gemeen was, dat Julie ervan schrok. Ik verbeeld me natuurlijk maar, dat dit kleine gezichtje uitdrukking heeft, dacht ze met iets als angst. Een ge sneden figuurtje van 12 cm. lengte kan in zijn geloken ogen toch geen uitdrukking hebben! Maar toch was het zo. Dat was de ellende. Het kleine vrouwtje lachte en die glimlach her haalde zich in haar ogen, die zo boosaardig waren als de zonde zelf. Steve kwam terug. Julie opende haar leren tas en stop te het béeldje diep onder haar beurs en opschrijfboekje. Ze knipte net de sluiting dicht toen Steve weer in de auto stapte. Steve merkte niets van haar agi tatie; hij was te zeer vervuld van zijn eigen nieuws. „Iemand heeft op die blauwe wagen vóór ons geschoten", zei hij buiten adem. „De voorruit is verbrijzeld. Dat maakte dat geweldige lawaai. Een Chinees hangt over het stuur. Eerst dacht ik, dat hrj dood was, maar hij schijnt alleen maar bewusteloos te zijn. Misschien stootte hij zijn hoofd tegen de voorruit of zoiets." Hij fronste zijn wenkbrauwen. „Hoewel dat niet erg waarschijnlijk lijkt." Julie huiverde even. „W-wie is die Chinees?" vroeg ze onwillekeurig. „Volgens zijn rijbewijs een zekere meneer Low. Je weet wel, die kerel die eigenaar is van het grootste café in de Chinezenwrjk." Julie dacht aan het stukje witte jade in haat tas. Ze vroeg op hese toon: „Waar-waar kwamen de scho ten vandaan?" „Uit die auto daar vóór ons. Zie je wel? De politie dringt er omheen als vliegen om een klontje suiker. Maar de bestuurder, die de blauwe wagen van meneer Low als doelwit voor zijn schietoefening heeft gebruikt, is er vandoor." „O," zei Julie en voelde zich flauw worden. Ze dacht: Waarschijnlijk schoot die knappe kerel op meneer Low, greep dit kostbare stukje jade en maakte dat hg weg kwam. Toen lieten zijn zenuwen hem in de steek en stopte hij mij het ding in de han den. Terwgl al deze gedachten wild door haar hersens stormden, mompelde Steve zachtjes „ho, ho," in zichzelf en toen Julie opkeek zag ze een knap meisje, dat zich een weg trachtte te banen door de menigte, die om de auto van meneer Low was verzameld. „Wel, dat Is Quong Li Su!" riep ze uit. Steve floot. „Een Chinese? Ze ziet er anders aardig Amerikaans uit. He mel, wat een meisje. Ken je haar?" (Wordt vervolgd) u/Mm?... 45 ch per flacon!' Ceta Gevet vlM&nutöCer rffiaar! KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Heerlen: H. Zondorp te Hall; te Tricht: J. vd Werf, candidaat en hupprediker te Driebergen: te Bennebroek: F. de Graaff te Well en Ammerzoden, die bedankte voor Almkerk, Beroepen te Bussum (toezegging): T. H. Oosten- brug te Vlaardingen. Aangenomen naar Ter Aar: H. van Amstel, candidaat te Goudswaard, die bedankte voor Nieuwland, Noorden, Rijnsaterwoude. Beroepbaarstelling: De heer J. L. Keyzer, candidaat te Ede, stelt zich beroepbaar. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Ruinerwold-Koekange: W. vd Linden te Nes (W. D.); te Schettens: K. Wel bedacht, c .ndidaat te Ede; te Elburg: P. vd Schaaf, reserve legerpredikant te Epe; te Den Burg (Texel)P. Rie- mersma te Vijfhuizen. Chr. Gerformeerde Kerken. Beroe pen te Arnhem: C. Verhage, candidaat te Middelburg. Baptisten Gemeenten. Aangenomen, naar Alkmaar: C. van Wier, candidaat te Harlingen, die bedankte voor Arn hem en voor Stavoren. HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en II uur» 6.15 Sportpraatje. 6.30 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.00 ,,In vacantie-stemming". 7.35 Gram.muziek. 8'. 15 Concertgebouw-orkest. 9.05 „Vacantie". 9.30 Vervolg orkest. 10.15 Piano-muziek van Cho pin. 10.30 „Vliegende Hollanders". 10.45 Fritz Kreisler-kwartier. 11.15 „Rendez-vous in Sche- veningen". HILVERSUM H, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Christelijke Vakbeweging. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Weense sopraan. 7.40 „Vandaag". 8.05 Franco thuis. 8.45 Streek recepten. 9.45 Metropole-orkest. 10.15 De vaart der volken. 10.35' Berlijns Philharmo- nisch Orkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Concert voor cello en orkest. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Bij de Weners. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Arthur Rubinstein en Jascha Heifetz. 10.00 „Thuis". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Trio. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Ignace Lilien. 11.10 Radio feuilleton. 11.25 Orgelspel. 12.00 Avro-Thea- ter-Orkest. 12.33 Sport en prognose. 12.45 The Milt Herth Trio. 1.15 The Avroleans. 1.45 Verzamelde melodieën. 2.00 Kookkunst. 2.20 Het Omroep-Kamerorket. 3.10 Ons volk en zijn dichters. 3.30 Muziek van George Gershwin 4 00 Bror Kalles en zijn orkest. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Jiddische en He breeuwse liederen. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.40 Phyllis Tate. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Gram.muziek. I.22 Tour de France. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Klankbeeld. 8.05 „Boeken". 8.10 Noemie Perugia. 8.30 „De Kerk". 9.00 Men vraagt. en wij draaien. 9.40 Gele Augurken 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 Verzoek- programma» 10.40 „Vandaag". 10.45 Avond wijding. 11.15 Turijns Radio Symphonie Or kest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Buscb Strijkorkest. 9.15 Och tendbezoek. 9.30 Symphonisch morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Willem de Roos. II.30 Sans Souci. 12.00 Suite. 12.33 Klein Radiokoor 1.15 Sextet Johnny Kroon. 1.50 Een Italiaans feest. 2.00 Sweelinck-kwartet. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Bloemlezing. 3.40 „Hoog-zomer". 4.00 Vocaal ensemble. 4.15 Gram.muziek. 5.00 In de lens. 5.30 „Under de Fryske Flagge". 5.45 Het werk van de christelijke vacantiescholen. 6.00 Zangvereniging. 6.15 CWV-kwartier. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Andró Kostelanetz. 7.40 „Vandaag". 8.05 Om het schaakkampioenschap van Nederland 8.15 Omroeporkest. 9.15 Onze tijdrekening. 9.35 Koninklijk Militaire Kapel 10.10 Piano-recital. 10.30 De Zaligsprekingen 10.45 Avondover denking. 11.15 Robinson Cleaver. 11.40 Bal letmuziek. A

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5