SEIZOEN OPRUIMING B. W. G. LIENESCH Seizoen-Opruiming Stad en Omgeving BERVOETS AGENDA Opruiming Pluvius was weer op de kaasmarkt HUIS-e> SLAAPKAMERS van 20 tot 40% Wielertweekamp tussen Beverwijkers en Alkmaarders Toelatingsexamen Murmellius Gymnasium GERARD WORM'S Modemagazijnen Dames- en Herenafdeling ALKMAAR-DEN HELDER Een jubilaris met een waterhoofd J. STOFZUIGERS HET STOFZUIGERHUIS Kledingmagazijn Q r~ DAMES- en MEISJESKLEDING De kaas bleef onder dekkleden verborgen De kaasmarkt bood vanmorgen maar een troosteloze aanblik. Het regenwater werd met bakken vol haar beneden ge smeten, Pluvius meent blijkbaar zijn wat al te milde gaven speciaal voor de Vrijdagmorgen te moeten bewaren, waardoor het zelfs onmogelijk werd ge maakt dat onze nationale driekleur in de top van de Waagtoren kon wappe ren. De vreemdelingen zochten hun heil onder de luifel van de Waagtoren waar zij zich stierlijk moesten vervelen en tot overmaat van ramp een sta-in- de-weg vormden voor de verregende kaasdragers. De stapels goud-gele kaas bleven grotendeels onder beschermende dekkleden verborgen en het ijstentje midden op het plein stond daar in zie lige eenzaamheid. Later, toen groepen schoolkinderen met rolletjes frujetta in de hand en kletsnatte haren in de ogen toch nog wat fleur aan de Vrijdagse markt brachten, werd het wat beter. Bij tijd en wijle werd de regen wat minder en zo konden de Amerikanen, die alle regen ten spijt, Alkmaar toch even had den aangedaan, hun foto's maken waar mede zij straks op hun „parties" moe ten geuren. Het duurde echter niet lang of de regen verdreef Amerikanen en schoolkinderen, Engelsen en de Zwit serse boeren en boerinnen in hun nationale klederdracht die er wel geweest moéten zijn maar voor ons waarschijnlijk door de regen -verbor gen bleven weer onder de luifel en naar de restaurants én koffiehuizen rond de kaasmarkt. Wel liepen we tegen een gezelschap min of meer ver regende journalisten op, die een pers conferentie over de tentoonstelling „Van Wadden tot IJ" hadden bezocht en nu onder goede leiding de beziens waardigheden van Alkmaar bekeken. Hun pleizier was ook niet meer je dat, door al dat water, hoewel zo'n uitje erg aardig kan zijn. Neen, Pluvius is de kaasmarkt dit jaar blijkbaar niet gunstig gezind. Dit ruimen wij op met een korting IN KARPETTEN, LOPERS, GOR DIJNEN, DEKENS ENZ. ONGEKEND LAGE PRIJZEN Verdronkenoord 46 Alkmaar. Wacht niet te lang, de eerste keus is de beste. Er zijn kamers bij HONDERDEN GULDENS beneden de waarde. Verkoop begint Zaterdagmorgen. Vrij entreé. De wielerverenigingen uit Bever wijk en Alkmaar organiseerden gis teravond in de omgeving van Oter- leek een wielertweekamp, welke was bedoeld als een revanchewedstrijd van de ontmoeting die enige tijd geleden te Beverwijk had plaats gevonden. Evenals de eerste maal kwamen de Alkmaarders ook nu als winnaars uit de strijd. Er werd gereden in drie klassen! A, B en C. De A-klassers moesten een afstand van 46 km afleg gen. In deze klasse poogden de Alk maarders H. v. d. Sluis en K. Slot bij hun concurrenten vandaan te lopen, hetgeen hen aanvankelijk scheen te gelukken. De „veteranen" Ottenbros en Eenhoorn konden hiermede zonder meer geen genoegen nemen en na een felle jacht werden de vluchtelingen weer ingelopen. De eindsprint moest nu de beslissing brengen en het was Ottenbros die Eenhoorn met klein verschil op de streep klopte. Van der Sluis en Slot werden resp. 3 en 4. De Öeverwijker Stroomer eindigde op de vijfde piaats. In de B-klasse behaalden de gasten een beter resultaat. J. Hofland zorgde voor een overwinning voor de verte genwoordigers van de „aardbeien- stad", doch de overige plaatsen wer den weer door Alkmaarders bezet, J. Rol, J. de Beurs, N. van Rozelaar en B. v. d. Kamer, zodat de gastheren toch nog met meer punten uit de bus kwamen. De strijd in de C-klasse was spoedig beslist. De jeugdige Keuken (Alk maar) liep direct na de start enkele meters op zijn concurrenten uit en na iedere kilometer werd de afstand tus sen hem en het peloton groter. Het wil ons voorkomen dat deze renner in de naaste toekomst nog wel meer van zich zal laten horen. Goede leiding en serieuze training zijn daarvoor echter onontbeerlijk. De uitslag van deze klasse was: 1 J. Keuken. Alkmaar, 2 R. Hofland. Beverwijk; W. Jongejans, Alkmaar; J. Schreuder, Beverwijk; L. Koops, Beverwijk. De einduitslag was: Alkmaar 32 p., Beverwijk 13 p. FAILLISSEMENT UITGESPROKEN De Alkmaarse Rechtbank heeft gis teren in staat van faillissement ver klaard: C. Zwaan Jr., verblijvende in een woonwagen aan de Keern 17 te Hoorn, onder benoeming van mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake tot rechter-com- missaris en mr. A. N. J. N. Janssens te Hoorn tot curator. is nu roedè de twééde markt die volko men „verregende", hetgeen een tegen stelling vormt met vorig jaar toen de kaasmarkt als door een wonder voor dergelijke narigheden bleef bespaard Op de kaasmarkt waren aangevoerd 18 stapels, namelijk 9 stapels fabriek,s- kaas en 9 stapels boerenkaas. De prijs was f 107 voor fabriekskaas en f 108,75 voor boerenkaas. De aanvoer was 36 000 kg. Dinsdag waren op de markt te Bode graven 223 partijen aangevoerd. De eer ste soort deed f 2.10—f 2.18, de tweede soort f 2—f 2.09, zware soort f 2.38 met een matige handel. Op de markt te Woerden waren Woensdag 314 partijen aangevoerd. Ie soort f 2.10—f 2.18, 2e soort f 1.98— f 2.08, zware f 2.38 (groothandêlsprijzen) Te Gouda waren gister aangevoerd 220 partijen: le kw. met rijksmerk f 2.10 f 2.19. 2e kw. met rijksmerk f 1.98—f 2.09, extra zware kwaiteit tot f 2.40. De handel was matig. Danza en Kees Stet in Beverwijk De VVV te Beverwijk organiseert ook deze zomer weer een aantal tuinfeesten in het fraaie park Scheybeeck. Als gas ten traden gisteravond op het derde zomerfeest op de Operette Vereniging Danza o.l.v. de heer Joh. K. Gerritsen, de onvolprezen Piet Kroon in zijn crea tie Kees Stet van Ierswoud en de con ferencier Nico Akkerman. Het is inderdaad een werkelijk feest geworden, een avond, waarin de vreug de en de goede humor om beurten wed ijverden, een avond van hoogstaand amusement. Danza bracht op de haar eigen vlotte wijze een aantal fragmen ten uit bekende operettes ten gehore met als solisten mevr. G. de Groot, mevr. M. BussenWanner, mej. L. Overtoom en de heer Tom de Munlc. Kees Stets schetsen en grappen (ten dele gebracht in samenwerking met Nico Akkerman) hadden een overwel digend succes. Hij wist het Bevêrwijkse publiek, gelijk elders, stormenderhand te veroveren. Aan het slot van de avond werd de solisten ëen bloemenhulde aangeboden, terwijl tevens de wens werd uitge sproken Danza nog eens in Beverwijk te mogen ontvangen. Misschien wel eens met een operette in het a.s. winter seizoen. Beverwijk hoopt het en gelooft zeker, dat Danza woord zal houden. (Ontleend anti onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 u. r: Piësta (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 u.: Ont snapt van het Duivelseiland (14 jaar)) Cinema Amcricain, 8 uur: Het teken van de Gorilla (14 jaar). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag; aanvang der voorstellingen om 7 en 9.30 uur. Wedstrijden op Alkmaarder en Uitgeestermeer De vier zeilverenigingen, die domi cilie op het Alkmaarder. en Uitgees termeer hebben gekozen, zullen dit weekeinde met onderlinge wedstrij den doorbrengen. De leden van „De Onderlinge", Zeil- en Watersportver eniging „Uitgeest", Alkmaarse Roei en Zeilvereniging en de Zaanlandse Zeilvereniging zullen Zaterdag begin nen met een wedstrijd en tocht vanaf de Zaanbrug te Wormerveer naar de jachthaven te Akersloot. Alle normale wedstrijdklassen zullen hieraan kun nen deelnemen. Men verwacht dat vele toerzeilers en motorboot-vaar- ders deze tocht eveneens zullen mee maken, echter niet als deelnemers. De eerste start zal ongeveer 3.30 uur plaats vinden en men kan zich vanaf drie uur ter plaatse hiervoor inschrij ven. Ten behoeve van de deelnemers uit Alkmaar en Uitgeest vertrekt een sleepboot om 1 uur vanaf de jachtha ven Akersloot en om half twee vanaf de jachthaven Uitgeest. In de nacht van 15 op 16 Juli organiseert de ZZV haar traditionele nachtwedstrijd. De inschrijving hiervoor kan geschieden bij de opgave te Wormerveer en te vens aan de jachthaven te Akersloot. De start zal om 10.30 uur plaats vin den. De Zondag zal in het teken staan van een grote dobber-visserij. Het laat zich aanzien dat velen aan deze wedstrijden zullen deelnemen daar alle categoriën met kans op succes kunnen deelnemen. Voor hét toelatingsexamen van het Murmel lius Gymnasium zijn de volgende eandidaten geslaagd: Ina Bakker, Bergen; Barbara v. d. Berg. Bergen aan Zee; Dick v. d. Bergb, Hei- loo; l'let de Boer, Schagcn; Anske Boxem, Ivonne v. Bragt, Hans te Brake en Ade Broere, Alkmaar; Ebbe Bijlsma en Tilly Disse, Ber gen; Atie vDuivendijk, Alkmaar; Ilenaté Eecèn, Bergen; Wouter Ilaafkens, Heiloo; Erik Hakker, Bergen; Bram Hauer, Heiloo; Ugo Iliddema, N. Niedorp; Koos Holsmuller, Win» de Jong, Herman KÖhne, Johan Kwast, Tineke van 't Laar, Karin Mainzer, Bert Pee reboom, Jan Polman en Trix Pos, Alkmaar; Gies v. d. Post, Oudorp; Rob Rentenaar, Alk maar; Rense Royaards, Schoorl; Tineke Schér- mérhorn, De Rijp; Tineke Schmidt, Oudkar spel; Rob Schuurman en Guus Steinz, Alk maar; Joöp Veenhuyzeii, Bergen; Klaas Vis en Anion de Visser, Alkmaar; Pie tér Visser, Heiloo; Hans v. d. Wall Bake, Alkmaar; Rob Wilmink, Zuidscharvvoude; Vera Witte, Ber gen; Elsje Wijnands, Alkmaar; Wim van Za lingen, Bergen; Eetje Zwaan, Bergen aan Zee; Ilse Fielmich, Schag'en. Afgewezen één. Het jubileum van de Oratoriumvereniging De viering van het zilveren jubi leum van de Ned. Herv. Oratorium vereniging neemt steeds vastere vor men aan. Dezer dagen heeft de diri gent van de Kon. Mannenzangvereni- ging Apollo, de heer Fred. J. Roeske uit Amsterdam, een bespreking gehad met de voorzitter en de dirigent van de Oratoriumvereniging, de heren J. Dalenberg en C. Jonker, over het pro gramma, dat Apollo op 31 Augustus zal uitvoeren. Het resultaat hiervan is, dat onder meer enige bekende nummers zullen worden gezongen, zo als ..Het Geuzenvendel op de Thuis- mars" en „Gebed voor de Tempel", beide van Roeske. Litanei, van Schu- beret en Hazengrauw, van Landré. Damclub WDO Gisteravond hield de Alkm. Damclub W.D.O. in hotel Ceres haar jaarver gadering. Na afwikkeling van enige huishoudelijke zaken werden de prij zen uitgereikt, in de onderlinge wed strijd (in twee afd.) gedurende het af gelopen seizoen behaald. Eerste van de le afd. werd W. Piederlet met 36 p. uit 21 parijen. Eerste in de 2e afd. werd M. J. Langras Jr. met 43 pnt uit 24 partijen. Om de tweede plaats in afd. I moet nog een beslissingspartij gespeeld wor den tussen H. Kruider en A. Burgert, .terwijl in afd. II om die plaats nog moet worden gespeeld tussen Kiewitt en Bosman. Na afloop der vergadering werd er nog een aardige simultaanseance ge- gegeven door H. Kruider tegen elf te genstanders. Het vlotte spel van de simultaanspeler was velen te machtig en binnen het uur was de seance geëin digd met het fraaie resultaat voor Kruider van 10 gewonnen en 1 remise (tegen W. Piederiet). Turnlusf keerde in Alkmaar terug Gistermorgen om half twaalf keerae Turnlust na de geslaagde trip naar Engeland in Alkmaar terug. Ouders, supporters en belangstellenden waren in groten getale naar het station geko ïhen om de turners en turnsters op waardige wijze te ontvangen. Jn restau rant „Kinheim" vond de officiële ont vangst plaats door de voorzitter van de gymvereniging de heer G. de Rie, waarna de heer Van Hilten aan dé ouders een resumé van de tocht gaf Zaterdag hebben de gymnasten voor een publick van ongeveer 6500 tot 7000 toeschouwers twee uitvoeringen gego ven. Een aardige surprise voor de Hol landers was, dat een dansschool uit Bath enige lenigheids oefeningen ten beste gaf, wat in Engeland absoluut onbekend is. Dit was tevens de laat ste dag dat er uitvoeringen werden gp-r geven. Zondag heeft men een trip naar Bristol gemaakt en Maandag naar Weston Super-Mare. Dinsdagmiddag werd er om 5.30 uur een fare-well par tij aangeboden door de Engelsen, waar bij diverse sprekers hun waardering uitspraken over het wérk, dat de Alk maarders hier ten beste hadden gege ven. Tot slot van dit partijtje werd een bal georganiseerd o.l.v. Tonny Wil- lemse met een Engelse drummer en saxofonist. Met de polonaise, in Enge land geheel onbekend, werd de stem ming erin gebracht, Dit was een waardig slot van een goed geslaagde tournee. De volgende morgen vertrok men om 12.20 uur uit Bath, om met de boot van 8 uur: 's avonds de terugreis te aanvaarden 's Morgens om8 uur zette men ver moeid maar voldaan weer voet op "a derlandse bodem. 't Hooge Huyt»- Bedrijfsvoetbalelftal Zoals wij reeds meldden, vindt heden avond op het Alkmaar-terrein een wed strijd plaats tussen het elftal van 't Hooge Huys én een combinatie uit de A-afdeling van de Bedrijfsvoetbalcom petitie. De opstellingen zijn als volgt: Gecomb. elftal afd A: Ohm (Telefo- nia); Prins (Alkm. Courant) en Hom mers (Telefonia); Haakman (Ringers) Bierman (Reiniging) en Boon (Lichtbe- drijven); C. Bierman (Reiniging), Van Dijkhuizen (Lichtbedr.), Kuis (Chevro let Boys), Van Lienen (Povay), Jansen (SO VA). 't Hooge Huys: Peeters; Teileman en Bruin: Krom, Eendebak en Schilder; Lemmens, De Jong, Lutsenaar, Mosch en Groefsema. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik P., z. v. Th. Wijnsma en C. J. Ringersma. Marianna L., d. v. E. H. Dirks en A. C. Middel dorp. Gehuwd: Jorinus L. Schram en Hendrica Zwart. Jan A. de Porto en Lammechien Elzinga. Ondertrouwd: Leonard van der Wilk en Maartje T. Molenaar. Abra ham Möhrlng en Margaretha C. van Scheers. Bronger Stanneveld en Jannetje Beugelaar. Antonius J. Weimar en Aaltje van den Hof. Wil lem Vredenburg en Catharina Stokman Gljsbert M. Steenis en Arnolda F. de Weerd. Klaas Visser en Anna B Kroese. Nicolaas S. de Ligt en Ma ria C. Oort. Adolf J. Buter en Mar garetha M. van den Navoij.. Petrus J. Stavenuiter en Alida Wagemaker. Overleden: Catharina M. M. Buis oud 78 jaar, wed. van J. H. Merkx. STATUTEN VERZONDEN. Verzonden zijn de statuten van de N. V. Haytema's Kunstmesthandel tè Alkmaar. Vandaag jubileert de enige toren in Alkmaar, waarvan men met recht kan zeggen dat hij een waterhoofd heeft, en wat voor een! In zijn bovenverdieping klotst achthonderd kubieke meter fris, zuiver drinkwater, waaraan alle Alk maarse huisvrouwen ruim voldoende hebben om thee van tc zetten, aardappels te koken, straatjes te schrobben en wat al niet meer. Niemand denkt er bij na wat een ramp het zou zijn, als er eens geen water meer uit de kraan zou komen. Toch bestaat de geregelde drinkwatervoorziening hier ter stede, nog slechts vijftig jaar. In een Raadsvergadering die in de zomer van het jaar 1899 werd gehou den, werd er door enige Edelacht bare heren danig gemopperd over de drinkwatervoorziening. Speciaal op de Zaterdagen, als veel mensen een verkwikkend bad wilden nemen en als er talloze ruiten gelapt en straatjes geschrobd moesten worden, liet de waterleiding de Alkmaarders in de steek. Het pompstation te Bergen kon aan de plotselinge grote vraag niet voldoen, zodat er geregeld ernstige stagnatie in de watervoorziening dreigde. Om hieraan een einde te maken, was er echter één oplossing mogelijk: Er moest een groot reser voir komen, dat in de spitsuren voor voldoende water kon zorgen en dat op minder drukke tijden bijgevuld kon worden. Aldus werd besloten en op 14 Juli 1900, vandaag vijftig jaar geleden, legde het tienjarig zoontje van opzichter J. C. Francken de eerste steen voor de toren, die der tig meter hoog en boven ruim vijf tien meter in doorsnee zou worden. Stijgend waterverbruik In het jaar 1919 werden de eigen dommen der Alkmaarsche Waterlei ding aangekocht door de Provincie en van toen af waakte het P.W.N. voor het welzijn van de toren. Het aantal aansluitingen van Alkmaar liep ge stadig op; 1 Januari 1920 waren er 5025 abonné's, 1930 7382; 1940 8955 en op 1 Januari 1950 was het 10.474. In 1946 werd in de ommanteling van het reservoir op ruim 22 meter hoogte, een 2 centimeter brede scheur in het metselwerk ontdekt. Deze was waar schijnlijk veroorzaakt door de explo sies bij de bombardementen van het vliegveld Bergen en door hei opblazen van Mauer-muren. Aangezien geen liangsteiger beschikbaar was, wei'd do opstijging per mand gewaagd, om na te gaan of de ringbalk ter plaatse be zweken was, hetgeen inderdaad het go- val bleek te zijn. Bij de derde opstij ging deed zich een incident voor, toen vier meter boven de grond de reep brak, waardoor de inzittenden een flinke val maakten. Er deden zich ech ter geen persoonlijke ongelukken voor. De herstelkosten aan de toren bedroe gen in totaal f 17.500. WaterverspiUing De stand in het 800 kubieke meter water bevattende reservoir wordt niet aangewezen door een peilglas, doch deze wordt electrisch doorgegeven aan het pompstation te Bergen, waar men er voor zorgt dat het grote stalen vat geregeld gevuld blijft. Het is eigen aardig, dat het waterverbruik in de wintermaanden soms hoger ligt dan op de warmste dagen in de zomer. Er zijn nog steeds mensen die het eenvoudiger vinden bij vorst de kraan open te draaien dan de hoofdkraan af te slui ten en de leidingen leeg te laten lopen en door te blazen. Het spreekt van zelf dat deze handelwijze economisch onverantwoord is, zodat met grote ge strengheid wordt opgetreden tegen hen, die aldus te werk gaan. De jubilerende Watertoren heeft geen enerverende geschiedenis achter de rug. Er wordt zelden over hem gesproken en in de archieven wordt zijn naam slechts sporadisch genoemd. Het is echter goed thans even stil te staan bij de grote verdiensten van deze jubilaris. Langestraat 41-43-45 Vanaf Zaterdag 15 Juli tegen sterk verminderde prijzen V. Dat was de bedoeling niet Gistermiddag bevonden zich drie jongens op het bureau van politie in de leeftijd van respectievelijk 10, 11 en 12 jaar. Zij waren afkomstig uit Sloterdijk en daar met een vracht auto meegereden. De chauffeur zou hen in Amsterdam afzetten, maar had dit kennelijk vergeten met als gevolg, lat #de jongens gistermiddag in Alkmaar stonden. Door de kinderpolitie zijn de knapen naar huis teruggebracht. vanat f 40. 1 jaar garantie Wikkelen Ombouwen ALLEEN Tel. 5374 Schoutenstraat 26 BEROEP AANGENOMEN. De heer C. van Wier, candidaat voor de Baptistische gemeente heeft bedankt voor hét beroep voor Arnhem en voor Stavoren én het beroep naar Alkmaar aangenomen. De Hervormde Kerk in Noord-Holland Er was gisteravond weer een be hoorlijke belangstelling voor de ten toonstelling „De Hervormde Kerk in Noord-Holland" in de Grote Kerk al hier. Dat was niet geheel onverklaar baar. De Ned. Oratoriumvereniging had voor deze avond haar medewer king toegezegd. De faam was haar optreden vooruitgegaan. Terecht. De Oratoriumvereniging is een uitstekend koor, dat door de heer C. Jonker voortreffelijk wordt geleid. Gezongen werden een viertal kora len uit de Matthaeus-passion van J. S. Bach en Koren van dr. Alph. Vran- cken, op een tekst van Felix Rutten, het laatste een vrij zwaar werk van romantische allure. Het werd een de monstratie van koorzang, die stellig niet de slechtste is geweest van die, welke we in de afgelopen dagen inde Grote Kerk hebben mogen beluiste ren. Het vrij talrijke publiek luister de met grote aandacht. De koorzangers zwermden tussen de beide keren, dat zij zich lieten ho ren, over de tentoonstelling uit en hadden veel interesse voor hetgeen er te zien viel. Alkmaar Langestraat 14, hoek Houttil Telef. 3060 Overtreding Arbeidswet Gisteravond is er een directeur van een fabriek alhier bekeurd, omdat hij drie jongens van achttien jaar na zes uur liet werken. JEUGDDIENST HERVORMDE JEUGDRAAD. De Hervormde Jeugdraad te Alk maar belegt a.s, Zondag, om 7 uur, in de Grote Kerk weer een jeugddienst. Voorganger is ds. A. M. van der Neut van Medemblik, voor de Alkmaarders geen onbekende. Het onderwerp is: „Wie zich aan een ander spiegelt...." ALKMAAR—RK AFC. Op het terrein van de voetbalver eniging Alkmaar aan de Westerweg wordt morgenavond de jaarlijkse ont moeting gespeeld tussen Alkmaar »n RK AFC Marktberichten NOORDER MARKTBOND, 14 Juli 205.000 kg aardappelen. Eerstelingen stelingen 11.90—12.70; Eigenheimers 13.0014.50; blauwe Eigenheimers 9.10 —15.00; 44 stuks bloemkool 18.00; 15 kg slabonen 43.00. WARMENHUIZEN 14 Juli. 89.200 kg aardappelen. Schotse 10.80—11.60, grove 10.70—11.10, drielingen 7.20—7.90; Doré 11.70. Cezinsverzorgsters ontvingen haar diploma Aan de Landbouwhuishoudschool. al hier slaagden negentien eandidaten voor het diploma gezinsverzorgster. De cur sus was georganiseerd door de N.H. Ver. „Het Witte Kruis". Dezer dagen zijn de diploma's uitgereikt. Namens het Hoofdbestuur van Het Q7n „n. nnn - KruisMevr. K„»«. Spr SfïK memoreerde de groei van de Gezins- verzorging en wees nog eens met na druk op de prachtige taak, die voor deze dames in de gezinnen is wegge legd. Het was een prettig ogenblik, toen aan alle eandidaten het diploma en het insigne van gezinsverzorgster werden uitgereikt. Zuster Leegwater, inspec- trice van Het Witte Kruis en Leidster van de cursus Gezinsverzorging, wens te de geslaagden geluk en sprak de hoop uit dat de samenwerking tussen Het Witte Kruis, Volkshogeschool en Land- bouwhuishoudschool ook in de toe komst op dezelfde prettige wijze zou blijven bestaan. Met enige liederen, gezongen door de gezinsverzorgsters, werd deze mid dag besloten. De volgende dames kregen het diplo ma: M. Coljée, Edam, M. Eveleens, Aalsmeer, T. Frits, Wormer, P. Goeden- dorp, Santpoort, D. Hoekstra, Koedijk, C. Jas, Bloemendaal, O. Kalkema, Cas- tricum, D. Kwak, Den Helder, S. Meyer, Assendelft, A. Moester, Koog aan de Zaan, N. Praag, Jisp, C. Pronk, IJmui- den-Oost, C. van Twisk, Den Helder, A. van Twuiver, Koedijk, A. Vermeu len, Wormer, P. de Vries, IJmuiden, J. de Vries Purmerend, D. Zwiep, Zand- voort, A. Hogestijn, Krommenie. SEIZOEN van Profiteert van deze unieke gelegenheid om Uw eigen garderobe en die van Uw kinderen aan te vullen. De verkoop begint Zaterdag 15 Juli a.s. des morgens 9 uur LAAT 108 - ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2