Bach, kerkmusicus bij uitnemendheid Goedkoper kan het niet!! J. W. A. Heuseveldt - Alkmaar Ook zijn wereldlijk werk is belangrijk Hij stierf tweehonderd jaar geleden VAN MARSDIEP TOT IJ LAATSTE NIEUWS Nehroe hoopf op locali- satie van de strijd in Korea Predikbeurten HEILOO Egmond aan Zee Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Oud Bergen uit spelevaren Overgangsexamens aan de Middelbare Meisjesschool De Rijp Noord-Scharwoude Uitstapje Christelijke School Oterleek Marktberichten Onze halfjaarlijkse Opruiming begint Zaterdagmorgen 9 uur GEWELDIGE KOOPJES KUNSTHANDEL SENSATIONELE AANBIEDINGEN HUISHOUDZAAK VRIJDAG 14 JULI 1960 OVERAL, WAAR MUZIEK WORDT GEMAAKT, herdenkt men op het ogen blik de grote kerkmusicus Johann Sebastian Bach, die tweehonderd jaar geleden, op 28 Juli 1750, te Leipzig is overleden. Men herdenkt hem in de weidse praal van een groots opgezet gala-concert of in de simpele ingetogenheid van een orgelbespeling in een dorpskerk. Maar overal is er diezelfde ontroerde aandacht voor de kunst van een der grootsten onder de musici. Er zijn er, die zweren bij de Mattheus-passion, ook al spreekt het Oude Woord hen vaak niet meer aan. Anderen genieten van zijn Kunst der Fuge, van zijn orkestwer ken of van zijn cantates. Maar ieder beleeft eens in zijn bestaan de wonderlijke ervaring, dat de muziek van Bach waarlijk vmuziek is en niet slechts een ver standelijk goochelen met noten. neer men hem uilsluitend als de kerk musicus eert. Hij ls niet alleen dat, al is hij het wel met heel zijn hart ge weest. Bach heeft ook als componist van orkest- en klavierwerken veel voortgebracht, dat hem een enige plaats in de wereld der muziek heeft bezorgd. Wie eenmaal zijn Musikali- aches Opfer deze prachtige reeks variaties over een thema van Frederik de Grote of zijn Kunst der Fuge heeft gehoord, neemt een onvergetelij ke indruk mee van de majesteitelijKe pracht van de contrapuntische muziek. Zijn Brandenburgse Concerten zijn evenzovele mooie voorbeelden van ka mermuziek voor klein orkest. Zijn vioolconcerten „houden nog steeds re pertoire", zijn Suites worden nog graag gespeeld en gehoord. Ook hierbij is veel verplicht werk. Het ontstond in dé jaren, die Bach nACH wordt inderdaad wel het meest geëerd als dé componist van kerke lijke muziek, nauwkeuriger gezegd: van muziek, bestemd voor de Lutherse eredienst. Daarbij valt wel eens wat al te eenzijdig de nadruk op zijn pas siemuziek, al is de Mattheus-passion dan ook één van zijn belangrijkste werken, en waarschijnlijk ook dat. waaraan hij met de meeste liefde heeft gewerkt. Want tot zijn religieuze oeu vre behoren toch ook nog altijd een kleine driehonderd cantates voor l$oor of solostemmen of voor beide. Het is voor de Calvinistische Nederlanders, oiet de uitermate sobere eredienst, nauwelijks te geloven: muziek en zang in de kerkdienst. Er is immers eén tijd geweest, dat in de Nederlandse kerken het orgel zelfs min of meer taboe was en in ieder geval tijdens de dienst niet werd gebruikt, als zijnde te werelds. In de Lutherse kerken was het daaren tegen al vroeg de gewoonte, om de preek af te sluiten met een koorwerk, het preekmotet, dat naar zijn inhoud nauw aansloot bij het woord van de predikant. Cantates Dat preekmotet is uitgegroeid tot een volslagen cantate. Bachs voorgangers hebben in dit opzicht reeds belangrijk werk gedaan. Hij zelf voerde de waar de van deze composities op tot een hoogtepunt. Dat betekent niet, dat ze alle even goed waren. Meer dan één is ontstaan onder de drang van de uiterlijke noodzaak. Elke Zondagmor gen moest er immers een nieuwe can tate zijn. Er zit dus wel eens een „ge dicht uit plicht" tussen maar ook deze zijn toch muziek. Daarvoor was Bach een te waarachtig muzikant. Kerkmuziek in de ruimere zin van het woord zijn overigens ook zijn ko- raalvoorspelen en zijn orgelkoralen cloor versieringen omspeelde koraal- melodieën. Tot dit genre muziek be horen dan tenslotte ook de passiemu- zieken over de lijdensverhalen uit Mattheus en Johannes. Deze zijn zuiver gedacht als onderdelen van de ere dienst op Goede Vrijdag. Zij bestaan uit het gereciteerde evangelieverhaal, onderbroken door aria's en koralen, welke als overpeinzingen over de ver haalde gedeelten van Christus' lijden kunnen worden beschouwd. Kerkmusicus Het merendeel dezer werken is ont slaan in de laatste levensperiode van Bach. Van 1723 tot aan zijn dood im mers heeft hij te Leipzig gewerkt als cantor (voorzanger-organist) van do Thomaskerk en als universiteitsdiri gent. Het is zijn met succes be kroonde streven geweest, om het zwaartepunt van zijn werk te leggen op de kerkelijke muziek. Deze 'aatste jaren zijn allerminst zonder zorgen en moeilijkheden geweest. Zeer pijnlijk heeft hij de afhankelijkheid aan zijn superieuren gevoeld. Aan conflicten is deze tijd bijzonder rijk geweest. Zijn meest talentvolle zoon leidde een nog al wild leven. Bovendien werd de can tor in het laatst van zijn leven blind, zodat hij zijn composities moest dicte ren. Toch heeft hij de functie in Leip zig gekozen boven veel eervoller die hij tevoren had vervuld. Hij voelde zich in de eerste plaats kerkmusicus. Zijn grote liefde was het orgel, waar voor hij verscheidene werken heeft ge schreven. „Zijn fantasie leeft in de voorstellingen van het orgel" heet het ergens in een karakteristiek van zijn kunst. Deze typering is volkomen raak. Zij maakt duidelijk, dat Bach in de eerste plaats voor orgel heeft geschre ven en dat al zijn instrumentale werk daarvan de weerslag heeft ondervon den. Wereldlijk componist Toch doet men hem onrecht, wan- als violist en organist en later ook als concertmeester en dirigent heeft door gebracht aan het hof van verschillende Duitse vorsten. Zo zijn Brandenburgse Concerten, die geschreven zijn als ben huldeblijk voor Christian Ludwig von Brandenburg. Zijn Hohe Messe, deze prachtige Lutherse interpretatie van een stuk R.K. liturgie, ontstond eens ter ondersteuning van een sollicitatie.. Miskenning Bach is- bij zijn leven vaak miskend. Zijn kunst is niet begrepen. Zij stam de toen trouwens reeds uit een periode in de ontwikkeling der muziek, die ten einde was. Hij was er de laatste en beste vertegenwoordiger van. Toen hij stierf, was de pompeuze praal van Barok, was de zware, geladen objecti viteit van contrapuntiek al opgevolgd döor de lichtvoetige, zwierige galante rie van het Rococo, door de overmatige gevoeligheid van de Sentimentelen. Dat lag meer in de lijn van de mens van toen, die zwoer bij Franse en Ita liaanse opera's met hun virtuozendom. Van zijn zoons heeft er niet één zijn werk voortgezet. Zijn papieren en ge schriften zijn weliswaar aan hen over gegaan, maar de zorg voor zijn nala tenschap was niet bij allen even groot. Daardoor is veel verloren gegaan. Een ander deel werd pas veel later her ontdekt. Wat er bewaard is gebleven, is échter voldoende om te bewijzen, dat hij was de grootste der achttiende- eeuwse componisten. Er heeft zich een Comité gevormd, dat prof. dr. A. Kummer bij zijn ver trek uit de Zaanstreek als chirurg, wil huldigen. Te Zaandijk is een stich ting opgericht, die in principe beslo ten heeft de oude molen „De Dood' nabij de Julianabrug te kopen en in oude staat te restaureren. In ver band met het nadelige saldo, dat de ex ploitatie van het ziekenhuis te Wor- merveer over 1949 opleverde, zal de verpleegprijs worden verhoogd van f 6.50 tot f 7.per dag. Schout bij nacht I. W. Reynierse, die deze functie sinds 1 Dec. 1949 heeft waargenomen, zal Maandag te Den Helder de functie van Commandant Zeemacht Nederland overdragen aan vice-admiraal J. J. L. Willinge. De bewoners van het eiland Mar ken zijn bezeten van een hamster woede, waarbij vooral textiel in de be langstelling staat. In één week tijds is volgens ruwe schatting een halve ton aan goederen omgezet. Te Andijk heeft de middenstands vereniging besloten tot het houden van een veertiendaagse middenstandsbeurs. D De eerste bloembollenveiling van de veiling „West-Friesland" te Boven- karspel wordt Woensdag gehouden. De Ned. Herv. Gemeente te Bever wijk beschikt thans over een eigen sportveld. Alle te Wijk aan Zee be staande verenigingen hebben aan B. en W. van Beverwijk verzocht, de stichting van een verenigingsgebouw in de badplaats te willen bevorderen Amerikaanse Senaat handhaaft rassenonderscheid De Amerikaanse Senaat heeft een wetsontwerp dat de instelling bepaal de van een commissie voor rechtvaar dige tewerkstelling^iractijken ver worpen. Deze commissie zou ras- en godsdienstdiscriminatie bij het aanne men, ontslaan en promoveren van ar beiders hebben moeten tegengaan. 27 Democraten, grotendeels uit de Zuide lijke staten, én 6 Republikeinen brach ten het wetsontwerp de genadeslag toe. Het ontwerp was een deel van Trumans programma voor de burger rechten. VERVOLGING TEGEN AUSTRALISCH VERBOND VAN ZEELIEDEN Het Australische kabinet heeft mach tiging verleend om dé communistische functionarissen van het Australische Verbond van Zeelieden, dat een verbod heeft uitgevaardigd voor het vervoer van oorlogsmateriaal naar Korea, te doen vervolgen. Rudolf Beer, een voormalige boge functionaris van het vroegere Duitse concentratiekamp te Ravensbrück, is wegens het begaan hebben van mis daden tegen de mensheid, tot vijftien jaar dwangarbeid veroordeeld. In diplomatieke kringen te Washing ton wordt vernomen, dat Pandit Neh roe, minister-president van India, in de boodschappen, die hij gisfcren Acheson en Stalin heeft doen toeso men, de hoop heeft uitgesproken, dat al het mogelijke gedaan zal worden om de vijandelijkheden in Korea een plaatselijk karakter te geven. Te New Delhi is bekend gemaakt dat de Indiase minister-president Pandit Nehroe met zijn Britse college Clement Attlee „in rechtstreeks en nauw ccm- contact" is geweest, waarbij is be raadslaagd over de situatie in Korea. Prijzenslag in Indonesië De Indonesische regering is in de weken, voorafgaande aan de beëindi ging van de Mohammedaanse vasten maand, een grootscheepse prijzenslag begonnen die tot dusver reeds opzien barende resultaten heeft geboekt. Het feit, dat vooral de prijzen voor goed kopere textielsoorten en rijst aanzien lijk dalen, wettigt het vermoeden, dat na het einde van de vasten de dalende tendens zich nog krachtiger zal voort zetten. De voornaamste reden dient volgens importeurs gezocht te worden in het volledig vrijgeven van de import en de doorverkoop van verschillende grond stoffen en consumptiegoederen, hetgeen mogelijk gemaakt werd door de rui mere deviezenpositie als gevolg van de stijgende export. De regering heeft bekend gemaakt, dat de brooddistributie zeer binnenkort zal worden opgeheven. Expeditie naar Ararat gaat niet door Dr. A. J. Smith uit Greensboro, die een expeditie naar de berg Ararat -ou ondernemen om daar te zoeken naar eventuele overblijfselen van Noachs ark, heeft van deze tocht afgezien. Zo als bekend, was een der deelnemers aan deze tocht de 18-jarige Hagenaar Hans Roozen. ZONDAG 16 JULI 1950 ALKMAAR, Grote Kerk, 10 uur ds Dik- boom; 5 uur ds Wesseldijk; 7 uur Jeugd dienst, ds v. d. Neut van Medemblik, Woensdagav. half 8, oecumenische avond wijding. Kapelkerk, 10 uur ds Den Oudsten. Rem. Gereform. Gem., hali 11 ds Houtgast van Dordrecht. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.15 uur prop. Gra- bandt valt Amsterdam. Doopsgezinde kerk, 10,15 uur, ds Van der Sluis (coll. Doopsgezinde zending). Gereformeerde Kerk, 10 uur ds Von Meijenfeldt; 5 uur ds Pol van Boskoop. Oud Kath. Kerk, in de Luth. Kerk, Oudegracht, half 9 dienst. Herst. Apost. Gem., Toussant- straat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., half 4 openluchtsamenkomst bij de be graafplaats in de Hout; Do. half 8 zen dingsbijeenkomst in Waakt én Bidt. spre kers J. Perkins en C. Boerop. Leger des Heils (Wiiliam Booth), Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondags school; 7 uur openluchtprediking; 8 uur openbare samenkomst, leidsters kapt.s Bakker en Kahne van hoofdkw. Amster dam; Do.avond bijzondere samenkomst, leidster kapt. Hassoldt. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur heiligingsdienst; 3 uür Zondagsschool; 8 Uur verlossings samenkomst; Wo. 8 uur wijdingsdienst o.l.v. vaandrig Kuipers. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen (in Valk's lunchroom), half 11 Zon dagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds Bekius Rehoboth, half 11, ds Van Beem. Ge reformeerde kerk, 10 uur en half 5, ds Jonker van Amsterdam. Verbreiding der Waarheid. Van Borselenlaan 2, av, half 8 ds. RUys. BERGEN AAN ZEE, half 10. dr Van Royen, Rem. predikant te Amsterdam (lith. dienst). BROEK OP LANGENDIJK, Gereform. kerk, 10 en 7 uur, ds Donner. Doopsg. Kerk, 10 uur da Schepman. DIRKSHORN, 10 uur, ds Post. Geref. kerk, half 10 en 7 uur, ds Feenstra van Scheveningen. DRIEHUIZEN, av. half 8 de heer Albertz EGMOND AAN ZEE, Herv. Gem., 10 uur ds Roobol. Gereform. Kerk, 9 uur, half 11 en half 5, ds. v. d. Kooy van Wolfheze. Oud-Kath. Kerk. voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. GROET, 10 Uur ds Postma van St. Pan- cras. GROOT-SCHERMER, 10 uur de heer Albertz. 9 HEILOO, Herv. Gem., 10 uur ds Appel van N.Niedorp. Evangelisatie Kerklaan. 10,15 uur ds. Meeter van A'dam; av. 7 Uur ds Den Oudsten van Alkmaar. Geref. kerk (in Evangelisatiegeb. Kerklaan), half 9 ds Pol van Boskoop; 4 uur ds Von Meijenfeldt. HEERHUGOWAARD, Herv. Gem. 10 uur ds Wiltink. Gereform. kerk, half 10 leesdienst; half 3 ds Middelkoop van St. Pancras (voorb. H. Avondmaal). KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIJMEN, 10 uur ds Tèrlet. NdbRD-SCHAHWOUDE. Geref. Kerk, 30 uur (H. Avondmaal) en 4 uur (dank zegging) ds. Oostra. OBDAM, 9 uur ds Meyboom. OUDORP, 10 uur ds Kaptein van Aker sloot. SCHERMERHORN, Herv. Gem., geen dienst. Gereform. kerk, 10 uur en half 3, de heer Sluis van Heerhugowaard. S1NT-PANCRAS, geref. kerk, 9 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur, de heer Göebels van Amsterdam. URSEM. half 11, ds Meyboom. WARMENHUIZEN. 19 uur ds Post. /5ÜID-SCHERMER. 2 uur de heer Al bertz. Burgerlijke Stand Overleden: J. Joh. Feijen, oud 42 jaar, gehuwd met E. M. de Winter. D. A. Poelsma, oud 17 jaar, zoon van Y. P. Poelsma en van C. A. Liefting. Reddingboten demonstreren Woensdag 19 Juli des middags om drie uur zullen drie reddingboten van de NZHRM te Egmond aan Zee een demon stratie geven. De drie deelnemende boten zijn de roeireddingbóot van Wijk aan Zee, de strandreddingboot van Egmond aan Zee en de motorreddingboot „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden. Ook het wipper toestel zal gedemonstreerd worden. Gouverneur van Suriname wijst formateur aan De gouverneur van Suriname, mr. J. J, Klaaszes, heeft aan de heren J. Drielsma, minister van financien, en J. Buiskool, president van het hof van justitie, opdracht gegeven een kabinet te vormen. Beiden hebben de op dracht nog in beraad. De gouverneur overweegt nog of hij de ontslagaan vrage van het kabinet zal aanvaar den. Er is besloten niet tot ontbinding van de Staten over te gaan. 21. Pim, Pam en Pom wei-ken als Zie, dat U alles met de hand doet. Dat gekken, terwijl mevrouw Kat maar is toch helemaal uit de tijd, mevrouw!" lachend staat toe te kijken. Eindelijk „oh, nee. een stofzuiger, dat kan ik wordt het Pim toch te bar. Meneer hier niet hebben hoor! Ik begin er niet "aaa *e?ft J?en T '"geprent' dat aan, 'k heb altijd alles zeil met stoffer altijd beleefd moeten blijven maar dit en blik en de de bezem gedaan en ig >t gaat toch te ver. „Mevrouw Kat luis- hier soms niet schoon?" Pim, Pam en tert U nu eens even. We hebben U nu Pom, die vóór alles mevrouw Kat in een aardig bij uw huiswerk geholpen, maar vriendelijk humeur willen houden uiteindelijk zijn we hier gekomen om knikken haastig van ja U onze stofzuiger te demonstreren. Ik KNAC ADVISEERT OVER WEGAANLEG. De KNAC heeft in een adres aan de ministerraad verzocht, bij de fi nanciering van de aanleg en verbete ring van wegen terug te keren tot de beginselen die zijn neergelegd in de Wegenbelastingwet 1927. Alleen met behulp hiervan wordt 't mogelijk ge acht, opnieuw practisch aanvaardba re urgentie- en financieringsplannen te doen vaststellen, welke voorzien ineen snelle aanpassing en voltooiing van ons wegennet. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haak jes, aehter de naam van het schip ver meld. Indonesië: m.s. „Cottica" (17 Juli); Nieuw Guinea (rechtstreeks) m.s. „Japara" (24 Juli); Ned. Antillen; m.s. „Oranjestad" (18 Juli); Suriname: m.s. „Bonaire" (24 Juli). TRUMAN VRAAGT DOLLARS VOOR ZIJN „WAARHEIDS CAMPAGNE" President Truman heeft het Congres gevraagd om 89 millioen dollar voor het beginnen van een „waarheidscam pagne" tegen het communisme in de gehele wereld. Tweehonderd vijftig van de duizend ouden van dagen, die Bergen telt. maakten een boottocht naar Amster dam. Al dagen te voren heerste er spanning bij comité-leden en oudjes: wat zou het weer doen? Maar geluk kig de zon brak door de wolken om mee te genieten van de pret, die de oudjes wachtte. Al vroeg in de morgen stapten de reiziger onder de vrolijke wijsjes die Bergens Harmonie liet ho ren, en uitgeleide gedaan door kinde ren en kleinkinderen in de extra-tram, die hem zou vervoeren naar Koedijk, waar de „Kaag", een grote boot van de Rederij Zwaag uit Amsterdam al gereed lag om Oud-Bergen aan boord té nemen. Alles had een vlot verloop en al spoedig voelde ieder zich op zijn gemak. Weldra heerste er een echt ge zellige stenjming. Bergens Harmonie speelde opgewekte wijsjes, de dames accordeonisten bewerkten haar „schip- persklavier", de oudjes herinnerden zich uit hun jeugd nog vele liedjes. Frofèssor Remidol wist op onnavolg bare wijze het gezelschap te verma ken. Vóór men er op bedacht was lag de boot al voor de St. Nic-olaaskerk, Waar gebarkeerd werd. Te voet ging het gezelschap naar Krasnapolsky. In Kras wachtte de reizigers een nieuwe verrassing: in de grote zaal tus sen de palmen werd een diner aange boden. dat de oudjes zich wel lieten smaken. Hier aan tafel ontstaken ver schillende sprekers hun rhëtorisch vuurwerk. Dc voorzitter van het Co mité Ouden van dagen, de heer Hop man sprak woorden van grote waar dering tot allen, die deze eerste boot tocht tot een vol'"dig succes hadden gemaakt. Hij juichte het toe, dat bur gemeester dr. Huygens blijk van zijn belangstelling had willen geven door deze' tocht mee te maken. De burge meester betreurde het dat hij niet veel eerder kennis had gemaakt met deze tochten, waarvan hij zich niet had kun nen voorstellen, dat ze zo gezellig kon den zijn. Thijs Dingerdis dankte na mens alle oudjes het comité voor alle goede zorgen. Omstreeks drie uur ging men in op gewekte stemming weer op huis af, na dat men eerst nog een kijkje in de bui tenhavens had genomen waar de Oran je, de Walvisvaarder en de droogdok ken de aandacht trokken. De thuisreis verliep even gezellig als de heenreis. Op de Alkmaar-der Meer werd een uur tje halt gehouden en als kinderen van één huisgezin namen allen deel aan spelletjes. Er werd een ouderwetse po lonaise uitgevoerd en men bleek de zevensprong nog niet vergeten. Half Bergen liep 's avonds uit om dè oudjes op te wachten. Toegelat tot 2A: It. Frankfort, A, Haéck, M. Jager en J. Monsées, Alkmaar; H. Blein, H. Ilodgës, G. Hoedemaker, Q. Regnery, M. Scheepmaker en G. Tijken» Bergen} A. Jan sen, Castricum; H. Mes, Koog aan de Zaan; H. Braams, Krommenie; E. v. d. Sluis, Scha- gen; N. Schaap, Winkel; M. Smits, Wor- rriervecr. Toegelaten tot 2B: G.' de Bakker, G. Blaauw, N. Keesman, N. Reitsma, E. Schmidt, D. Schreuder I. Visscher, Alkmaar; E. Cortel, Bakkum; D, v. Berge, R. Eecen, A. P. Gischler, J. Schaap en N. Slooten, Bergen; A. Bakker, Broek op Langendijk; IJ. Blauw, Hensbroek; G. M. Huitema, Hulshorst; H. Hart, Oud karspel; A. Grootes, Zaandijk. Toegelaten tot 3A: T. du Crocq, A. Hoek- meyer, C. van Meer, M. Vellinga en Ph. Ver hoeven, Alkmaar; E. Finkensiepér, N. v. d. Meyden en T. Monnier, Berg'en; N. Toers— Bijns, Bergen aan Zee; B. Gelder, Hensbvoek; M. Faber, Koog aan de Zaan; D. Twisk, St. Pancras; G. Dekker en C. Tavenier, Zaandam; E. v. d. Horst, Zaandijk. Toegelaten tot 3B: M. Doorn en T. Kiste- maker, Alkmaar; L. Reindérs, Bakkum; A. Hartman, A. Kappen, A. Klomp, H. Moens, E. Pronk, T. Winder en I. v. d. Zwan, Ber gen; H. Zwaan, Bergen aan Zee; H. v. Jaars veld, CaStricüm; G. v. d. Wal, Heilöo; M. Kooiman, Hensbroek; G. Kloosterboer, St. Pancras; F. Jofriet, Ursèm; A. Nieuwenhui- zen en T. Tanger, Zaandam; C. Vis, Zaan dijk. Toegclat tot 4A: I. van Beck, J. du Burck, A. Langedijk en G. Piket, Alkmaar; E. Bee- repoot, Bakkum; J. Dapper en C. v. Limburg Stirum, Bergen; C. de Bruin, Enkhuizen; A. Mes en J. v. Schenderen, Koog aan de Zaan; G. Avis en N. v. Baaien, Krommenie; M. Faro, Schoorl; M. Sabel, Zaandam. Toegelaten tot 4B: N. Bakker, Cb. du Burck, Gr. Cloeck, E. Eckmann, M. Eekmann, A. Koning, L. Koom, Leestemaker, F. Ren tenaar, Gr. v. d. Rest, Gr. Schuurman, N. Slabbekoorn, T. Shóokér, H. Tasche, S. Vel linga, C. Werkman, A. Westrup, M. Winder en L. v. d. Wolf, Alkmaar; E. Molvig, Am sterdam; J. Botterman, H. Essers, E. Kraft v. Ermel, J. van Nes, J. Nijdam, L. Verheul en N. Vos, Bergen; R. Zwaan en M. Zijlstra, Bergen aan Zee; G. Baarslag en M. Wols, Castricum; C. van Kuyk, A. Pouwels en A, v. d. Stadt, Heiloo; C. Schellinger, Koedijk; E. H. de Jong en M. J. Oosterveld, Koog aan de Zaan; A. Kriek, Krommenie; R. Kruis man en J. Maars, Schoorl; E. Heyn en R. Stelling, Wprmerveer; L. Bruin, E. Husslage, M. Loeff, M. Scherphuis en W. de Vries, Zaandam; E. Avis, Zwolle. Toegelaten tot SB: 1. Gr. Adolf, M. Kom mer, R. de Leeuw en A. von Meijenfeldt, Alk maar; M. Dolbeck en N. Passenier, Bergen; E. Zwaan, Bergen aan Zee; Gr. Hartgrink en R. Ruigewaard, Egmond aan Zee; K. Blok ker en W. van Dok, Heiloo; M. Breebaart, Hoogwoud; A. Landman en R. Leeuwerink, Koog aan de Zaan; H. Visser, Schoorl; In. Kloosterboer, St. Pancras; H. Dekker, In. HuSslage, A. Schippér, A. Tavenier en A. de Vries, Zaandam. Klaas de Vries terug uit Indonesië Bilakend van gezondheid en enthou siast over de rijke vlaggentoói in ons dorp arriveerde Dinsdagavond, Onge veer 7 uur, Klaas de Vries in de Rijp, waar hij hartelijk werd begroet door -ie véle buurtgenoten die zich op Vlaande ren hadden opgesteld. Inderhaast vele handen drukkende stapte hij onder de te zijner ere opgebouwde erepoort door de ouderlijke woning binnen. Hij was twee jaar in Indonesië geweest. Om half negen stond' het fanfarecorps voor de deur om hem de gebruikelijke hulde te brengen. Er klonken enige marsen en de voorzeitter, de heer B. Visser, hield een toespraakje. Er Was zeer veêl belangstelling. Vrijdag 28 Juli a.s. hopen de leer lingen van de chr. school van Noord- Scharwoude hun jaarlijks schoolreisje te maken. De tocht gaat ditmaal naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee. Op de terugreis zal Alkmaar worden aangedaan, waar o.a. een bezoek zal worden gebracht aan het hertenkamp. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de nationale reclas sering heeft in deze gemeente opgebracht 63,60, de collecte op Anjerdag 100,40. LANGED. GROENTENCENTRALE, 14 Juli. 140.000 kg aardappelen. Eer stelingen 9.80—11.00; Doré 10.50; rode Schotse 12.2012.70; blauwe Eigenhei mers 10.80—13.10, grove 9.70—10.80, drielingen 7.40—10.30, kleine 5.50—7.10; 60 kg slabonen 40.0047.00; 4000 kg witte kool 4.60—5.00; 750 kg gele kool 5.00—6.00; 60.000 kg rode kool 6.00; 1600 stuks bloemkool (Ia) 42.50—48,90; idem (I) 33.90—42.00. SCHAGEN, 14 Juli. 3 paarden 700850; 31 geldekoeien mager 600 800; 50 geldekoeien vette 7001100; 20 kalfkoeien 700—800; 13 pinken 300—500; 7 graskalveren 120—130; 50 nuchtere kalveren 4075; 40 schapen, mager 70 85; 33 schapen, vette 80110; 128 lam meren 38—70; 118 biggen 35—50. OBDAM, 13 Juli 1950. Grote aardap pelen 10,20—11,10; rode 11,60—13; bonken 10,30—10,90; rode bonken 9,30—9,70; drie lingen 6,50—8; Zilverwesp 28,4036,10. IN ONZE RADICALE OPRUIMING van allerlei restanten SERVIESGOEDEREN, GLASWERK, LUXE- en GEBRUIKSVOORWERPEN. LEDERWAREN, VERLICHTINGSARTIKELEN, KLEINMEUBELEN enz. EN: KINDERWAGENS en WANDELWAGENS extra koopjes! Licht beschadigde artikelen tegen spotprijzen. Ziet onze etalage Langestraat 7678, hoek Van den Boschstraat, IN ONZE SPECIALE KOOPJES in restanten HUISHOUDELIJK AARDEWERK en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. EMAILLE en ALUMINIUM PANNEN tegen bjfna de helft van de prijs AUTOPEDS, POPPENWAGENS en KINDERFIETSJES tegen spotprijzen. Laat deze gelegenheid niet aan U voorbjjgaan en ziet onze etalage Langestraat 24 en de afde lingen ln de winkel.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3