Industriali blijven i Stad en Omgeving Diploma's aan de Ambachtsschool uitgereikt AGENDA Zangconcours te Heiloo werd succes Om de Alkmaarse damtitels Klaas Booi 22e in Bazel Nieuwe telefoon aansluitingen Promoties R.K. Lyceum Regering sti Vervolg Sfadsni Dertig BLO-ers kar aan hef Tjeuke- Bergen MAANDAG 17 JULI 1950 Aan de Ambachtsschool werden de volgende leerlingen gediplomeerd: Smeden-Bankwerkers. J. J. Abbo, J. Baan, D. Bakker, F. D. Becker, A. Beentjes, N. Beentjes, J. Biersteker, S. v. d. Blom, R. Bos, J. C. M. Buitenen, C. Bui- zer, W. Dalenberg, J. R. Dekkei, C. Dieleman, isi. J. v. Diepen, H. v. Dijkhuizen, G. H. v. d. Eerebeemt, C. van Esse veld, J. M. de Graaf, J. Groot, A. P. de Groot, P. J. de Groot en D. Bakker. R. Heinis, N. J. Hoebe, Th. Hollander, J. Honig, E. v. d. Horst, F. Kaandorp, J. Kal- verdijk, P. F. v. d. Kolk, B. W. Kok, C. P. Komen, H. N. Kom, P. J. Korver, R. M. Koopman, A B. v. Kraanen, F. M. M. de Lugt, N. M. Melieste, C. P. Melker, P. Meijer, J Meijne, R. Middelburg, C. W. Nestra, N. Th. Nolten, W. A. J. Nijdam en G. J. Ol denburg. P. G. Olg'ers, N. L. Ootes, J. J. Out, M. G. N. Pronk, P. A. H. Rollé, Th. Rozemeijer, A. P. Ruiter, M. J. Schoehuijs, H. Schuiteman, P. J. Smit, N. J. Skotarczak, Th. J. Stade- gaard, G. Th. v. Straaten, J. Turfboer, P. C. Vermeeren, P. Vlaar, A. D. van der Vlies, J. P. Wagner, G. Warmenhoven, J. Wittebrood, A. v. Wonderen en A. L. Hoog'ewerf. Verklaring voor het volgen van een derde leerjaar kregen de volgende leerlingen: D. Bakker, S. v. d. Blom, N. J. v. Diepen, H. v. Dijkhuizen, C. v. Esseveld, F. M. M. de Lugt en W. A. J. Nijdam. Nier gediplomeerd werden elf leerlingen. De leerlingen J. J. Abbo, N. Beentjes, R. Middelburg, P. C. Vermeeren, P. Vlaar, A. D. V. d. Vlies en J. P. Wagner ontvingen een tweede prijs. Motorrijtuig- en Rijwielherstellers. N. J. Adrichem, J. de Buers, J. A. Borst, G. Bossen, W. J. v. d. Bremen, J. M. Castri- cum, J. Eduaard, M. Gomes, H. Govers, J. de Groot, J. H. de Groot, H. Gul, S. Gutter, L. P. N. Hofsté, W. Th. Kaag, J. Pomper, J. Rikkerink, J. G. Veel, N. Waterdrinker, J. Zwart. Niet gediplomeerd werden vier leerlingen. De leerlingen W. J. v. d. Bremen en L. P. N. Hofsté ontvingen ieder een tweede prijs. A. Bas, J. Blaakmeer, G. Covert, L. N. Kle verlaan, D. J. Klein, G. de Cock, J. Fr. v. d- Lee en A. Roos. Niet gediplomeerd werd één leerling. De leerling A. Bas ontving een eerste prijs. De leerling J. Blaakmeer ontving een tweede prijs. Electriciens. W. J. Apeldoorn, W. C. v. d. Berg, D. Bergman, W. P. Bos, E. Brandsma, D. M. Broekhoven, G. de Bruijn, B. Buter, A. C. Dekker, C. Dekker, J. A. Dumont, J. F. Eilan der, C. J. A. de Groot, J. G. Hollander, C. D. Hop, J. J. Hoogendijk, C. Jansen, T. Joseé, L. Jupij'n, Th. A. Kehl, K. Kolijn, W. C. Koster, C. Kossen, J. S. Jansen en H. J. Werkman. J. Th. Kuis, G. Fr. Kunst, J. G. M. v. Langen, H. Lodder, J. Mous, E. Nicolaij, J. Nieman, M. Fr. de Nooij, A. B. Opdam, K. M. J. Paleari, W. C. v. Raam, H. Rison, M. Rol, R. Schuuring, C. v. Staten, E. v. Staver- den, J. E. Tebbertman, W. H. Teilegen, G. H. Timmens, W. Tros, N. J. Tuinman, J. W. Twisk, H. v. d. Velde, W. Visschers, S. J. de Vries, A. Wester, P. J. Witte, J. Wijker en H. A. IJspeert. Niet geslaagd werden twee leerlingen. De leerlingen C. Dekker, J. G. M. v. Lan gen en W. Visschers ontvingen een eerste prijs. Timmerlieden. W. den Adel, Fr. Blanken, N. P. Bommer, A. Breet, A. Dekker, G. M. v. Egmond, B. J. Giling, S. J. M. Hes, C. Kenter, M. M. Klaver, J. Kluit, C. Koning, C. A. Koopman,! C. W. Koper, A. M. Langedijk, C. M. Leijen, J. de Boer, A. J. Leek, K. de Jager, J. J. Leijen, C. G. de Nijs, P. J. Oud, C. A. Pep- pings, J. Rose, C. J. de Rover, N. J. Roze meijer, D. Schermer, J. P. Schilder, J. N. Slooten, P. Stoop, A. J. W. Tamis, J. J. Veld, J. Visser, H. Woudwijk, G. J. v. Zijl, J. Hol- lenberg, C. Lub, A. Molenaar en P. Mulder. Niet gediplomeerd werden negen leerlingen. De leerlingen C. G. de Nijs en P. Mulder ontvingen ieder een tweede prijs. Metselaars. C. J. Appelman, O. N. Bakker, T. J. v. d. Berg, J. W. Blank, F. J. v. d. Gragt, J. B. de Jong, P. v. d. Vlies, C. de Koning, C. A. Hageman en T. Geel. Niet gediplomeerd werden drie leerlingen. Meubelmakers. J. Buizer, C. P. Gieling, A. J. Houtenbos, S. M. Kaandorp, D. W. Prins, C. J. Sneekes, J. M. Stoop, J. C. Verduin, J. G. Winkel en J. Zwart. Niet gediplomeerd werd één leerling. Schilders. J. M. v. Assema, J M. Breed, F. C. Haze- veld, J. Hopman, W. Keetman, J. Klerk, A. J. Rinkel, A. Roele, S. Schut, J. C. Strik en F. A. Wit. Niet gediplomeerd werd één leerling. De leerling J M. Breed ontving een eerste prijs. De leerlingen W. Keetman en S. Schut ont vingen ieder een tweede prijs. Kleermaken. I. A. Aardema, G. Bakker, C. Braam, M. Bieed, M. Dekker, M. Th. Groefsema, C. Hink, F. J. Kaandorp, W. Holties, A. Kooij, A. Kra mer, J. E. Miedema, M. J. Pool, S. de Ree, prijs. P. de Rooij, W. Speets, W. Tjeertes, N. van der Werf, M. Wiersma, P. Zoon, E. Zwart en A. Zwart. In de eerste klasse finale won de grote favoriet Slot met de alle clu'o- spelers bekende „koningsslag" van J Schuit in 'n positie, die juist interes sant beloofde te worden. N. Oud kreeg tegen de Jong groot tempo-nadeel Wel wist hij voor afruilen enigszins bij te komen, maar zijn positie was zo zwak geworden, dat hij de partij niet kon houden en opgaf- Hemels zag tegen Burgert schijfwinst in 't midden spel over het hoofd, doch liet 'n twee de kans niet voorbijgaan. Wel kwam Burgert nog op dam. maar 'n aardige „Coupe Turk" bracht Hemels de winst Piederiet en De Haas speelden een fraaie partij. Eerstgenoemde drong ver op, doch 't sterke tegenspel bracht hier 'n goed remise-resultaat. De stand aan de kop is thans: 1. Slot 5 gesp. 9 punt.; 2. De Jong 5 gesp. 7 punt.; 2. Hemels 4 gesp. 6 pnt In de afvallersgroep waren de resul taten: TuinmanBooy 20; Kruider Smolenaars 20. In de 2e en 3e klasse ging de nek- san-nek-race tussen Miedema, Stam. Eakkum en Langras Jr. votfït. De uit slagen waren: Korn—Klinkhamer 2—0: BijwaardLangras Jr. 02; Veen- Stam 0—2; Langras Sr.—Bakkum 0—2; BruggemanLangras Sr. 20. i Niet gediplomeerd werd één leerling. De leerlingen M. Breed en M. J. Pool ont vingen ieder een eerste prijs. De leerlinge C. Hink ontving een tweede Banketbakken. C. Bak, G. Bing, G. L. Blank, M. Hop man, J. C. T. Koelman, J. Kraakman, P. J. Kuilboer, D. C. J. Leek, N. M. Mul, C. Mijl- hoff, J. C. Peters, C. Ruiter, A. J. P. Schutte, J. P. Smorenberg, S. P. v. Westen. A. Wij ker, W. Wijker en P. Boonacker. De leerling P. J. Kuilboer ontving een eer ste prijs. De leerling P. Boonacker ontving een tweede prijs. Bevorderd. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: Smeden-bankwerkers. W. F. Apeldoorn, H. C. Baan, A. Beent jes, Th. C. Beentjes, H. Beentjes, J. G. Berkhout, J. v. Beusekom, G. Bom, D. C. Boots, N. C. Bruin, Th. Dekker, A. du Pau, Th. du Pau, C. Druif, J. Edel, F. Feljen, L. Godijn, J. M. v. d. Brug, J. C. G. Vermolen, J. Frans. J. C. Groot, C. Haker, P. J. de Haas, J Hart, J. P. Hartog, M. Held, D. R. Hel- lenberg, H. J. Heman, N. G. Hoebe, J. Hollander, J. L. Hoogerduyn, W. J. J. v. Hoorn, C. Hottentot, J. N. Ket, P. W. Kla ver. H. Kooger, C. Kramer, J. J. Kramer, W. J. Lek, G. van Loenen, P. J. Smit. P. Marsman, A. Mettes, H. A. J. Pleken- pol, G. W. C. v. d. Pol, P. Rentenaar, J. M. Roozendaal, C. P. Ruiter, H. C. Schram, J. W. Schutte, H. S. Slijker, J. Spaans, Th. Stam, P. Thesing, Th. P. v. d. Vegt, J. W. Wagenaar, D. J. Wolta, E. Zuidema, P. J. Zijp, F. Wiering. W. Aaij, L. Bosman, Ch. Dijkman, J. A. Feldberg, J. A. Gildemeijer, J. Groot, J. A. Grootjes, J. Hageman, J. J. Kaal, Joh. Kenter, J. Kliffen, N. J. Koning, J. C. Kooge, P. de Langen, J. P. M. Kramer, A. Wuurman, H. den Hartigh. H. J. M. Ligthart, C. Moerbeek, C. A. Nooy, C. A. Poelsma, D. Pool, J. S. Pot- ma, S. de Ruyter, G. Sl^of, P. Snijders. W. J. Stoop, J. A. Stuyt, A. Swager, C. Terluin, P. Th. Tuin, M. Vergaay, C. P. de Waard, C. A. Zandbergen, N. L. Swart, C. C. J. Kuip. Niet bevorderd werden 27 leerlingen. Electrotechniek A. Arends, J. Barten, J. Beek, P. N. v. d. Berghe, J. J. de Best, J. Boon, H. F. de Bruin, C. A. Bussen, C. Bijlsma, C. Dekker, J. Doze, S. Fraay, R. Hünne- man, N. H. v. Iersel, J. Joon, J. Kaan dorp, W. Kroes, W. L. G. M. Last, W. J. Leegwater, D. Maarhuis, P. L. v. d. Welle, J. Dijkhof. D. Maars, G. v. Olst, J. M. Otten, W Pastoor, Joh. Poot, G. A. de Rover, J. P. G. Sap, A. v. Schenk, Brill, D. C. Schoen, C. H. Schumacher, J. Schuuring. W. Smit, H. W. v. Spengen, L. Stöve, D. Swart, A. N. Terluin, P. Veldman, J. Ver meer, C. J. Verver, H. N. Vuil, A. Ch. op de Weegh, A. Wijker, H. J. Liefaard. Niet bevorderd werden 11 leerlingen. Timmerlieden. J. C. A. Apeldoorn, Th. Apeldoorn, A. M. v. d. Berg, P. A. Bogtman, J. Bruin, C. M. Castricum, C. Dam, J. H. M. Dam, N. W. Dudink, H. C. Eradus, H. J. Groe- newoud, J. de Haan, G. F. Jol, P. N. Kerssens, D. Beers, J. P. Karsten. Th. Korver, G. W. Kramer, J. W. Kra mer, P. W. Leering, J. B. Levering, A. v. Leyen, J. Los, A. Meyer, W. Merlijn, J. A. Min, A. R. A. Mol, C. Molenaar, J. J. Moras, P. de Nijs, G. W. Oudhoff, R. Pil- kes, J. Rol, M. M. Rood, S. Rose, W. Mo lenaar, E. Stam, C. N. Strooker, C. A. Terra, N. C. Valkering, J. Valkonet, H. G. Visser, Th. Wiering, N. Winter, J. J. Wit, J. A. van Wonderen, F. J. Zandvoort, L. de Zeeuw, D. G. Staa, J. Heijstra, J. C. Schaap, J. C. Schaap, J. C. Oud. Niet bevorderd werden 26 leerlingen. Metselaars. C. Bak, P. E. Bakker, M. N. v. d. Eng. G. Gij zen, P. van Langen, M. J. de Nijs, M. Sepers, B. Stins, J. Zwetsloot, J. Blok ker, P. Hes. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Meubelmakers. W. Th. Bakkum, H. J. Blankendaal, R. Horjus, J. G. Schouws, J. J. Speets, C. Wijker, K. Snijders, M. de Wilde. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 u r: Fiësta (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 u.: Ont snapt van het Duivelseiland (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Het teken van de Gorilla (14 jaar). DINSDAG Bioscopen gesloten Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Schilders. P. Arends, A. Blankman, C. J. M. Bur ger, H. N. M. Burger, J. B. G. Delis, P- H. Harberts, P. den Hartigh, J. C. Ivang. R. v. d. Kooy, J. Kraakman, J. R. Meijer, L. J. Ranzijn, G. Slooten. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Kleermaken. G. M. Engel, P. T. Goudsblom, T. E. Kaal, M. Keesen, K. de Krijger, A. Louw, W. J. Schol, A. M. Smiers, J. Wolda, H. Tonnis. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Banketbakkers. H. C. J. Barhorst, C. J. Besseling, J. J. de Boer, P. D. Boerman, 'P. J. Delis, N. J. Grooff, A. H. Hassink, F. W. Hulskamp, G. J. M. Dingjan. J. Ludeke, J. H. Marcker, R. Menkveld, R. de Moes, H. Nat, D. Uitenbosch, A. C. Verhoven, W. P. Vis, D. C. de Vries, S. Niet bevorderd werden 6 leerlingen. Zomerdijk, F. Zijlstra. De twee Nederlandse turners Klaas Boot en Van der "Linde hebben de laatste dagen deelgenomen aan de wereldkampioenschappen turnen wel ke te Bazel werden gehouden. Zij hebben het niet gemakkelijk gehad deze Nederlanders. Het is namelijk zo dat aan de deelnemers aan de wereld kampioenschappen niet alleen eisen op turngebied werden gesteld. Het pols stokhoogspringen en hardlopen ston den eveneens op het programma, on derdelen waarmede men zich in Ne derland in het geheel niet bezighoudt. Niettegenstaande deze handicap heb ben de Nederlanders nog zeer ver dienstelijke resultaten behaald. Klaas Boot eindigde op de 22e plaats en Van der Linde werd 38e. Als wij bedenken dat aan de kampioenschappen onge veer zestig keurturners van naam deel namen zijn deze prestaties zeer goed te noemen. Bovendien was het ver schil tussen wereldkampioen Lehmann (Zwitserland) met zijn 143.30 punten en Klaas Boot niet zo overweldigend groot. De Halteriaan behaalde name lijk bijna 127 punten. Eindexamen MTS te Haarlem Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiplo ma voor afdeling bouwkunde: J. Bak ker te Castricum; voor afdeling weg en waterbouwkunde: J. G. Hazebelt te Schoorl; voor afdeling werktuigbouw kunde: J. Brommer te Heiloo, C. H. Vogelpoel te Alkmaar; voor afdeling electrotechniek: G. S. Kok te Alkmaar, K. Pluister te Heerhugowaard, H. J. Ruiter te Oudkarspel; voor de afdeling vliegtuigbouwkunde: P. Slooten te Koedijk. GESLAAGD De heer R. S. Paleari, alhier, ls ge slaagd voor het eindexamen van de Middelbare Technische School (afd. electriciteit) te Amsterdam. Mej. Toos Rolff is Zaterdag te Den Haag geslaagd voor de examens heil gymnastiek en massage. Bij het in Haarlem gehouden examen voor costumière slaagden de dames L. Groot en B. Trompetter te Alkmaar en T. Tamis te Heerhugowaard. Mej L. Groot slaagde met lof. De drie dames waren leerlingen van de Mode Vak school N. A. Nelis te Alkmaar. In het telefoondistrict Haarlem (sec- torgids Alkmaar) ajjn de volgende nieuwe aansluitingen voor het tele foonnet Alkmaar opgenomen: 4155 Amstel, sigarenmagazijn „Oost- wijk", wed. J. F. van, Marnix- straat 1. 3147 Benjamin, A., administrateur Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren, Parkstraat 14. 5120 Kofman, H., vert. w. Lion' d'or Choc.fabriek, Bondsfunctionaris Ned. Veren. v. Grafkistenma kers, Rembrandtstraat 35. 2536 Kuijper, J. F., graficus-leraar M.O. tekenen, Blaeustraat 5. 3550 Octerno, filiaal Maatcorsetten, B.H„ enz., Hoogstraat 3. 4428 Schermer, A., vertegenw. Wes- saneh's Kon. Fabr. N.V., Wor- merveer, Spoorstraat 4. Spoorwegen Nederlandse: 5020 J. J. Schouten, handelsagent N.S., Dathenusstraat 19. Nieuwe aansluitingen aan het tele foonnet te Egmond: ,238 Hopman, E., btaembollenkwe- ker, De Bleek 234, Egmond aan de Hoef. 340 Rosema, H., Industrie en Han- delsondern. L. H. G., Pastoor, v. Kleefstraat, Egm. aan Zee. 371 Valkering, G„ veehouder, De Bleek 231, Egmond aan de Hoef. Vriendschappelijke wedstrijd tussen Alkmaar en RK AFC Zaterdagavond speelde Alkmaar een vlotte partij voetbal tegen A.F.C., die na veel spanning in een A.F.C.-over- winning eindigde. Beide clubs hebben er een goede oefenwedstrijd van gemaakt. Het eerste kwartier was voor Alkmaar. Met zijn beweeglijke voorhoede ver scheen het geregeld voor het doel van Popma, die geholpen door zijn uitste kende achterspelers voorlopig zijn doel schoon hield. Geleidelijk aan raakte de A.F.C.- ploeg beter ingespeeld. Het was Jo Tijm, die er voor zorgde dat zijn elf tal met de rust met 1—0 voorstond. Ongeveer 10 min. na de hervatting van de wedstrijd gelukte het de Alk- maar-midvoor Bruin de gelijkmaker te scoren. A.F.C. diende spoedig van repliek, toen de Wit met een goed schot de stand op 21 bracht. Even later had Bruin pech, toen hij via de paal ln Popma's handen schoot. Alkmaar liet het er niet bij zitten en wist de stand toch weer gelijk te ma ken. De blauw-gele halflinie wist het spel te verplaatsen en trok zelf mee naar voren, wat uiteindelijk met 2 goede doelpunten beloond werd (42). Thuisvaart militairen Aan boord van het troepentrans portschip „Nelly", dat op 25 Juli te Rotterdam wordt verwacht, bevinden zich de volgende stad- en streekgeno ten: J. A. Zwart, Houtmanstraat 12, Alkmaar; J. A. J. Hoekmeyer, 2e Landdwarsstraat 16, Alkmaar; J. Swinkels, Middenweg 224, Heerhugo waard; H. van Urk, Wiegmanweg 12, Bergen; H. J. M. Wagenaar, mevr. Wagenaar-Moeljoredjo Soetyem, W. J. H. Wagenaar en E. M. Jonkers, Nieuwlandersingel 40, Alkmaar. BEVORDERINGEN MIDDELBARE HANDELSSCHOOL De bevorderingen aan de Handels school, in ons vorig nummer gemeld, vonden niet plaats aan de Middelbare Handelsavondschool maar aan de Mid delbare Handelsschool. Speciale wegwijzers naar „Van de Wadden tot het IJ" Wanneer binnen enkele dagen de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" zal zijn geopend, zal het de automobilisten en fietsers van wel ke windstreek zij ook zullen komen niet moeilijk vallen de weg naar de expositie te vinden. De Beverol Comp. heeft n.l. in een gebied met een straal van pl.m. 25 km. gele pijlen met opschrift ge plaatst. Het laatste traject, van het Schaxloo tot het tentoonstellingster rein, is reeds met witte vlaggestokken waaraan talrijke pavoiseervlaggetjes wapperen, gemarkeerd. De bezoekers, die per trein aankomen, vinden de bloemperken op het Stationsplein in fraaie conditie. Deze zullen 's avonds worden geïllumineerd. De ophogingswerkzaamheden og het terrein tussen'de ^froorlijn en de Nie. Beetskade zijn thans practisch ge reed gekomen. Om de bezoekers van de tentoonstelling in te lichten, welke bestemming aaïi dit terrein zgl wor den gegeven, zijn daarop bij wijze van visitekaartje twee borden geplaatst, resp. met de opschriften: Bouw Rijks Landbouwwinterschool en Bouw Mid delbare Handelsschool en Handels avondschool. Goede tijd van Boxem De D.A.W.-er Ad Boxem heeft tij dens de internationale zwemwedstrij den te Den Haag bewezen ook dit jaar weer tot een van de candidaten voor de titel van nationaal kampioen op de 100 meter borstcrawl te behoren. Op de zware 50 meter baan van het Zuiderbad liet hij 1 min. 1.7 sec. voor zich noteren, een tijd die hij nog zel den op een 50 meter baan heeft ge maakt. Hij had aan de Fransman Gra- veline een uitstekende tegenstander. Na een spannend duel tikte Graveline 0.1 sec. eerder aan dan onze stadge noot. Boerderij aanbesteed In Hotel Assumburg te Assendelft werd door het Architectenbureau C. J. v. Reyendam en H. J. Herman uit Alk maar aanbesteed het bouwen van een boerderij voorrekening van mevr. de wed. D. v. Vliet. De laagste inschrijfster was de fa. De Haas en Reek te Alk maar met f 30400. De gunning is nog aangehouden. Flessentrekkerij Enige tijd geleden is er door politie elders een 43-jarige Alkmaarder aan gehouden ter zake van flessentrekkerij. De man werd ingesloten in het huis van bewaring te Zutfen. Thans is ko men vast te staan dat deze stadgenoot zich ook in Alkmaar aan voornoemd feit heeft schuldig gemaakt en wel ten nadele van een veertiental caféhouders. Aanrijding Zaterdagmiddag omstreeks 8.30 uur reed een 49-jarige wielrijdster over de Laat in de richting van de Ridderstraat. Een wielrijder wilde de Boterstraat in rijden en gaf hiertoe geen teken, waar door een aanrijding ontstond. De vrouw kwam te vallen en raakte bewusteloos. Dr. Corthals, die onmiddellijk gewaar schuwd werd heeft haar naar haar wo ning doen overbrengen. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn te Alkmaar aangetrof fen een grote witte poedelhond met bruine oren (reu) en een lichtgrijze herdershond (reu) De eigenaars worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden bij de Inspecteur van Dierbescherming. Ter beschikking zijn enige jonge, zindeijke poesjes. Het adres van de Inspecteur is: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Goede zang en een opgewekte stemming Alvorens de zangwedstrijd van de R.K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland in de aula van de St. Willibrordus Stichting een aan vang nam, werden hoofdbestuur, jury leden, de respectievelijke commissies, directeuren en voorzitters van de deel- mende verenigingen door de burge meester van Heiloo, de heer J. Kalff, op het gemeentehuis officieel ontvan gen. De burgemeester heette allen welkom en stelde het op prijs dat dit concours, georganiseerd ter gelegenheid van het eerste lustrum van de zangvereniging „Nieuw Leven", in zijn gemeente werd gehouden, Voorts feliciteerde hij „Nieuw Leven", dat in de korte tijd van haar bestaan reeds zulke goeie prestaties levert. Spr. hoopte, dat het concours zou slagen en dat het met de zangvereniging „Nieuw Leven" in de toekomst sempre crescendo zou gaan De voorzitter van de Bond, de heer Spigt, dankte de burgemeester voor de keurige ontvangst en zeide dat deze aan het concours een bijzonder cachet gaf. Verder riep hij de aanwezige in stanties op, alle medewerking aan het welslagen van deze dag te willen ver lenen. De muzikale adviseur van de Bond, de heer Simon Terpstra, wilde het wedstrijd idee op dit concours op de tweede plaats stellen. Hij zag deze zangersdag meer als een groot concert, waarop men dient te streven vooral de sprituele kant van de compositie als de belangrijkste te beschouwen. De ar tistieke kant van de zaak moet hoofd zaak zijn en men moet niet uitsluitend komen om eerste prijzen te behalen, De wedstrijd Hierna begaven allen zich naar de aula van de Willibrordus Stichting welwillend door Broeder Overste voor dit concours afgestaan. De stortregen heeft een zéér grote De- langstelling niet kunnen verhinderen. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, heette de heer Spigt o.a. nog wel kom de geestelijke adviseur van de Bond, de Hoog Eerw. Heer Deken Van der Meer. Nadat door alle aanwezigen een couplet van het Wilhelmus was gezongen, gaf de jury het teken om te beginnen. 4e Afd, Gem, Koren „Willen is Kunnen" (Edam), dir. G. Giinther, Dit koortje maakte een vrij: goede indruk met het verplichte num mer „Altijd zo moet ik treuren" 'an Servaes v.d. Muelen. In „Beati Mortui" van Mendelssohn had de stemming wel wat beter kunnen zijn. 3e. Afd. Gem. Koren „Alles door inspanning" (Ilpendam), dir. P. Broers. „Ik zeg adieu", van Lu- dovicus Episcopius 1522—1595, klonk wel goed. Men hield zich wel wat te voorzichtig vast aan het notenbeeld. De sopranen zongen niet al te fraai in „Molentje" van H. Weijer. „Zanglust" ('t Zand), dir. P. Kronen burg. „Ik zeg adieu" werd nog al vi taal gezongen, verdienstelijke nuance ring. Palestrina's „Adoramus" werd wat te stug voorgedragen. „Amicitia" (Akersloot), dir. Alb. Louwe. „Ik zeg adieu" verdienstelijk gezongen, voordracht wat te vlak, Be ter werd gezongen „Komt Al' uit Zui den", van Ger. Turnhout. 2e Afd. Gem. Koren „St. Jacobus" (Tuitjehorn", dir. Th, v. Baar. Drei Laub auf einer Linde, van Satz von Brant (1552) was het verplichte stuk. In totaal was er een vrij goede indruk. De uitspraak was niet geheel onaanvechtbaar. Beter werd gezongen O Quam Suavis est, van Jos. de Klerk. „Hoorns R.K. Gemengd Koor" (Hoorn) dir. J. Timmermans. Een zeer goede uitvoering van Drei Laub auf einer Linde. Boeiende voordracht. De Gloria uit de mis „Aeterna Christi" van Pa- lestrini werd ook technisch zeer be hoorlijk gezongen. Ie Afd. Gem. Koren „Laetitia" (Uitgeest), dir Alb. Lou we. Veel viel te waarderen in het ver plichte stuk Silberweise, van Hans Sachs. Het klankgehalte was minder fraaij Het volksliedje „Kortjakje" werd met komische voordracht ge zongen. „Maria Christina" (De Weere), dir. J. Stam. Silberweise van Sachs had met meer contrastwerking in de voordracht kunnen worden gezongen. Zeer goede momenten hoorden we in Den Uil, van Diepenbrock. „St. Ambrosius" (Nibbixwoud), dir. Jac. Vriend. Silberweise had meer be zieling in de voordracht kunnen heb ben. „Sanctus" van Palestrina maakte technisch een goede algemene indruk. „Zang en Vriendschap" (Hoogwoud), dir. J. Timmermans. Silberweise werd over 't algemeen zéér goed gezongen. Uitstekend klonk Tenebrae Faetae sunt van Ingegneri. „Cantica Nova" (Berkel en Roden rijs), dir. H. v. Spek. Zeer te loven uitvoering van het verplichte nummer Silberweise. Jubilate Deo van Orl. Las- sus werd uitstekend gezongen. „Irene" (Zwaagdijk), dir. R. Moes kops. Correct werd er gezongen in Sil berweise van -Sachs. Algemene indruk van Palestrina's „Gloria" héél goed. „Con Omore" (Westwoud), dir. R. Moeskops. Vaak fraai klinkende koor zang in Silberweise. Veel waardering is er voor de technische uitvoering van Palestrina's „Sicut Servus". „Arti et Religioni" (Naaldwijk), dir. Cloosterman. Over het algemeen een zeer goede uitvoering van het verpl. nummer. Silberweise. Een uitstekende indruk maakte Tota Pulchra es, van Philip Loots. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren „In Pace Nata" (Limmen), dir. H Bruschke, Verpl. nummer „Madrigaal" van Hubert Waelrank (15171595-, Vaak goede voordracht en nuancering, klankgehalte soms wat mat. Bruckner's Christus Faetus est, had voortreffelijke momenten, de zuiverheid kwam wel eens in het gedrang. „Zingen is leven" (Warmenhuizen), dir. Th. van Baar. Het madrigaal van Waelrand werd uitstekend gezongen. Drie Koningen Lied, van Hendrik An- driessen, zeer beschaafd gezongen. Ik had gaarne wel wat meer uitdrukking in de voordracht gehoord. De jury bestond uit de heren Theo v.d. Bijl, A'dam, Frans van Amels- foort, 's-Hertogenbosch, en Leo Smeets, Den Haag. De uitslag van het concours 4e Afdeling Gemengde Koren: Wil len Is Kunnen, Edam, 292 p., 2e pr. 3e Afdeling Gemengde Koren: ADI, Ilpendam 314 p, Zanglust, 't Zand, 342 p., Amicitiae, Akersloot 337 p.; alle een eerste prijs. 2e Afde'ing Gemengde Koren: St. Ja cobus, Tuitjenhorn, 293 p., 2e prijs; Hoorns RK Gem. Koor, Hoorn 329 p., Ie prijs. Ie Afdeling Gemengde Koren: Laeti tia, Uitgeest 319, Maria Christina, De Weere, 314; Zang en Vriendschap, Hoog woud 309; Contica Nova, Berkel en Ro denrijs 300; Irene, Zwaagdijk-Oost 331; Con Amore, Weswoud 312 p., alle een eerste prijs. Arti et Religioni, Naaldwijk 365 p., Ie prijs met lof; Ambrosius, Nib bixwoud 290 p., 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Gem Koren: In Paca Nata, Limmen 327 p. en Zingen is Leven, Warmenhuizen 328 p., beide een le prijs. Voor de uitslag bekend werd gemaakt werd door de voorzitter van de jury de heer Theo v.d. Bijl, een zeer leerzame en geestige toespraak gehouden. Spr. deed de opzienbarende mededeling, dat de heer Robert Jr. een prijs beschikbaar had gesteld voor de vereniging die het laagst aantal punten van het gehele concours zou behalen. Zoiets had deze musicus nog nooit beleefd. Theo v. d. Bijl vond dit origineel, daar zat wat in, dat was paedagogisch. Van de zestien deelnemende verenigin gen behaalde veer ien een eerste prijs, dat is een groot succes. De algemene indruK van deze con coursdag is zeer beschaafde zang, goede stemvorn.ing en stijlbegrip. Een keuze van werken véél beter dan men over het algemeen pleegt aan te treffen. Een :j„ue /ooi lu.gang is stemt waarneem baar. Nu moet men nog meer toekomen aan de zuiver artistieke kant van de zaak. Het woord van Mahler „Het voor naamste staat achter de noten", blijft nog steeds van kracht. De heren direc teuren moeten zich wat vrijmoediger op dit punt concentreren. Moge de volgende concoursdag even eens een groot succes worden. Ms. Zo zijn onze manieren Het geviel dezer dagen in Alk maar, dat een politieagent een per soon, die ter zake een bepaald feit in overtreding was, geen bekeu ring gaf maar slechts een waar schuwing. Enkele dagen later kruisten de wegen van die agent en de heer in kwestie elkaar weer, en het bleek dat de laatste wederom inzake precies hetzelfde feit in overtreding was. Ondanks zijn humanitaire in slag was de politiedienaar thans verplicht tot bekeuring over te gaan. De overtreder keek de agent ver bitterd aan en zei: „U bent een goed vaderlander!" Op het Bureau teruggekeerd con troleerde de agent voor alle zeker heid de antecedenten van "de heer. Hij bleek oud-politiek delinquent te zijn -*t- Onze hiervolgende stad- en streek genoten werden bevorderd aan het RK. Lyceum te Alkmaar: Van I naar II: Fr. Arnold, Fr. Bak, J. Dijkman, J. Houben, B. Jaspers, R. Jungerhans, G. Bots, H. Bruns, N. Dekker, A. Peeraer, C v. Rijn, B. Tolud, L. de Vreede, P. Bakkum, Thea v. Beek, Dorrit Berent- zen, Lore Franken, Melanie Maissan, Leontientje Otten, H. Paelman, Mieke v. Riel, E. Rijs, J. Rupert, Madeleintje Schmeddes, Jet Sluymer, Marllesje Smal, allen te Alkmaar; G. Dagelet te Schermerhorn; H. Kraakman en J. Nolet te Warmenhuizen; Th. Bosma te Limmen; H. Poot, P. Wouda, G. Borst, G Frankenmolen en A. Leyen, allen te Bergen; H. Smit te De Rijp; A. v. d. Berg te Egmond-Binnen; Fr. Ruige- waard te Egmond aan Zee; Joke Raas, 't Veld en Willy van Raay te Koedijk. Van II naar III: B. Grootenbreg, S. Kapteyn, Fr. Zimmer, Joke Arnold, W. Bierman, Joos Bots, W. Breed, L. Bu ren, Adrieke Dorbeck, Elly v. d. Drift, Leny v. Engelen, Annie Kleverlaan, Jos Klippers, Vera v. Latum, Atty Nijpels, H. Otten, Tiny Rupert, Yvonna Temme, allen te Alkmaar; G. Beersen, Ph. Bosscher, J. Kaandorp, Mieke de Smet, allen te Heiloo; C. Bras, Egmond aan de Hoef; A. Dekker en C. H. Nolet te Warmenhuizen J. Droog te Beem- ster; D. Haakman en J. Oldenburg te Bergen. Gymnasium van III naar IV: Riet Eeken, Marion de Wolf te Alkmaar; P. Groot te Bergen; N. v. d. Heuvel te Akersloot; F. Put te De Rijp; Jofie de Smet te Heiloo. Gymnasium van IV naar V: Willy Arnold, Vera Heeger, J. v. Langen, M. Niessen te Alkmaar; P. Admiraal te Limmen; M. Groot te Stompetoren. Gymnasium A van V naar VI: Joke v .Riel, Will Sluymer, Annemie Ver meulen, W. de Wild te Alkmaar; Joke v. Grondelle te Heiloo. Gymnasium A van V naar VI: M, 1 Klüppers, P. Kok, H. Möller, Jac, Schuit, Joke de Wild te Alkmaar; H. I Kaandorp te Akersloot; H. v. Leeuwen en K. Mul te Heerhugowaard. Van III naar IV H.B.S.: P. Bakkum te Alkmaar; F. Benkers te Heiloo; H. Bout te Egmond aan Zee; J. Dekker te Alkmaar; B. Hageman te Heiloo; P. Kramer te Zuid-Scharwoude; J. Leek te Heiloo; K. Mul te Heerhugowaard; P. Torken en B. Vink te Heiloo; P. Hessels te Heiloo; Tonny Berentzen, Jeanne v. d. Drift, Willy Kiihne, An neke Küppers, Riet Opdam, H. Franse, H. de Graaf, T. de Munk, Fr. v. d. I Schot, B. Vredenburg, F. v. Wickeren j en P Woldendorp, allen te Alkmaar. Van IV naar V H.B.S. B: Els Bos, I J Grooteman, A. Leyen en W. Milten- burg te Bergen; A. v. Etten te Beem- ster; W. Sombroek te Heiloo; H. Bot- man, J. Huting, N. v. d. Idsert, A. Mey- man, T. Otten en K. de Wolf, allen te Alkmaar. Van V naar VI H.B.S. B: A. Admiraal te Alkmaar; N. Beemsterboer te Heer hugowaard; J. Botman te Nieuwe Nie- dorp; K. Dagelet te Schermerhorn; J. Geels te Alkmaar; C. Groenewoud te Bergen; Fr. Leenaers te Bergen; H. Smits te Alkmaar; S. Steenvoorden te Heiloo; P. Veltman te Bergen. Van IV naar V H.B.S. A: A. Bak kum te Bergen; B. v. d. Bosch, W. Geels, H. Godijn, Riet Jacobs, W. Ja- cobse, allen te Alkmaar N. de Hijs te Zuid-Scharwoude; Fr. v. Oppen te Limmen. Jeugdafdeling CNHV viste Het CNHV afdeling Alkmaar organi seerde Zondag een viswedstrijd voor haar jeugdleden in de Noordervaart. Het aantal deelnemers was 52 en het toeval wilde dat deze 52 jeugdige hen gelaars 52 vissen op het droge haalden. De prijswinnaars waren: 1 J. Smit, werphengel, 4 stuks; 2 W. Riesebos, hengel, 4 stuks; 3 W. Langendijk, hen gel, 4 stuks; 4. H. Baan, hengel, 3 stuks; 5. G. Ursem, snoerenrek, 3 stuks; 6. T. Slijderink, hengel, 3 stuks; 7. E. v. d. Meulen, 3 stuks. De grootste witvis werd door C. v. d. Heijden gevangen en de grootste zeelt kwam kan het tuig van C. Jansen. Beiden kregen als extra prijs een leefnet. Ter vooi NEUSBEENTJE GEBROKEN Zaterdagmorgen om 12 uur reed een I bestelauto over de Nieuwpoortslaan. luid signaal gevend voor de vele s] lende kinderen. Een driejarig meisje rende bij het naderen van de auto plot seling de straat over. De bestuurder I kon een aanrijding niet meer voorko men. Neus en mond van het meisje bloedden. Zij is door haar moeder naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat het neusbeentje gebro ken was. VOOi De regering heeft thans werk gelegenheidspoli tiet jaar steeds voldoende wer toekomst steeds moeilijker te verschaffen. Met inbegri jaar van 1950 ongeveer 90. 1947, 1948 en 1949. Binnenkort wet op stii „industrialisatieb De regering overweegt tl verre door het doen uit openbare werken dient te gedragen in de bestrijdir zoenwerkloosheid. De best] structuurwerkloosheid dc van dergelijke werken ach ginsel ongewenst. In de sector wil zij door landaai bodemverbetering een kle: leveren tot het op peil werkgelegenheid, maar ir meen zal structuele werklo ten v/orden voorkomen do ring van de emigratie en dustrialisatie. Ind Wat betret de Industriali gering wijst in dit verban: tekenis van de internatioi king van de handel, de flsi en de loon- en prijspoliti land en op haar plannen - vergevorderd stadium van ding om een instituut t dat een deel van de bij i beleggers gevormde besp: omzetten in risicodragend 1 aanzien waarvan binnenkc len zullen worden ingedier Nagegaan wordt nog, in Industrialisatie snel genoeg verlopen om de verwacht: arbeiders te kunnen opnen dit niet het geval mocht bl regering de nodige maatreg om de arbeiders, die voor ling in aanmerking moeten andere wijze werkgelegenh schaffen. Binnenkort zal een emig: met Brazilië worden onder Argentinië zijn onderhande gevangen. Canada, Australië Zeeland bleken hiertoe n Wel willen Australië en land een tegemoetkoming de kosten van vervoer en c arbeiders opnemen. Alleen landen zullen in 1951 plm. sonen kunnen emigreren. 19461949 zijn ruim 36.00 geëmigreerd. De regering z de bevordering van deze, t: der beraden. Behalve door emigratie z verbetering van de econorr tuur in de gebieden me' structuurwerkloosheld hu worden verleend. Industrie hier noodzakelijk. Daartoe deze streken ontwikkélings gesteld. Nieu Voor de bepaling van d lijnen van de werkgelegen] zal de regering zich laten door de Interdepartement: sie voor de werkgeleger krijgt onder zich het zeer Dertig jongens en meis gen en oud-leerlingen va: bare school voor buitenge onderwijs in het Victoriep; een week lang gekampe mooie omgeving van h#t in Friesland. Slechts -e moest door het buiige we kamp „De Wite Peal" wor bracht, maar voor de ri gulle zon haar volle stral dartel0 groepje schijnen, leiding van vier leiders(sti Verpleegster volop genoot deltochten, varen, zwem: dere takken van sport. Vo ers was het bovendien kamp want hier leerden z Passen in een zij het k: meen schap. De onderwijz: in deze zeven dagen vaak Kijk gekregen op hun pu daarvan na de vacantie s1 profiteren. Zaterdagmiddag 2ijn zii men, uitgelaten en opgetos verblijf in het kamp Het de derde maal geweest d- leerlingen gezamenlijk hè nen kamperen. Bijna zor deze vacantie niet zijn wegens financiële moeilijk dank zij de steun van he Werkcomité Vacantie te D de vereniging „Zorg voor gen en oud-leerlingen der buitengewoon L.O. te AU in Juni een geslaagde co] kon hieraan tegemoet wo men. Het volgend jaar za. Peal" waarschijnlijk niet zijn, omdat het voor re KNIL-gezinnen wordt inge er zal weer gespaard woi éénmaal gekampeerd, alt peerd. En dit geldt ook vo: ers! GESLAAGD, t heer J, Kocwjun, alhier, is nische Hogeschool te Deift gösl candidaats-examen voor werktu genieur.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2