Stad en Omgeving Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ een grote attractie AGENDA Kunstenaars Centrum Bergen houd* interessante expositie Akersloot Voetbalvereniging Koedijk jubileert Burgemeester ontmas kerde een dief Oudorp West-Craftdijk Laatste dag va MAANDAG 24 JULI 1950 De expositie Van de Wadden tot het IJ belooft voor duizenden een grote attractie te worden. De toegangsprij zen zijn thans genormaliseerd en vast gesteld op 60 cent (kinderen en mili tairen 30 cent) exclusief belasting. Besloten is de expositie dagelijks van 12 tot 12 uur open te stellen en Vrij dags iets vroeger met het oog op nel bezoek van de vreemdelingen aan de Kaasmarkt. De stand van het P. E N. in het Helderse Paviljoen trekt in het bijzonder de aandacht der bezoekers. Gisteravond hebben de Schermer dansers van burgemeester Posch een uitvoering gegeven welke een zeer enthousiaste belangstelling heeft ge trokken. Het Kaasmarktspel heeft een grote verbetering ondergaan, doordat de re gisseur er thans bij spreekt waardoor het spelverloop duidelijk is geworden en het gehele spel aan actie heeft ge wonnen. Zoals bekend kan er elke avond tot 12 uur gedanst worden en wisselen de muziek- en zangcorpsen in de grot? muziektent elkaar vrijwel dagelijks af Tot dusver valt over het bezoek aan de expositie niet te klagen waarbij men rekening moet houden met de om standigheden dat bij een maand-ten- toonstelling de eerste week altijd no dig is om „er in te komen". Van de zijde van het publiek wordt er de aandacht op gevestigd, dat net Verkeersongevallen Zaterdagmorgen omstreeks 8.45 uur reed een moeder met haar 4-jarig doch tertje over het Kerkplein, toen er uit de Koorstraat een motorrijwiel kwam,. De dame vergat door de schrik voor rang te verlenen, waardoor zij tegen de motor opreed. Het meisje viel uit het zitje en klaagde over hoofdpijn. Op de hoek van de Kennemerstraat- weg en de Heilooërdijk reden twee wielrijders tegen elkaar. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een fiets werd ernstig beschadigd. Een fruithandelaar, die Zaterdag morgen met een veel te zwaar beladen bakfiets naar de markt toog kreeg het ongeluk, dat zijn bakfiets in het Payglop dompte, waardoor de koste lijke inhoud over de straat rolde. Met behulp van omstanders is de wagen weer opgeladen. Zaterdagmiddag om ongeveer 2 uur reed er een vrachtauto vanaf de Kennemerstraatweg in de richting van het Ritsevoort. Op dit moment kwam er uit het Varnebroek eveneens een vrachtauto. De bestuurders twijfelden over het voorrang verlenen, waardoor een botsing ontstond. Beide wagens werden beschadigd. De Bergerbus, die Zaterdagmiddag om 1.45 uur in Alkmaar aankwam is op het Scharloo over een jongensfietsje gere den, dat een 11-jarig jongetje daar op de weg had neergelegd. Zaterdagavond om 9.40 uur reed een auto bij de Spoorwegovergang nog juist onder een half geopende boom door. Hij kwam echter voor de volgen de boom te staan, daar deze reeds ge sloten was. De spoorwegwachter vroeg de bestuurder terug te rijden, hetgeen niet helemaal zonder strubbelingen ge beurde. De spoorweg is hierdoor zes minuten langer gesloten geweest dan normaal. Proces verbaal is opgemaakt. Zaterdagnacht om drie uur reed er een wielrijder door onze stad zonder voor- en achterlicht. Hij werd aange houden, maar weigerde te lopen, waar door hij op het politiebureau verzeild raakte en een bekeuring opliep. Posfduivenver. „Alcmaria Victrix" N. YPMA BEHAALDE KAMPIOEN SCHAP LANGE AFSTAND. Na een zeer spannend verloop be haalde N. Ypma het kampioenschap lange afstand, dat de strijd om de eer ste plaats zeer scherp is geweest, blijkt uit onderstaande einduitslag: le kampioen N. Ypma met 355 pun ten; 2e kampioen KaperTermaat met 342 punten (verste afstand); 3e kam pioen M. G. Pronk met 342 punten; 4e kampioen VrasdonkOldenburg 399 punten (verste afstand); 5e kampioen J' M. Schipper 339 punten; 6e kam pioen L. van Vuure 326 punten; 7e kampioen Godschalk—Noome 318 pun ten; 8e kampioen J. A. v. d. Elskamp 274 punten; 9e kampioen H. Bouwens 252 punten; 10e kampioen C. Al 243 punten. Daar de uitslagen van de laatste Vitesse-vluchten nog niet bekend zijn, is het nog niet mogelijk om deze kam pioenschappen hierbij te vermelden. Tropenweelde Onder deze naam organiseert de Alkmaarse Aquariumvereniging „Rode Rio" van 17 t.m. 27 Augustus a.s. in de aula van het Murmellius Gymna sium haar eerste grote tentoonstelling. Na de keuring der aquaria door eni ge prominente figuren uit de Neder landse Bond „Aqua-Terra" zal de ten toonstelling officieel worden geopend door wethouder R. Bakker. Reeds meerdere malen is de aan dacht gevestigd op de grote vlucht, welke de liefhebberij in het houden en kweken van tropische vissen geduren de de laatste jaren heeft genomen. De tentoonstelling brengt voor elk wat wils. De schoonheid van de na tuur in haar meest gevarieerde vor men wordt hier binnen ieders bereik gebracht. wenselijk is loudspeakers boven de ingang aan te brengen, die voortdu rend muziek geven en de toegangs poort zo af te sluiten dat niemand ge legenheid krijgt binnen te kijken zon der entrée te betalen. Om de Alkmaarse damtitel In de le klasse zette Slot zijn over winningenreeks voort en heeft nu zijn nog resterende partijen tegen M. Oud en De Jong slechts remise te spelen om zich kampioen 1950 te mogen noemen. In 'n moeilijke partij, waarin beide spelers met de centrumschijven de „kerkhofruiten" bezetten, nam Hemels 'n foutieve voortzetting, Slot forceerde schijfwinst en met 'n goede standop- bouw was de winst nog slechts een kwestie van techniek. De Haas was te gen Schuit gedwongen 'n stuk te offe ren, blunderde en kon meteen opgeven. De nieuwe kampioen van DDD, M. Oud, kreeg het zeer zwaar te verduren tegen N. Oud, doch wist toch nog één puntje te bemachtigen. De partij Burgert—De Jong werd uit gesteld. Slot leidt nu met 11 punten uit 6 partijen. De afvallersronde bracht de volgen de uitslagen: SmolenaarsVerver 02; Booy—Kruider 0—2; Jorna—Tuinman afgebr. Uitslagen 2e en 3e klasse: Langgrass sr.Miedema 02; WijnBruggeman -0; KornStam 02; VeenLangras jr. 11. In de 2e klasse gaat Miedema met 19 punten uit 10 partijen, aan de kop. In de derde klasse is de stand boven aan: 1. Bruggeman 10 gespeeld 8 pt.; 2. Veen 10 gesp. 7 punten; 3. De Wijn 7 .gespeeld 6 punten. Oud-directeur van Bouw- en Woningtoezicht overleden Zaterdag is na een kortstondige doch ernstige ongesteldheid in de ouderdom van ruim 68 jaar overleden, de heer G. Vos, hoofd van het Prijzen- bureau voor Onroerende Zaken, alhier Tot 1943 vervulde wijlen 'de heer Vos jarenlang de functie van directeur vao het Gemeentelijk Bouw- en Woning toezicht, uit hoofde waarvan hij een grote plaatselijke bekendheid verwierf en alom werd gewaardeerd. Bij de samenvoeging van de diensten van Openbare Werken, de Gem. Reiniging, de Plantsoenen en Bouw- -n Woningtoezicht werd hij op vervroegd pensioen gesteld. Het behoud van wat Alkmaar nog aan stedeschoon uit het verleden bezat, nam in het hart van de overledene een grote plaats in. Zo was hij o.a. correspondent der verenigingen „Heemschut" en „Hen drik de Keyser", alsmede bestuurslid der vereniging „Oud-Alkmaar". Door zijn rustige en vriendelijke per soonlijkheid laat hij hier ter stede een lege plaats achter. De teraardebestelling is bepaald op Woensdag 26 dezer nam. 2 uur op de Algemene Begraafplaats. Remmen weigerden Zaterdagmorgen reed er over het Kwakelpad een truck. Voor het kaas pakhuis aldaar stonden twee vracht auto's. Toen de truck-bestuurder op tien meter afstand van de vrachtwagens wilde stoppen, weigerden de remmen, waardoor de truck tegen de vrachtwa gens opreed, die beide beschadigd wer den. De truck moest door een kraan wagen worden weggesleept. De oorzaak van de botsing is, dat vlak voordat de truckbestuurder wilde remmen de ach teras van zijn wagen was gebroken, waardoor de remmen niet meer werk ten. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie theater, 8 uur: The time, the place and the girl (alle leeft.) Victoria theater, 8 uur: Bruiloft met hindernissen (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Kapitein van Casti lie (14 jaar). DINSDAG Bioscopen gesloten. Amateurs doen hun best Onder bovenstaande titel zou op 5 Aug. een avond gegeven worden ten bate van de lighallen. De aanvraag om hun best te mogen doen was zó groot, dat met elkaar een 100-tal amateurs zich gemeld hebben. Om niemand teleur te stellen is met wel willende medewerking van de heren Rus en Mooij besloten twee avonden te organiseren en wel op 29 Juli in 't Gulden Vlies en 5 Aug. in 't Wapen van Heemskerk. Het honderdtal ge gadigden is over beide avonden ver deeld. De amateurs doen hun best om de financiën voor de lighallen te vergro ten. Jeugdtoneel opgericht *De amateur-toneelvereniging „Ont waakt" heeft een jeugdafdeling opge richt, die ten doel heeft de jongeren de grondbeginselen van het toneelspel bij te brengen. Op zekere tijden zullen de leden van 1216 jaar hun bekwaamhe den zelf aan het publiek kunnen ver tonen. Men hoopt hen later naar de ATV „Ontwaakt" over te hevelen en zodoende een vaste kern van goed on derlegde tonelisten te vormen. De be kende regisseur, de heer J. Huygen, heeft zich met de opleiding van de jeugd belast, wat hem zeker is toever trouwd. Bachherdenking te Alkmaar Bachs sterfdag op 28 Juli wordt in Alkmaar herdacht met een orgelcon cert in de Grote Kerk op Woensdag avond kwart over acht. Waar wij vo rige week een uitvoerig artikel hebben gewijd aan de meester van het contra punt, kunnen wij ons voorstellen dat onze lezers deze gelegenheid willen aangrijpen de onsterfelijke muziek van de grote meester op 't daartoe bij uit stek geschikte orgel te beluisteren. Te meer daar de beroemde Zwitserse or ganist Rudolf Sidler concerteert. Mu zikaal Alkmaar heeft een uitstekende herinnering aan het spel van de Fran- gaise Jeanne Desmessieux. Het spel van Rudolf Sidler is van dezelfde phe- nomenale hoogte. Toekomstige stuurlieden Aan de gemeentelijke Zeevaartschool te Den Helder zijn Zaterdag de uit slagen der overgangs- en eindexamens bekendgemaakt. De volgende leerlingen uit Alkmaar en omgeving ontvingen het A-diploma Stuurmansleerling: E. J. Jonker, M. Kuperus, L. J. van Leeuwen en J. A. Zwart, Alkmaar; A. Buis, Eg- mond aan Zee; P. S. de Nijs, Burger vlotbrug; J. D. Weder, Broek op Lan- gendijk; A. Witteveen, Schoorl; Th. M. Twisk, Castricum. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: B. Loos en T. P. Smit, Alkmaar P. Grootes en J. J. van Schagen, Heiloo; E P. Kareis, Egmond aan de Hoef; J. C. Verhoef, Castricum. Wielerwedstrijd „Alcmaria Victrix" Voor de onderlinge wedstrijd van de wielervereniging „Alcmaria Victrix' welke Zaterdag werd gehouden, be stond veel belangstelling, zowel van de zijde der renners als van de supporters. Het was een klassementswedstrijd over 55 km (A klasse), 46 km (B klasse) en 37 km (C klasse). De jeugdige Van der Sluis legde in de A klasse beslag op de eerste plaats voor J. v. d. Gragt, P. de Groot, K. Eenhoorn en W. Nieuw- land. Het klassement van de B klasse was als volgt: 1 J. Rol, 2 E. Bellis, 3 B. v. d. Kamer, 4 G. Heinis, 5 J. Pluijmers en 6 A. Israel. C-klasse: 1 G. Koch, 2 J. Bloetjes, 3 W. Jongejans, 4 J. Keuken, 5 D. Schui temaker, 6. K. Veldboer. MllLO-examens Voor het op Zaterdag gehouden Mulo-examen slaagden de volgende candidaten voor diploma A: P. H. Kor- fer, G. H. Groot, J. de Wit en A. Klaassen uit Hoorn. J. H. Slijkerman, Warmenhuizen; C. Snip, E. Koch en J. Leertouwer uit Heiloo; N. Miedema te Wijdenes; G. Visser te Sijbekarspel; B. H. A. Wilhelm, B. W. Wilipms en S. v. Maarleveld te Castricum; M. J. C. Grotewal te Alkmaar; H. T. Goodijk te Broek op Langedijk; J. Kloosterboer en I. Hopman uit Sint Pancras. Afge wezen werden elf candidaten. An original for everybody' DIERENBESCHERMING Zwervend is aangetroffen eên flinke donkerblauwe hond, reu, kortharig, witte poten en witte punt aan de staart. Vermoedelijk meegelopen van Egmond aan Zee: een Spaniel, wit licht bruin, teef, klein (v.m.-uit Ber gen afkomstig). Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Alkmaarders op de Kaag Verscheidene leden van de Alkmaar se Roei- en Zeilvereniging zijn de vorige week vertrokken naar Kaagdorp om deel te nemen aan de Kaagweek. Op uitstekende wijze hebben zij kans gezien om de Alkmaarse kleuren, te midden van een uiterst select gezel schap, hoog te houden. In de teamwed strijd voor Valken eindigden Henk Kirkenier en Siep van der Meer op de eerste plaats. Ook het resultaat van het Alkmaarse team aan de wedstrijd voor twaalfvoetsjollen was zeer be hoorlijk. Met miniem verschil op de nummers twee en drie eindigde dit team op de vierde plaats. Vissers zeilde zijn „Elida" in de Drakenklasse II naar een vijfde plaats. TOCH BEVORDERD Bij de lijst van namen van leerlingen, die bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse van dé Am bachtsschool is de naam van de smid bankwerker D. A. Molenaar vallen. De oud-voorzitter van het K.C.B. opende Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van vele belangstellenden de vijfde expositie van dit seizoen, ditmaal gewijd aan werken van Karei Colnot, Nico G. Berkhout en Marycke Visser. Spreker noemde het in zijn opening'srede een vreugdevolle karakter-trek van Bergen, dat hier de kunst zo is doorgedrongen in verschillende milieu's. Als men 's avonds, als het donker is, het niet ie onbescheiden vindt een blik te werpen in de verlichte huiskamers, dan kan men de verras sende ontdekking doen, dat vaak een schilderij de wand siert, waar men dat niet had ver wacht. Als Roland Holst beweert, dat kunst in wezen aristocratisch is, dan meent spreker dat alleen te kunnen aanvaarden als met aristo cratie bedoeld wordt de geestelijke elite en er niet de gedachte aan een banksaldo aan verbonden is. Als tegenstelling wees spreker op de toestand in Amerika: daar acht men het nodig een grootse propaganda te voeren om de kunst tot het publiek te brengen, daar wordt gewerkt met de slagzin: „Un original for everybody", voor iedereen een echt schilderij. Een Engels schrijver, aldus vervolgde de oud-voorzitter, achtte kunst even noodzakelijk als brood en water. Dit moge voorlopig wat utopistisch klinken, aldus besloot spreker zijn rede, hij hoopte toch dat de gasten, geïnspi reerd door het voorbeeld dat Bergen geeft, straks in eigen plaats het hunne zullen bij dragen om de kunst tot het publiek te brengen. Hiema was er gelegenheid kennis te nemen van het geëxposeerde. EXAMENCOMMISSIE De heren J. Akkerman, E. Delies, H. W. Holsmuller, G. Tukker en D. Voer man, allen alhier, en C. P. Schneiders te Heerhugowaard maken deel uit van de commissie die te Schagen zal zijn belast met het afnemen van het mid denstandsexamen. CORRESPONDENTIE Een middenstander alhier. Uw ingezonden stuk zagen wij reeds eer der in een andere courant, zodat wij het niet meer kunnen opnemen. Red. GESLAAGD Voor het in Juni gehouden practijk- examen Ned. Handelscorrespondentie slaagde onze stadgenote mej. G. Zwart. JONGETJE VERDRONKEN Het enige zoontje van de heer Leijen aan de Westerweg werd, toen het enige tijd vermist werd en men naar hem zocht, gevonden in een sloot achter de ouderlijke woning. Na onderzoek ble ken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Het jongetje zou Zondag twee jaar geworden zijn. Zo zijn dan thans Karei Colnot en Nico G. Berkhout aan de beurt om hun schilderijen, tekeningen, aquai el len te tonen, terwijl Marijcke Visser, die reeds langer sieraden liet zien, nu met groter werk vertegenwoordigd is. De uitdrukking „iets met verve doen" past bij Karei Colnot. Zijn landschappen zijn zonder veel overleg geschilderd en blijkbaar impulsief in een mate dat de verf nog niet droog is. Men kan bezwaren maken tegen de snelheid van werken indien, zoals in derdaad het geval is, de harmonie der kleuren eronder lijdt. Colnot doet al- wegge- j ies intuïtief zonder aan kleine dingen te blijven hangen en zeker bij hem is het voordeel dezer werkwijze dat er onmiskenbaar de artistieke zwier Zijn Landschap 't Woud b.v. vertoont een degelijke structuur, is groot opge zet en „fris van de lever" geschilderd en deze eigenschappen maken een dergelijk doek belangwekkend. Zijn Azalea, een klein werk, toont meer ingetogen aandacht voor het onder werp, al is het ook fors gedaan. Er is een mooie kleur en het geheel ademt rust. Nico Berkhout is in zijn olieverven en aquarellen veel minder spontaan en ik geloof dat dit komt omdat hij zich onzeker voelt als hij kleuren ge bruikt, welke onzekerheid bij Colnot zelfs niet vermoed behoeft te worden. Bij „Kruisiging" b.v. ziet men een goede tekening, terwijl ook de kleu ren geen aanleiding tot critiek kunnen geven. En toch voelt men dat er op de een of andere wijze grote aarze ling was alsof de schilder het pro bleem dat was op te lossen niet goed aandurfde of kon. Te eerder meen ik dat wijl in zijn tekeningen niets van dergelijke aarzeling is te bespeuren: lintgfncJeel, een spontane schets als Op de pot, toont dat Berkhout tot heel wat meer in staat is dan hij op vorige exposities liet zien. Zo vind ik beslist van talent getuigen tekenin gen als Stilleven met druiven en Montmartre. Een enthousiaste bijeenkomst Het was op 5 Mei 1930, dus ruim 20 jaar geleden, dat de VV Koedijk opgericht werd. De eerste wedstrijd, die er in de 2e klas van de Noordhollandse afdeling van de KNVB gespeeld moest worden, was tegen Schoorl. De laatste die er dit jaar gespeeld werd, een promotiewedstrijd, was ook tegen Schoorl, dat hierbij verloor en uit de vierde klasse KNVB naar de eerste klasse „Noordhollanase teruggezet werd. Beide feiten, 20-jarig bestaan en de promotie naar de KNVB, konden natuur lijk niet ongemerkt voorbij gaan. Daarom hield VV Koedijk Zaterdagavond in café Butter een feestavond, die door de voor zitter de heer B. Blokker, geopend werd. Hij heette allen van harte welkom en m het bijzonder de burgemeeser C. J. Schei- linger, de hoofdconsul van de KNVB de heer Van der Linde en het volledige elf tal van de Kaagvogels uit Kolhorn. Spre ker wees op de zware strijd die gestreden was om dit prachtige resultaat te kun nen bereiken. Eén puntje verschil met het sterke SRC uit Schagen deed hen ten- Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 29. Wat kunnen Pim, Pam en Pom anders doen, dan het bevel van de woedende kater opvolgen? Ze hebben zelf al die rommel in huis gemaakt, dus is het niet meer dan billijk dat zij die rommel weer opruimen ook! Maar het is een zwaar werkje om dat met stoffer en blik en bezem te doen, en het/is dan ook al laat in de avond, als Pim, Pam en Pom dodelijk vermoeid, naar buiten komen. Ze kunnen niet meer, de arme stakkerds. En ze moeten nog naar huis ook. Halverwege gaan ze even op ck koffer van de stofzuiger zitten. „Ik moet even rusten", zegt Pim. „Ja ik ook, mijn benen zijn zo moe", zucht Pam. „Wie had ook gedacht dat we zo n pech zouden hebben", zegt Pim f wijze kunnen verliezen", zo besloot weer. De hele dag zijn we met één klant bezig geweest en we hebben nog niet eens een stofzuiger verkocht!' Ja, de drie hondjes hebben pech en wat erger iser is nog meer pech voor hen op komst! slotte door het gelijke spel van de Kaag vogelsSRC kampioen worden in de eerste klasse van de „Noordhollandse". Bij de alle inspanning vergende promotie wedstrijden brak de aanvoerder en aan- vuurder meester Reinders een been „Het mooiste wat wij hem kunnen aanbieder.", zo ging de voorzitter voort, „is de uitein delijke zege". Hij hoopte op spoedig her stel, daar Koedijk, een klein dorp als het is, een prachtige voetballer niet missen kan. Meerdere sprekers Vervolgens beklommen achter elkaar de voorzitters van de 80-jarige Rederijkers kamer „De Roos", de heer P. Kok van de muziekvereniging „Aurora", de heer A. Jongsma van de Accordeonvereniging „Harmonica", mej. G. Keeman van de „Kaagvogels", van de woningbouwvereni ging „Goed Wonen" de heer P. Hart, van de gymnastiekvereniging „Voorwaarts" de heer J. Molenaar en van de biljartvereni ging „Welgelegen" de heer P. Zwitsman, het spreekgestoelte. Allen deden hun fe licitatie vergezeld gaan van een bloeme tje en een woord van medeleven voor de heer Reinders. Aan deze reeks prominente verenigingingsfiguren sprak de burge meester. Hij had niets aan te bieden, voorlopig althans. Een nieuw voetbalveld met kleed hokjes hoopte hij in het komende seizoen de VV Koedijk over te kunnen geven. „Dit geeft blijk", zo besloot hij, „van vertrouwen in de voetbalvereniging. Moge zij ons in het komende jaar niet bescha men door gedegradeerd te worden". Meester Reinders, nog in gipsverband, werd onder gejuich het podium opgehe sen. Hij vroeg alle steun, ook van de sup porters, voor de zware tijd, die Koedijk in de nieuwe klasse te wachten staat. „Koppen op, wij gaan door!" zei hij onder luid applaus. De vertegenwoordiger van de KNVB de heer Van der Linde, wees er op, dat de sport niet alleen vermaak moet zijn, maar dat het ook kameraadschap, eer lijkheid en trouw kweken moet bij de ionge mensen. De sport kan van grote sociale betekenis zijn. De overheid dient zich hiervan bewust te zijn. Gelukkig was dit in Koedijk het geval. „Wij moeten mensen kweken, die ook op waardige hij Burgemeester C. J. Schellinger, die er onlangs in slaagde een aanrander te grijpen, heeft thans te tweeden male bewezen dat hij een waardig hoofd van de politie is. Door zijn toedoen werd Zaterdagmiddag een dief, die een portemonnaie met 100 had gestolen, anderhalf uur na het misdrijf aange houden. Omstreeks half één werd bij slager Visser te Koedijk een portemon naie van de toonbank weggenomen. Daar de rijksveldwachter niet te be reiken was, belde de heer Visslr de burgemeester op, die direct zelf op speurtocht ging. In samenwerking met de politie te Schoorl kon in Camper duin een 70-jarige zwerver worden aangehouden die, na aanvankelijk ont kend te hebben, ten slotte de diefstal bekende. De portemonnaie had de man te Schoorldam in het water geworpen, doch het geld had hij nog bij zich. An derhalf uur na de aangifte kon burge meester Schellinger de slager het ge stolen bedrag overhandigen. Hierna werd de trainer, de heer J. Keppel. als blijk van grote dankbaarheid, een prachtig vulpotlood aangeboden. De heer C. Damias bracht er vervolgens de juiste stemming in, door het oude KFC-lied met de hele zaal te zingen. Nog lang bleef men voor een dansje bijeen. Toren Ned. Herv. Kerk keurig gerestaureerd De toren van de Ned. Herv. kerk vertoonde de laatste tijd sporen van verval. Verscheiden leien, waarmede de toren gedekt is, ontbraken en het houtwerk zag er verveloos uit. De toren is nu grondig onder handen ge nomen en geheel van nieuwe dekking voorzien. De omloop en overig hout werk is geverfd en de afwisselende kleuren geven een mooi geheel. Ook de wijzerplaten zijn in orde gebracht en de wijzers en cijfers opnieuw ver guld. Hetzelfde is het geval met het koperwerk aan de spits en de haan, die van een nieuwe goudkleur zijn voorzien. Het geheel ziet er nu keurig uit en is weer een sieraad voor ons dorp. ALKMAAR, 24 Juli. Veemarkt. 2 paarden 650—700; 73 vette koeien 5501125; 94 nuchtere kalveren 40 75; 17 vette schapen 90110; 241 var kens 1.881.92 per kg. Marijcke Visser maakt mooi klein werk in hout, zandsteen, albast, cha. motte en ander materiaal, onder de verzamelnaam: beeldhouwwerk. Vrouw met duif (in hout) en Kastanjeknop (in albast) zijn heel fraai. Haar kunst nijverheid, waarvan hier een goede collectie te zien valt, munt uit door fijnheid van opvatting, echt vrouwe lijk ook. Wat mij persoonlijk het meest aantrekt zijn de ringen en hals kettingen met of zonder hanger, haar edelsmeedwerk dus. Voorts geeft deze tentoonstelling nog portefeuilles waarin tekeningen van Clara Colnot, etsen van Ursula Sinzheimer en J. M. Graadt van Rog gen, litho's van Arend Bos Eyssen, aquarellen van Kees Jansen en hout. sneden van Rein Snapper. V. d. W. Accordeon-festival De jonge in 1948 opgerichte Berger Accor deonvereniging organiseerde Zondag een mu ziekfestival in de Muziektuin aan de Hoflaan, Klokslag twaalf uur marcheerden de negen deel nemende corpsen, voorafgegaan door Bergeni Harmonie, van uit het centrum naar de mu ziektuin. Pluvius brak op dit ogenblik met de oude traditie „Mooi weer op Sint Margriet, dan regent het zes weken niet", en liet een laat Mei regentje neerdalen, 's Middags vielen nog en kele druppels, maar in de tuin was het best uit te houden en bij het horen van de vele mooie klanken, vergat het vrij talrijke publiek de rest. Het Jeugd-Orkest „Jong Hoorn", onder lei ding van R. Wassenaar, opende met „Donna Carla" van Kok en „Wiener Praterleben" van I Fr. Lateur en leverde daarmee voor de jeugd I een goede prestatie. Harmonie Koedijk speelde onder leiding van Hartland „Succes Wals" en „Feest"-ouverture, I beide van Langerak, en bewees hiermee op de goede weg te zijn. Wieringerwaard vertolkte onder leiding van Haverhoek „La Frissonnetta" van Kok en „De Vogelkoopman" van C. Zeiler. Deze vereniging mocht er zijn meende de jury, bestaande uit de heren Joh. B. Kok te Amsterdam en L. v. d. Tand te Rijswijk. De Berger Accordeonvereniging maakte een muzikale indruk en speelde zeer verdienstelijk onder leiding van A. v. d. Wolff „La Petite Princesse" van P. Hardy en „Elly Ouverture" van R. Wassenaar. Het B. Orkest de Eerste Hoornse Accor deon-vereniging gaf „Benvenuto Ouverture" van Kok en Offenbach-melodieën door J. Linard. Door de muzikale leiding van dir. R. Was senaar kwamen beide nummers prachtig tot hun recht. Vita Nova uit Alkmaar speelde onder lei ding van A. v. d. Wolff „Concert Ouverture" A-dur van K. Wölki en „In een Kloostertuin" van A. Ketelby. Helaas was in de buitenlucht moeilijk de juiste stemming te bereiken, meende de jury. Excelsior van Aartswoud bracht onder lei ding van R. Wassenaar met veel temperament ten gehore „Lustspiel Ouverture" van Keler Béla en „Espana" van Em. Waldteufel. De Castricumse Accordeon-Vereniging C.A.V, speelde onder leiding van A. v. d. Wolff „Con cert Ouverture" A-dur van Wölki en „Suite Oriëntale" no II van Popey. Vooral het tweede nummer werd zeer fijn uitgevoerd. Het Graftdijker Accordeon-Orkest ten slotte onder leiding van G. Hop besloot de middag met „Lustspiel Ouverture" van K. Béla en „Donausagen Walzer" van Jul. Füseh. Dei» vereniging onderscheidde zich "haar het ooi» deel van de jury door de zeer beschaafde uit* voering. Ter herinnering aan dit muziekfeest werd aan alle deelnemende verenigingen een herinnerings medaille uitgereikt, waarop aan de ene zijde een accordeon en op de keerzijde de woorden: Accordeon-festival 1950. B.A.V, Het goed geslaagde muziekfeest werd 's avonds besloten met een ere-concert, aange boden door de Eerste Hoornse Accordeon-Ver- eniging onder leiding van R. Wassenaar. Postdirecteur Passenier benoemd te Doorn Bij beschikking van de directeur-ge neraal der PTT is de heer P. J. Passe nier, directeur van het post- en tele graafkantoor hier ter plaatse, ingaan de 1 Juli j.l. benoemd tot directeur van het postkantoor te Doorn. Uitstapje van de „Bezige Bijtjes" Gedurende het afgelopen weekend I heeft de Graftdijker meisjesclub „De Bezige Bijtjes" haar jaarlijks uitstapje gemaakt. Men ging ditmaal onder lei ding van de dames G. v. Ammers en G. I Besse naar Egmond aan Zee waar de meisjes zich aan het strand vermaak ten. Later ging het naar Bergen aan j Zee, waar de nacht werd doorbracht in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk, I dat is ingericht als jeugdherberg. Hier waren nog een jeugdgroep uit Juliana- dorp en een meisjesclub uit Callantsoog aanwezig. Zondagmorgen werd er een kinder- dienst gehouden en 's middags hield men een speurtocht die een waar suc ces werd. Zo mag dit weekend zeker geslaagd heten. VERGADERING VAN „DE BOSBES'1 Zondagmorgen kwam de Grafdijker reisvereniging „De Bosbes" ten huize van de heer N. Kos in vergadering bij een. Bij afwezigheid van de voorzit ter, de heer Kool, die op het ogenblik in Amerika verblijft, opende de heer J. Verdwaald de vergadering. Er werden oude herinneringen van de reis naar Ommen en omgeving op gehaald. Over het algemeen was de in druk van de reis zeer goed. Bij de kas controle bleek er nog een batig saldo te zijn. Er werden door de leden ver schillende plannen voor een volgende reis geopperd. LANGEDIJKER GROENTENCENTRA- LE, 24 J«li: 40.000 kg aardappelen; eerst. 10,4011,40; rode Schotten 11.60; doré 10—90; blauwe eigenh. 8.3010.70; gro ve 9.7011,30; drielingen 4.40—5.60; kleine 3.504; 100 kg slabonen 21.—I 1000 kg tomaten 3035.(A). 26. 27.— (B); 15000 kg gele kool 5.—5.10; 60.000 kg 5.50; 500 stuks bloemkool la 45—47. Algemene voldoeni Br werden in de Aula vf Willibrordusstichting weer ui zangprestaties geleverd. Het opzichten een zeer geslaagd geworden, met veel artistiel Allereerst trad op de 8e afdeling dal „Dozile" (Dgn Haag), dir. Jr. Zuiver, maar wat te b koorzang in Kerstlied van een liedje van Abt. 8e afdeling ge „Echo der Duinen" (De 5 \V. v. d. Steen. Het vrije num pule Meus" van Palestrina verdienstelijk uitgevoerd. „Canticum Novum", Venhi r.' Kaag. Vooral goede zan vrije nummer van Viadana 2e afdeling dar ,Arti et Amicitiae", Hoe dir' R. Kaag. Dit koor zang de" van Ol. Koop zeer goed. 2e afdeling gei jrP Ideaal", Heemskerk Groot. Levendige voordrach lando di Lasso's Serenade Landsknecht. Onder Ons", Velsen, dir. voort. „De Molen" van Din doorn werd muzikaal gezongi le afdeling gen „Sursum Corda", Warmer l Kl'itsie. Vooral het verpl. num I berweise" van Sachs werd I dienstelijk gezongen. „Sonora", Zijdewind, dir. f (ts'anctus" van Palestrina w verdienstelijk gezongen. „St. Caecilia", Haarlem, dii bering. Silberweise van Sacl niet volkomen rein. Beter Komt al uit Zuiden van Turi „Huygenwaerte", Heerhu dir. Piet Groot. Vrij goed wer weise van Sachs gezongei klonk >,De Molen" van Dim doorn. „Con Brio", Amsterdam, Hardebol. Een zeer aanvaard voering van het verpl. numr berweise". „Koren" van A. werd goed gezongen. „Da Pacem", Santpoort, Spook. „Silberweise" goed g Palestrina's „Sicut Servus' zeer beschaafd. „St. Gregorius", Lisse, dir. V In „Silberweise" was snel te niet geheel zuiver. „Caiigaven. Vittoria werd over het algeme gezongen. „Zang en Vriendschap", V dir. J. Hand. Verpl. werk „Si se" mooi gezongen. Perfect dracht in „Exultate Deo" 11 Scarlatti. „Cantate et Jubilate", Hillej L. Tervoort. „Silberweise" kl( fect. „Paaslëis" van Mose "Wol gezongen. „La Vita Nuova", Zwaagdi dir. J. Hand. Te lauwe uitvoe „Silberweise". „Jubilate Deo" i sus soms zéér goede momen le afdeling mann Kath. Mannenkoor „Zaanc Zaandam, dir. Piet Groot. Zei uitvoering van „O Domine Jes te" van Josq. des Prés. „Popul van Palestrina, zeer goede san Afd. Uitmuntendli. mann >,St. Caecilia", Den Ha: Beiersbergen v. Henegouwen zonderd enkele scherpe vocal mooi gezongen het verpl. numr Voghelkens Vrolic Ruyten" i mens von Papa. „Phaenomen" lix Petyrek zéér mooi met samenzang. Afd. Uitmimtendh. gem „Nieuw leven", Heiloo, d Groot. Een uitstekende vertol! „Madrigaal" van Waelrant. Mi contrastwerking in de nu klonk „De Drie Princessen" Nieland. „Zang en Vriendschap", Bo dir. Jos. v. d. Velden. Goed dracht in „Madrigaal" van W „II Bianco et Dolce Gigno" chadelt werd prachtig gezong „Arti Vocali", Den Haag, dii Maessen. Beschaafde zang ir rant's „Madrigaal". „Excultat van Scarletti werd stijlvol gi Ere-afdeling mann* „Westfriese Zangers", Wogn J. Stam. Verplicht nummer David" van Ank Bruckner. D klonk vrij goed. Mooie nuance „Het Hare grauwt" van Wille dré. Een dani Alvorens de uitslag bekend g werd, sprak de voorzitter van Bond, de heer Spigt, een dan tot de zangvereniging „Nieuw uit Heiloo voor de perfecte org: van het concours en aan de Bi ste voor de beschikbaarstellij de prachtige aula. De muzieka van de bond, Simon Terpstra, jurylid Theo v. d. Bijl gaven sche wenken voor de veredel! de koorzang. Toen werd onder spanning de uitslag bekend ge 3e afd. dameskoren: Docil Haag, 335 pt. le pr.. 3e afd. gem. koren: Echo di nen, De Zilk 290 pt. 2e pr.; Ca Novum, Venhuizen 315 pt. le p 2e afd. dameskoren: Arti e citiae, Hoogkarspel 322 pt. le 2e afd. gem. koren: Ons Heemskerk 329 pt. le pr.; Ond Velsen 322 pt. le pr. le afd. gem. koren: Sursum Wognum 294 pt. 2e pr.; Sono dewind 307 pt. le pr.; Huyge: Heerhugowaard 337 pt. le p Pacem, Santpoort 322 pt. le p Brio, Amsterdam 336 pt. le Caecilia, Haarlem 262 pt. 2e Gregorius, Lisse 325 pt. le pr. en Vriendschap, Wognum 329

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2