Westfriese feestdag in Arnhem De Koningin zou komen dineren Stro-kartonfabriek te Hoogezand in lichte laaie Culturele honger wordt in West Berlijn kosteloos gestild OUDE STELPHOEVE HEROPEND Boerendansers aan de Steenlegging voor nieuw werkgebouw Van het strijdtoneel in Korea mammm Russische sector doet beroep op kunstenaars uit W -Berlijn Oorlog in Korea gooide roet in het eten Hoe de Bergense hotel houder werd opgelicht -naar» DAG 24 -JULI 1950 Het interieur van de hoeve zw/erhr. Dit was tevens het sein voor allen Het aas Zaterdag: 22 Juli een dag" van verschillende feestelijkheden voor het Rijksmuseum voor Volkskunde „Het Nederlands Openluchtmuseum", dat zo prachtig is gelegen op de Waterberg aan de Schelmse weg te Arnhem. Maar ook voor W est-Friesiand was het een grote dag, want niet alleen zou de eerste steen gelegd worden voor een nieuw gebouwencomplex op het uitgestrekte museum terrein, maar ook zou een ootspronkelijke oude stelphoeve uit Zuid-Scharwoude daar heropend worden, terwijl twee groepen Westfriese boerendansers de feeste lijkheden zouden illustreren en accentueren. Het was zelfs, bij uitzondering, heerlijk zomerweer, toen 's middags om twaalf uur de directeur van het museum, dr. W. Roukens, alle aanwezigen, in het hijzonder de staatssecretaris van O. K. en W., mr. J. L. M. Th. Cals, welkom heette. Dr. Eoukens verklaarde het als zijn levenstaak te beschouwen, dat het mu seum onder zijn leiding zou mogen uit groeien tot een cultuurbezit, gelijkwaar dig aan dat van vooraanstaanden in het buitenland. Hij zei dankbaar te zijn voor het nieuwe onderkomen voor de weten schappelijke, technische en administratie ve diensten, dat zijn medewerkers zo dringend nodig hadden, sinds het oude tijdens de oorlog verwoest was, Mr. Cals toonde zijn waardering voor wat er door de zelfwerkzaamheid van het instituut bereijet was en zeide tot zijn vreugde kennis genomen te hebben van de grote belangstelling voor het museum. Hij voeg de er aan toe, dat de overheid met be langstelling de verdere ontwikkeling zou volgen. Daarop werd door hem de ge denksteen met de datum 22 Juli 1950 in gemetseld. Stelphoeve uit Zuid-Scharwoude J^JIERNA begaf het gehele gezelschap zich naar de plaats, waar de oude stelphoeve uit Zuid-Scharwoude her bouwd was. Deze boerderij is vorig jaar ontdekt door de mensen van het Open luchtmuseum en verkeerde toen in een vrij desolate toestand. Het gebouw werd aan alle kanten gefotografeerd het museum heeft vijf permanente fotografen in dienst, die voortdurend het land door trekken en werd toen steen voor steen en balk voor balk afgebroken, terwijl al le afzonderlijke delen genummerd werden. Het werd daarna overgebracht 'naar Arn hem en daar zeer zorgvuldig weer opge bouwd. Dit alles is gebouwd met zeer veel liefde voor het mooie werk, dat ook dui delijk blijkt uit de resultaten. Tachtig procent van het gebruikte materiaal is nog liet originele uit Zuid-Scharwoude. Verschillende Noordhollandse families hebben geholpen bij de inrichting door het verschaffen van meubilair, gereed schappen en dergelijke. De hoeve lag daar Zaterdagmiddag in de zomerzon, fris in de verf en omgeven door een weide, waarop in vredige rust twee geiten graasden, toen de bezoekers naderden en zich neerzetten op de op 't grasveld wachtende rijen stoelen. Dr. Roukens wees op de pyramidevormige 'bouw van de monumentale kap, die dien de voor het opslaan van hooi, en op de glanzende „spiegel", het hoge dak met zijn geglazuurde zware pannen, alleen op de vier hoekkepers af gekant met trap- vormig lopend riet. Hij vertelde hoe deze forse hoeve in 1745 was gebouwd door Van Twuyver, een welgesteld veeboer, schout en hoogheemraad en hoe het in die tijden de gewoonte was. dat ook de buurtbewoners hun hulp en steun ver leenden fcfrj het bouwen, wat zijn einde vond in een grote algemene feestviering bij het in gebruik nemen van de boer derij. Op deze oude wijze zou ook nu zij het op veel eenvoudiger wijze de opening plaats vinden. De Westfriese boerendansers gjN JA, daar hoorden de toeschouwers reeds naderende vioollclanken en even later betraden de Westfriese boerendan" sers uit Wijdenes het grasveld. Wijdenes is een van die weinige dorpen, waar de boerendansen van geslacht op geslacht In leven bleven. De oude speelman Bas Roe mer, die verleden jaar gestorven is, heeft de traditie weten te handhaven en deze traditie wordt nu onverminderd voortge zet door zijn zoon K. Roemer en de heer Ter Hofstede. Vele melodieën werden door Bas Roe mer precies zo genoteerd, als zij zestig jaar geleden in Noord-Holland nog ge speeld en gezongen werden. De dansers waren gekleed in de unieke oude West friese Zondagsdracht en dansten bij de zoete klanken van de traditionele twee violen en de basviool typisch Westfriese dansen van eeuwen her, afgewisseld met conferences, liedjes en rijmelarijen in het eigen dialect. In het midden van de wei de stond een wit geschilderde vreugde boom met dennegroen en oranje in top en daaromheen werd de boerenschots ge daan en klonk het van „Hup Marianne- ke, kom wil je met mij dansen?" Men zou zich hier in het voorbije Noord-Hol land gewaand hebben. Vlak achter de weide bevond zich over een brede met eenden en dikke goudvissen gevulde sloot een dubbele ophaalbrug, eeiv stuk oud- Vaderlandse waterbouwkunde, afkomstig uit Ouderkerk aan de Amstel en aan het museum geschonken in 1939. Als men deze "brug overstak, betrad men een smal straatje met rechts een aanzienlijk koop manshuis en links een drietal kleinere woningen, die komen uit de Dubbele Buurt te Koog aan de Zaan. Zij vormden tezamen met hun hel dergroene houten gevels, welke met wit snijwerk waren afgezet, een har monieus en intiem geheel. En op 1e weide tussen die Zaanse Buurt en die stelphoeve uit Zuid-Scharwoude dans ten de boerendansers uit Wijdenes hun vrolijke dansen, de jonge mannen naar oude trant stemmig in het zwart, met bef en zwarte petten, de blonde meis jes in japonnen van frisse kleuren net gouden broches en bloedkoralen hals snoeren met gouden sluiting, de zilve ren beugeltassen met zelfs de oude zil veren snuifdozen nog erin en de fraaie kappen met oorijzers. Toen kwam daar plotseling over de Oudenkerkse op haalbrug het herrezen bejaarde echt paar van Twuyver, de oorspronkelijke bewoners van de hoeve een van hun nazaten was inderdaad aanwezig en vonden vol verbazing hun oude doe ning hier als nieuw weer terug. Ont roerd -.en verheugd werden zij in de kring der dansers opgenomen en daar na in triomf hun huis binnengeleid door een erepoort van de jonge boeren en boerinnen. om de hoeve van binnen te bezichti gen. Over het karakteristieke buit bruggetje en het beklinkerde toepad betrad men door de hoofddeur de mo numentale boerenhoeve, waar men al lereerst in de stal terechtkwam, ven>r de boer het voornaamste deel van de woning. Het zag er alles keurig en fris uit, de ruime stal met onder meer de prachtig bewerkte kaaspers, de pronk kamer met de mooie porceleinkast, de pijpenrekken, de oude hangklok met „Tijd is geld" erop, de prachtig be tegelde schouw, de mooi afgewerkte betimmering, de bedsteden, de dors vloer, de keuken en de enorme hooi- bak met de kap als een kerk, waarom heen alles zich groepeerde. Toen de tal rijke nieuwsgierigen uitgekeken waren zette men zich weer buiten neer, waar nu de boerendansers uit Stompetoren hun spel van vrolijkheid en zwier ver toonden, net als de groep uit Wijdenes, jonge frisse boeren en boerinnen vol jolijt en levenslust. Weer werd er ge danst op de groene weide, nu bij ac cordeon en viool, en zag men de Kei zer hop-polka, de Slaapmuts en nog verschillende andere oude dansen. De mannen van deze „Schermerdansers" droegen zwarte hoge hoeden en kuit broeken met witte kousen. Het is bur gemeester J. Posch van Oterleek, die Schade van meer dan een millioen gulden Voor de derde maal in een paar dagen tijds is de Groningse strokarton-indus trie zwaar door brand getroffen. Za gen in de voorgaande dagen twee fa brieken hun strovoorraad door blik seminslag verloren gaan. Zondagmor gen in alle vroegte is de coöperatieve fabriek Hooites en Beukema te Hooge zand voor het grootste deel afge brand. Te drie uur werd het vuur ontdekt in de kleverij, de afdeling, waar verschil lende lagen karton op elkaar worden geperst tot platen van verschillende dikte. Onmiddellijk werden alle be- drijfsbrandweren uit de omgeving op geroepen. Ook de beroepsbrandweer van de gemeente Groningen werd te hulp geroepen. Ongeveer honderd brandweerlieden wierpen met onge veer veertig stralen enorme hoeveelhe den water in het vuur, dat zich aanvan kelijk door het zeer brandbare mate riaal met razende snelheid uitbreidde. Na drie uur hard werken was men de brand meester. Toen was echter het hoofdgebouw volkomen verwoest. Men kon echter voorkomen, dat de bijge bouwen, zoals het ketelhuis en de pa- pierbanen werden verwoest. In de laat ste werd slechts waterschade aange richt. De uitbreiding was in hoofdzaak te wijten aan het feit, dat een lucht koker, die een flink eind boven de kle verij, uitsteekt, vlam vatte en de bran dende onderdelen op de daken van de omringende afdelingen vielen. Hoewel de schade nog niet nauwkeu rig te schatten is, ligt de raming tussen een en twee millioen. De brand is waarschijnlijk ontstaan op de haksel- zolder, waar lassers Zaterdagavond om tien uur nog werkzaamheden aan een reservoir hadden verricht. Vermoede lijk zijn er vonken gevallen in het ruimschoots voorhanden zijnde stro- afval, dat daardoor is gaan smeulen. Aanval op Formosa op handen? Communisten hebben het eiland Kinmen, dat in handen van de .Chi nese nationalisten is, met artillerie he- schoten. Vijftienhonderd zeewaardige schepen zijn voor de kust van Foekien samengebracht. Dit zou kunnen wij zen op een ophanden zijnde invasie oj} Formosa. Franse communisten ontvangen bevelen De Franse communistische leiders, die het congres van de SED in Oost- Berlijn hebben bijgewoond, hebben op dracht gekregen, in eigen land actie te voeren voor de terugkeer van hst Saargebied naar West-Duitsland. Voorts hebben vertegenwoordigers van de Poolse en de Russische com munistische partijen gesproken over de mogelijkheid van herbewapening van Oost-Duitsland. hier de stuwende kracht is voor de herleving van de volksdans en die ook na afloop van hun optreden in zijn functie van dijkgraaf aan dr. Roukens een oude kaart aanbood van het hoog heemraadschap van de uitwaterende sluizen van Kennemerland en West- Friesland, een kaart die vroeger onge twijfeld ook in de hoeve van hoog heemraad an van Twuyver heeft ge hangen. Hierna werd er geluncht aan de lange tafels in de heropende boer derij, waar velen koutend en roeze moezend aanzaten. Een hoge hoed hing aan de hang klok en de basviool lag buiten in het gras. Schermer, Parijs en Arnhem 's Middags om drie uur reden de boerendansers in drie versierde boe renwagens van het Openluchtmuseum en voorafgegaan door de Arnhemse Postfanfare naar de Parijse Eiffelto- ren op het Willemsplein. Het was im mers Parijs in Arnhem en daar gaven zij nogmaals hun leutig spel van dans en zang ten beste onder grote belang stelling van de Parijse, of beter de Arnhemse bevolking. Later zat alles broederlijk bijeen achter een glaasje bier is best op het „Terrasse de la Tour Eiffel". En in de versierde en zeer drukke Ketelstraat kon men ion- ge mannen met hoge hoed en kuit broek van een ijsco zien genieten. Men behoeft er niet aan te twijfelen, oft zij zijn best thuis gekomen na deze vermoeiende maar prachtige dag. -vt'Sxy,, - AiwWfcWA» ZWITSERSE GENERAAL NAAR NEDERLAND Generaal Hecri Guisen, de Zwit serse opperbevelhebber tijdens de twee de wereldoorlog, zal vandaag op reis gaan naar Zwitserse kolonies in Ne derland en Belgie. De generaal, een po pulaire persoonlijkheid, zal te Rotter dam aankomen na een bootreis van drie dagen langs de Rijn. Hij wil ook een bezoek brengen aan het slagveld van de Ardennen. Na Rotterdam gaat hi. Den Haag en Amsterdam bezoeken. Daarna naar Antwerpen en Brussel. „Zeg nu nog eens, dot ik visserslatijn spreek". (Van onze correspondent te Berlijn) Tijdens het theater- en concertsei- zocn in Berlijn is in de afgelopen win ter een nieuw element naar voren ge komen, dat slechts is te verklaren door de gehele situatie in de stad en dat daarom wel enig in zijn soort zal zijn. Wie in het afgelopen seizoen een theater in West-Bcrlijn bezocht, kon steeds dan, wanneer hij tenminste niet de première bijwoonde, constateren, dat de zaal tot kort voor het begin bijna leeg bleef. Wanneer dan voor de derde keer de bel luidde, ging liet het doek open maar de deuren van de zaal en een over het algemeen zeer groot aantal bezoekers stroomde bin nen. Wie goed gekeken had, zou be merkt hebben, dat voor het theater en in de hal drommen mensen stonden 'e wachten en dat zij, nadat de betalende bezoekers hun plaatsen hadden inge nomen. kosteloos de film, het toneel stuk of het concert konden bijwonen. Met enkele uitzonderingen heerst de ze toestand in alle theaters en bij zeer vele concerten, ook dan, wanneer bijv. gasten "met klinkende namen optreden of wanneer het Berlijns Philharmo- nisch Orkest concerteert. De toegang voor deze naar kunst dorstende men sen, die financieel niet draagkrachtig genoeg zijn, gebeurde gedeeltelijk zon der kaarten, gedeeltelijk door het ge ven van vrijkaarten, maar steeds ge schiedde het geheel in een stilzwij gende overeenkomst. Er werd daar mede niet alleen bereikt, dat de to neelspelers en musici voor een vol huis optraden, doch er werd het geen veel belangrijker is gehoor ge geven aan de wil tot het genieten van de kunst, die in Berlijn al zeer sterk tot uitdrukking komt. Bovendien wordt hierdoor ongetwijfeld een cul turele politiek van waarlijk belang ge voerd. Het is bekend, dat Berlijn een stad is, die procentsgewijs de meeste werk lozen onder zijn inwoners telt. Ook het niet werkloze gedeelte heeft te lij den onder de moeilijke economische omstandigheden. Doordat niet alleen de stad, doch ook het geld gesplitst is, zijn er volkomen abnormale omstan digheden ontstaan. De bezoekers van de theaters en concerten in West-Ber- lijn zijn niet alleen bewoners van de westelijke sectoren van de stad, In de Sowjetsector en ook in de Sowjet- zone is een niet geringe culturele honger aanwezig, die naar bevredi ging zoekt. Bij de verhouding tussen de Oost-mark en de West-mark is het voor de bezoekers uit de Sowjetsector en de Sowjetzone echter nauwelijks mogelijk, de entreeprijs te betalen. De theater- en concertdirecties hebben voor hen voordelige prijzen ingesteld, zodat de kosten voor een plaatsbewijs in Oost-Marken vaak niet hoger zijn dan in West-Marken. In de Sowjet sector en in de -zone is de economische nood over het algemeen nog groter dan in West-Berlijn. Propaganda ftp Doorslaggevender is, dat de bevol king van de Sowjetsector en -zone in zijn theaters niet anders voorgezet krijgt dan een politiek-geleide kunst. Niet ieder toneelstuk kan politiek getint worden, zelfs bij een nóg zo goede rs- Terwijl Amerikaanse infanterie- troepen zich in Zuid-Korea naar het front begeven om de aanval len der Noord-Koreanen af te slaan, verlaten de bewoners het bedreigde gebied op weg naar veiliger oorden. Slechts wat scha mele bezittingen kunnen worden meegenomen. gie is dat onmogelijk, maar de te spe len stukken worden van tevoren wel nauwkeurig uitgezocht. In de muziek kan men nog minder de politiek inlas sen. Het is echter de gehele entourage, die ook aan concerten in de Sowjet sector een politiek tintje geeft en dat schrikt de mensen af. Daarom is het de wens van een brede laag van de Oostberlijnse bevolking in het vrije West-Berlijn onpolitieke kunst te ge nieten en aan deze mensen wil men tegemoet komen op de manier zoals boven vermeld. Bezoekers uit Oost-Berlijn en de Sowjetzone gevensteeds weer de dringende wens te kennen, dat het Westen, de rest van Duitsland, juist in cultureel opzicht niet in de steek laat. Zij begrijpen volkomen, dat men hen politiek en economisch maar weinig kan helpen. Des te mepr mogen zij verwachten, dat Berlijn en het Westen er aan mede zullen heipon, de Sowjet zone aan het Westduitse culturele le ven te laten deelnemen. Iedere diri gent, «iedere musicus, ieder orkest, to neelspeler en toneelgezelschap, ja zelfs artisten, die in de Sowjetzone gast- voorstellingen geven, ook wanneer zij niet de gebruikelijke tegenwaarde ont vangen, dienen de culturele eenheid van het Duitse volk. Het is daarom be grijpelijk. dat in West-Berlijn niet wei nig kunstenaars waaronder artisten van naam zich grote opofferingen getroosten om het culturele leven van de Sowjetzone vruchtbaar te maken en dat de culturele instellingen in West-Bcrlijn zich stilzwijgend hebben aangepast bij de nieuwe toestand. Na een nacht van hard werken zijn leden van de Royal Engineers er dezer dagen in geslaagd de Baily-brug over de Theems, die 315 meter lang is, te voltooien. Enige tijd geleden plonste een deel van de brug in de Theems, waardoor veel tijd ging verloren. (Vervolg van pag. 1). JS HET een wonder, dat de heer Wil lig nauwelijks zijn eigen oren zal hebben geloofd? W'at ere, wat onder-, scheiding viel hier Bergen te beurt, wat glorie begon hotel-restaurant Boshoek reeds te omstralen! Hij be loofde de kostelijkste spjjzen en de nobelste wijnen en hij gaf de Arbeids beurs in Alkmaar opdracht, te zoe ken naar een beste kok en drie vaar dige tafeldienaren van dat soort dat een rok draagt zo als een ander z'n overhemd en dat de sauzen op dient met de gebaren van hofmeesters uit het Versailles van weleer. De Arbeidsbeurs in Alkmaar sein de het nieuws naar Amsterdam en aldaar wist men te vinden de beroem de kok P. Mouton, die niet alleen de spijzen gekookt heeft voor vele gro ten der aarde, maar daarenboven nog over zijn edele kunst een boek heeft geschreven. En ais kellners voor het grote, diner werden uitverkoren de vaardige vaklieden Kniest, Vilders en Sehnabei. Zij allen hadden zich op 17 Juni te melden in Bergen, alwaar ge durende drie dagen van hun edel vak manschap geprofiteerd zou worden. Er moet in de ochtenduren van de zeventiende Juni in hotel Boshoek een nerveuze toestand hebben geheerst. Er werd gebakken en gebraden, er werd gekookt en gestoofd. Aan de achterdeur brachten de leveranciers het beste van wat hemel,, zee en aar de opleveren en kok Mouton paste de vaardigste kneepjes van het vak toe en combineerde de liefste strelingen van het gehemelte met de zachtste prikkelingen van de reukorganen. Morgen komt de Koningin! Helaas, in de middaguren werd het diner voor die dag afgelast. Er kwa men slechts acht personen aan tafel: de vier vaste dames en vier gasten. En ze lieten het zich voor de zoveel ste maal goed smaken. De rest van de spullen ging in de ijskast, want de volgende dag een Zondag zou er een „voorlopig groot diner" worden gegeven. En dat gebeurde dan ook! Omstreeks tuint ig feestelingen schaar den zich rond de tafel, allemaal vrien den van juffrouw Maarsseveen. En zij had de grote vriendelijkheid, daarbij ook uit te nodigen de heer en mevrouw Willig en hun dochter. Voor de rest: allemaal „hoge Pieten van allemaal departementen enzo" en z,e aten als wolven. En aan het slot van het feest kwam de grote mededeling: morgen avond wéér een groot diner, dan ko men er vijftig personen en dan komen ook de Koningin en de Prins! Maar de volgende dag' kwam juf frouw Van Maarsseveen mededelen, dat de Koningin, in verband met de crisistoestand op Korea, tot Haar spijt verhinderd was om te komen. Het diner werd uitgesteld. De kok en de kellners moesten blijven; iedereen moest zwijgen; niets mocht naar bui ten uitlekken, want als de Koningin kwam zouden de wegen rond Bergen worden afgezet door motorpolitie. Het zou, omdat de kok en de kellners lan ger moesten blijven, wel wat duurder, worden, maar duizend gulden extra- kosten kwam er niet op aan. Paps betaalde alles Korea-roet in het eten, Die week gebeurde er niets bijzon ders. De vrienden van de dames kwa men en aten en dronken en gingen weer heen en aan het eind van de week staken de kok en de kellners de koppen bij elkaar en ze zeiden tot elkander dat het verdacht veel op oplichting leek. En zulks zeiden ze tot de baas, maar die geloofde het niet. Een dochter van een minister der Kroon, die daarenbo ven over zulke relaties beschikt, be driegt geen hotelhouder. Hadden ze niet zijn schrijfmachine geleend om tal van belangrijke en geheime staatsstuk ken te tikken op hun kamers? Welnou dan! Toen het diner tien dagen later nog niet had plaats gevonden vanwege de oorlog op Korea gingen twee der kell ners met hun salaris van 25 gulden per dag naar Amsterdam terug; de derde volgde hen vijf dagen later, maar de beroemde kok Mouton moest blijven. Als de Koningin onverwachts kwam moesten er toch beste spijzen op het tafellaken staan? En het feestelijk leven ging voort en voort'Tot de heer Willig, wiens vordering in de duizenden guldens was gaan lopen, op voorzichtige wijze ging informeren bij juffrouw Van Maarsseveen, of hij voorlopig niet een beetje geid kon krijgen. We weten niet, of zij over die vraag gebelgd is ge weest, maar in ieder geval hebben rfe dames op 14 Juli de aftocht geblazen met achterlating van een cheque op de Middenstandsbank te Amsterdam, groot 10.000 gulden. De cheque was getekend door A. J. van Maarsss^een. En toen de heer Willig in zijn auto naar het bankgebouw spoedde om de pegulanten te incasseren, toen bleek moete tve het nog zeggen? dat de cheque vals was. Twee arrestaties. De Rijkspolitie te Bergen snelde naar Amsterdam en arresteerde daar mejuf frouw Koos van Gelder (die zich ten onrechte voor een dochter van minister Van Maarsseveen had uitgegeven) en mevrouw Buitendijk. Of er van de vrienden cn vriendinnen dezer dames nog gearresteerd zijn is ons voorlopig niet bekend. Tot de kring behoren een meubelfabrikant uit Amsterdam, een winkeljuffrouw van de Weteringschans en een vaag heer, die zich ambtenaar van justitie met speciale volmachten beliefde te noemen. De schade, die de hotelhouder gele den heeft, loopt in de duizenden gul dens. Gemiddeld zeven personen heb ben bijna twee maanden bij hem gelo geerd, gegeten en gedronken. Hij heeft speciaal voornaam serviesgoed gehuurd bij een Amsterdamse firma en hij kocht extra wijnen. Daarenboven heeft' kok Mouton een vordering van f 595 bij hem ingediend, waarover waarschijn lijk geprocedeerd zal worden. En dat er bij de Paps van „juffrouw Van Maarsseveen" geen cent te halen is, dat spreekt vanzelf. De Centrale Bdnd van Transport arbeiders en de Unie van Zeelieden hebben besloten, de actie van de inter nationale federatie van transportarbei ders egen de Argentijnse schepen te steunen. Deze schepen zullen worden gelost noch geladen en zeelieden zul len er niet op monsteren. In het Olympisch Stadion te Amsterdam werden Zondag de kampioenschap pen van Nederland op de baan 1950 verreden. Het belangrijkste nummer sprint professionals, werd gewonnen door Arie van Vliet, die wij links °V de foto door de finish zien gaan. In het midden J. A. J. Hijzelendoorn, de winnaar van het sprintkampioenschap amateurs, die ook het vorige jaar de titel won. Geheel rechts C. Kleefstra, die tweede werd bij de amateurs

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6