LAATSTE NIEUWS AGENDA Stad en Omgeving Een rustige middag in het Gerechtsgebouw Vacantie- Maandabonnementen Geen eigen rechier spelen Zwemsuccessen van jeugdige D.A.W.-ers Ernstige aanrijding Postduivenvereniging -Steeds in spanning" De kinderen van het Leger des Heils N.V. flLKMAARSCHE OVERDEKTE Van de Wadden tot het IJ" begint steeds meer bezoek te trekken Men is opgetogen over de expositie De Rijp Hensbroek Marktberichten Er heerste gistermiddag een gezapige rust rond het Gerechtsgebouw; een mild zonnetje bescheen het statige gebouw en maar weinige streekgenoten waren ditmaal door de Officier van Justitie uitgenodigd him zonden te ko men biechten. Er werden slechts enkele kleine misdrijven berecht, waarbij de verdachten uiterlijk volkomen kalm de hun toebedachte straffen in ont vangst namen. Dezelfde lusteloosheid was eigenlijk ook achter de groene tafel en op de slecht bezochte publieke tribune te bespeuren. Alleen de vaste klanten waren daar aanwezig en het was aan hun verveelde gezichten wel te zien, dat zij geen grote emotie beleefden. Jacobus B. uit Heerhugowaard was mishandeling ten laste gelegd. B., die op 9 Juni met zijn zusje was gaan dansen in een café had zich die avond best geamuseerd tot het zusje haar tas miste. Broerlief, die meer gedron ken had dan goed voor hem was, ver- éecht een andere danseur van de dief stal en hij meende, dat de tas wel weer terecht zou komen als hij de jon gen een blauw oog sloeg. Het is te be grijpen, dat de politierechter dit „eigen rechter spelen" niet als een verlich ting van zijn justitionele taak zag. Hij veroordeelde B. tot ƒ20.subs. 12 dagen. De eis van de officier, mr. J. C. V. Meischke, was 25.suba. 10 dagen. Hek moest het ontgelden. Barend G. uit Z.- en N.-Schermer was naar Alkmaar gekomen om te vertellen waarom hij tot drie maal toe een damhek, dat hij moest passeren als hij naar huis ging, vernield had. De oorzaak bleek te liggen in een reeds jarenlang smeulende twist tus sen verdachte en de eigenaar van het hek. Verdachte omschreef het gebeur de als een „uitbarsting van een jaren lange opkropping van kwaadheid". Mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, die de indruk had, dat beide mannen niet vrij van schuld waren, veroordeelde G. conform de eis tot ƒ8.subs. 4 da gen, waarbij hij zeide te hopen, dat dit het einde van de langdurige twist zou zijn. Een boze leider. Cornelis Johannes P. uit Warmen- huizen, die ais leider van een athie- tiekclub in een weide een hoeveelheid schrikdraad fiad stukgeknipt, omdat hij kwaad was op de boer, die vee op het oefenterrein van zijn vereniging Drie jeugdige Alkmaarders, leden van D.A.W., hadden het plan opgevat om deel te nemen aan de Natio nale jeugdwedstrijden welke door de Haagse zwemvereniging „Vitesse" werden georganiseerd. Met fiets en badpak togen zij naar „Het Haagje" waar zij een select gezelschap van de Nederlandse zwemjeugd ontmoetten. De snelste vertegenwoordigers van De Robben, Zian en andere verenigingen uit Den Haag en Amsterdam, waren naar deze wedstrijden afgevaardigd en het was begrijpelijk dat onze Alk- maarse jongens enigszins timide de kleedkamers opzochten. Drie maal echter moest de voorzitter van „Vi tesse" een eerste prijs uitreiken, wel ke per fiets naar Alkmaar vervoerd zou worden. Hans de Jong nam er twee voor zijn rekening en aan de derde overwinning had hij een be langrijk aandeel. De 50 meter vrije slag won hij in de uitstekende tijd van 29.2 sec., voor De Haan van DZV en Schenk van Robben. De 50 meter schoolslag leverde een tweede over winning voor de „vlinderende" Hans de Jong op. Op dit nummer presteer de hij het de bekende 200 m. zwem mer Kelder van de Robben te ver slaan. De Alkmaarder liet 35.8 sec. voor zich afdrukken. De 3 x 50 meter wisselslag-estafette werd de derde Alkmaarse overwinning, na een span nende race tussen de Robbenploeg en die van Zian. De ploeg van de Alk maarders werd gevormd door Bert Ekkel, Ab Blankvoort en Hans de Jong. Zonder twijfel heeft laatstge noemde de aanleg een zwemmer van formaat te worden. Aanleg is echter niet alleen voldoende om de top te bereiken. Dat kost opofferingen en serieuze training en wij hebben de in druk dat het hieraan bij deze talent volle zwemmer wel ontbreekt. Mis schien zal deze succesvolle Zondag in z'n herinnering blijven zodat hij, hierdoor gestimuleerd, tot nog grotere presta ties zal komen. Gistermorgen omstreeks 11.30 uur vond er op de Kennemerstraatweg bij de hoek van de Regulierslaan een vrij ernstige aanrijding plaats. Een 67-jarige wielrijder wilde vanuit de Reguliers laan de Kennemerstraatweg overste ken, toen hij vanuit de richting Hei- loo een auto zag naderen, waardoor hij weifelde. De bestuurder van de auto probeerde door hard remmen en naar rechts sturen een aanrijding te voorko men, hetgeen hem niet mocht geluk ken. De man kwam te vallen en bleef liggen. Door het krachtige remmen van de autobestuurder reed de wagen te gen een aan de rechter zijde van de weg staande boom en sloeg vervolgens over de kop. De bestuurder liep won derlijk genoeg geen kwetsuren op. Dc wielrijder werd eerste hulp verleend door dr. Kolk en vervolgens werd hij per ziekenauto naar het Centraal Zie kenhuis overgebracht. De man heeft zijn rechter heupbeen gebroken en een hoofdwonde opgelopen. Proces-verbaal is opgemaakt. Eventuele getuigen van dit ongeval worden verzocht zich bij de politie, alhier te willen melden. had laten lopen, werd bij verstek con form "de eis tot ƒ20.— subs. 10 dagen veroordeeld. Een gunstig rapport. Gisteren werd eveneens de zaak te gen I. D. uit Beemster afgehandeld. De berechting werd enige tijd gele den aangehouden, omdat men eerst een reclasseringsrapport over deze verdachte wenste. Het rapport wierp een zo gunstig licht op hem, dat de politierechter met een voorwaardelijke gevangenisstraf wilde volstaan. D. werd veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De schade, ont staan door de diefstal, zijnde ƒ250. verklaarde D. te zullen vergoeden. Een nieuwe bril. Harm. S. uit Heiloo, die bij een vechtpartij de bril van zijn plaatsge noot W. v. d. B. vernielde, werd con form de eis tot 15.subs. 10 dagen veroordeeld. De civiele vordering voor het kapotte montuur werd toegewezen tot een bedrag van ƒ11. De oude duivenvluchten werden Zondag j.l. gesloten met een wed vlucht vanaf Bordeaux, afstand 950 km. De prijswinnaars van deze fond- vlucht waren als volgt: 1. N. Wiese, 2. S. v. d. Meulen, 3. C. Streicher, 4. P. Elzinga, 5. W. Peeters en als laat ste prijswinnaar J. Dekker. De vogel van de heer Wiese leverde de fraaie prestatie door Zondagmorgen 9 uur 3 minuten 52 seconden op zijn hok terug te keren en zijn eigenaar hiermede in het bezit te stellen van het kam pioenschap van S.I.S. met als belo ning hiervoor een fraaie beker. Te vens legde deze vogel beslag op een mooie beker voor de kampioenvogel in zijn vereniging. Op de Bordeaux- vlucht werd deze vogel ook als perste 'prijswinnaar geclasseerd in afd. A. Dit is geheel Noord-Holland boven het IJ, en won hiermede tevens nog een beker, welke door deze afdeling be schikbaar gesteld was plus nog een ereprijs, een medaille, beschikbaar ge steld door Heiloo's Luchtpost, als laat ste nog een lekkere slagroomtaart. De oude duivenvluchten werden ge splitst in Vitesse, dit zijn vluchten tot 400 km. en fondvluchten boven 400 km. De stand in het vitessekampioen- schap is: 1. D. Kranenburg 435 pt.; 2. A. Geerlings 410 pt.; 3. N. Wiese 380 pt.; 4. P. Elzinga 354 pt.; 5. J. de Cocq van Delwijnen 332 pt.; 6. W. Peeters 322 pt.; 7. M. Tijdeman 289 pt.; 8. C. Streicher 252 pt.; 9. P. Zentveld 244 pt. en 10. J. Dekker 231 pt. Kampioen vogel vitesse werd de duif met ring H48 326952, eigenaar de heer W. Peeters. Het fondkampioenschap is: 1. N. Wiese 393 pt.; 2. C. Streicher 378 pt., 3. P. Elzinga 314 pt., 4. W. Peeters 312 pt., 5. D. Kranenburg 298 pt., 6. 5. v. d. Meulen 294 pt., 7. J. Dekker 156 pt., 8. A. Geerlings 129 pt., 9. W. Pijper 124 pt. en 10. J. de Cocq van Delwijnen met 63 pt. Kampioenvogel fond werd de duif met ring H49 278641, eigenaar de heer N. Wiese. Voor het generaal kampioenschap is de stand na de oude duivenvluchten: 1. N. Wiese 773 pt., 2. D. Kranenburg 733 pt., 3. P. Elzinga 668 pt., 4. W. Peeters 635 pt., 5. C. Streicher 630 pt„ 6. A. Geerlings 539 pt., 7. M. Tijdeman 517 pt., 8. S. v. d. Meulen 449 pt., 9. J. de Cocq van Delwijnen 395 pt. en 10. J. Dekker met 387 pt. ARZV deed het weer goed Vanmorgen bereikte ons weer goed nieuws over de Alkmaarders, die aan do Kaagweek deelnemen. Op de derde dag liep ,,'t Spul" van Henk Kirkenier het eerste binnen in de Valkenklasse A I en in de klasse A II werd Siep van der Meer met zijn „Trewes" eveneens eerste. Deze uitstekende Valkenzeilers zorgden op de vierde dag voor een zelfde prestatie. Hierbij bleef het ech ter niet. De tweede teamwedstrijd voor Valkjachten werd ook weer een glorieuse overwinning voor de Alk maarse Roei- en Zeilvereniging en de 12 voetsjollen deden het niet minder slecht. Vier eerste prijzen dus op de vierde dag, voorwaar een succes waar op de Alkmaarders trots mogen zijn. e Kaasstadtournooi Op 27 Augustus en 3 September houdt Alkmaarse Boys een voet- baltournooi waaraan, behalve de or ganiserende vereniging, HRC, TOG en RKAFC zullen deelnemen. De inzet van dit „Kaasstadtournooi" is een wis- selprijs, waaruit blijkt dat Alkmaarse Boys het plan heeft dit tournooi jaar lijks te laten plaats vinden. Dood tengevolge van hartverlamming Gistermorgen werd 'n 71-jarige Alk maarder, de heer van K. bij het station onwel en zakte in elkaar. Bij aankomst van dr. Loyenga bleek de man reeds te zijn overleden. Vermoedelijk is hartver lamming de oorzaak van het sterfge val. Het stoffelijk overschot is naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Bioscopen gesloten. WOENSDAG Harmonie theater, 8 uur: The time, the place and the girl (alle leeft.) Victoria theater, 8 uur: Bruiloft met hindernissen (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Kapitein van Casti- lie (14 jaar). 's Middags om 2.30 uur matinee. Grote Kerk, 8.15 uur: Bach-herden- king (Rudolf Sidler). Alle dagen van 10 tot 24 uur: Ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ". (Omstreeks 3 uur n.m.: Kaasmarkt spel). Wie raadt de naam van het poppenhuis? De jeugd van het Leger des Heils wil zo graag eens naar buiten, maar het mankeert zoals gewoonlijk aan de nodige financiën om ook deze kinderen eens een prettige dag te be zorgen. Toch zijn er stadgenoten die onmid dellijk tot medewerking bereid ble ken. De heer Van Stralen, Wollebrand- straat no. 6 heeft geheel belangeloos een poppenhuis vervaardigd en de heer Brauneck, schoenmaker in de Ridder straat heeft daarvoor dadelijk zijn étalage beschikbaar gesteld. Voor één kwartje kan men de naam van dit fraaie poppenhuis raden en op 26 Juli zal de enveloppe waarin zich deze naam bevindt door de officieren van het Leger des Heils worden De- kend gemaakt. De gelukkige winnaar of winnares zal des avonds om 8 uur aan het gebouw op de Limmerhoek deze fraaie prijs kunnen afhalen. Wie zijn kinderen een prachtig stuk speelgoed wil bezorgen en tegelijker tijd wil mee werken de jeugd van het Leger des Heils een prettig uitstapje te bezorgen moet vóór Vrijdag ïe naam van het poppenhuis raden. Aanrijding in het buitenland De heer H. de Vries, tandarts alhier, die met zijn echtgenote en assistente een autotocht door Frankrijk maakte, is op 14 Juli in Annecy op een druk kruispunt door een van links komende vrachtwagen, die met grote snelheid naderde, aangereden. Het chassis van zijn auto werd zodanig vernield, dat de wagen buiten gebruik moest worden gesteld. De passagiers liepen gelukkig slechts lichte verwondingen op. Zij zijn de vorige week per trein na dit zo on gelukkig verlopen vacantie-uitstapje in ons land teruggekeerd. De vernielde wagen is in Frankrijk achtergebleven waar de verzekeringskwestie moet worden geregeld. Mutaties bij de PTT Benoemd is tot employé 3e kl. in vaste dienst H. van het Kaar te Alk maar, voordien alhier op arbeidsover eenkomst. De monteur le kl. H. H. A. Groet is verplaatst van Haarlem naar Alkmaar. Bij beschikking van de directeur- generaal der PTT is benoemd tot em ployé 3e kl. in vaste dienst mej. T. H. Moot te Heiloo. Flessentrekker aangehouden Door de politie, alhier, is een 69- jarige Alkmaarder aangehouden, die zich schuldig heeft gemaakt aan fles sentrekkerij. De man heeft verschillen de winkeliersalhier benadeeld. Na verhoor is hij ter beschikking van po litie elders gesteld wegens het plegen van diefstal. Tengevolge van de drank Gisteravond om ongeveer 10.15 uur vonden voorbijgangers bij de Appel- steegbrug een man. die uit een hoofd wonde bloedde. Waarschijnlijk is hij vanaf de Zijdam per rijwiel de brug opgereden en met een van de pijlers in aanraking gekomen. Hij verkeerde onder invloed van sterke drank. Door dr. Kolk is eerste hulp verleend. De man is naar huis vervoerd, alwaar hij onder doktersbehandeling gesteld werd. Collecte Ned. Rode Kruis In de periode van 7 t.m. 12 Augustus zal door de afdeling Bergen van het Nederlandse Rode Kruis in de plaat sen Bergen, Schoorl, Koedijk en War- menhuizen de jaarlijkse inzameling plaats vinden. Deze geschiedt later dan de landelijke inzameling in verband met de seizoentijd in Bergen en Schoorl. Mulo-examens Voor het gisteren in „Het Wapen van Heemskerk" gehouden Mulo examen slaagden de volgende candi- daten: C. Kluft, M. W. Meinsma, M. P. Visser, S. P. Doets en J .Haan uit de Beemster; G Ph. Tromp en A. de Vries te Purmerend; T. Kossen te Ha renkarspel; J. Koelma te Hippolytus- hoef; H. G. Addens te Wieringerwerf; N. P. Polman en E. M. van Straaten uit Hoorn; G. Schuijt te Wognum; H. A. Riepma te Medemblik; K. H. Scha- gen te Twisk; A. M. Smak te Midwoud; M. Jonker te Schermerhorn; A. E. Hopman te Oudorp; N. A. Timmerman te Petten;; A. Ent en E. Koppedraaiijer te Enkhuizen. Afgewezen werden vijf candidaten. Geslaagd voor modeexamens Bij het in Den Haag gehouden exa men slaagden voor coupeuse, costuum- en mantelvak mej. J. Smit te Heiloo. Voor onderwijzeres costuum. en man telvak slaagden met lof mej. A. Va der te Noordscharwoude, voor onder wijzeres lingerie en kinder-confectie mej. A. Smit te St. Pancras. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van J. Kwak en J. Tichelaar. Jan W., z. van J. W. Scliot- mans en A. M. van IJzendoorn. Willemina G., d. van A. Netel en J. Kes. Gijsbertha M., d. van V. J. Keijsper en G. Engeringh. Geertruida A., d. van J. B. A. van 't Voort en C. A. Ottevanger. Gertruda A. M., d. van H. Boereboom en G. M. Jacobs. Anna, d. van D. Lamein en C. M. Lugtig. Maria H. A., d. van W. A. Hoogland en J. Ruiter. Gerbrandus J. M., z. van P. J. Groen en W. Buur. Petrus J. M., z. van P. J. Bosman en A. J. Raat. Tilly, d. van L. de Waard en H. Scheppers. Douwe J. A., z. van F. Ypma en C. Stet. Paula S., d. van P. Tol en S. H. Pool. Nicolaas P. J. z. van P. Stokman en M. Baars. Getrouwd: Derk J. Woldendorp en Petronella E. H. van Gijsen. Klaas Visser en Anna B. Kroese. Overleden: Frederikus B. Timmer, 67 jaar, weduwnaar van G. van Seeifc. Gerardus Vos, 68 jaar, g'ehuwd met M. M. Dee. Trijntje Jellema, 80 jaar, wed. van S. Knossen. Hendrik Smit, 73 jaar, gehuwd met A. Spaans. STATUTEN VERZONDEN Verzonden zijn de statuten van de N.V. Kon. fabriek van verduurzaam de kaas v.h. J. H. Eyssen te Alkmaar 30. Pirn, Pam en Pom zijn zo moe, dat ze midden in het bos even gaan uitrusten. Laten we even tegen die boom gaan leunen", z^gt Pim, „dan doe ik eventjes, één minuutje maar, m'n ogen dicht." „Goed", roepen de beide anderen, die ook doodmoe zijn. „Eventjes uitrusten en dan gaan we weer verder". En de drie broertjes doen alle drie hun ogen toe. Wat ze niet we ten, is, dat een sluwe wolf hun gesprek afluistert en goedkeurend knikt als dt drie broertjes over slapen praten. „Gj je gang maar jóngens", mompelt hij zachtjes in zichzelf. „Doen jullie maai even je oogjes toe, dan zal Frederi' (want zo heet de wolf) eens kijken, wat er in die koffer zit! En meteec haakt hij zijn wandelstok in het heng. sel van de koffer en sleept hem zo it het struikgewas. Openbare leeszaal en bibliotheek Nieuwe aanwinsten lijst 74. Aardrijkskunde Reizen Ontdekkingsreizen 910.2 S69 Smit en Post. Naar Rome. 1950. Geïll. 910.8 H61 Heyerdahl. De Kon-Tiki expeditie. (J). *910.9 M 68 Moerman en Kljjnhout Moerman. Merkwaardige tochten van Nederlandse schipvaerders. 1946. Geïll. *910.9 V 41 Verhoog. Ontdekker en admiraal. (Christoffel Columbus) 914 W 35 Weersma en De Ruiter. Met vijf gulden op zak Europa door. 1950. Geïll. (J). NederlandEuropa 914.1 J 26 Dinkelberg. Jaren, 50, Zaanstreek. 1949. Geïll. 914.6 V32 Vening. Portugal. 1945. Geïll. 914.8 V 91 Vries Reilingh, de. Dene marken. 1949. Geïll. AzieAfrikaAmerika 915 B 97.2 Burkey-Bartelink. India. 1948. 915.1 K 16 Kampen, Van. Jungle Pim pernel, controleur B.B. 1949. 916 J 46 e Julien. De eeuwige wil dernis. 1949. Geïll. 917 G38 Gilberg. De noordelijkste dokter ter wereld. 1949. Geïll. 917 S65m Sleen, van der. Mexico 1949. is historisch. (J) is ook voor jonge ren. SCHOOLHOOFD BENOEMD De heer Th. Wijnsma alhier is be noemd tot hoofd der Chr. School te Bennekom. HOOFDAKTE De heer G. H. Leen is te Haarlem geslaagd voor het A-gedeelte en mej. D. W. M. Donders voor gedeelte B van het hoofdakte examen. CANADAPLEIN. TEL. 3500 Zomerbad en Overdekte f 5.50 Zomerbad alleen f 3.75 Ongeacht de leeftijd, ingaande op de dag der uitgifte. Het bezoek aan de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" te Alk maar niet ten onrechte genoemd het sprookje van Noord-Holland neemt thans met de dag groter vormen aan Het was de eerste twee dagen zeer rustig; de Noordhollander liet zich van zijn voorzichtige kant zien en wachtte af, wat hem geboodschapt zou worden door degenen, die de expositie gezien hadden. Welnu: die hadden er slechts woorden van lof voor. Sinsdien komt het bezoek los; de cijfers van degenen, die door de grote poort naar binnen gaan, bewegen zich in stijgende lijn. En dat zal in de komende dagen nog veel erger worden, want de roep over de prachtige opbouw dezer expositie is al gemeen. Wie enigszins in de gelegen heid komt, wil deze unieke schoonheid uit eigen provincie, deze opeenstape ling van bijzonder attractieve dingen, natuurlijk met eigen ogen zien. De nogal vrij hoge toegangsprijs van een gulden is thans uit sociale overwegingen en om letterlijk nie mand teleur te stellen verlaagd tot zestig cent voor volwassenen, dertig cent voor kinderen. Dat kwam zo: in de avonduren stonden geregeld 'n tweeduizend mensen voor de poorten om te genieten van de waarlijk sprookjesachtige verlichting. Maar ze kwamen niet op het terrein, omdat de toegangsprijs voor vaders van huisge zinnen en voor moeders, die weer ;eder kwartje twee keer moeten om keren, aan de hoge kant was. Het be stuur heeft toen radicaal ingegrepen: dit is een Noordhollandse tentoonstel ling en daa.'van moet dan ook iedert Noordhollander kunnen genieten. Van daar een drastische verlaging. De Egyptische gezant, die lange tijd in de paviljoens verbleef, heeft gezegd zijn ogen niet te kunnen geloven. Gro te belangstelling had Zijne Excellen tie voor de draaiende molens, voor de oud-Hollandse straatjes in het enorme hoofdpaviljoen, voor de zeedieren en de klederdrachten. Geruime tijd heeft hij vertoefd bij de pottenbakker, die temidden van drommen volks de prachtigste kunstvoorwerpen uit leem vervaardigt en bijzondere aandacht schonk hij aan de in werking zijnde telex in de stand van de Verenigde Noordhollandse dagbladen, die het nieuws uit alle werelddelen van mi nuut tot minuut rusteloos uitspuwt. Er zijn tal van Amerikanen, Belgen en Fransen geweest; zij vielen van de ene verbazing in de andere. Wonder lijk is, dat bij de Amerikanen vooral de klompenfabricage de aandacht boeit; het schijnt het enige te zijn, dat zij echt-Nederlands vinden De expositie blijft, gezien het toe nemend bezoek in de morgenuren, ge opend van des morgens tien uur tot 's avonds twaalf uur. Aan de recla me wordt de laatste hand gelegd. In de provincie zullen nog spandoeken verschenen en op de Vrijdagse kaas markt te Alkmaar zullen luidsprekers in vier talen de bezoekers uitnodigen het sprookje van Noord-Holland te gaan zien. Men verwacht in de ko mende dagen grote drukte. De slachtveemarkt De aanvoer van varkens kon gister goed genoemd worden. Bij wederom iets hogere prijzen dan verleden week, zijn alle dieren vlot verkocht en we kunnen spreken van een vlugge han del. De zware zowel als de lichte var kens (nu ook het spek weer beter te verkopen is, maken de slagers weinig onderscheid) varieerden in prijs van 1.881.92 per kg; enkele werden voor 1.93 per kg verkocht. Binnen een maand zijn de varkensprijzen hier met pl.m. 0.20 per kg gestegen. De ver koop van koeien kon maar moeilijk tot stand komen. De handelaar verlaagt zijn vraagprijzen hoegenaamd niet, ter wijl de slagers niet boven de nu vrij wel stationnaire prijzen willen uit gaan. Het algemene beeld was dan ook stug en duur. De hoogste kg-prijs kwam tot 2.90. De nuchtere kalveren en de vette schapen zijn vandaag tegen hoge prijzen vlug verhandeld. Tweede viswedstrijd van De Hengelaar viel in het water Hoewel een doorgewinterde henge laar zich niet gauw door een bui water naar huis laat jagen, gaven de leden van de visclub „De Hengelaar" het Zondagmorgen toch op. Om vijf uur stonden allen klaar om te vertrekken naar de Kanaaldijk, waar de strijd ge streden moest worden. Eén van de leden had zijn wekker niet gehoord en kwam na een kwartier wachten aan hollen, zo maar in zijn colbertje, het weer was toen nog best. Het werd echter spoedig „knudde" en goed ook. De ene bui volgde op de ander. Tot aan de laatste draad door nat of met het water in de laarsen gaf men na 3 maal een half uur vissen de strijd op. Tot overmaat van ramp was de vangst ook zeer slecht. Eén bovenmaatse baars en 23 ondermaatse was de oogst van 1H uur vissen. On danks alles was de stemming goed, toen men naar café Zomerdijk reed in de auto van de Boer. De enige, die geluk had, was Dirk Polman. Hij ving één baars, die na meting de grootste bleek. Hierdoor veroverde hij vijf punten, waardoor hij in het bezit kwam van een fles cognac, die door de heer Zomerdijk was aangeboden. Tevens mocht hij als eerste een keus maken uit de prijzen, die bestonden uit huishoudelijke arti kelen en vissersattributen. Met een mooie handtas kon hij zijn vrouw ver rassen. De tweede prijs was voor N. Zomerdijk. Verder kwamen voor een prijs in aanmerking: 3 H. Klompma ker» 4 J. Taam, 5. S. van Tol, 6 D. de Vries, 7 Th. Houwelinge, 8 Jb. Roemer, 9 Chr. Brouwer en 10 M. v. Tiel, VAN WIE IS DIE POSTDUIF? Bij de heer A. van Ingen alhier is ■-en postduif komen aanvliegen, ge vorkt Holland 50/1388709, Ongecorrigeerd) Dodelijk verkeersongeluk i Wieringermeer Toen de landbouwer A. Jukema ïM gisteravond omstreeks 10 uur per fiets van Slootdorp naar zijn woning begat werd hij aangereden door een hen achterop rijdende auto van de heerT, die moest dimmen voor een tegenlig ger. Op last van dr. Tamsma is het slachtoffer met een zware hersenschud ding en een beenbreuk per ziekenauto vervoerd naar een der ziekenhuizen tt Alkmaar. Bij aankomst aldaar bleek de heer Jukema reeds te zijn overle den. Uit het politioneel onderzoek bleek, dat de heer Jukema, die gehuwd en vader van vijf kinderen was, zonder licht heeft gereden. Protest door middel van postzegels Belgische philatelisten haastten zich heden om de eerste postzegels met het portret van koning Leopold te ver> krijgen. Het socialistische blad „Le Peuple" heeft zijn lezers aangeraden de nieuwe postzegels bij wijze van pro test met het hoofd naar beneden te plakken. BOMAANSLAGEN EN STAKINGEN IN BELGIf De aangekondigde staking in het Waalse gedeelte van Brabant is he denochtend begonnen. Volgens de eerste berichten, afkomstig van het plaatselijk bestuur van het algemeen Belgisch Vakverbond te Nijvel, is de staking algemeen in Tubize, waar ook gisteren reeds gestaakt werd. Volgens dezelfde bron is de staking in de steengroeven van Quenast zo goed als algemeen. Volgens het socialistische partijblad zal de staking minstens uur duren. Bomaanslagen zijn in de loop van de nacht voorgekomen te Luik en in de buurt van Namen. In Cognelee is door een explosie de spoorweg van Namen naar Tienen onklaar gemaakt. De schade was echter gering en kon nog in de loop van de nacht worden hersteld. Van de explosies te Luik zijn nog geen nadere bijzonderheden be kend. PURMEREND, 25 Juli Er was he denmorgen een aanvoer van 600 stuks rundvee. De handel in vette koeien was prijshoudend, doch die in verse melkkoeien stil. Er was een groot aan bod van slachtstieren, doch er was we! vraag naar. De handel in vette schapen had een matige gang, terwijl de lam metjes heel duur waren. De handel in nuchtere kalveren ging iets trager. Voor de vette varkens was de inzet 1.88 de afloop was zeer stug; de prij zen liepen terug tot 1.70. De handel in biggen had een stugge gang; de prij zen waren iets lager. ALKMAAR, 24 Juli, Snijbonen: stok 41 —64 en stam 20—38; sperciebonen 21- spinazie 8—32; postelein 4—14; doppers 29- 52; rabarber 4—11; andijvie 5-11,50; sla 2- 8,50; bloemkool: IA 25-34, I 15-24 en H 8—14; komkommer 7—15; gele kool 8; rod: kool 4,50—8,20; groene kool 7—8; bieten 5- 14; worteltjes 8—18; uden 5—14; sjalottet 3—5; aardappelen: drieling'en 2—6; tuinbonen 6—7; selderie 2—7; peterselie 2—4; tomaten 30—37 en bonken 20—26; zwarte bessen 65- 73; rode bessen 24—64; augurken: grote -11,50. LANGEDIJKER GROENTENCENTRAIZ 25 Juli. 40.000 kg aardappelen: eerstelin gen 9,50—11,90, blauwe eigenheimers 10,20- 11,70, rode schotten 11,50-11,00, grove 9,30 —10,70 en drielingen 5—6,70; 1000 kg tomi- ten: A 28-32 en B 27-31; 250 kg slabontn 23-27; 130.000 kg rodt- kool 5,50-5,80: 30.000 kg gele kool 5-6; 5000 kg witte ko»' 3—3,20; 400 stuks bloemkool 20—31. NOORDERMARKTBOND, 25 Juli. - 54.000 kg aardappelen: eerstelingen 10,20-11,70, grove eerstelingen 9,70-10,60, drielingen 4,10 —4,30, kleine 3,80—3,90, rode eerstelingea 11,00-11,10, eigenheimers 9,00-12,50, blauw' eigenheimers 9,60-11,80 en bintjes 9,90; 30.000 kg rode kool 5,50; 20.000 kg wilt» kool 3; 1200 kg zilvemep 23—26; zilver- drielingen 11; 480 kg slabonen 23-26. WARMENHUIZEN, 25 Juli. - 34.400 U aardappelen: Schotse huizen 11,90-13,10, grow 10,70—11,10. drielingen 6,30—7 en eigenhei mers 11-12,20; 1960 kg rode kool 5,50; 90# kg gele kool 5; 3900 kg witte kool 4; 4" kg slabonen 26.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2