Stad en Omgeving Klaas Boot arriveerde in Alkmaar AGENDA Bleekwater-reclame of flessentrekkerij Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" De Avondvierdaagse te Heiloo belooft een succes te worden Veel ervaring rijker De gasvoorziening in Noord-Holland-Noord Bergen De Rijp BLINDEN-COLLECTE Enkele renners ae dood ontsnap i WOENSDAG 26 JULI 1950 Hartelijke ontvangst op het station Voordat de wereldkampioenschappen turnen in Zwitserland een aanvang namen, was de beste prestatie, welke ooit op deze wedstrijden door een Nederlander waren verricht, die van de bekende Nederlandse ex-kampioen Ense. Deze, naar Nederlandse begrippen, uitstekende turner, eindigde des tijds in het totaalklassement op de veertigste plaats. Daarom kan het resul taat van Klaas Boot, die enkele dagen geleden tijdens de wereldkampioen schappen op de 23e plaats eindigde, zeer hoog worden aangeslagen en het was daarom ook te begrijpen, dat deze jeugdige Nederlandse kampioen gis teravond door het Halterbestuur en een aantal leden van deze vereniging hartelijk op het station te Alkmaar werd verwelkomd. deeld dan op andere dagen het geval was. Verschillende omstandigheden wa ren hiervan de oorzaak. Dat dit geen uit de lucht gegrepen excuses zijn, blijkt uit het feit dat Klaas tijdens eer der gehouden wedstrijden te Bazel acht punten méér had vezameld dan tijdens de wereldkampioenschappen. Met eenzelfde aantal punten als te Ba zel zou hij minstens acht of negen plaatsen in het algemeen klassement zijn gestegen. Bovendien mag niet wor den vergeten dat de Nederlandse kam pioen in Bazel reeds gehandicapt was door een verstuikte enkel. Het is dus wel duidelijk dat zijn prestaties aan merkelijk beter waren geweest als de omstandigheden nu eens niet in zijn nadeel waren geweest. Wij zijn er van overtuigd dat bij de eerstvolgende we reldkampioenschappen Klaas Boot met nog betere resultaten door zijn club leden kan worden ontvangen, temeer daar hij feitelijk nog, met zijn twee-en- twintig jaren, aan het begin van zijr veelbelovende sportcarrière staat. Boordevol impressies van de wereld kampioenschappen turnen en tal van ervaringen op deze veel omvattende tak van sprot, rijker, is Klaas Boot gisteravond in Alkmaar teruggekeerd. De voorzitter van De Halter heeft hem hartelijk toegesproken en met zijn prestatie geluk gewenst. Zoals bij De Halter gebruikelijk, gebeurde dit in hotel restaurant Kinheim waar ver scheidene Halter-leden, niettegenstaan de de onverwachte komst van Klaas en de vacanties, aanwezig waren. Voordat voorzitter Reurslag echter aan het woord kwam moest Klaas natuurlijk een „pakkerd' van moeder Boot in ont vangst nemen, had vader Boot, zelf eens keurturner, gelegenheid zijn zoon waarderend op de schouder te kloppen en kwam de veelbelovende Halteriaan handen tekort om. de felicitaties van zijn clubleden in ontvangst te nemen. Wat later, toen de eerste emoties van dit weerzien, waren weggeëbd, vertelde Klaas Boot zo het een en ander van zijn ervaringen in Zwitserland. Het is begrijpelijk dat hij nog geen regelma tig verslag kon doen. Zijn ervaringen, die hij daar in negen weken had opge daan, waren daarvoor te talrijk. Hij wist zelf nog geen weg in al die arti kelen die in tal van buitenlandse bla-- den en tijdschriften over de wereld kampioenschappen waren verschenen. Met veel moeite kon hij uit die „pa pierwinkel" de cijfers vinden die de Juryleden hem en Linde, de andere Ne derlandse deelnemer hadden toegedacht. Deze cijfers spraken overigens duide lijke taal. Voor zijn paardsprongen kreeg hij maar liefst 9.50 en 9.35; paard voltige 8.04 en 8.40; vrije oefening 9.35 en 8.65; brug 8.95 en 8.30; ringen 8.25 en 7.35; rek 8.65 en 9.25. Als men be denkt dat het hoogste te behalen cijfer een 10 was, is dit een indrukwekkende cijferreeks. Daar komt nog bij dat deze cijfers door verschillende omstandig heden nadelig werden beinvloed. In de eerste plaats heeft Klaas Boot veer tien dagen voor de kampioenschappen geen toestel kunnen aanraken. Hij had last van een verstuikte enkel en boven dien heeft hij verscheidene dagen met koorts in bed gelegen. Tot overmaat van ramp was hem tijdens de wedstrij den een verantwoordelijke taak op de schouders gelegd. Het was namelijk zo, dat aan de wereldkampioenschappen zes officiële landenploegen deel namen. De individuele vertegenwoordigers van landen die geen ploeg hadden kunnen afvaardigen werden tot ploegen gebun deld en nu was Klaas Boot als chef d' équipe van een Beneluxploegje, twee Belgen, twee Luxemburgers en twee Nederlanders, aangewezen. Dat bracnt verantwoordelijkheid met zich mede, met het gevolg dat hij zich niet steeds ten volle op zijn oefeningen kon con centreren. Last but not least werden de tur ners die Zaterdag hun oefeningen moesten afwerken, waartoe ook de Ne derlanders behoorden, strenger beoor- R.K. Middenstandsexamens Te Alkmaar zijn geslaagd voor het R.K. Middenstandsdiploma: S(. H. S. Swart, H. C. Bierman, A Eakker, M. T. Beerends, W. Bakker te Alkmaar; G. J. Beumer, G. A. Baan, Th. C. M. Alessie, A. J. van den Bogaard, C. H. M. Boesen, H. G. M. van Beek te Anv.terdam; G. E. de Boer te Amstelveen; mevr. G. Blokker Blokker te Akersloot; J. de Boer, E. M. Betjes te Assendelft; J. de Blank te Andijk; G. H. Bleeker, G. M. Beeldman te Bergen;'D. Blom, Th. J. M. M. Adri- chem te Beverwijk; D. BaBkker te Den Burg (Texel); P. Bak te Broek op Langendijk; C. Biersteker te Oud karspel; C. Beemsterboer te Zuid- Scharwoude; C. J. Baart, H. Bont te Castricum; P. N. Beers, C. Blaau- boer te Egmond; T. van den Beidt. T. M. BaBkker te Graft; P. J. M. Beu mer, J. J. van Baekel, A. F. Boiler- man te Haarlem; P. A. Adrechem te Heemskerk; A. de Boer, C. A. Appel man te Heerhugowaard; J. A. Arend- sen te Heiloo; G. J. van den Berg te Koog aan de Zaan; A. G. Admiraal te Limmen; A. H. van Alphen te Den Helder; J. BoBom, E. Boom te Oost- zaan; T. Aafjes, B. W. Geusebroek te Hoorn; P. H. Blom te Oudorp; H. Blok dijk, G. Bakker, M. A. Abels te De Rijp; J. J. Bakker te Spierdijk; J. Ad miraal te Sint Pancras; N. H. Bloedjes •T A. Berkhout te Uitgeest; A. J Beentjes te Velsen; M. M. Bakker, J. C. van den Berg te Warmenhuizen: M. C. Boerlage te Wormer; Th. H Broersen te Wieringen; J. Binken te V/ormer; D. Y. Alkema te Wormer- veer; C. M. van Beusekom, S. T. de Beer, J. M. de Beer te IJmuiden; J. de Boer, A. Broekhoff, Jb. de Boer, C Bier, D. Abbink en mevrouw W A BakkerRompelman te Zaandam. Sism Nieuwenhuyzen in 't Gulden Vlies De grote revue komiek Siem Nieu- wenhuyzen bekend geworden door zijn optreden met Buziau, zal na een reeks succesvolle uitvoeringen in ons land nog maals in Alkmaar opvoeren de grote revue scene „Baron Kneut" i wel op Zondag 30 Juli a.s. De gemeenteraad van Den Helder heeft in zijn ziting van gisteravond be sloten tezamen met de gemeenten Alk maar en Langedijk een N.V. te stichten, die de gasvoorziening in Noord-Holland- Noord ter hand zal nemen. Alkmaar en Langedijk hadden zich reeds in deze zin accoord verklaard met voorstellen, neergelegd in een rapport van een commissie ad hoe. Te zijner tijd zal het buizenstelsel ook in dit deel der provincie worden aan gesloten op de Hoogovens. De genoem de commissie is uitgegaan van de door het Rijk gesuggereerde gedachte, - dat binnen niet te lange tijd de gasvoor ziening in ons land zal dienen te ge schieden vanuit centrale fabrieken. Burgerlijke Stand Geboren: Adriana M., d. van P. Hoeben en A. C. E. Lengers. Bernard, z. van G. A. Groenhof en T. E. de Graaf. Getrouwd: Nicolaas S. de Ligt en Maria C. Oort. Overleden: Jan van Koot, 71 jaar, weduwnaar van W. Vermeulen. Antje Steijn, 77 jaar, weduwe van D. Krijgsman. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie theater, 8 uur: The time, the place and the girl (alle leeft.) Victoria theater, 8 uur: Bruiloft met hindernissen (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Kapitein van Casti- lie (14 jaar). 's Middags om 2.30 uur matinee. Grote Kerk, 8.15 uur: Bach-herden- king (Rudolf Sidler). Alle dagen van 10 tot 24 uur: Ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ". (Omstreeks 3 uur n.m.: Kaasmarkt spel). Muziektent in tentoonstellings- tuin: 8 uur n.m.: Accordeonvereniging „Vita Nova". DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Geen ma tinee. Alle dagen van 19 tot 24 uur: Ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ". (Omstreeks 3 uur nm.: Kaasmarkt spel). Muziektent in tentoonstellings- tuin: 8 uur n.m.: Harmonie „Excelsior". Brandbeveiliging in Waagtoren Onlangs schreven wij reeds uitvoe rig over het verzoek van de gemeente Alkmaar aan de Provincie om een subsidie in de kosten van het aan brengen van een sprinkler-installatie tegen brand in het Waaggebouw. Dit verzoek werd gisteren zonder hoofde lijke stemming ingewilligd. MULO-examens Gisteren zijn voor diploma A geslaagd de volgende candidaten: J. C. Bouman, Schoorl; G. Glas, Broek op Langendijk; R. K. Schrie- ken, Zuidscharwoude; C. D. v. d. Poll, Broek op Langendijk; A. W. Jonker, Wognum; P. F. Blokker, C. Pool en H. Vlug, Noordschar- woude; M. M. van Oversteeg, Oudkarspel; P. C. Zwakman en W. Houtkooper, Berg'en; H. Assendorp, A. v. Bueren, J. Doornekamp en J. G. Oudijk, Den Helder; J. Postma, Wie- ringermeer; J. E. Prins, Den Helder; L. B Müller, A. E. Niesen en L. Reinders, Castri cum; E. Bakker, Heilpo; S. C. Meeuwse en A. A. Boskamp, Alkmaar. Afgewezen zijn vijf candidaten. Een oude bekende voor de balie Het was wel eigenaardig dat de Alk maarder Hendricus Th. K. gistermor- g'- naar het getivgenhekje wandelde in plaats van naar de beklaagdenbank. Hendrikus toch was geen vreemde in Jeruzalem, want het aantal malen dat wij hem als verdachte in de rechtszaal te Alkmaar zagen verschijnen is al niet meer op de vingers van beide handen te tellen. Ditmaal had de officier van Justitie mr. A. W. Holsteyn hem gedag vaard ter zake een overtreding van de warenwet. In November 1949 had hij bleekwater te koop aangeboden van inferieure kwaliteit. Deze tenlastelegging werd bevestigd door de directeur van de Keuringsdienst van Waren te Alkmaar. De brutaal-handige verdachte was ech ter niet voor „één gat te vangen". Zijn verdediging steunde op twee punten. In de eerste plaats vertelde hij dat hij de flessen met bleekwater niet had ver kocht. Het bleekwater verstrekte hij gratis. De gelukkige huisvrouwen moes ten alleen maar 20 cent statiegeld voor de fles geven. Bovendien, zo vertelde verdachte, was het hem niet bekend dat het bleekwater slechts een gehalte van twee procent, dat bovendien op het etiket was aangegeven, bevatte. De getuige-deskundige ging op deze ver dediging met duidelijke woorden in. „Het etiket is misleidend. Met in het oog lopende letters staat daar het woord „Bleekwater" op vermeld en alleen de scherpe opmerker ontdekt de bijna onleesbare letters die aankondi gen dat het bleekwater slechts een ge halte van twee procent heeft. Boven dien merkte deze getuige op dat het etiket niet de naam en het adres ver meldde van de man waaraan de afne mers het statiegeld hadden betaald. De president, mr. J. Krabbe, wilde weten of het bleekwater niet schadelijk voor textiel was. Hierop antwoordde getui ge bevestigend doch voegde er aan toe dat dit met bleekwater van een hoger gehalte eveneens het geval is, doch dat de huisvrouwen doorgaans wel weten hoe zij met dit reinigingsmiddel moe ten omspringen. De officier was van mening dat hij verdachte met het zelfde gemak voor oplichting als voor een overtreding, van de warenwet had kunnen dagvaar den. „Verdachte zegt wel dat hij ie in houd van de flessen als reclame gratis verspreidde doch het publiek moest 20 cent statiegeld voor de fles betalen en men wist in het algemeen niet waar deze flessen weer ingeleverd kon den worden. Verdachte voerde eigen lijk een handel in oude flessen op een manier die zeer veel overeenkomst vertoont met flessentrekkerij. Mr. Hol steyn meende tenslotte dat verdachte tot een boete van 15.veroordeeld moest worden. Harm P., geboren te Winschoten, woonachtig in Amsterdam, had in Alk maar een haas gevangen. Althans, zijn hond had die haas gevangen en noch de hond, noch Harm hadden hiervoor toestemming. Wel mochten baas en hond achter bunzings en wezels aan, werd door verdachte verteld. De offi cier geloofde dit niet onvoorwaardelijk daar Harm, die terzake van overtreding van de Jachtwet op 't matje verscheen, hiervan geen schriftelijke bewijzen kon overleggen. Een en ander noopte de rechtbank de zaak aan te houden om enkele getuigen te horen en verdachte in de gelegenheid te stellen zijn getui gen a décharge op te sporen. Over eni ge tijd zal Harm weer in de rechtszaal Laten we geen regen voorspellen als de zon schijnt De wereld en ook onze goede ge- want we waren beu geworden van alle meente, die een wereldje in het klein sombere voorspellingen. We zijn gis- is, wordt bewoond door optimisten en pessimisten. De eersten durven wat wagen en hebben vertrouwen in de af loop daarvan, de iaatsten zien in de lucht alleen maar grauwe wolken, die regen zullen brengen en durven nooit iets te ondernemen, omdat zjj er van te voren van overtuigd zijn, dat het zal mislukken. Nu Alkmaar de grootste expositie herbergt, welke wij hier ooit gekend hebben, is het opmerkelijk hoeveel sombere voorspellingen er worden ge daan. Het is wel mooi, maar het zal niet renderen, men rekent op bezoe kers, maar die zullen niet komen om dat het voortdurend zal regenen en zo zjjn er nog tal van factoren, die wis en zeker tot een noodlottig financieel einde moeten leiden. Al die noodlotsvoorspellers staan 's middags en 's avonds voor de poort van de tentoonstelling, maar zij gaan niet naar binnen. Zij tellen hoeveel mensen er ingaan en dat valt hun natuurlijk altijd tegen en ze denken er geen ogenblik aan, dat dl koene ondernemers van zo iets groots als ons thans wordt geboden ook op hun bezoek hebben gerekend, ook verwacht hebben, dat zij een steentje al is het dan maar een heel klein steentje zouden bijdragen om aller moeite en inspanning met een gunstig resul taat te krijgen. Want ten slotte gaat het met een tentoonstelling zoals het met alles gaat waarvoor de belangstelling van de massa gevraagd wordt: men moet het hebben van de vele kleintjes. Honderd koperen centen vormen tezamen een zilveren gulden en honderd bezoekers aan de tentoonstelling helpen geza menlijk mee de opzet te doen slagen. Laat men daarbij bedenken, dat deze expositie eenvoudig niet mag misluk ken. Gebeurt dit wel dan behoeven we hier nooit meer iets te proberen al zou het alleen daarom zijn, dat nie mand het in de toekomst meer zou aandurven. Aan allen, die alleen maar critiek hebben en geen cent willen bijdragen zouden wij daarom willen verzoeken eens te bedenken hoeveel onderne mingsgeest, hoeveel moed, maar ook hoeveel werk er nodig is geweest om iets als dit te organiseren en tot stand te brengen. De mannen, die dit heb ben uitgedacht en aangedurfd moeten gesteund worden en alle Alkmaarders moeten het zich tot een persoonlijke eer rekenen, dat de tentoonstelling in onze gemeente het er beter zal af brengen dan die in Arnhem of in de hoofdstad. Dat moest ons even van het hart, termiddag nog eens gaan kijken en opnieuw tot de conclusie gekomen, dat in deze expositie een levende kern zit en dat alles prachtig kan slagen, mits dan ook van nu af aan iedereen krachtig meewerkt om de gehele on derneming tot een succes te maken. Het kaasmarktspel. Eigenlijk waren we naar de exposi tie gegaan om de standhouders, die door hun annonces in onze courant blijk hebben gegeven een doeltreffende reclame te willen maken, eens op te zoeken en hun indrukken over de eer ste tentoonstellingsweek te vernemen, maar de omstandigheden waren gis termiddag daarvoor minder gunstig en we hebben ons tot een algemene in druk moeten bepalen. Die indruk is nie.t ongunstig en wij zullen dezer da gen, zodra daartoe gelegenheid is, hier over in details treden. Het kaasmarktspel trof het niet erg, want de onverbiddellijke regen de schrik van alle vacantiegangers dreigde de gehele vertoning in het wa ter te doen vallen. Opmerkelijk was het, dat de jeugd zich daarvan niet het minste aantrok en even enthousiast speelde of de zon hun vrolijk en lus tig spel met haar gouden stralen een bijzonder fleurig tintje had gegeven. Wij hadden de opvoering van dit spel elke middag om half vier nog niet bijgewoond, maar onze indruk is, dat het een zeer attractief onder deel van het grote geheel is geworden. Er is leven en beweging, er is kleur en fleur en juist dat is op een ten toonstelling onontbeerlijk. Het is merkwaardig, dat de belangstelling van de bezoekers in alle paviljoens dadelijk wordt getrokken door dat gene wat leeft en beweegt. Men kan honderd statistieken ophangen waar niemand naar zal kijken, maar men behoeft maar één dobberend bootje in door karpers bewogen water te leg gen en één molentje te laten draaien of men heeft aller interesse. Daarom is het zo druk om de stand van de werkende pottenbakker, daarom heeft de telex van de Verenigde Noordhol landse Dagbladen zoveel bekijks, daar om zitten er zo velen in de bioscoop zaal, waar in levende beelden de pracht en traditie van deze merkwaar dige gewesten worden getoond. Natuurlijk zijn er ook minder pret tige dingen, stilstaande advertenties op het projectiedoek, stands met odeur of dranken, waar men eigenlijk niet goed voorbij kan gaan als men zich eenmaal in de netten van lief tallige verkoopsters heeft laten strik ken, maar dat alles is ten slotte bij zaak. Een expositie als deze kan niet bestaan zonder een groot deel harer inkomsten uit de kringen van handel en nijverheid te trekken en deze heb ben op hun beurt de tentoonstelling weer nodig om de belangstèlling van het publiek op hun producten te ves tigen. Daar is een zekere wisselwer king, die ten slotte bewijst, dat er een kwestie is van leven en laten leven en wie iets niet kopen wil wordt daartoe allerminst gedwongen. We zijn zo eigenlijk een beetje van het kaasmarktspel afgedwaald, maar de tentoonstelling duurt nog langer dan drie weken en er zal volop gele genheid zijn er nog eens op terug te komen. Laten we als onze eerste in druk mededelen, dat het ons bijzonder is meegevallen en dat we er van over tuigd zijn, dat alle toeschouwers, die de regen trotseerden om het spel tot het einde toe bij te wonen door hun dankbéar applaus werkelijk gedemon streerd hebben wat ze gevoelden. Prachtige panorama's, diorama's en maquettes. Niet altijd behoeft iets te leven om aantrekkelijk te zijn. Zoals de natuur het weideland en voornamelijk het duinlandschap hier in diorama's is weergegeven is het een lust om er naar te kijken. Dat geldt niet alleen voor de grote stands, maar b.v. ook voor die van Schoorl, die bijzonder fraai is. Trouwens, de badplaatsen maken lang geen slecht figuur en wat zij aan ka rakteristiek eigens brengen valt zeer te waarderen. Als wij één opmerking mogen maken zou het deze zijn, dat de luidsprekers van de film en die van naastgelegen stands elkaar wel een» een beetje dwars zitten. Men kan moeilijk twee mensen tegelijk verstaan als ze allebei wat anders zeggen, maar dat is met een kleine correctie wel licht te verhelpen. In het bijzonder willen we als slot van deze beschouwing nog even de aandacht vestigen op de maquettes, welke hier door het stedelijk grond bedrijf van Alkmaar worden getoond en waarop o.a. alle bijzonderheden van het plan-Dudok uitkomen, welk plan beoogt om Alkmaar in de toekomst 'n plein om de prachtige Sint Laurens- kerk te verschaffen, waardoor dit trotse monument van oude bouwkunst beter tot zijn recht zal kunnen ko men. We komen daarop terug in een bespreking, die niet aan deze exposi tie gewijd is. Er zullen wellicht nog jaren en jaren overheen gaan voor deze plannen werkelijkheid zijn ge worden, maar dat er plannen zijn en dat ze in uitbreidingsprojecten zijn vastgelegd is op zichzelf al verheu gend, omdat een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toekomst. Natuurlijk komen we zo spoedig mogelijk op de expositie terug. Er is nog zoveel van te vertellen, dat we er vele dagen en vele kranten voor no dig zullen hebben. Tocht vooraf was uitstekend Een Hollander kan tegen de regen! Zo dacht menigeen ongetwijfeld gis termiddag toen hij of zij zich klaar maakte om aan de Avondvierdaagse 1950, uitgeschreven door de gezamen lijke middenstandsverenigingen en de VW, te gaan deelnemen. Maar de re genjassen hebben geen dienst gedaan. Prachtig weer werd het en hoe verder men vorderde bij de af te leggen kilo meters, hoe idealer het weer werd. Gisteravond werd de tocht verreaen, die door diverse deelnemers moeilijk op Zaterdag a.s. kan worden gemaakt, waardoor deze deelnemers tevens di rect de grootste tocht achter de rug hebben. De organisatoren hadden ech ter niet verwacht dat de deelname zó groot zou zijn er reden pl.m 50 fietsers plus 3 Solex-rijders mede waardoor het zeer gezellig werd tij dens de rit. Wat de rit zelf betreft, deze was piekfijn uitgestippeld en zeer rijk aan natuurschoon. Deze route heeft ons volop doen genieten van ruw en kunst zinnig aangelegd natuurschoon. De start die plaats vond bij Café Admiraal, aan de Heerenweg leidde allereerst naar Limmen via de Hoogeweg, daarna ging het over het viaduct naar de rich ting Castricum om over de spoorbaan via de Straatweg naar Haarlem rechts af over prachtige bospaden een voor velen ongekend fietsoord binnen te rij den. In dit gedeelte bleek voor velen enige moeilijkheden te zitten, doch al spoedig bemerkten zij hun fout en keerden welgemoed terug om met nieuw élan en zonder spijt te heb ben van het misgereden traject de juiste route te volgen. Het ging nu ach ter Castricum om langs de boerderij „Brabantse Landbouw", via de Oude Schulpweg en Johannisweg om bij het Theehuis Johannishof te arriveren. Daarna ging het voorbij het voetbal veld en de IJsbaan, waarna de straat weg werd overgestoken en weer de bospaden werden opgezocht om buiten verschijnen waarbij het dus een strijd zal worden tussen zijn getuigen en die van de officier. In Akersloot staat een regenput die toebehoort aan Willem T. Deze put bevat het drinkwater voor Willem en zijn gezin. Dat is de oorzaak dat hij, niet de put, maar Willem, gisteren voor moest komen. Hij was niet verschenen en dat was jammer. Hij had dan kun nen horen dat regenwater zeer schade lijk kan zijn voor hem en zijn gezin en bovendien voor de volksgezo- dheid. Het is namelijk zo dat in plaatsen waar een behoorlijke aansluiting op 't water leidingnet mogelijk is, regenputten niet gecontroleerd worden. Verdachte heeft men jaren lang de tijd gegeven een aansluiting op de waterleiding, die acht meter van zijn woning af onder de grond zit, tot stand te brengen. Dat was hem wel bekend doch hij heeft beweerd dat die put voor hem voldoen de was en dat hij bovendien geen geld had om die aansluiting te bekostigen. De moeilijkheden dateren reeds van vóór de oorlog en de officier meende dat verdachte gemakkelijk wekelijks wat had kunnen sparen. Nu gaat het hem nog meer kosten. Die aansluiting moet er namelijk toch komen en de officier eiste nog een geldboete van 15.-. Limmen om via de Noorderstraat, 01- denborghweg, Middenweg de Heren, weg te bereiken. Intussen waren en kele controles gepasseerd en vooral di I controle op het bruggetje noopte even te zien welk een prachtig natuurschoon I rond Castricum en Limmen is aange. bracht in het aldaar gegraven duin- meer. Verder ging het door Egmond. I Binnen om linksaf via de Vennewa-1 tersweg Heiloo weer te bereiken en bij I Café De Oude Herberg het laatste con-[ trolestempel in ontvangst te nemen. D, j drukte die aldaar reeds gisteravon» aanwezig was, belooft iets bizonders te I worden hedenavond. Temeer nu B. en I W. besloten hebben het Raadhuis te I verlichten en de caféhouders in deze I omgeving zich hebben opgemaakt het I gezellig verpozen na deze Vierdaagse I ritten te veraangenamen. Waren er I verleden jaar reeds 400 deelnemers aanl deze Vierdaagse thans Aviöa 18501 genoemd de organisatoren verzeker, den ons dat dit aantal zeker met 50 pet. I vermeerderd zal worden. Hedenavond I zal de burgemeester de heer Kalff, del Avondvierdaagse officieel openen metl het doorknippen van een lint en kan! het eigenlijke tourwielerfestijn een aanvang nemen. Aanrijding Op de gevaarlijke hoek Krulsweg-I Jan Jacoblaan vond Dinsdagmorgerl pl.m. 10 uur een ernstige aanrijding! plaats. Een twaalfjarig meisje uit Ami sterdam, dat hier logeerde, kwam li aanraking met een luxe auto uit Am-I sterdam, met het noodlotige gevolg,! dat zij ernstig gewond werd, o.m. aanl de schouder. Dr. Poot, die spoedig cerl plaatse was, achtte overbrenging naarl het St. Elisabeth ziekenhuis te Alk maar nodig De politie meldt Gedurende het tijdvak van 19 tot 25 Juli I werden aan het politie-bureau te Bergen da I navolgende voorwerpen als gevonden aan»I gegeven: knot lichtblauwe babywol; rose ge-1 breid baby-mutsje; rood kinderfietsje; bril metl lichtrose montuur; vulpen; plastic handfiets- P pompje; linkerhandschoen (beige); damespoh- horloge; foto-portefeuille; identiteitskaart ten I name van Marie Ariëns; vulpen; bruin ge- blokte wollen sjaal; zwarte gymnastiekschoen (rechter); wandelwagentje; fototoestel in étui; r damespolshorloge; bruine alpino-muts met hoe- denspeld. De lijst van verloren voorwerpen over! bovengenoemd tijdvak vermeldt: grijs colbert-1 jasje met portefeuille; zakmes me bruin hou-1 ten heft; windjack; herenpolshorlogfc met grijs bandje; grijs gebreide trui en rood ge-1 breid jasje; grijs wollen damestrui; zilveren schakel-armbandje; zonnebril met rose mon- tuur; zonnebril met rose stevig montuur; bruin# lederen portemonnaie; donkerblauwe zwembroek I met badhanddoek (wit met rose); Parket-vul- I pen; lichtbruine portemonnaie; lichtblauw I baby-sokje; zonnebril met grijs montuur; para-1 pluie (rood); bruine padvindersportemonnaie; I foxterrier, wit met zwart kort krullend haar; lichtgroen plastic kinderjasje; zilveren rozen krans; jongensjasje met twee buitenzakken; herenvest (bruin en grijs). Inlichtingen te bekomen aan het Grot?t- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan VI, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 I Werken van Ten Holt geëxposeerd In de kunstzaal van Dirk Hubers zfjn I van 29 Juli tot 19 Augustus werken! van F. ten Holt Jr. geëxposeerd. Er is I een permanente expositie van céraml-f que. Badgasten-tennistournooi Gedurende de eerste week van Aug. (Donderdag 3 tot en met Zondag 6 Augustus) vinden te Bergen (N.-H.) open lawn-tenniswedstrijden plaats op het tennispark „De Molenkrocht" jan de Kruisweg aldaar. Dit ABC-badgasten tournooi wordt door tennisliefhbbers tot de meest aan trekkelijke van het Noorderkwartier gerekend, daar hieraan telkenjare oe- halve de cracks uit Noord-Holland N. ook in de omgeving vertoevende bad gasten deelnemen. Aan het tournooi gaan jeugdwedstrijden vooraf. De wedstrijden worden als steeds ge organiseerd door mevr. A. J. Lau— Bogtman, eigenars van het Tp. „De Molenkrocht". Leden van het wed strijdcomité zijn voorts: dr. J. M. F. Lugten, J. J. H. Schmidt en P. Beyne- veld (wedstrijdleider). De inschrijvingen sluiten Maandag 31 Juli des namiddags 6 uur. LOOP DER BEVOLKING. Het aantal inwoners van de ge meente Bergen nam in de maand Juni met totaal 6 personen af. Telde de ge meente per 1 Juni nog 8693 zielen, per 1 Juli hadden nog slechts 8687 perso nen hun woonplaats in Bergen. GESLAAGD Maandag slaagden onze plaatsgenoten Kees I Berkhout, Jan Kaptein en Kees Wessels voorl het Mulo-examen. Het examen werd afgenomen f door de stichting „Het Booms Katholiek Mulo-| examen" te Amsterdam. Voor het examen voor het middenstands-1 diploma slaagden de dames Riek Blokdijk, Gr<| Tecla Bakker en Sientje Bakker. Abels, Marktberichten NOORDERMARKTBOND. 26 Juli. - 70.0001 kg Aardappelen: eerstelingen 10—11,80, grove' 9,90-10,60, drielingen 5,20-5,30, kleine 3,80, doré 8,20, eigenheimers 11—12,60, blauwe j eigenheimers 810-12,20, rode eerstelingen 11—11,80, meerlanders 8,20—8,40 en bintjes j 9,60-9,70; 20.000 kg gele kool 3; 18.000 kgU rode kool 4,50—5,50; 400 stuks bloemkool 9-| 19; 360 kg slabonen 28—30. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, I 26 Juni. 50.000 kg Aardappelen: eerste-1 lingen 11,60—12,50, blauwe eigenheimeri 10,90-12,20, grove 9,80-10,90, drielingen 6-U 6,70 eri kleine 3,70; 250 kg slabonen 21" B 26; 150 kg tomaten 22; 16.000 kg gele kooll 5; 80.000 kg rode kool 5,50-5,70; 7000 kfffi witte kool 3—3,10; 85 stuks bloemkool I 29. WARMENHUIZEN, 26 Juli. - 41.600 Yt\ Aardappelen: Schotse muizen 11,10—12, grow V 10,20—10,70, drielingen 6.70—7,30, eigenhei' I mers 11,80-12,40 en doré 11,30; 5600 rode kool 5.50. STICHTING CHRISTELIJKE BLINDENHULP „DE FAKKELS BIJEEN" (ALLE GEZINDTEN) van 31 JULI t.m. 5 AUGUSTUS. Aangesloten „Bartimeüs", Zeist; „Sonneheerdt", Ermelo; Blindeninr. Plantage, Amsterdam; Blinden tehuis Wolfheze. DRINGENDE OPROEP! Er bestaat GROTE behoefte aan collectanten en collectrices. U helpt toch ook mede het lot van 500 blin den enigszins te verlichter.? Men is geheel vrij in de keuze van de dag, waarop men wenst te collecteren. Aanmeldingen worden gaarne ingewacht bij onderstaande dames: R. VAN BEMMEL, Nieuwlandersingel 18. E. KLAASSE BOS, Varnebroek 38. N. TIMMER, Lamoraalstraat 9. J. ZAADNOORDIJK, Baansingel 2. yOOR VELE RENNERS is de herinneringen zullen blijvei gt. Gaudens het einde van de dori, Thuayre en De Cortes. was begonnen en met twee mi de top van de Aubisquc berei kampen, zodat hij ten slotte n de finish kwam. Gauthier heel van de leiderstrui en van de d; heeft meegemaakt was veel er Robic en Bartali op de top van kwam probeerden enkele toes de Italiaan zich met geweld r waardigd toen hem dit werd |e doen gehad" verklaarde hjj Bartali na aankomst zeer vero dat de Toscaan niet van plan AL DEZE NARE en vervelen ringen zijn echter nog niets ken bij wat had „kunnen" f Het mag een wonder worden dat de elfde étappe geen zwaï zijde is geworden in de hist deze grootste, machtigste, ma eens monsterlijkste aller wi itrijden. De Belg Van Ende slipte bij ling van de Tourmalet en d: I leven slechts aan een boom, I hij zich kon vastgrijpen. Hij zjjn knie, maar zijn fiets scl afgrond in en kwam temidden kudde grazende schapen terei de Zwitser Weilenmann is op pertje aan de dood ontsnapt, steile afdaling raakte hij in e uit het goede spoor, waard voorwiel nog slechts enkele ters verwijderd was van i van een weg zonder boi waarüaast een ontzaglijke gaapte. De Zwitser remde uit al en maakte een geweldige smai kig naar de goede kant. Kül zonder kleerscheuren naar h punt gekomen, doch toen hij auto naar zijn hotel werd werd hij bijna voor verdere c uitgeschakeld. De wagen slipt lijk en sloeg over de kop. F. kwam wonderlijk genoeg slecht onbeduidende schrammen. Het is wel duidelijk dat al d reurs, die overigens voor geen vervaard zjjn, geen prettige ringen aan de elfde étappe zu waren. Maar wat zal de lieftalli ne hebben gevoeld die, met en de gele trui in haar handc: te wachten op de nieuwe ie het algemeen klassement en vernemen dat Magni zijn comf hotelkamer verkoos boven I gele trui en de gebruikelijke t naarskus! De fa Wanneer men de gebeurtenis de dag, met betrekking tot de prestaties, nog eens de revue 1 seren kan gezegd worden dat in de Pyreneeën alles gebracl wat men er van verwachtte. I rieten zijn de bovenste plaatse: ranglijst komen bezetten, en ai d<_ onderlinge tijdsverschillen toch is de situatie veel duideli; worden. De strijd om de eerst zal verder, behoudens onvoorzii standigheden, beperkt blijven 1 6 renners: Bartali, Bobet, Ocl doorlopend op dreef is, Rol slechts wegens pech vandaag la nenkwam, Kübler en Magni. Goldschmi it, die bij de klim Tourmalet een diepe inzinking veel van zijn ambities zal mo varen, is Gauthier reeds practi geschakeld: Hij heeft eerder di slag van zijn inspanning in ht van de ronde ondervonden d wacht werd. Uitslag elfd< 1. Bartali (Italië A) 7 uur. 28 min., 2. Bobet (Frankrijk) z.t.; 3. Ocke gie A) z.t.; 4. Geminiani JFrankrrj 5. Brule (Frankrijk N.O* z.t.; 6. (Luxemburg) z.t.; 7. Piot (Frankri z.t.; 8. Cogan (Centr. Z.W. Frankr 9. Magni (Italië A) z.t.; 10. De (Belgie B) 7 uur 31 min. 11 see.; derich (Lux.) z.t.; 12. Kubler (Z z.t.; 13. Dupont (Belgie A) z.t.; 1 (Frankrijk West) 7 uur 31 min. 43. De Ruyter (Ned.) 7 uur 42 min Van de Wadden toi he\ Het aantal bezoekers aan de toonstelling te Alkmaar stijgt no re dag. Gisteren bezochten alleei avonduren reeds 2600 personen positie én het „Sprookje van Holland" maakte op allen een 1 gewoon goede indruk. Dagelijks worden nog versch stands verfraaid. Zo wordt in 1 viljoen „Den Helder" aan do van de prachtige „Donkere E nabij de Marinestad gewerkt. Midden-Kennemerland" krijgt i zijn beslag, waarvoor tal van 1 wekkende zaken zijn bijeengebr Het Badplaatsen-Paviljoen one eveneens een correctie, die of fraaiing is berekend. In „West-Friesland" pronkt Medemblik met een pracht serie ces van niemand minder dan Alt ze ontdekt zet zijn bril op en v< zich over zoveel Spaanse arroga Morgen komt ook een fraaie matiestand van de Federatie VVV's in Noord-Holland zelf ij hoofdpaviljoen gereed. Diezelfc arriveren alle provinciale direc van VVV's te Alkmaar om de c tie te zien en te bewonderen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2