Arrow Shirts Horm.duCrocq LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" AGENDA Interessante zeskamp op Sportpark SESTEST-^n." srsrsr4« Twee jongens per fiets naar Rome Herenmodemagazijn De Kaasmarkt f S9S Maar een voetreis terug De dancing van. VRIJDAG 28 JULI 1950 De tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" nadert thans de periode waarin de pessimisten gaan erkennen, dat er toch nog wel iets goeds in kan schuilen. Het voornaamste is dat negen tig procent zo niet meer van de bezoekers buitengewoon tevreden blijkt met wat hier te aanschouwen wordt ge geven, en de zakenman, die weet, dat hij iets goeds te presenteren heeft, be hoeft voor de toekomst van zijn bedrijf niet te vrezen. Woensdag is, zoals wij reeds meld den, de tienduizendste bezoeker de in gang gepasseerd en nu er een beetje stabieler weer is gekomen en het zon netje het kaasmarktspel gaat beschij nen. is het te bemerken, dat het aantal bezoekers uit de gehele provincie be gint te stijgen. Donderdag is de expo sitie bezocht door alle Provinciale VW- directeuren onder leiding van Jhr. Bo- reel, directeur van de ANVV. Deze ex perts op het gebied van het vreemde lingenverkeer waren zeer tevreden, en zullen er door hun informatiebureaux zeker toe bijdragen de aandacht der toeristen op deze expositie te vesti gen. De stands in het paviljoen Midden- Kennemerland z\jn gisteren gereed ge komen, door inzendingen van de hand- knoopweverij „Kinheim", van Beynes fabriek van Spoorwegmateriaal er wordt o.a. een p-achtig treinstel geëx poseerd en de Hoogovens zullen het geheel completeren. In de kaasstad wordt door middel van talrijke luidsprekers in vier talen de aandacht op deze tentoonstelling ge vestigd en bussen rijden af en aan van de Markt naar het tentoonstellingster rein om de belangstellenden te ver voeren. Nu men in Bergen bezig is de kip met de gouden eieren te slachten, zo dat er in dit vacantie-oord in het hart je van het seizoen niet gedanst kan worden, zullen vele badgasten 's avonds gaarne naar Alkmaar komen. In het grote restaurant is het elke avond over vol, de Ricardo's zorgen voor prima muziek en er is een dansvloertje, dat geen ogenblik onbezet blijft. De standhouders zijn best tevreden Van de stands, die de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" tot een prachtig geheel maken, wordt het grootste percentage ingenomen door Alkmaarse firma's. Achtbare midden standers, die er zich anders toe beper ken van achter de toonbank van hun winkel hun cliëntele er op te wijzen welke voordelen een bepaald gasfor nuis biedt, hoe spannend dat boek wel is en hoe aardig dit souvenirtje, treden op de expositie als volleerde markt kooplui op. Zij noden de voorbijgan gers tot een bezoek aan hun stand, zij prijzen hun waren luide aan en ze heb ben zelf schik in hun vermoeiend werk. De standhouders zijn overigens best tevreden over de resultaten die zij be halen. Vrijwel alle firma's hebben reeds goed verkocht of een flink aantal or ders geboekt. Ze klopt, ze veegt en ze zuigt De firma Heuseveldt heeft twee plaatsen ingenomen in de grote Ameri kaanse hangar. In de ene afdeling wordt speciaal reclame gemaakt voor gebruiksvoorwerpen voor huis en be drijf; hier vindt men het AGA-wonder- fornuis, dat zowel in een klein keuken tje als in een grootkeukenbedrijf past. De Hoover wasmachine, die anderhalve kilogram wasgoed (vuile overalls inbe grepen) binnen vier minuten reinigt staat naast Thor, die in deze afdeling "vertegenwoordigd is met een machine die zowel het wasgoed schoon maakt als het vaat-verk reinigt. Speciaal re clame wordt gemaakt voor de volledige Hooverserie. Alle mogelijke stofzuigers die Hoover in de nandel brengt zijn hier te bewonderen. „Ze klopt, ze veegt en ze zuigt", zo zegt men als men de ideale stofzuiger bedoelt. Inderdaad toont de firma Heuseveldt een machi ne, die al deze eigenschappen in zich verenigt en die hierdoor zelfs het kleinste zandkorreltje uit het tapijt wegzuigt. Ook treft men een kleine stofzuiger aan die niet zwaarder weegt dan een borstel eri die zeer goed vol doet. In de tweede stand van deze firma worden alle mogelijke smaakvolle sou venirs van koper, aardewerk en zilver verkocht. Maatconfectie Tegenover de firma Heuseveldt treft men de eenvoudige doch smaakvolle stand van het kledingmagazijn Koster aan, waar speciaal reclame wordt ge maakt voor zogenaamde maatconfec tie. Heren die geen confectie kunnen dragen en wier beurs een speciaal maatpak niet toelaat kunnen bij de firma Koster een combinatie tussen deze twee krijgen. De stand wordt aan trekkelijk gemaakt door een marine uniform. een rokcostuum, een chauf feurs uniform en een heren-maatpak met bijbehorende attributen. Tegenover de drukbezochte stand van IN WIT EN GEKLEURD LANGESTRAAT 80. de N. V. Verenigde Noordhollandse Dagbladen, waar men van minuut tot minuut kennis kan nemen van het laat ste nieuws, is de kleurige uitstalling van klompenhandel C. Prins van de Dijk, Twee dingen trekken hier de aan dacht. Het eerste is de grootste klomp ter wereld, die 1.75 lang is en 225 kg weegt. Het reusachtige ding is geheel met de hand gemaakt. Veel belang stelling trekt ook het aquarium waar in men kan zien hoe in vroeger dagen, en in mindere mate ook tegenwoordig, een klomp met de hand gemaakt wordt. De heer Prins heeft een uitstalling ge maakt waarin klompen uit alle delen des lands en talrijke sier klompen lig gen. Alle bezoekers, zowel Nederlan ders als buitenlanders, tonen veel be langstelling voor deze specifiek Hol landse stand. In een volgend nummer zullen we onze tocht over de in onze courant annoncerende stands vervolgen. "Een vriendelijk zomerzonnetje trok hedenochtend vele honderden mensen naar buiten, en waar zou men op Vrij dagmorgen anders heen gaan dan naar de wereldberoemde Alkmaarse kaas markt, vooral als daar een bezoek aan de reuzenexpositie „Van de Wadden tot het IJ" aan vast gekoppeld kan worden? Door middel van een luid spreker bij hotel Victory en een ge luidswagen, die door de gehele stad reed, werd men in vier talen attent ge maakt op de tentoonstelling, die men onder andere kon bereiken per Naco- bus, die af en aan reed tussen de Marktstraat en het tentoonstellingster rein. Ook een aapjeskoetsier had in afwachting van klanten daar een standplaats ingenomen. De zeer druk bezochte kaasmarkt bood een fleurige aanblik. De talloze zomertoileten van de dames wedijver den in kleur met de hoeden van de kaasdragers en ook de luchtige kle ding der heren droeg bij tot een bont geheel zoals men dat met moeite op een schilderpalet zou kunnen samen stellen. Een Brits-Indische dame in nationale klederdracht trok weer zeer de aandacht onzer stadgenoten als een Marker paar dat van de vreemde lingen deed. De markt werd onder andere be zocht door de heer Ernst Niedderrei- then uit Zwitserland, die in opdracht van de ECA een filmreportage maakt van alle landen die betrokken zijn bij het Marshallplan. Over Holland wordt een filmpje van twintig minuten ge maakt en de Alkmaarse kaasmarkt neemt daarbij een belangrijke plaats in. Er worden zeshonderd copieën van deze film gemaakt waarbij in twaalf talen verteld wordt wat de beelden voorstellen. De heer Niedderreithen hing al spoedig uit een bovenraam van de Waag om de kaasmarkt zo gunstig mogelijk te kunnen opnemen. Een andere opmerkelijke gast was de heer T. Nieuwenhuysen van de AVRO-reportagedienst, die talrijke vreemdelingen naar hun indrukken vroeg. Donderdagavond om kwart over negen zal deze reportage worden uitgezonden onder de titel „Visiting Holland". Verder merkten wij nog twintig jongens van een middelbare school uit Kent op die gekleed gingen in het stij ve schooluniform zoals dat in Enge land gewoonte is. Op de markt waren aangevoerd 20 stapels, n.l. 12 stapels fabriekskaas en 8 stapels boerenkaas, totaal 37.000 kg. De prijs was f2,18 voor fabriekskaas en f 2.17 voor boerenkaas, Goudse f 2,25. Op de markt te Bodegraven was Dinsdag de aanvoer 246 partijen, le soort f 2,10—f 2,18, 2e soort f 2,00—f 2,09, zware soort tot f2,38. Donderdag waren in Gouda 297 par tijen aangevoerd: le kwaliteit met rijksmerk f2,07—f2,18, 2e kwaliteit met rijksmerk f 1,96—f 2,06, extra zware tot f2,38, met een kalme handel. Alles exclusief exportverplichting en omzet belasting. Wijziging regeling verhaal inkoop van pensioenen De mogelijkheid om tijdelijk en an dere diensten voor pensioen in te ko pen zijn door de wet van 15 Juli aan zienlijk verruimd. In het vervolg zul- len door de onder de pensioenwet 1- lende ambtenaren nagenoeg alle dienst tijd in overheidsdienst, van welke aard ook en onverschillig bij welk lichaam doorgebracht, voor pensioen worden ingekocht. Het verhaal op de inkoop sommen is facultatief maar de raad heeft zich destijds uitgesproken voor toepassing van het verhaal en B. en W. menen, dat er geen reden is daarop te rug te komen omdat de gemeente an ders te zwaar belast wordt. Daar de verhaalsverordening als bezettings regeling op 1 December 1950 vervalt, wordt thans een nieuwe verordening voorgesteld. ZEDENMISDRIJF. Gisteravond is door de politie te Alkmaar een 57-jarige schilder aange houden. De man had enige zedenmis drijven gepleegd, genoemd onder ar tikel 247 van het Wetboek van Straf recht. Hij werd ingesloten. BAKFIETS TE WATER. Woensdag omstreeks half vier ge raakte een bakfiets van de „Stad Alk maar" die geladen was met enige va ten olie, tweehonderd kilo cacaopoe der en enkele pakken ijzerwaren, in het water van de Voordam. Met be hulp van enkele omstanders werd de wagen op het droge gehesen en ook een groot gedeelte van de lading kon geborgen worden. De cacaopoeder had echter veel van het bad geleden. (Ontleend aan onza Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het meisje van 't stille strand (alle leeft.) Victoria Theater, 8 uur: De weg is lang (14 jaar) Cinema Americain, 8 uur: Captain Joy. schipper naast God tl4 jaar onder geleide). Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1212 uur. Kaasmarktspel 1.30 en 3.30 uur. Muziektent in Tentoon- stellingstuin: 8 uur: Concert Accordeon vereniging Vita Nova. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag; aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur: Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1212 uur. Kaasmarktspel 3.30 uur. Muziektent in Tentoonstellings- tuin: 8 uur: Concert Soli Deo Gloria. Veertigjarig zakenleven De heer De Vries op het Luttik Oudorp hoopt, zoals wij reeds meldden, op 1 Augustus zijn veertig-jarig zaken- jubileum te vieren. De apothekerszaak van Jan»de Vries is in geheel Alkmaar ter goeder naam bekend. De heer De Vries is reeds 58 jaar in het drogisters- vak en het is nog steeds zijn lust en zijn leven, zoals hij ons vertelde. Alleen de tijden zijn wat veranderd. Het is op het ogenblik alles zo peper duur, ge tuige het volgende voorbeeld. Toen de heer De Vries in 1910 zijn zaak begon betaalde hij voor een baal peper van 50 kg f 13.Op het ogenblik kost een kilo peper f 23.De heer De Vries heeft op het ogenblik een staf van twaalf man personeel, waaronder zijn vier zoons. Buiten de drogisterij bezit hij nog een brillenzaak en een bleekwa- terfabriek. Er zullen de volgende dagen ongetwijfeld talloze gelukwensen aan geboden worden. Voor de athletiekliefhebbers uit Alk maar en omgeving wordt het Zondag een unieke dag. De sterkste Noordhol landse athleten zullen deelnemen aan de zeskamp die tussen G.A.C (Hilver sum), Haarlem, Lycurgus (Krommenie), Suomi (Velsen), Zaanland (Zaandam) en Doves (Heiloo) zal gehouden worden. Ruim 30 A- en 403 B-klassers zullen Zondagmiddag een felle strijd om de punten leveren. Dit soort wedstrijden zijn altijd spannend daar iedere punt belangrijk is, en zelfs beslissend kan zijn. De nummers die verwerkt worden zijn: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m en 3000 m. Verspringen, hoogsprin gen, kogelstoten, discuswerpen. Esta fettes: 4 x 100 m, relais (200-100-80-60 m) en Olympische (800-400-200-100 m). Verschillende van de beste athleten zullen aanwezig zijn. Zo komt Suomi o.a. met Postma (Nederl. kampioen '49 discuswerpen) en v. d. Werf (hoog springen) en v.- Wijngaarden (lange afstand). Lycurgus met Reus (3e Nederl. kam pioenschappen 1950, 800 m) en de da mes Aafjes( kogel-discus) en Mirch Vleeshouwer (verspringen en 100 m). Dit zijn allen athleten (es) die één of meerdere malen in de Nederlandse landenploeg opgesteld zijn geweest. Verder komt Zaanland met Willy Lust, het meisje dat een paar weken geleden tegen Frankrijk met een sprong van 5.59 m de tweede plaats bezette, en vorig jaar jeugdkampioene op ver springen en hordelopen was. Een bijzonder spannend duel kunnen we tegemoet zien tussen Willy Lust en Netty Bakker, het Doves-meisje dat op 16 Juli in Hengelo op de Nederlandse jeugdkampioenschappen, zowel op de 80 m als op verspringen tweede werd. Verder noemen we Kaijser en Bakker van Doves die het op verspringen en discuswerpen respectievelijk tegen v. d. Werff en Postma moeten opnemen, BEROEPEN Beroepen is bij de Ned. Herv. Kerk (vacature wijlen M. Verkerk) te Soest Ds. R. den Oudsten te Alkmaar. herenpoloshirts _i. Vrxvtp mouw ei* ^CTmouw en veter- f Xn wit jeans 7 95 In Khaki 68 jaar, vanaf 68 jaar, vaucu vanaf nvlon dameskousen. f 5^90 In alle modetinten Feestelijke ontvangst van Vierdaagse-wandelaars Vandaag lopen de deelnemers aan de Vierdaagse hun laatste etappe. Voorzover ons tot nu toe bekend is heeft geen van de Alkmaarse wande laars moeten opgeven en het is te ho pen dat ook de laatste dag geen moei lijkheden zal opleveren. De leden van de wandelsportvereniging „De Jeep" zullen Zaterdagmiddag om vijf uur hun leden, die aan de Vierdaagse deelna men, feestelijk ontvangen. De drum band van de padvinderij zal bij het station aanwezig zijn en voor de „tip pelaars" heeft men een rijtuig gere serveerd waarin zij, voorafgegaan door de drumband, een route door de stad zullen maken. Via de Spoorstraat, Tes- selsche Hek, Handelskade, Doelen kluft, Doelenstraat, Nieuwesloot, Van der Boschstraat en Langestraat zullen deelnemers en belangstellenden zich naar de lunchroom van de heer Koop man begeven. Hier zullen de nodige felicitaties in ontvangst genomen wor den en zonder twijfel zullen verschei dene speeches worden afgstoken. De leden van „De Kaaskoppen" en ,Het versleten zooltje" die naar Nij megen zijn geweest, zullen Zaterdag om 6 uur in Alkmaar arriveren. Ook deze wandelaars zullen met mu ziek worden ontvangen. Het is de be doeling dat men hen in café ..Tom" feestelijk zal ontvangen. Via Stations weg, Scharloo, Geestersingel, Zeven huizen, Langestraat, Houttil en Waas plein zal men in optocht door de stad trekken. GESLAAGD. Voor het Basisexamen van de Neder landse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Graven- hage slaagden mevr. H. Wiese-Hotten- ga, Mej. Cornelia C. G. Kempen, mej. Nelly Klerk en de heer Joh. Wolzak allen te Alkmaar. Voorts slaagde voor dit examen mej. Catharina Wit te Ber gen N.H. Dienstplicht' Lichting 1951 De Burgemeester der gemeente Alk maar maakt hiermede bekend, dat alle oproepingen voor de keuring van de lichting 1951 zijn verzonden. De in 1931 geboren mannelijke per sonen, die de Nederlandse nationaliteit bezitten en in één der Nederlandse be. volkingsregisters zijn opgenomen of daarin opgenomen hadden moeten worden, en de oproeping voor de keu ring dan wel een bericht van niet-in- schrijving nog niet hebben ontvangen, dienen zich vóór 1 September 1950 als nog voor inschrijving voor de dienst plicht ter gemeentesecretarie, afd. mi litaire zaken, te melden. Zij, van wie zal blijken, dat inschrij ving alsnog moet plaats hebben, zullen worden gekeurd tijdens de zitting voor de keuring van de lichting 1952. Handeltje in altaarkleden Gedachtig aan „Het zoekt en gij zult vinden" is de Alkmaarse politie er thans in geslaagd, na ijverig speuren, de daders op te sporen, aan te houden en voor te geleiden van de diefstal in de St. Jozefkerk, gepleegd op 13 Mei 1947. Zoals wel even weer vermeld mag worden is daar toen een altaar kleed gestolen. De ene dader was een 26-jarig vrouwspersoon en de tweede een 27-jarige man, die zich alom in den lande gespecialiseerd had in het verhandelen van altaarkleden welke op onrechtmatige wijze waren verkre gen. Beide bloemen der natie zijn te Arnhem ingesloten. R.K. Middenstandsexamens Geslaagd zijn op 25 Juli de volgende condidaten: P. Dunnebier Assendelft, G. Dil, F. J. Deilen en P. J. Buur uit Akersloot,G. J. Fransen, A. F. Eskens, A. N. Engel, J. F. M. Endel, C. Dries- sen, A. D. Christofoli, L. C. Buren, J. Buissink, D. B. N. Bruin, Th. N. Brou wer uit Alkmaar, P. N. M. Fontijn, J. L. M. Dijkman, F. J. M. Dicker, J. A. C. M. Deken, M. F. Brouwer, W. Th. J. Bergkamp, H. J. Boon uit Amster dam, P. H. J. Cooken uit Badhoeve dorp, F. J. Feyen Bergen, J. Bouwens Broek op Langedijk, F. J. Feyen, H. C. van Etten, A. M. van Etten, R. J. A. du Crocq P. M. Cabret uit Beverwijk, T. Eggers, N. A. A. van Diepen uit Beemster, J. Castricum, A. M. J. Cas- tricum uit Castricum, J. M. Bult uit Egmond, J. H. van Engelen, J. Droog, J. B. Caselage, M. B. Th. Bus, J. Boon uit Haarlem, A. J. Brouwer uit Haar lemmermeer, J. N. A. van der Eng uit Heiloo en C. Denneman, J. M. Borst, A. Buys, P. Burgering, M. Broek, even eens uit Heiloo, H. P. J. Fratels, A. v. Duivenvoorde, P. J. Castricum, P. Cas tricum, G. M. Bruins, A. J. Bruins uit Heemskerk, L. N. Commandeur Heer- hugowaard, W. Doppenberg, G. Dop- penberg uit Julianadorp, J. Boots uit Den Helder, J. J. Butter en G. C. Frerks uit Limmen, F. A. Eckhardt, Koog aan de Zaan, Th. M. Bruin, Nrd.- Echarwoude, E. G. D. Engel, Obdam, K. Buys, S. Edel te Oostzaan, J. Th. W. Duin Oudorp (N.H.), J. van Buren, Schagen, W. J. J. Brantjes Velsen, Th. van Duin, KI. Dissel, J. Dissel War- menhuizen, A. Fijma, J. Butter, S. M. Brantjes, C. Brantjes Wormer, H. Dijk stra, Wieringerwerf, A. A. Delis, Wog- meer, J. J. Freyer, G. Elswijk, F. A. Th. van Ditshuizen, C. Dekker, D. Bos man uit Zaandam, D. Frankenmolen Bakker Zaandijk, alsmede M. v. Dijk huizen St. Pancras en S. A. Duynker uit Hippolytushoef. Voor het gister gehouden R.K. Middenstands examen zijn geslaagd: C. J. Kapicin, A. J. Kaptein, H. A. Hulskamp, J. Jonker, G. S. Jong, F. Helderman, J. J. de Groot en W. M. P. Groentjes te Alkmaar; A. M. Keijsper, J. G. Hollenberg en P. de Groot te Akersloot; R. J. Th. Jansen, C. J. D. Kiebert, A. J. J. Kenkel, D. J. do Groot en E. W. van Groe- nestein, Amsterdam; W. de Jong, A. Hooger- bruggen en Abr. Hoogerbrugge, Assendelft; A. Hopman en F. Jimmink, Bergen; F. A. van Kempen en P. J. H. Hoogeveen, Beverwijk; M. Kansen, Broek op Langendijk; M. G. Kalf, Burgerbrug; L. Kaandorp, C. M. Juffermans, F. P. Glorie en C. M. Glorie, Castricum; J. S. W. Kieft, P. Groot en J. D. Gootjes, Heer- hugowaard; A. A. Klein en C. M. Kaandorp, Heiloo; M. van Horik en C. Goes, Den Helder; P. Hart, Hoorn; M. E. Hoogewerf, Hensbroek; M. Grim en L. Jansen, Hippolytushoef; W. Groot en C. B. D. de Goede, Engmond; E. Huisman, P. Groot en N. A. Groenland, Heems kerk; C. Hollander, Limmen; W. A. P. van Gerven, Krommenie; P. A. van Halderen, Koog aan de Zaan; A. J. Groot, Beemster; C. van den Heerik, Noordscharwoude; J. J. Jonker, Landsmeer; Y. Klos, Oudkarspel; A. C. Kap tein, N. Hooyberg en W. P. de Haan, De Rijp; C. J. Kaandorp, Schermer (gem. Akersloot); M. J. van der Hulst, Schermer (post Stompe- toren); J. C. Jongerling, Schoorl; Th. J. Hoo- genboch, Texel; J. Goedhart, Uitgeest; C. J. Jansen, IJmuiden; S. M. Jaspers, Waarland; F. Kee, Wormerveer; A. Gravesteijn, Wormer; W. Harrewijnen, Westzaan; G. Halfweg, Wes- terland; D. J. Huizinga, Wieringen; A. J. M. Immink, L. J. F. Klitsie, D. J. Kesselaar, Th. Kersemaker, mevr. M. G. Hoogenveen—Van Vliet, L. G. Th. F. Holtkamp, A. van der Holst, W. Hogeveen en J. de Graaff, Zaandam. In Brussel rijden nog slechts enkele trams Hedenochtend reden te Brussel slecht» enkele trams. Uit vele remises is geen enkele tram vertrokken, daar het per soneel in staking is gegaan. Er zijn vele voetgangers op de been en de en kele trams, die rijden worden letter lijk bestormd. De buurtspoorwegen van Brussel en omstreken rijden echter nog normaal. Van de zijde der Belgische spoorwe gen wordt verklaard, dat de tremen tot nogtoe in Brussel normaal aan kwamen en vertrokken, met uitzonde ring van die der lijn BrusselCharle roi, waarop het verkeer stop staat. Dierenbescherming Donderdag is op de Laat aangere den een licht bruin ruwharig smous- hondje met staande oren, teef. Ter beschikking is een mooie jonge bouvier. Alleen zij die zorg aan het dier willen besteden komen in aanmerking. Te Egmond zwerft al enige dagen een ruwharige licht bruine terrier. Zwervend is op het Zeglis aange troffen een jong zwart krulhondje. Kentekenen zijn: reu, 3 maanden oud, halsbandje om waaraan bevestigd een riempje. Adres inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. MULO-examens Voor het Mulo-examen, gisteren te I Alkmaar gehouden zijn geslaagd de volgende candidaten voor het diploma A: J. L. van Rosmalen, Anna Paulow- na; C. A. Pieters, Den Helder; W. J. V. d. Heuvel, R. P. Putters uit Den Helder; A. Schaafsma, Wieringen; K Koetsier en M. Keyser uit Den Burg; M. C. Keyser, Eierland; G. C. M. Keyser, Den Burg; C. D. Smit en K, P. Pala uit Den Helder; G. C. Hollan der, Anna Paulowna; N. G. Veelders, Hoorn; K. de Reus, Grosthuizen; R. W. J. Zwarekant, Westwoud; J. F. Bos, Medemblik; M. Rozemuller, Bakkum; M. de Haan en A. J. Dam en N. A, Poppen uit Hippolytushoeve; G. J. Ver burg en P. A. de Vos uit Bergen. Zes candidaten werden afgewezen. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 28 Juli. - 79.000 kg aardappelen: eerstelingen 8,60—11,30, grove 9,30—10,20, drielingen 4,20—5,40» kleine 3,60, rode eerstelingen 11,10—12,30, eigenheimer» 9,50—11,60, blauwe eigenheirriers 10.60—12, bevelanders 9 en bintjes 8,40; 700 kg sla- bonen 20—22; 1400 kg bieten: A 6.50 en B 4; 700 kg zilvernep 29; zilverdrielingen 12; 29.000 kg witte kool 3; 11.000 kg rode kool 4,50-5,50; 600 stuks bloemkool 10-21. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 28 Juli. 50.000 kg aardappelent eerstelin gen 9,60—11,50, blauwe eigenheimers 9,20— 10,90, rode schotten 9,80—10,50, grove 7,70— 10,50, drielingen 4,20—6,40 en kleine 3,50; 1100 kg slabonen 15—18; 60.000 kg gele kool 5,50; 75.000 kg rode kool 5,50; 20.000 ït witte kool 3; 50 stuks bloemkool 27. WARMENHUIZEN, 28 Juli. - 47.400 kg aardappelen: Schotse muizen 10.40—11,20, grove 9,20—9,80, drielingen 6,20—7,50, eigen heimers 10.40—12 en doré 9,70—10,20; 7500 kg witt^ kool 3; 10.000 kg rode kool 5.50j 125 kg slabonen 17—22. t Burgerlijke Stand Geboren: Agnes G., d. van G. Sant en A. de Gr.oot. Johanna M. L., d. van P. Schipper en M Rood. Pieter, z. van W. Greve en J. W. Reen. Ondertrouwd: Hendrik T. Stephan en Trijntje Leguit. Jacobus van Haneghem en Elizabeth G. de Nijs. Wilhelmus G. A. Geel en Nancy Degenaar Getrouwd; Antonius J. Weimar en Aal tje van den Hof. Kees Jonker uit Wognum en Nico Bakker uit Heiloo, respectievelijk 19 en 20 jaar oud, hadden het plan opge vat per racefiets een tocht te maken met als einddoel Rome. Zij lieten het niet bij plannen alleen, want op 3 Juni startten zij met goede moed en als enige bagage een kleine rugzak. Daar zij on derdak zouden vragen bij boeren was besloten slechts f100.mee te nemen. De tocht ging eerst door Belgie en via de Ardennnen en Luxemburg langs de Rijn naar Bazel. In Zwitserland genoten de knapen buitengewoon van het na tuurschoon, maar de bergen bleken lang niet voor de poes. In Lausanne aangekomen werd besloten de Simplon- pas over te trekken. Bij Brieg begon een geweldige klimpartij over de 2000 meter hoge pas, die juist enkele weken sneeuwvrij was. De afdaling aan de Italiaanse kant ging vrij vlot, zelfs zo, dat Kees een douanepost gepasseerd was voordat hij er erg in had. Bij de politie DIJ de grens werden overigens geen moeilijkheden ondervonden en langs het prachtige Lago Maggiore bereikten de jongens Milaan. Het viel niet mee hier goedkoop onderdak te vinden, zo dat ze op het politiebureau belandden. De fietsen mochten binnen staan maar Kees en Nico moesten buiten slapen, wat ze dan ook prompt deden. Na Bo logna maakten zij kennis met de Apen- nijen, zodat het weer berg op berg af ging. In de nabijheid van Rome be sloten onze jongens zich van top tot teen te wassen en de kleren een goede beurt te geven. Dit was wel nodig, want het waswater werd inktzwart. Op 27 Juni arriveerden zij in Rome. Hier hebben zij het geluk gehad een gezel schap Hollanders met een autobus uit Enidhoven lan te treffen, dat ze een prachtige tip gaf. Er was n.l. een adres, waar men gra tis kaarten kon krijgen voor vier da gen eten, slapen en trammen. Zo was het mogelijk de hele stad te bekijken en zagen ze o.a. het Colosseum en de St. Pieterskerk. De laatste werd bezich tigd o.l.v. een Hollandse kapelaan. Zij bevonden zich temidden van de tien duizenden pelgrims, wie de Paus zijn zegen gaf. Pech óp de thuisreis QP de terugreis fotografeerden Kees en Nico de scheve toren van Pisa en reden langs de prachtige Rivièra en langs Avignon en Lyon naar Parijs. Vijftien Juli werd een ongeluksdag voor onze peddelaars. In een dorpje bij de Frans-Belgische grens werd overnacht in een grote schuur met strobalen, ter wijl de fietsen bij een particulier wa ren ondergebracht. In dezelfde schuur sliepen ook nog drie zwervers, waar van er een 's morgens in alle vroegte de fietsen ophaalde, de beste uitzocht en spoorloos verdween. Kees was zijn prachtige karretje kwijt. En hoewel de politie er bijgehaald werd, die alles noteerde, en hoewel de jongens vier da gen wachtten, leverde het onderzoek niets op. Gedeeltelijk lopend op schoe nen, die vrijwel op waren, gedeeltelijk liftend en zo nu en dan een stukje met de trein reizend bereikten de jongens na zeven wexen onderweg te zijn ge weest, de ouderlijke woning. Op dezs tocht die ruim vijfduizend kilometer lang was, hebben zij elk zes banden nodig gehad. Wel vermoeid, maar toch monter en boordevol indrukken kwa men zij thuis. Nico Bakker was op dezs tocht maar liefst 22 pond afgevallen, Het gewicht van Kees Jonker was vrij wel gelijk gebleven. „Volgend jaar trek ken wij er vast weer op uit", was het laatste wat zij zeiden, toen wjj afscheid van hen namen. De grote agenda, welk bevatte vele hamerstukkei de heer Broersma (CPN) stellen inzake de toewijzij inzake de exploitatie van stelden voor deze interpi zaken dan niet naar behi met dit voorstel niet vere zitting te behandelen om interpelleren- Bijna twee i over deze kwesties gespro opengesteld, het middei wij slechts dat de heer Bi Bij de mededelingen well ter dr. W. Huygens deed, zeer verheugend feit aank had namelijk van Ged. Stat ging gekregen, weliswaar n< telijk, dat dit college het Minister van Verkeer en V zake het lot van de Berger houden totdat het rapport meentebestuur van Bergen gebracht. De burgemeester uit te mogen concluderen, ten ln deze kwestie achter bestuur van Bergen staan. De sluiting van de danc Rustende Jager ls een ondei Ie danslustigen ter harte ls ook de raad heeft zich hi gehouden en deed dat giste Er was namelijk een brief men van de Vereniging tei van het Vreemdelingenver verzocht werd de vermakel tlng voor „De Rustende Ja lagen. De heer Broersma m vermakelijkheidsbelasting zó dat hij zich afvroeg waar d de exploitanten vandaan moe Mr. S. D. Sluis (A.R.) m de geste van de directie var de Jager" minder fraai was over met B. en "W. onderhar ren gevoerd. De burgemeester zei o.m.: niets anders gedaan dan de welke ons van hoger hand uitvoeren. Voor zover het ir gen lag dispensatie aan de „De Rustende Jager" te g wij dat gedaan. Vijftig pro belasting welke door de dit zou moeten worden hebbe; gescholden." De burgemee hier nog aan toe, dat de and< waar in Bergen wordt geda enige klacht hebben laten ho de daarom voor het verzoe nisgeving aan te nemen, te van de verordehing toch ni voor Zondag 30 J ALKMAAR. Grote Kerk, Avondmaal) ds. Den Oudste Wesseldjjk; 7 uur Jeugddie dagavond half 8 oecumeni: wijding. - Kapelkerk 10 u boom. Rem. geref. gem„ Heering van Den Haag. (Oudegracht) 10.15 uur ds uit Delft. Doopsgezinde uur ds. Keuning van De Rij kerk, 10 uur ds. Grave va ten; 5 uur ds. Everaars vai Baptisten gem., (in N. uur de heer Van Rekum v dam. Oud-kath. kérk gee: Herst. Ap. gem., Toussaints 10 en 4 uur en Donderdaga dienst. Ned. Chr. Gem.sc 4 openluchtsamenkomst in Do. geen samenkomst. Heils (William Booth) Limr 10 uur heiligingsdienst; 7 luchtprediking; 8 uur openb v. envoy v. Lier; Do. 8 uur Hartjes. Ned. Leger des 1 steeg, 10 uur heiligingsdie Zondagsschool; 8 uur ve menkomst; Wo, 8 uur wij o.l v. vaandrig Kuipers. Jezus Christus van de he laatste dagen (in Valks 1 half elf Zondagsschool; 5 dienstbijeenkomst. Verbi waarheid, Brouwerstraat 3 ds. Ruys. AKERSLOOT, 10 uur ds. BERGEN, Ruïnekerk, ha Piug van Egmond. Ger< uur, half elf en half vijf, ds. Berlikum. Verbreiding oeid. half acht ds. Ruys. BERGEN AAN ZEE, 10.1 Zeydner van Rotterdam Git. BROEK OP LANGENDE kerk, 10 en 5 uur ds. Donner. gezinde kerk, 10 uur da. Scl DIRKSHORN, herv. kerk, i Geref. kerk, half 10 en Oomkes van Appingedam. EGMOND AAN ZEE, hen uur ds. Roobol. Geref. ke half elf en half vijf ds. Harl Den Helder. Oud-kath. ke 8 en 10 uur en nam. 7 uur, GROET. 10 uur ds. v. d. H Leeuwarden. HEILOO, herv. gem., 10.( Bloemhoff Evangelisatie 10.15 uur ds. Wesseldijk van Geref. kerk (in evangge de Kerklaan). half 9 ds Eve Lunteren; 4 uur ds. Grave schoten. HEERHUGOWAARD, Ger half 10 en half 3 cand. Voller Amsterdam. HENSBROEK, half elf de tersen van Schellinkhout. KOEDIJK, 10 uur de heer LIMMEN. 10 uur ds Teriet NOORD SCHARWOUDE. G 10 uur dr. Harrenstein van A (bevestiging cand. Ve'gter); 7 i de ds. Vegter. OUDORP. half 10 ds. Bloe SCHERMERHORN, herv. Uur ds. Van Dijk. Geref kei en half drie dr. De Wolf va end (Texel) SINT-PANCRAS Geref ker uur ds. Middelkoop. URSEM, 9 uur, de heer Piet Schellinkhout. VEENHUIZEN, 10 uur ds 1 WARMENHUIZEN, geen di< K

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2