LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving Jazz-festival en kaasmarktspel (bij kunstlicht) in de avonduren AGENDA ry Elisabeth Weyand: een talent WAT DE THEATERS BRENGEN Maliks terugkeer: goed teken Acht nieuw Kapel Bijna 20.000bezoekers Snip en Snap in Copacabana (Carré) DE ALKMAARSE WASSER» Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom CINEMA AMERICAIN: VICTORIA THEATER: HARMONIE THEATER: Het meisje van 't Stille Strand Wat onze voorouders schreven: Oudkarspel Ds J. Schmidt' gaat heen Ere-perming en ger, medaille inges Te koop het Hui Net Kosthuis Gevraagd: Gemeub. HUISJI ZATERDAG 29 JULI 19S0 Grootse attracties op .Van de Wadden tot het IJ' Het verblijf op de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" te Alk maar wordt de komende dagen voor de bezoekers zo interessant mogelijk gemaakt. Als extra attracties staan op het programma een groot Jazz-festival op Donderdag 10 Augustus des avonds om acht uur en een opvoering van het succesvolle Kaasmarktspel aanstaande Maandagavond om half tien. Gistermiddag passeerde als 15.000ste bezoeker de glorieuze toegangspoort mevrouw Van der Meulen, Veeteelt straat (Betondorp), Amsterdam. Haar werd een fles likeur aangeboden, ge schonken door de heer N. D. Teunis- sen, café-restaurant Schuyt te Alkmaar. Op veelvuldig verzoek wordt Maan dagavond het Kaasmarktspel in de avonduren opgevoerd. Dit overdag reeds zo geprezen schouwspel zal dan bij kunstlicht plaats vinden, hetgeen een sprookjesachtig effect teweeg zal brengen. Belangstelling hiervoor bestaat reeds. Nu reeds bestelde een Alk- maarse vereniging veertig plaatsen. Gistermiddag is het Kaasmarktspel twee keer opgevoerd; om twee uur ten aanschouwe van duizenden bezoe kers. Ook om vier uur was de belang stelling groot. Onder de talrijke buitenlanders, die gisteren na een bezoek aan de Kaas markt de tentoonstelling „aandeden" bevond zich een groep Deense zuivel- exporteurs, De Oostenrijkse dansgroep „Tirolia", zeven afgevaardigden van het Leger des Heils uit India en een gezelschap Zwitsers uit Bazel behoor den voorts tot de opgemerkte buiten landse gasten. Het gehele college van B. en W. uit Den Helder, vele burgemeesters uit Noord-Holland en groepen bezoekers uit de Zaanstreek, aangevoerd door drie touringcars maakten hun rond gang „tussen de Wadden en het IJ". Op de parkeerterreinen stonden voorts auto's gekenmerkt door de let ters B. M. en E., respectievelijk uit Friesland, Gelderland en Overijsel. Modern muziek-festqn. Een verrassende attractie voor de jeugd in het bijzonder is ongetwijfeld de organisatie van een Jazz-festival in het tentoonstellings-restaurant. De Zaanse Jazz-Societeit verzorgt Donderdag 10 Augustus een moderne muziekavond op het gebied van jazz, swing en dixieland. Beurtelings zullen verschillende or kesten optreden in een om-en-om pro gramma, waarbij tijdens de gehele speeltijd gelegenheid tot dansen wordt gegeven. Met een vijftal amateur-dansorkes- ten wordt onderhandeld. Het ligt in de bedoeling het uit 17 personen bestaande Zaanse dansorkest The Caledonians, eerste prijswinnaar van het onlangs en laatste gehouden internationaal Jazz-festival voor ama teur-orkesten In Bellevue te Amster dam uit te nodigen het grootste aan deel van dit jazz-evenement bij uit stek een mooiere omgeving is niet denkbaar op zich te nemen. Verder zullen vermoedelijk aan het programma medewerken Tine Hoorns Zaans Rhythme Quintet, een beschaafd orkest met zang, rhytmische begelei ding met op de achtergrond goed uit gevoerde clarinet-soli. The River Boot Jazzmen brengen dixieland-muziek ten gehore. Ter afwisseling treedt het ra dio-orkest De Ricardo s op. De diverse paviljoens hadden gister weer een druk bezoek en de standhou ders maakten over het algemeen goede zaken. Nu de expositie meer en meer gecompleteerd wordt, blijkt wel hoezeer zij aan aller verwachtingen voldoet. De wondertuin trekt tegen een klein extra entree nog zeer vele bezoekers, die dan automatisch toegang krijgen tót de grote bioscoopzaal waar de gehele dag films worden gedraaid waarin de schoonheid en de culturele en econo mische betekenis van dit gewest zo duidelijk tot uiting gebracht worden. De telex van de Verenigde Noordhol landse Dagbladen is een zeer grote at tractie, niet alleen omdat men hier niet bij een „dode" stand staat, maar boven dien omdat zij in direct contact staat met de buitenwereld en de bezoekers de laatste nieuwstijdingen uit binnen- en buitenland op de lange papierrollen zien verschijnen. Elke primeur, welke de Nederlandse dagbladen bereikt ligt hier als t' ware voor het publiek ter kennisneming op hetzelfde ogenblik, dat zij de verschillende redactiebureaux in ons land bereikt. Het snelbuffet waar men goed, vlug en goedkoop bediend wordt trejrt al thans overdag nog niet vele bezoe kers. In de avonduren is het strijkje van het restaurant altijd nog de grote attractie voornamelijk omdat hferbij een dansje gemaakt kan worden waar aan vacantiegangers uit Alkmaar en brede omgeving blijkbaar genoeg be hoefte hebben. De opkomst van de film ligt al weer vele jaren achter ons en als we nu zien hoe film en toneel elk een eigen pu bliek bereiken kunnen we ons nog nau welijks voorstellen hoe men vroeger in de film een concurrent voor het toneel heeft kunnen zien. Men verklaart dit dikwijls door de film als een goedkoop massavermaak „af te doen", Maar men miskent dan toch een van de belang rijkste eigenschappen van het theater die de film nooit heeft kunnen ver krijgen en ook wel nooit zal krijgen, alle pogingen tot stereoscopische weer gave ten spijt. Het best wordt dit wel aangetoond door het succes dat de re vue (ook de Hollandse) nog steeds be haalt. Geen mens beweren dat wij hier in een revue aan de perfectie van de Goldwyn Girls kunnen tippen, laat staan een Betty Grable evenaren; en toch bewijst, om een voorbeeld te noe men, Snip en Snap's revue, haar levens vatbaarheid. Het feit dat wij Snip en Snap veel gerieflijker voor de radio in onze huiskamer kunnen horen heeft hier nooit iets aan kunnen afdoen, zelfs niet het feit dat we door een draai aan de knop van ze verlost kunnen wor den. Het was gisteravond dan ook aardig vol in het grote Carré in Amsterdam, waar René Sleeswijk voor de eerste maal de nieuwe Snip en Snap-re"ue, Copacabana, kwam presenteren. De pre mière had (voor directeur Wunnink tenminste, die hier een gelegenheid zag om met een extra royale bloemenhulde aan te komen) een bijzonder tintje om dat de „dames" nu samen 30 (17+13) jaar aan het toneel zijn. Het was jam mer dat dit niet tot uiting kwam in het resultaat van hun zwoegen, we hebben de prestaties van de aanvallige „dames" in het verleden wel eens méér kunnen waarderen en tevens het gehalte van sommige „moppen". Toch kan men zich, mede door Hetty Berger wel amu seren. Aardig was het quartet „The four rhythme aces" een vocaal-instru mentaal quartet dat wel wat van sh-ow afweet. Het dansen van de „girls" was dit keer veel beter dan bij de vorige re vue's en al zullen de Ziegfield Girls het wel beter kunnen, we hebben er met genoegen naar zitten kijken ook al door de kleurige costuums die ons toch weer In de zomer deden geloven. Het solo danspaar Ida Hajos en Surany voldeed zeer, al moest, (misschien niet hun schuld) Harry Lime weer eens op de proppen komen. Concert mannenkoor „Orpheus" Het op 22 Juni 1906 in deze gemeen te opgerichte mannenkoor „Orpheus" zal, ten bate van de t. b. c.-bestrijding, op Dinsdag 1 Augustus een kerkcon- cert geven onder leiding van zijn di recteur de heer Joep Schreurs uit Am sterdam. Het koor, dat ruim honderd leden telt, brengt dan een uitgebreid pro gramma ten gehore o.a. het zeer moei lijke werk Odpocin si, een koorwerk van Leos Janacek en als laatste num mers de Negro-song Nobody knows, voor mannenkoor bewerkt door de di recteur en de Negro song Steal away, bewerkt door Jac. Kort. Het is te verwachten, dat dit con cert grote belangstelling zal trekken De Alkmaarse t. b. c.-bestrijding zal er wel bij varen. De prijzen zijn zoda nig gesteld, dat het voor niemand een beletsel behoeft te zijn op deze van kunstzin getuigende wijze het goede doel te steunen. Vooraf genomen kaarten worden voor f 0.78 beschikbaar gesteld ('s avonds aan de kerk f 1) en scho lieren betalen slechts 50 cent. Nu gebleken is, dat scholieren de RHBS en de Rijkskweekschool eveneens in staat zijn een zeer ver dienstelijk kerkconcert te organiseren, zal het aan belangstelling van de jeugd voor andere ernstige arbeid zeker niet ontbreken. Bedrijfs- en Zomeravond- voetbal De standen in de drie afdelingen van de Alkmaarse Bedrij fs voetbalcompetitie zijn per 28 Juli 1950 als volgt: Afdeling A Ringers I 8 5 2 1 11—4 12 Reiniging 8 4 2 2 13—8 10 Hooge Huys 9 2 6 1 11—6 10 SOVA 7 3 3 1 12—5 9 Povay I 8 2 5 1 10—6 9 Lichtbedrijven 9 4 1 4 17—15 9 Chevroletboys 7 3 2 2 13—9 8 Telefonia 8 2 3 3 6—8 7 Postiljon 9 2 3 4 11—19 7 Alkm. Cour 9 2 1 6 10—20 Slagers 8 1 2 5 7—21 4 Afdeling B Stoel 8 4 3 1 14—9 11 BBC I 8 5 0 3 24^—12 10 Hulskampboys 7 4 1 2 20—11 9 Conljn 6 3 2 1 13—11 8 APSV II 7 3 2 2 9- 8 8 Krom 9 3 2 4 12—16 6 VIVO-Boys 6 2 3 1 17—15 7 Melkboeren 8 2 2 4 15—19 6 Nagengast 6 1 2 3 7—16 4 Perzifo 7 0 1 6 9—23 1 Afdeling C Notenkrakers 9 8 0 1 25—9 16 Centra 8 7 0 1 24—7 i4 Black-Boys 8 6 1 1 16—5 13 Rhodesia 8 6 0 2 20—9 12 POA 7 2 2 3 12—12 6 BBC II 8 2 2 4 14—17 6 Fordboys 8 2 2 4 15—19 6 Ringers II 8 1 2 5 11—17 4 Povay II 8 0 1 7 5—31 1 Lastinaboys 6 0 0 6 5—21 0 (Ontleend aan onza Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Het meisje van 't stille strand (alle leeft.) Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De weg is lang (14 jaar) Cinema Ameri- cain, 7 en 9.30 uur: Captain Joy, Schip per naast God (tot 14 jaar o.g.). Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1212 uur. Kaasmarktspel 3.30 uur. Muziektent in tentoonstellingstuin: 8 uur: Concert Soli Deo Gloria. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag: aanvang der voorstelingen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Baron Kneut. Tentoonstelling „Van de Wadden tot uur en 9.30 uur. Muziektent in tentoonstellingstuin: 8 uur: Concert Harmonie St. Caecilia. MAANDAG Bioscopen als Zondag; aanvang der voorstellingen om 8 uur. Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1212 uur. Kaasmarktspel 3.30 en 9.30 uur. Muziektent in tentoonstellingstuin: 8 uur: Concert Post-Harmonie ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 30 Juli zijn beschikbaar de doktoren Pot, Kennemerstraatweg 65, (telef 3117) en Jb. Maats, Steynstraat 1 (telef. 2387). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Zondag 30 Juli zal de apotheek van de heer Hartong van Ark in de Lange- straat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. 2IJ0E-ZACMT WASWATER! WESTERWEG bij de v, d. Woudestraat Uitreiking onderscheidingen In de raadszaal werden gisteren door de burgemeester namens de minister van Oorlog twee Oorlogsherinnerings kruizen en acht eretekenen voor Orde en Vrede uitgereikt aan ingezetenen van de stad Alkmaar. De burgemees ter wees er op, dat de overheid nooit te vergeefs een beroep op het volk ge daan had, als het vaderland in gevaar was. Ook in Mei 1940 was het een grote geruststelling voor de verantwoordelij ke personen te weten dat de bevolking achter hen stond. In de moeilijkste uren hebben onze jongens aan het front voor ons de kastanjes uit het vuur ge haald. Na de bevrijding van ons eigen land zuchtten de overzeese rijksdelen nog onder het juk van de Japanse bezetter. Om ook daar orde en vrede te bren gen stelden zich velen beschikbaar. Dit is niet begrepen, het minst nog door hen wie de orde en vrede gebracht moest worden. Dit is tragisch. „De dank voor de hoge plicht, die gij daar ver richt hebt, is juist, aldus spreker. De burgemeester wenste allen nog een behouden thuiskomst. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de onder scheidingen. Het Oorlogsherinneringskruis kregen de heren H. B. Lenghaus en H. Stroom- bergen. Het eretteken voor Orde en Vrede kregen: A. de Boer (zonder gesp) J. Braak, H. J. van Dam. mej. M. F. Deurloo (zonder gesp), J. T. Do- minicus, A. J. G. Goes, C. J. Kapteijn, P. K. Kootker. GESLAAGD. Voor het in Juni gehouden practijk- examen boekhouden :V aagde onze stadgenoot de heer H. de Leeuw. Onze stadgenote, mej. M. E. van der Laan, slaagde Vrijdag voor het exa men steno Engels. Onze stadgenote, mej. A. A. Chris- tiaanse, slaagde Vrijdag voor het exa men steno Frans (100) en steno Duits (100). Huisconcert bij Jac. en Gé Koeman Enige maanden geleden gaf de jonge Bergense zangeres Elisabeth Weyand een concert in de Ruïnekerk. Door ge. brek aan publiciteit en andere oorza ken was dat concert zeer matig be zocht. En dat was niet alleen jammer voor Elisabeth Weyand, maar ook voor hen, die zich de gelegenheid hebben laten ontnemen kennis te nemen van een even artistiek als opvallend de buut. Gisteravond zong Elisabeth Weyand opnieuw in Bergen: ditmaal ten huize van het schilders-echtpaar Jac. en Gé Koeman, hetwelk uiteraard geen con certzaal bezit, maar overigens alle hoe danigheden voor het scheppen van een sfeer, die men niet anders dan vrucht baar en stimulerend kan noemen voor een kunstzinnige manifestatie. Hetgeen dit concert geworden is. En dan in het bijzonder door de wijze waarop Elisabeth Weyand Furcell en Duparc zong. Men kan er niet mee vol staan vast te stellen dat zij een aange naam en gemakkelijk aansprekend ge luid heeft. Deze stem is veel méér: zij is de vertolkster van een gehele reeks psychische hoedanigheden, waarvan vocale zuiverheid, ontroering en intel. ligentie er slechts enkele zijn. Men zal dat „I attempt from love's sickness to fly" van Purcell en Duparc's „Chan son triste" niet meer vergeten. Wie zó zingt zal blijven zingen. Omdat een ta lent niet zwijgen kan. En wat voor Purcell en Duparc gold, gold gedeelte lijk voor Handel, Pergolese, Schuman, Wolff en Fauré. Het auditorium dat het grote ver trek vulde luisterde met grote aan dacht. En zo jong, zuiver en lentelijk was die stem, dat men zich zou kun nen voorstellen dat de goudvissen en sluierstaarten, in het ingebouwd bassin, meeluisterden. Met hun oor tegen het glas....! In de loop van Augustus zal Elisa beth Weyand opnieuw zingen. Weder om in de Ruinekerk te Bergen. Hier aan behoeft verder niets te worden toegevoegd. De zangeres werd aan de piano be geleid door de Zaanse kunstenares Ti ne Verhoef, die een deel van haar va- cantie beschikbaar stelde voor het in studeren van dit programma. Een idea le begeleidster, die na afloop nog een enkele solo verzorgde. En tussen het publiek bleek méér artistiek talent aanwezig te zijn. Bouw Lemkes en Jeanne Vos, beiden uit Amsterdam, waren bereid eveneens na afloop van het zangrecital op te treden, evenals Wynand de Leur, de Bussumse ho boïst. En tenslotte zong de gastheer van die avond, Jac Koeman zelf. Zijn „Zwei Grenadiere" ontlokte een ovatie! Er is geen twijfel aan of dit eerste huisconcert zal worden gevolgd door een reeks soortgelijke uitvoeringen. Zo ooit een initiatief reden tot bijval had, dan dit! Twee jubilarissen Heden zijn er bij de N.V. v.h. W Hoogenstraaten en Co twee jubilaris sen. De eerste is de heer P. J. Kuij- mans, procuratiehouder, die 30 jaar in het bedrijf is, waarvan 25 jaar procu ratiehouder. De tweede is de heer D. Verzijden, die 25 jaar bijzondere procuratiehouder is. Beide jubilarissen zullen heden voor hun prestaties gehuldigd worden Wij komen daarop nader terug. Bioscoopexploitant legt zijn functie neer Naar wij vernemen heeft de heer W. Kessler, directeur van het Theater Ci nema Americain, met ingang van heden ontslag uit deze functie genomen. Wie zijn opvolger zal zijn is nog niet be kend, noch of de heer Kessler zich in een andere gemeente zal vestigen. Leraar naar Paramaribo De heer J. H. Stubenitsky leraar aan de Ambachtsschool alhier is benoemd tot directeur van de Ambachtschool in Paramaribo en zal op 18 Augustus met de Cottica naar Suriname ver trekken. 34. „Ja, zoals ik jullie al zei", ver volgt de brigadier, „is Frederik de Wolf de enige rover, die op het ogenblik ons bos onveilig maakt. Maar ik heb nog nooit gehoord, dat hij op stofzuigers belust was. Nee, dit heerschap heeft 't vooral op kuikens en eieren voorzien. Heel Kippendorp is al sinds weken in rep en roer. Elke nacht worden er eieren en kuikens gestolen. Maar ach.... dat is niets voor jullie jongens. Gaan jullie maar gauw naar je mandje". En met deze woorden laat de brigadier hen uit. Nu Pim, Pam en Pom volgen maar al te graag de raad van de briga dier op. Ze zijn op van de slaap. „Mis schien dat we morgen toch wel eens naar Kippendorp konden gaan", roept Pim geeuwend, maar Pom en Pam ho ren hem al niet eens meer. Ze slapen! Middenstandsexamen Donderdag slaagden voor het Middenstands diploma de volgende candidaten: J. J. van der Meer, Aalsmeer; W. H. Mayer, F. G. Massingh, S. Th. Macrander, J. A. A. M. van der Maas, Th. A. J. Krag't, F. de Koning, F. H. Moens en J. L. M. Misana, Amsterdam; Th. Krom, Akersloot; P. Kreb, C. J. Koop- meiners, Th. M. van der Meer, J. P. Louter, J. A. Louter, J. M. Morsch en J. P. Ligthart, Alkmaar; H. C. de Leeuw, Assendelft; W. van der Kolk en A. van Leeuwen, Assendelft; J. C. Kroes, Badhoevedorp; P. Kuipers, J. H. Kollmer en W. Michels, Bergen; J. Marrees, Th. J. A. Koning en W. A. Koning, Beemster; J. Kroon en H. P. van der Lem, Beverwijk; H. A. de Mul. Den Burg, Texel; P. Mooy en B. F. J. Louman, Castricum; A. G. Mul en H. A. Koot, Bussum; F. J. Kuypers, Haarlem; J. Maas, Hippolytushoef; J. C. van Lieshout, A. C. Martens, H. Koper, P. C. Koper en M. S. Kramer, Heemskerk; A. P. J. van Lent, Heemstede; W. Kraakman, G. Kunst en N. R. Kuyper, Heiloo; P. C. Meskers, J. Molenaar en A. Molijn, Den Helder; J. Kuin, Hippo lytushoef; H. Moraal, G. N. Mul en R. C. Metsch, Koog aan de Zaan; C. Mous en P. W. Mooy, Limmen; G. Mienes, Noordschar- woude; C. M. A. Kuipers en J. G. Konijn, Obdam; J. Koopmans, Oude-Niedorp; KI. Meyn en E. H. Mulder, Oostzaan; J. C. Kops, Sant poort; J. Leek, J. Koeten en S. de Leeuw, Schoorl; J. S. Koelemey en J. Klijn, Uit geest; P. Koppes, Ursem; M. V. Köller, Vel- sen; G. Mink, Warmenhuizen; S. C. Kroon, Westzaaö; J. M. Meyer, Wormer; A. Kramer, P. G. van der Laan en G. Krijt, Wormerveer; KI. C. van Leeuwen, W. J. Kuiper, W. J. A. M. Meulenkamp, J. de Lange, H. van Lan- gelaar, N. Lagrouw en J. A. Wolfrkamp, Zaandam. Verder slaagden nog A. Louter te Schoorl; C. J. Luijten en F. A. M. Lubbers te Haar lem en F. B. J. Meerhoff te Zaandam. Gecombineerde blinden- collecte „De fakkels bijeen" is de zinspreuk van de Stichting Christelijke Blinden hulp. gevestigd te Amsterdam, Plan tage Middenlaan 64. Deze stichting vormt het gemeen schappelijk collecte-orgaan van ver schillende bekende grote instellingen op het gebied van blindenzorg. Het streven om het aantal collectes te beperken vindt een doeltreffende verwezenlijking in het optreden van deze stichting. Blinden zonder onderscheid van ge zindte of herkomst, vrouwen en man nen, jongelieden en kinderen zowel als volwassen, vinden liefdevolle en des kundige verzorging in de door haar vertegenwoordigde instellingen. Voor Alkmaar zal de collecte wor den gehouden van 31 Juli t.m. 5 Aug. a.s. Er is nog dringend behoefte aan collectanten en collectrices. Aanmel dingen worden gaarne ingewacht bij de dames R. van Bemmel, Nieuwlan- dersingel 18; N. Timmer, Lamoraal - straat 9; E. Klaasse Bos, Varnebroek 38 en J. Zaadnoordijk, Baansingel 2. Afloop aanbesteding Hedenochtend werd ten overstaan van de directeur van Openbare Werken aanbesteed het bouwrijp maken van terreinen, gelegen in de polder Overdie en Achtermeer tussen de Catsstraat en de Vondelstraat, met bijbehorende wer ken. Er waren slechts drie inschrijvers: Fa. Huiberts en Punt te Alkmaar 159.900; Aann. Mij „Kennemerland" N.V. te Heiloo 144.770; J. Twisk Jzn te Castricum 124.760. MULO-examens Gister zijn voor het Mulo-diploma de vol gende candidaten geslaagd; *R. C. Boon, Hoog woud; C. E. Dekker en J. Hoitinga, Winkel; T. J. Bosscher, Medemblik; A. Bot, Opperdoes; J. Jong'es, Twisk; C. Wormsbecher, Hoorn; M. N. Willig, Oosthuizen; E. Meereboer, O.- Niedorp; A. Nijholt, Winkel; C. J. Persijn, Nieuwe-Niedorp; E. Wiersma, Winkel; A. de Jong, Den Hoorn, Texel: T. A. Baijs, D. Bakker en A. C. Reii, Den Burg, Texel; A. van Doom, Alkmaar; W. Glas, Broek op Lan- gedijk; M. J. Hovenier Bergen (NH); D. Eduwaard, Schoorl; F. J. T. Pruim, Breed- zand (NH); C. M. Bekebrede en L. Schadee, Oosterend, Texel. Afgewezen werden vijf candidaten. Captain Joy, schipper naast God In de Cinema draait deze week een bijzonder aantrekkelijke film. Niet al leen aantrekkelijk omdat de geschiede nis, die er zich in afspeelt zo'n echt menselijke kant heeft, maar ook omdat ze prachtige, we zouden haast zeggen zeldzame opnamen geeft. Wat is er mooier dan een ouderwets zeilschip, zo'n driemaster met volle zeilen, die op de walvisvaart is, wat is er spannen der dan een jacht op de grote vis on een botsing met een ijsberg in de mist, die het schip zo'n knauw geeft dat het met man en muis zou zijn vergaan als daar de oude captain Joy niet geweest was, de man, die van geen wijken weet en als 't ware van zijn sterfbed op staat om het geliefde schip van de on dergang te redden. Prachtig zijn de op namen aan boord van zo'n ouderwetse zeiler en in dit milieu van ruwe zee- bónken speelt zich de strijd af van de oude schipper, die volkomen steunt op de practijk van alles wat hij in zijn leven aan zeemanschap heeft geleerd en de nieuwe stuurman, wiens schoolse wijsheid het zo nu én dan toch van de oude ervaring schijnt te winnen. Tus sen beide figuren in staat dè jongen, de kleinzoon van de oude schipper, die tevergeeft tracht deze en zijn vriend de nieuwe stuurman met elkaar te verzoenen. Lionel Barrymore geeft hier een prachtige creatie. Hij en Dean Stockwell met Richard Wildmark als derde, dragen deze film en maken haar, ondanks haar respectabele lengte tot een der interessantste, welke wij de laatste tijd zagen. De weg is lang Het hoofdnummer in dit theater brengt ditmaal een dramatisch werk, dat de droeve strijd der Joden in 194'' en later nog eens op bijzondere wijze in beeld brengt. Het leed der Poolse Joden wordt ditmaal in het bijzonder uigebeeld en wat vader, moeder eh zoon en het meisje dat met de zoon samen verder de strijd voert na de ont vluchting van de zoon en zijn dienstne ming bij de partisanen, in hun spel tot uitdrukking brengen, doet de toeschou wers in grote stilte tot het einde mee leven. Israël Becker als de zoon is uit stekend en de beide vrouwelijke hoofd figuren vonden in Eettina Moissi en Berta Lilwina een paar knappe ver tolksters. Inderdaad er is veel leed ge leden, maar de weg naar wederopleven is ermaar de weg is lang. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een wereldnieuws met o.a. mooie opnamen van de Tour de France, een boeiend Hollands Nieuws met o.a. een geslaagde reportage van de steenleg ging in Engeland van de Holl. kerk in Londen door Prinses Irene. Verder is Kinderparadijs een alleraardigste film, terwijl ook nog een tekenfilm vertoond wordt. Wat is er beter om in een zomerse vacantiestemming te komen dan een film, waarin een aantal Warner Bross schoonheden met veel bravour en in weinig textiel in zwembaden, dancings en zelfs in de rechtszaal duidelijk ma ken, waarom zij een contract bij War ner Bross hebben gekregen. Zo'n film is „Het meisje van 't stille strand", waarin bovendien Ronald Reagan en Eddie Bracken gezellige en vaak geesti ge rollen vervullen. Dat Virginia Mayo de schoonste aller schonen in dit film product is, zal niemand verwonderen. Hoogstens kan men zich verbazen over het feit, dat de producer haar de rol liet spelen van het manschuwe onder wijzeresje met het ideale figuur. Pre tenties heeft deze film overigens niet. Dat is ook niet de bedoeling. Het meisje van 't stille strand moet men alleen gaan zien als men behoefte heeft aan enkele uren luchtige ontspanning, waarop ook het gezellige voorprogram ma is gebaseerd. In de Alkmaarsche Courant van 29 Julij '1850 lezen wij de volgende bekendmaking. Bij gelegenheid van de algemene Tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welke dit jaar te Alkmaar van den 25sten tot en met den 29sten September aanstaande gehouden zal worden, zullen aldaar eenige Volksverma ken plaats hebben en onder dezen, op den 25sten September eene Harddraverij van Paarden qm een stuk gewerkt Zilver, ter waarde van f 300 tot dat einde door het Stedelijk Bestuur bestemd. De eigenaren van Paarden wor den uitgenoodigd aan deze Hard draverij ceel te nemen en hunnen Paarden op den gemelden dag des morgens om tien uur uiterlijk ter Secretarie dier Stad te doen aan geven. Alkmaar, den 19 Juli) 1850. Namens Burgemeester en Wethou ders der Stad Alkmaar, De Dieu Fontein Verschuir van Heilo. Secretaris. Ds. J. Schmidt, Ned. Herv. predikant tf Oudkarspel, heeft het beroep naar de kerk van de Ned. Herv. Prot. Bond te Zeist aan* genomen. (en chemisch)Uf FABRIEK: VOORMEER 3. rnumcn: vuvkpicck j, ALKMAAR. TEL. 3568 8 (K 2200). WINKEL. SCH0UTEHSTR. 24, ALKMAAR, N TEL. 4554. DEPOT; l,H H i BROEDER, BERGEN SN STATIONSSTRAAT 9. TELEFOON 2414 (K 2208) N (Van onze diplomatieke mede werker) Het door Moskou genomen besluit, om Malik weer aan de zittingen van de Veiligheidsraad te laten deelnemen, i wijst er op, dat het Kremlin geen to-1 tale oorlog wil. Het heeft nu zo lang zamerhand ontdekt, dat zijn boycot van de raad slechts nadelen oplevert. Was Malik op de gedenkwaardige ft zitting van 29 Juni verschenen, dan zou hij door zijn veto de actie van de| Verenigde Naties in ieder geval heb ben kunnen vertragen en misschien» zelfs wel hebben kunnen voorkomen Nu keert hij terug om te zien, wat er, j door de vrede te preken, nog voor d« Russische positie te redden is. Veelf kan dat niet zijn, want om de beslui ten over Korea ongedaan te maken, zou» hij voor zijn voorstellen een meerder heid van zeven stemmen moeten ver-I werven, wat welhaast uitgesloten k| En in het uiterste geval zou Amerik'i zeker gebruik maken van zijn recht van veto, want het zal niets voeMI voor een order om het vuren te sta- fj ken, zolang zijn troepen in Korea zich K nog in slechte militaire positie beviu-j den. Het prestige der communisten zou I dan te sterk stijgen. Amerika kan eerst I aan onderhandelen denken, wanne!11 de Noord-Koreanen achter de 38st' breedtegraad zijn teruggedreven. Op vriendelijke woorden in de M'l mende zittingen van de raad is dus bs-1 slist niet te rekenen. Maar toch is h!'| feit, dat de Russen, zij het ook zo êc':' als zeker met nieuwe obstructiepbj1' nen, in de raad zijn teruggekeerd, bijl zonder geruststellend. Zouden zij i®'! mers een besluit tot ontketening 'a'| een algemene oorlog genomen hebber J dan ware een woordenstrijd in de Vii'J ügheidsraad voor hen volkomen oV' bodfg. Gisteravond heeft de raad men het belangrijke beslui: het gehele perceel bouwterr Kapelweg ter grootte van 2800 M2, te verkopen aan <1 Terenstra te Beverwijk vooi ven van een achttal middel ningen. De burgemeester hiel voorstel van B. en W. een z tig pleidooi. Laten wij dit aldus Burgemeester Bosma, Limmen toch aan nieuwe w- helpen, ondanks het niet toe' lionw-volume aan de gemei grond zal aan de heer Terei gcn verkocht voor f 1 per M Terenstra belooft, dat de woi voor 1 December klaar zulli Burgemeester S. H. J. Bosi de bijeenkomst van de volt! met gebed, waarna de uitge tulen van de vorige vergadi gen vastgesteld. Nadat de even een trip hadden gemaal nieuwe Burgemeester Nieuw laan, werd een groot aantal i stukken behandeld, grotendc keuringen van raadsbesluiten deputeerde Staten. In de vor; dering had de heer Meyer gesteld over de mogelijkheid lichten van de gehele bevoll burgemeester had zich nu to voegde instanties gewend, dii antwoord gaven, dat onderzc daad gewenst is, doch dat vo kans niet groot is, dat Limnv beurt komt. Van het minisi Wederopbouw was bericht komen, dat geen extra-bo kan worden verstrekt. Een van de Bond van Nederla: heidspersoneel aangaande he ven van het gemeentepersone Nationale Feestdag werd voc geving aangenomen. De burgemeester kon de v de mededeling doen, dat m van 1 September de o.l. schot leerlingen zal beschikken en in aanmerking komt voor ee leerkracht. De raad besloot lijk onderwijzeres te benoeme Verstraten te Medemblik vooi vak 1 Sept.1 Jan. Voldoet c leerkracht, -dan volgt een va: stelling. Vervolgens werd een voorst met groot stuk grond aan i Holleweg no. 107, te Heilc Inlichtingen: Dr. Schaepmai plein 10, te Alkmaar. WONINGRUIL Aangeboden, rand A'da: (W), geh. vr. bovenh., v trap, 5 kam. en bergzol f 8.50 p. w. Gevr. vrij huis Alkmaa Heiloo, kuststr. of omgt ving. Huur tot pl.m. f 4 p. maand. Br. onder N< A 387 bur. van dit blad. gevraagd te Alkmaar. Br. onder No. A 387 bur. van dit blad. aan zee voor echtpaar ei 3 grote kinderen, 19 Aug.- 2 Sept. ofwel PENSIOI (3 slaapk.) 19 Aug. Sept. Br. met prijsopgave Nc U 6907 Adv.-Bur. ALTA Utrecht. MEVROUW! Indien Uw Stofzuiger defect is, gaat U naar de vakman met jaren lange ervaring. Ook voor ombouw op an dere spanningen. Rep.- en Wikkel. Inrichting, Voordam 2, Firma Gebr. De Vries, Telef. 2161—4655 Voor REPARATIES KUNSTGEBITTEN snel en goed, P. B. STOKMAN, Kenne merstraatweg 74, Alkmaar, Tel. 3711. Nu is het tjjd om Uw Grasperkmaairaachlne en Heggenscharen te laten slijpen. Verder slijpen wij ai uw keu kengereedschappen Tafelmessen en Ilnnenscharen. HET MESSENHUIS Huigbrouwerstraat 6 I, Telefoon 4571 GEVRAAGD: 10 MILLE op prima pand 100% over waarde, rente 3% voor 3 jaar of langer, liefst van par ticulier. Br. onder No. A 375 hur. van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2