STE NIEUWS rling nog niet vrijheid J. Willemse, pionier van het socialisme, wordt binnenkort 90 jaar De kaasmarkt Groot-Schermer Weekoverzicht Langedijker veilingen HEILOO Egmond-binnen Tocht Ouden van Dagen Egmond a.d. Hoef Egmond aan Zee Hensbroek Predikbeurten VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1950 iverbetering op onspiein meldden stelden B, onder voorbehoud dat n aandeel van 50% van f108.000 in de te machtigen tot autobusstation op het doen verrieh- werken en hen iiet beschikbaar te 50. Wij gaven reedt >sé van de plannen, m a was verheugd, jmst orde zou worden verkeer voor het sta- ,1de echter weten of de Stuartstraat naar 'ersmald zou worden, plan ook een verbete. onsweg begrepen wa» ibeuren met de bloe- Alkmaarders na aan heer Sietsma stelde jver te brengen naar de molen van Piet. khouwer (VVD) de zaak thans wezen- rordt. Spreker had de bezig is de legpuzzla randeren. De Spoorwe- de kans een enorme bouwen en ook de armslag. Spreker was dat men er niet in geriefelijk geheel te beter de twee gazons tale lantaarnpaal kun- en daar voor in da pjes kunnen planten; meer concrete ruimte, iwer was er van over- iw geprojecteerde par- plaats waar thans de verre van voldoende daar er een parkeer- trottoir van de Stuart- Spoorstraat zal komen. e e s t e r wilde nog >men over de bestem- .oemenklok. Verbreding tussen Stuartstraat en spreker niet verant- ker het stuk Stations- Helderseweg moeten ver wegdek is dermate ver- huidige toestand niet duren. ihouwer en Erik* geprojecteerde par- van voldoende zal »t meer dan een drie- ar enkele auto's kun- ester was het met doch hij verklaarde mogelijkheid te weten, te moeten wegbreken, belangrijk bij het sta- parkeerplaats voor par te maken. In steden als otterdam en Den Haag het geval. De Openbare vervoer moeten hier de ben. Spreker was het niet 3erkhouwer eens, dat ifien ïg effect voor, het ver- iin zou verkrijgen door een grote steenruimta. alleen door het verkeer de beschikbare ruimt* het voorstel zonder igenomen. vondvergadering zie men pag. 7) )ngecorrigeerd) autoriteiten te Singapore ng in verzekerde bewa- ilang er nog geen beslis- :n inzake een hoger be- Kroon op de uitspraak orese Hof van Appèl, dat aan Indonesië zal wor* rd. Deze verlengde deten- aldus deelde een zegsman etariaat voor de defensis mede, onder vigueur van ke noodregelingen. Dez« 'de hieraan toe, dat de be de vraag, wat er nu met erder gebeuren moet, een is. Men kan hem, zeid' aaar op een vliegtuig nest nd zetten, men zou zie" overtuigen, welke landen willen toelaten, s nu bijna 5 maanden dusver hebben noch d® RIS het voornemen ken- om in cassatie te gaan nraad. Westerling's raads- ndaag stappen gedaan voo dstelling van zijn cliënt. rad al in 1942 Islam toe rtogh heeft tot de advocaaj ders een brief gericht m haar met rust te laten, da ft ze, reeds in 1942 tot d en van de Nederlan en het Christendom he HAD AUTO-ONGEL!^ tussische afgevaardigde ob Malik, Donderdagge dering van de Veilighe ijn bureau terugke® uto van achteren aan?,er. jf andere wagen. De ao f Maliks auto werd afge »- lf geen letsel. Jk heb mensen gelukkig gemaakt Vitale geest Dezer dagen hebben wij een bezoek gebracht aan de heer J. Willemse in Westerlicht Hij hoopt binnenkort (13 Augustus) zijn negentigste verjaardag te vieren. De heer Willemse was een van de eerste socialisten in de ma rinehaven Den Helder. Hij behoorde tot hen, waarover het Christen-De mocratische Tweede Kamerlid Staal man indertijd in zijn „Extra Tijding" schreef: „Een muzikant, een schoolmeester en een marine-matroos zullen Den Helder rood maken". En die muzikant V/as hij. Welk een vreugde moet het voor hem geweest zijn nog te mogen beleven, dat Den Helder een socialis tische burgemeester kreeg. Dat had toch niemand in die eerste tijd zelfs maar kunnen dromen. Jaren zat hij in de Schager gemeenteraad voor de SDAP. Gedurende veertien jaar woon de hij in Schoorl, waar hij nog in 1941 zijn 60-jarige huwelijksfeest mocht vieren. Helaas is zijn vrouw hem vijf jaar geleden ontvallen. Ruim 64 jaar kon hij haar steun In hun huwelijk ontvangen. Trombonist bij de Marine De heer J. Willemse kwam uit een gezin, waar de verdiensten niet bijs ter hoog waren. Toch kon hij de la gere school bezoeken. Op zeventien jarige leeftijd kwam hij als leerling bij de Koninklijke Marinekapel. Ruim dertig jaar heeft hij hier zijn plicht vervuld als trombonist. Als pas ge trouwde jongeman bij een lompen koopman op bezoek trof hij tussen de rommel een paar afleveringen aan van De Dageraad over de dood van Multa- tuli, die hem zo ontroerden, dat hij besloot het katholicisme de rug toe te keren en lid van de vrijdenkersvereni ging te worden. Vlak hierna trad hij toe tot de pas opgerichte S.D A.P. Het laat zich begrijpen, dat er span ningen moesten optreden tussen de rode marine-man en de marine, want dat socialisme was verschrikkelijk. Troelstra, die verscheidene keren bij de heer Willemse overnachtte, als hij Den Helder bezocht, zei hem eens heb zo,„ blijde oude dag,„ „Denk erom. Willemse, geen martela ren maken, als het niet nodig is; we hebben al martelaren genoeg". „Ik zie niet in, dat het helpen van de arbei derswereld tot een betere positie een schande is. Want niet wat je doet ont siert je, maar hoe je het doet" ver telde hij ons met nog veel vuur. Bij Kamerverkiezingen heeft hij, „be kend als de bonte hond" in Den Hel der twintig handtekeningen kunnen verzamelen om met een lijst te kun nen uitkomen. Ze kregen 23 stem men. En dat vonden ze toen reeds hoopvol. Want 23 stemmen betekent 23 aanhangers. Een partijcongres be zocht hij eens in zijn uniform. Achter af vond hij het wel wat gewaagd, om dat „bij God en bij Kuyper alles mo gelijk was". Toch had hij vele vrien den bij de Marine, ook onder hen die van zijn principes niets moesten heb ben. De grootste eer werd hem ge schonken in een artikel van bovenge noemde Staalman: „Is Willemse er al uit? Neen, nog niet; weet je wat het met hem is, hij heeft een te sterk rechtvaardigheidsgevoel". Misverstand was er allerwege: „Hoe kan jij nu het „Wien Neerlands bloed door de ade ren vloeit" spelen? Je bent toch socia list"? Gevaren bedreigden hem cok. Verschillende keren werd hij bijna te water gegooid. Na zijn pensionnering bij de Marine kon hij twee jaar geen werk vinden. Van zijn pensioen kon Geslaagd Voor de examens, die op 26 Juli te Alkmaar zijn afgenomen door de Ko ninklijk goedgekeurde vereniging van leraren in stenografie en machineschrij- ven zijn de volgende leerlingen van het Instituut „Globe" geslaagd: Machineschrijven: H. Altena, A. v. Doorn, W. Huibers, W. Glas. W. Kerk- meer, J. Kraakman, S. v. d. Meeberg, M. Swaan, P. Tromp, N. Visser, B. Dek ker, W. Finkensieper, C. Groot, J. Hui- ge, A. Schot, J. Kloosterboer, N. Ko nijn. R. Kruyer, J. Staats, N. Barten, T. de Bree, K. v. d. Berg, J. Dignum, H. Mienis, J. Groothuizen, I. Kutterink, E Liefting, J. Renkel, T. Wittebrood. Handelstypiste Engels: M. de Lange. Stenografie: E. v. d. Elskamp, R. de Geus, J. Kiers, A. v. Gorcum, P. Hel der, A. Koomen, I. Kutterink, «J. Sost- man, K. Balder. Stenografie Engels: J. Brouwer. Voor het Middenexamen A van de Nederlandse Vereniging van \r 'aren in de Engelse taal „Britannia" te 's- Gravenhage slaagden mej. Dien Hop, mej. Maartje Bos en mej. Grietje E Brands, allen te Alkmaar. Voor het hoofdakte-examen (deel A) te Haarlem slaagde onze stadge noot M. J. J. Elsdingen. De in dit ver band gisteren in ons blad genoemde naam B. Poeze moet W. Poeze zijn. Plannen van „Bloemwijk" De buurtvereniging „Bloemwijk gaat Zondag 13 Augustus een fiets tocht houden. Dit is echter nog maar een klein gedeelte van het program ma. dat deze vereniging in haar mars heeft. Voor de damesleden is men ?en excursie aan het organiseren, de heren hebben een rook-wedstrijd voor de boeg. Op 18 November zal in het „Gul den Vlies" de jaarlijkse toneelavond gehouden worden. Bovendien zijn er Plannen om het a.s. winterseizoen door de Bloemwijkse kinderen kindertoneel ,e laten brengen Nadere bijzonderhe- ofr u°Ver dit alles zullen Per raarn- aitiches in Bloemwijk bekend gemaakt Worden V00r de fietstocht op 13 Aug. ar men zich opgeven bij de heer °°fl. Eikelenbergstraat. hij niet rondkomen, omdat hij nog enige kinderen te onderhouden had. Toen vond hij eindelijk een betrek king bij de PTT, eerst in Den Haag, later in Arnhem. Na zijn pensionne ring bij de PTT trok hij naar Schagen, waar hij weldra in de raad verkozen werd. Vervolgens ging hij naar Schoorl. Nog steeds leest de heer Willemse, ook in de moderne talen, welke hij zichzelf in de loop der jaren geleerd heeft, over de huidige politieke situa tie. Van het politiek gebeuren blijft hij nog volkomen op de hoogte. De meerwaarde-theorie van Marx vindt in hem nog een warm verdediger. En evenals Socrates in het oude Athene klampt hij Jan en alleman aan om een gesprek over de hedendaagse proble men te beginnen. „Wat ik gedaan heb, heb ik met al mijn leven gedaan; met alle cellen die er in me zijn gevoel ik hierover vreugde. Ik heb het voor recht gehad enige mensen gelukkig te kunnen maken. Voor mij geldt niet „Après nous le déluge" (Na ons zond vloed). Ik leef, ik word niet geleefd. Ik heb gevochten, maar ik was niet een voorspringer. Ik kan me niet voorstellen dat ik bijna negentig ben. Hoewel de wolken zich vanochtend dreigend boven de Alkmaarse Kaas markt tezamen pakten en zo nu en dan een mals regentje de met zeilen afgedekte stapels gele kazen besproei de, waren toch zeer vele vreemde lingen uit tal van landen aanwezig om het pittoreSke schouwspel gade te slaan. In het grote leger van onbe kenden, dat men alleen kan indelen naar klederdracht en taal, merkten wij enige Engelse- en Schotse padvinders, een groep Zweedse meisjestf en enige gouvernementsambtenaren uit West- ïndie op. Het is voor grote gezelschap pen moeilijk een goede geleider te krij gen, daar het aantal ervaren gidsen jammer genoeg zeer klein is. De verkeerspolitie had de handen vol om de onafzienbaar grote stroom wandelaars, fietsen en auto's zo te leiden dat geen opstoppingen ontston den. Vooral de parkeerruimte voor auto's en bussen leverde moeilijkhe den op. Het is voor iedere automobi list die hier onbekend is, een ware heksentoer om zonder hulp van de politie een dergelijke plaats te berei ken. De bouw van Alkmaar is nu eenmaal niet op modern verkeer be rekend. De verkopers van ansichtkaarten en souvenirs, die bij raadsbesluit van gis teravond van de markt zullen moe ten verdwijnen, deden nog een laatste poging'iets aan de touristen te verdie nen en dat gelukte hun over het al gemeen wel. Ondanks het slechte weer maakten velen van de gelegenheid ge bruik de oude kaasstad vanaf de Waagtoren te bezichtigen. Er werd ter kaasmarkt 47.000 kg kaas aangevoerd, waarvan zeven sta pels boerenkaas en 13 stapels fabrieks- kaas. De prijs van beide soorten was f 107.50 per 50 kg. De handel was zeer stug. Als we afscheid van hem nemen en hem een prettige verjaardag toewen sen, kan hij niet nalaten ons staande te houden om nog even te zeggen: Je moet wel een overladen pessimist zijn om te durven beweren, dat we er niet op vooruit gegaan zijn". Vreemde talen per gramofoon Het is een onbetwistbaar feit, dat een langdurig verblijf in het betrokken vreemde land de beste methode is om een vreemde taal te leren spreken en te verstaan. Daar dit voor weinigen is weggelegd, heeft men naar andere me thoden gezocht en gevonden. Eén hier van is de Linguaphone-methode. Om deze methode meerdere bekendheid te geven is thans van 7 Augustus tot en met 12 Augustus op het Canadaplein te Alkmaar een demonstratiewagen ge- stationneerd, waar de heer en mevrouw Hartog van het Linguaphone Instituut te Amsterdam belangstellenden inlich ten over de Linguaphone-methode. (Adv.) SPORT Bedrijfscompetitie Het wedstrijdprogramma voor de Alkmaarse Bedrijfsvoetbalverenigingen luidt als volgt: Afd. A: Maandag 7 Aug.: Reiniging SOVA, terr. Sportpark D, 7.40 uur, Ringers ISlagers, terr. Alkmaar, 7 uur; Donderdag 10 Aug.: Povay IReini ging, terr. Randers, 6.30 uur. Afd. B: Maandag 7 Aug.: VIVO Boys APSV II, terr. Kolp. Boys, 7 uur; Woensdag 9 Aug.: PerzifoNagengast, terr. Randers, 6.30 uur, StoelConijn, terr. Kolp. Boys, 7 uur; Donderdag 10 Aug.: Hulskamp BgysVIVO Boys, terr. Randers, 7.40 uur. Afd. C: Maandag 7 Aug.: BBC II Black Boys, terr. Randers, 7.40 uur; Dinsdag 8 Aug.: Lastina BoysRingers II, terr. Alkmaar, 7 uur; Vrijdag 11 Aug.: Lastina BoysPOA, terr. Ran ders, 6.30 uur. le Bekerronde: Maandag 7 Aug.: Hulskamp BoysPovay I, terr. Sport park D, 6.30 uur; Woensdag 9 Aug.: Chevrolet Boys-Rhodesia, terr. Ran ders, 7.40 uur. le Verliezersronde: Vrijdag 11 Aug.: Black BoysRingers 1, terr. Randers, 7.40 uur. Alcmaria-Volewijckers Zaterdagavond speelt Alcmaria een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vo- lewyckers. Zoals de voetballiefhebebrs bekend zal zijn heeft deze Amsterdam se club een uitstekende competitie achter de rug. De Noordelijke Amster dammers eindigden op de tweede plaats achter Ajax en het is dus wel duidelijk dat de withemden morgen het een en ander kunnen leren. De opstelling van Alcmaria is: doel: Meyer; achter: Maasen en Hendriks; midden: Wit, Helderman en Wassink; voor: Eversteyn, Ditzel, Paulissen, Schmidt en De Buyzer. Avonddriedaagse voor auto's en motoren Een vijf-en-veertig motoren en auto's maak ten zich in de stromende regen gisteravond gfe- reed om bij café Zwart te starten voor de eerste rit van de door de motorclub „De Schermer" georganiseerde avond-driedaagse. Voor de organiserende vereniging was het jammer, dat het water gedeeltelijk als spelbre ker fungeerde. Ondanks de hevige regen werd de eerste avond een volledig succes. Alle deel nemers waren tevreden over de rit, alhoewel enkelen moeilijkheden ondervonden met vin der. van een driesprong onder Spierdijk. De uitslagen zijn als volgt: In de klasse auto's: 1. mej. N. Beemsteruit Avenhorn met 28 strafpunten; 2. H. Kirkenier uit Alkmaar met 111 strafpunten; 3 mevr. J. Posch—Kramer Gleynes uit Stompetoren met 154 strafpunten. In klasse lichte motoren: 1. S. Wit uit N.- Niedorp met 16 strafpunten; 2. G. Schoonbeek uit Alkmaar met 62 strafpunten; 3. A. C. Tijs- sen uit Oterleek met 64 strafpunten; 4. W. Feller uit Oudkarspel met 77 strafpunten. In de klasse zware motoren: 1. J. Middel koop uit West-Graftdijk met 5 strafpunten; 2. K. Havik uit Purmerend met 6 strafpunten; 3. G. Butter uit Alkmaar met 7 strafpunten; 4. A. Plevier uit Oterleek met 9 strafpunten. De extra prijzen voor Donderdagavond wer den gewonnen door mej. N. Beemster, S. Wit en J. Middelkoop, die elk een Bahco-sleutel kregen. Eén pakje kindermeel wonnen H. Kir kenier, G. Schoonbeek en H. Havik. Vanavond om 7.30 uur vindt de start plaats voor de tweede rit. Laten we hopen, dat Plu- vius dan met vacantie zal zijn gegaan. Middenstandsexamens te Schagen Mej. R Geervliet te Alkmaar slaag de te Schagen voor het Middenstands examen. Zij behaalde het hoogste aan tal punten van de 88 candidaten, waar van er 24 werden afgewezen. Voorts slaagden: K, Barsingerhorn te Hensbroek en A. C. Dekkers te Heer- hugowaard. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Po m 39. De wolf weet niet wat hij ziet, zodra hij zijn kop uit het gat heeft gestoken. Nieuwe bewakers! En drie tegelijk wel. „H'm, dat ziet ei minder mooi uit", mompelt hij in zichzelf „Dat za] niet meevallen vannacht" Maar hij is de enige niet die iets ge zien heeft. Pom, die de achteruitkijk heeft, heeft hem ook gezien, een vage schim weliswaar, maar hij zag toch iets bewegen „Zeg, daar kwam iemand onder de schutting doorgekropen, geloof ik", zegt hij tegen zijn broertjes. „Waar? Had dat dan meteen gezegd, ezel" roepen de beide andere „Ja, ik kon het niet zo goed zien", verontschuj digt Pom zich. „Zeur niet langer roept Pim. „Dadelijk terug. Waar wis het?" „Om de hoek", antwoordt Pom en de drie^-faewakers sluipen zacht op hun tenen terug. Enwat zien ie? In het maanlicht zien ze een hoofd langs de schutting schuiven. „Er op af, mannen", brult Pim. Vijf-en-twintigjarig toneeljubileum De bekende Alkmaarse toneelregis seur Jan Huygen hoopt binnenkort zijn 25-jarig toneeljubileum te vieren met het mooie toneelstuk „De Zon daar", spel in drie bedrijven door mr. J. H. Penning. De heer Huygen heeft uit zijn ver enigingen, t.w. I.D.D.A., Langedijk, „Ontwaakt", Alkmaar en ,,'t Voet licht", Alkmaar (waar hij de regisseur van is) de beste krachten gehaald om gezamenlijk het stuk op te voeren. De heer Huygen speelt de hoofdrol (De Zondaar) en voert tevens de regie. Opbrengst collecte De op 29 Juli gehouden collecte voor de Samenwerkende Verenigingen voor Kinderbescherming (Valkenheide, Neer bosch, Heldring gestichten, Martha- stichting, Ned. Mettray en Hoenderloo) heeft opgebracht de somma van f 604. Het comité dankt de collectanten en de gevers voor haar medewerking. Burgerlijke Stand Geboren: Niesje, d. van G. A. Brouwer en J. H. van BenneNom. Anna G., d. van J. Biersteker en A. Portegijs. Wilhelmina J. M., d. van J. D. Temming en M. Velseboer. Lucas F. M., z. van F. M. M. van der Hoe ven en W. L. Sadée. Gerardus J. P., z. van J. Stoop en J. de Wit. Rudolf C., z. van C. A. J. van der Pol en A. M. Lansen. Ondertrouwd: Johan Kossen en Ca- tharina de Jong. Jan Kaldenbach en Antje Kolk. Arij van Vliet en Petronella Bakker. <- Ludwig A. Arp en Guurtje Struijs. Cor- nelis Hessing en Alida Veis. Nicolaas J. M. Aarts en Elisa W. M. de TTild. Overleden: Maria P. Jansen, 70 jaar, gehuwd met W. van der Star. Klaas Jong, 79 jaar, gehuwd met N. Bakker. Bliksem doodde drie koeien en een paard Toen gistermiddag de veehouder Jb. Hart in zijn land kwam, deed hij de ontstellende ontdekking, dat door de bliksem drie van zijn koeien en één paard dodelijk waren getroffen. De aardappelaanvoeren zakten ten gevolge van de nog steeds slechter wordende weersomstandigheden ver der in, nl. van 12 wagons tot 6 a 7 wa gons per dag aan de beide veilingen. De prijs van de eerstelingen kon iets verbeteren. De hoogste prijs die in de eerste dagen ruim 10 cent was kon 1 en 2 Aug. verbeteren tot ruim 11 cent. Grove Eerstelingen noteerden 10 a 11 cent, drielingen 5 S 7 cent. Blauwe Eigenheimers konden zich ternauwer nood handhaven op de prijs van de vorige week en golden 8 tot 11 cent Bintjes gingen voor 8 a 8,5 cent en Be velanders ruim 9 cent. Zilvernep was meer gevraagd. De prijs steeg tot 41 a 45 cent. Slabonen, die wat meer worden aangevoerd, konden vrij goed prijs houden met 21 cent als hoogste notering. Te Noord-Scharwoude wer den enkele partijtjes bieten aange voerd waarvan alleen de A-sortering werd verkocht voor 6,5 cent, de B draaide door met 4 cent als minimum- Burgerlijke Stand Geboren: Cornells P. A., z. van A. Stam en C. G. Kunst. Klaas H., z. van H. Moerman en G. Nieuwenhuis. Cornells J. E., z. van A. H. Schigt en C. P. E. Zoon. Ber- nadette F. M., d. van B. van der Laan en M. A. F. Merks. Ondertrouwd: Johannes C. Louwe, won. te Akersloot, en Engelina Poel. Wil helmus M. van der Peet en Catharina Chr. Swart. Getrouwd: Robert Jonker en Maria den He eten. De tocht van de ouden van dagen is vast gesteld op 17 Augustus a.s. Aangezien de rondvaart te Rotterdam is be paald op 11 uur 's morgens, moet er op tijd worden afgereisd. Daarom wordt vriendelijk medewerking g'evraagd van alle deelnemers om ruimschoots voor het tijdstip van vertrek aan wezig te zijn. Vertrek te Egmond aan den Hoef 7.30 uur vanaf de Herenweg, tegenover de r.k. kerk; vertrek te Egmond-Binnen, 8 uur precies, vanaf de Herenweg, hoek Abdij laan. Aan dit tijdschema zal stipt de hand gehouden moeten worden. Een gezocht ontspannings oord dat Egmond aan den Hoef een zeer g'ezocht ontspanningsoord is, moet de oprichting van een eigen V.V.V. wel een punt van ernstige over weging gaan uitmaken. Een sterke V.V.V. kan véél voer het toerisme doen, doch ook op auder gebied kan haar bestaan nut hebben. Hierbij zij vooral gedacht aan het vóórstaan van de gemeentebelangen bij de vaststelling' van het uitbreidingsplan e.d. Een krachtige organisatie op dit gebied kan de toekomst van de gemeente nimmer schaden. Om volledig contact met Egmond aan Zee te bewaren, kan b.v.b. het gehele bestuur in de VVV-organi- satie van Egmond aan Zee zitting' hebben. Bazar van de Prins Hendrik Stichting De Prins Hendrik-stichting organiseert van 1 tot 6 Augustus in de stichting een bazar, die een bezoek waard is. De dames vervaar digden een keur van handwerken en kinder kleding, terwijl de heren op allerlei gebied huisvluijt beoefenden. Dat alles is deels te koop op de bazar en is voorts beschikbaar als prijs in de verloting, die hieraan verbonden is. Het spreekt welhaast vanzelf, dat men o.a. ook een prachtige boot kan winnen. De opbrengst is bestemd voor de uitgaanskas en verder vertier der oudjes. Gezien dit sympathieke doel is er alle reden deze bazar te bezoeken, die ook overigens een bezoek waard is. Te veel water De geweldige regenval veroorzaakte Donder dagmorgen weer een grote overstroming in de Voorstraat bij het Pompplein. Verschillende winkeliers kregen op dit laagtepunt overlast en schade. Werklieden, die juist bezig waren een groot gat in het duin te dichten, ontstaan door de regenval van Woensdag, vonden bij hun terugkomst hun fietsen en kruiwagens terug in het gat, dat inmiddels nog veel groter ge worden was. Uitslag bridgedrive Groep A: Familie D. Barleeus 36'/. punt; Familie Slotboom 35(/jW. Dekker—mevr. Hooning 34'/,; Familie Vonk 27; Jonker-De Lange 247i* Groep B: Familie C. Barleeus 37Va punt; Dekker—Hooning 35Vi; Bru in sma—S onderman' 341/j; Groen—fegers 28; Familie Pam 25; dames Hartgrink—Dekker 1972. FILM REDDINGMAATSCHAPPIJ In de „Vergulde Valk" zal Maandag de propaganda-film van de N. en Z.-Hollandse Redding-Mij. vertoond worden, 's Middags is er een voorstelling voor kinderen en 'a avonds voor volwaasenen. prijs. Bloemkool werd weinig aange boden en ging in de eerste soort voor 27 a 39 cent. De koolveilingen blijven hetzelfde troosteloze beeld geven van massale doordraai van tientallen wagons per dag. Alleen voor witte kool was wat vraag voor export naar de West. De prijs bedroeg 3 a 4 cent per kg. Gele kool noteerde 4,5 a 5,5 cent en rode kool 5 a 5 5. De handel in eerstelingen pootgoed is zeer goed, met stijgende prijzen. Er zijn al flinke partijen ver kocht voor 16 19 cent voor de mid delmaat en 20 a 21 cent voor de klei ne. Naar men zegt worden momenteel in Friesland prijzen betaald, die meer dan 5 cent hoger liggen. OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Tijdens een kletterende regen werd Woensdag de tocht ondernomen voor de Ouden van Dagen, aangeboden door het Comité, gevormd uit de bestuurs leden van de afdeling van de Bond van Staatspensionnering. Het doel was Oranjewoud in Friesland. Langs de afsluitdijk ging de reis naar Oranjewoud waar een goed di ner klaar stond. Een bezoek aan de speeltuin of een wandeling door het bos waren onmogelijk door het slech te weer. De terugreis werd toen maar weer aanvaard met Bolsward als tus senstation. Het mooie raadhuis in Bols ward wekte veel bewondering. Hierna werd de terugtocht aan vaard. Na aankomst in het dorp was de fanfare spoedig aanwezig en zette een vrolijke mars in ter begroeting. De heer de Vries dankte namens al le deelnemers en de heer Den Das sprak daarna het sluitingswoord. Ondanks het slechte weer is het nog een blijde dag geworden. De regen was niet bij machte de stemming er uit te krijgen. -T BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas Petrus, z. v. P. van Baar en A. P. Hoogland; Theodora Johanna Geertruida, d. v. N. Klaver en E. Velzeboer; Levenloos aangegeven kind van W. A. Dekker en G. M. Schouten. ZONDAG 6 AUGUSTUS ALKMAAR, Grote Kerk, half elf ds. Van Wijk; 5 uur ds. Den Oudsten; Woensdagavond 7.30 uur oecumenisch» avondwijding. Kapelkerk, 10 uur ds. Van Heerden van Lichtenvoorde. Rem. geref. gem., geen dienst. Luth. kerk (Oudegracht), 10.15 uur ds. Jans- ma van Haarlem. Geref. kerk, 10 uur ds. Popta van Rijswijk; 5 uur ds. Schenkeveld van RhedenDe Steeg. Baptisten gemeente (Nieuwe Doelen), 10 uur de heer Goezinne van Amsterdam; 8 uur jongeliedensamen- komst in de Wilh. school. Oud-kath. kerk, (Luth. kerk) Oudegracht, 8.30 uur dienst. Herst. Ap. gem., Toussaint- straat, 9.30 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 10 u. heiligingsdienst. 3 uur Zondagsschool; 8 u, verlossingssamen komst; Woensdag 8 uur wjjdingsdienst o.l.v. Vaandrig KuipersKruisleger, Hekelstraat 9, 10 uur wijdingsdienst; 8 uur openbare samenkomst o.l.v. ser geante Waterman van Amsterdam! Woensdagavond 8 uur idem o.l.v. serg.- maj. De Haas. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen (Valk's lunchroom), 10.30 uur Zondags school; 5 uur godsdienstbijeenkomst. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur ds. Kaptein (H. Doop). BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bekius (coll. kerkvoogdij). Rehoboth, 10.30 uur ds. Keers van Rot terdam. Verbreiding der waarheid, av. 8 uur ds. Ruys. BERGEN AAN ZEE, 10.15 uur dr. Van der Woude, Luth. predikant te A'dam (liturgisch» dienst). BR. OP LANGENDIJK, Geref. kerk, 10 en 7 uur dr. Koffeman van Nederhorst den Berg. Doopsgez. kerk, 10 uur mej. Offerhaus van A'dam. DE RIJP, 10 uur ds. Kastein. DIRKSHORN, Herv. kerk, 10 u. ds. Da Wolf van Enschedé. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, Herv. gem., 10 uur ds, Roobol. Geref. kerk, 9, 10.30 en 16.30 uur ds. Swen van Den Helder. Oud-kath. kerk, 8 en 10 uuren av. 7 uur, dienst. EGMOND- BINNEN, 10 uur ds Plug. GRAFT, geen dienst. GROOT-SCHERMER, geen dienst. HEILOO, Herv. gem., 10 uur da. Thomsen van Gouda; Evan gelisatie, Kerklaan, 10 11. ds. Dijkhuis van Haarlem; Geref. kerk (Evang. gebouw, Kerklaan), 8.30 uur ds. Schen keveld van RhedenDe Steeg; 4 uur ds. Popta van Rijswijk. HEERHUGO- WAARD, herv. gem., 10 uur, ds. Wiltink; Geref. kerk, 9.30 en 14.30 uur ds. Van den Boom van Wirdum. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 10 uur ds. Teriet. OBDAM, 9 uur ds. Meyboom. OTERLEEK, 10 uur ds. Keja. OUDORP, 9.30 uur ds. Van Wijk van Alkmaar. SCHERMER- HORN. Herv. gem., 10 uur ds. Van Dijk; Geref. kerk, 10 en 14.30 uur ds. Visser van Suameer. SCHOORL, 10 uur ds. Van der Haagen van Leeuwar den; Terrein achter de Rode Leeuw, 10.30 en 16.30 uur hagepreken ds. Ruys. ST. PANCRAS, Herv. gem„ 10.30 uur de heer Dun; av. 7 uur leesdienst; Geref. kerk 9 en 16 uur ds. Middel koop. STOMPETOREN, av. 7.30 uur ds. Keja; Evangelisatie, 10 uur de heer Van der Kaay van A'dam. URSEM, 10.30 uur ds. Meyboom. WARMEN- HUIZEN, av. 7 uur ds. De Wolf van Enschedé. WEST-GRAFTDIJIC, 10 uur ds. Boekei (extra maandel. col lecte). Nagekomen predikbeurt. HEER- HUGOWAARD, 10 uur ds. Wiltink. Onder toezicht van de dierenarts dr. Fischman wordt in een Siamees dorp een ziek rund ingeënt. Op het ogenblik vertoeven deskundigen van de Ver enigde Naties in Siam om de regering bij te staan met het bestrijden van de 'pest onder het rundvee. VAN MARSDIEP TOT IJ Ter gelegenheid van de verjaar dag van prinses Irene zullen Zaterdag op Texel grote volksfeesten worden gehouden. De gemeente Schagen kocht voor 25000 een industrieterrein, dat zij in 1943 voor 65000 van de hand nad gedaan De fraaie bomen op de Ge dempte Gracht in dit marktstadje zijn aangetast door de beruchte „iepen ziekte" en zullen t. z. t. worden ge veld. Het voetbalelftal van Enkhuizen wist dat van Hoorn met 6—3 te ver slaan. Een groot aantal Westfriese burgemeesters bracht een bezoek aan de stad van de Dromedaris en wel speciaal aan het Zuiderzeemuseum. De gemeente Medemblik wil f 140.000 lenen voor de verbetering van de be strating. In Zaandam werd de dertien jarige Wim Heers tot burgemeester van Jongensdorp gekozen. Als ambt keten draagt hij een koperen ketting met plak. Te WestZaan zal de bouw van een tehuis van Ouden van Dagen worden aanbesteed. In een café te IJmuiden werd door de C.C.D. een vrachtwagen vol gehamsterd goed in beslag genomen, vnl. conserven. Het echtpaar Houtwip perHuisman te Heemskerk herdacht zijn gouden huwelijksfeest. Ook in Be verwijk stroomde het hemelwater de kamers van enkele woningen binnen en veroorzaakte veel ellende. Marktberichten LANGEDIIKER GROENTENCENTKALE, 4 Aug. 9000 kg aardappelen: eerstelingen 10,70 —11,40, blauwe eigenheimers 9,20—11,30 en grove 10,50—11,50; 50.000 kg rode kool 5— 5,80; 40.000 kg gele kool 4,50-5,60; 55.000 kg witte kool 3; 2500 kg slabonen 15,70— 19.80; 300 stuks bloemkool I 37; 60 kg toma ten A 33. NOORDERMARKTBOND, 4 Aug. - 12.000 kg aardappelen: eerstelingen 11,10—11,80, g*rove 9,90-10,50, drielingen 6,80-6,90, kleine 3,70 —3,80, rode eerstelingen 12,10, eigenheimers 1190—13,20 en blauwe eigenheimers 12,60; 48.000 kg rode kool 4—5,40; 206.000 kg witte kool 3; 16.000 kg gele kool 3,50-5; 1500 stuks bloemkool 12—38; 430 kg slabonen 17— 20; 950 kg zilvernep 35—37 en zilverdrielin- gen 16. OPPERDOES Grove Blauwe 7.50 —8.20; Blauwe Eigenheimers 9.6011; blanke Eigenheimers 10.6012.90; grove Blanke 7.608.40.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3