Stad en Omgeving fa. MIE OtlDEJMS Bergense sportvlieger onderscheidde zich in Franse vliegraliye AGENDA Predikbeurten „Uit het leven van Dik Trom" De kaasmarkt HET VULPENHUIS Vijftig jaar getrouwd Bergen Egmond-bmnen Nieuwe directeur Fanfarecorps VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1950 In een Piper Cub naar Cognac De heer Blein ziet terug op fraaie prestatie Een van de takken van sport die door velen bewonderd, doch slechts door weinigen beoefend wordt, is ongetwijfeld het sportvliegen. Het is maar een enkeling die de zware studie, die voor het verkrijgen van een brevet nodig is, aanvaardt om daarna, vrij van aardse zorgen, de zon tegemoet te kunnen vliegen. ten van de weinigen in ons gewest die deze sport met hart en ziel beoefent, is de heer J. H. Blein (Han Houtman) uit Bergen. Dezer dagen keerde de heer B.ein terug van de „Premier ralley aérien international du Cognac", waarin hij met vier andere sportvliegers ons land vertegenwoordigde, en waarin hij er met een ,65 pk. Piper Cub in slaagde een eervolle achttiende plaats te bezetten, in een internationaal gezelschap van zeventig deelnemers. Het duurde enige tijd voor de liefde voor de vliegsport het van de bescheidenheid won en de heer Blein bereid ons in zijn gezellige woning iets over de succesvolle tocht naar Frankrijk te vertellen. Achttiende in „vlucht" van zeventig piloten Vrijdagsochtends om kwart over negen werd op Ypenburg de propel ler van het kleine, gele vliegtuig in beweging gebracht en zette de heer Blein koers naar het zonnige zuiden. Het weer was goed en de eerste etap pe naar Rennes verliep zonder moei lijkheden. Plaatsen waar benzine ge laden werd waren Ostende, le Tou- quet, Deauville, Caen en Rennes. 's Avonds om kwart vóór acht kwam de Bergense sportvlieger aan op het vliegveld bij Rennes, waar de andere Hollandse deelnemers hem al op wachtten. Het spreekt haast vanzelf, dat dit blij weerzien in den vreemde op gepaste wijze gevierd moest wor den, zodat het reeds laat in de avond was eer de Hollanders enkele uren gingen rusten voor de moeilijke twee de etappe. De volgende dag werd van Rennes naar Nantes gevlogen, waar de tijd- ralley naar Cognac begon. De deelne mers moesten vooraf opgeven in hoe veel tijd zij het traject NantesCog nac (200 km) zouden kunnen afleg gen. De heer Blein gaf hiervoor 91 minuten op. Precies op tjjd Toen de Bergenaar om 12.45 uur zijn machine in beweging bracht, stond er een stevig briesje en al spoedig viel de regen in stromen neer. De weergoden war.en blijkbaar vastbeslo ten deze tweede etappe tot de lastig ste te maken. Zij benamen de bestuur der een gedeelte van de vlucht vol komen het uitzicht, zodat deze zuiver op navigatie was aangewezen. Na eni ge tijd joegen de zonnestralen Pluvius echter op de vlucht en onder het voortsnellende toestel ontrolde zich een golvend Frans landschap: groene glooiende weiden met hier en daar een groepje bomen, eenzame boerde rijen en in de verteCognac. Pre cies 91 minuten nadat de Piper Cub zich in Nantes van de grond had ver heven, vloog ze over de witte streep, die op de betonnen baan van het grote militaire vliegveld was uitge zet. De tweede etappe was volbracht en de ontvangst in de plaats waaraan de Ralley haar naam ontleende, was prima. Er was veel publiek samenge stroomd, de Franse radio maakte op namen en terwijl de deelnemers om een goede, koude lunch geschaard waren, repareerden drie mecaniciens de lekkende olieleiding van de Piper Cub. De nacht brachten de vliegeniers en hun passagiers bij particulieren door. De heer Blein werd onderge bracht bij de eigenaar van de Martell- fabrieken, Mons. Tirino, die een groot landgoed in Cognac bezit. De Bergen se deelnemer kreeg met nog een an dere Hollander een kamer, die nog net zo was ingericht als tweehonderd jaar geleden, al zullen de 36 huisbe dienden die Mons. Tirino in dienst heeft, wel geregeld stof afgenomen hebben. Met een uitgebreid, gezellig diner werd deze goedgeslaagde dag besloten. Wandelkaart als navigatiemiddel In de derde en laatste etappe (een navigatie-ralley) waren de meeste voetangels en klemmen verborgen. Vooral de bestuurder van de eenvou dig ingerichte Piper Cub had het verre van gemakkelijk. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Moord te middernacht (14 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: Whisky als water (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 uur: Op de planken (alle leeftijden, tot 14 jaar onder geleide). Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1012 uur. Kaasmarktspel 1.30 en 3.30 uur. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Moord te middernacht (14 jaar); Har monie Theater, 7 en 9.30 uur: Whisky als water (alle leeftijden); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Op de planken (alle leeftijden, tot 14 jaar onder ge leide). Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1012 uur. Kaasmarktspel 3.30 uur; Balchampêtre met draaiorgelmu- ziek, 8 uur. Wie het boek van Joh. C. Kievit kent en voor wie dus Jan Vos en Piet van Dril, de vrienden van Dik, het huichelachtige jongetje, Bruine Boor de alom bespotte dorpsveldwachter Flipse, Kee van de Achterweg met haar zieke man Willem en de oude vrek Mulder geen onbekenden zijn, zag gistermiddag in het Gulden Vlies het leven van Dik Trom opgevoerd door het gezelschap van Chris Hofland De zaal was volgestroomd om Dik nu eens in ware gedaante te zien. Van te voren wist men al wat er kwam- al leen de uitvoering kon van de voor stelling, die ieder zich gevormd had, verschillen. De geschiedenis van de arme Kee deed bij vele jongens en meisjes een prop in de keel komen. Uitbundig werd er even later gegild om de wilde achtervolging van Flipse achter Dik, die zelfs in de zaal werd voortgezet. Sidderend werd meegeleefd bij het nachtelijk bezoek van Dik, Jan en Piet aan de oude vrek om wat geld voor de arme Kee los te krijgen. En tot slot kwam de beroemde ezel met Dik op zijn rug het toneel op. Drie jongens uit de zaal mochten ook pro beren op het wispelturige beestje te klimmen; slechts één gelukte het te blijven zitten. Uit de hele voorstelling bleek, dat vader Trom gelijk had, toen hij op merkte, dat Dik een bijzonder kind was. Want dat wès ie. J. H. BLEIN .piloot-navigator. Men kreeg opdracht een van te vo ren uitgestippelde rondvlucht te ma ken en daarbij een aantal borden op te zoeken die voorzien waren van de namen van bekende distilleerderijen. De tweede opdracht was onderweg een zakje zand af te werpen binnen een cirkel van vijftien meter. De tocht begon al slecht. Nauwe lijks twintig minuten was de heer Blein in de lucht, toen de benzinedop en benzinemeter werden afgerukt; het weer werd ruw en er zat niets anders op dan terug te keren naar Cognac. Gelukkig kostte het weinig moeite de jury er van te overtuigen, dat het on geluk te wijten was aan een fout van de gronddienst, zodat de Bergenaar grif toestemming kreeg om voor de tweede maal te starten. Maar spoedig bleek, dat ook nu weer het pechdui- veltje medepassagier was. Toen de heer Blein na enige tijd vlie gen zijn navigatie schema wilde raad plegen, bemerkte hij tot zijn schrik dat de wind zich in een speelse bui van deze kaart had meester gemaakt. Het enige hulpmiddel dat overbleef, was 'n vrijwel onbruikbare wandelkaart. De heer Blein was echter vastbesloten niet voor een tweede keer onverrichter za ke naar Cognac terug te keren. Op goed geluk volgde hij een verkeersweg, tot hij aan een, tussen de bergen ver scholen, spoorwegstation kwam. Hij scheerde heel laag over het stationnetje, trok de machine direct weer op en slaagde er in de naam van het plaatsje op de borden te lezen. Nu hij eenmaal een vast punt voor herkenning had, besloot de Bergenaar de spoorlijn te volgen. Na veel zoeken slaagde hij ei in derdaad in het in een vallei gelegen afwerpterrein te vinden. De heer Blein dook tot op 100 meter (voorgeschreven hoogte) en op een teken van de piloot wierp de passagier op het juist ogenblik het zakje zand met de kaart er in, te Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom gen wind in af. Het resultaat was bui tengewoon goed; slechts zeventien me ter vanuit het hart van de cirkel viel het zakje te pletter op de harde grond Ook de rest van de etappe verliep zeer bevredigend, want ondanks de slechte navigatiemiddelen werden er van de zeven borden slechts twee ge-' mist. Toen alle deelnemers des avonds om een buitengewoon goed banket, aange- boden door de commandant van het vliegveld, verenigd waren, werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Er ging een hoeraatje op, toen bleek dat de goede Piper Cub, bestuurd door de heer Blein uit Bergen, een alleszins eervolle plaats in dit groot internatio- naai gezelschap bezet had. Het resultaat is des te mooier als men weet'-dat de heer Blein geen navigator aan boord had en tijdens het vliegen zelf ook de navigatie moest verrichten. Nu de heer Blein zo'n goed figuur heeft geslagen bij zijn eerste buitenland se ralley, zal hij in de toekomst onge twijfeld meerdere malen ons land in den vreemde vertegenwoordigen. Een vliegveldje nabij Alkmaar Toen wij afscheid namen, kwam het gesprek nog even op de noodzaak van een airstrip (klein vliegveld) in de buurt van Alkmaar. Belgische plaats, jes als Ostende en Knocke en tal van Franse badplaatsen hebben een airstrip waarvan veel gebruik gemaakt wordt Doordat daar alleen zweefvliegtuigen en lichte sportvliegtuigen landen, wordt de omgeving niet gestoord door zwaar motorgeronk. De heer Blein is een warm voorstander van zo'n veldje en wij ho pen met hem dat binnen afzienbare tijd een dergelijke airstrip nabij Ber gen of Egmond zal worden aangelegd. 45. Moeder Woeffie weet niet goed, wat ze van het bezoek van mevrouw Wolf, die ze eigenlijk nog nooit eer der gezien heeft, moet denken. Ja en toch, als clie mevrouw Wolf nu eens gelijk had? Het was heel aardig van haar om Moeder Woeffie te waarschu wen. Moeder Woeffie weet dat haar jongens graag ondeugende streken uithalen, maar dat ze midden in de nacht door het bos zouden dwalen, dat wil er bij haar niet in. Maar toch heeft ze geen rust. „Het enige wat ik doen kan", zegt ze tegen zichzelf, „is vanavond de wacht houden". Dan heb ik zekerheid. Als het avond geworden is en Pim, Pam en Pom in hun mand je gestopt worden, dekt Moeder hen als gewoonlijk toe Maar ze gaat daar na niet zelf slapen. Neeze ver stopt zich achter een bosje en houdt de wacht. Zullèn Pim, Pam en Pom naar buiten komen? SCHOUTENSTRAAT 13 HET HUIS voor kantoor-, school- en tekenbehoeften. Groot overschot van witte kool De regenrijke zomer in West-Europa is oorzaak dat alle landen, waarheen Nederland groenten pleegt uit te voe ren, zelf over voldoende hoeveelhe den beschikken. Werd er het vorig jaar nog 1000 wa gons vroege kool naar Frankrijk uit gevoerd, plus belangrijke kwanta naar Duitsland en Belgie, dit jaar wordt na genoeg niets uitgevoerd, met het ge volg dat aan de veilingen in de Lan- gedijk de vroege koolsoorten bij grote hoeveelheden doordraaien. Gedurende de bijna vier weken van de vroege koolcampagne blijkt, dat dit aantal aanzienlijk zal stijgen. In het Geestmerambacht ligt een dozijn ber gen, gedenatureerde rode en witte kool, die de minimumprijs niet kon op brengen. De hoeveelheden, die voor veevoeder verkocht worden, zijn ten gevolge van de goede stand van het grasgewas van geen betekenis. De zuur- koolfabrieken, die in de herfst vol doende hobveelheden witte kool kun nen verwachten verwerken slechts een klein kwantum witte kool tot zuurkool. Vooral voor de rode kool zijn de vooruitzichten slecht. Dit artikel is ook vorig jaar in grote hoeveelheden doorgedraaid met het gevolg, dat het minimumprijzenfonds voor dit artikel het vorig jaar met een nadelig saldo van f 170.000 sloot. Nars Bakker overleden Hier ter stede is np 78-jarige leeftijd overleden de heer Nars Bakker, die een grote figuur in de arbeiderswereld is geweest. In 1949 werd hij gehuldigd toen hij 50 jaar lid van de Bond van Sigarenmakers is geweest. In 1903 werd hij penningmeester van de bondsafdeling en later van de Alk- maarse Bestuurdersbond. Na de oorlog droeg hij die werkzaamheden aan an deren over. Zatedagmiddag om 3 uur vindt de begrafenis plaats. Morgen zullen temidden van hun vijf kinderen en hun achttien kleinkinde ren de heer en mevrouw Blokdijk Wallaart de dag herdenken, dat zij voor vijftig jaar elkaar het ja-woord gaven. Alkmaarders van geboorte zijn zij gedurende al die tijd trouwe lezers van onze krant geweest. Veertien jaar geleden vertrokken zij naar Heiloo om van hun welverdiende rust te genieten. Deze rust was echter betrekkelijk. De heer K. Blokdijk, ge(- durende 30 jaar ambtenaar bij de ge meentereiniging in Alkmaar, voorziet zijn huishouden sinds zijn penslonne ring van alle fruit, aardappelen en groenten in alle jaargetijden uit zijn grote tuin. Ook zijn 70-jarige vrouw staat er op alles in het huishouden nog zelf te beredderen. Maar zij loopt zelf niet voor haar plezier van Haarlem naar Santpoort zoals de thans 74-jarige bruidegom onlangs voor zijn genoegen deed. Er werd vroeger hard gewerkt; van 's morgens zes tot 's avonds zeven met een onderbreking in de middag van an derhalf uur. Elke dag werd besloten met het trekken van een veertig vlet ten, die van de reiniging weer naar de stad gebracht moesten worden. Reeds als tien-jarige knaap hielp de heer Blokdijk zijn vader op de gasfabriek bij het breken van de cokes om twee en een halve cent per hl. mee te ver dienen. Ook mevrouw Blokdijk had geen gemakkelijke jeugd. Slechts drie jaar kon zij de school bezoeken; toen moest zij er af om de taak van haar moeder over te nemen als deze uit werken ging. Zo ging dat vroeger. Maar als wij kijken hoe wij ge werkt hebben en hoe b.v. mijn groot moeder moest zwoegen", zo vertelde ons de bruid, „dan hebben wij niet hard gewerkt en dan werken de men sen tegenwoordig bijna helemaal niet meer. Er is gelukkig veel veranderd". Die grootmoeder was een vijftien jaar geleden de oudste inwoner van de stad Alkmaar en stierf op de leeftijd van 101 jaar na een bijna onmenselijk le ven, waarin zij achttien kinderen voortbracht en samen met haar man ten slotte een pensioen van f 7.50 ge noot voor haar werk spoorwegbe waakster met hoge hoed en de ro de vlag. „Het leven was vroeger somberder en de levenstandaard was veel 'ager", merkte mevrouw nog op. „Ik heb altijd met plezier gewerkt. Het pensioen is echter laag. Wij zijn de stiefkinderen van de regering", zei de heer Blokdijk. Een blijmoedige stemming heerst echter nog in zijn huis. Moge dit nog lange tijd het geval zijn en moge dë feestdag, die de dag van morgen on getwijfeld wordt, nog lang in hun her innering voortleven. Iedere Vrijdag verwondert men zich weer over het feit, dat duizenden vreemdelingen naar de Alkmaarse kaasmarkt trekken. Natuurlijk is het begrijpelijk, dat de vreemdelingen deze zeer aparte show willen zien en waar deren. Onbegrijpelijk is echter, dat er steeds weer bezoekers zijn, die de Kaasmarkt nog nimmer hebben gezien. Langzamerhand moet het totaal aan tal toeristen op de kaasmarkt toch in de miliioenen lopen en iedere Vrijdag voeren bussen en treinen, boten en fietsen honderden belangstellenden aan. 's Morgens omstreeks half tien vreest men, dat het ditmaal toch wel zeer rustig op de markt zal blijven. Doch nauwelijks zijn dan de treinen uit Haarlem en Amsterdam binnen of de rustige markt verandert in no-timc in een drukke bedoening waar iedereen iedereen loopt te verdringen om toch maar niets te missen van handen klappende kaaskopers, het wegen, de kaasdragers en al die andere dingen en handelingen, die nu eenmaal onver brekelijk met de markt zijn verbonden. Beweeglijke Fransen, flegmatieke En gelsen, Amsterdamse schooljongens, moeders met kinderen, snel lopende kaasdragers en handelende kaaskopers veroorzaken dan een gezellige, rumoe rige drukte, die zelfs voor de Alk maarder steeds weer een bron van ge noegen is om naar te kijken. Slechts voetje voor voetje kan men zich dan voortbewegen. Zodra echter het caril lon op de Waagtoren het hele uur zal spelen wordt alles rustig. Als op com mando staat iedereen dan met het hoofd in de nek om het wonder van de ruitertjes te aanschouwen. Als echter de „Trompetter" voor de laatste maal zijn trompet heeft gestoken verandert in één slag het aanzien van de markt. Het is een wonderlijk gezicht als men deze momenten vanaf de toren gade slaat en wij zijn er van overtuigd, dat maar weinige Alkmaarders dit besef-' fen. Opvallend is namelijk, dat de kaar tjes voor de toren slecht sporadisch aan Alkmaarders verkocht worden. Met al de drukte, die de markt met zich brengt is het verwonderlijk, dat alles steeds weer, behoudens een en kele vertraging in het verkeer, zo goed reilt en zeilt. De Rode Kruis dienst op de markt behoeft dan ook gelukkig niet al te vaak in actie te komen. Het gebeurt wel eens, zoals dat ook vanmorgen het geval was, dat een dame flauw valt of dat een .,ge nylond" been door een berry wordt beschadigd, hetgeen de eigenaresse dan wel eens dikke tranen doet stor ten, niet van de pijn, maar vanwege de geruïneerde kousen, doch daar blijft het dan ook bij. De zeer drukke markt werd heden o.a. bezocht door 23 padvinders uit Stanmore en 21 uit Hendon, die te zamen één groep vormden onder lei ding van „oubaas" Schrieck. Zij ver blijven in Utrecht en bezoeken van daaruit de bezienswaardigheden van Óns land. Op de kaasmarkt waren heden aan gevoerd 22 stapels, namelijk 13 sta pels fabriekskaas en 9 stapels boe renkaas. De prijzen waren ƒ1.02 voor fabrieks- en 1.06 voor boerenkaas, De aanvoer was in totaal ruim 45000 kg. In Gouda waren gister 98 partijen aangevoerd, le kwaliteit met rijks- merk 2.04—-ƒ 2.12, 2e kwaliteit met rijksmerk ƒ1.932.03, extra zware kwaliteit tot ƒ2.35, met een flauwe handel, alles inclusief exportverplich- ting en omzetbelasting. Gedicht van stadgenote getoonzet Op 28 Augustus zal door Bergens Mannenkoor in de Ruinekerk te Ber gen onder leiding van Jac. Bonset een uitvoering worden gegeven waarbij Jo Vincent als soliste zal optreden. Op dit concert zal tevens ten gehore worden gebracht het door de heer Bon set getoonzette gedicht „Naar het eeuwige licht", vervaardigd door mej. M. N. Zwaan, alhier. Kees Stet opnieuw in 't Gulden Vlies Het daverend succes van „Kees Stet van Ierswoud" met zijn ensemble, waardoor Zondag velen teleurgesteld huiswaarts moesten keren wegens een uitverkochte zaal, is aanleiding ge weest een herhaling te organiseren van dit beschaafde en toch zo vlotte en geestige programma. Deze reprise zal plaats vinden op Dinsdag 15 Aug. in het Gulden Vlies. Behalve „Kees Stet" werken nog mede het bekende trio Annie de Moor in Musetteklanken, .The Rio's" Zuid-Afrika en Texas het gevierde radio-zangtrio en de komi sche goochelaar „Cakie" met Nico Ak kermans conferences. Het beroep van Maatschappelijk Werker Steeds meer wint de gedachte veld, dat het beroep van maatschappelijke werker, zowel in dienst van kerkelij ke-, bijzondere- en gemeenteinstel lingen als voor bedrijven, kinderbe scherming, reclassering, enz., niet al leen een warm hart voor de in nood verkerende mede-mens vereist, doch eveneens een uitgebreide theoretische en praktische opleiding. Het grote aantal wetten en rege lingen betreffende hulpverlening aan personen maakt het noodzakelijk, dat men de bepalingen daarvan volledig beheerst. Eerst wanneer de innerlijke bewogenheid haar steunpunt vindt in een goed inzicht in de structuur van mens en maatschappij kan dit werk verantwoord worden verricht. Het was daarom een zeer goede ge dachte van de Vereniging van leiders van openbare diensten en instellingen voor sociale zorg, om te komen tot een opleiding van vakbekwame ambtena ren. De stichting voor de opleiding van maatschappelijke werkers te Haarlem verzorgt deze in de avonduren te vol gen opleiding. De Vereniging voor Gemeentebe langen, de belangrijkheid van deze op leiding erkennende, stelt een ieder in de gelegenheid jaarlijks aan het exa men ter verkrijgin, van het diploma maatschappelijke werker (steri te nemen. Naar wij vernemen ngi net m de bedoeling om in September a.s. te Alkmaar wederom een nieuwe cursus te organiseren. Swing bezetting „The Ramblers" Zaterdag en Zondag organiseert het Gulden Vlies twee exclusieve dans avonden met medewerking van de Swingbezetting van „The Ramblers' algehele leiding Rinus vd Broek. Het ensemble bestaat uit de heren Tonny Helweg clarinet, Kees de Bruin tenor sax, Wim Sanders hawaiian guitaar en Rinus vd Broek trompet. Deze populaire musici garanderen 'n gezellige dansavond. GESLAAGD. Mej. M. A. de Vries van Schagen ai- hier slaagde gister te Amsterdam voor de vakgroep dameshoeden (theorie en practijk) Damclub W.D.O. Gisteravond werden bij W.D.O. in de zomer competitie de volgende resultaten behaald: Eerste Afdeb'ng: P. Veer—A. Burgert 0—2; C, Dammer—W. Piederiet 2—0; H. Kruider— P. Veer 1-1. Tweede Afdeling: A. Bosman—J. Langras 1-1; D. Kiewitt-H. J. Toepoel 1-1; M. v. d Pavert—G. v. d. Kuyt 0—2; J. Deichman— J. Oostenbroek 1—1. Cinema Americain draait weer Nadat de programma's in Cine ma Americain door directiewisseling een week zijn onderbroken worden he denavond de voorstellingen hervat. Het theater staat nu onder leiding van de heer N. Reiff, uit Den Haag, die grote ervaring op dit gebied heeft. Hij was destijds in 1920 bij het begin der geluidsfilm leverancier van de cabine-installaties der Alkmaarse bio scopen. De heer Reiff is gecommitteer de bij de Ned. Bioscoopbond voor het afnemen van operateurs-examens. De nieuwe exploitant hoopt de beste films naar Alkmaar te kunnen brengen. Het oude personeel is geheel over genomen. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna, d. van H. J. Schee pens en A. M. M. Smit. Willem, z. van W. Verhag'e en Roschinek. Theodoras A., z. van D. Groot en F. J. Berkhout. Marian ne, d. van J. van Dok en J. E. H. van der Putten. Josephus N., z. van J. Zomerdijk en G. C. Bolten. Willem J., z. van G. Teer huis en M. K. Pel». Laurentius G., z. van F. G. van Veen en A. E. Roosloot. Hen- ricus E. M., z. van P. J. Kuin en P. M. Stootman. Ondertro uwd: Klaas Schoorstra en Jacoba J. Zwart. Jan de Jong en Aaltje M. Strijbis. - George D. Bats en Hendrika Kroese. - Jozef van Arkel en Adriana J. M. ter Horst. Getrouwd: Johannes L. Rijtema en Johanna J. Koers. Overleden: Wolbert Kiestra, 37 jaar, gehuwd met J. Oudekerk. Bemardus Bak ker, 78 jaar, weduwnaar van A. Sohoen. VOOR ZONDAG 13 AUGUSTUS ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur it, Van Santen van Sneek; 5 uur ds. Keer, van Rotterdam; Woensdagavond half 8 oecumenische avondwijding. Kapel. kerk, 10 uur ds. Den Oudsten. Rem_ geref. gem., half elf pnej. da. Modderman van A'dam. Luth. kerk (Oudegracht) av. half 7 ds, Haan. Doopsgez. kerk' 10.15 liur, ds. Van der Sluis. Geref kerk, 10 uur ds. Warnink van Zaatu dam; 5 uur ds. Swen van Den Helder, Baptisten gem. (in Nieuwe Doelei 10 uur ds. Hofhuis. Oud-kath. kerk geen dienst. Herst. Ap. Gem., Tous. saintstraat, half 10 en 4 uur en Woens. dagavond 8 uur dienst. Leger des Heils (William Booth), Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 7 uur open. luchtprediking; 8 uur openb. dienst spr, envoy Hartjes van A'dam; Do. welkom, kapt. Hassoldt. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur heiligingsdienst; 3 uur I Zondagsschool; 8 uur Verlossingssamen komst; Wo. 8 uur wijdingsdienst o.l.v, vaandrig Kuipers. Kruisleger, Hekel- straat 9, 10 uur wijdingsdienst; 8 uur en Woensdagavond 8 uur openb. samen komst o.l.v. serg.-maj. De Haas. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur gods- dienstbijeenkomst. Verbreiding der waarheid, Brouwerstraat 31, av. 8 uur Ruys. BERGEN, Ruinekerk, 10 uur ds. Kap. tein van Akersloot. 1Geref. kerk. 9 uur, half elf en half 5 ds. Jonker van Amsterdam. BERGEN AAN ZEE, 10.15 uur ds. Ko. I ningsberger, herv. pred. te Amsterdam (liturgische dienst). BROEK OP LANGENDIJK, geref. I kerk, 10 en 7 uur ds. Van Popta van Rijswijk. Doopsgez. kerk, geen dienst. DIRKSHORN. Geref. kerk, half 10 en 7 uur ds. Greving van Zierikzee. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 101 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 9 uur, half elf en half 5 ds. Ros van Hoofd-1 dorp. Oud-kath. kerk, voorm. 8 10 uur en av. 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uu ds. Plug. GROET, 10 uur, ds. Van der Haaget| van Leeuwarden. GROOT-SCHERMER geen dienst. HEILOO, herv. gem., 10.45 uur ds, Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, I 10.15 uur de heer De Bruin van Heiloo. I Geref. kerk (in evang.gebouw aan I de Kerklaan), half 9 ds. Swen van Den Helder; 4 uur ds. Warnink van Zaan- dam. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., 10 I uur, ds. Wiltink. Geref. kerk, half 10 en half 3 de heer Sluys. HENSBROEK, 9 uur ds. Meyboom. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN 10 uur ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Vegter. OBDAM, half elf, ds. Meyboom. OUDORP, av. 7 uur, ds. Bloemhoff van Heiloo. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 u ds. Van Dijk. SCHOORL, achter de Roode Leeuw, half elf en half 5 hagepreken ds. Ruys, SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 9 et 1 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN. Evangelisatie, 1 uur de heer Weeda van Amsterdam. WARMENHUIZEN, 10 u. ds. De Wolf I van Enschede. „Wij begrijpen elkaar" Er was grote belangstelling voor dit cabaret-programma. De schouwburg j ,De Rustende Jager" was tot het laat ste plaatsje bezet, toen Alexander Pola I zijn auditorium kwam vertellen dat de titel „Wij begrijpen elkaar" al heel oud was en eigenlijk het eerst was ge bruikt door Kaïn. Als de meest vol maakte vorm van pret noemde hij: lachen om je buurman! Jozef Baar, die zich even deugdzaam meende te mogen noemen als Jozef, die we kennen uit de geschiedenis met Potifar's vrouw, was enig als confe rencier. Hoe prachtig gaf hij o.m. het onderscheid tussen conference en con ferentie. Onbetaalbaar was hij all dichter, die papier, potlood en eet grote mond had, maar wie gedachte» ontbraken. Toen die hem door het pu bliek werden gegeven als, de appel valt niet ver van de stam, honny soit qui mal y pense etc., kwam zijn dra matisch talent te voorschijn en gaf hi) een tweede Hamlet. Alle medespelenden en alle nummers te vermelden heeft geen zin. Maken we een uitzondering voor een enkele. Kat ja Berndsen gaf een mooie ver tolking van „Christopher Robin I' saying his prayers" en „Le grand vo yage d'un pauvre nègre", die graag oen echt schip wou zien, aan boord in slaap viel en als verstekeling te werk gesteld werd. In „vacantie" gegeven door het hele ensemble zullen velen hun eigen rije dagen hebben herkend: regen, een gezellige? kamer, prettig? gezel schap enz. Prachtig was het taallesje, dal Alexander Pola zijn partner DinI Sprock gaf en de inlichtingen die Dries Krijn als portier van een reisbureau gaf aan de reiziger Jozef Baar. Het publiek heeft zich de ganse avond ondanks het onbetrouwbare weer kostelijk vermaakt. Tot nieuwe directeur van het fanfa rekorps „Eensgezindheid" is dezer ca- gen benoemd de heer A. de Vries uit Oostzaan. De benoemde was onder meer directeur van het stedelijk mu ziekkorps te Purmerend, welke lunctie hij heeft laten varen voor zijn benoe ming alhier. Wij twijfelen er niet aan of onder zijn leiding zal Eensgezind heid tot grote bloei komen. Ben voltallige raad Woensdagmiddag onder schap van burgemeester V sen. Het verzoek van de Rui eniging om het sportterrei: duur van een jaar weer te bruiken, werd ingewilligd. Ingekomen was een vei het Centraal Ziekenhuis t< om na 42 dagen opname va het verschil tussen ziekenfo an verpleegprijs, zijnde f 1. »oor rexening van de ge nemen. De burgemeester zeide, da er mee accoord gaan. De e: ge van f 1.— per dag zoude: dan willen zien als armenzc moet worden terugbetaald patiënten indien dit mogeli; tegen had de raad geen bez Het bouwvoorschot van f de woningbouwvereniging, het raadsbesluit van 19 A; worden verhoogd tot f 2101 zien de grondprijs in deze was verdisconteerd. Om de betalen besloot de raad eer. courant-overeenkomst aan met de Bank voor Ned. N.V. tot een bedrag van f De heer C. Konijn, bewon zg. rechthuisje, zag zijn hi voor de tijd van 5 jaar ver f 99 per jaar. Na de toezegging, dat mei nodigste herstellingen zal i voeren alvorens men tot restauratie van monumenten gaat, ging de raad hiermedi Onbewoonbaar Aan de orde kwam een onbewoonbaarverklaring var celen van S. J. de Wilde er Visser. De heer Muntjewepff vroe motieven van deze onbewo klaring. De woning van d Wilde is gelijk gebleven, sir. toen hij er in kwam. Het eigenaardige is dat de geleden ook onbewoonbaai klaard. Burgemeester Dries; dat wanneer ter zake kundige ningen afkeuren er zeker we zal mankeren. Als deze woni: geleden ook reeds is afgek- moet spreker constateren dat malige gemeentebestuur in g gebleven. We kunnen hiermi toekomst misschien komen grotere toewijzing van het bor Indien we krotwoningen kunr men moeten we hiertoe med De Raad ging hiermede d h. st. accoord. Het gemeentepersoneel had middag want er werd een toegekend van 2 De dakrestauratie herv. kerk. Aan de orde kwam de daki van de Ned. herv. kerk. De den hadden een verzoek ing 10 bijdrage tot herstel, zijr - Ged. Staten achtten de resta toren (gemeente-eigendom) ten nauwste met elkaar vert De begroting voor de torem is f 19.750, di voor de kerke ratie f 32500. Ged. Staten sti dat de gemeente 15 bijdrai torenrestauratie wat een bedra van f 2962,50.-De rest_ van de f dan ten laste komen van voogdij, n.l. f 1975. De burgemeester zeide, dat kerkvoogdij met de toren nie ken heeft zij toch bereid is h aan bij te dragen. Wat hier w< gesteld is nog slechts een pa: tauratie. Daarna komen no, stellingen aan de buitenmur interieur en rechthuisje. Tc deze kosten geraamd op f 12 Voor de ramenrestauratie bedrag geschonken. Oorspronkelijk kon de ke niets bijdragen. Thans is zij staat te gaan tot een bedrag va Een zeer belangrijk feit noei het dat de Kerkvoogdij door f< staat is het totaal gerestauree verder goed te onderhouden i de toekomst ons daardoor veri ten bespaart. In Den Haag is men er v tuigd, dat de financiën van b tijen beperkt zjjn en men niet onwelwillend tegenover voor de toren en dakrestaurat: detailbegroting geen hogere 1 gemoeid zullen zijn is een ope Bij aanneming van het besluit Rijk zqn subsidie vaststellen aanbesteding worden overgeg; is van belang, dat dit zo spo< gelijk gebeurt. Aangezien de heer Mantel dat er in 1951 wel veel besr worden op restauratie-uitgave hij ook op spoed aan. De Raad ging met het voo: coord. Aangezien de gemeentese de heer J. Klippel, per 1 Jan. sioengerechtigde leeftijd h( reikt, zou deze dus per 1 Ji ontslag moeten hebben. Met op het woninggebrek is er wei: hier een goed ambtenaar te men, reden waarom zij voorsti ontslag met 1 jaar uit te ste De heer P. van Langen vro 1952 dezelfde problemen zi voordoen. Nadat de burgemeester ha- zegd zich hierover nader te zi raden, waren alle bezwaren ven. Aan de onderwijzeres dei tucj- A. Laan, werd op haar toestemming verleend om ziel maar te vestigen. De tentoonstellingscommisi

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2