LAATSTE NIEUWS Morgen brengen JLCKMANN POORTER FAHNER's Lederhandel ALSTUBLIEFT.. J. W. A. HEUSEVELDT Schermerhorns Raad besluit tot kerkrestauratie rite n verkoo^™"^ Klachten bij de rondvraag Oterleek Ouden van Dagen op reis Egmond aan Zee Het verkeer op 12 Augustus Groet Nederlandse vrijwilligers kunnen naar Korea Pohang ontruimd Geheime atoompapieren grotendeels terug gevonden Marktberichten Abonneert U op dit blad 200 STUKS KARPETTEN fn nog honderden zeer voordelige prijzen MIENT 6-8 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1950 Een voltallige raad vergaderde Woensdagmiddag onder voorzitter schap van burgemeester W. J. Dries- sen. Het verzoek van de Ruitersportver eniging om het sportterrein voor de duur van een jaar weer te mogen ge bruiken, werd ingewilligd. Ingekomen was een verzoek van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar om na 42 dagen opname van patiënten het verschil tussen ziekenfondsbijdrage ■n verpleegprijs, zijnde f 1.per dag, woor rekening van de gemeente te nemen. De burgemeester zeide, dat B. en W er mee accoord gaan. De extra bijdra ge van f 1.— per dag zouden B. en W. dan willen zien als armenzorg en deze moet worden terugbetaald door de patiënten indien dit mogelijk is. Hier tegen had de raad geen bezwaar. Het bouwvoorschot van f 20.500 aan de woningbouwvereniging, verleend in het raadsbesluit van 19 April, moest worden verhoogd tot f 21000, aange zien de grondprijs in deze som niet was verdisconteerd. Om deze som te betalen besloot de raad een rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Ned. gemeenten N.V. tot een bedrag van f 21.000. De heer C. Konijn, bewoner van het zg. rechthuisje, zag zijn huurcontract voor de tijd van 5 jaar verlengd voor f 99 per jaar. Na de toezegging, dat men de aller- nodigste herstellingen zal doen uit voeren alvorens men tot de grote restauratie van monumentenzorg over gaat, ging de raad hiermede accoord. Onbewoonbaarverklaring. Aan de orde kwam een besluit tot onbewoonbaarverklaring van de per celen van S. J. de Wilde en de heren Visser. De heer Muntjeweyff vroeg naar de motieven van deze onbewoonbaarver klaring. De woning van de heer de Wilde is gelijk gebleven, sinds de tijd toen hij er in kwam. Het eigenaardige is dat deze 36 jaar geleden ook onbewoonbaar is ver klaard. Burgemeester Driessen zeide, dat wanneer ter zake kundigen deze wo ningen afkeuren er zeker wel veel aan zal mankeren. Als deze woning 36 jaar geleden ook reeds is afgekeurd dan moet spreker constateren dat het toen malige gemeentebestuur in gebreke is gebleven. We kunnen hiermede in de toekomst misschien komen aan een grotere toewijzing van het bouwvolume. Indien we krotwoningen kunnen oprui men moeten we hiertoe medewerken. De Raad ging hiermede dan ook z. h. st. accoord. Het gemeentepersoneel had een goede middag want er werd een gratificatie toegekend van 2 De dakrestauratie der Ned. herv. kerk. Aan de orde kwam de dakrestauratie van de Ned, herv. kerk. De kerkvoog den hadden een verzoek ingediend om 10 bijdrage tot herstel, zijnde f 3250. Ged. Staten achtten de restauratie aan toren (gemeente-eigendom) en 't dak, ten nauwste met elkaar verbonden. De begroting voor de torenrestauratie is f 19.750, di voor de kerkdakrestau ratie f 32500. Ged. Staten stellen voor dat de gemeente 15 °/o bijdraagt aan de torenrestauratie wat een bedrag vordert van f 2962,50. De rest van de 25 moet dan ten laste komen van de kerk voogdij, n.l. f 1975. De burgemeester zeide, dat hoewel de kerkvoogdij met de toren niets te ma ken heeft zij toch bereid is hier f 1975 aan bij te dragen. Wat hier wordt voor gesteld is nog slechts een partiële res tauratie. Daarna komen nog de her stellingen aan de buitenmuren, kerk interieur en rechthuisje. Totaal zijn deze kosten geraamd op f 120.000. Voor de ramenrestauratie is al een bedrag geschonken. Oorspronkelijk kon de kerkvoogdij niets bijdragen. Thans is zij echter in staat te gaan tot een bedrag van f 10.000. Een zeer belangrijk feit noemde spr. het dat de Kerkvoogdij door fondsen in staat is het totaal gerestaureerde pand verder goed te onderhouden aangezien de toekomst ons daardoor verdere kos ten bespaart. In Den Haag is men er van over tuigd, dat de financiën van beide par tijen beperkt zijn en men staat er niet onwelwillend tegenover. Of er voor de toren en dakrestauratie bij een detailbegroting geen hogere bedragen gemoeid zullen zijn is een open vraag. Bij aanneming van het besluit kan het Rijk zjjn subsidie vaststellen en tot aanbesteding worden overgegaan. Het is van belang, dat dit zo spoedig mo gelijk gebeurt. Aangezien de heer Mantel vreesde, dat er in 1951 wel veel besnoeid zal worden op restauratie-uitgaven drong hij ook op spoed aan. De Raad ging met het voorstel ac coord. Aangezien de gemeentesecretaris, de heer J. Klippel, per 1 Jan. de pen sioengerechtigde leeftijd heeft be reikt, zou deze dus per 1 Jan. 1951 ontslag moeten hebben. Met het oog op het woninggebrek is er weinig kans hier een goed ambtenaar te benoe men, reden waarom zij voorstellen het ontslag met 1 jaar uit te stellen. De heer P. van Langen vroeg of in 1952 dezelfde problemen zich niet voordoen. Nadat de burgemeester had toege zegd zich hierover nader te zullen be raden, waren alle bezwaren opgehe ven. Aan de onderwijzeres der O.L S., Inej- A. Laan, werd op haar verzoek toes'omming verleend om zich in Alk maar te vestigen. De tentoonstellingscommissie van de Purmerender Fokveedag enz. krijgt 10.subsidie. Uitvoerige rondvraag. Bij de rondvraag speet het de heer Van Langen, dat geconstateerd moet worden, dat de raadsleden niets meer hebben te vertellen. Er was een besluit genomen voortaan in de zomer des avonds te vergaderen. Thans is dit echter weer 's middags. De voorzitter antwoordde, dat bij avondvergadering de ambtenaar extra belast worden. Hij zal echter met de verlangens rekening houden. De heer van Langen vroeg of het late aanvangsuur van de kermis niet ver vroegd kan worden. De burgemeester hield zich aan de Zondagswet. Wanneer men thans tot vroeger openen zou besluiten, werd dit ongedaan gemaakt door gemeentenaren, die hiertegen principiële bezwaren heb ben. De heer K. Muntjewerf gevoelde zich verplicht te wijzen op de uitvoering van gemeentewerken. Er wordt op een rare manier met de financiën omgesprongen. De werkzaamheden aan de aanlegsftiger bij Kluft zijn onder toezicht van de gemeenteopzichter uitgevoerd. De bekis ting deugt niet. Waarom kijken B. en W. er niet naar? Als de gemeenteopzichter zulks niet ziet, dan hebben we hem niet nodig. Burgemeester Driessen vond de aanval op deze gemeenteambtenaar allesbehalve zachtzinnig. De man is overladen met werk, o.a. de bouw of verbouw van 3 scholen. Hij doet zeer veel werk voor het publiek door adviezen, wat hij niet1 behoeft te doen, doch die de mensen zeer veel geld besparen. Bij een derge lijk klein karwei behoeft de opzichter niet steeds aanwezig te zijn en spr. pro testeerde dan ook met klem, tegen de aanval op deze opzichter. Maatregelen tegen de opzichter zijn niet nodig, doch wel tegen een aannemer die incompe tent blijkt te zijn. Wethouder Broersen protesteerde, ook tegen de aanval op de gemeente-opzichter. De burgemeester zeide, dat men eventuele klachten schriftelijk kan indienen bij B. en W. Dan kan de schuldvraag uitgezocht wor den. De heer Lakeman wees in dit verband op de riolering te Stompetoren. Ook deze is anders uitgevoerd dan de afspraak was. De heer B. Plugboer was het er mee eens dat er op zo'n manier raar met de gemeentefinanciën wordt omge sprongen. De heer Lakeman vroeg om een par keerverbod aan één zijde in de Dorps straat, daar men nu bijna niet kan pas seren, omdat aan 2 zijden geparkeerd wordt. B. en W. zullen" dit nader bezien. De heer Valksx vroeg naar de aanleg van waterleiding bij de 3 molens aan de Noordervaart. De toestand van de molens is van bin nen lang niet in overeenstemming met de indruk die ze van buiten geven. De burgemeester zegde toe hierover in beide gevallen met de daarvoor in aan merking komende collega's te zullen spreken. Ook vond de heer Valksx de snelheid waarmede motoren door het dorp jagen, te groot en hij Vfoeg dm "êen maximum snelheid. De burgemeester opperde be zwaren. De beste oplossing zou nog zijn om de honderd meter een flinke kuil te maken. Dan leren ze het racen wel af. Wethouder Mantel zou toch graag een middel hebben om de overtreders even tueel te kunnen verbaliseren. De raad was het hiermede eens. Er zullen borden komen met opgave van de maximum snelheid. Toen de datum bekend geworden was van do gezamenlijke uitgangsdag, hebben velen in spanning de weerberichten in de Alkmaarsche Courant gevolgd. Immers, men zag de gezelschappen uit de nabuurgemeenten de vorige week totaal ver regend thuis komen. Maar gelukkig was 8 Augustus een zonnige dag en met twee auto bussen en twee auto's vertrok men 's morgens vroeg naar de bloemenveiling te Aalsmeer. Met belangstelling werd het veilen van snij- en potplanten gevolgd. De grote hallen met de fleurige bloemen maakten een onvergete lijke indruk.- Vervolgens werd naar Loosdrecht gereden, waar men met twee motorboten een tocht maakten over de wijde plassen. De hon derden zeilboten in deze mooie omgeving gaven de tocht veel bekoring. Hierna werd tot het Paleis Soestdijk gereden. In Amsterdam verzamelde men zich voor een gemeenschappelijke maaltijd, waarbij burge meester Posch de aanwezigen toesprak. Spre ker herinnerde er aan, hoe vijftien jaar geleden het comité werd opgericht en de eerste tocht werd gemaakt. Enkele van de gasten, die nu aanwezig waren, maakten vijftien jaar geleden de tocht ook mee. Dit waren het echtpaar Jan Stekelbos, het echtpaar P. Iven en de gezus ters Kes. Dank werd aan de heer P. Slot gebracht voor het vele werk dat hij, voor het comité heeft gedaan. Als dank werd hem een doos sigaren aangeboden. In de beste stemming trok men gezamenlijk weer naar Stompetoren, waar in café Jan Zwart nog een kopje koffie werd gedronken. De heer Jb. Hop dankte de burgerij en het comité voor deze onvergetelijke dag. Ver schillende tochten, aldus de heer Hop, heb ik reeds meegemaakt, maar de tocht 1950 zal bij ons nog lang in herinnering voortleven. Noordhollands elftal te^en Kennemerland Woensdag 16 Augustus wordt in IJmuiden een wedstrijd gespeeld tus sen het Noordhollands elftal en een Kennemerland-combinatie, waarin spe lers van Stormvogels en VSV zijn op genomen. De Noordhollanders komen als volgt in het veld: Stadt (KFC), Kuiper (ZFC), Kabel (ZFC); Van der Horst (ZFC), Roggeveen (KFC), Kok (KFC); Hillenius (WFC), Stelling (West-Frisia), Simons (West-Frisia), Van der Meulen (Helder), Schmidt (Alcmaria Victrix). Kennemerland komt met de volgen de opstelling uit: Van der Windt (VSV); Van den Oever (Stormvo gels), Kunst (VSV); Goedhart (Storm vogels), Spaans (VSV), Stijger (VSV); Deuling (Stormvogels), Van der Kuil (VSV), Meijer (Stormvogels). De Boer (Stormvogels), De Graaf (VSV). Met het oog op de te verwachten drukte Zaterdag a.s., in verband met de wielerwedstrijden en het vuurwerk is voor het verkeer de volgende regeling getroffen. De wielerwedstrijden worden des avonds om half 7 gehouden, o.a. op de Boule vard. Daarom is parkeren op de Boule vard na half 6 verboden. Nadrukkelijk wordt ieder verzocht, te zorgen, dat zijn auto vóór half 6 weg is, daar de politie bij de vorige wielerwedstrijden met de moeilijkheid zat, dat geparkeerde geheel afgesloten auto's op het par cours stonden. Strandbezoekers kunnen na half 6 het strand niet meer via de Boulevard ver laten. Voorts is de volgende regeling ge maakt voor de uittocht van auto's en motoren, na afloop van het vuurwerk. Zij, die gebruik gemaakt hebben van het gemeentelijk parkeerterrein bij het Pompplein, moeten de gemeente verlaten langs de Zuidkant, via de Zuiderstraat, Duinstraat, Prins Hendrikstraat en Voor straat. Alle anderen moeten de gemeente ver laten langs de Noordkant, via de Boule vard, Emmastraat, Julianastraat, Wilhel- minastraat, Prins Hendrikstraat (Noord kant), Voorstraat. Deze regeling geldt gedurende een half uur, na afloop van het vuurwerk, waar na de politie verwacht, dat de grootste drukte voorbij zal zijn en het verkeer weer op normale wijze verwerkt kan worden. Wielrijders en voetgangers wordt aan-, geraden, in het belang van hun eigen veiligheid, zoveel mogelijk de gemeente te verlaten via de Voorstraat. Degenen, die na het vuurwerk nog niet naar huis gaan, zullen tot 's nachts 2 uur terecht kunnen in alle café's en daarna alleen in die zaken, die ook nu langer open mogen zijn. Schaakavond voor de badgasten De tweede schaakavond voor bad gasten is een nog groter succes ge worden dan de vorige maaL Wel een bewijs, dat de „h'oorkonde" een grote aantrekkingskracht op het denkver mogen van de schakers uitoefent. Er waren zelfs meer badgasten dan Eg- mondse „skaakridders", waarvoor de wnd. voorzitter, de heer J. J. van Don, in zijn openingswoord zijn excuses aanbood. Gelukkig waren er nog enige dolende ridders, zodat iedereen met een of meer partijtjes de avond gezel lig kon doorbrengen, hetgeen ook uit sluitend de opzet is geweest. De avon den bedoelen n.l. niet te zijn een wed strijd van badgasten tegen leden van de schaakclub De Egmonden. Daarom wordt er ook geen score genoteerd Behalve van de zijde der spelers be stond er nog belangstelling van de toeschouwers. Ongetwijfeld zullen deze avonden er veel toe bijdragen om Egmond als badplaats die service te bieden, welke voor een goede bad plaats onontbeerlijk is. Hier volgt dé letterlijke tekst van de in de „Derpe, tale" gestelde oorkonde. H'oorkonde De skaakridders van Eggemont (bai- genaamd „Derp"), spelende onger et waakzaam oog van de Jan van Spaik- toren, zainde de neezaten van de steekspilminnende graven, die allan eleden e-weend ewwe op et Kastéél van Eggmont an 'n elk, die dit lééze of ore lééze: Oewelkom in onze Derp en doen 't wééte, asdat Badgastopeskaakt eb teige onze Ridder En is van dit wapenfaitdeer welk U voor Uwes lééve verééven ben tot h'ERERIDDER van onze skaakclib oppemaakt deze h'oorkonde, welke e-stelt is in onze al-auwe strééktaal tot skonere glorie van onze dierbare derp. Ooite raikt in de zemer van 19.. Oitslag Cabaret Dick Gabel Dinsdagavond traden in de Vergulde Valk te Egmond aan Zee op de bekende radio-artisten Dick Gabel, Lizzy Valesco, Cas Rus, de Balsamo's en Rüska Bor- nova. Er werd een zeer gevarieerd pro gramma ten tonele gebracht, bestaande uit declamatie, sketches en aardige voor drachten. Cas Rus speelde verschillende piano stukken op verzoek en de Balsamo's zorgden voor frappante goochelkunst. Het weinige publiek heeft zeer ge noten van deze mooie avond. ZEEPKISTEN-RACE Zaterdag 19 Augustus zal langs de helling van de Boulevard, een zeep kisten-race gehouden worden, waaraan ieder kan deelnemen. Men kan zich op geven bij de heer Bodenstaff, Wilhel- hiinastraat 33. Eén kermis maar in 't jaar Groet heeft zijn kermis, zijn drie dagen feest voor oud en jong, weer gehad. Vele ouderen mogen het dan niet zo gezellig meer vinden als een dertig, veertig jaar geleden,, toen iedereen reeds dagen tevoren in de weer was om alles tiptop in orde te brengen voor de ontvangst van fami lie en kennissen uit wijde omtrek, toen moeder de vrouw het huis nog eens een extra beurt gaf en het manvolk heg en tuin onder handen nam, toch betekent de kermis nog enige dagen van vreugde. Niet alleen voor de in gezetenen, maar ook voor de gaste*, de tijdelijke inwoners is de kermis een welkome attractie. Het is voor de ste delingen maar geen pretje zo'n boere- kermis eens te kunnen meemaken. Vooral de eerste avond was het druk De grote danstent trok heel wat dans- histigen en The Melody Kings wisten de gang er in te houden. Op de tweede avond ging veler be langstelling uit naar „Tante Jutta" een kluchtspel, waarvan de H.T.V. De Komedianten een goede vertolking gaf. Ongecorrigeerd i De Nederlandse regering overweegt om in aansluiting aan de uitzending van Hr. Ms. Evertsen, die op 4 Juli jl. naar de Koreaanse wateren werd ge dirigeerd, toch een compagnie mari niers en een compagnie legerstrijd- krachten ter beschikking der Verenig de Naties te stellen om deel te nemen aan de bestrijding der Noordkoreaanse aggressie. De uitzending zou geschieden op basis van vrijwilligheid. De Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen hebben vandaag de brandende havenstad Pohang ontruimd. Belgische Kamers keuren decreet goed De Verenigde Belgische Kamers heb ben het decreet, waarbij de grondwet telijke bevoegdhedn worden overge- gedragen aan Prins Boudewijn, van ochtend goedgekeurd met 349 stemmen vóór, bij 8 onthoudingen. DE DERTIGDUIZEND. In de 510e Staatsloterij, 5e klasse, 17e lijst is op nr. 2428 een prijs gevallen van f 1.000 met premie van f 30.000. Speurders van Scotland Yard hebben gisteravond het grootste deel van de geheime papieren betreffende naspo- ringswerk op het gebied van de atoomenergie teruggevonden. Zij wer den, zoals gemeld, gestolen uit een trein op het Euston station te Londen, toen een ambtenaar van het Britse mi nisterie van bevoorrading Dinsdag de tas, waar de papieren in zaten, drie minuten onbeheerd liet. Na 48 uur ingespannen speurwerk van Scotland Yard, het Amerikaanse F.B.I. en de spoorwegpolitie werd een man aangehouden en het grootste deel van de documenten teruggevonden. De gestolen tas behoorde toe aan Frank M. Greenles, die op weg was naar het regeringscentrum voor atoom onderzoek te Risley in Lancashire. Hij had kort tevoren centra van atoomon derzoek in de Verenigde Staten bezocht. Haarlems paartje charterde een bootje Een exploitant van een Zandvoort- se badinrichting deed bij de politia aangifte, dat hij een vlet miste. Kort daarop kwam een strandpachter ver tellen dat hij een groot dekzeil kwijt was. De politie combineerde beid® vermissingen en riep de tussenkomst van een Zandvoortse schipper in, die met zijn pleizierscheepje de zee vóór de kust afspeurde. Inderdaad werd acht kilometer uit de kust een vissersschuit ontdekt, die de vermiste sloep op sleeptouw bad. Zij bleek bemand te zijn met een jo». gen en een meisje uit Haarlem vaa ongeveer twintig jaar. De Zandvoort se schipper nam het tweetal op sleep touw. Op het strand stond de politie reeds gereed om het proces-verbaal wegens poging tot diefstal te schrij ven. De schepelingen verklaarden cat zij niet de bedoeling hadden het vaar tuig te ontvreemden, maar dat zij eens een romantisch tochtje op zee hadden willen maken. DEN BURG, 7 Aug. Aangevoerd werden 80 lammeren van 4055; 25 schapen van 7090; 8 pinken van 450 550; 2 koeien van 750850; 3 biggen van 5570 en 9 nuchtere kalveren van 40—55. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 11 Aug. 14.000 kg aardappelen: eerstelin gen 8,80—9,70, blauwe eigenheimers 6,50— 9,70; 2000 kg uien 2,50—5,20; 200 kg to maten 28; 8000 kg slabonen 15—17,50; 500 stuks bloemkool I 33—34; 30.000 kg gele kool 4,50; 45.000 kg rode kool 5—5,50; 45.000 kg witte kool 3. NOORDERMARKTBOND, 11 Aug. - 27.000 kg aardappelen: eerstelingen 7,40—7,80, grove 7,20—8,30, eigenheimers 8,10—9,70, blauwe eigenheimers 6,10—7,90 en Koopmans blauwen 7,20; 1600 stuks bloemkool 12—36; 1400 kg zilvemep 37—42 en zilver drielingen 13.—14; 1400 kg uien 6,10—16,20; grove uien 6,70 en drielingen 3; 29.000 kg rode kool 4-5,30; 17.000 kg gele kool 3,50—4,50; 100.000 kg witte kool 3; 27.000 kg slabonen 15—18,20. WARMENHUIZEN, 11 Aug. - 23.400 kg aardappelen: Schotse muizen 8—8,70, grove 7,60—8,30, drielingen 5,70—6,30, eigenheimer» 6,70—8,80, bintjes 7,80—8,60, Koopmans blau wen 8—8,30 en Meerlanders 7,20; 11.500 kg rode kool 5; 3400 kg gele kool 4,50; 45.200 kg witte kool 3; 3900 kg slabonen 15—16,40; 350 kg bieten 5,10. Met uitzondering van de KAS van 9 tot 12 uur zal de N.V. Noorder Bank te Alkmaar op DINSDAG 15 AUGUSTUS a.s. de gehele dag GESLOTEN zijn. BB U weet wat dat in de omgang betekent! Kom 't daarom liever vandaag halen! Zolang de voor raad strekt verkoopt Hilokmann voor extra §9 voordelige ZOMERPRIJS zijn prima interlock, Hg alsmede zijn jaeger en wollen WINTERONDER- KLEDING. Lange jaeger heren pantalons 4.08, 8.75, 4.45, 5.25, 5.78 Borstrok, korte of lange mouw 4.84, 3.84, 4.75, 5.75 Jaeger jongensbroeken vanaf 1.45 Jaeg. Jong, hemd korte mouw, vanaf 1.73 Interl. heren sportbroek of hemd vanaf 1.84 Wollen herenpant. 9.90, 8.75, 7.85 Interlock damesslips 1.08, 1.24, 1.08 Interlock camisoles 2.78, 2.28, 1.38 Interlock directoires 2.78, 2.48, 1.98 Interl. k nd. broek 1.58, 1.28, 0.98, 0.79 Interl. kind. cam. 1.68, 1.38, 1.08, 0.84 Pracht onderjurken, enorme keuze, wit en gekl. nu 3.68, 3.38 Fijne overh, vaste b. beige, bleu, gr. nu 7.90 Pracht Net Nylon 11,40 Schitt. mooie Nylons V. 8.90 nu 7.95, 6.95 Gebloemde lingerie- katoen p. M. nu 1.87 Jaeger flanel, Jansen en Tilanus, p. m. 2.85 Theedoeken 1.19Ó.69 Slopen 2.98, 2.68, 1.98 Zware baddoek 1.78 Beste lakens, bijna on verslijtbaar 8.87 Slopenkatoen p. m. 1.58 Dubb, Eypt. linnen regenmantels, de aller beste 59.75 JAPONNEN en mantels koopt U nergens zo voordelig. De laatste gaan WONDERLIJK GOEDKOOP!» Beperkt in etalages onbeperkt in keus. Spreekwoordelijk „Billijk man", Langestr. 27. Sinds 1887 Wij brengen de nieuwe BERKELITH KOEKEPAN met z'n speciaal geconstrueerde bodem. Geen aanbakken meer! Minder vetgebruik! Groot verwarmd oppervlak! Kortere baktijd! Onverwoestbaar Vraagt ons inlichtingen SLECHTS 9.50 ROERWONDER, de nieuwste roomklutser geheel uit plastic, zeer practisch 5.95 VOORRAADBUSSEN met fraai décor 1.65 AMERIKAANSE BUSOPENERS 0.50 PERSONENWEEGSCHALEN, draagvermogen 150 kg 48.75 TRAPSTOELEN, stoel en trap in één meubel, solide uitvoering 21— SCHENKKURKEN in metaaluitv., vanaf 0.55 WEKKERS, prima uurwerk 5.90 BUREAUKLOKJES, vanaf 5.90 ALUM. GASPANNEN, grote maat 3.25 MEDICIJN- of BADKAMERKASTJES, 8.25 LANGESTR. 24 - ACHTERSTR. - HOUTTIL. SCHOOLTASSEN HONDSDAGEN PRIJZEN ZWARE LAKENS, 160240, gezoomd 7.40 ZWAAR GRASLINNEN, 160 breed, p. M. 3.25 SLAAPKAMERKLEEDJE 6.75 TRAP- en GANGLOPER 2.98 Een grote verkoop van 16-els Holtap wol 78. 12-els Wilton 118.50 16-els 148.50 12-els zeer zware 185. 16-els kwaliteit 225. 20-els 265— 1-pers. MATRAS met kussen 34.50 4 CLUBS met veren en pluche 245. SLAAPKAMER, compleet 298. EETKAMERS: 4 stoelen, 2 fauteuils, dressoir en tafel 525.— Zeer mooie WORTELDOEKEN 14.50 22.50 24.50 BIJ WAAGTOREN ALKMAAIÏ LEDEREN TASSEN voor de prijs van imitatie! Wij kochten een partij restanten zuiver lederen SCHOOL- en ACTETASSEN voor spotprijzen! Weet U, dat kunstlederen tassen in één school- selzoen radicaal zijn versleten? VOLRUND STAALTASSEN 9.30 6.20 ZUIVER LEDEREN SCHOOLTASSEN, flinke maat met 2 verstelbare sloten 10.85 8.98 BLANK RUNDLEDEREN SCHOOL TASSEN,- met 2 grote voortassen, reclame prijs 19.65 Dito bruin leder 13.35 DUBBELE LEDEREN SCHOOLTASSEN 21.75 15.85 WATERPR. DUBB. COLLEGETASSEN 8-05 Dito enkele tassen 5.75 Restanten SCHOOLTASSEN, zuiver leder 13.58 12.55 11.95 REIS- EN BOODSCHAPTASSEN, uitsluitend rundleder 28.85 26.65 22.40 19.60 16.46 15.45 14.95 18.95 BAGAGETASSEN 12.20 11.45 9.80 6.20 BROEKRIEMEN BAGAGERIEMEN HUIGBROUWERSTRAAT 4 ALKMAAR. De schoen, die 't zwaarste werk Stand daUs de'RAVOl

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3