Gerrit Schutte kan de wereldtitel op de weg veroveren ZELFWERKEND WASMIDDEL S Eerste Kamer gaat accoord met plannen inzake de K.L.M. Moorslede: een groot vraagteken Pekkers favoriet bij de amateurs Heden stayersfinale Kick Smit hing de schoenen in de kast Uiteenlopende waardering voor de bedrijfsleiding Noordhollands elftal verloor in Velsen ft.- re, literfles. HET CHINESE BEELDJE Speciale conferentie over Nieuw-Guinea Het Radioprogramma DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1900 bevat zelfwerkend optisch wit- (Van onze speciale verslaggever) nE BAANKAMPIOENSCHAPPEN in Stade de Roeour zijn, zoals men ook wel een tikje verwachtte in Belgische wielerkringen geen denderend succes ge worden! Gevolg van het feit, dat eigen kansen slechts gering waren en men van Franse of Nederlandse zijde geringe publieke belangstelling kon verwach ten. Het leven voor een buitenlander is immers in Belgie erg duur. De weg wedstrijden te Moorslede, a.s. Zaterdag en Zondag te houden moeten echter alles goed maken. Dat geloof ik ook wel, want de Belgische wielerfans houden nu eenmaal van de wegwedstrijden en zo zullen ongetwijfeld wel vele tienduizenden wellicht wel meer dan een half millioen toeschouwers langs de lijntjes van het lange parcours in West-Vlaanderen staan opgesteld als Zondag de grote strijd over 284 kilometer voor beroepsrenners plaats vindt. Want.daar zitten dan uitzonderlijke Belgische favorieten in; in tegenstelling tot de geringe kansen der Belgische amateurs. In afwachting van deze wedstrijden krijgen wij dan vandaag nog de gisteren wegens regen uitgestelde stayersfinale. Gerrit Schulte en Wim van Est jy|EN ZEGT dat het tussen Wim van Est en Gerrit Schulte niet al te best botert. Er is geen openlijke vijand schap, maar wel rivaliteit die nadelig voor een Hollandse kans kan zijn in de 284 km. lange wedstrijd op Zondag. Gerrit heeft zich echter, naar hij meent, voorzien van een knecht in Middel kamp, die Gerrit,. die toch zo gaarne eindelijk eens een wereldtitel op de weg zou winnen, naar de zege kan sle pen. De Kieldrechtenaar zal iedereen terughalen die er vandoor durft te gaan. Misschien ook Wim van Est en dan is de Kans voor Schulte minder geworden want dan ontstaat een duel Schulte-Van Est. Schulte wordt in Belgie gezien als een der grootste favorieten voor de wegtitel 1950. Gerrit is inderdaad in puike conditie. Hij heeft de zaken dit jaar serieus aangepakt; is de laatste weken in grote wedstrijden uitgekomen en heeft nu genoeg kilometers in de benen en de conditie van de sterke snelle Bossenaar is uitstekend. Gerrit heeft de kans van zijn leven. Maar ook nooit lag het voor de 34-jarige Nederlander zo goed als nu! Jammer is het uiteraard dat Wim de Ruyter niet afgevaardigd werd naar Belgie, want Wim rodeert, hij draait best na de Tour de France. Wim had zelf een goede kans of zou eventueel een goede steun voor een eventuele kopman als Schulte kunnen zijn. Schul te krijgt een tegenstander als b.v. de wereldkampioen Rik van Steenbergen, die iedereen kan kloppen als hij weer in de eindsprint zit. Rik is echter wel een beetje vermoeid na het drukke RIS-KRAS door West-Vlaanderen zullen de beste amateurs uit een en twintig landen strijd leveren over hon derd vijf en zeventig kilometer. De vraag is natuurlijk; wie zal in Moorsle de wereldkampioen der amateurs wor den en.hebben onze amateurs een kans. Zoals bekend, sloegen onze amateur- wegrenners vorig jaar in Denemarken op het snelle parcours van Lyngby bi] Kopenhagen een uitstekend figuur en kwamen we met de Amsterdammer Henk Faanhof als wereldkampioen te rug. Voorts werd de Limburger Huub Vinken een goede derde en eindigden de overigen, w.o. Jan la Grouw, (als vijfde), in het grote peloton ex aequo. Nu gaat het over de soms zware we gen, waarin een paar bergen gelegen zijnl 175 kilometer.Onze amateurs: Dekkers, Roks, Van Breenen, Witte- veen, Dielissen (onze kampioen) en Nolten zjjn een stel routiers dat „kilo meters in de benen heeft". Dat zegt al veel, heel veel zelfs! Maar met kilometers afleggen kan men geen wereldtitel winnen. Er zijn immers vele anderen die een afstand van 175 km met groot gemak kunnen afdraaien? Daarbij denk ik b.v. aan de Zweden en de Denen. Opmerkelijk is dat de amateurs uit de Scandinavische landen juist op grote, zware wegwed strijden gesteld zijn. Doorgaans zet men in Zweden b.v. wedstrijden van soms meer dan 300 km voor hun neus. Zoals gezegd het gaat om meer; om wedstrijd-inzicht en... al is het dan «en persoonlijke wedstrijd, om team- ipirit, want men kan aannemen dat b.v. de Italiaan Aldo Ferrari als een der kopmannen in de Italiaanse bezet ting beschouwd zal worden en zijn landgenoten zich voor hem b.v. zullen moeten opofferen. Zanotti, Gandini, Spetti, Piazza zijn puike renners. Of echter een dezer spaghetti-etende kna pen hun schreeuwende landgenoten- toeschouwers in een hysterisch enthou siasme kunnen brengen, lijkt mij een tikje te brutaal gezegd. Ik had het immers over de Scandi- aaviërs? Welnu: een Villy Emborg (Denemarken) moge dan niet de jeugd meer bezitten, het is een puike ver tegenwoordiger, evenals zijn landgeno ten Cristian Pedersen, B-orge Nielsen «n Hans Andersen. En de Nederlanders? Als de Eind- hovenaar Hans Dekkers in de eind sprint zit, is hij rap als wie ook. De Belgen geef ik weinig kans. Zal Leon Barbé, Roger Batsle, Francois Deprije- ker of Joseph Schils voor een verras sing zorgen? Dan zijn er nog puike Fransen, w.o. Robert Varnajo en Roger Huraux die tot de favorieten gerekend kunnen worden. Afwachten is de boodschap in Moor slede! ff*- Wim van Est, die Dinsdag in de finale om het wereldkampioenschap tegen de Italiaan Antonio Bevilac- qua reed, verliet de baan (na een beslissing van de Internationale Wieier Unie, in verband met het feit, dat na het springen van zijn band, de rit niet werd overgereden) op last van de sportcommissie van de Nederlandse Wielren Unie jaar dat hjj doormaakte. Toch blijft hij nog een gevaarlijke man. Enals ik het over andere grote favorieten heb, dan over de Zwitser Ferdi Kübler, die in goede conditie is, beter dan de winnaar van de Giro d' Italia en de Tour de Suisse, zijn land genoot Hugo Koblet, die weliswaar in stilte aan de voorbereiding van het wereldkampioenschap 1950 heeft ge werkt. En dan zijn er de Italianen met Gino Bartali als kopman. Gino zal alle steun van zijn landgenoten krijgen. Dat ge loof ik stellig na de gebeurtenissen in de Tour de France. Ik vermoed dat de Italianen gezworen hebben: „Gino zal als wereldkampioen uit Belgie ko men Ik zeg afwachten, want ik geloof al evenzeer in de Fransen die dat maar zo niet zullen toelaten: Luison Bobet, de Franse kampioen, lieveling van het pu bliek in Frankrijk, zal een steun van een deel zijner landgenoten ontvangen, doch ook moeten ondervinden, dat er rivalerend gewerkt zal worden in de Franse ploeg Wat de Belgische kansen betreft: Stanneke Ockers, Briek Schotte, de "reeds genoemde Rik van Steenbergen, Albert Ramon en Valère Ollevier zijn grote, zeer grote kanshebbers. Om dan 'niet te vergeten de jongere Demulder. Gisteravond beëindigde Kick Smit onder geweldige belangstelling zijn voetballoopbaan in een lichtwedstrjjd tussen Haarlem en Ajax. Smit, die per 1 Augustus trainer is geworden van de HFC Haarlem, werd vóór de wedstrijd hartelijk gehuldigd, onder meer door de voorzitter van de KNVB, Karei Lotsy, die hem dank bracht voor de wijze, waarop hij het Nederlandse voetbal heeft gediend, de voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, de heer A. van der Aart, alsmede diverse afgevaardigden van zusterverenigingen, onder wie de heer M. Koolhaas van Ajax. Alle toe spraken gingen vergezeld van cadeaux. Kick Smit voerde zijn club voor de laatste maal ter overwinning, nadat Bouwens Ajax de leiding had bezorgd scoorde Jacobs tweemaal, zodat met rust de stand 2—1 voor Haarlem was. Na rust maakte Van Dijk voor Ajax gelijk, maar ten slotte bracht Groene- veld van Haarlem de eindstand op 32. JANNTT.T.T TEGEN VAN DAM Naar het ANP verneemt zal Luc van Dam half September de juiste datum is nog niet vastgesteld te gen de Italiaanse middengewicht bok ser Jannilli uitkomen. Hoewel de plaats waar het gevecht zal worden gehouden nog niet vast staat, wordt de ontmoetingin elk geval in Neder land gehouden. Het incidentje in de Eerste Kamer, waarvan wfl elders melding maken, w«i gistermiddag niet meer dan een tragi-comische onderbreking van een op zich zelf even zakelijke als belangrijke zitting. De Kamer heeft n.1. twee wetsontwer pen behandeld, die beide van grote betekenis waren. Het eerste betrof de finan ciering van de verliezen en de voorziening in de behoefte aan nieuw kapitaal van de KLM, het andere betrof de regeling van de positie der Kamers va* Koophandel. Beide werden aangenomen, dat inzake de KLM met de stem van de heer Regout (KVP) tegen. Hij bleek door de uiteenzetting van minister Spitzen niet bevredigd te zijn. Nieuwe regeling voor de Kamers van Koophandel Een lang niet volgelopen sportpark „Schoonenberg" te Velsen heeft gis teravond ten bate van de Nederland se bond tot het redden van drenke lingen het Noordhollands elftal met 21 van het Velsens team zien ver liezen. Het was een wedstrijd, die in de eerste helft zonder spanning was, maar die daarna geducht opleefde en zelfs een zeer spannend einde had. Noord-Holland had op dat moment juist een 20-achterstand tot 2I weten te reduceren en zette alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Het lukte echter niet. De inderdaad beter spelende Velsenaren wonnen verdiend. Toen de elftallen het veld opkwa men (de gastheren met rugnummers!) bleek er één wijziging te zijn geko men in het Velser team. Linksbuiten De Graaf van VSV was vervangen door Wijker van „Velsen", waardoor het dus geen zuivere Stormvogels- VSV-combinatie meer was. Toch bleek duidelijk, dat de homogeniteit van het Velser team groter was dan bij de blauwgehemde Noordhollanders. Ook individueel kwamen de meeste Velse naren boven het peil van de Noord hollanders uit. In het begin viel er vrijwel niets te beleven, het spel was uiterst mat en de spelers hadden ken nelijk de lange zomerrust nog in de benen. Enige eerste schuchtere pogin gen van de Noordhollanders liepen vast op een goede Velser defensie. Ook de Velser aanvallen, hoewel veel talrijker, konden geen succes opleve ren, want de stoere Zaanse verdedi ging wist van opruimen. Toch waren het de gastheren, die de kansen kre gen. Wijker loste een paar goede schoten en De Boer (Stormvogels) miste voor open doel, wat hij na de rust nog een paar keer zou herhalen. Aan de andere kant werden naarmate de wedstrijd verstreek, de twee lang ste figuren van het veld, spil Spaans 'VSV) en doelman van der Wint (VSV) veel beter. 'Zij waren voor de blaauwhemden onvermurwbaar. Spanning na de rust Na de thee begonnen de spelers met hetzelfde spelletje. De grote op leving kwam eerst in de tiende mi nuut, toen midvoor Meyer (Storm vogels) een mislukt schot van Wijker op de juiste wijze afwerkte. Nog geen twee minuten later deed De Boer (Stormvogels) het precies eender na e'en schot van zijn clubmaat Deuling. Even leek het erop, of de Noord hollandse ploeg in elkaar zou zakken. De gastheren kregen nog een paar opgelegde kansen, die echter hope loos verknoeid werden. Noord-Holland beet zich toen echter hardnekkig vast en begon op te dringen. Slecht plaat sen en te kort spel deden vooreerst alle goede aanvallen teloor gaan, maar toen na een half uur Stelling (West- Frisia) via het been van Van der Oever (Stormvogels) de achterstand op 21 terugbracht, werd het span nend. Vaak met enig kunst- en vlieg werk moesten Spaans c.s. zich tegen ce vloed van Noordhollandse aanval len verweren, het doel van Van der Wint ontsnapte een paar keer als door een wonder aan doorboring, een paar schermutselingen voor zijn doel brachten hevige spanning. De Noord hollanders moesten echter ook oppas sen, want het scheelde één keer maar een haar, of het was 31 geworden. Onder steeds sneller vallende duister nis werden de laatste spannende mi nuten gespeeld. Uitblinkers waren bij Noord-Holland de beide backs Kabel en Kuiper <ZFC), rechtshalf Kok (KFC) en in de voorhoede Stelling. Bij Velsen viel, behalve Van der Wint en Spaans, vooral de kleine, uiterst handige rechtsbinnen Van der Kuil (VSV) op, die als spelopbouwer bijzonder uit blonk. Het waren met name de KVP-leden Kraaij vanger en Regout, die tegen de voorgestelde uitbreiding van de KLM bezwaren hadden. De heer Kraaijvanger had voorts de indruk, dat de verliezen bij deze maatschappij zo groot niet hadden behoeven te zijn als ze waren. Hij meende, dat de leiding niet in alle opzichten voor haar taak berekend v/as. De heer Vixseboxse (CH), die tegen uitbreiding geen bezwaar had, kantte zich tegen toenemende staats invloed en drong voorts aan op samen werking tussen luchtvaart en scheeps vaart. De heer Wendelaar (WD) vroeg zich af, of bij deze ontwerpen wel vol doende was gelet op de defensiebelan- gen. Hij had grote bewondering voor het organisatievermogen en de durf van de leiding der KLM en voor de moed en het doorzettingsvermogen van het personeel. Hij meende, dat bij een zo groot nationaal belang als dit be drijf andere dan uitsluitend financiële overwegingen de doorslag behoorden te geven. De heer Van Santen (CPN) ten slotte speurde in de KLM louter oorlogsvoorbereiding en was dus „te gen". KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Herwenen (toezeg ging): G. J. Visser, candidaat te Oegst- geest; te Vinkeveen: R. Baklema te Gie- sendam-Nederhardtnxveld; te Emmen (Evangelisatie)J. Hadders te Amers foort; te Waddinxveen (2e predikantspl.) J. v. d. Heuvel te Schoonhoven: te Ber- gum en te Tolbert: A. Burger, emeritus predikant te Lunteren, laatstelijk predi kant te Lochem. Bedankt voor Rijssen: A. den Hartog te Scherpenzeel; voor Voorthuizen (2e predikantsplaats) W. L. Mulder te Maartensdijk. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Augustinusga-Surhul- zen: P. v. d. Schaaf te Epe: te Heerjans- dam en te Stad aan 't Haringvliet: J. Wilschut, candidaat te Rotterdam; te Hantem: L. F. Stolk, candidaat te Am sterdam; te Wissekerke: P. A. Kouwen- hove, candidaat te Rotterdam. Chr. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Urk: J. G. van Min nen te Huizen. Gereformeerde Gemeenten. B e d a n k t voor Oost-KapelleP. J. Dielema te Borsele. Evangelisch Lutherse Kerk. Bedankt voor Apeldoorn-Doesburg: W. F. Jense, reserve-legerpredikant te Zwolle; voor Zaandam: C. H. Lindijer te Doetinchem. Minister Spitzen zei in zijn antwoord, dat uitbreiding niet inhield nieuwe lijnen, doch betere, meer rendabele voorzieningln op de bestaande. Ook hij was voorstander van samenwer king tussen luchtvaart en scheepvaart. Ten aanzien van wat de heer Wende- laar over de defensiebelangen had op gemerkt zei de minister nog, dat het hier gaat om de civiele luchtvaart. Wanneer er echter een oorlogstoestand intreedt, is alles oorlogstuig, ook een rijwiel. Op de wens van de heer Re gout, het wetsontwerp inzake de kapi taalsvoorziening terug te nemen en opnieuw te bestuderen, zei de heer Spitzen niet te kunnen Ingaan. He werd z.h.st. aangenomen met de stem van de heer Regout tegen. Niemand heeft echter bezwaar ge maakt tegen het wetsontwerp hou dende nieuwe regelen voor de Kamers van Koophandel. Zelfs tegen de be noeming van arbeidersvertegenwoor digers In de Kamers bleek geen be zwaar meer te bestaan. Deze zullen, naar bleek, terstond worden opgeno men. De bedoeling is, de nieuwe wet reeds op 1 Januari 1951 in werking te doen treden. Ten slotte heeft zich de Kamer na enige discussie verenigd met een voor stel tot wijziging van de Kinderbijslag wet en van de Kinderbijslagwet voor ouderdoms-, invaliditeits- en wezen rentetrekkers. Ook is een wijziging van de Noodwet Drees aangenomen. De Kamer is vervolgens op reces ge gaan tot 12 September. VAN VLIET OOK IN DE REVANCHE GESLAGEN Onze landgenoot Arie van Vliet is in Birmingham in de revanche van het wereldkampioenschap sprint voor professionals opnieuw door de Brit Harris, de wereldkampioen, geslagen Beiden wonnen een rit, waarna Har- ris deze spanende strijd tussen de twee finalisten van het wereldkam pioenschap in zijn voordeel besliste door Van Vliet in de derde rit te slaan. PfwV Door MYRA GAY -xxxx- Slijkhuis won Fe Dublin Tot besluit van internationale athle- tiekwedstrijden te Dublin werd een race over 1 mijl gehouden, waaraan onder meer werd deelgenomen door Wim Slijkhuis, de Ier Barry en As- henfelter (Ver. Staten). I 'nndgenoot eindigde als eerste jn 4 minuten 16.8 sec., waarbij hij 2jatry'. Iers kampioen, 10 yards achter 33) Steve aarzelde. „Ik geloof nog steeds dat dat meisje werd gedood omdat ze op jou leek, Julie", zei hij met een streng gezicht. „Ik geloof ook dat jij weet waarom ze werd gedood. „Waarom neem je mij niet in vertrouwen? Ten slotte ben ik toch je impressario". Als hij die laatste zin achterwege had gelaten had Julie misschien toegegeven en hem een heel ongeloofwaardig ver haal gedaan. Maar om de een of andere reden maakte zijn herhaalde medede ling van het feit dat hij haar impl-es- sario was haar bloed aan het koken. „Dat weet ik. En ik ben een kostbaar bezit", wierp ze hem tegen. „Neen Steve, ik weet niet waarom dat meisje in mijn kamer werd gedood. Waar schijnlijk omdat een van haar aanmin nige vriendjes van oordeel was, dat het te gevaarlijk werd om haar te laten leven". „Misschien", Steve haalde zijn schou ders op. „Maar ik betwijfel het". Hij kwam op haar toe en richtte met zijn vingers haar gezichtje naar hem op. „Ik hou van je, vrouwtje", sprak hij en zijn stem klonk niet al te vast. „Pas goed op je zelf". Ze vroeg en haar stem klonk pre cies als die van een liefdevolle echtge note „Ben je op tijd terug voor de lunch?" „Ik ben bang van niet, liefje. Ik heb een bende werk liggen. Tussen haak jes, mocht Kip Kirk contact met je zoeken, zeg hem dan dat hij een goed woordje voor je moet doen bij zijn vader! Uit wat ik heb gelezen zou ik zeggen dat Pa niet al te best is te spre ken over de escapade van zoonlief! Het treft niet zo erg gelukkig dat juist van avond je grote kans is". „Ik snap wat je bedoelt", zei Julie boos. „Dank je wel, zedemeester". „Niet te danken, vrouwtje". Hij wuif de luchtig met zijn hand en ging weg. HOOFDSTUK IX De kamer leek stil na het vertrek van Steve. Ze waste de borden en ruimde de flat op terwijl ze haar best deed nergens aan te denken. Ze kleed de zich met zorg en trok een ree-bruin mantelpakje aan dat ze met een vrolijk groen hoedje en bijbehorende shawl droeg. Ze huiverde toen ze de hoed met de grote toef grijze voile en de roze vogeltjes zag. Ze stopte die in een hoedendoos en schoof hem zover moge lijk achteruit op de kastplank, vastbe sloten om hem nooit weer te dragen. Langzaam verliet ze haar flat, nog altijd niet besloten of ze die afspraak met Kip zou houden of niet. Willie Low drukte juist op het bel leknopje onder haar naamkaartje, toen ze uit haar flat in de vestibule stapte. „Hé, Julie!" zei Willie. „Ik WJIS juist op weg naar je toe." „Ik heb niets bijzonders te doen", ze Julie. „Ik ga met je mee terug naar boven, Willie". Hij schudde zijn hoofd. „Neen. Ik loop wel met je mee. Ik wou even met je praten over gisteravond." „Het spijt me dat ik jullie ontvlucht te, Willie", mompelde Julie. „Maar ik moest beslist Nick Sewell kwijtraken. Hij is niet bepaald een sympathie van me". Willie slaakte een diepe zucht. „Ge lukkig! Ik wou je juist komen waar schuwen dat Nick Sewell geen beste is. Ik weet dat jij en Marcia Sewell goede vriendinnen bent, dus het was nogal moeilijk voor me. Maar als je de situa tie zelf al door hebt, des te beter!" Julie sprak heftig. „Je hoeft mij niets over Nick Sewell te vertellen. Als ik hem op een kilometer afstand zie aan komen, loop ik al hard weg!" Willie fronste zijn voorhoofd. „Ik ben blij dat je er zo over denkt, Julie. Want mijn ontmoeting met Nick Sewell gis terenavond was nogal typisch. Hij was in de Chinezenwijk, maar deed zo vreemd dat ik hem volgde. Ik raakte hem gedurende ongeveer een half uur kwijt in de buurt van de Mark Hop kins. Toen besloot ik de zaak maar op te geven. Het waren ten slotte mijn za ken niet wat die vent uitvoerde. Alleen zijn- we allemaal nogal erg gesteld op mevrouw Sewell en Marcia weet je." Julie knikte. „Waar vond je Nick weer?" vroeg ze belangstellend. „Dat was heel merkwaardig. Ik liep door de Marktstraat. Gewoon uit ver veling. En daar was Nick opeens weer Hij greep me beet en sprak: „Hemel wat een bof dat ik jou tegen het lijf loop, Willie! Ik was juist op zoek naar iemand die ik kende. Ga met me mee naar het Whitcomb Hotel. Julie Page is daar met een kerel wiens uiterlijk me niet bevalt. Mar ik wil er niet in mijn eentje heen om hun getortel te verstoren." Wllie hield even stil om diep adem te halen. „Dus zo kwam het dat ik gis teren het onderhoud tussen jou en Kip stoorde, Julie. Toen stond me de hele geschiedenis al niet aan en nu doet ze dat no° minder. Dus ga die vent zo veel mo ^tijk^uit de weg. Hjj is een kwalijk dranl%:." Julie verzekerde hem nogmaals, „Ik heb Nick nooit mogen lijden. Zolang ik bij mijn bewustzijn ben, zal ik nooit een afspraak met hem maken. Maar ik moet terwille van Marcia en haar moe der mijn antipathie een beetje verber gen." (Wordt vervolgd) Naar het ANP verneemt, ligt het niet in de bedoeling op de tweede Unie-conferentie, die, zoals bekend, in Den Haag zal worden gehouden da kwestie Nieuw-Guinea te behandelen. Het is de bedoeling aan dit onderwerp een afzonderlijke conferentie te wijden. Over het tijdstip, waarop deze zal wor den gehouden, wordt thans overleg ge pleegd tussen de Nederlandse en da Indonesische regering. Militair vliegtuig moest noodlanding maken Gistermiddag heeft een klein militair vliegtuig, dat van het vliegveld Twen- the was opgestegen met bestemming GilzeRijen, een noodlanding gemaakt op de pas aangelegde oefenterreinen van de voetbalclub BW te Rosmalen. Het had bij Den Bosch tijdens sleéht weer te kampen gehad met een over slaande motor, zodat de inzittenden be sloten, veiligheidshalve het toestel aan de grond te zetten. Het was een één- motorige Proctor, die wordt gebruikt voor de opleiding van telegrafisten. De landing verliep vlot en de twee inzit tenden kwamen er ongedeerd af. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten oru 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Het Avro-Theater-orkest. 7.00 Hindelopen. 7.25 Harmonetto. 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.15 „Hallo Kansas City", hoorspel. 9.35 Vlinders en bloemen. 10.05 Spreken de ste nen. 10.20 Het Metropole-orkest. 11.15 „Ren- dez-vous in Scheveningen". HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Land- en tuinbouw. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Postzegelverzamelaars. 7.30 Morton Gould en zijn orkest. 7.40 „Vandaag" 8.05 Onder palmen en planten. 9.00 Omroep orkest. 9.45 Toonkunst-Kamerkoor. 10.15 Do vaart der volken. 10.35 Adagietto. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Gram.- muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Phil harmonisch-orkest. 10.00 „Thuis". 10.05 Mor genwijding. 10.20 Louis Levy en zijn orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Pianomuziek. 11.05 Hoe het begon. 11.25 Nationaal Sym- phonie-orkest. 12.00 Pierre Palla. 12.33 Sport en prognose. 12.45 André Kostelanetz. 1.15 The Romancers. 1.45 Negro Spirituals. 2.00 Kookkunst. 2.20 Het Omroep Kamerorkest. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Uit de tijd van Franz Joseph. 4.00 Engelse dansmuziek. 4.30 Wie vere reizen doet. 5.00 Requiem. 6.15 De Vara feliciteert. 6.50 Paul Nero, viool. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano-soli. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Cultureel-paedagogi- sche conferentie. 8.05 Boeken. 8.15 Concert. 8.40 Silhouetten. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10 00 Buitenland* weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avond\v.,dmg. 11.15 Harold en Jtaliel HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Het Om roeporkest. 10.15 Muziek houdt fit. 11.00 Do Zonnebloem. 11.40 "loon Vranken. 12.03 Pro menade-orkest. 1.20 Orkest zonder naam. 1 45 Vraagbaak voor vrouwen. 2.00 Plombière. 2.45 fiet orkest van Mantovani. 2.55 Row Mari». 4.00 De Zonnebloem. 5 00 Vertelling in dg vacantietijd. 5.15 Piano «n orgel. 5.45 Ityé Metropole-orkest. 6.30 Strijdkrachten. ¥.73 Regeringsuitzending. 7.35 Uit het land van Hertog Jan. 8.12 Amusementsorkest. 9,00 De spreuk van de roemer. 9.45 Het Omroeporkest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Koninklijk bezoek aan Zeeland. 11.25 A la Danse.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5