Min or AGENDA Stad en Omgeving Vier jaar gevangenisstraf geëist Boerderij afgebrand te Oterleek De inbraken in U.L.O. en L.T.B. te Heiloo DE KERMIS IS IN AANTOCHT Jeugdige inbreker ging geraffineerd ie werk Oe Kamers van Koophandel automobielen Nieuwe avonturen van Pim, Ram en Pom Jeugdige daders stonden terecht Rijwieldief vierde kermis Voor elck wat wils Binnen enkele minuten één vuurzee Langendi'jk Promotie-degradatie in de N.H.V.B, De zon behee .VOENSDAG 23 AUGUSTUS 1950 De nog zeer jeugdige Petrus Jacobus de L. uit Alkmaar, die gisteren voor de, door mr. A. D. van Regteren Aitena gepresideerde, Arrondissements rechtbank alhier terecht stond, maakte geenszins de indruk teneergeslagen te zijn. Zonder de minste aarzeling beantwoordde hjj de hem gestelde vragen, terwijl hij blijkbaar bezig was een flink stuk kauwgom fjjn te malen. Zijn houding veranderde weinig, toen de Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meisch- ke, vier jaar gevangenisstraf tegen hem eiste. De L. was ten laste gelegd dat hij zich in de periode van 7 Augustus 1949 tot 15 Juni 1950 verscheidene ma. len had schuldig gemaakt aan inslui ping, waarbij hij zich geregeld mees ter maakte van kleine geldbedragen. Hij had speciale voorliefde voor de woningen van de heren Verberne en Schrieken aan de Snaarmanslaan. Geraffineerd Hoe vaak hij een bezoek aan het huis van laatstgenoemde, had ge bracht kwam niet vast te staan. De heer Schrieken verklaarde dat hij drie maal bezoek had gehad van een inslui per, doch verdachte verklaarde er slechts twee maal te zijn geweest. De jeugdige inbreker sloeg zijn slag als hij wist dat de familie niet thuis was. Hij ging zeer geraffineerd te werk; hij droeg handschoenen en als hij ergens had ingebroken reed hij snel op zijn fiets naar de andere kant van de stad om bij een eventuele aanhouding een alibi te hebben. De heer Schrieken, die als getuige gehoord werd, verklaarde dat hij de eerste maal zilvergeld uit een buffet lade vermist had. Uit een andere ka mer werd f 6.weggehaald. In April bad de inbreker zich wederom toegang tot de woning verschaft, waarvoor hij een keukenruit had stuk geslagen. Hij had toen de rest van het zilvergeld wegenomen. Het vermiste bedrag was bii die gelegenheid ongeveer f 31. Verdachte gaf toe een tweede keer bij de heer Schrieken te zijn geweest, doch hü ontkende toen geld te hebben weggenomen. Getuige „Hij is de schrik van de buurt". Een kans op verbetering Het reclasseringsrapport dat over deze verdachte was uitgebracht, was zeer slecht. De reclasseringsambtenaar kwam tot de conclusie dat de enige kans op verbetering een langdurige heropvoeding in de jeugdgevangenis te Zutphen zou zijn. De Officier van Justitie, achtte het zeer onaannemelijk dat verdachte een bezoek aan de woning had gebracht en toen geen geld zou hebben weg genomen. De verdwijning van het be drag is ook moeilijk anders te ver klaren. Spr. meende dat De L. eigen lijk in een gewone gevangenis thuis boort, doch hij wilde er wel toe mede werken verdachte een kans te geven zijn leven in de bijzondere strafge vangenis te beteren. De Officier eiste hierna de maximum gevangenisstraf van vier jaar. De verdediger, mr. Thijs, meende dat er niet voldoende bewijs aanwezig was om verdachte de diefstal van het tweede geldbedrag aan te wrijven en spreker betoogde dat op dit punt dus vrijspraak moest volgen. Mr. Thijs reide dat de oorlog een zeer sleche in vloed op De L. heeft gehad. Heropvoe ding zou zeker wenselijk zijn. doch P'eiter was van mening dat vier jaar hiervoor veel te lang is. Over veer tien dagen zal uitspraak worden ge daan. Muzikant wilde naar Vreemde lingenlegioen De Alkmaarse muzikant Jan S. stond gisteren voor de Meervoudige Kamer terecht ter zake van verduistering van een accordeon. S. huurde het instrument bij de firma Spanjaard en verkocht het daarna in Amsterdam. Het was de der de maal dat hij zoiets deed en de of ficier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn, meende dat er ditmaal streng tegen de recidivist moest worden opgetreden. Daar spr. van mening was dat verdach te zich in de maatschappij zeer moei lijk zal kunnen handhaven, eiste hij negen maanden gevangenisstraf en daarna terbeschikkingstelling van de regering. De verdediger, mr. Lesterhuis, be toogde dat zij cliënt in ernstige moei lijkheden verkeerde. S. wilde door het verduisteren van de accordeon aan vol doende geld komen om naar het vreem delingenlegioen te kunnen gaan. Ver dachte wil thans een vak leren en spreker vroeg de rechtbank om hem daarbij de helpende hand te bieden. Uitspraak over veertien dagen. Werkgever bestolen De Alkmaarder Cornelis P. stond te recht. Hem was ten laste gelegd, dat hij een aantal onderdelen van klokken en vier pendules van zijn werkgever had gestolen. De Officier, mr. J. C. V. Meischke, was niet erg te spreken over de levenswandel van deze verdachte. Spr. was van mening dat reclassering hier weinig zou helpen en hij eiste daarom een gevangenisstraf voor de duur van vijftien maanden. De verdediger, mr. Van Hilten, be toogde dat zijn cliënt, indien deze krachtige steun zou krijgen, misschien nog wel op het goede pad zou terug keren en bepleitte derhalve de nodige clementie. Uitspraak over .veertien dagen. Ned. Herv. Gezinszorg te Alkmaar i Sinds enkele, maanden werkt er in onze gemeente een commissie, bestaan de uit Diakenen der Ned. herv. kerk, onder de naam Ned. Herv. Gezinszorg. Een onderdeel van haar taak is de Ge zinsverzorging en zij heeft daartoe 2 gediplomeerde gezinsverzorgsters en één gezinshulp (ongediplomeerd) in haar dienst. Deze gezinsverzorgsters worden, ge durende ten hoogste 6 weken, in een gezin geplaatst waar dit, ter vervanging van de huisvrouw, op doktersadvies, nodig is. Voor deze hulp wordt een bijdrage van het gezin gevraagd, welke bepaald wordt in verband met de gezinsgrootte en het gezinsinkomen. Allen, welke in de ruimste zin beho ren tot de Ned. herv. kerk, kunnen zo nodig vOor deze hulp in aanmerking komen. Gedurende de laatste 4 maanden wer den reeds meerdere gezinnen geholpen De commissie hoopt eerlang tot uitbrei ding van het aantal verzorgsters te kunnen overgaan ten einde in staat te zijn nog meerderen van de door haar geboden hulp te laten profiteren. Aanvragen voor hulp zijn te richten tot mevr. Halff, Toussaintstraat 14, alle werkdagen van 89 en van 1718 uur behalve des Zaterdags. Overlegging van een dokters attest is noodzakelijk. Meerdere gegevens zijn te verkrijgen bij de penningmeester der commissie de heer A. C. de Ruiter, Font. Ver- schuirstraat 10. Wij kunnen hierbij nog mededelen, dat de commissie zich niet alleen bezig houdt met gezinsverzorging maar ook met uitzending van zwakke moeders en kinderen, het verstrekken van kleding en dekking en het opheffen van gezins moeilijkheden. In het begin van 1942 werd de or ganisatie van de Kamers van Koop handel veranderd zodat er elf provin. ciale Kamers kwamen, terwijl de ove rige gedegradeerd werden tot bijkan toren. Hoorn werd eerst bijkantoor van Amsterdam, maar later opgeheven waarna dit ambtsgebied bij Alkmaar gevoegd werd. Na de oorlog is men direct begonnen de bezettingsbesluiten ongedaan te maken maar het heeft vyf jaar geduurd eer bü wetsbesluit vast gesteld werd, dat alles weer zal wor den als het vroeger geweest is. Een belemmering voor het weer >e- rugkeren van het kantoor Hoorn was de omstandigheid dat destijds vijf gemeenten van haar ambtsgebied Ilpendam. Wijde Wormer, Monniken dam, Katwoude en Marken onder Amsterdam zijn gebracht en voorna melijk, dat het vroegere kantoorge bouw in Hoorn niet meer beschikbaar is zodat daarvoor andere ruimte ge vonden zou moeten worden. Evenwel zou de oud-voorzitter der Kamer de heer C. Kroon thans bericht gekregen van het Ministerie van Eco nomische Zaken, dat de Kamers op 1 Januari a.s. weer in Hoorn komt. Zoals bekend gaat de Kamer in Alkmaar verhuizen en zal zij zodra dit daarvoor gereed is Huize Ken- nemerhoek, het vroegere Burgerwees huis betrekken. De werkzaamheden zijn daar evenwel nog niet beëindigd zodat de verhuizing nog wel even op zich zal laten wachten. Wat er nadien in de kantoorruimte van de tegenwoordige verblijfplaats der Alkmaarse Kamer aan de Oude gracht zal komen is nog niet met ze kerheid te vermelden. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: My dream is yours (tot 14 j. o.g.); Victoria Theater, 8 uur: Huwelijk is geen handelszaak (tot 14 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur: Road tot Rio (alle leeftijden). In alle bioscopen om 2.30 uur: matinée. Gymnasium, 1022 uur: Aquarium tentoonstelling. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, maar zonder matinée. Gymnasium, 1022 uur: Aquarium tentoonstelling. Levertijd enkele dagen f 3960 Kennemer Aufogarage J. C. Pouwels, Alkmaar UITLEENBIBLIOTHEEK VERPLAATST. De uitleenbibiotheek van de heer Kroese, die samen met de boekhandel van de heer Van Drunen in de beken de winkel op de Nieuwesloot huisde is verplaatst naar de Schoutenstraat. Een leegstaand pand is daar door Klitsie's aannemersbedrijf en door de heer Kroese zelf omgebouwd tot een lichte frisse zaak, waar de lange rijen boeken nu weer uitnodigend langs de wanden geschaard staan. Wie heeft een invaliden wagentje beschikbaar? Een belangstellende lezeres vestigt onze aandacht er op, dat in de Twee de Tuindwarsstraat een zesjarig meis je woont dat niet kan lopen. Het kind zit altijd thuis als andere kinderen op straat spelen. Als het buiten komt, kruipt het over de straat en kan na tuurlijk nergens aan meedoen terwijl speelgoed vrijwel geheel schijnt te ont breken. Voor dit kleine, nogal lange meisje, zou een invalidenwagentje een uit komst zjjn en we hebben beloofd dat wij in deze courant eens de vraag zou den stellen wie het kleine meisje daar aan zou kunnen helpen. Het adres is bij de redactie bekend, waarmede men zich dus desgewenst in verbinding kan stellen. Acht procent uitkering Kaashandel Gouda De winst van de kaashandel Gouda is in het afgelopen jaar gedaald tot f 67.000 (vorig jaar f 590.000) maar er wordt een onverminderd dividend van 8 pet. op het kapitaal van f 1.618.000 uitgekeerd. Een bedrag van f 76.000 moet worden onttrokken aan de ex tra reserve welks het vorig jaar met f 158.000 was gevoteerd. De exp]oitatj»inkom:\en daalden van f 1.888.000 tot f 1.277.000. De productie van verduurzaamde en korstloze kaas nam toe, evenals de omzet van kaas in binnen- en buiten land. 55. De wolf weet, dat Spits de Speurder graag met zijn neus in de boeken zit en hij besluit om daar ge bruik van te maken. Hij heeft een mooi briefje samengesteld, om Spits op een dwaalspoor te leiden. Want de wolf weet ook, dat Spits wel uit de kluiten is gewassen, maar dat hij niet zoveel hersens heeft, ook al doet hij zich nog zo geleerd voor. Het briefje is door de wolf tussen de schutting gestoken en Spits ziet het dadelijk. „Wat hebben we hier?" roept hij uit en begint te lezen. „Aan de Weledele Heer Spits de Speurder", staat erop „Deze brief is dienende om U-edele mede te delen, dat er hedenavond een aanval op de eierbank zal plaats vin den. De rover wil op deze plaats on der de schutting doorkomen. Om vei ligheidsredenen kan ik mijzelf niet bekend maken. Doet Uw best!" De on dertekening luidt: „De Grote Onbe kende". Spits de Speurder knikt na denkend. Hij zal zorgen om vanavond op zijn post te zijn. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: Jan de Jong en Aaltje M. Strijbis. Overleden: Martha Seehaus, 44 jaar, gehuwd met C. Maars; IJda Hoo geboom, 70 jaar, wed. van A. Pater. Voor de Meervoudige Kamer in Alkmaar stonden gisteren twee jeugdige delinquenten terecht, wie inbraak in de ULO-school te Heiloo en in het ge bouw van de LTB ten laste was gelegd. Uit de school werden onder meer een microscoop en een electrische klok ontvreemd, terwijl de buit bjj de L.T.B. vier schrijfmachines bedroeg. De twee verdachten, die respectievelijk 25 en 23 jaar oud waren, pleegden de diefstallen tien dagen nadat zjj waren ontslagen uit de strafgevangenis, waar zjj voor een andere diefstal gedeti neerd waren geweest. Commissielid benoemd De heer J. L. J. M. Linsen, alhier, is benoemd tot plaatsvervangend lid in de commissie die belast is met. het afne men van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de begin selen van de Franse taal. De Officier van Justitie, mr. A. W Holsteijn, zag geen enkel lichtpunt in de houding van de beide verdachten. Spreker geloofde niet, dat de jonge mannen uit bittere noodzaak hadden ingebroken. Het leek er eerder op of zij in de gevangenis reeds hadden af gesproken, dat ze hun slag zouden slaan zodra de uitgaanskas op zou zijn. Spreker eiste tegen ieder der verdach ten twee jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Geen kansen gehad. De verdediger, mr. J. Mulder, zeidc dankbaar te zijn, dat hij zijn vacantie had kunnen onderbreken om deze zaak te verdedigen. Spreker, die spe ciaal voor Pieter Cornelis van W. uit Amsterdam pleitte, betoogde, dat de jongelieden in hun gehele leven nog geen enkele 'behoorlijke kans op een beter bestaan hebben gehad. Van W is in de laatste vijf jaar van de ene gevangenis naar de andere gebracht en enige steun van thuis heeft hij niet gehad. Hij is afkomstig uit een N.S.B.- familie en reeds op zestienjarige leef tijd kwam hij bij de Arbeidsdienst en de N.S.K.K. terecht Hij deserteerde werd door de Duitsers gevangen geno men, kwam daarna bij de Belgische ondergrondse terecht, belandde ver volgens in een Engels gevangenkamp en werd ten slotte aan Nederland uit geleverd, waar hij als politiek delin quent werd geïnterneerd. De jongen, die thans vijf en twintig jaar is, is nog geen enkele keer in contact ge weest met het normale leven. Toen de beide verdachten ontslagen werden, wilden zij naar het Vreemde lingenlegioen gaan. Zij hadden geen tehuis en geen geld en ze werden a.h.w. gedwongen te stelen. Spreker noemde het een fout van onze maat schappij dat dergelijke mensen na hun straftijd niet worden opgevangen, zo dat zij in de gelegenheid worden ge steld een redelijke toekomst tegemoet te gaan. De tweede verdachte, Pieter W. uit Alkmaar, is nog maar 23 jaar en ook hij heeft reeds vijf jaar in de gevan genis doorgebracht. Mr. Mulder betoog de, dat beide delinquenten uitstekende reclasseringskansen hebben. Aan het einde van zijn knap pleidooi vroeg spreker de rechtbank niet zonder meer een straf op te leggen. „Wilt gij met uw vonnis aanvullen waar de maat schappij wel eens tekort schiet?", zo vroeg mr. Mulder. Uitspraak over veertien dagen. Voor de Arrondissementsrechtbank in Alkmaar, gepresideerd door mr. A, D. van Regteren Altena, stond gisteren Petrus C. uit Heiloo terecht. C. was ten laste gelegd dat hij op 24 Juni en 27 Juni in Uitgeest een rijwiel had ge stolen. Verdachte beweerde zich door te zeggen dat hij naar de kermis al daar gegaan was en hij wat te veel gedronken had. Hij zou toen buiten zijn wil de rijwielen hebben gestolen. De Officier van Justitie, mr. A. W Holsteijn, geloofde niet veel van dit verhaal. Hij had sterk de indruk dat verdachte riet tot tweemaal toe naar de kermis gegaan was om plezier te maken maar om te stelen. Anders u hij de ochtend na de eerste diefstal, toen hij dus nuchter was, het rijwiel niet overgelakt en verkocht hebben. De eis was drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de tijd die in voor arrest werd doorgebracht. De verdediger, mr. Thijs, betoogde dat C. de bewuste avonden niet wist wat hij deed. Het gebeurde was eer der een ongelukkige samenloop van omstandigheden en verdediger meende dat drie jaar gevangenisstraf hiervoor een veel te zware straf was. Uitspraak over veertien dagen. FAILLISSEMENT Opgeheven is het faillissement van A. P. de Boer. „Van de Wadden tot het IJ" is nog maar nauwelijks afgebroken, de aqua riumtentoonstelling „Tropenweelde" nog maar net begonnen of reeds kondigt zich een nieuw festijn aan voor jong en oud. Een bedrijvige drukte zal er binnen enkele dagen weer op de tradi tionele plaatsen heersen bij de opbouw van de kermis. Druk zal er nog tot de laatste uren toe door de „kermisgas ten met balken en planken en wat al niet gesjouwd worden om het alle men sen weer zo goed mogelijk naar de zin te maken. Drommen zullen weer voetje voor voetje voort schuivelen over de versma.de Nieuwesloot, gillen de sirenes en brullende standwerkers zullen weer boven het geschreeuw van de bezoekers uitkomen. Dwars door al deze drukke bedoening schieten de kin deren in haastig verlangen in de kortst mogelijke tijd het meest van dit ener verende feest te ervaren. In de stamp volle café's zullen de mensen weer naar buiten puilen en zich vermaken. Op het Canadaplein. h i kermisbeeld op het Canadaplein met de daar op aansluitende Paarden markt zal ook dit jaar weer beheerst worden door het hoge Karimata-rad Voor de autoliefhebbers zullen de auto's in de racebaan weer een sensatie wor den. Iets nieuws voor Alkmaar zal het glazen doolhof zijn, dat op dezelfde wijze hoopt te functionneren als de be kende dwaaltuin met dit verschil dat de afscheidingen van glas zijn. Een ieder kan dus de uitgang zien maar niet bereiken, hetgeen vooral voor de kijkers erg grappig zal zijn. Mensen, die veel dromen kunnen we zeer sterk aanbevelen in de sensatiebaan het afschuwelijke duister met de grijnzen de skeletten, te gaan aanschouwen. In de meest heldhaftige houding zal men zich weer kunnen zien bij het schieten in de roos. Tegelijk met het treffen van het doelwit wordt een foto geknipt. Verder zal er voor de verliefde paartjes de befaamde rupsbaan weer verschij nen. Voor de kinders wordt er een kin derpaleis en een babydraaimolen opge trokken. De griezelige spin, genaamd Octopus, zal ook wel mensen weten te trekken. Op de Paardenmarkt. Op de voormalige paardenmarkt kun nen ook de autoliefhebbers terecht in de autoscooter. Een zweefmolen, een luchtschommel en een rakettenbaan pro beren weer om strijd hun passagiers de lucht in te werpen. Voor de meer bezon nen geesten in het kermisgewoel voorzover er daar nog van bezonnen geesten sprake kan zijn is er het va- boot, derby-, en autolijntrekspelen. zul len vooral op de Nieuwesloot te vinden zijn, temidden van de haring- paling-, en andere tentjes. De hartversterkende meppen op het hoofd van Jut zullen hier weer velen een papieren medaille bezorgen. Nog veel meer kan er op deze lange straat, maar het zou te ver voe ren alles op te sommen. Het Hofplein heeft een primeur. Een apparaat voor de atoomsplitsing. Men ziet de kermis gaat met z'n tijd mee. De vermakelijkheid „cyclotron" genaamd zal hier door het publiek tot in alle onderdelen kunnen worden bekeken. Er zal ook gedemon streerd worden. Door de enorme kracht uit het middelpunt worden de bezoekers tegen de wand gedrukt en blijven daar als vliegen aankleven, wanneer de bo dem wegvalt. Leuk zal het zijn de be zoekers te zien rondhangen. De Cake- Walk, de hangpaardjes en enige behen digheidsspelletjes staan nog hier of op de korte Nieuwesloot. De glorie van de goede oude tijd is hier ook aanwezig: een draaimolen niet op ordinaire wijze beschilderd maar nog geheel met glanzend koperwerk besla gen en met veel fluweel bekleed. De poffertjestent staat weer op de Steenenbrug. De Laat zal weer vol ge bak, snoepgoed- en speelgoedkramen komen. Een miniatuur-baby-caroussel zal de traditionele draaimolen vervan gen. Paling en ander gerookt vis zal er overal te koop zijn. Uit het bovenstaande kan men alvast De boerenbehuizing van de veehou der P. Conijn aan de Molenweg te Oterleek is gisteravond binnen drie kwartier in vlammen opgegaan. Slechts een zeer klein deel van de inboedel kon worden gered. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan; acht varkens, die in een aangrenzende schuur waren, konden tijdig in de wei de worden gejaagd. De brandweer uit Alkmaar, die tien minuten na de mel ding reeds ter plaatse was, kwam voor een loeiende vuurzee te staan. Dat zij er door snel ingrijpen nog in slaagde de op één meter van het brandende pand staande schuur te behouden is het zoveelste bewijs van haar efficiën te werkwijze. De blussing gebeurde onder leiding van de commandant, de heer Van Maarleveld. Te omstreeks tien uur gisteravond zou het gezin van Conijn zich ter ruste begeven. De kleinere kinderen en twee logeetjes uit Amsterdam sliepen reeds. Toen de ouderen in de slaapkamer wa ren ging plotseling het licht uit. En terwijl men, tastend en zoekend, zijn weg zocht in het aardedonker begon er aan de achterzijde een steeds feller licht te schijnen. Brand! Razen^-snel greep het vuur om zich heen. Het achterdeel van het pand de stal was vol hooi. En tot overmaat van ramp had de wind er vrij spel, als gevolg van het feit, dat de aannemer Harskamp veertien dagen geleden be gonnen was de stal totaal te vernieu wen. De nieuwe muren waren reeds opgetrokken, de zolder was al aange bracht, maar de kap was er afgehaald. Men kan zich nauwelijks de conster natie indenken, waaraan het gezin van Conijn ten prooi was in de weinige ogenblikken die het gegeven was om zich in veiligheid te stellen. Totaal overstuur troffen wij later twee der dochters bij de schamele resten van het huishouden aan. Al haar kleren, al haar bezittingen waren verloren ge gaan. Buren hadden direct de vuurschijn waargenomen; een jongen, die op de fiets voorbij kwam,' waarschuwde de politie en binnen luttele seconden was de Alkmaarse vrijwillige brandweer gealarmeerd. Het trof bijzonder ge lukkig dat het laddercorps juist in Schermerhorn een oefening hield. Ter wijl hun auto langs de wegen gierde op weg naar de plaats van de brand vertrok uit Alkmaar het corps Kwiek, aangevuld met mannen van het corp* Burgerplicht in eenzelfde hoog tempo naar Oterleek. Maar het razende vuur was sneller geweest: de brandweerlie den kwamen voor een vrijwel voldon gen feit te staan, met uitzondering voor wat betreft de vrijstaande schuur, die dan ook, zoals reeds gezegd, behou den bleef. Met zes stralen werd het vuur bestreden; tijdens het blussings- werk werd het op de boerderij aanwe zige brongas afgesloten. Binnen drie kwartier had het onheil zich voltrokken onder de ogen van de velen, die de juist te Oterleek plaats hebbende kermis in de steek hadden gelaten en overigens ook van heinde en ver op de vuurgloed waren afge komen. Door de plaats hebbende ver bouwing waren niet alleen kabels ko men blootliggen, maar men schijnt bovendien ergens een lamp te hebben uitgedraaid, waardoor in de fitting water is binnengedrongen. Meer dan een veronderstelde mogelijkheid was dit uiteraard voorlopig niet, maar men gaf ons dit toch wel als de meest voor de hand liggende oorzaak op. Alles was verzekerd. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant van gisteren maakt melding I van de goedkeuring der statuten van de af- I deling Langedijk van het Nederlandse Rode J Kruis, gevestigd te Noord-Scharwoude. variététheater. De suiker-en nougatkra- een indruk krijgen van alle attracties men, de schiettenten, de vliegbom-duik-1 die ons binnenkort te wachten staan. In „De Nop" vinden we de Promotie- degradatie-regeling van de afd. Noord- Holland voor het seizoen 1950/'51. Deze regeling luidt als volgt: Promotieregeling van de afd. naar de K.N.V.B. De onderste elftallen van de 4e klasse KNVB degraderen, ingevolge de nieu we bepalingen, voortaan automatisch naar de afdelingen. Daar komen dan 10 plaatsen beschikbaar. De afdelingen Amsterdam, Haarlem, Noord-Holland en Utrecht moeten onder elkaar uitma ken hoe zij de promotiewedstrijden in de breedte voor het bezetten van deze plaatsen denken te regelen. Eerste klasse (standaard) Het laagst geplaatste elftal degra deert automatisch naar de 2e klasse.' Reserve eerste klasse. De twee laagst geplaatste elftallen degraderen automatisch naar de Res. 2de klasse. Tweede klasse (standaard) De kampioen van elke afdeling pro moveer'. automatisch naar de le klasse. De twee laagst geplaatste elftallen degraderen automatisch naar de 3e klasse. Reserve Tweede klasse. De kampioen van elke afdeling pro moveert automatisch naar de Res. le klasse. Het laagst geplaatste elftal degra deert automatisch naar de 3e klasse. Derde klasse. De kampioen van elke afdeling pro moveert automatisch naar de standaard 2e klasse of naar de Res. 2e klasse. Het laagste geplaatste elftal degra deert automatisch naar de 3e klasse. Vierde klasse. De kampioen van elke afdeling pro moveert automatisch naar de 3e klasse. Marktoverzicht Purmerend PURMEREND, 22 Augustus. - Hoe wel de maand Augustus, ook wel de tweede Meimaand genaamd, voor de grasgroei heel goed is, beginnen de vette koeien toch meer los te komen De gang was daarin maar heel stroef en de prijzen van de vorige week waren niet te handhaven. Wel hielden de prima beesten zich nog het beste maar toch was ook hier een prijsdaling merkbaar. Het aanbod van slachtstie- ren was ook te groot, zodat ook daar een stuggere beweging was. De vraag naar een gelde koe begint ook minder te worden en met de verse melk koeien was het heel stil. Daar gaat de verkoop heel moeilijk. Ook de handel in het jonge vee was kalm. Beter ging het weer met de nuchtere kalveren: deze werden vlug en voor hoge prij zen genomen. Met de vette kalveren die ook wel flink in prijs zijn, ging het al heel kalm aan. De schapenmarkt was ook goed bezet, maar de vraag was groot, zodat de prijzen goed stand hiel den en de lammetjes waren weer heel duur, vooral naar de besten was veel vraag. Met de bokken en geiten was het weer een stugge gang. De vette varkensmarkt was er ook niet beter op. Daar was het een stugge gang en de afloop toonde niet veel vooruitgang De inzet van de prijs 1.83 zakte al gauw 3 centen, wat bij de afloop er nog niet beter op werd. Ook de big- genhandel was flauw, al kan men niet zeggen, dat de prijzen zo veel minder waren, maar de gang was heel stug. Het aanbod van fokzeugen was kleiner, maar toch was de gang heel kalm. Op de paardenmarkt was het ook stil, al leen de veulentjes zijn voor de slacht nog al gemakkelijk te plaatsen. De pluimveemarkt geeft nog maar steeds hetzelfde beeld te zien, het was daar weer heel stil. Aangevoerd 719 runderen, waaron der 224 vette koeien van f 2.25 tot f 2.90 p. kg, handel stug; 128 melk- en kalf* koeien van f 675 tot f 1025 p. stuk, han del stil; 305 gelde koeien van f 580 tot f 850 p. st., handel kalm; 20 pinken van f 385 tot f 500 p. st., handel kalm; 8 graskalveren van f 150 tot f 225 p st., handel kalm; 12 vette kalveren van f 155 tot f 350 p. st., handel stug; 260 nuchtere kalveren van f 50 tot f 120 p. st., handel goed; 34 stieren van f 650 tot f 1400, handel stug; 1270 scha pen van f 70 tot f 125, handel goed on lammeren van f 48 tot f 90, handel vlug; 80 bokken en geiten van f 10 tot f 50 p. st., handel stug; 256 vette var kens van f 1.70 tot f 1.83 p. kg., handel stug; 843 schrammen van f 45 tot f 67.50 p stuk en biggen van f 30 tot f 45 P stuk; 16 fokzeugen van f 225 tot f 350 p stuk, handel kalm; 34 paarden van f -625 tot f 850 p. stuk, handel stug; 7 veulens van f 250 tot f 325, handel goed. In totaal 3497 stuks vee. Pluimveemarkt, aangevoerd: 300 ko nijnen van f 0.75 tot f 6.50, handel kalm; 5000 kippeneieren van f 14.50 tot f 15.50- 2000 eendeneieren f 9. (Van or Er is hier één oppermacht: ledereen zich schikt en die h hartige wetten organiseert. N in opstand te komen en wee 1 van deze macht zou willen sc sinds een dag of veertien in Zuid-Frankrijk, waar het lev zich er iedere dag weer over tal scheefgezakte huizen, om bevindt zich op ongeveer zev ongeveer honderd huizen zijn ren zijn zo oud, zo vervallen, d straatjes met alleen verlaten 1 een beetje troosteloos uitzien, Ja, die zon. Ik zit dit s schrijven op een helling, t van de zilveren olijfbomen. D onwezenlijk blauw en er is g< je wind. De thermometer st: de 30 graden en ofschoon ik 1 in het rond kan kijken, zie mens. Het heeft hier in deze geen vier maanden geregend uitzondering van de glooie: gaarden is alles verbrand. H op de velden hooi geworden. 1 bomen, die wat de droogte be voor geen kleintje vervaard ben een gedeelte van hun gre moeten loslaten, de grond is en ziet roodbruin en iedere men honderden dode krekels weg, die gewoon uitgedroogd De sirene loeide we< Opgeschrikt door sterke ro keling rond de achter zijn v schuur staande hooiberg, w de de heer Schaaper, groen aan de Filarskiweg, de branc dit was maar goed ook: waa is ook vuur en de houten sc! toonde reeds de gevolgen van hitte. De spoedig ter plaats brandweer wist erger te voor] het vuur te blussen. Het hooi tussen niet beter op geworden, de oorzaak van de rookont- tast men nog in het duister; schijnt uitgesloten. LAAGSTE INSCHRIJV Aannemer D. Duin, alhier, f 59.860 laagste inschrijver bouw van een hotel voor rek< de heer H. Vriesman te Pettei na de laagste inschrijver was Zeegers en Zonen te St. Pai f 59.892. D. Eriks te Burgerbri in voor f 59.900. Hoogste was Tervoort te Amsterdam met i Uitslag aanbested B. en W. hebben op Di Augustus in het gemeentehui steed het bouwen van een z inrichting voor de riolering en het leggen van riolering wegen ten Noorden en ten Zi de Voorstraat (bestek 4). De vingen luidden als volgt: fii en Visser te Voorburg, f 194.296, bestek 4 f 107.736 en zamen (in massa) f 239.032; fi Keevel te Amsterdam bestek - N.V. Aan. M. de Kondor te A bestek 3 f 148.300, bestek 4 Bataafse Aann. Mij. te Den stek 3 f 144.100, bestek 4 Aann.Bedrijf C. Dijkstra te 1 stek 3 f 147.000, bestek 4 f in massa f 288.800; N.V. v.g. genbirk te Laren bestek 4 N.V. Amsterdamse Ballast Mi sterdam bestek 3 f 141.000, f 150.900; firma Heymans te bestek 4 f 138.900; N.V. F. va vest te Amersfoort bestek 3 bestek 4 f 152.200 en in massa firma de Moei en Hermes te bestek 4 f 139.700; Kamsteej Bedrijf te IJsselmonde i f 188.087; Aannemer A. J. Wi te Oudehaske bestek 3 f 123. massa f 224.860. Laagste inschrijfsters waren Gebr. Keevel te Amsterdam stek 4 (aanleggen van rioleri f 90.909 en de aannemer A. lander .Oudehaske, voor V- -s' e wen van een zuiveringsii voor f 123.400. De begroting bestek 3 f 122.500 en voor f 100.000. Het werk is aan de laagste vers gegund en zal worden u onder directie van het techi viesbureau der vereniging va landse Gemeenten te Amersfc EgmondiaMeervo A.s. Zondag zullen de Meerv Akersloot met drie elftallen te op het Egmondse sportpark. O uur zullen de derde elftallen mondia en Meervogels elkande pen, om twee uur de eerste el om vier uur de tweede elftallen liefhebbers kunnen dus Zondag ophalen, vooral bij de wedstriji dia 1Meervogels 1, daar de T in het afgelopen seizoen kampio> eerste klasse der afdeling Nooi waren. Het junioren-elftal van Egm a.s. Zondag deelnemen aan het tournooi van DCO te Haarlem. MEDAILLE O. EN He minister van oorlog medaille voor orde en vrede gespen toegekend aan de h» Zentveld, alhier.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2