Laatste dag werd een drijfpartij Nederlandse suprematie op de 100 meter vrije slag dames ALKMAARDERMEERWEEK GESLOTEN Tornado-zeilers Van der Stadt en Van der Giessen verwisselden van schip Deelnemers vol lof over organisatie Met gestolen geld naar Algiers De driekleur in fop voor Irma Schumacher Zaterdag motoren op de sintelbaan in Alkmaar HET CHINESE BEELDJE Wielergrootheden zorgden voor veel spanning en uitstekende sport Lesueur was heer en meesier Harris was ook nu weer sneller ZWITSAL Levertroonzql| Het Radioprogramma WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1950 mmmmmmmtammmmmmBSBsscj- - --xcact. i m uimmii UET TEMPO waarmee een slak over een teerton kruipt, moet, zoals het spreek woord zegt, wel zeer langzaam zijn. Langzamer echter zijn zeiljachten als er een windstilte intreedt, zoals dat gistermiddag tijdens de wedstrijden op de Alkmaardermeer het geval was. Geruime tijd waren de wedstrijden niets meer dan een onaantrekkelijke dobberpartjj, waaraan schier geen einde scheen te komen. Minstens een uur lang bleef het wateroppervlak volkomen rimpelloos en deelnemers en toeschouwers slaakten een zucht van verlichting toen omstreeks drie uur een vleugje wind de vaartuigen weer in beweging bracht. Alleen de Drakenzeilers bleven voor deze onaangename verrassing van moeder Natuur ge spaard. De gehele wedstrijd heeft deze klasse van een lekker fris briesje ge profiteerd. Buiten de schuld van de organisatoren van deze voortreffelijk georga niseerde wedstrijden, had dus de Alkmaardermeerweek geen daverend slot. Wij schreven reeds dat de wedstrij den voortreffelijk waren georgani seerd. Alle deelnemers waren het hier over eens. Nu leent het Alkmaarder meer zich ook uitstekend voor wed strijden. Op alle manieren kunnen door-de-windse en kruis- en hoe al die jndere rakken ook mogen heten, wor den uitgezet, een omstandigheid welke men lang niet op alle meren aantreft. In de Drakenklasse liep de Puzzle II weer het eerste binnen, waarmede Van Wijk onomstotelijk heeft bewe zen, dat hij de sterkste deelnemer in de Alkmaardermeerweek was. Als ooit een hoofdprijs bij de juiste man is terecht gekomen dan is dat ditmaal het geval geweest. Op de tweede plaats in het totaal-klassement eindigden J. Boersma en W. Klomp met een gelijk aantal punten. De hoofdprijs voor de Valkenzeilers kwam bij Henk Kirkenier. Slechts in het ongunstigste geval kon hij voor deze prijs niet in aanmerking komen, doch daar ,,'t Spul" gisteren op de 2e plaats achter Net-an van Siep van der Meer eindigde, werd hij met een behoorlijke puntenvoorsprong eerste. Op het moment dat Van der Meer gisteren op de finish aanging, werd een aak hem bijna noodlottig. Van der Meer had vrijwel de gehele wed strijd aan kop gelegen. In de laatste rakken kregen de Valken ook hun deel van de windstilte, en toen Van der Meer voor die aak moest uitwij ken, lag hij bijna stil. Achter hem kreeg Kirkenier juist een vleugje wind in de zeilen, zodat deze zijn ach terstand snel inliep. Niet snel genoeg echter om Van der Meer nog te kun. nen inhalen. Aan de wedstrijden hadden twee Tornado's deelgenomen. Van der Stadt was Iedere wedstrijd met een straat lengte voorsprong als eerste geëin digd en daardoor was vermoedelijk de verondersteling geopperd dat de Tor nado van Van der Stadt sneller was dan die van Van der Giesen. Gisteren heeft men de proef op de som ge nomen. De bemanningen hadden van vaartuig verwisseld en hoewel het tuig van de Tornado van Van der Gie sen niet zo goed stond, won Van der Stadt ook de laatste race. Hiermede is dus wel bewezen, dat een snelle boot niet doorslaggevend behoeft te zijn voor het behalen van resultaten. Door gisteren met zijn twaalfvoets- jol de tweede plaats te bezetten werd Colenbrander winnaar van de hoofd prijs. De Mistral van Hageman werd winnaar van de dagprijs en bezet in het algemeen klassement de derde plaats achter Tecumseh die feitelijk als winnaar van de hoofdprijs was ge doodverfd. Zegers kon het gisteren echter niet verder dan de vijfde plaats brengen en kwam daardoor juist twee punten te kort. Uitslagen van Dinsdag 12 m2 klasse A: 1. „Mustang", S. Kraan (De Kaag); 2. „Aeolus 3", G. Visser (HND); 3. „Spotvogel". W. Guldemond (De Kaag). 12 m2 klasse B: 1. „Furie", K. Woudt (ZVV); 2. „Overijer", D. van Zanen (HND). Vrüheidsklasse A: 1. Th. J. v. Toi (ZWVU); 2. „Ssst", J. Visser (HWH); 3. „Barbary Ape", P. Simons (De Schinkel). Valkklasse A: 1. „Trewes", S. M. v. d. Meer (ARZV); 2. ,,'t Spul", H. C. Kirke nier (ARZV); 3. „Accipiter", C. Lichten- ouwer (Aegir). Drakenklasse: 1. „Puzzle 2", Van Wijk. (De Kaag); 2. „Eska", W. Klomp (De Kaag); 3. „Ellida", R. Visser (ARZV). Olympiajollen A: 1. „Magneet", B. W. Willems (De Schinkel); 2. „De Witte Raaf", H. Willems (De Schinkel); 3. „Flos sie", H. Lesage (WSV De Schinkel). Olympiajollen B: 1. „Glipper", H. J. Bakker (De Koenen); 2. „Najade", A. Bouwman. 16 m2 eenheidsklasse: 1. „Argus 2", J. W. Swart (ZO); 2. „Swallm 2", J. Bakker Dz. (ZO); 3. „Thoas 3", G. L. van Iter- son (WVA). 16 m2 eenheidsklasse: 1. „Zaankanter", Teer (ZO); 2. „It is altijd whet", J. J. Visbeen (ZWVU); 3. „Snip Snap 2", J. A. de Haas (HWH). 12 voets jollen klasse A: 1. „Mistral", B. P. Hageman (De Kaag); 2. „Fit", B. J. Kolenbrander (Loosdrecht)3. „Wa terman", mej. H. de Vries Lentsch (ZZV). 12 voets jollenklasse B: 1. „Wildzang 2", S. Kramer (De Kaag); 2. „Pinkeltje",, A. H. Verkade (ZZV); 3. P. Vergunst (ZZV). Tornadoklasse: 1. T, E. G. v. d. Stadt (ZZV); 2. Orse Pluut", mej. v. d. Gie sen (ZZV). Groepswedstrijd 12 voets jollen: 1. ARZV; 2. ZZV; 3. Loosdrecht. Eindklassement Valkenklasse A: 1. ,,'t Spul", H. Kir kenier 97; 2. „Trewes", S. v. d. Meer 86; 3. „Accipiter", C. Lichtenouwer 70. 12 voets jollen A: 1. „Fit", Colenbrander 93; 2. „Tecumseh", A. Zegers 92; 3. „Mis tral", B. Hageman 81. 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. „Argus II", J. Swart 108; 2: „Swallow II", J. Bakker 61; 3. „Thoas III", Van Itterson 52. 16 m2 Eenheidsklasse B: „Gipsy", B. v. Roest 92; „Zaankanter", Teer 61. 12 voets jollen B: 1. „Pinkeltje". A. Verkade 99; 2. „Wildzang II", S. Kramer 80; 3. „205", T. Vergunst 79. Drakenklasse: 1. „Puzzle II", G. v. Wijk 115; 2. ,,'t Hondsbosch", J. Boersma 76; 3. „Eska", Klomp 76. 12 m2 klasse A: 1. „Mustang", S. Kraan 67; 2. „Aeolus III", G. Visser 55; 3. „Sirius II", J. Lokin 42. Olympiajollen A: 1. „Magneet", B. Wil- lense 78; 2. „All Weather", J. Stap 43; 3. „Witte Raaf", H. Willemse 36. Olympiajollen B: 1. „Glipper", H. Bak ker 89; 2. „Klaes Compaen", J. Ouwehand 54; 3. „Najade", A. Bouman 41;. 16 m2 klasse (onderlinge wedstrijd): 1. ,,'t Vlot", C. Brouwer 60; 2. „Bucepha lus", Van Wijngaarden 52; 3. „Wildebras". W. Zant 52. (Vervolg van pagina 1) De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, wilde zich niet verdie pen in de vraag of P. f 6000 of f 8000 verduisterd heeft. Het ware verstan diger geweest als P. niet naar Algiers was uitgeweken, doch van de Bree- straat (waar het kantoor van de N.H. V.B. gevestigd is) naar het Kerkplein (Politiebureau) was gegaan. Dan zou hij thans niet met twee krukken be hoeven te lopen. In het reciasseringsrapport komt tot uiting, dat P. eerder als oorlogsslacht offer dan als misdadiger te beschou wen is. De Officier wilde rekening houden met verschillende verzachten de omstandigheden en de verdachte nog een kans voor een betere toe komst geven. De eis was één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Het pleidooi De verdediger, mr. dr. C. Berkhou wer, achte het gelukkig dat P. niet een bepaald persoon voor een zo groot bedrag heeft bestolen, doch een groot aantal sportliefhebbers, die het geld hadden gestort voor een toegangs kaartje voor een interlandwedstrijd. Spreker achte de eindconclusie van de Officier niet in overeenstemming met diens humaan requisitoir. Mr. Berk houwer ging uitvoerig de beweeg redenen na die tot de onberaden stap van P. hadden geleid en hij verklaarde dat verdachte, die reeds in 1945 grote schulden had, zich toch nog lange tijd staande heeft gehouden. Verdediger betoogde, dat P. zich zelf in Algiers heeft gereclasseerd op een wijze die bewondering afdwingt. Het kwaad heeft zich duizendvoudig gewroken en spreker vroeg de rechtbank daarom zijn cliënt onmiddellijk in vrijheid te stellen of anders een lichte gecombi neerde straf op te leggen met aftrek van de acht maanden voorarrest. Het verzoek tot onmiddellijke in vrijheidstelling werd afgewezen. Over veertien dagen zal uitspraak worden gedaan. Pelienaars buiten gevaar Onze landgenoot Pelienaars, die Zon dag in de achtste etappe van de Ronde van Duitsland bij een autobotsing ern stig werd gewond en in de chirurgische kliniek in Freiburg moest worden op genomen, is thans buiten gevaar. Pel ienaars, die weer geheel bij bewustzijn is, heeft Dinsdagmiddag bezoek van zijn vrouw ontvangen. Twee rood-wit-blauwe vlaggen wer den gistermiddag in het Weense Prater- bad in top gehesen. Eén aan de hoogste van de drie masten en één aan de mid delste. Irma Schumacher was Europees kampioene op de 100 meter vrije slag geworden en Mies Vaessen eindigde op de tweede plaats. Twee Nederlandse meisjes hoorden, diep ontroerd, het Wilhelmus aan dat te hunner ere werd gespeeld. Zij had den aan de hoog gestelde verwachting beantwoord en dit moment, dat geen sportbeoefenaar ooit in zijn leven ver geet, was hun beloning. Geen Greta Andersen, geen mejuf frouw Fredin, Lundqvist of Josette Demas was in staat geweest om de Nederlandse suprematie op dit nummer te breken. Irma was met haar 1.6.4 ver uit de sterkste en Wies Vaessen was in 1.7.1 een uitstekende tweede. Wel kwam Greta Andersen met een betere tijd uit de bus dan tijdens de finale doch haar 1.7.9 was niet toereikend om een ern stige bedreiging voor de Nederlandse meisjes te vormen. De drie andere deel neemsters kwamen zelfs niet beneden de 1.9. Deze overwinning is dus wel zeer duidelijk geweest en 't is thans ze ker dat de 4 x 100 meter vrije slag estafette eveneens een Nederlandse zege gaat worden. Door deze eerste en tweede plaats heeft Nederland weer 21 punten veroverd voor de Bredius-beker die thans in 't bezit van Denemarken is. Zuidslavie ongeslagen. De derde polowedstrijd van Zwitser land, ditmaal tegen Zweden, was an dermaal een „walk-ovér" voor de Zwit serse tegenstanders. Het werd 121. Méér spanning bracht de wedstrijd tussen Zuidslaven en Italianen. De Zuidslaven boekten hun derde achter eenvolgende overwinning. Het Neder lands zevental zal zijn handen aan dit team vol hebben en wij zijn nog lang niet overtuigd dat onze landgenoten de beide punten op dit sterk spelende team zullen veroveren. De stand is thans: Zuidslavie 3 3 0 0 3514 6 Nederland 2 2 0 0 21—6 4 Zweden 2 10 1 155 2 Italië 2 10 1 18—15 2 Oostenrijk 2 1 0 1 11—14 2 Frankrijk 2 0 0 2 12—19 0 Zwitserland 3 0 0 3 847 0 Zaterdagmiddag zullen de laatste i lange baan motorwedstrijden van het i jaar op de sintelbaan in het Sportpark te Alkmaar verreden worden. Daar het tevens de openingsdag van de Alk- maarse kermis is, belooft het een ge- zellige en drukke middag op het I Sportpark te worden. Alle bekende renners hebben voor dit evenement hun toezegging tot deel name gedaan, temeer omdat als oij- zondere attractie de grote prijs van Alkmaar verreden wordt. Deze prijs is uitgeloofd door het Victdryhotel t« Alkmaar en is een origineel, echt Alk- maars stuk. Ook zijn reeds drie me dailles beschikbaar gesteld. De baan bevindt zich in uitstekende conditie. Verwacht wordt dat zeer snelle tijden gemaakt zullen worden. Een groepje Russische athleten is door het ijzeren gordijn gestept, om deel te nemen aan de Europese athletiekkampioenschappen, welke van daag te Brussel beginnen. Het zal de eerste internationale wedstrijd na de oorlog worden, waaraan een groep Russen deelneemt. En hopelijk zullen nog vele volgen, want sport is een der sterkste wapens van de wereld vrede. De Russische athleten bij aankomst op het vliegveld Melsbroeck bij Brussel. Door .''VRG.4Y -XXXA- 37. De inspecteur die was belast met het onderzoek in de zaak Celia Hollis, leid de persoonlijk de huiszoeking in de flat van Julie. Hij was een lange blonde man met slaperige blauwe ogen en een zoetelijke stem. Hij scheen nooit ergens bijzonder veel belangstelling voor te hebben en bleek er de gewoonte op na te houden om in zichzelf te praten. Hij toonde weinig belangstelling maar was heel beleefd. „Het spijt me zeer dat we zo onge vraagd bij u zijn komen binnenvallen, juffrouw Page". Julie zei verward dat het goed was. wat haar betrof. „Ik ben Dan Barstow, inspecteur Bar- stuw, van de afdeling moorden", ging hij voort. „U zegt dat u deze Celia Hol lis, of hoe ze mag heten, niet kende?' Julie sprak duidelijk, terwij] haar hart bonsde in haar keel. „Ik kende dat meisje niet". Hij knikte. „Goed. Waarom denkt u dat ze naar u heeft gevraagd, juffrouw Page?" Julie stotterde. „Dat-dat weet ik niet. Behalve dat ik bij de Radio ben. Mis schien heeft ze wel eens van me ge hoord, en gedacht dat ik geld of andere kostbaarheden in mijn kamer had". ,Wel mogelijk". En voegde er bijna onmiddellijk aan toe, „Heeft u dat meisje gedood. Juffrouw Page?" Julie hijgde. „Goede hemel, neen! Ik kende haar niet eens!" Er kwam een glans van pleizier in zijn bleekblauwe ogen. „Moord is geen kwestie van beleefd heid, juffrouw Page! Daarvoor hoeft u niet netjes te zijn voorgesteld!" Vastberaden hield Julie haar ogen af gewend van de bronzen Boedha. Er kwamen twee mannen uit haar slaapkamer. „Voorzover ik kan zien is de zaak hier in orde, inspecteur", sprak een van hen. Barstow mompelde. „Het spijt me dat we u last hebben veroorzaakt, juffrouw Page. Goeiendag. Voorlopig." Hij slen terde naar de deur, gevolgd door zijn beide helpers en sloot die zachtjes. Julie liet zich in een stoel'vallen. „O, Steve!" begon ze. Hij gaf haar een teken om stil te zijn. Hij zocht de hele flat af. Eindelijk kwam hij terug. „Ik dacht dat ze mis schien ergens een dictaphoon hadden verborgen", fluisterde hij. „Maar ik ge loof van niet". Er werd op de deur geklopt. Het was juffrouw Cartwright die aangenaam geschokt was door de gang van zaken. Ze sprak met het uiterlijk van een aartssamenzweerder. „Ik heb de politie niet verteld dat u beiden getrouwd bent, meneer Ferris!, U zei immers dat het van geweldig veel belang was dat uw huwelijk nog een poosje geheim bleef omdat de familie van juffrouw Page niet op u gesteld was. Daarom was ik zo stil als een muis over uw liefde." Steve leunde voorover en gaf haar een zoen. „De hemel zegene u, juf frouw Cartwright", zei hij. „Blijft u stommetje spelen en wanneer we dan overtrouwen voor het oog der wereld, dan mag u bruidsmeisje zijn!" Juffrouw Cartwright gichelde, keek zedig en zei: „O, meneer Ferris, wat zegt u toch gekke dingen" Nog steeds opgewonden verdween ze. Steve sprak: „Dat is voorlopig een zorg minder. Ik had vergeten dat ik die goeie Cartwright had laten belo ven haar mond te zullen houden Maar dat heeft blijkbaar goed ge werkt". Julie barstte los: Steve, toen ik gisteravond in de mist zo bang was, dacht ik dat ik het gezicht van Kip Kirk in de brievenbus zag weer spiegeld". Steve moest lachen. „Ik zou de zoon van je toekomstige baas hier maar niet in betrekken, Julie. Het was waarschijnlijk Kip helemaal niet. En anders kan hij hiei best een volko men wettige boodschap hebben moe ten doen" Julie moest toegeven, dat dat Inderdaad mogelijk was. „Ik ga naar beneden om de middagbla den te halen, Julie. Kan ik erop rekenen dat je rustig hier blijft? Dat was wel het toppunt 1 Naar het Golden Gate Park gaanl", vond Steve. Y'OORDAT DE REVANCHEWEDSTRIJDEN van de wereldkampioenschappen wielrennen gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam een aan vang namen, werden eerst vier wereldkampioenen gehuldigd. Bevllacqua, Reg Harris, Lesueur en Verdeun ontvingen bloemen van de directeur van het Stadion, de heer Bessem en de bijna vijtigduizend toschouwers op de tribunes juichten dit kwartet van harte toe. En deze vier wielrenners hadden daar recht op. In de wedstrijden die later volgden hebben zij stuk voor stuk bewezen dat alleen zü recht hadden op die titels en dat het een vergissing zou zijn geweest, als een ander de regenboogtrui in ontvangst had mogen nemen. „Het kan verkeren" yOORDAT Van Est en Bevilacqua de strijd in de achtervolging hadden uitgevochten waren eerst twee banden van „IJzeren Wim" gesprongen en eenmaal van de Italiaan. Dat was een vervelend oponthoud maar dat werd totaal vergeten toen de Italiaan op in drukwekkende wijze ging aantonen dat de N.W.U. enige weken geleden on gelijkheid had door tegen de beslis sing van de jury bij de wereldkam pioenschappen te protesteren. Natuur lijk. Formeel had de N.W.U. gelijk, maar zo er in het Nederlandse kamp enige hoop was geweest dat Van Est een tweede maal beter voor de dag zou zijn gekomen is het gisteren toch wel duidelijk geworden dat die hoop geen enkele grond had. De eerste ronde nam Van Est enkele meters voorsprong, doch reeds in de volgende vijfhonderd meter lagen de renners al gelijk. Vanaf dat moment ging Bevillacqua uitlopen en geen mo ment heeft Van Est kans gezien om de soepel rijdende Italiaan te bedreigen. De wereldkampioen ging ten slotte met een ruime voorsprong in 6 min. 26 sec. door de finish. Tijdens het ere rondje van Bevilacqua klonk er vanaf de tribunes een warm applaus. Wij vragen ons af of de Italiaan tijdens dat rondje nog even heeft gedacht aan een andere Augustusavond. Twee jaar ge leden toen hij in zijn rit tijdens de we reldkampioenschappen saboteerde in zijn rit tegen Coppi, gooide dat zelfde Nederlandse publiek met zitkussentjes naar de man die men gisteravond beju belde. Brederode heeft het reeds ge zegd: „Het kan verkeren". „Heerser" Lesueur. £)E VIERDE wereldkampioen die gisteravond in de baan verscheen was de Fransman Lesueur, Lest best is een gezegde dat lang niet altijd op gaat. Maar gisteravond toch wel. De macht, moed en uithoudingsvermogen welke die gedrongen, oersterke Frans man ten toon spreidde grensden schier aan het ongelooflijke. Honderd lange kilometers heeft Lesueur zich tegen talloze aanvallen van een Pronk, Bes- son, Bakker, De Best, debutant de Ruij- ter en zelfs van zijn landgenoot Seres, moeten verdedigen. Nauwelijks had (lij een aanval van Seres, welke soms vier, vijf en meer ronden duurde, afgesla gen of hij kreeg weer een andere ri vaal op zijn huid. Lesueur ontweek de strijd niet. Met alle kracht en energie die hij kon opbrengen verdedigde hij zich Het is zelfs gebeurd dat hij in enkele kilometers acht aanvallen te doorstaan kreeg. Slechts een paar maal moest hij het hoofd buigen, maar de eerzuchtige Fransman nam daar geen enkele maal genoegen mee. Wonder lijk snel kan die Lesueur terugkomen, zelfs als hij los van de motor is ge weest. Het zou een vervelende opsom ming worden als wij al die krachttöe- ren van de Fransman gingen noemen Wij kunnen volstaan met enkele woor den: Lesueur was oppermachtig in een fantastisch mooie course. Want dat was het. Wij zijn er van overtuigd dat er in het Olympisch Stadion nog niet een dergelijke wed strijd heeft plaats gevonden. Natuurlijk is dat niet alleen te dan ken aan het rijden van Lesueur. Pronk, Bakker en De Best hebben uitstekend gereden, maar ook de ?r- dere Fransman Seres, de Zwitser Bes- son en debutant De Ruijter hebben prachtige staaltjes laten zien Alleen Frosio heeft een ondergeschikte rol vervuld. De Italiaan is konnelüV over zijn hoogtepunt heen. wel bleek hii af en toe nog wel in staat om een verras send snel sprintje te draaien. Het rijden van De Ruijter was zon der meer een openbaring. Dat wqs ook Lesueur opgevallen. De Fransman gaf zijn bloemen, welke hij na afloop van de wedstriid ontving, aan onze land genoot, omdat hij van mening was dat De Ruijter een uitstekend debuut had gemaaktOnze Nederlandse kam pioen heeft in de laatste .ronde nog een aanval op Lesueur gewaagd doch y/ELISWAAR kon Harris niet ver hinderen dat Derksen de eerste manche a trois voor zijn rekening nam. De Engelsman had meer oog voor Arie van Vliet die in tweede positie achter hem lag en hij werd vol komen verrast door de felle demarrage van Derksen die reeds voor de Mara thontribune werd ingezet. In de tweede manche liet de wereldkam pioen echter zien dat hij in pure snel heid sterker is dan zijn twee Neder landse rivalen en de derde rit werd het een tactische overwinning voor Reg Harris. Van Vliet en Derksen probeer den hem op te sluiten, maar voordat de val dicht klapte was Harris er al van door .Van Vliet noch Derksen waren in staat om hem toen nog te kloppen. Hijzelendoorn winnaar maar HE wereldkampioen amateur sprinter de Fransman Verdeun, heeft van Hijzelendoorn verloren doch de om standigheden waren van dien aard, dat niet aan de superioriteit van de Ver deun mag worden getwijfeld. De Ita liaan Sacchie werd kansloos door hem verslagen, nadat Hijzelendoorn zijn manche tegen de Italiaan eveneens had gewonnen. De derde en beslissende serie tussen Hijzelendoorn en Verdeun moet dus uitmaken wie het ererondje met de bloemen zou mogen rijden. Verdeun dwong de Nederlandse kampioen de kop te nemen, de Frans man is expert in de gelanceerde sprint, en bij het uitkomen van de laatste bocht ging hij Hijzelendoorn voorbij. De Amsterdammer voelde zich echter nog niet geslagen en hij was waarlijk nog kans om zijn voorwiel gelijk te brengen met het achterwiel van Ver deun. Of het nu kwam door "de grote krachtsinspanning van Verdeun of dat hij het opzettelijk deed, is niet met zekerheid te zeggen, maar tweemaal hield hij zijn baan niet zodat de wed- strijdcommissarissen besloten de wed strijd te laten overrijden. Een onver schillige Verdeun kwam nu voor de tweede maal in de baan. Blijkbaar had de beslissing van de wedstrijdcommis sarissen hem bevreemd en hij deed to taal geen moeite om de laatste manche te winnen. Hijzelendoorn werd met vele lengten winnaar, maar op een wei nig overtuigende wijze. Julie kreeg een kleur en beloofde, dat ze zich niet zou verplaatsen. Terwijl Steve beneden was zocht ze zenuwachtig in haar kleerkast tot ze de jurk vond die ze zocht. Een zachte satijnen jurk met een schootje van tafzijde. Verborgen onder het wijde schootje bevond zich een zakje. Het jade beeldje paste precies in dat zak je. Julie dacht triomfantelijk „Nu is het uit met die onzin van eerst Jade en dan speksteen en dan weer jade!" Ze was Juist bezig zich op te maken, toen Steve binnenkwam met de middag edities. Hij floot goedkeurend toen hq haar zag. „Zwart staat je altijd goed" vertelde hij haar grinnikend. Maar toen verdween zijn glimlach. „Ik geloof dat je me maar eens moet vertel len wat jij in het Golden Gate Park hebt gedaan, kindlief" zei Steve en legde de kranten op tafel. „Kip Kirk neergeslagen?' Grote koppen vulden de voorpagina: De zoon van Marvin Kirk in het Golden Gate Park neergeslagen. Tabak-erfgenaam in het Park getroffen. Christopher Kirk bewusteloos gevonden bij de muziektent. „O". Julie snakte naar adem. „Is hfl dood?" Haar mond was droog van af schuw. Ze vroeg zich af waar Kip had ge legen .Achter die groep heesters? Bij de weg? Waarom hadden die schilders niets gezien? (Wordt vervolgd i Er zijn mensen, die liever een trap met een lakschoen hebben, dan een handdruk van een ver eelte hand. SIRIUS In October een burgerlijk bestuur in Oostenrijk Volgens welingelichte diplomatieke functionarissen te Washington zijn de V.S. voornemens in October de overgang van militair naar burgerlijk bestuur in Oostenrijk tot stand te brengen. Walter J. Donnelly, Amerikaans ambassadeur in Venezuela, zal vermoedelijk tot hoge commissaris voor de Amerikaanse zone van Oostenrijk benoemd worden. In Mei besloten de V.S., Engeland en Frankrijk tot deze wijziging, opdat Oos tenrijk in afwachting van het vredesver drag zo veel mogelijk vrijheid geniet. Nederlander gearresteerd in Indonesië De voorzitter van de Deli-planters- vereniging, de heer A. L. S. Spoor, is Zondag te Medan door de Polisie Mili- ter gearresteerd. De redenen voor deze arrestatie zijn niet bekend, doch ver moed wordt, dat zij in verband staat met de activiteit der plantersvereni ging op het gebied van onderzoek naar de politieke overtuiging van de arbeiders. KONINKLIJKE FAMILIE ENKELE DAGEN NIET TE SOESTDIJK H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden zullen Woensdag 23 Augustus Soestdijk voor enkele dagen verlaten. H.M. zal zich met de prinsesjes naar Het Loo bege ven, Z.K.H. zal deelnemen aan het in ternationale concours hippique te L« Zoute in Belgie. genezen snel mei O moei hei in huis hebben VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Dingen van de dag. 6.30 R.V.U. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Charles Trenet zingt. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op de korrel. 8.15 Populair opera-concert. 9.09 „De late roos", hoorspel. 10.00 Een groet aan de werkers in de Marshall-landen. 10.15 Dolf van der Linden en zijn Metropole orkest. 10.45 Zang door Dinah Shore. 11.15 Gevarieerd programma. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Melachrino. 7.40 „Vandaag". 8.05 Concert. 10.15 Roy Hen derson. 10.30 Org'el. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Ziirichs Tonhalle-orkest. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 7.15 André Kostelanetz. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.15 Gram.muziek. 8.55 Korte ge sprekken. 9.00 Strijkkwartet. 9.30 Water standen. 9.35 Croon-crew. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleu tertje luister. 11.00 Gram.muziek. 11.45 Jeugd van Nederland. 12.00 Hugo de Groot. 12.30 Mbdedelingen voor de landbouw 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Dick Willebrandts. 1.15 De Papavers. 1.45 U kunt het geloven ot niet. 1.50 Jussi Björling. 2.00 Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 2.05 Versjes en versies. 3.00 Klimop. 4.00 Residentie-Orkest. 5.00 Zomertelegrammen. 5.50 Reg'eringsuitzending. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Lichte noten, blijde tonen. 7.00 Brahms-concert. 7.20 Zwem- en athletiekkampioenschappen. 7.35 Frank Si natra. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.15 De Bonte sluier. 10.20 Rhythm Parade. 11.15 Sport- actualiteiten. 11.30 Rendez-voua in Noord- wijk. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed. 8.^3 Pluk de dag'. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 Muziek houdt fit. 10.00 Suite. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liede ren. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Piano duo. 12.00 Angelus. 12.30 Om-en-om-program ma. 12.30 Mededelingen voor de landbouw. 1.20 Dorothy Squires en Frank Sinatra. 1,35 Piano-recital. 2.00 Koninklijke Militaire-kapel 2.45 Tussen de bedrijven door. 3.30 Sonate. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Vocaal Ensemble. 5.00 Het Radio Jeugdjournaal. 5.30 Metropole orkest. 6.00 Leger des Hedlskwartier. 6.15 De stem van de Christelijke Vakbeweging. 6.30 Voor de Strijdkrachten. 7.15 Estrellita. 7.40 Vandaag. 8.05 Melody-Parade. 9.00 Canada, een groot en g'oed land 9.20 Hol lands Strijkorkest. 10.00 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Ouverture der Wassertrager. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Symphonie van Tschaikowski. de Fransman liet zich niet verschal ken. Hij werd winnaar in de snelle tijd van 1 uur 21 min. 32 sec. met Pronk op 30 en Bakker op 90 meter. De revanche-wedstrijden in het Sta dion zijn inderdaad het hoogtepunt geworden van het Nederlandse wie- Ierseizoen en dat was geen overbodige luxe. Het publiek had een dergelijke avond hard nodig want vergissen wij ons niet dan was de belangstelling voor de baansport tanende.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5