v_ Rotterdamse havenstaking voorbij Duits overleg over deelname aan de vorming van een Europees leger Moh. Natsir kabinetsformateur Plaatsvervangers te Londen bijeen Klassiek wmmA8M^mgm®§1950 „De Zeven Provinciën' in haar element Koningin Juliana liet nieuwe kruiser van stapel lopen Feestelijke gebeurtenis bij R. D. M. te Rotterdam Plechtig ogenblik Werkloosheid in 1949 zeer gering Ook in Amsterdam wordt het werk hervat Adenauer polst Dr. Kurt Schuhmacher J Meningsverschil met Sukarno opgelost Canadese dame in Den Haag bestolen Poliiie sfaaf voor een raadsel Te Surabaja ontsnapten honderd gevangenen QP LUISTERRIJKE WIJZE heeft gistermorgen om elf uur bij de Rotterdamse Droogdokmaatschappij de eerste na-oorlogse tewaterlating van een grote oorlogsbodem der Koninklijke Marine plaats gevonden. De plechtigheid werd verricht door H. M. Koningin Juliana, in het hijzijn van Z. K. H. Prins Bernhard en zeer vele hooggeplaatste autoriteiten. De stapelloop van de nieuwe kruiser „De Zeven Provinciën" verliep bijzonder vlot, wat wellicht er op kan wijzen, dat ook de verdere afbouw voorspoedig zal geschieden. Onder de aanwezigen zagen wij de minister-president, dr. W. Drees, ver scheidene leden van het kabinet en de Staten-Generaal, officiële vertegen woordigers van de marines van Enge land, de Ver. Staten, Frankrijk en Bel gië, talrijke leden van het Corps Di plomatique, dr. Mohammed Rum, gene raal Kruis en tal van vlagofficieren der Koninklijke Marine. Onder het uitspreken van de woor den „Ik doop u De Zeven Provinciën en wens u een goede vaart-" liet H.M. de Koningin het hamertje vallen, waarmede de laatste beletselen wer den weggenomen. De versierde fles champagne spatte uiteen tegen de hoge voorsteven van de kruiser, die daarop, aanvankelijk haast onmerkbaar, maar allengs sneller, van de helling gleed. Soepel en geluidloos ging het ruim 185 meter lange casco van de kruiser het water van de Maas tegemoet. Het achterschip hief zich statig, toen het de opwaartse druk van het water ge voelde. Meer en meer horizontaal kwam de waterlijn. Toen ook de voor steven de helling had verlaten, dook de romp gracieus nog even een paar graden voorover, alsof de toekomstige krujser op hoffelijke wijze Hare Maje steit wilde bedanken voor Haar aan deel in deze blijde gebeurtenis. De zeer vlotte stapelloop ging verge zeld van het geloei van stoomfluiten en sirenes, het geronk van overtrek kende formaties vliegtuigen van de Marine Luchtvaartdienst en het gejuich van de duizenden toeschouwers. De Koninklijke gasten en de andere genodigden werden na de tewaterla ting door de directie der Rotterdamse Droogdokmaatschappij ontvangen in de nieuwe timmerloods, waar korte toespraken werden gehouden door de directeur, ir. K. van der Pols, en mi nister Schokking. Tot besluit wijdde H.M. de Koningin een dronk aan de voorspoedige toekomst van „De Zeven Provinciën". Reeds elf jaar op 3tapel. De eerste kielplaat van de gistermor gen te water gelaten kruiser werd reeds op 19 Mei 1939 gelegd. Bij het uitbreken van de oorlog was de bouw nog in het beginstadium, en tijdens de bezetting werden uiterst geringe vor deringen gemaakt. De Marinestaf was na de oorlog genoodzaakt, zo grondige wijzigingen in de aanvankelijke opzet aan te brengen, dat men practisch al leen de oorspronkelijke casco's van de beide kruisers (het zusterschip werd reeds tijdens de bezetting te water ge laten bij Wilton-Fijenoord) heeft kunnen gebruiken. Maar nu worden het ook hypermoderne oorlogsbodems van 9.472 ton, die zich tenvolle met de nieuwste buitenlandse typen kunnen meten. Koningin Juliana, gekleed in een grijs manlelpak, laat het schip te water, door de laatste beletselen met een bijltje te niet te doen Het Centraal Bureau voor de Statis tiek constateert, dat in 1949 de werk loosheid in ons land over het algemeen van geringe omvang was. Vele gemeen ten en gebieden vertoonden zeer lage werkloosheidspercentages. Eind Januari j.l. bereikte het totaal aantal geregistreerde werkloze mannen (geheel werklozen, DUW-arbeiders en wachtgelders) een hoogte van 104.000. Dit komt neer op een werkloosheids percentage van nog geen 5 procent. Eind Januari 1949 bedroeg het percen tage nog geen 4 procent. Hierbij moet men bedenken, dat de Januarimaanden altijd onderhevig zijn aaneen vrij sterke seizoenwerkloosheid. In Juli 1949 b.v. bedroeg het werkloosheidspercen tage slechts 2 procent. Onder de inge schreven werklozen komt een vrij groot aantal voor, dat in het bedrijfsleven niet of moeilijk plaatsbaar is. Dit aan tal beliep eind Januari j.l. 23 procent van het totaal aantal werkloze mannen. AUSTRALIË EN DE KWESTIE - IRIAN. De Australische ambassade heeft te Djakarta verklaard, dat er geen en kele officiële grond bestaat voor het bericht, dat Australië de kwestie- Irian voorlegt aan de Verenigde Na ties. De Rotterdamse havenstaking was gistermorgen practisch afgelopen, zo deelde de Scheepvaartvcreniging Zuid mede. Het overgrote deel der losse ar beiders meldde zich 's morgens aan de aanneembureaux. Dat was een gevolg van een beslissing, die 's morgens op 'n stakingsvergadering in Odeon was ge nomen. Toen werd n.l. bü stemming uitgemaakt, dat het werk zou worden hervat. Overigens was deze bijeenkomst niet druk bezocht. Ook in Amsterdam is de havensta king bezig ineen te vallen. Meldden zich Maandag reeds enige tientallen arbeiders, gistermorgen was dit getal al gestegen tot enige honderden. Ver wacht werd, dat er zich nog meer zou den melden. Het aantal stakers werd gisteren op ongeveer 2000 geschat. De staking in de bouwvakken in Am sterdam ebt eveneens terug. Reeds meldden zich gisteren een groot aan tal georganiseerde arbeiders op de daar toe opengestelde bouwwerken. Ook kwamen er in toenemende mate aan meldingen binnen van ongeorganiseer den en van lede i van de EVC. Onge organiseerden komen pas aan de beurt, andere opvattingen op na zou houden dan zijn president. De formateur zou overwegen, Mo hammed Rum, thans hoge commissaris in Den Haag, aan te zoeken voor de functie van minister van buitenlandse zaken. Sjahrir is tot dusverre niet be reid gebleken, een zetel in het kabi net te aanvaarden. Hij meent, dat hij vrij moet zijn, om de politiek van het gehele kabinet te aanvaarden. Voor deze opvatting heeft hij de formateur nog niet kunnen winnen. Mohammed Natsir Datuk Sinaro Pand- jang, een van de vooraanstaande figu ren van de Masjumi, is gistermorgen door de president van de Republiek In donesië, ir. Sukarno, ontvangen. Hij heeft de opdracht aanvaard om 'n nieu we regering te vormen. Daarmee is een eind gekomen aan veel onzekerheid. De Masjumi was het met de aanwij zing van Natsir als formateur wel eens. Natsir zelf kon echter maar moeilijk met Sukarno tot een accoord komen over het regeringsprogram. De eerste zwarigheid werd gevormd door het vraagstuk Nieuw Guinea. Natsir stelde als eis, dat het kabinet in dezen de politiek zou bepalen en dat de pre sident zich hier in het openbaar geheel buiten zou houden. Zijn laatste rede heeft n.l. een slechte indruk gemaakt en gevreesd werd, dat Bung Karno door zijn „onbesuisde uitlatingen" de regeringspolitiek zou doorkruisen. Dat betekent overigens niet, dat Nat sir er ten aanzien van Nieuw Guinea Iedere drie kwartier sterft een patiënt aan kanker Iedere drie kwartier overlijdt in ons land een patiënt aan kanker en niet minder dan 18 pet. van de totale sterf te wordt veroorzaakt door deze ge vreesde ziekte, die jaarlijks 14.000 slachtoffers maakt. En nog gaat de stijging voort. Naar een grove schat ting komen per jaar ongeveer 18.000 nieuwe gevallen voor. Voornoemd per centage wordt alleen overtroffen door dat van de hartziekten, dat 20 pet. bedraagt. Was omstreeks de eeuwwis seling tuberculose de grootste kwaal, thans is het de kanker, en deze vijand van onze volksgezondheid kan alleen dan afdoende worden bestreden, als het een nationale zaak wordt. Op 31 Augustus de verjaardag van Prinses Wilhelmina zal ten bate van de kankerbestrijding een grote landelijke collecte gehouden worden. De Haagse politie staat op het ogen blik voor een groot raadsel. Een Cana dese dame, die op het ogenblik de cur sussen aan de Academie voor Inter nationaal Recht volgt, mevrouw Tay, heeft n.l. aangifte gedaan van de dief stal van een aantal kostbare sieraden, welker waavde vermoedelijk in de tien duizenden loopt. Ook miste zij een ju- welendoos en drie bankbiljetten van honderd gulden. Bij onderzoek is de juwelendoos te ruggevonden onder het hoofdkussen van het hotelbed in een kamer, die tij delijk i.n gebruik was genomen. De gast. die deze kamer had gebruikt, vertrok 's morgens in de vroegte, en had zijn rekening de avond te voren voldaan Hij heeft echter naar alle waarschijn lijkheid niets met de diefstal te maken. De kostbare inhoud van de doos was verdwenen. Men vond er echter voor werpen in, die niet aan mevrouw Tay behoorden, zo b.v. een huishoudboekje. Mevrouw Tay had de deur vap haar kamer niet afgesloten, voordat zij zich ter ruste begaf. Zij had een slaappoeder ingenomen en sliep daardoor zeer vast, zodat zij niet heeft bemerkt, dat een onbekende haar kamer binnendrong. De gestolen juwelen lagen voorzover zij zich kan herinneren op een tafeltje, 's Morgens bij het ontwaken miste zij haar kleinodiën. Zij sprak hierover eerst met het personeel en later pas met de directie. De dame vertoeft op het ogen blik buitenslands. Haar zoon heeft me degedeeld, dat de juwelen verzekerd zijn. Dr. Heinrich von Brentano (chr. dem. partij), Herman Schaeffer (vrije dem. partij) en dr. Miihlenfeld (Duit se partij), afgevaardigden bij de Raad van Europa, zijn in allerijl uit Straats burg te Bonn teruggekeerd. Zij hebben Dinsdagochtend met kanselier Ade nauer overleg gepleegd over de vei ligheid van de Bondsrepubliek en de deelneming van Duitsland aen een eventueel Europees leger. Na afloop van deze bijeenkomst heeft Von Brentano de pers herinnerd aan het feit, dat West Duitsland zich bereid verklaard heeft Duitse contin genten ter beschikking te stellen voor de gemeenschappelijke verdediging van Europa, maar dan op de volgen de voorwaarden: behandeling van de Bondsrepubliek op gelijke voet met de overige mogendheden, toekenning van de vereiste financiële middelen en de garantie, dat de Duitsers niet alleen zullen moeten zorgen voor de infan terie voor het Europese leger. De Defensie van het Noordailanfisch gebied De twaalf plaatsvervangers van het Noord-Atlantisch Pact zijn te Londen onder voorzitterschap van de Ameri kaan Charles Spofford hun tweede serie besprekingen over de defensie begonnen. In de loop van de zitting zal ver moedelijk een nieuw Frans memoran dum worden ingediend met voorstel len ter financiering van de bewape ningsprogramma's der twaalf landen en aangaande de instelling van een op perbevel voor de Westelijke strijd krachten. In een officieel communique wordt gezegd, dat men begonnen is met het werk aan de plannen „ter versnelling van een algehele defensieve verster- Besloten vergadering van Britse Labour-leiders De Britse premier, Clement Attlee, heeft de 24 „sleutelmannen" van de Labour pal-tij voor heden tot een beslo ten vergadering bijeengeroepen teneinde hun hulp te verkrijgen voor het Britse streven naar herbewapening, Attlee zal een uiteenzetting geven van het recente memorandum over de defensie-politiek. Hierin wordt onder meer gezegd, dat Engeland „in beginsel" bereid is de de- fensieuitgavcn over de volgende drie jaar tot een totaal van 3.400.000.000 Pond Sterling te verhogen. VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIENST Met betrekking tot de vrijstelling van de dienstplicht wegens broeder- dienst voor de lichting 1951 wordt be kend gemaakt dat de vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, dienen of gediend hebben bij de landmacht, de zeemacht of bij de over zeese krijgsmacht. Dienst als vrijwilli ger bij de nationale reserve of als vrij williger bij de reserve-grensbewaking blijft echter als broederdienst buiten aanmerking. Wèl wordt als broeder- dienst beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren te werk is gesteld bij een burgerlijke tak van staatsdienst. Het aanvragen van vrijstelling moet geschieden bij de burgemeester van de gemeente van inschrijving en wel vóór 10 Sep tember 1950. Ontstaat het recht eerst na 9 September 1950, dan moet de aan vraag binnen veertien dagen na het ontstaan worden gedaan. Weer vogelpest te Barneveld Gisteren is in een buurtschap onder de gemeente Barneveld een geval van pseudo-vogelpest vastgesteld. Een ge deelte van de uit duizend kippen be staande pluimveestapel werd vernie tigd. Het beeld van de ziekte heeft zich hier gewijzigd. Thans lijden de kippen aan ernstige verlammingen. Tevens werd een geval van vermoedelijke pseudo-vogelpest vastgesteld in de buurtschap Kallenbroek. Barneveld heeft de maatregelen nog niet verscherpt, maar wel zal de po litie er streng op toezien, dat de nog bestaande voorschriften, zoals het op- hokgebod stipt worden uitgevoerd. Turkije richt zich tot de v Zoals bekend heeft de Bulgaarse gering onlangs in een aan Turkije ge zonden nota verklaard dat de twee honderdvijftigduizend in Bulgarije wo nende Turken binnen drie maanden moesten worden gerepatrieerd. In verband hiermede heeft Turkije nu besloten zich om steun tot dc V. N. te wenden. king van het Noordatlantische ge bied". Naar verluidt was een der belang rijkste punten, welke ter sprake kwa men, de mogelijkheid tot het verlenen van compensatie aan landen, welker handelsbalans met de V. S. ongunstig beïnvloed zou worden door het ver anderen van de productie van fabr.le ken voor goederen ten behoeve van de dollarverdienende export, in die van goederen voor de bewapening. Voorts werd de benoeming van en secretaris generaal besproken. Later in de middag had Adenauer een onderhoud met dr. Kurt Schu macher, de leider van de Westduitse sociaal-democraten. Men gelooft, dat Adenauer zal pogen de tegenkanting van sociaal-democratische zijde tegen elko maatregel tot remilitardsatie in West-Duitsland te overwinnen. Conferentie in Lucknow over het Stille Oceaan-gebied Van 3 tot 15 October wordt te Luck' now (India) een conferentie gehouden over de betrekkingen met het gebied van de Stille Oceaan. Afgevaardigden van de nationale raden van het insti tuut voor betrekkingen met dit gebied uit de Ver. Staten, Engeland, Canada, Frankrijk, Nederland, de Sowjetunie, China, Japan, de Philippijnen, Austra lië, Nieuw-Zeeland en Pakistan zijn uitgenodigd. Waarnemers uit Indone sië, Thailand en Birma zullen de con ferentie waarschijnlijk eveneens bijwo nen. Organen der V.N., zoals Ecafe, Ilo, Fao en Unesco worden als gast verwacht. Het totaal aantal afgevaar digden zal ongeveer 150 bedragen. Zweden publiceert' geheime oorlogsdocumenten Het Zweedse hooggerechtshof is Dinsdag overgegaan tot publicatie van geheime oorlogsdocumenten over het in beslag nemen van vier Zweedse tor pedojagers door de Britse vloot. De Zweedse commandant, die met zijn schepen bij de Faroer-eilanden lag, werd in Juni 1940 door een Britse commandant gesommeerd zijn schepen binnen drie uur over te geven, of ze door geweld te laten nemen. Daar de Zweedse commandant geen toestemming kreeg met zijn regering overleg te plegen, besloot hij de torpe dojagers onder protest uit te leveren. Na scherpe Zweedse protesten gaven de Engelsen de schepen later terug. wanneer alle leden van de Uniebonden aan het werk zijn gezet. Ongeorgani seerden zijn er ruim vierduizend. Voorshands zullen leden van de EVC niet voor plaatsing in aanmerking ko men. De EVC had in de nacht van Maan dag op Dinsdag een vergadering be legd van het personeel van de trr n. Er werd een delegatie benoemd, die hedenmorgen een aantal eisen aan de wethouder van arbeidszaken, de heer Franke, -ou overhandigen. Er werden gistermorgen moeilijkheden gevreesd, weshalve bepaalde wagens onder poli- tiegeleide uitreden. Er hebben zich echter geen ongeregeldheden voorge daan. Reeds meer dan een maand staken de havenarbeiders in Antwerpen, Gent en Ostende. Reeds ontstaan hierdoor grote moeilijkheden in het achterland. Besprekingen op regeringsplan hebben tot dusverre niets opgelevrd. Vrijdagavond rijn ruim honderd ge vangenen grotendeels militairen uit de gevangenis Kalisosok te Sura baja losgebroken. Aanvankelijk slaag den twintig gevangenen, die allen in één kamer opgesloten zaten, er in uit te breken door een list te gebruiken. Hierna overmeesterden zij de binnen- wacht en maakten zij in hun afdeling alle andere gevangenen vrij. Niet alje gevangenen in deze afdeling, waarin slechts militairen opgesloten zaten, maakten echter van deze gelegenheid gebruik. Voordat de hoofdwacht kon worden gewaarschuwd stonden de ge vangenen reeds bij de hoofdpoort, sommigen van hen voorzien van wa pens, die zij op de binnenwacht had den buitgemaakt. Ook de hoofdwacht werd overrompeld, waarop de ruim honderd gevangenen buiten de poort wisten te komen met medeneming van achttien karabijnen en drie revol vers. Zij werden zowel door het per soneel der gevangenis als door een in de nabijheid gelegen Apri-post be schoten doch wisten, voor zover be kend, ongedeerd te ontkomen. Later werden in de omgeving van de ge vangenis nog wat schoten gehoord. Enkelen van de vluchtelingen zijn Zaterdagmorgen weer gevat. Maandagavond vond in het Rijksmuseum te Amsterdam de ontvangst plaats van de congressisten aan het wereldcongres Pax Romana, door de regering en de stad Amsterdam. Hierbij was ook Z.K.H. Prins Bernhard tegenwoordig Van links naar rechts: Burgemeester mr. Am. J. d'Ailly, Z.K.H. Prins Bernhard, Z.Exc. Minister Rutten en de voorzitter van het congres, de heer R. Millot. Zware slag voor Duitse smokkelbende Aan de beruchte „Rabatz"-smokkel- bende aan de Nederlands-Duitse grens bij Aken is in de nacht van Maandag op Dinsdag door de Duitse grenswacht een gevoelige slag toegebracht door de arrestatie van 31 van haar leden. De vorige week had de Duitse grensbewa king reeds meer dan twintig leden ge arresteerd. Twintig van hen stonden te Aken terecht. Er werden gevangenis straffen opgelegd tot vier maanden en geldboeten tot 300 mark. De Rabatz-bende is bijna op militaire leest geschoeid en heeft zelfs een eigen lied. JOALS de meeste historische rudi menten karig in aantal zijn, zo zijn de herinneringen aan de jaren mijner klassieke opleiding nu niet direct wereldschokkend. Maar nu ik vaak op een 20ste eeuwse fiets naar het strand freewheel, voel ik mij soms als een soldaat onder Xenophon, wiens man nen zo gulzig „Thalassa" of „Thalatta" moeten geroepen hebben. Ach, dan wil men op zo'n klassiek ogenblik de vreugde der kennis niet alleen soupe ren, zodat ik de kinderen vertel: „Heel lang geleden trok een generaal met zijn soldaten door een land. Ze kwa men van...." „Korea" vult een der zenen prompt in, maar op zoiets let ik dan maar niet. „Ze kwamen van een streek, die aan de zee was gelegen en toen ze al zoveel omzwervingen te land hadden gemaakt, dat ze het moe waren, zagen ze plotseling „De tankvallen", zegt de jongstewant die vindt hij het mooiste van het hele strand. „Nee", zeg ik, ,,ze zagen plotse ling de zee en toen riepen ze „Hoezee!" schreeuwt de middelste, die de boel nooit lang in spanning wil houden. „Toen riepen ze „Thalassa" doceer ik met Stoïcynse kalmte, want men heeft een klassieke opvoeding ge had of niet. Maar nauwelijks heb ik mij een sol daat van Xenophon gevoeld en het grote Griekse woord uitgesproken of dc knapen vragen of zij ook een Cols mogen hebben, net als die soldaten JANSSEN KERKELIJK NIEUWS Prof. Dr. V. Hepp in de ouderdom van 70 jaar te Wolfheze onverwacht overleden. Prof. Dr. V. Hepp, in leven hoogle raar aan de Vrije Universiteit, was reeds geruime tijd lijdende en reeds en kele maanden niet in staat college te ge ven. Hij had juist tegen 1 September a.s. eervol ontslag verzocht. Valentijn Hepp werd 17 December 1879 te Rotterdam ge boren en studeerde aan de Vrije Univer siteit, waar hij in 1903 candidaat werd. 13 November 1904 aanvaardde hij zijn ambt te Antwerpen. 13 Februari 1914 pro moveerde hij aan de Vrije Universiteit tot Doctor in de Theologie op een dissertatie getiteld: „Het Testamonium Spiritus Sancti". Datzelfde jaar vertrok hij naar Klundert, welke standplaats hij in 1916 met Watergraafsmeer verwisselde. In 1922 volgde zijn benoeming tot Hoog leraar aan de Vrije Universiteit als op volger van H. Bavinck. Na bekomen eme ritaat legde prof. Hepp met zijn predicatie Openbaringen 22 14a en 20 zijn ambt neer en inaugeerde 27 October 1922 met een rede, getiteld „Gereformeerde opolo- giteit". De overledene doceerde dogma tiek, apologitiek, dogma geschiedenis, ethiek, elenctiek en encyclopedie. Prof. Hepp heeft als prediker en als auteur naam gemaakt. In de kracht van zijn leven was hij een gaarne beluisterd kanselredenaar. De laatste jaren beklom hij de preekstoel niet meer. Tal van wer ken zijn van zijn hand verschenen. Prof. Hepp was mede-oprichter van het week blad „Reformatie" en riep later het week blad „Credo" in het leven. In 1924 heeft hij op verschillende plaat sen in Noord-Amerika lezingen gehou den. In 1930 hield hij zijn Stone-lezingen te Princetown, en in 1934 maakte hij een reis naar Zuid-Afrika. Vanwege de Gene rale Synode was Prof. Hepp deputaat voor art. 4 der zendingsorde, voor de uit bouw der belijdenis en voor de liturgie. De in 1949 te Amsterdam gehouden oe- cumennische Geref. Synode werd mede door hem voorbereid. Met Prof. Hepp daalt ten grave een geleerde van formaat, die in de Gen Synode als hij het woord nam altijd groot gezag had. Acht en twintig jaar heeft hij het ambt van hoog leraar aan de Vrije Universieit bekleed. De begrafenis heeft Donderdagmiddag plaats op de Nieuwe Algemene Begraaf plaats te Oosterbeek. Ned. Hervormde Kerk. Aangenomen naar Zuidlaren dr. A. C. Broek Roelofs te Woerden. Bedankt voor Kampen, vac. E. I. F. Nawijn, G. van Andel te Dieren, -f- B e- roepen te Ederveen en te Hoevelaken J. C. Stelwagen te Wezep, die bedankte voor Woudenberg. Bedankt voor Monnikendam: H. H. W. Dickhout te Jutrij p-Hommer ts. Chr. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Assen: J. H. Velema te Bunschoten. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te 's Gravenpolder: H. Ligtenberg t'e Rbtterdam-West. Doopsgezinde Broederschap. Drietal te BarsingerhornE. Daal der te Westzaan, A. J. van Gilsen te Jou- re en J. Knots, leger-predikant te Den Haag. Giften en legaten. Voor het herstel van kerk en bijgebou wen ontving de Ned. Herv. Gemeente te Nijmegen een gift van 2000, voor de restauratie van de consistoriekamer en voor de Ned. Herv. Gemeente te Kruinin- gen wei\. door de ambachtsheer dezer gemeente een gift van 1000 ontvangc1

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6