n Tien eerste klassers degraderen Nog nooit was erzo'n grote degradatie kans in onze voetbalwereld N. V. V. hield geslaagd tournooi Raad Heerhugowaard kwam bijeen Bij het begin van het spel moet men de regels kennen 11111 ftitiiiiiiiiiiiiifliiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiviiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiintiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiP SINDs toen het Noorden zijn Bergen Het brandweercorps uit Ronse bezocht Bergense collega's De Rijp Egmond aan Zee EEN AGRESSIEVE DAME HEILOO Egmond a.d. Hoef I DINSDAG 5 SEPTEMBER 1950 DE thans beginnende voetbalcompetitie bezit voor de eerste klasseclubs de dreiging van een grotere degradatiekans dan er ooit tevoren in onze Neder landse voetbalwereld bestaan heeft. Van de zestig eerste klassers zullen er namelijk aan het einde van dit seizoen niet minder dan tien meedogenloos naar de tweede klasse verwezen worden, zelfs zonder het uiterste redmiddel der promotie- en degradatiewedstrijden, want deze zijn definitief afgeschaft. Num mer laatst en nummer op één na laatst uit elk der vijf eerste klasse-competities degraderen automatisch, dat beduidt zestien procent degradatiekans voor ieder der zestig eerste klassers. En wie heeft nu reeds de zekerheid niet tot de slacht offers te behoren, als men bedenkt hoe in het achter ons liggende seizoen de bekerhouder Quick degradeerde en de landskampioen SVV slechts door een vertwijfelde eindspurt wist te ontsnappen aan de onderste plaats, waarop de club gedurende de helft van het seizoen stond? Bjj voetbal bestaan nu eenmaal geen mathematische zekerheden als 2 x 2 is 4. splitst werd en gedurende de bezet tingsjaren kwam men zelfs tot zes door splitsing van de Zuidelijke clubs. Dat beduidde in het achter ons liggende seizoen 1949'50 zestig eerste klassers, verdeeld in twee Westelijke, een Ooste lijke, een Noordelijke en twee Zuide lijke competities.. Deze zestig zijn thans niet meer in 6 x 10 verdeeld, doch in 5 x 12, eveneens geografisch gerang schikt. Doch onder deze vijf eerste klasse-groepen blijven de tweede, der de en vierde klassers alsmede de reserve-ploegen verdeeld in de gebrui kelijke zes districten, zodat, voor de eerste maal in de Nederlandse Voetbal wereld, alle eerste klassers eigenlijk buiten hun gewone districten vallen. De nummers elf en twaalf uit de eindstand degraderen aan het eind van het thans beginnende seizoen 1950'51. In elk der zes districten heeft men twee tweede klasse-eompetities (ook in het Oosten ditmaal, nadat men daar ja renlang drie had gehad) en de kam pioenen daarvan spelen twee aan twee tegen elkaar, telkens om een plaats m de eerste klasse. Al zijn de promotie- en degradatiewedstrijden ook afgeschaft, er blijven wat niet iedereen begre pen heeft promotiewedstrijden be staan, omdat de KNVB-competities in pyramidevorm zijn gevormd met in principe tegenover de eerste klassers tweemaal zoveel tweede klassers, vier maal zoveel derde klassers en acht maal zoveel vierde klassers. De helft der tweede klasse-kampioe nen promoveert dus (uit elk der be kende districten I, II, III, IV, V en VI één, evenals tot dusverre), wat voor hen een promotiekans van 50 be duidt en niet meer 33%, zoals men had door het mededingen van ook nog de onderaangekomen eerste klasser. De tweede klassers in hét nadeel. Tweede klassers in ongunstige positie TN de zestig jaren van ons competitie stelsel heeft men nimmer een zo hoog degradatiepercentage over het gehele land gehad. Zelfs niet in de tijd van de beruchte overgangscompetitie, nu der tig jaar geleden en zelfs niet twee sei zoenen geleden, toen door een ver sterkte deputatie het aantal eerste klassers moest worden teruggevoerd van 66 tot 60, want toen had men ten minste nog de promotie- en degradatie wedstrijden, die o.a. aan Sparta en NËC een dankbaar gebruikte kans ga ven, om zich ter elfder ure te handha ven tegen de aanstormende tweede klasse-kampioenen ten koste van het mede-slachtoffer uit de eerste klasse, in dit geval Stormvogels en het Zut- phense Be Quick. Ditmaal valt de bijl der guillotine onherroepelijk. Nu willen we' niet zeggen, dat de promotie- en degradatiewedstrijden al tijd zo betrekkelijk succesvol voor de onderaanbengelende eerste klassers zijn geweest als in dat zo juist gememo reerde seizoen 1948-'49. In het er op Door M J. Adriani Engels volgende seizoen 1949-'50, dat nog maar enkele maanden achter ons ligt, was dit laatste redmiddel niet in staat om ook maar een enkele der eerste klassers te redden., (Zepburgia. Neptunus,,Quick, Friesland. Kerkrade en Juliana) al stond ook in diverse gevallen bij de laatste promotie- en degradatiewed strijd (ZeeburgiaDWV, Neptunus Emma, VitesseQuick) de degradatie- candidaat er beter voor dan de tweede klasse-kampioen, die ten slotte toch zegevierde. Drastische beperking HE degradatiekans van 16 is voor de Nederlandse eerste klassers dit seizoen groter dan voor de Engelse profclubs (9 de Italiaanse prof clubs (10 en de Belgische hoofd klassers (11 even groot als voor de Franse profclubs (daar degraderen van de ,18 eerste klassers de nummers 17 en 18 automatisch, terwijl de nummers 15 en 16 in een promotie- en degradatie competitie met twee tweede klassers belanden om over twee plaatsen te be schikken, dus eveneens 16 doch, zulks bij wijze van troost, alleen min der, dan voor de zestien eerste klassers uit Hongarije, waarvan er, na een hal ve competitie notabene, aan het einde van dit seizoen vier stuks (25 naar de tweede klasse verwezen zullen wor den, omdat men het aantal eerste klassers daar drastisch wil beperken. Dat wil men in Nederland ook en daarom heeft men dit seizoen een ver sterkte degradatie. Drie maanden ge leden besloot de bondsvergadering van de KNVB, min of meer bij verrassing, daartoe; precies op het nippertje (62— 31 stemmen) haalde het voorstel voor een nieuwe competitie-indeling de re glementair vereiste meerderheid van tweederde, nadat het eerst geleken had, dat liet met 6131 stemmen juist een stem te kort zou komen. Een af gevaardigde, die verzuimd had de pre sentielijst te tekenen, mocht alsnog zijn stem uitbrengen en juist deze ene stem gaf de doorslagl Men heeft in ons blad enige maan den geleden al kunnen lezen, hoe het op deze vergadering aangenomen voor stel, om in vijf jaar tijds het aantal eerste klassers te verlagen van 60 rot 48 in elkaar zit, maar wij vermoeden, dat verreweg de meeste voetballief hebbers de finesses van dat plan vol komen vergeten zullen zijn. Het leek toen allemaal nog zo ver weg en het zelfde nummer van de krant bracht ook allerlei sportnieuws van actuele betekenis, zoals de overwinning van Limburgia op Blauw Wit, de zege van v Est in de wielerwedstrijd Bordeaux —Parijs en wat al niet meer De com petitieplannen voor de volgende sei zoenen leken toen nog zo ver weg. Daarom menen we goed te noen, om nu eens uiteen te zetten, wat er op promotie- en degradatiegebied gebeu ren zal aan het einde van dit seizoen en van de eerstvolgende seizoenen. Bij het begin van het spel moet men nu eenmaal de spelregels kennen. Noord, Oost, Zuid en West. nt a6lfte ^'asse gekregen had, kende eücrland vier volgens de windstreken districten, waarvan de eer ass'e kampioenen elkaar aan elk bekampten om de nationale ere fen ,paar jaar later werden het er doordat het Westen in tweeën ge MET tien degraderende en zes promo verende clubs krijgt men in het volgende seizoen (1951'52) 56 eerste klassers, die wederom zoveel mogelijk geografisch, verdeeld worden, nu in vier groepen van veertien clubs. Hier van degradeert steeds nummer laatst en deze vier veroordeelden worden ver vangen door vier der twaalf tweede klasse-kampioenen, die elkaar in pro motiecompetities van drie stuks be kampen (33 promotiekans). Aan het einde van het seizoen 1952 '53 met wederom 4 x 14 eerste klassers wordt nog eens versterkte degradatie toegepast, doordat niet alleen nummer laatst, maar ook nummer op-een-na- laatst automatisch naar de tweede klasse afdaalt. De promotiekans voor de twee de klasse-kampioenen (vier van de twaalf promoveren) blijft 33 en het aantal eerste klassers is daarmee ge daald tot 52. Verdeeld in vier groepen van ditmaal dertien gedurende het seizoen 1953'54 zien deze eerste klassers, aan het einde van dat seizoen, de nummers laatst van elke groep vervangen door wederom vier der twaalf tweede klasse-kampioe nen (33 promotiekans), waardoor het aantal eerste klassers in 1954'55 op het aantal van 52 gehandhaafd blijft. Maar daar komt er nog eenmaal een versterkte degradatie bij de 4 x 13 (de nummers laatst en op een-na-laatst de graderen, de promotie blijft ongewijzigd met vier gelukkigen bjj de twaalf, twee de klasse-kampioenen de gebruikelijke 33 en het seizoen 1955'56 zet in met het aantal van 48 eerste klassers (4 x 12), waarnaar men gestreefd heeft. Het is dus een soort trapsgewijze ver kleining van de 60 eerste klassers via 56 en 52 tot 48, waarbij om het andere jaar een versterkte degradatie wordt toegepast. Voor de tweede klassers staat in het thans beginnende seizoen tegenover het voordeel van een vergrote promotie kans voor hen kampioenen (50 het niet te ontkennen financiële nadeel dat ze, behalve in het Oosten, ingedeeld zijn in competities van tien clubs, waarbij ze slechts negen thuiswedstrij den te spelen hebben tegen de eerste en derde klassers elf thuiswedstrijden. Het organiseren van vriendschappelijke wedstrijden op hun vrije dagen zal wei nig publiek trekken in de steden, waar in op dezelfde dagen de eerste en derde klassers voor de competitie uitkomen, wat de toeschouwer meer lokt. Ook in de eerstvolgende seizoenen spelen de tweede klassers minder competitiewed strijden dan de eerste klassers en pas als over enkele jaren alle verschillen zullen zijn bijgetrokken, krijgt men de ideale pyramidevorm, die de KNVB steeds heeft nagestreefd tegenover een eerste klasser telkens twee tweede klassers, vier derde klassers en acht vierde klassers. Maar dat is' allemaal nog toekomst muziek; voorlopig heeft men het voor de eerste klassers zo moeilijke seizoen 1950'51 waarvan men nu weet, hoe de ingewikkelde promotie- en degradatie regeling in elkaar zit. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 66. Zo goed als ze kunnen zuigen Pim, Pam en Pom de boel schoon. „Een heerlijke stofzuiger", zegt Pom tevre- „Kijk het is een Slorpo, net zo'n merk als wij moesten verkopen". „Oh ja?" roepen de beide anderen „Een Slorpo?" „Hij lijkt er sprekend op", zegt Pom weer. „Ja natuurlijk lijkt hij erop", zegt Pim minachtend. „Het is toch pre cies hetzelfde merk?" „Verbeeld je dat het ónze stofzuiger was", zegt Pom weer„Ach zanik toch niet", roept Pim. „Er zijn zoveel mensen die een Slorpo-stofzuiger hebben. Ziezo we zijn klaar met zuigen. Laten we nu nog proberen om die kussens wat bij te vullen!" De wolvenkinderen beginnen te huilen als zij Pim, Pam en Pom weer binnen zien komen. „We hebben heus niets meer gedaan!" roepen ze. „Ach nee, we komen alleen maar even kijken, of we die kussens van jullie nog wat Kunnen bijvullen", roept Pim. „Moeder vindt het helemaal niet erg, als we met veren spelen", zegt één van de wolfjes, de tranen nog uit zijn ogen vegend. „In de kelder hebben we toch nog veren ge noeg!" Hugoboys legt beslag op Wisselbeker Onder dreigende onweerswolken werden j.l. Zondag te Nieuwe Niedorp de door N.V.V. uitgeschreven serie- wedstrgden gespeeld. Reeds twee jaar aaneen wist VZV beslag te leggen op de beker; het was voor deze ploeg dus een uiterst belangrijke middag. In dien zij al haar tegenstanders deze middag versloeg werd zij eigenaar van de mooie Amstelbeker. N.V.V.—Hugo Boys 0—2. In een zeer kalme wedstrijd wisten de Oranjehemden deze eerste ronde te winnen. Vóór de rust een vrijwel gelijk opgaande strijd, met felle aan vallen over en weer. Vijf minuten na de rust was een keurig geplaatst bal letje van de H.B.-midvoor keeper Druif toch te machtig. De NVV-ers lieten zich niet overtroeven en onder namen enkele snelle uitvallen. Zij strandden echter op een goed spelen de H.B.-achterhoede. Tien minuten vóór het einde trok de H.B.-midvoor er nogmaals snel tussenuit en profi teerde goed van de hem geboden ge legenheid. Met deze 20 voorsprong werden de Heerhugowaarders in de winnaarsronde geplaatst. De wedstrijd stond onder goéde leiding van scheids rechter A. Sannes. SportersV.Z.V. 02. Enthousiast vingen deze twee teams de wedstrijd aan. Een snelle partij voatbal werd vooral in het begin ge- Agenda van kleine punten De Raad der gemeente Heerhugo waard kwam Vrijdagavond te acht uur ten gemeentehuize onder voorzitter schap van burgemeester B. J. F. Sut- man Meyer in voltallige samenstelling bijeen. Voor kennisgeving werd aangeno men een brief van de maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst B.N.A., waarin stelling genomen werd tegen het optreden van ambtelijke diensten als architect voor particuliere bouw werken. Wegens overlijden van belasting schuldige P. Zuurbier, Groene Dijk 9, werden de aanslagen hondenbelasting 1948 en '49 elk ad. f 4 niet invorderbaar verklaard. De wed. Beets-Gardenier, Stations weg 30, verkreeg ontheffing van de aanslagen in de rechten Voor de vuil nisophaaldienst '46, '48 en '49, elk ad f 3; wegens financiële omstandighe den. Op dezelfde gronden verkreeg deze belastingschuldige ook onthef fing van de hondenbelasting '48 en '49 elk ad f 15. De verordening hondenbelasting, die 1 Dec. e.k. komt te vervallen, werd vervangen door één, meer aangepast aan de omstandigheden; zo zullen uit praetische overwegingen o.m. de hon denpenningen niet meer worden in gevoerd. Bijslag ziekenfondspremie min vermogenden. Minvermogenden verkregen een bij slag op de ziekenfondspremie, die ingaande 2 Juli j.l. opnieuw verhoogd is. Het bestuur van de r.k. scholen voor g.l.o. in de parochie van de H. Dionysius verkreeg medewerking voor het aanbrengen van een afscheiding door middel van beplanting tussero de speelplaatsen en het aangrenzende perceel. De kosten hiervan werden geraamd op f 150. Aanvankelijk was hier aan een hekafscheiding gedacht, waarvan de kosten zouden hebben bedragen f 468. zodat men thans aan merkelijk goedkoper gereed komt.j Vervoer kinderen o.l. school-Noord Het vervoer van de kinderen, die tot nu de o.l. school-Noord bezoeken en straks wegens opheffing van deze school naar de centrale nieuw te bou wen o.l. school aan de Lindenlaan zul len worden overgeplaatst, werd opge dragen aan de heer Rentenaar te Veenhuizen. voor een bedrag ad f 3500 per jaar. gerekend over 220 school dagen. Voor zover er in de autobus plaats beschikbaar is, kunnen kinde ren voor andere scholen ter plaatse waarbij o.a. gedacht werd aan de chr nat. schoo] aan de Stationsweg, gratis van deze vervoergelegenheid gebruik maken. Bij dit punt kwam een voorstel van de heer De Groot in stemming om de kinderen volgens de z.g.lange route te vervoeren, d.i. o.m. met inschake ling van de Hasselaarsweg. Dit voor stel werd verworpen met de stemmen van de heren De Groot. Bruin, Leeg water en Van Graft vóór. De regeling voor het gebruik van de brandweer dezer gemeente bij as sistentie in naburige gemeenten viferd ingetrokken. De heer Strooper bracht bij dit punt hulde aan het corps voor het moedig optreden tijdens de on langs plaats gehad hebbende branden. De voorzitter sloot zich hierbij gaarne aan. Het perceel Van Veenweg 16 werd voorlopig nog niet onbewoonbaar ver klaard.. De ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Kerkweg 1 werd verlengd tot 1 Jan. 1951. Een duur mannetje Het wegwerken van de nog steeds bestaande achterstand in het bijwer ken van de registratuur, dat met de huidige bezetting van de secretarie niét mogelijk geacht wordt, zal onge Veer vijftien weken vergen. De kosten van tijdelijke tewerkstelling van een bevoegde kracht zullen ongeveer f 135 per week bedragen. Besloten werd hiertoe over te gaan. Rondvraag De heer Veldman aqhtte loslopende honden een groot gevaar op de open bare weg. Ter plaatse hebben reeds acht ongevallen plaats gevonden door dit euvel Aanvrager verzocht in de Politieverordening op te nemen een verbod om honden op de openbare weg zonder geleide te doen zijn. Dit punt werd gerenvoyeerd aan B. en W. en zal in een volgende vergadering worden behandeld. De ambtelijke molen De heer Groenveld verzocht een verklaring voor het feit dat met de bouw van de o.l. school eerst thans is kunnen worden begonnen. De voor zitter had er maar één antwoord op, dat ook voldoende was: de goedkeu ring van overheidswege had zo lang op zich laten wachten. Ook verzocht de heer Groenveld om bestrating van het laatste gedeelte van de Sportlaan. Hierop moest de voorzitter antwoor den dat dit karwei veel zal kosten, waarom besloten werd voorlopig een en ander aan te zien. LEDENVERGADERING HUGO BOYS Woensdagavond 6 September a.s. zal er in het lokaal van de heer Jac. Groen land, een ledenvergadering worden ge houden van de voetbalvereniging Hugo- Boys. O.a. staat op de agenda: het bespre ken der nieuwe compeitie-indellng, het bekend maken der opstellingen en elftal len en het kiezen van een nieuw lid voor de elftalcommissie. De Wineva gesloten De „Wineva"-tentoonstelling is weer achter de rug. De deelnemers kunnen met groot genoegen op deze prachtige expositie terugzien. Het bezoek was boven verwaenting en bezoekers zowel als standhouders waren over 't verloop zeer goed te spreken. Iedere avond was er een andere attractie zoals zang, mu ziek en gymnastiek. Vooral de voetbal wedstrijd tussen Blauw-Wit en P.S.V. trok veel belangstelling. Blauw-Wit heeft deze match met 21 gewonnen. Hier vóór speelden Reiger BoysS.V.W. een partij, die in een 33 gelijk spel eindigde. Er moesten strafschoppen worden genomen om in het bezit van de uitgeloofde bal te komen en daarbij was SVW de gelukkige. Met een woord van warme hulde aan de initiatiefne mers en de standhouders en allen die aan het welslagen dezer tentoonstelling hadden meegewerkt werd de Wineva door de ere-voorzitter, burgemeester Sutman Meijer, gesloten. Na de officiële sluiting verenigden de standhouders met het bestuur en de ■verschillende comité's zich op het po dium waarna de voorzitter, de heer Peppelenbosch, allen zonder uitzonde ring hartelijk dank bracht voor de grote en spontane medewerking AUTOBOTSING VEROOR ZAAKTE VEEL SCHADE Zaterdagmorgen had op de Westerweg onder de gemeente Heerhugowaard een aanrijding plaats, welke zeer grote mate riële schade met zich medebracht. Van de richting Alkmaar kwam een vracht auto aangereden, beladen met aardappel- kisten, welke werd bestuurd door een 19- jarige knecht van de heer J. L. Op deze zelfde weg stond een melkauto van de zuivelfabriek Excelsior, beladen met volle melkbussen. De bestuurder van de vracht auto wilde de melkwagen passeren, doch merkte op het laatste nippertje een te genligger op. Hoewel de vrachtauto een geringe snelheid had, vloog hij met een tamelijke klap tegen de melkwagen. De vrachtauto was zwaar beschadigd. Het motorblok was er geheel uitgeslagen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Rijkspolitie heeft van het ge beurde proces-verbaal opgemaakt. Purrnerender markt PURMEREND, 5 Sept. Het aan bod van runderen was groot en beliep ongeveer 675 dieren. Door het grote aanbod van vette koeien was de han del zeer stug. De beste dieren konden nog het best op prijs blijven. De.nan- del in gelde koeien was zeer kalm, die in verse melkkoeien zeer stil. Vette kalveren gingen vlug en tegen hogere prijzen van de hand. Wolvee werd er zeer veel aangevoerd; de om zet was zeer kalm. Daarentegen wer den lammeren goed gevraagd; de prij zen vertoonden stijging De vette var kens zetten zeer kalm in op f 1.84 De prijzen vertoonden een dalende ten- denz. De handel in biggen was stug, de prijzen waren lager. geven. VZV beschikte £ver een uitste kende voorhoede, die aanvankelijk echter weinig presteerde tegen de Sporters-achterhoede. Tien minuten na de rust zag de V-rechtsbuiten Wijnker, tjjdens een heftige aanval op het Sportersheiligdom, kans een hem goed toegespeelde bal netjes in het net te plaatsen voordat de Sporters-keeper er maar één vinger naar kon uitste ken. Vlak voor het einde wist de klei ne V.-rechtsbinnen Keesom de toestand van VZV-ploeg nog te verbeteren door een goed doelpunt. Deze wedstrijd stond onder leiding van scheidsrech ter Wit. Verliezersronde: N.V.V.Sporters 30. Reeds vóór de rust wisten de gast heren een 20 voorsprong te berei ken door goed samenspel en een rus tige houding. Vijftien minuten na de rust stelde de NVV-midvoor de toe stand van zijn club safe door de voorsprong tot 30 op te voeren. Het was een tamme, voor de vele toeschou wers weinig aantrekkelijke match. Winnaai-sronde V.Z.V.—Hugo Boys 2—3. Dit was een match tussen twee oude rivalen, die elkaar reeds dikwijls be streden hebben tussen de witte lijnen. Vol vuur werd ditmaal de wedstrijd aangevangen. Reeds direct ontwik kelden zich voor het VZV-heiligdóm en kele duels. Na ien minuten spelen wist de H.B.-linksbuiten zijn club de lei ding te bezorgen. Na de rust wist de rechtsbuiten de voorsprong te verho gen tot 20. Geen minuut later ech ter was de stand 21. De eindstand van deze wedstrijd was 32 in het voordeel van de Oranjehemden, die hiermede kregen wat hun toekwam. Een jaar geleden brachten leden van het brandweercorps Ronse (Renaix) uit Belgie met hun dames een driedaags bezoek aan Bergen, waar zij de gasten waren van Bergens brand weercorps. De bij die gelegenheid en het tegen bezoek gesmede vriendschapsbanden werden dit weekend weer nauwer toegehaald. Zaterdag middag arriveerden onze zuiderburen met hun dames weer te Bergen, waar zij officieel ver welkomd werden door burgemeester dr. Huygens. Nadat de commandant zijn dank had betuigd voor de hartelijke ontvangst, trokken beide corpsen naar café Nieuwendijk, waar de gasten werden „verdeeld", 's Avonds verenigden beide corpsen zich voor een gezellig samenzijn in „Do Bedriegertjes". Nadat Zondagmorgen een krans was gelegd op de dodenakker van de geailleerden aan de Kerkedijk, werd een bezoek gebracht aan het waterleidingbedrijf. De dag werd besloten met een intieme feestavond in café Nieuwendijk. Voor de laatste dag stond een tocht naar Volendam op het programma, waarop na een gezellig diner in Amsterdam weer afscheid werd genomen van de gasten. Aanbesteding verstrating Maandagmiddag werd in het ge meentehuis te De Rijp, openbaar aan besteed het gedeeltelijk verstraten en vernieuwing van straten aan de Tuin- buurt te De Rijp. Een viertal aannemers had voor dit werk ingeschreven. De fa, Bun schoten te Noordwijk had ingeschre ven voor f 7522, de fa. Lampert te Haarlem voor f 6120, D. Ent te De Rijp f 6000 en C. Nieuwenliuis te Hei- loo voor f 5998. De begroting voor dit werk is gegund aan de laagste in schrijver, de heer C. Nieuwenhuis te Heiloo. PV De Reisduif Zondag werd door een groot aantal duiven van de postduivenvereniging „Dè Reisduif" gevlogen vanuit Roo sendaal. De duiven werden om 8.15 uur losgelaten. De eerste duif kwam aan om 10.1 uur. De uitslag van deze wedvlucht was als volgt: 1, 6, 26, 27 J. B. Sassen; 2, 10, 11, 20, 22, 35 P. Riteco; 3, 15, 23 A. Dootjes; 4, 16 J. Mul; 5, 7, 21 C. Boots; 8 C. Nieuweboer; 9, 24, 25, 34 S. Knip; 12, 13, 18 J. Knegt; 14, 29 J. Schipper; 17, 30, 3S J. Klinkhamer; 19 J. Konijn; 28, 34, 32 i. Spekken. In de avond van de negende Maart kreeg het meisje A. I., in de Voorstr, ruzie met K. G„ die haar verweet dat zij over haar dochter geroddeld hai Er werden een paar lelijke dingen ge zegd waarbij G. zich zo kwaad maak ten, dat zij het meisje aan de harett trok en haar krabde. Gisteren had zij zich hiervoor te verantwoorden voor de politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, die het gebeurde ernstig opvatte. De Egmondse is reeds vijf maal t-ot een geldboete veroordeeld en mr. Alblas meende dat nu de tijd ga- komen was om strengere maatregelen te nemen. Hij veroordeelde de niet verschenen verdachte overeenkomstig de eis van de Officier, mr. A. W. Hol- steyn, tot twee weken gevangenisstraf. Rijvereniging Heiloo op concours te Delft Zaterdag nam de Rijvereniging Hei loo deel aan de grote ruiterwedstrijden te Delft, waarvoor in totaal 200 paar den waren ingeschreven Bij het opladen, 's morgens om 5 uur, was het weer nog gunstig, maar enige uren later moest men ervaren dat het niet alleen in Heiloo kan re genen. Twaalf paarden en ruiters uit Heiloo zouden aan de wedstrijden deelnemen en voor een dergelijk mas- savervoer is de wagen van de firma Kieft te Grootschermer meer geschikt Om half acht kwam men in Delft aan en daar moest heel wat werk ver richt worden, voor de paarden gereed v/aren om aan de start te verschijnen, Maar de moeite werd beloond, want in de dressuur voor viertallen wist Heiloo beslag te leggen op de eerste prijs. Dressuur achttallen Heiloo der- ae prijs, terwij] nog een 2e en 4e prijs individuele dressuur werd behaald. Gezien de enorme deelnamen kan de Landelijke Rijvereniging „Heiloo" meer dan tevreden zijn Om pl.m. hal tien keerde men mog maar voldaan in Heiloo terug, een mooie dag behoorde weer tot het ver leden. HSV-nieuws Het le en 2e elftal van HSV benutten de plotseling vrijgekomen Zondag er zou aanvankelijk een vriendschap pelijke thuiswedstrijd gespeeld worden tegen een 4e klasser om alsnog een nieuwe voorhoede te proberen voor 't le elftal. Wij zagen dan ook herhaal delijk het le elftal van voorhoede ver anderen. waarbij ook spelers uit het tweede elftal een kans kregen. In dit elftal zitten inderdaad bruikbare krach ten, maar zij hadden o.i. reeds en kele wedstrijden achter de rug moe ten hebben in het le elftal Nu kregen zij een kans zich in het le elftal te spelen. Toch heeft deze ontmoeting weinig nieuws opgeleverd. Jan Wit is een bruikbare kracht, Tromp Jr. is o.i. de coming man voor de linksbuitenplaats, doch men zal het moeten blijven doen met Martien Koster omdat deze door zijn taai volhouden altijd gevaarlijk blijkt voor de achterhoede. Daardoor krijgen andere spelers meer vrijheid voor het doel. B, Kraakman is geen voorhoedespeler, wel een zeer bruik bare halfspeler. De anderen waren vol doende. Het dunkt ons het beste, wan neer HSV zijn oude beproefde opstel ling handhaaft. Wat meer enthousias me van begin tot einde en de resul- tateh zullen niet uitblijven. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN Bij gunstig weer zullen de Platte landsvrouwen Donderdag een gezelli ge bijeenkomst houden op het land goed Ter Coulster, dat voor dit doel geheel ter beschikking is gesteld van de afd. Heiloo. De leden en belang stellenden wordt verzocht zangbundel mede te nemen. Bij ongustig weer zal de afd. Heiloo van de Bond van Plattelandsvrouwen bijeen komen in De Rustende Jager. De veiling van' perceel Julianaweg 424 (Bakker) vindt plaats op Woensdag. 20 September, 's morgens om half elf in het café J. den Houdijker te Egmond aan den Hoef. De arbeidsvoorziening in de landbouw (Van onze Haagse redacteur). Naar wjj vernemen houdt de Stich ting voor de Landbouw zich op het ogenblik bezig met de bestudering van het vraagstuk van de arbeidsvoorzie ning in de landbouw, waarbij niet al leen aandacht wordt besteed aan de gang van zaken in het verleden, maar ook aan de gewenste ontwikkeling in de naaste en een verder verwijderde toekomst. Aan de Commissie Werkgelegenheid uit de Stichting is verzocht van advies te dienen over de verschillende aspec ten van het vraagstuk. Zoveel staat thans wel vast, dat men in de Stiching voor de Landbouw een stemming van oordeel is, dat de verant woordelijkheid voor het beleid op het terrein van de arbeidsvoorziening be hoort te blijven bij de zes in de Stich ting samenwerkende organisaties, zo dat hier geen taak kan liggen voor de in sommige streken van het land tot stand gekomen werkgeversverenigingen tot gemeenschappelijke uitvoering van landbouwwerk. Soldaten varen thuis CAMERONIA: met troepen, wordt Dinsdagmiddag 5 uur voor IJmui- den verwacht. ORMONDE, met burgers onderweg naar Rotterdam, was Maandag te Colombo. r Ui J'A,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3