AGENDA Stad en Omgeving Slagers saneren hun bedrijven Hei standpunt van de minderheid Gevangenisstraf voor motorrijder Koninkl. onderscheiding voor halve eeuw Buitengewone leden vergadering „Rochdale" Helpt het Consultatie bureau voor Zuigelingen Heilswerk Nieuwe avonturen Pirn, Pam en Pom Bergen Handtastelijke buurman Met een pittig maidje naar de kermis DINSDAG 12 SEPTEMBER 1950 In ons nummer van Vrijdag vermeldden wü, dat de Alkmaarse slagers maat regelen hebben getroffen om tot h.i. betere toestanden in hun bedrijven te komen. Een viertal vakgenoten wenste zich niet bij de getroffen regeling neer te leggen en wij vernamen, dat zij met de gevolgen van een boycot rekening zouden moeten houden. Teneinde de beweegreden van deze minderheid te kennen heb ben wij ons tot één der vier „onafhankelijken" gewend. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Walzer der jiebe (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De groene hel (18 jaar); Cinema Americain, 8uur: Achterdocht (18 jaar). WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag, 's Middags matinee om 2.30 uur. Hotel Centraal, 8 uur: Harmonia, spreker: Ir. H. Bouman. Voor de Politierechter alhier stbnd gisteren de Alkmaarder Johannes E. terecht. E. werd aangehouden op het moment, dat hij een motor bereed. Dit zou niet erg geweest zijn, als hem niet door de kantonrechter de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen voor de tijd van een jaar was ont zegd. Mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, veroordeelde de niet ter recht zitting verschenen verdachte tot een maand gevangenisstraf De eis van mr. J. C. V. Meischke was zes weken. Zeven geraniums gestolen. Wilhelmina S. uit Alkmaar had de rechtbank bericht van verhindering gestuurd. Zij had om half 12 's nachts zeven geraniums uit een bloemenperk van de gemeente gestolen. Conform de eis werd zij hiervoor veroordeeld tot een boete van 60.subs 10 da gen. Secondanten raakten slaags. Cornelis Joh. v d. H. uit Alkmaar had op 22 Juni op'het station Uitgeest bij het instappen in de trein uit Haar lem moeilijkheden gekregen met een 18-jarig jongmens. Deze probeerde hem de ingang te blokkeren door du wen en beentje lichten, aldus de ver dachte. Eenmaal in de trein was er een fikse onenigheid ontstaan, die ten slotte resulteerde in drie vuistslagen op het gelaat van de jongeman. Bei den hadden daarna de steun gekregen Van een medepassagier, die bjj het uit stappen op het Heilooër station ook aan het bakkeleien gegaan waren. De officier van justitie vond het optre den van de jeugd in volle treinen niet altijd even fraai, maar mr. Meischke was uiteraard niet van plan het slaan van medeschepselen toe te staan. Hij eiste ƒ15.of 10 dagen. De politie rechter maakte er ƒ12.50 of 5 dager, van. Een dure ruit, Op 26 Juni had Wilhelmus G. v d. B. uit Oterleek opzettelijk in Ursem een ruit ingegooid. Verdachte, die schitterde door afwezigheid, had de bewuste avond meer gedronken dan goed voor was. Volgens de politie rechter staat hij bekend als lastig en vechtlustig. Hij werd conform de eis veroordeeld tot 60.of 24 dagen. Oogst- cn dankfeest Leger des Heils (W. Booth) Men schrijft ons: „Het Leger des Heils" heeft van zijn stichting af de goede gewoonte ge had in het najaar een oogst- en dank feest te houden, om op deze wijze aan de Schepper uiting te geven van de menselijke dank voor genoten lichame lijke, stoffelijke en geestelijke zegenin gen, ontvangen gedurende de voorbij gegane zomer. Dit jaar wordt dat Oogst- en Dank feest gehouden op Zondag 17 en Maan dag 18 September, o.l.v. Sr. Majoor W. F. Malcorps. Hieraan zal een bazar worden verbonden. De opbrengst komt gedeeltelijk ten goede aan de zeer om vangrijke zendingsarbeid van het Le ger des Heils; zowel in Indonesië als op andere zendingsterreinen en gedeel- zelfsprekend betonen de Heilsoldaten telijk aan de. arbeid hier ter stede. Van zelf hun dankbaarheid, door hun gaven voor 't Oogstfeest en hun artikelen voor de bazar af te staan. Velen zouden ech ter zeer teleurgesteld zijn, indien ver zuimd zou worden hen te vragen aan deze poging mede te werken. Natuur lijk wilt u deze arbeid steunen. Dit heeft u bewezen door uw spontane medewer king gedurende de laatste jaren. Hoe U kunt medewerken? Voor het Oogstfeest zou het Leger aan de Lim- merhoek gaarne ontvangen fruit in na- tura of geconserveerd en andere levens middelen, terwijl voor de bazar graag luxueuze- en gebruiksartikelen tege moet gezien worden. Op een aantrekkelijke wijze wordt dit dan ten verkoop aangeboden ten bate van onze arbeid. Ook giften voor bo vengenoemd doel, gestort op giroreke ning 438731 zullen zeer welkom zijn". De woningbouwvereniging „Roch dale" hield gisteravond in café „Het Wapen van Haarlem" een buitenge wone ledenvergadering ter voorziening in de bestaande vacature van penning meester. Deze functie werd sedert twee jaren waargenomen door de heer G. C. Ens, die echter wegens studierede nen genoopt werd zijn zetel ter be schikking te stellen. De voorzitter dankte de scheidende functionaris voor 't vele en goede werk dat hij voor de vereniging had ver richt. Als candidaten voor de vacante plaats werden daarna gesteld de heren O. Neef en P. Keesen. Bij de stemming verkreeg de heer Keesen 19 en de heer Neef 18 stemmen, zodat eerstgenoem de gekozen was. Bij de korte rondvraag vond de voor zitter, de heer C. Couwenhoven, de gelegenheid zijn verwachting uit te spreken, dat nog vóór het einde van dit jaar met de door de vereniging ge projecteerde nieuwbouw zou kunnen worden begonnen. De postduivenvereniging „Steeds in spanning" hield op 27 Augustus een wed vlucht vanaf Roosendaal. De afstand was 123 km, de wind Zuid-West. Er werd om 8.30 uur gelost en er waren 150 duiven in concours. De uitslag is als volgt: 1. N. Wiese 9 uur 53 min. 20 sec.; 2. P. Louter; 3 J. Birkhoven; 4 en 22 N. Wiese; 5. 20, 23, 29 en 30 W. Tesselaar; 6 en 9 A. de Roojj7, 10 en 18 M. van Duin; 8 en 17 D. Kranenburg; 11 en 14 A. Geerlings; 12 en 13 C. Streicher; 15 J. van Baden; 16 G. Hijmans; 19 C. Kiewitt; 21 S. v. d. Meu- len; 24 J. Th. W. v. d. Idsert; 25 en 26 P. van Beek; 27 C. Knoef; 28 J. Kuipers. No. 1 won het geldprijsje groot 3,75 en no. 4 de wekelijkse taart. Ook op 3 September werd door deze vereniging een wedvlucht van dit zelfde station gehouden. De wind was Westelijk en er werd om 8.15 uur gelost. Er namen 147 duiven aan het concours deel. Met deze tocht werd tevens de traditionele palingvlucht gehouden, waarop alle deel nemers met mooie gerookte paling naar huis gingen. De uitslag is: 1 P. Elzinga om 10 uur 3 min. 44 sec.; 2, 7 en 26 J. Kui pers; 3. 13 en 17 M. van Duin; 4, 12 en 24 N. Wiese; 5 W. Peeters; 6 en 27 A. Geer lings; 8, 19 en 29 A. de Rooij; 9 en 18 S. v. d. Meulen; 10 en 28 P. Elzinga; 11 en 20 N. Meijer; 14. D. Kranenburg; 15 M. Tijdeman; 16 G. Admiraal; 21 P. Lonter; 22 W. Tesselaar; 23 P. Abercrombie; 25 C. Kiewitt. No. 1 won de wekelijkse taart, no 5 kreeg een médaille en no. 9 won het geldprijsje groot 4,50. Burgerlijke Stand Geboren: Agatha M. M., d. van H. J. Vreeker en M. W. Wortel. Cornelia C. M., d. van H. A. Brugman en A. C. Ooijevaar. Getrouwd: Ludwig A. Arp en Guurtje Struijs. Hendrikus M. Vosse en Johanna M. van Vliegen. Wilhelmus G. A. Geel en Nancy Degenaar. Marktbericht CASTRICUM, 11 Sept. - Sla 2-6; Bloem- kool 12—38; Dubbele bonen 18—33; Pronk- bonen 12—28; Komkommers 8; Andijvie 6Vb— 8; Doperwten 33; Spinazie 29—33l/t; Soep groenten 21/2-3; Waspeen 8%—9Vr Uien 8%; Stokbonen 13—25; Tomaten 12—14; Tros- bonen 20. Onze zegsman deelde mede, dat hij volkomen erkent, dat er in het slagers- bedrijf moeilijke toestanden bestaan. Er bestaan zeker bedrijven, die niet renderend werken. Er is z.i. echter ver schil van mening op welke wijze re kening houdend met het belang der klanten een betere situatie te schep pen zou zijn. A of B zaak? Deze slager voelde zich echter zeer gegriefd omdat hij gedwongen wordt van zijn bedrijf een A of B zaak te maken. Kiest hij het eerste dan moet hij zijn huidige prijzen, die tussen het A- ea B-niveau liggen, wederom ver hogen; wil hij een B-zaak exploiteren, dan betekent dat, dat hij vele oude en trouwe klanten niet meer mag thuis bezorgen en dat hij vertrouwd perso neel, dat al vele jaren in dienst is, moet ontslaan en naar de overbrug- gingssteun verwijzen. In het najaar zal z. i. veel slachtvee aan de markt komen en valt er met een lagere prijsnotering rekening te hou den. Om in deze tijd van voortdurende spanning tussen lonen en prijzen we derom diverse artikelen met f 0.20 en meer per kilo te verhogen, komt hem ongewenst voor. Maar voor deze over wegingen zullen de onafhankelijken, naar onze zegsman mededeelde, in hun bedrijfsvoering worden bemoeilijkt. Indien zij vee op de markt kopen, zal geen veedrijver of vrachtrijder het naar het slachthuis mogen vervoeren. Loonslachters zullen de beesten niet mogen slachten en het geslachte vee zal evenmin worden thuisbezorgd. De onafhankelijken zullen derhalve elkaar bij het slachten van het vee moe ten assisteren, doch hebben zij aanvul ling van hun vleesvoorraad nodig, dan zullen de grossiers geen aanvullende leveranties mogen doen. Prijsverschil. De levering van varkens geschiedt door een inkoop-centrale. Alle slagers betalen dezelfde prijs. Waarom moet een A-zaak dan een hogere prijs note- Een voor de volksgezondheid en vnl. die van het zeer jonge kind belang rijke instelling komt dezer dagen onze bijzondere aandacht vragen en wel de „Vereniging voor Bescherming van Zuigelingen" En dit omdat ter ondersteuning van het werk Woensdag 13 September een speldjesdag zal wor den gehouden. Het bestuur van de vereniging schrijft ons naar aanleiding daarvan; Uit de opbrengst van de collecten der laatste jaren' is gebleken, dat het Alk maarse publiek voldoende doordron gen is van het werk voor de gezond heid van de zuigeling. Men gaf steeds een behoorlijke bijdrage ten bate van bet Consultatiebureau voor Zuigelin gen, werkende onder leiding van dr. Schoo, ijverig bijgestaan door zuster Drentje. Aan het einde van de speld jesdag moest echter steeds spijtig wor den geconstateerd, dat door gebrek aan cellectrices dan de een, dan de andere wijk onbewerkt moest blijven. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat de zo langzamerhand ontstane getrou we staf van helpsters nog zal worden uitgebreid. Er zijn zelfs moeders, die 's morgens om vijf uur met de was be gonnen om overdag zich enkele uren voor collecteren vrij tt maken. Er zijn echter nog vele personen die zich met veel minder zorgen een dag of enkele uren vrij zouden kunnen maken. Er moet een extra beroep worden gedaan op de hulp van het publiek omdat de subsidie van de Prov. Com missie voor de Kinderhygiëne is ver minderd en het gemeentebestuur heeft gewezen op de noodzakelijkheid van een verhoging van de particuliere bij drage. Zr. Drentje zal gaarne schriftelijke of telefonische opgaven ontvangen met naam en adres van degenen, die zich voor het collecteren beschikbaar wil len stellen (leetijd boven 15 jaar) Haar adres is: Nassaulaan 28, tel. 4393. Ook „onaangekondigde" collectrices zijn zeer welkom en wel morgenochtend vanaf 9 uur op het Consultatiebureau voor Zuigelingen, Zevenhuizen, naast het gebouw van Het Witte Kruis. N.B. Er bestaat een,mogelijkheid, dat de dag van de collecte moet worden uitgesteld tot 23 September. In dat ge val zullen alle collectrices die zich reeds meldden tijdig worden gewaar schuwd. DAK INGESTORT.. Gistermiddag omstreeks twee uur stortte het dak van een pakhuis aan het Fnidsen in. Persoonlijke ongeluk- kei. deden zich niet voor. Het betreft een pand, dat tamelijk bouwvallig is. Bouw- en Woningtoezicht hebben vei ligheidsmaatregelen getroffen. BEGIN VAN B. AND. Gisteren omstreeks half acht werd de politie gealarmeerd voor een begin van brand in een pand tussen de Laat en 't Vijvertje. De spanten van het dak smeulden reeds, maar toen de politie gekomen was hadden de buren het vuur reeds met emmers water geblust. ren dan een B-zaak? Alleen omdat de eerste een zogenaamde „betere" en de laatste een „volkszaak" is? Laat men bedenken aldus deze slager dat het publiek op een dubbeltje kijkt en dan is er een trek naar de B-zaken te verwachten. De onafhankelijken zijn besloten om ondanks de hun te berokkenen moei lijkheden hun standpunt, dat zij vrije neringdoenden willen blijven, te verde digen. Naar men ons mededeelde, weten zij zich door hun klanten en welden kend publiek gesteund. En ten slotte zo besloot onze zegsman zijn de zo genaamde saneringsmaatregelen niet van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees of van onze vakgroep afkomstig, doch van een betrekkelijk klein aantal per sonen. Aanbesteding Ten overstaan van architect S Bak werd gistermiddag in hotel Wanner- aanbesteed het bouwen van een sor- teerbedrijf voor brandstoffen met bovenwoning aan het Kwakelpad. De uitslag luidt: A. F. Zegers, Blee- kerskade 78, Alkmaar ƒ36.975; P. Blankendaal, v. d. Woudestraat 57, Alkmaar f 37.985; la. De Geus, Zeven huizerlaan, Heiloo f 38.775; C. Noort Zn., St. Antoniusstraat 15, Bergen 39 000; IJ. Kops Zn., Stationsweg 13, 'Heiloo ƒ39.700; J. Zoon, Nieuw- landersingel 10, Alkmaar 39.730; Gebr. Kaandorp, Westerweg, Heiloo f 39.910; IJ. Kronenburg, Nic. Beets- weg 27, Heiloo f 40.475; R. Bot, Wes terweg 260, Alkmaar ƒ40.548; Gebr. J. en J Obdam, Rijksstraatweg 458, Heiloo ƒ40.680; D. Langedijk, Sta tionsweg 70, Heiloo 40.850; G. Ter voort Zn., Egmond-Binnen ƒ41.280; Gebr. Kuiper, Stationsweg, Heiloo 41.400; W. Barten, Leeghwaterstraat 37, Alkmaar f 41.440; D. Pilkes, Dr. Schaepmankade 27, Alkmaar ƒ41.465; De Haan Reek, Parkstraat, Alk maar f 42.000; Gebr. Schuit, Egmond aan de Hoef ƒ42.100; P. Schotsman, Schermerhorn 42.100; P. Kaandorp, Heerenweg, Heiloo ƒ42.560; Seibel, Nieuwpoortslaan 174, Alkmaar ƒ42 600; A. Rijkenberg, Oudorper- dijkje, Alkmaar ƒ42.780; G. Bakker, Curiestraat 2, Hilversum ƒ43.084; M. Duinmaier, Geestersingel 8, Alkmaar ƒ43.330; Fa. P. Hoetjes, Kennemer- straatweg 171, Heiloo ƒ43.330; A. Buur, Westerw. 18, Alkmaar ƒ44.900; P. Buis, Heerenweg 15, Oudorp ƒ45 010; Th. Schouten, Rochdalestraat 33, Alkmaar ƒ45.460; N. Bolten, Hei- looërdijk 48, Heiloo ƒ46.550; Fa. W. Kemper Zn., Warmenhuizen 55.920; Fa. S. Zeegers Zn., St Pancras ƒ56.344. SLACHTVEE-MARKT Twee stuks paarden van f 600,— tot f 750,— per stuk; 96 koeien van f 500,— tot f 1050,— per stuk en f 2,40 tot 2,60 per kg; 29 nuch tere kalveren van f 40,— tot f 80,— per stuk; 76 vette schapen van f 90,— tot f 130,— per stuk; 176 varkens van 1,72 tot f 1,98 p©r kg Er was veel vraag naar vette koeien, die even lager in yprijs waren. Maximum werd f 2,50 per kg tbesteed. Voor de tijd van het jaar blijft de aanvoer van kwaliteits-koeien nog beneden de verwachting. Bij informatie is ge bleken dat de vetweiders deze dieren nog even aanhouden voor mededinging op de hier te houden Landbouwtentoonstelling van 27 Sep tember. In de rubriek vette koeien waarvan een groot aantal inzendingen wordt verwacht zullen dan n.l. voor de eerste maal meer dere eerste prijzen worden uitgeloofd. De sla gers krijgen daardoor de gelegenheid op een eenvoudige wijze in het bezit van een le prijs- koe te komen. De nuchtere-kalveren zijn ontzettend duur en worden uitsluitend aangekocht door hen, die aan dit vlees een dringende behoefte hebben. De schapen waren vandaag weer duurder dan verleden week. Voor minder dan f 2,40 per kg. geslacht kon men niet slagen. De handel was matig. Het aantal aangevoerde varkens is te gering geweest om aan de vraag te kunnen voldoen. Vandaar de zeer vlugge handel en de hoge noteringen. Met korting op het levende ge wicht, werd voor de vlees- zowel als de lichte varkens, besteed van f 1,82 tot f 1,98 en voor de zeugen van f 1,72 tot f 1,80 per kg. In het laatste nummer van „De Speelwagen" troffen wij een bijdrage van de heer J. van Twuyver aan. Dit Westfriese verhaal over de belevenis sen van twee jongens uit de buurt van Alkmaar willen wij onze lezers niet onthouden. De sleutel D'r benne altaid nag mense, die be- were, dat de maidjes uit 't boereland zo best in de huishouwen benne en dat de stadsmaidjes nergens voor deuge. Die dat zegge hewwe ongelaik. D'r benne ok mense die zegge: geef main maar een stadsmaidje. Die boere- triene benne veul te staif en verlegen, ze benne niet „vlot" genog. Die mense hewwen 't ok mis. En dat zal ik bewaize met de vol gende geskiedenis. Kees en Jan weunden in de buurt van Alkmaar. Kees lag ergens in Bra bant onder dienst en Jan werkte. Ze hadde mekaar in puur zó'n taidje al niet zien. Op een Zundagmiddag kom- me ze mekaar teugen. Kees zai: „Jan kenne we vaneivend niet ergens heen? Ik heb veertien dage in de barak zeten en wil nou weleris wat aars zien as strozakke." „Leite we naar de Skager kermis gaan", stelde Jan voor. ,,'t Is de leste Zundag". Op 17 Mei j.l. herdacht de heer W. F. Jansen van Jorksveld het feit, dat hij zich vjjf-en-vijftig jaar geleden aan sloot bij het Leger des Heils. Het was om deze reden dat hem gistermiddag op het Gemeentehuis door de burge meester de bronzen medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, werd uitgereikt. De burgemeester zei- de, dat een dergelijke blijk van trouw aan een roeping zeldzaam was. Meer dan een halve eeuw had de heer Jan sen van Jorksveld de hulpbehoevenden ondersteund en bemoedigd en was zo een prachtig voorbeeld voor zijn me demensen. Na een korte toespraak spelde de burgemeester hem de Ko ninklijke onderscheiding op de borst en bood hem, eveneens uit naam van de regering, zijn hartelijkste gelukwen sen aan. LONEN EN PRIJZEN De afdeling Alkmaar van de P.v.d.A. belegt hedenavond een ledenvergade ring in het ABB-gebouw, Koningsweg. Aan de agenda is toegevoegd een in leiding van drs. Roemers, hoofdbe stuurslid van de Partij van de Arbeid, over het probleem „Lonen en prijzen". En jahoor, deer stapte 't stel op de fiets, 't Was een pittig endje, maar ze ware fris en skote lekker op. In Ska- gen gauw de fietse stald en hullie de kermis op. Nou, deer ware ze gauw uit keken. „Weet je wat Jan," zai Kees, „leite we naar Igesz gaan, deer kenne we gezellig danse en miskien lope we nag ergens teugen op". (Aigeluk ware ze deer voor kommen). Mense, mense, wat was 't drok bai die zaal. Een hele rai der voor. Een ge- skreeuw en geskeur en gewring! Wie buitefi stond, wou er in en wie er in was, wou er weer uit. ('t was veuls te warm), 't Skoot niet erg op... Toen op lest de pelisie kwam en er zó'n dikke kirrel in de deur gong staan, skoot 't helegaar niet op. Maar leite we 't deer niet over hewwe. De twee kamerade kwamme derin! Natuurlijk gien stoel meer vrai! Deer zag Jan bekende gezichte Twei maidjes uit de Biemster. 't Stel er op of! En ja hoor, dat raakte an. Vaif me- nute later Batte ze an een tafeltje. 72. Terwijl de wolf en zijn echtge noten even uitrusten van de zware last die zij të dragen hebben, horen ze voetstappen op de weg. Het is de kip, onbewust van het gevaar dat haar dreigt, komt ze de weg aflopen. „Wie zou dat nu zijn, zo laat op de weg?" vraagt mevr. de Wolf. „Sst vrouw" zegt de wolf. „Het is beter, dat wé niet ge zien worden, hou je dus stil!" Maar dan zien ze plotseling een kip de bocht omkomen en meteen springt de wolf te voorschijn. Voor kippen is hij Over de eivend zal ik niet veul' zeg ge. Danse was gien doen, veuls te vol, maar ze hadde skik. De glaassies ware wel klain maar 't is maar ien keer kermis en de kastelain moet ok leve! An alles komt een end ok an een gezellige eivend. De here trokke de stoute skoene an en vroege: „Magge we jullie naar huis bringe?" Dat mocht, de dames sliepe bai een bakker in Skagen dus niet ver buiten was 't al gauw: „haak in" en zo trok 't viertal langs de kermisweg dat is de langste weg naar huis al zingend: En van je hela hola hou er de moed maar in.. Maar efkes buiten Skagen werd 't zeu ren. Ze moste voor een auto op zai en ze raakte mekaar kwait.Jan liep met Maartje en Kees met Traintje. De hele eivend danse ken je voele, dus ze ginge maar gauw efkes zitte. Toen ze een taidje zeten hadde zei Jan teugen Maartje: „Je benne een verlegen pitti ge maid en ik ken hier nog wel een ♦aid zitte. maar leite we verstandig prate. Jai moete murgen met de eer ste train naar Amsterdam, want deer werk je en ik moet anderhalf uur öet- Het vijf-jarig bestaan van de C.A.M. De eerste lustrumviering van de CAM (Commissie Alkmaarse Muziek verenigingen) is ingezet met een ge- denkstonde aan de eerste voorzitter en medeoprichter wijlen de heer W. v. Houten. In besloten kring, waarbij ook mevr. v. Houten aanwezig was, wijdde de tegenwoordige voorzitter, de heer A. J. Kamp, enige gevoelvolle woorden aan de helaas zo vroeg overleden W. v. Houten. Hij toch was het die de stoot gaf tot de oprichting van de CAM. Na afloop van deze korte bijeen komst werd van de Muziektuin naar de begraafplaats gewandeld, waar een krans gelegd werd op het graf van de overleden voorzitter. Vandaag zullen de vier muziek corpsen ter gelegenheid van het eerste lustrum een mars door de stad maken. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om de burgerij een concert aan te bie den op het Hofplein, doch men is er niet in geslaagd de beschikking te krijgen over een muziektent. Toch ko men de muziekcorpsen vandaag op straat. Van vier hoeken der stad wordt naar het Hofplein gemarcheerd, waar gezamenlijk een tweetal marsen wor den uitgevoerd onder leiding van diri gent Oly van „St. Caecilia". De corpsen vertrekken om acht uur van de diverse repetitie-lokalen: „St. Caecilia" van het Nassau-kwartier, de „Post Harmonie" van de Spoorbuurt, „Excelsior" van het Rochdale en „Soli Deo Gloria" van het Zeglis. PO STDUIVENVERENIGING „STEEDS IN SPANNING" niet bang! „Wat doe je hier zo laat op de weg? Hoe heb je het hart nog weg te loper? Weet je dan niet, dat we je Zondag voor de soep nodig hebben?" De kip is zo v stijfd van angst, dat zij geen antwoord kan geven. „Spreek p" buldert de wolf en zwaait met een stok. „I-i-ik b-b-ben niet ontsnapt", zegt de kip. „Ze hebben mij er uitgela ten!" „Wie ze?" roept de wolf weer. „Wel Pirn, Pam en Pom natuurlijk! Ze zeiden, dat ik maar gauw naar huis moest gaan!" se naar Alkmaar.leit ik je naar huis bringe". „Jan, je hewwe gelaik", zai Maartje, „ik ben ok loof, maar kenne we niet een half uurtje wachte, want as ik nou naar huis gaan, den ken ik er niet in komme, want Train heb de sleutel". An de are kant van de weg zate Kees en Train. Kees keek op z'n klokkie en skrok. Hai zai metien: „Train, je benne een pittig maidje. As ik een kwartier op wacht staan, verveul ik me stik, maar bai jou vliegt de taid om. Maar leite we nou verstandig prate: Jai moete murgen weer vroeg op en ik moet .an derhalf uur fietse. Leit ik je naar huis bringe". En Train antwoordde deerop en ze bloosde: „Kees, je hewwe gelaik ik heb puur sleip maar leite we nag een half uurtje wachte, want as ik nou naar huis gaan, dan ken ik er niet in- komme, want Maartje heb de sleutel..." Wie die sleutel had, dat benne Kees en Jan nooit an de weet kommen, maar ien ding ken ik wel zegge: Ze ware niet vroeg thuis. Leit de boeremaidjes maar lope, die ken je gerust om een boskip sture. De geskiedenis is waar beurt en as jullie 't niet gelove, kom den naar de Biem ster en vraag 't ze zélf. Alphonsus F. B. B. uit Bergen stond gisteren voor de Alkmaarse Politie rechter ,mr. R. W. J. C. Van den Wall Bake terecht, beschuldigd van mishan deling. B. zou op 12 Juli en 5 Augustus de in zijn omgeving wonende B. K. een klap gegeven hebben. Hoewel ver dachte het hem ten laste gelegde ont kende, achtte de Politierechter na het getuigenverhoor de eerste mishande ling bewezen. Hij veroordeelde B. hier voor tot f40.— subs. 16 dagen. De Offi cier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, had eveneens f40.subs. 20 dagen ge- eist. Christelijke Jongelings- Vereniging opgericht Evenals vele andere gemeenten in onze provincie is nu ook m Bergen een Chr. Jongelings vereniging. Enige jon geren hadden het initiatief tot de stich ting van de vereniging genomen en zi& belegden daartoe gisteravond in de consistorie-kamer van de Gereformeer de kerk een vergadering. Men besloot tol oprichting van een gecombineerde vereniging, aangesloten bij een Gere formeerde Bond,* waarmede alle aan wezigen accoord gingen. Een vereni ging zonder naam is echter geen ver eniging, dus gingen allen even diep zinnig over een mooie originele naam zitten nadenken. De naam „David en Jonathan" bleek de meest geschikte. Om de leeftijdsverschillen niet te groot te maken besloot men de leeft* tijdsgrens te stellen op 15 jaar. De con tributie werd bepaald op f 1.per maand. De vereniging zal iedere Woensdag om acht uur in de consisto rie-kamer van voornoemde kerk bij een komen. Tot voorzitter werd gekozen de heer K. v.d. Woude en tot bestuursleden de heren J. Bos en A. v. Minnen. Laatst genoemde moest wegens werkzaamhe den in Amsterdam tot zijn spijt mede delen, dat hij de functie niet kon aan vaarden, waarna bij herkiezing de heer H. de Vries zijn plaats innam. Woensdagavond, 20 September, zal de eerste verenigingsavond van „Da vid en Jonathan" worden gehouden en men verwacht hiervoor' een groot aan tal jongeren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gedurende het tijdvak van 1 tot 8 Sep tember werden aan het Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegevenDamesarm band (bewerkt ijzer met vier rode kra len); gebreid rose kindersokje; rozen krans; rood lederen damesportemonnaie; armband, gemaakt van dubbeltjes; gras machine; herenrijwiel, sigarenaansteker; lederen hondenriem met gesp; stoffen riem met metalen gesp; 1 paar witte ten nisschoenen, zwart met blauwe vulpen; vulpen, merk „Imperial"; speelgoedhond je; bril. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt|; Beige kinderkousje; damespolshorloge m. chroom bandje; bankbiljet van 20; blauwe autoped; strandemmertje; blau we jongensregenjas met capuchon; bruin lederen damesportemonnaie; rood kinder vestje; gouden dames armbandhorloge; lederen riem met Franse lelie; bril (don ker montuur); grijze suède damesschoen; vulpen (Waterman) bruin gestreept in bruin lederen étui; imitatie parel ketting (dubbel); bruin geruit jongensjasje. Inlichtingen te bekomen aan het groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 12 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Bert J. z. van J. Pels. Theodoras E., z. van D. J. Duin en A. S. Groenewoud. Alida C., d. van J. Ranzijn en M. Bloetjes. Ondertrouwd: Nicolaas G. de Jong en Zwaantje Louwe. Fausto Pomari en Marie Wilbrink. Pieter G. de Boer en Divera Hol- lenberg. Overleden: Aagje J. Hovenier, 69 jaar, weduwe van J. Sprenkeling. EERSTE MARKT VOOR T.B C.-VRIJ VEE Naar we vernemen zal de eerste markt voor t. b. c.-vrij vee te Hoorn op Zaterdag 7 October worden gehou den, Vervolgens is het de bedoeling deze markt op elke eerste Zaterdag van de maand te houden. Hoorn heeft met deze markt voor Noord-Holland een primeur en de in stelling wordt door alle betrokken in stanties z^er toegejuicht omdat deze wordt beschouwd als een belangrijke stap in de richting van een t. b. c.-vrije veestapel. Men heeft de Zaterdag gekozen omdat dan alle andere markten in de buurt achter de rug zijn en de ver voerders alle tijd hebben hun wagens te ontsmetten. Dit desinfecteren ge schiedt onder toezicht van de Gezond heidsdienst voor Dieren. Alleen run deren met een groen of een wit certi ficaat zullen aangevoerd mogen wor den. Japan breidt- rijst- en tarwe- teelt uit Japan heeft een tienjarenplan opge steld om de rijst- en tarweoogst te ver groten met ongeveer 20 millioen bushels per jaar. Men wil 46 dammen aanleggen in drie grote rivieren om bijna 2 milli oen acres bouwland te ontwikkelen. Men hoopt, dat in het lopende fiscale jaar 20 milliard yen voor het plan zul len worden toegewezen. In de jaren 1939 tot 1943 bedroeg de gemiddelde rijstproductie 312 millioen bushels en de na-oorlogse oogsten wa ren gemiddeld iets groter. De tarwe- productie is ongeveer van het cijfer voor de rijstproductie. Op Zaterdag 23 September wordt op de Westelijke schietbaan van het voormalige concentratiekamp Amers foort een voorlopig gedenkteken ont huld.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2