Stad en Omgeving Waarom geen vacantieschool? HALDA AGENDA Randers heeft slechts half terrein WAT DE THEATERS BRENGEN DE JEUGD EN HAAR VRIJE TIJD Mooi initiatief Bijzondere receptie Dat Is óók reinigen! maar Alcmaria Discussie-avond in de Doopsgezinde kerlo Als een koning zonder land Wedstrijden thans in de Overdie HEILOO Bergen Schoorl Huis voor Ouden van Dagen LAATSTE NIEUWS Troepen der V.N. bereiken Seoel Ex/poiüie,! Langendijk St. Pancras ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1950 Na een min of meer prettige vacantie, veelal afhankelijk van het dit jaar zo slechte weer, maar in ieder geval iets opgefrist en meer bestand tegen de hard heid van het aardse leven, heeft een ieder zich weer onder het juk van zijn dagelijkse arbeid en beslommering gevoegd. Voor zover men enige tijd weg geweest is en van de vrije natuur of een andere omgeving heeft mogen genieten kan men nog met een verrukkelijk en voldaan gevoel daaraan terugdenken. Maar ondanks de vele beloften, die er reeds gedaan zijn aan nieuwe vrienden op een vacantietrip ontmoet, zet nog niemand zich al bewust aan het plannen maken voor de komende zomer. Daarom lijkt het enigszins voorbarig om de vacantiebesteding aan de orde te stellen. Toch is dit noodzakelijk en wel spe ciaal in verband met de schoolgaande jeugd. Immers, hoevele kinderen zijn er in de vacantie niet verlegen met hun tijd en hoevele ouders zitten niet met de handen in het haar over de streken die hun kroost juist in die vrije zomertijd uithalen? Streken die erger van karakter wor den naar mate die tijd langer duurt en meer naar 't einde loopt. Het is nodig dit probleem onder ogen te zien en te streven naar 'n doeltreffende oplossing. Om de jeugd zijn vacantie nuttig te laten besteden heeft men sinds enige tijd in de grote steden vacantie-scho- len in het leven geroepen. Hier trekt men er elke dag opnieuw met jongens en meisjes opuit. Dat dit nog lang niet voldoende is, heeft men reeds enige tijd geleden in dit blad kunnen lezen toen gewezen werd op het zegpnrijk functionneren van het Centraal Vacan tie Comité, waarvan o.a. de over heid haar steun verleend. Ook in Alkmaar. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de wethouder van on derwijs en jeugdzaken, de heer R Bakker, ook Alkmaar met een vacan tieschool te verrijken. Reeds dit jaar hoopte de wethouder, dat al de kinde ren elke dag een week lang onder ver trouwde leiding naar de schone en ge zonde omgeving, die Alkmaar heet, uitgestuurd zouden kunnen worden, 't Bleek echter, dat diverse particuliere lichamen, die hun medewerking zou den moeten verlenen om het plan te doen slagen, het voorstel wel critiseer- den, doch geen andere oplossing aan de hand deden dan het voorstel ge durende een héle dag een sportjeest te houden. Dit is niet voldoende. Een dag kan men moeilijk een va- cantie-besteding noemen. Onder de schoolkinderen in Alkmaar zijn er heel wat, wier ouders noch zich zelf een vacantie kunnen permitteren noch hun kinderen eens uit de sleur van dezelf de omgeving kunnen verwijderen. Voor hen dacht de wethouder in de omge ving bij bos, heide, zee en duin een vast centrum te stichten, waarheen el ke dag een vaste groep kan trekken. De kosten behoeven niet hoog te zijn. Alkmaar verkeert in de gelukkige om standigheid dat binnen vijf kilometer alle gezondheid te verkrijgen is. Een jaarlijkse collecte en een uiterst kleine bijdrage van de ouders en aan de andere kant een ruime aanmelding voor leidinggevende krachten zijn vol doende om honderden Alkmaardertjes een week 'n mooie vacantie te bieden. In Groningen heeft men met deze op lossing al verrassende resultaten ge boekt. Andere mogelijkheid? Er is nog een andere mogelijkheid. Het is echter de vraag of deze op kor te termijn uitkomst kan brengen. Be doeld wordt de kwestie van de speel terreinen. Voor de oorlog heeft nooit enige overheidsinstantie blijk gegeven van hun inzicht, dat naast bebouwing en uitbreiding van de stad ook rekening gehouden moet worden met de speel ruimte voor de kinderen. Bij het hui dige uitbreidingsplan heeft men pas de noodzaak gevoeld enige terreinen voor de jeugd te reserveren, om hen zodoen de van straat en kattekwaad af te hou den en hen toch in de gelegenheid te la ten een natuurlijke speelzucht bot te vieren. Maar hiermee is de rest van de stad eigedlijk weinig gebaat. Wel zijn of worden hier en daar kleine ver loren hoekjes voor de kleuters inge richt, maar de gelegenheid voor de groteren om een partijtje te voetballen is zeer beperkt. In dit verband is het Doelenveld ge noemd. Maar enige jaren geleden be droeg het gereedmaken van dit veld de lieve som van f 33640.zonder de noodzakelijke afrastering. Om zo'n be drag uit te geven zal de gemeente zich nog wel even beraden. Bovendien kan de vraag gesteld worden of met deze guldens niet meer te doen is voor de jeugd. Tekort sportterreinen. Het moet onmogelijk geacht worden de sportterreinen te gebruiken. Het beperkte aantal velden wordt reeds zeer intensief door de talrijke voetbal verenigingen bespeeld, zodat zelfs de scholen weinig gebruik van de terrei nen kunnen maken. Het ligt in de be doeling dit aantal in de toekomst uit te breiden, maar daarnaast voelen B. en W. er weinig voor hiermee ongeli miteerd door te gaan. Wel werden dit jaar reeds 1000 kaartjes voor het zo- merbad tegen verlaagde prijzen aan de scholen ter beschikking gesteld (slechts 400 zijn er gebruikt) maar daarnaast blijft het ook nodig de kinderen een kleine tijd uit de stad naar buiten te brengen. Als direct te verwezenlijken mogelijk heid blijft daarvoor dus de vacantie school over. Ieders medewerking zal er toe bijdragen, dat de beoogde resul taten werkelijk bereikt worden. Waterleiding gesprongen Het was maar gelukkig dat de af takking van de hoofdleiding naar een brandkraan gisteravond om 11 uur op de Oudegracht meende te moeten springen. Het huizenblok tussen de Hofstraat, Keetgracht, Laat en Oude gracht was door dat springen name lijk van water verstoken, hetgeen, ge zien het tijdstip door de meeste bewo ners dus niet eens is bespeurd. Voor de werklieden van het Provinciaal wa terleidingbedrijf was het echter min der prettig. Zij hebben hun nachtrust voor deze onverwachte springbron moe ten opofferen. Over een oppervlak van minstens 20 vierkante meter kwam het water door het wegdek. Slippende vrachtwagen Het soms zeer drukke verkeer op de Laat werd de oorzaak van een aanrij ding tussen een autobus en een vracht wagen. Deze twee wagens reden el kaar omstreeks 2 uur tegemoet. De be stuurder van de autobus voorzag moei lijkheden, daat twee bestelwagens de weg gedeeltelijk versperden en stopte zijn wagen. Dat was ook de bedoeling van de vrachtwagenbestuurder, doch zijn wagen slipte door en vond op zijn weg de voorkant van de autobus. De bus liep enige schade op. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR, Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 2, 10 uur wjjdingsdienst; 8 uur verloasingssameukomst o.l.v. de plaatselijke officieren. Donderdag 8 u. bijz samenkomst o.l.v. luit. Vedder van Amsterdam (verbeterde opgaaf) Verbreiding der waarheid, Brou werstraat 1, half elf, ds. Ruys. BEP.GKN, Verbreiding der waar heid, Bergerweg hoek Oosterweg, av, half 3, ds. Buys. NIEUWE NIEDORP, 10 uur, ds. Appel (H Doop). Doopsgezinde gem, av half 8, da. Francken—Lief- rinck. OUDE NIEDORP, av. half 8, ds. Appel. ZUID-SCHARWOUDF 10 uur, de heer Korndörffer. Gevleugelde^^ vingers - met Hatda- IMPORTEUR VOOR NEDERLAND DABEB ORGANISATIEMACHINES N.V. HERENGRACHT 548 AMSTERDAM TELEFOON 39495 Gaarne komen wij te Uwen. demon streren. Agentschap voor Noord-Holland: Kantoormachineh. „DE LICHTE TOETS" J. C. v. d. VEER, REGULIERSLAAN 20 ALKMAAR TELEFOON 4 5 5 1 (K 2200) (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De Saint pontra de Tijger (14 jaar); Har monie Theater, 7 en 9.30 uur: Noodlot tige lading (18 jaar); Cinema Ameri- cain, 7 en 9.30 uur: Met Heilig Geweld (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: „Kees Stet van Ierswoud". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Voorstellin gen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Grote kerk, 7 uur n.m.: Jeugddienst. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Noodlottige lading (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De Saint contra de Tijger (14 jr.); Cinema Amerieain, 8 uur: Met Heilig geweld (alle leeft.) In 't Wapen van Heemskerk vond gistermiddag een wat ongewone recep tie plaats. Uit geheel Noord-Holland waren caféhouders en agenten die uit hun bierpompen Amstelbier tappen, naar Alkmaar gekomen om hun gene genheid en vriendschap ten aanzien van de heer A. van Geelen te betuigen. De heer Van Geelen heeft namelijk 25 jaar achtereen deze agenten en café houders als .inspecteur van de Amstel- brouwerij bezocht en, zoals ons gister middag is gebleken, hij heeft zich tal loze vrienden gemaakt. Spontaan was uit het midden van deze vriendenkring een feestcommissie gekozen, die op voortreffelijke wijze de receptie voor de heer en mevrouw Van Geelen orga niseerde. Een der directeuren van de Amstelbrouwerij zei in zijn toespraak dat het nuchtere feit, dat iemand 25 jaar achtereen bij eenzelfde firma heeft gewerkt en in die tijd zijn best voor de zaak heeft gedaan, geen uitzonder lijke prestatie kan worden genoemd. Uitzonderlijk was wel de manier waar op de heer Van Geelen kans heeft ge zien zowel de firma als de afnemers steeds naar volle tevredenheid te be dienen, hetgeen duidelijk op deze dag tot uiting kwam. Een lawine van ge lukwensen, telegrammen en een groot aantal cadeaux zullen mede deze dag voor het echtpaar Van Geelen tot een onvergetelijke hebben gemaakt. doet het lasser» eh S STATIONSSTRAAT 9. TELEFOON 24U <K 2206) 8j Jeugd aan de slag Gezien het succes, dat de tentoon stelling „De jeugd exposeert" tijdens de Paasvacantie boekte, ligt het in het voornemen van het uitvoerend eomité ook in de komende vacantie weer een expositie van de werkstukken van de jeugd te houden. Het is duidelijk, dat reeds nu een ieder zich zal gaan moeten beraden wat hij in de komende herfst en winter zal gaan uitwerken om op tijd te kunnen tonen, hoe hij zich zijn vrije tijd in de winter besteed heeft. Het spreekt van zelf, dat al eerder ingezonden werk niet nog eens geplaatst kan worden. Elk jongen en meisje van 10 t.m. 21 jaar mag inzenden. Doch ook presta ties van ouderen zijn welkom. Een aparte expositieruimte is voor hen be schikbaar. Er zijn weer diverse aardi ge prijzen. Een speciale beloning is er voor hem, die op de tentoonstelling het aardigste mechanische werkstuk inlevert, dat op de expositie een at tractie kan zijn. Behalve individuele inzendingen zijn ook producten van groepen en verenigingen welkom. Nadere mededelingen zullen volgen omtrent aanmelding en eventuele hulp bij het werk. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 17 September zal de apo theek Wanna op de Mient voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nacht dienst waargenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 10 September zijn beschik baar de huisartsen dr. J. Lourens, Oudegracht 293 (tel. 2892) en dr. J. Pot, Kennemerstraatweg 65 (tel. 3117). Na zang en voorlezing van een ge deelte uit de bijbel heette Ds. W. Wes- seldijk gisteravond de belangstellen den voor de discussie-bijeenkomst in de Doopsgezinde kerk hartelijk wel kom. Hij betreurde de kleine opkomst en dankte de medewerkers aan deze avond voor de aangeboden diensten. Ds. Kaptein sprak hierna over het onderwerp „Op zoek naar Gemeen schap" en noemde dit zowel een eeuwig actueel als een hevig actueel onder werp .„Bewust of onbewust zoeken we naar gezelschap", aldus Ds. Kap tein. „We zijn bang voor de eenzaam heid. Het leven van tegenwoordig is verzakelijkt. We strijden voor idea len en niet voor de mens, terwijl ide alen toch uiteindelijk dode dingen zijn. Er is met ons in principieel opzicht iets mis. We kunnen een ander niet meer zo liefhebben als onszelf. Altijd gaan we de verkeerde kant op, altijd naar onszelf en zodoende van de an der af. We moeten omzien naar een hulp', aldus spreker, „een hand, die toegestoken wordt en die hand is er. Omdat wij niet meer naar God gingen, kwam God naar ons en pakte ons bij de hand om weer gemeenschap te stichten tussen Hem en ons. Christus neemt ons op in zijn gemeenschap, zo wij willen, en wij worden zodoende deelgenoot van zijn verdiensten. Na dat ons totaal-alleen-zijn door God is opgeheven, worden we in Zijn liefde opgenomen. Hierna deelde Ds. Kaptein de aan wezigen in verschillende discussie groepen in. Na enige tijd kwamen al len weer bij elkaar en nam Ds. Kap tein de meningen van de verschillen de groepen over de vragen op, waar na hij zijn opinie gaf, daarmede de dis cussies uitlokkende. Ook Ds. Dikboom en Ds. Kaptein verschilden meerdere malen van mening. Over vraag drie: „Is het Christendom een ideaal?" ont spon zich een zeer interessant debat tussen Ds. Kaptein en één der aanwe zigen. Ds. Dikboom sloot deze zeer ge animeerde avond met gebed. Zondag zal er in de Grote Kerk weer een jeugddienst worden gehouden-, de aanvang is om zeven uur. Voetbalverenigingen in stand hou den is een bezigheid welke heel wat voeten in de aarde heeft. Vooral als die vereniging een vierde klasser is en moet bestaan naast een tweede-, een derde- en een vierde klasser. De inkomsten van de vereniging die wij op het oog hebben, bestaan voorna melijk uit de contributies van de leden en met een heel bijzondere wedstrijd wil het nog weieens gebeuren dat de opbrengst van de kaartverkoop de pen ningmeester een goede dag bezorgt. De bestuurderen van deze vereniging bieden echter alle moeilijkheden die door een krappe kas ontstaan, moedig bet hoofd en met vaste hand werden tot nu toe alle lastige klippen om zeild. Het voortbestaan van een voetbal vereniging is echter afhankelijk van bepaalde voorwaarden. Men heeft be slist nodig: minstens elf leden, een voetbal, doelpalen, netten eneen (errein. En dat laatste heeft de voet balvereniging Randers eigenlijk niet meer. De helft van het terrein in het Ooyevaarsnest kon het Randers-be- stuur niet meer huren. De verhuurder had, zoals hij zei, dat land nodig en nu is Randers de „gelukkige" bezitter van één speelhelft! Nu kan men daar wel op trainen maar voor een voet balwedstrijd is dat stukje grasland be slist onvoldoende. Het Randers-bestuur zat met de handen in het haar en ten einde raad werd besloten de moge lijkheid, de wedstrijden in de Overdie- polder te spelen, met beide handen aan te grijpen. HARMONIE THEATER: Noodlottige lading George Raft, ditmaal als kapitein, die de moordenaar van zijn vader zoekt en hierbij verschillende malen in een web van mysteries dreigt te verstikken, te meer waar alle getuigen op één na een verraderlijke kogel op hun weg vin den. Hij is wat de Amerikanen noe men een „tough guy", wie geen ge vaar te groot is om te ontdekken wat de noodlottige lading was, welke zijn vader de dood bracht. Een reeks van min of meer geheimzinnige figuren kruist zijn speurderspad en moeten met de blanke vuist, welke George Raft trefzeker dirigeert opzij gesehoven worden. Voor velen zal het tot de laat ste meters celluloid als de film snel tot een climax stijgt, een verrassing blij ven wie de oude zeevaarder vermoord de. En dit is dit genre films, waarvan er overigens dertien in een dozijn gaan, een compliment. Raft vindt naast en tegenover zich Claire Trevor en Signe Hasso. En mo gen wij dan nog even uw speciale aan dacht vragen voor de uitstekende crea tie van Hoagy Carmichael als de taxi chauffeur Celestial O'Brien. Hij zingt zijn laatste song „Memphis in June". In het uitgebreide voorprogramma wordt de klok terug gezet en zien wij nog eens de filmkunst in het begin de zer eeuw. VICTORIA THEATER: De Saint contra de Tijger Hoevelen zijn er niet, die met bui tengewone interesse de spannende boeken hebben gelezen van de be kende auteur Leslie Charteris. U weet wel, de boeken waarin de enigs zins mysterieuze figuur van de „Saint" zo 'n belangrijke rol vervuit. De man, die steeds is omringd van een waas van geheimzinnigheid, maar alle onrecht op onverbiddelijke wijze afstraft. En nu is het verhaal van de strijd, die de „Saint" aanbindt tegen „De Tijger" in een spannende film te beleven en velen hebben in het boven genoemde theater gisteravond de in teressante avonturen van de Saint ge volgd. Steeds weer komt men voor verrassingen te staan, maar onver stoord gaat de wreker op zijn doel af En na een reeks van spannende avon turen zegeviert Hugh Sinclair, de man die op zo uitstekende wijze de rol van de onoverwinnelijke speelt. Maar ook de overige figuren in dit „duel" weten hun rollen op soms markante wijze naar voren te brengen. De hoofdfilm wordt ingeleid door een paar goede journaals, waarbij het Holl. Nieuws weer een goede beurt maakt. Verde> mooie natuuropnamen en een gekleur de tekenfilm, zodat het programma terecht variatie brengt. Randers speelt dus voortaan op het sportpark in de Overdie. Het is geen gelukkige oplossing. Randers is een buurtvereniging en de belangstelling moet voornamelijk komen vafi deze buurtbewoners. Nu is het wel zo dat de enthousiaste supporters geen ver stek zullen laten gaan als Randers in de Overdie speelt, maar op de duur zal het niet uit kunnen blijven dat de belangstelling minder wordt. Voor Randers is het intussen een vervelen de geschiedenis. Het is te hopen dat binnenkort een betere regeling tot stand kan komen. Een belofte Nu was het terrein in het Ooye vaarsnest verre van ideaal. Iedereen wist dat, Randers-bestuur en leden niet in het minst en daarom konden wij ons de uitgelaten stemming die oi.geveer twee jaar geleden in deze vereniging heerste, zo goed voorstel len. Twee jaar geleden werd Randers kampioen. Dat werd natuurlijk gevierd en tijdens deze viering werden op de bovenzaal bij café Tom de gebruike lijke speeches afgestoken. Wij waren daar ook bij aanwezig en met de Ran ders konden wij ons verheugen toen de burgemeester van Oudorp de feestvreugde nog verhoogde met de belofte dat Randers een nieuw en be ter terrein zou krijgen Het is twee jaar later en in plaats van een nieuw en beter terrein heeft Randers de be schikking over een half en slecht ter rein. Bredero zei het al: Het kan verkeren". OVERTREDING VESTIGINGSWET. Niet alle Nederlanders kennen de wet zoals van hen verwacht wordt. Een sigarenwinkelier kreeg een proces-verbaal omdat hij een winkel had overgenomen zonder de daarvoor benodigde vestigingsvergunning. Marktberichten ALKMAAR, 15 Sept. 1950. Tarwe 20 —21,50; rogge 24—26; gerst 26.50—28,50; haver 2126; bruine bonen 5060; ci troenbonen 3545; witte bonen 406o; grauwe erwten 60—80; capucijners 557V) groene erwten 3641; Schokkers 3642. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 16 Sept. 1950. 1500 kg blauwe Eigenhei mers 7,20—8,40, 6000 kg uien 3,20—6, grove 3,60—4,20, 2000 kg bieten 5,10—5,20 10.000 kg groene kool 5—6, 3.000 kg sla- bonen 1519,50; 38.000 kg gele kool 4,50— 5,30; 30.000 kg rode kool 510,20: 180.000 kg witte kool 4; 2000 stuks bloem kool B 1627. NOORDERMARKTBOND, 16 Sept. 120000 kg Aardappelen: Eerstelingen 7.708.20; Eigenh. 7.10-7-7.20; Blauwe eigh. 6.907.30; Bevelanders 6.70— 7.40; Alpha 8.10; 7000 kg Uien 2.60—4.30: grove 33.60 en drielingen 23.60, nep 11.50—12.60; 16000 kg Rode kool 4— 11.10; 20000 kg Gele kool 3.50—4.90 2000 kg Groene kool 56.30; 19000 kg Witte kool 4 en 10.000 kg slabonen 15 22. WARMENHUIZEN. 16 Sept. - 22.500 kg \nrdappelen: Schotse muizen 8,20 en grove 8,20—8,60, Eigenheimers 7,70—8,50, Bintjes 7,90—8,10, Meerlanders 8,50 Doré 8 eri Koop- mans Blauwen 7; 7800 kg Rode kool 5—7,80; 9300 kg Gele kool 4.50-4,70; 125.000 kg Witte kool 4—4,10; lSÖO kg Slabonen 15- 19,60; 800 kg Uien: nep 11.50—12,10 e drielingen 6,90—7,40. LAAGSTE INSCHRIJVER Burgemeester en wethouders van Texel hebben aanbesteed het aanbrengen van een klinkerbestrating, gedeelte trottoir en gedeelte riolering in uibreidingsplan Den BurgZuid. De laagste inschrijver was C. Nieuwenhuizen te Heiloo met 20.835. WAT VOOR HET GRIJPEN LAG Gedurende het tijdvak van 9 tot 15 Sept, werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als g e v o n de n aan gegeven: bruine portemonnaie met inhoud; damesarmband met vier rode kralen; gebreid kindersokje; rozenkrans; rode damesportemon- naie; dubbeltjes-armband; grasmaanmachine; herenrijwiel; sigarenaansteker; hondenriem; fietsriem (stof); witte tennisschoenen; rijwiel- zelfbinder; (blauwe vulpen; speelgoedhondje; bril; schakelarmband; kinderportemonnaie; ben- zinetankdop; grijz^ sok; Ballpoint; bloed koralen armband; zilveren broche; zwart met grijs katje; rode autoped op lucht. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: beige handtas inh. vulpen; vulpotlood, zakagenda; Ballpoint; rode portefeuille inh. kwitanties f 55,r- en foto's; zonnebril (donkere glazen), zwaar mon tuur; rode autoped op lucht; kinderkousje, damespolshorloge; bankbiljet f 20,—; blauwe autoped; bruin geruit jongensjasje; blauwe jon gensregenjas met capuchon; bruin lederen da- mesportemonnaie inh. f 0,20; rood kindervestje met naam „Zwart"; gouden damespolshorloge: lederen riem met Franse lelie met naam „Riet Kiel"; bioscoopbril (donker montuur); grijze damesschoenen; bruin gestreepte „Waterman3 vulpen in bruin lederen étui; dubbele imitatie paarlenketting; oliedop van auto; ceintuuur van een gummijas; „Waterman" vulpen (zwart); trouwring (goud); zwarte Cockerspaniel; zwarte chow-chow; zwarte groenendaler; bruine alpi no-muts; wit kanten zakdoekje; nummerbord GZ-86955; bord met opschrift „Te koop". Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 1-0 en 11 uur. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 17 September, wordt de medische dienst te Bergen waargenomen door dokter Van Gelder, telefoon K 2208—2027, Thans ruim t 3000.' bijeen Ten overstaan van de Groepscommandant van de Rijkspolitie vond Vrijdagavond in de zaal van „De Rustende Jager" de verloting plaats ten bate van het te stichten tehuis voor ouden van dagen. De hoofdprijs, een rijwiel, viel op no. 4926. No. 745 kreeg de tweede prijs, no. 3786 de derde enz. Hierna brachten de bazarcommissies verslag uit over de financiële resultaten van de te Schoorl en Groet gehouden bazars ten bate van het tehuis voor ouden van dagen (de Burgemeester Peeck Stichting"). Mevr. Brommer—Boontjes rapporteerde voor Schoorl een batig saldo van f 1883,35, de heer E. H. Kley voor Groet van f 1432,70. De voorzitter van De Burgemeester Peeck Stichting, de heer S. de Jong, noemde de resultaten verheugend, maar zo zei hij, er is meer nodig dan deze f 3316,05 om het doel te verwezenlijken, hij wekte de aanwezigen voor zover nodig op, het mooie doel te steu nen door het nemen van een aandeel in de lening. Tenslotte zong de heer Koeman met de heer Kley aan de piano een berijmd verslag over de gehouden bazars. Dit gerijmel, vaak tintelend van humor, verwekte grote hilariteit onder de talriike aanwezigen en werd gevolgd door een hartelijk applaus. Het bestuur van de stichting zal niet rusten tot het doel, een tehuis voor de oudjes, bereikt. RAAD SVERGADERING De raad der gemeente Schoorl komt Donderdag 21 September om acht uur in openbare vergadering bijeen. Een bericht, afkomstig: van de gene rale staf der strijdkrachten der Vet. Naties in Korea deelt mede, dat de voorhoede van de troepen der V.N. d, buitenwijken van de vroegere Zuid- koreaanse hoofdstad Seoel, die meet dan twee maanden geleden door de Noordelijken overrompeld werd, heb ben bereikt. Frontberichten zeggen, dat de troepen zich twee km. van het centrum van de stad bevinden. Noordkoreaanse versterkingen worden met spoed naar het bruggenhoofd bjj Intsjon gezonden. Volgens het commu niqué van generaal MacArthur worden zjj echter onderschept en „afgestraft" door de luchtmacht. De generale staf heeft thans ook bevestigd, dat het vliegveld Kimpo, 15 km. van Seoel, in handen der V.N. is en dat jachtvliegtuigen der V.N. reeds van hieruit opereren. In tegenstelling tot eerdere berich ten vernemen wij, dat Hr. Ms. „Evert- sen" niet aan de operaties bij Intsjon deelnam, daar het schip nog in repa ratie is. Wij tonen U de nieuw ste modellen voor herfst en winter in Dames- Heren- en Kinderkleding Ziet etalages! D.T.S.-NIEUWS Alkmaar, 2.30 uur: Alkm. Boys 1— DTS 1; Oudkarspel, 2.30 uur: DTS 2 Oudesluis 2; 12 uur: DTS 4Hol- landia T 3; 10.30 uur: DTS aAlkm. Boys a. Bergen, 12 uur: Berdos 4- DTS 3. Alkmaar C-terrein, 10 uuri Alcmaria eDTS c, 11.15 uur: Alc maria hDTS d, 12.30 uur: Alcma ria d—DTS b. L.S.V.V.-NIEUWS Noord-Scharwoude: 2.30 uur: L.S, VV 1Hugo Boys 1. Anna Paulowiia, 12 uur: ZAP 3—LSVV 2. Noord- Scharwoude, 12 uur: LSVV 3Hugo Boys 4. Hoogwoud, 12 uur: Grass hoppers jun. aLSVV jun. a. Waar land, 12 uur: Con Zelo jun. aLSVV jun. b. DOKTERSDIEN ST A De doktersdienst voor Langedijk ei St. Pancras zal gedurende dit week einde worden waargenomen daar dr H. Wilmink te Zuid-Scharwoude, tel K 2260—424. GROTE VERBETERING Sinds korte tijd is de Openbare La gere School alhier in een geheel nieuw kleed gestoken. Was het vorig jaar de buitenkant van de school die een gron dige beurt kreeg, ditmaal is het inte rieur van de school danig veranderd Het licht stroomit van vele kanten de lokalen binnen, de muren zijn wit tt crème gemaakt, wat allemaal mede werkt tot een prettige sfeer in de school. Deze plaats, waar de jongeren een belangrijk deel van hun jeugdtijd doorbrengen, heeft een geheel ander aanzien gekregen. De beton-emaille- afwerking is zeer opvallend en aan trekkelijk. Laten we hopen dat de kinderen deze verbetering waarderen en er ook zuinig op zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren Jac., z.v. M. Klooster boer en A. Engel Annie, d.v. R Leijen en M. Groen. Ondertrou wd: Aarjan Balder en P. M. van Dijkhuizen S. C. Bouw- stra en E. W. Ófman te Bergen NH J. Muis te Koedijk en A. J. Groen. Getrouwd. A. Balder en P- van Dijkhuizen. Overleden: Hendrika Smit, 63 jaar, echtgenote van P. Kok.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2