Ook Duitsers gaan nieuwe Australiërs worden Luisterrijk feest te Hensbroek Floralia-vereniging in het zilver Bloemencorso hoogtepunt VAN MARSDIEP TOT IJ HEILOO SchoorI Kaaskeuring succesvol voor Noordhoilandse fabrieken St. Pancras Broek op Langedijk Zui'd-Scharwoude „OKK" op de planken Troonrede in de Ridderzaal Castricum De Hollander late zijn haat in Europa Noodzakelijke maatregel Heer-Hugowaard „De Rustende Jager" verkocht Marktberichten WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1950 De Floralia-vereniging te Hensbroek-Obdam heeft met groot succes haar vijf-en-twinbgiang bestaan gevierd. De inzendingen voor de tentoonstellingen en de deelname aan het bloemencorso overtroffen in kwaliteit en hoeveelheid de verwachtmgen. De publieke belangstelling was groot. Kortom, uit alles bleek de wanne sympathie die de ver eniging. waarvan bijna elke gemeentenaar hd is, geniet. Uitslagen tentoonstellingen. Binnenplanten: le groepsprijs: D. Wit; 2e mej. S. Appel. Witte Ster: le pnjs G. den Das; 2e G. van Duin. Coleus: le prijs Kleuter school; 2e Jn Wit. Geranium: le prijs Jn Vergaaij; 2e L. Appel. Buitenplanten: le groepsprijs K. de Hart; 2e Jn v. d. .Molen. Salvia: le prijs Joh. Vis eer; 2e A. Pijper. Begonia: le prijs W. Blauw —Saai; 2e H. Kort. Geranium: le prijs Jb Edel; 2e C. Molenaar. Floor-Dahlia: le prijs \V. J. Leegwater; 2e A. van Leijen Kz. Bou- quetten Dahlia: le prijs mej. R. Volkers; 2e K. Speets; 3e D. Wit. Gewone bouquetten: le prijs Jb v. d. Molen; 2e Jn Wit. Kamerplanten: le prijs Jn Schaak; 2e K. de HarL Bloemstukken: le mevr. Roeten-Groot; 2e D. Wit; eervolle vermelding: mevr. Hollenberg —Turkstra. Meisjes, Dahlia's: le prijs Tineke Groot; 2e Nelly Blauw; 3e Tineke de Jong; 4e Greetje van Leyen Ad.; 5e Rie van Leijen Pd. Meisjes, Leeuwenbek: le prijs Hanny Groot;^ 2e Betsie Schrooder; 3e Lenie Appel; 4e Trudy Bommezij; 5e Rietje Fok. Jongens, Dahlia's: Rolf Cohen; 2e Nico de Hart; 3e A. van Leijen, Obdam; 4e Ernst van Doorn; 5e Kees Groen. Jongens, Leeuwenbek: le prijs Jb van Leyen Jacz.; 2e Jn Naastèpad Kz; 3e Nico de Hart; 4e Daan Lex. 0 Land- en Tuinbouwproducten. Kook Herfstrood: le prijs Douwe de Jong; 2e K. Gelder. Rode bewaar: le prijs K. Gel der; 2e P. de Vries. Gele bewaar: le prijs p. de Vries; 2e K. Speets. Deens Wit: le prijs P. Kok. Groene Kool: le prijs P. Kok; 2e K. Gelder; 3e Dekker—Groot. Keukenbiet: le prijs Dekker—Groot; 2e P. Kok. Keukenbiet, rond: le prijs Dekker- Groot; 2e A. van Leijen Kz.; 3e N. A. van Leijen. Flakkeze Wortelen: le prijs N. A. van Leijen; 2e E. de Jong; 3e Dekker—Groot; 4e A van Leijen K.z Spruitkool: le prijs Jn Klerk; 2e G. de Boer; 3e N. A. van Leijen; 4e E. de Jong. Slabonen: le prijs N. A. van Leijen; 2e E. Jong; 3e KI. Haak; 4e A. van Leijen Kz. Snijbonen: 2e prijs C. Blom. Uien: le prijs P. Fok; 2e Jn Klerk; 8e Jn Kluit. Nep: le prijs A. van Leijnen Kz.; 2e Jn Schaak. Voederbieten: Rosa: le prijs K. Speets. Groentevraag: le prijs Dekker—Groot; 2e H. Kort; 3e E. de Jong. Voederbieten, Rijkmakers: 3e prijs P. Kok. Diversen: le prijs Jn Hartland; 2e P. Kok; Sc D. Wit. Fruit: le prijs KI. Blauw; 2e K. Blauw; 3e Jn Dekker. Grootste aantal inzendingen: P. Kok, 13 soorten, winnaar Wisselbeker. Het Bloemencorso. Kinderen: le prijs Haak, „Paddenstoel"; 2e prijs H. Hellenberg, B. Schrooder, „Molen"; 3e J. Wit, „Geloof, Hoop en Liefde"; 4e N. en G. Brustaard, „Poppenwagen"; 5e Jan Koeman, „25 jaar Floralia"; 6e Japie, „Ver sierde Kar"; 7e Tineke Oudendijk, „Fanta sie"; 8e Betsy van Leijen, „Floralia". Wagens; le prijs Plattelandsvrouwen; 2e dames Groot, Van Leijen en Blom, „Buiten land bezoekt mooi Holland"; 3e Hellenburg, Barsingerhorn, e.a. „Floralia"; 4e Haak, „Zon der dit, geen Floralia". Het officiële gedeelte. De avond werd geopend door de voorzitter der vereniging de heer D Wit Sz. Spreker was er bijzonder over verheugd, dat de feesten zo goed waren verlopen., ondanks de stortregen van Zondagmorgen, waardoor het bloemen corso uitgesteld moest worden tot 's middags Namens het bestuur bracht hij hartelijk dank voor de grote medewerking van alle zijden. In vogelvlucht liet spreker de ontwikkeling der vereniging de revue passeren. De heer C. Boot, die jarenlang voorzitter en tevens secre taris der vereniging is geweest en tevens de eerste steen heeft gelegd, werd bijzonder naar voren gehaald. Ook aan burgemeester Kooi man, die van 1927 tot en met 1939 voorzitter is geweest, was spreker, die de laatste twaalf jaren zelf voorzitter is, namens de vereniging zeer veel dank verschuldigd. Spreker memo reerde de grote medewerking in de gemeente ea de combinatie met Obdam. Zo is er, aldus spreker, een heel mooie „Floor" ontstaan. Van de heer J. Wit, die om gezondheids redenen. Slechts korte tijd het secretariaat heeft kunnen waarnemen en thans elders in een sanatorium verblijft, was een gelukstelegram binnengekomen. Voorzitter was, met het be stuur, zeer getroffen door dit hartelijke bewijs van medeleven. Hij wees op de warme liefde die de oud-secretaris voor de vereniging had en op zijn grote stuwkracht. Voorts werd velen dank gebracht. Burgemeester Kooiman, thans ere-lid, wees «r op hoe ongeveer dertig jaar geleden uit de afdeling Hensbroek-Obdam van de geheel onthoudersvereniging een operette-vereniging ontstond, naderhand opgegaan in een huisvlijt- vereniging, die leidde tot het oprichten van «en Floraliavereniging. Namens de burgerij van Hensbroek en de leden der vereniging te Obdam bracht spreker de hartelijke felicitatie over. Als burgemeester is spreker steeds trots op deze vereniging geweest, de vereniging, die steeds als de bloemen, die werden ingebracht, heeft gebloeid. Spreker bood namens de bur gerij en de leden uit Obdam een enveloppe met inhoud aan. De heer C. Boot, oud-voorzitter en -secre taris, herinnerde er aan hoe men destijds met de jeugd begon, min of meer uitgaande van de idéé, „wie de jeugd heeft, heeft de toe komst". Uit de ontwikkelingsgeschiedenis haalde spreker verschillende aardige herinneringen op. Namens de plaatselijke verenigingen te Hens broek en Obdam sprak mevr. A. Bart—Groot. Zij wees er op, dat de Floraliavereniging niet gemist kan wordën. Ds. Meijboom zag in een floraliavereniging de liefde voor de natuur, die naar zijn oordeel op het platteland meer tot ontplooiing komt dan in de grote stad. Namens „De Tuinbouw" te Obdam sprak de heer J. Munster waarderende woorden voor de vereniging. Door mevr. M. Speets—De Vries werden de heren burgemeester Kooiman, K. Schenk en D. Wit, gehuldigd omdat ze vijf-en-twintig jaar bestuurslid der vereniging zijn geweest. Hartelijk en uitvoerig heeft voorzitter Wit de verschillende sprekers dank gebracht voor hun goede woorden. De enveloppes met in houd zullen een goede bestemming krijgen. Ook" van middenstanders waren cadeaux bin nengekomen, wat zeer op prijs gesteld werd. Het plaatselijk fanfarecorps „Volharding" werd dank gebracht voor de serenade en de belan geloze medewerking bij het corso. Het toneelgezelschap „De Flierefluiters" uit Landsmeer, onder regie van Adolf Bouwmees ter, heeft op wel zeer bijzondere wijze de fees ten luister bijgezet met de vertolking van het toneèlspel: „Waar vind ik rust!' De gehele zaal was vanaf begin tot einde geboeid door het uitstekende spel. Het applaus is ten slotte aangegroeid tot een ovatie. De heer Wit heeft het gezelschap bijzonder hartelijk dank gebracht. Vervolgens bleef men nog geruime tijd zeer gezellig bijeen voor het bal. Nabij Den Helder is de tot schiet schijf verbouwde voormalige torpedo boot G 16 gezonken op de laatste dag van door onderzeeboten gehouden schietoefeningen. Het voornemen bestaat in de om geving van Hoorn een coöperatieve grasdrogerij op te richten. Q Op de harddraverij te Medemblik heeft de to- talisator als hoogste bedrag 518 uit betaald voor winnaar definitief. O De gemeenteraad van Grootebroek heeft besloten tot het voeren van een ont eigeningsprocedure t.a.v. een in het uit breidingsplan gelegen perceel grond. De gemeenteraad van Zwaag weer streefde de minister door niet accoord te gaan met de wensen van deze be windsman betreffende de salarisrege ling voor de gemeente-ontvanger en de tweede ambtenaar ter secretarie. Teneinde zich op de hoogte te stel len van de problemen in het visserij bedrijf, heeft minister Mansholt een •officieus bezoek aan IJmuiden ge bracht. o Te Beverwijk is de kleding van een 75-jarige dame in brand ge raakt, waardoor zij zodanige brandwon den opliep, dat korte tijd later de dood is ingetreden. (f De heer L. Spaander, de stichter van het bekende Hotel Spaander te Volendam, is Maandag 95 jaar gewor den. Eind November wordt in Zaandam voor de eerste keer na de oorlog weer een schip met rijst verwacht. De groentenhandelaren in Zaandam, Koog a. d. Zaan en Zaandijk zullen van 10 18 November een grootscheepse win kelweek organiseren, waarvan de op brengst ten goede komt aan de kanker bestrijding. De raadsvergadering van Vrijdag In de Vrijdag te houden raadsvergade ring doen B. en W. het voorstel om voor schotten te verlenen aan de Stichting „Woningcomplex voor Bejaarden" voor aankoop van grond en de bouw van wo ningen voor bejaarden. In de tamelijk uitgebreide agenda wordt tevens het voorstel gedaan medewerking te verle nen aan de oprichting van een school voor voortgezet lager onderwijs voor meisjes en bij de bouw en de inrichting van een nieuwe zevenklassige school, benevens een gymnastieklokaal. De Algemene Nederlandse Zuivel, bond (F.N.Z.) viert heden te Den Haag zijn 50-jarig bestaan. Ter gele genheid .hiervan werd o.m. een lande lijke kaaskeuring georganiseerd. De keuring, welke gisteren werd gehou den leidde tot het resultaat, dat aan 13 van de 16 deelnemende Noordhol landse zuivelfabrieken een medaille kon worden toegekend, t.w. een gou den aan de fabriek te Baarsdorper- meer, een zilveren aan de fabrieken te Bobeldijk, Hem en Oudendijk, een bronzen aan de fabrieken te Abbe- kerk. Assendelft, Beemster („Ba mestra")Hoogkarspel, Julianadorp, Lutjewinkel, Opmeer, Wieringerwaard en 't Zand. Voor belangstellenden zijn de ge keurde kazen a.s. Donderdag van 11 uur af te bezichtigen in de Houtrust- halien te Den Haag. Jagers bijeen Zaterdag hield de Kon. Ned. Ja gersvereniging haai jaarlijkse schiet wedstrijd voor de leden van de afde ling Alkmaar. Hoewel de opkomst van de 130 leden deger ^eliijg. groter had kunnen .zijn. had de wedstrijd in de duinen te SchoorI een prettig verloop. Prijswinnaars op het schieten van kleiduiven (schijven van aardewerk) waren de heren; J. C. Peeraer, Alk maar. le prijs; Jm. Waiboer Hzn., West Moerbeek, 2e prijs; K. Haijtema Jz., Alkmaar, 3e prijs. Schijfschieten met de buks; C. J. Bruin, Bergen, le prijs; J. C. Peeraer. Alkmaar, 2e., prijs. Plannen tot oprichting van een EHBO Wat zal zo'n EHBO in onze gemeente ge weldig veel goed werk kunnen doen. Ons doxp, dat aan een drukke verkeersweg is gelegen, zal hiermee ten zeerste gebaat zijn. Niet alleen zullen leden van een dergelijke vereniging de plaatselijke arts bij ongevallen bijstand kunnen aanbieden. Ook zouden zij zelf de eerste maat regelen kunnen treffen, wanneer er iets ge beurt. Om tot oprichting van een EHBO te komen zal er Dinsdag 26 September een film wor den gedraaid in de zaal van de heer Bouw- stra. Hierbij zal het doel worden uiteengezet, Alle belangstellenden zijn van harte welkom. VERLOVEN A V Bij Koninklijk Besluit is het maxi mum-aantal verloven A met ingang van 1 Januari 1951 voor deze gemeente vastgesteld op 10 en voor Heerhugo- waard op 7. In ,de geheel gevulde zaal van de heer Kramer heeft de toneelvereniging „OKK" het publiek vermaakt met de opvoering van het blijspel van W. Duröont: „Telefoon voor meneer! Telegram voor mevrouw!" De weduw naar en de weduwe, die pas met elkaar in het huwelijk zijn getreden, geraken in dit stuk in een warnet van moeilijkheden, doordat zij wederzijds hebben verzwegen nog een dochter respectievelijk een zoon te bezitten. De doch ter, die na een tweejarig verblijf in Indonesië plotseling verschijnt, wordt door haar vader als zijn secretaresse aangenomen. De moeder introduceert haar zoon als chauffeur. Het ge volg is, dat de dochter haar stiefmoeder jaloers maakt en de zoon door zijn stiefvader onhoud baar wordt geacht. Het happy ending is, dat de dochter en de zoon „elkaar krijgen". Het stuk, dat werd opgevoerd onder regie van de heer H. Beeldman, bevatte tal van geestige momenten en viel bij het publiek op deze kermismaandag stellig in de smaaak. Dit neemt dit weg, dat ook dit amateurtoneel, on danks het verdienstelijk peil, nog wel op beter peil kan worden gebracht. Nu moest er wel eens te veel op de nog al luidruchtige souf fleur worden gespeeld. Nittermin, het stuk bracht gezelligheid en daar ging het deze avond om. TELEFONEREN MET INDONESIË De radiotelefoondienst met Ban dung is voortaan op alle werkdagen geopend van 10.00—16,00 Ned. tijd. In gaande 5 October 1950 is de dienst roet Makassar geopend op Vrijdag 14.0016.00 en met Surabaja op Dins dag» Donderdag en Zaterdag 14.00— 16^0 jfod. Besommingen IJmuiden De besommingen van Dinsdag zijn; trawler IJm. 6 9100; 2 stoomtrawlers 20.000; loggers Kw 73 1600; 40 f 5500; 37 6770 (allen ged. ladingen); Kw 104 6190; 69 3830. Prijzen per kg: heil bot 3,10; gr. tong 3,15; grm. tong 2,40; kim. tong 1,62; kl. tong I 1,45; kl. tong II 1,941,84. Prijzen per 50 kg: kim. schol 78; kl. schol I 59; kl. schol II 55—42; schar 30,50; v. haring 14,5010,70; makreel 1810; kim. schelvis 65; kl. schelvis I 53 47,50; kl. schelvis II 3226,50; wijting 21,50—8; gr. gul 45—37; midd. gul 36—34; kl. gul 32—30. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 208132; gr. koolvis zw. 77. De aanvoer bedroeg 7011 kisten, waarvan 6100 met haring. Aangevoerd: 600 konijnen van fl tot f 8.50, handel vlug; 2000 jonge hennen eieren f 10.50 tot f 11 p. 100 stuks; 6500 kipeieren van f 14 tot f 15 p. 100 stuks; 2000 eendeieren f9 per 100 stuks. Voor de derde maal sinds de troons bestijging heeft H.M. Koningin Juliana de zitting van de Staten - Generaal geopend met het uitspre ken, van de troonrede. H.M. de Ko ningin tijdens het uitspreken van de troonrede in de Ridderzaal LOOD VAN P.W.N. ONTVREEMD Tegen Johannes M. te Assendelft, eiste de Officier van Justitie te Alkmaar giste ren een gevangenisstraf van drie maan den met aftrek van preventief. Verdach te had in Bergen en Castricum lood ver duisterd van het Provinciale Waterlei dingbedrijf. Zijn werkgever verklaarde op de zitting dat hij bereid was M. weer in dienst te nemen en desgewenst bij een voorwaardelijke straf als toezichthouder op te treden. Als verzachtende omstandig heid gold voor verdachte dat hij het geld niet aan luxe uitgaven, maar aan zijn gezin had besteed. (Van onze correspondent te Sydney). De zojuist door de Australische minister voor immigratie, Harold E. Holt, afgelegde verklaring, dat de Australische regering in de naaste toekomst ook immigranten uit West-Duitsland zal gaan halen, heeft natuurlijk on middellijk heel wat pennen en tongen in beroering gebracht. Minister Holt, een brilliant zowel als een zeer humaan man, heeft de noodzaak van deze' stap natuurlijk rustig en duidelijk uiteengezet. Hoewel het leeuwenaandeel* van de immigranten, die in de tijd van één mensenleven de huidige bevolking van 8 millioen tot 20 millioen zullen moeten opvoeren vanzelfsprekend zoveel mogelijk uit ^Gi oot-Brittannic betrokken zal worden, moet Australië toch ook elders blijven kijken naar toekomstige „Nieuwe Australiërs". Gedurende de eerste jaren na de oorlog heeft men tienduizenden eer ste klas werkers en werksters uit de kampen voor ontheemden in West- Duitsland en Oostenrijk betrokken: Letlanders, Estlanders, Lithauers, Oekrainers, Polen, Hongaren en Tsje chen: Doch deze bron is thans prac- tisch geheel opgedroogd. Welke bronnen zijn er naast Enge land nu nog meer Alleen de tnet over bevolking te kampen hebbende landen van West-Europa. En dat zijn behal ve Nederland en Belgie ook de twee vroegere As-bondgenoten Italië en Duitsland. Nu wonen er in Australië veel Ita lianen, voor 99% hard werkende, zui nige en kundige mensen: groentekwe kers, vissers, tabaksboeren en derge- lijken. Dat de Australische regering nu opnieuw deze Italiaanse bron is gaan aanboren, heeft dan ook geen enkel commentaar opgewekt. Italië is trou wens altijd zo'n beetje als een bijlo- pertje van Hitier beschouwd. Met de Duitsers, die nu ook binnen kort naar Australië zullen komen, is het echter anders gesteld. De Duitsers hebben gedurende de twee wereldoor logen meer haat opgewekt dan enig ander volk, misschien de Japanners in het Oosten uitgezonderd. En de meeste mensen huldigen het principe: Een Duitser is en blijft altijd in de allereerste plaats een Duitser. Nu is men hier in Australië niet on bekend met de Duitser als immigrant. In vroeger jaren zijn grote aantallen Duitsers naar Zuid-Australie en naar Queensland gekomen en hebben zich in de landbouwstreken ten Noorden van Adelaide en in de Suikerrietstre ken van Bundaberg leren kennen ais eerste klas landverhuizers. Een grote liefde voelt men hier over het alge meen voor de Duitser niet, doch nie mand zal willen ontkennen, dat wat de Duitse landverhuizers in Zuid- Australie en Queensland gepresteerd hebben ieder tot voorbeeld kan strek ken. Het opmerkelijke is nu, dat juist de in Australië zeer machtige bond voor Oud-Stryders zich achter de minister voor immigratie geschaard heeft met betrekking tot de wenselijkheid om opnieuw Duitsers uit West-Duitsland als immigranten toe te laten. Wanneer iemand recht zou hebben protest aan te tekenen, dan zou het toch wel de Bond voor Oud-Strijders zijn. Doch juist hij heeft zijn gevoelens achter weten te stellen bij zijn gezond ver stand, dat de gemiddelde Duitser als een uitstekend landverhuizer ken merkt. Natuurlijk is wel een storm van pro test opgegaan in de kringen van de Joodse Oud-Strijders. Iedereen zal dit volkomen kunnen begrijpen en billij ken, doch de verstandelijke motieven van deze kringen blijken weinig steekhoudend. Het protest van de Joodse Oud- Strijders is zuiver een volkomen be grijpelijke sentiments-kwestie. En dit zelfde gevoel, zij het dan ook wellicht in wat mindere mate, zullen de mees te Hollanders koesteren. De immigra tieplannen voor West-Duitsers is zo- zoende niet alleen een Australische kwestie, doch een aangelegenheid, die ook de toekomstige immigranten van Engeland en Nederland aangaat. Er zijn altijd mensen genoeg, die op het laatste ogenblik besluiten het nieu we vaderland toch maar niet te kie zen, omdat iets daar hun irriteert. Maar wie eenmaal het goed en het kwaad van het nieuwe vaderland aan vaard heeft en besloten heeft een Aus traliër te worden, die heeft verder zijn haatgevoelens thuis te laten, want hier wordt ieder of hij Engelsman, Hol lander, Italiaan, of Duitser is een lid van de Australische natie. Zonder aan deze nieuwkomers deze eis te stellen, kan men nooit een krachtige, eensgezinde natie opbou wen. Wanneer men van dje Duitse nieuwkomers eist, dat zij voor 100% deel zullen worden van het democra tische bolwerk van het blanke ras in de Stille Zuidzee, dan mag men van andere nieuwkomers eveneens eisen, dat zij hun oude Europese geschillen in de oude wereld achter laten. Alleen het Australische volk, en in de eerste plaats de Oud-Strijders Bond, had zijn veto over deze nieuwe immigratie-plannen kunnen uitspre ken. Het heeft dit niet gedaan, doch zich integendeel achter de minister voor immigratie geschaard. Het is voor velen wellicht goed, dit alles van te «oven te weten et» tie beseffen. Door tussenkomst van de heer J. Blauw, Hensbroek, is het vanouds be kende café „De Rustende Jager", Mid denweg, Heerhugowaard, in eigendom van de heer A. Noorden overgegaan op mevrouw wed. A. van der Oort Sman, Valkoog, gem. St. Maarten. De heer en mevrouw Noorden, die hier ongeveer 25 jaren gevestigd zijn geweest, zullen zich uit het zakenleven terugtrekken en zich te Hippolytus- hoef vestigen. Ongetwijfeld zal het ver trek hun zwaar vallen, 'daar zij zich onder hun vele klanten talloze vrien den hadden gemaakt. De opgvolgster staat niet vreemd in het vak. Vele jaren heeft zij zelf een café gedreven. Bovendien ligt het in het voornemen de zaak te modernise ren. Zo zijn de verwachtingen gerecht vaardigd, dat onze gemeente binnen kort een mooie zaak rijker zal wor den. DRUK VERKEERSPUNT VERLICHT Hoewel het aanleg'gen van de nieuwe Lange Balkbrug het vorig jaar op zich zelf reeds een prachtige verbetering was, bestond er altijd nog een klein gebrek. Hierin is dezer dagen voor zien. Kundige handen hebben er zeven grote lichtpunten aangebracht, zodat het verkeers punt sprookjesachtig verlicht wordt. Impasse bij de Europese Parlementaire Unie Op de tweede dag van het vierde Congres van de Europese interparle mentaire Unie te Konstanz in Baden is een meningsverschil met de Franse delegatie aan de dag getreden. Slechts zestien van de twee en veertig leden van deze delegatie waren aanwezig. De delegatie maakte bekend, dat haar leden slechts uit eigen naam spreken. Maandag werd reeds, zoals gemeld, medegedeeld, dat de Britse Labour niet meer bij de Unie wenste aange sloten te blijven op grond van de hou ding van de Unie ten opzichte van Churchills voorstel voor een Europees leger. PARIJS VERTROKKEN De Belgische minister van Binnen landse Zaken, Brasseur, heeft zich naar Parijs begeven, waar hij met leden der Franse regering de natio nale en internationale problemen dei veiligheid van de staat zal bestuderen. Brasseur zal in de toekomst ook met andere regeringen dergelijke bespre kingen voeren. Post voor de „Bellou" Post, bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van het motorschip „General Bellou", welke in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk 21 September worden gepost. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te be vatten aan boord van het motorschip „General Bellou", op thuisreis naar Nederland. De naam van de vermoe delijke tussenhaven mag niet worden vermeld. CANDIDAAT-NOTARIS WERD TOT 2 JAAR VEROORDEELD. De Haagse Arrondissementsrecht bank veroordeelde Dinsdagmorgen de 47-jarige candidaat-notaris J. A. S. te 's-Gravenhage tot een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek. Hem was ten laste gelegd, dat hij ten nadele van net kantoor waar hij werkzaam was 172.000 gulden had verduisterd. Veer tien dagen geleden eiste de Officier van Justitie drie jaar met aftrek. Amsterdamse dentisten tot geldboeten veroordeeld De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen tegen een viertal Amsterdamse dentisten, die er van beschuldigd werden onbevoegd de tandheelkunde te hebben uitgeoefend C. T. kreeg een boete van f 300, A. W J. B. een boete van f 75, S v. d. H werd veroordeeld tot een boete van f 150 en J. S. kreeg drie boeten van f 40. Tegen verscheidene der veroor deelden was ook verbeurdverklaring van het fosé*umenÉera«aa geëist. Marktoverzicht Purmerend De steeds aanhoudende regenbuien brengen het vee wel naar de markt, daar we Dinsdagmorgen niet alleen een flink aanbod van vette koeien kregen, maar ook wolvee. De markt was te klein om de schapen en lam meren te plaatsen. Gelukkig was de vraag, vooral naar de lammetjes, heel goed, tegen hogere prijzen dan vorige week. Ook de handel in schapen was goed. Met de vette koeien ging het heel langzaam, maar daar er nog ai veel slagers op de been waren, zette de handel nog al rustig door, waar door de prijzen vrijwel gehandhaafd bleven. Daar het voor de meeste boe ren nog te vroeg is om te stallen, ging het met de geldekoeien stug en met de verse ging het ook heel traag. Voor de nuchtere kalveren was de handel ook stugger. Niet dat er koopjes vie len te halen maar de prijzen werden er toch niet beter op. De vette gingen ook maar matig van de hand. Op de bokken en geitenmarkt was het een "tugge boel en bij de vette varkens ging het in het begin maar heel kalm. De inzet was f 1.84, wat bij afloop maar slecht was te maken daar het steeds stugger werd in tegenstelling met de biggen, waar bij een niet te groot aanbod de prijzen zich herstel den. Het kleine aanbod fokzeugen was moeilijk te plaatsen. Op de paarden markt was het weer een stille boel en met de veulentjes ging het heel stug. Op de pluimveemarkt was nogal vraag naar zware konijnen. Aangevoerd 815 runderen, waaron der: 361 vette koeien van f 2.20 tot f2.80 p. kg, handel matig; 110 melk- en kalfkoeien van f 650 tot f 1000 per stuk handel stil; 268 gelde koeien van f 550 tot f 800 per stuk, handel kalm; 22 pin ken van f 350 tot f 525 p. stuk. handel matig; 12 graskalveren van f190 tot f275 p. stuk, handel kalm; '10 vette kalveren van f125 tot f.300 p. st"k- handel matig; 162 nuchtere kalveren van f 50 tot f 120 p. stuk, handel Stug ger; 42 stieren van f 575 tot f 1300 p Stuk, handel stug; 2619 schapen van f 70 tot f 130, handel goed en lamme ren van f 60 tot f 100 p.' stuk. handel vlug; 73 bokken en geiten van f 10 tot f 40 per stuk, handel stug; 210 vette varkens van f 1.74 tot f 1.84 p. kg., han del kalm, afloop stug; 741 schrammen van f 45 tot f 60 p. stiik en biggen van f 32 tot f 45 p. stuk, handel kalm, af loop iets beter; 14 fokzeugen van f250 tot. f 375, handel stug; 38 paarden van f 625 tot f 800 p. stuk, handel stug; 7 veulens van f 185 tot f 300, handel stug. Totaal 4689 dieren. NOORDERMARKTBOND, 20 Sept. 1950. 2500 kg aardappelen, eigenheimers 8, blauwe eigenheimers 8,30; Alpha 6; 6000 kg uien 4,705,50; drielingen 7,708; nep 11,70—12,90; 200 kg peen B 3,10; 2000 kg rode kool 9,409,90; 3000 kg gele kool 3,50 —4,50; 2200 kg groene kool 5; 210.000 kg witte kool 4; 10.000 kg slabonen 15,50— 28,30. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 20 Sept. 4000 kg Blauwe Eigenheimers 6,90 —8,30; 75 kg Tomaten: A 15; 5000 kg Uien 4,70-6,20 en grove 4,70-6; 2800 kg Sla bonen 15—29; 500 kg Groene kool 5,50—6,20; 25.000 kg Gele kool 4.50-4,70; 18.000 kg Rode kool 5—11,30; 240.000 kg Witte kool 4—4,10; 4500 stuks Bloemkool B 25—36. WARMENHUIZEN, 20 Sept. - 90U0 kg aardappelen: grove schotse muizen 8 60, eigenheimers 7.308.30, bintjes 8.30, 1900 kg rode kool 5, 59000 kg witte kool 4, 3800 kg slabonen 15—28.20, 2900 kg uien 5.106.40, nep 9.1012.20, drielingen 58. ZWAAG, 19 Sept. 1950. „Bangert en Om streken; aardappelen 710,50; spinazie 18 —21; uien 512; bieten 6—7,30; Chin, kool 930; Savoye kool 59,60; gele bew. kooi 5,80—8,90; rode kool 5,50—12,10; boere- kool 15—28; snijbonen 2444; tomaten 18 —22; augurken 969; waspeen 1012; an dijvie 5—8; sla 37,90; bloemkool 8—33; komkommers 710; perziken 6—24; Rei ne Victoria pr. 1867; witte druiven 92; Alicante 48—73; Frankenthaler 42—77; meloen 25—59; Transp. de Croncels 722; Jacques Lebel 6—13; Schellinkhouter 14— SI; Dekkers Glorie 1020; James Greev« 2044; Monte Castle 1136; Elison Oran ge 1736; Beurré d'Amanlis 15—24; Beur- ré Hardy 27—69; Beurré de Mérode 943; Beurré Lebrun 1226; Bonne Louise d'Or 2157; Conference 2052; Juttepeer 16— 27; Maagdenpeer 719; Hertogin Elza 25 45j William Duchess 13—38; Triomphe 66 tiemM 19—92.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3