De Ver. Naties moeten gewapende politiemacht vormen Amerikaanse mariniers in Seoel? Kort Bestek Rusland wenst opnieuw een vredespact tussen Grote Vijf Qewoon brood niei duurder „Westerling-vergadering" werd door de politie halverwege gesloten Moordenaars van A. M. de Jong voor Bijzondere Raad van Cassatie Donderdag 21 Sept. 1950 VERENIGDE DAGBLADEN 147e Jaargang No. 221 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN VOORSTEL ACHESON AAN ALGEMENE VERGADERING: Croie bevoegdheden voor Assemblée Luxe wittebrood 1 cent Limiet van f 3600 nog ongewijzigd Suggestie van Wisjinsky op de Algemene Vergadering Weerbericht Het vermiste knaapje jammerlijk verdronken Rumoer in het Concertgebouw Telegram aan dr Drees Hij is er jong bij Siad is aan drie zijden geïsoleerd Nieuwe landing aan de Oostkust Dat er in Los Angeles niet allemaal engelen wonen moge blijken uit de allesbehalve halve maatregelen, die de heer John Murray nam teneinde ver lost te worden van het voortdurende fersonstraat no. 9 geparkeerd stond be- pianospel van zijn hospita. Teneinde hoort aan familie uit Akzon. voorgoed van het gejengel verlost te Israël verdrijft de Bedouïnen en Arabieren EINDE VAN OORLOG MET GEHEEL DUITSLAND Eis: verwerping van beroep Bekendehogeschoolpaard „Rakker overleden BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 9, /Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. NOG MAAR TERNAUWERNOOD op gang, is gisteren de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties door een zet van West en een tegenzet van Oost op het politieke schaakbord opnieuw en met nog grotere nadruk geplaatst ln de enorme spanningen, die het huidige wereldbeeld rondom de controverse Ver Staten—Sowjetunie beheersen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dean Acheson, wekte de leden van de Ver. Naties op een plan van vier punten aan te nemen, dat onder meer de vorming van een gewapende politie macht der Ver. Naties omvat, teneinde elke bedreiging van de wereldvrede te bestrijden. Andrej Wisjinksy stak daarna van wal met een voorstel voor het sluiten van een vredespact tussen de Grote Vijf, een voorstel, dat in grote lijnen overeenkomt met het Russische voorstel, dat de Algemene Vergadering verle den jaar verwierp en waarin eveneens werd verzocht om een vredespact tussen de vijf grote mogendheden. met gebruikmaking van gewapende macht, de doelstellingen en beginselen van het handvest te verwerkelijken. Acheson verklaarde te zullen verzoe ken, dit voorstel toe te voegen aan de agenda van de vergadering. Acheson begon zijn rede met de hui dige zitting „een beslissende bijeen komst" te noemen, „de keuze is onze.Zij zal geschieden, om het even of wij han delen of niet handelen". '*,i Moskou's politiek belemmert vrede INE VIER PUNTEN van Achesons plan 'afluiden als volgt: §1. Het treffen van een voorziening voor het bijeenroepen van een spoed zitting van de Algemene vergadering met 24 uur respijt, indien de Veilig- ljbidsraari wordt verhinderd handelend op te treden inzake een vredebreuk of een daad van aggressie. 2. Vorming door de Algemene Ver- «dering van een veiligheidspatrouille om onmiddellijk onafhankelijke waar- Hmingen te doen en hierover rapport te brengen in elk gebied, waarin internationaal geschil dreigt, op nodiging of met toestemming van de lat, die bezocht wordt. Een plan, inhoudende, dat elke lid- in zijn nationale gewapende strijd- |cht een eenheid of meerdere eenhe- zou aanwijzen, die voor de V.N. sjfciaal worden opgeleid en uitgerust en [voortdurend gereed worden gehou den voor directe dienst ten behoeve V.N. 4- Instelling door de Algeme- Fergadering van een commissie ter itudering van het rapport over de pdelen, die de V. N. zouden kunnen venden om gezamenlijk, eventueel LjIJ verklaarde, dat de politiek van de Sowjetrussische regeringde voornaamste hinderpaal op de weg naai de vrede vormt. De Sowjet-regering heeft de vrede vijf belemmeringen in de weg gelegd, aldus Acheson: 1. De Sowjetrussische pogingen om de ineenstorting van de niet-Sowjftrusr sische wereld te bewerkstelligen en daarmee een voorspelling vande Sowt jettheorie waar te maken hebben opr rechte onderhandelingen zeer moeilijk gemaakt. 2. De wölk van geheimzinnigheid, die de Sowjet-leiders om de bevolking en staten in hun machtsgebied hebben gelegd. 3. De mate, waarin de Sowjetunie wapens heeft geproduceerd en legers heeft gevormd, overtreft de eisen van een verdediging verre. 4. Het gebruikmaken van de interna tionale communistische beweging door de Sowjet-leiders voor directe en indi recte aggressie. 5. Het gebruik, dat de Sowjet-leiders maken van geweld om hun wil en hun politiek stelsel aan anderen op te leg gen. Vandaag komt de Algemene Verga dering weer bijeen. In verfeand met de bezwaren van het bakkerijbeariji tegen uitbetaling van de 5 pet. loonsverhoging heeft de re gering de prijsvaststelling van het brood nader bezien. Besloten is de maximun-.vcrkoopprijs van het brood van gewone samenstelling te handha ven, maar de prijs van de bloem, waaruit dit brood wordt gebakken (de z.g. A-bloem) met negentig cent per honderd kg te verlagen. De prijs van ongebuild tarwemeel blijft onveran derd. Terl vermijding van toeneming van de subsidielast door verlaging van de bloemprijs wordt daarentegen de prijs van de bloem, waaruit het luxe witte brood wordt gebakken (de z.g. W- bloem), met f 1 per honderd kg ver hoogd. De vrije prijs van dit zuiver wit brood zal daardoor enigszins stijgen. Naar ^verwachting met één cent per 800 gram. De .prijzen van de andere blanke bloemsoorten zullen aan de verander de verhoudingen worden aangepast. Met deze wijzigingen in de bloemprij- zen meent de regering, dat de belet selen voor het bakkersbedrijf voor de uitbetaling van de laatste 5 pet. loons verhoging kunnen wegvallen. De vijf procent Er is nog geen beslissing gevallen over de loonsverhoging voor hen, die een, jaarsalaris van f 3600 en meer ver dienen. De Raad voor Economische aan gelegenheden uit de ministerraad had hierover gisteren een besluit zullen nemen. Toen kwam echter de nota van de ministers Van den Brink en Mans- holt over de prijs-politiek de aandacht opeisen. Deze is gisteren aan de Ka mer aangeboden en zou heden worden besproken. De beslissing over de loons verhoging is nu enige dagen aangehou den. Andrej Wisjinsky, de Sovjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteravond in de Algemene Vergade ring van de Ver. Naties te Flushing Meadows een voorstel ingediend, in houdende dat de leden van de „Grote Vijf" een vredespact zouden opstellen en hun strijdmachten met een derde verminderen. Hjj legde er voorts nog eens de nadruk op dat de Sowjetunie altijd „geweldige betekenis" had ge hecht aan de Ver. Naties en herinner de aan een verklaring van Stalin in 1946, dat -de Sowjetunie de internatio nale organisatie beschouwde als „een belangrijk instrument" voor de wereld vrede. Tevens voerde Wisjinsky nog eens aan, dat Rusland consequent was in zijn strijd tegen alle oorlogsavon- turen en bedreigingen van vrede en veiligheid. Teneinde „de naderende dreiging van een nieuwe oorlog weg te nemen" deed de Russische minister de volgende voor stellen: 1. Verbod van oorlogspropa ganda. 2. Verbod van atoomwapens en het instellen van een strenge interna tionale controle op de uitvoering daar van. Het eerste land, dat gebruik zou maken van atoom- of andere wapens of tot massale vernietiging zou over gaan moest worden beschouwd als de bedrijver van een misdaad jegens de mensheid. 3. De Ver. Staten, Engeland, Frankrijk, China en de Sowjetunie moe ten een pact sluiten-, ter versterking van de vrede en hun huidige strijd krachten in 1950 met een derde ver minderen. Formosa en Korea. Wisjinsky, die na Acheson de Alge mene Vergadering toesprak, zeide, dat „Achesontracht ons te brengen op een pad. dat niets gemeen heeft met de problemen, die de Algemene Vergade ring te behandelen heeft". De Sowjet- delegatie zal dit pad niet volgen, aldus Wisjinsky. De leider van de Russische delegatie uitte voorts de beschuldiging, dat de Verwachting, geldig tot Vrijdag avond: Wisselende bewolking met vooral gedurende de nacht en ochtend op vele plaatsen enkele kwen.\ Matige, in de kustprovincies tijdelijk krachtige vrind tussen Noordwest en West. Koud voor de tijd van het jaar. Vrijdag: Zon op 6.25, onder 18.40. Maan op 17.46, onder 1.23. V.S. door hun houding ten opzichte van Formosa de onafhankelijkheid en on schendbaarheid van China in gevaar brengen. Wat Korea betreft drong hij aan op het tot stand brengen van een „vreedzame regeling van de kwestie op de grondslag van rechtvaardigheid en internationaal recht". De vrede kan, volgens Wisjinsky, worden gered door de gemeenschappe lijke inspanning der naties, zowel gro te als kleine. De grote mogendheden kunnen een vreedzame ontwikkeling van de internationale betrekkingen bei- invloeden. Een pact tussen de grote mo gendheden zal vertrouwen tot gevolg hebben. bezoekers aan het Nederlandse paviljoen op de Frgnkfortse Na- jaarsbeurs kunnen bij de kaasstand eens kennis maken met dit typisch Nederlandse product. Talrijke proevers werden reeds kopers. Woensdagmiddag is op droeve wijze een einde gekomen aan de martelende onzekerheid over het lot van de sedert 13 September vermiste acht-jarige seholier Petrus Plukkel uit Boven- karspel. Omstreeks half vier ontdekte men ter hoogte van de Drommedaris- brug te Enkhuizen het lijkje drijvende in de Dijkgracht. Naar de fiets zal in de loop van deze dag gezocht worden. Men vermoedt dat het knaapje in de nabijheid van het kantoor van Van Wagtendonk's bouwmaterialen de macht over zijn stuur is kwijtgeraakt en onopgemerkt in het water is gere den. WEER AARDBEVINGEN IN ASSAM Woensdag zijn te Dibroegarh weer vier aardschokken waargenomen. Het peil van de Soebansiri, die door de thee-plantage van Noordlakhimper stroomt, stijgt; weer. De schepen, die rijst aanvoeren voor. de afgelegen dor pen,- worden door geweldige stromin gen, welke boomstammen meevoeren, zeer gehinderd. Het Concertgebouw te Amsterdam is gisteren wel heel sterk een plaats ge weest van rumoerige tonelen en verhitte gemoederen. Verzamelden zich 's mid dags vele protesterende bakkers in deze tempel van Apollo, gisteravond moes ten ongeveer duizend personen, die een bijeenkomst bijwoonden, waarin zou worden gesproken over Westerling en zijn programma vroegtijdig de zaal ver laten, daar er zulke ongewenste tonelen ontstonden, dat de politie zich genood zaakt zag beëindiging van de vergadering te gelasten. i schending van het democratisch recht >:an vergaderen te constateren". De redevoeringen Alvorens de heer Thiessen op de ver gadering het woord voerde, hield de vroegere politie-offieier in Indoneeie G. de Lang een rede, waarin hij zeide dat het comité, dat de bijeenkomst had georganiseerd, zich ten doel stelt het Westerling mogelijk te maken naar Nederland terug te keren. De beschul diging dat Westerling en zijn vrien den fascisten zijn, wees hij van de hand. „Wij hebben de Nederlandse zaak in Indonesië altijd trouw en eer lijk gediend. Men noemt Westerling een moordenaar. Er zijn mensen, die MacArthur ook een moordenaar noe men". Toen mevrouw Westerling daarna de aanwezigen dank zegde voor hun komst, werd uit de zaal geroepen: 40.000 doden op Celebes. Hierna ont stond bovengemelde vechtpartij. (Zie vervolg pag. i) Vóór- en tegenstanders hadden zich in de zaal dooreengemengd toen ,e vergadering, vaarop de heer Johan Thiessen zou spreken over „Wester ling en zijn programma" een aanvang nam. Reeds kort na het begin, toen mevrouw Westerling het woord voer de, raakten de partijen slaags en van dat ogenblik heerste er een dreigende sfeer. Nadat een hoofdinspecteur reeds eenmaal een waarschuwing dienaan gaande had gegeven, besloot hij tot beëindiging van de bijeenkomst, toen tegen negen uur interrupties de ge moederen zozeer hadden verhit, dat ieder ogenblik een nieuw handgemeen kon uitbreken. De heer Thiessen, die midden in zijn betoog was, verklaarde bij B. en W. te zullen protesteren tegen dit op treden der politie, daar volgens hem de politie de raddraaiers had moeten verwijderen, in plaats van het voort zetten van de vergadering te moeten verbieden. Door de heren J. Thiessen en G. de Lang is naar aanleiding van deze ge beurtenis een protest-telegram aan de minister-president gezonden, waarin de ondertekenaars menen „een grove Als, vermoedelijk, jongste melk knecht van Nederland heeft zich ontpopt de op 25 Maart 1946 ge boren en dus thans vier jaar jonge Albertus Bron, wonende te Paasloregel, Willemsoord, ge meente Steenwijkerwold. Deze spruit uit een veehoudersgezin melkt iedere dag twee koeien. Volgens een hedenmorgen door Radio-New Vork verspreid bericht zouden de Amerikaanse mariniers, die thans van drie kanten op Seoel afstormen, de stad zijn binnengedrongen. Nadere bijzonderheden dienaangaande ontbreken nog. Wel is door het hoofdkwartier van MacArthur gisteravond medegedeeld, dat de troepen, die de Zuidelijke voorstad Jongdoengpo waren binnengetrokken, naar het Westen oprukten, teneinde drie bruggen tegenover de stad te berei ken. Er werd toen venvacht dat er spoedig een actie tegen de stad zou worden ondernomen, aangezien de lijnen voor bombardementsacties door het centrum van de stad liepen. hoofdweg van Intsjon af oprukte, was toen op anderhalve kilometer van de Han De hoofdmacht van de Amerikaanse troepen, gesteund door tankeenheden bereikte gisteravond Jongdoengpo, dat eerder door vooruitgeschoven eenhe den was bezet. De stad Seoel was gis teravond aan drie zijden geïsoleerd. Patrouilles voerden toen verkennings acties uit binnen drie kilometer af stand van de zakenwijk van de stad. 's Middags hadden de mariniers de be langrijkste rangeerterreinen ongeveer zes kilometer ten Noorden van de stad bezet. Een tweede groep, die langs de Amerikaanse mariniers hebben een nieuwe landing ondernomen bij Samt- sjok. Zij hebben er een bruggenhoofd gevormd. Samtsjok ligt aan de Oost kust van Korea, op dezelfde breedte als Seoel, en is door een spoorlijn met deze stad verbonden. De Noordkoreanen voeren thans ver sterkingen aan uit het Noorden. Er nadert snel een colonne van tweehon derd voertuigen, waaronder veertig zware tanks, van de Mandsjoerijse grens. Deze is reeds door Pjongjang getrokken en thans nabij Kaesong, dat iiiiimiiiimiiiiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii zijn poogde hij het huis in brand te steken. Tegenover de politiemannen die cier van Koningin Elizabeth en de bei de prinsessen) de voorjaarsmodellen al weer vertoond. O.m. twee met ve ren en kostbare Keltische juwelen ver sierde groene hoedjes speciaal passend bij Schotse ruiten en een zwartfluwe len, strak om het hoofd sluitend punt- Mog een praatje over praatjes: Een mutsje, luisterend naar de naam „Chi- - Britse fabrikant heeft een nieuwe na". Dank u, dat land bezorgt ons zo hem nog bijtijds in de kraag grepen dicteermachine in de handel gebracht, al genoeg hoofdpijn; en die groentjes verklaarde hjj gehoopt te hebben dat die beide zijden van een telefoonge- lijken ons ook geen succes, moet je net de piano eveneens een prooi der vlam- sprek op een plastic band vastlegt. De- bij een Schot wezen met een millioenen- men zou worden. Neen, dan had juf- band is zo licht, dat ze in een envelop- "ota voor hoofddeksels! Nu we het pe per post kan worden verzonden. i°cb over groenen hebben: De schei- Heeft kennelijk nog nooit met mijn dende rector magnificus van de Am- geliefde Alida gesproken als ze een sterdamse Universiteit heeft er, doe- loofde, die dit voertuig ook benutte om nieuw hoedje gekocht heeft; minstens lend op het ontgroenen, zijn verbijste- een rivale te bezoeken, bleef, nadat zij een km band, mijnheer. Óver hoed- ring over uitgesproken, dat een derge- jes gesproken: In Londen werden door lijke puberteitsritus als bij de Afri- Aage Thaarup (o.m. ook hofleveran- kaanse negerstammen zich tot op heden in onze Nederlandse beschaving heeft frouw Lorns uit Miami meer succes met haar éénmans „verschroeide aarde- politiek": Van de auto van haar ver- er een vlammetje bij had gehouden, slechts een zielig hoopje as over. Mocht de gedupeerde bigamist in spé een nieuw wagentje nodig hebben, dan moet hij eens gaan kijken op de grote Commercial Motor Show die van 22 tot 30 Sept. in Londen wordt gehouden. Vier honderdvijftig firma's zullen daar de nieuwste modellen vertonen, waaronder ook een voor de export bestemde auto bus, die gemakkelijk te demonteren is en waarin bovendien op alle gewenste plaatsen deuren kunnen worden aan gebracht. Voor ons dan maar een ach terdeurtje. Als laatste autonieuwtje de advertentie, die onlangs in een Ame rikaans dagblad te Norwalk (Ohio) verscheen: AAN ALLE NIEUWSGIE RIGEN De auto die gisteren voor Jei- Symphome in (Cele)bes voor Turk se trom en Singapore-eel van Ivtam Thiessen. kunnen handhaven. Enkele bescha vingsgeneugten: In Washington is een autobioscoop (U kunt er zo met uw wagen naar binnen rijden) geopend waar men tevens in een meertje in de „zaal" kunt hengelen. Het wachten is nu op een toneelzaal annex tomaten- kwekerij en hoenderpark; en op Cura sao brouwen ze een nieuw soort rum, „Don Lorito", genoemd naar een popu lair spotblad aldaar „Lorito Real". Op het etiket staan dan ook twee hoofd personen uit dit tijdschrift: De pape gaai „Lorito" en „Azijn Banana" Grap pig drankje zal dat zijn. Geef mij maar een Theodooriam, op 65 km ten Noorden van Seoel ligt. Van het front in het Zuiden valt weinig nieuws te melden. De verbon den troepen rukten gisteren uit Waeg- wan op naar Koemtsjon, het volgende doel aan de hoofdweg naar Seoel. Voorts maakte de Zuidkoreaanse eerste divisie aanzienlijke vorderingen bij haar opmars van Taegoe naar Koenwi. Zij staat thans op minder dan acht kilometer van deze plaats. De weerstand in dit deel van Korea is nog hardnekkig, ondanks het feit, dat de Noordelijken steeds meer troe pen terugtrekken ter versterking van hun strijdkrachten in het Noorden. De voorzitter van de wapenstilstands commissie der V.N. voor Palestina, ge neraal-majoor William E. Rïley, meldt in een rapport, dat Israel de afgelopen zeven maanden ongeveer 4000 Be doeïnen en 1000 Arabische vluchtelin gen uit Israel naar Egypte heeft ver dreven. Volgens verklaringen van Arabische vluchtelingen heeft Israel de Bedoeïnen met gebruikmaking van manschappen in pantserwagens en verkenningsvlieg tuigen de grens over gedreven en daar na tenten, oogst en bezittingen ver brand. Israel ontkent de gedemilitari seerde zone te hebben betreden en be weert, dat de Bedoeïnen „indringers ■zijn, omdat zij aan het begin van de oorlog naar Sinai gevlucht zijn en later onwettig naar Israel zijn teruggekeerd". Volgens de Israeli's zijn de Bedoeïnen „een voortdurende bron van onrust". Zij smokkelen, schieten op voertuigen en leggen mijnen. Volgens een woordvoerder van het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het besluit van de minis ters van Buitenlandse Zaken van de V. S., Engeland en Frankrijk om de staat van oorlog met Duitsland te be ëindigen betrekking op het gehele Duitse gebied, de thans door Polen bestuurde Duitse gebieden aan de an dere zijde van de Oder-Neisse-lijn in begrepen. Gistermorgen stonden voor de Bij zondere Raad van Cassatie terecht de 36-jarige Daniel Bernhard uit Amster dam en de 34-jarige Lambertus T. van Gog, eveneens uit Amsterdam, aan wie de koelbloedige moord op de bekende schrijver A. M. de Jong op 18 October 1943 in zijn woning te Blaricum ten laste gelegd werd. Beiden zijn lid van de S.S. geweest en keerden gewond van het Oostfront terug. Toen op een buurman van A. M. de Jong, een NSB-er, een aanslag gepleegd In de nacht van Maandag op Dins dag is op de leeftijd van 26 jaar het bekende hogeschoolpaard „Rakker" in de stallen van circus Jos. Mullens, dat te Delft zijn tenten heeft opgeslagen overleden. Otto Schumann heeft „Rak ker". een Anglo-Arabier, (zijn vader „Tenor" was aan Engelse volbloed en „Diana" zijn moeder een Arabier) in bijna alle landen van Europa en daar- bi) voor vele gekroonde hoofden ge reden. Het was een van de best afge richte hogeschoolpaarden, welke er ooit gelopen hebben. 'Maandagavond laat waren de heren Mullens en Schumann nog even in de stal om naar het paard te kijken en oudergewoonte gooide „Rakker" zijn baas de hoed van het hoofd om te kennen te geven> dat hij een klontje suiker wilde hebben. Het was de laat ste keer, dat hij het geliefde kunstje uithaalde. Het paard was de laatste jaren ,&e,pensionmeerd". werd, werd aan dit tweetal door Lagas de opdracht gegeven bij wijze van re presaille-maatregel de schrijver van het leven te beroven. Toen zij aan zijn wo ning in Blarioum aanbelden, deden zij zich voor als leden van de politie, Jie de verduistering kwamen controleren. In de werkkamer van A. M. de Jong voerden zij een geanimeerd gesprek. Toen mevrouw de Jong verdween om thee te gaan zetten, hoorden zij twee schoten. Zij vond haar man stervend in de gang liggen. De twee „politieman nen" waren verdwenen. Zowel van G. als B. ontkenden schuldig aan deze moord te zijn. Van G. zeide dat hij wel in het huis geweest was maar niet had geschoten. B. verklaarde dat hij hele maal niet naar Blaricum geweest was. Hierop zeide de president echter dat Lages zelf verklaard had aan B. de op dracht gegeven te hebben. Nog een an der feit werd aan B. ten laste gelegd: in opdracht van Lagés had hij ook een aanslag willen plegen op de directeur van de gemeentelijke dienst van sociale zaken te Beverwijk. Deze aanslag mis lukte doordat gelukkig de directeur die dag zijn bureau door een andere deur •verliet dan waar B. hem stond op te wachten. De verdedigers van beide beklaagden pleitten vernietiging van de sententie op grond van gebrek aan bewijs en de ontkenningen van hun cliënten. De procureur-fiscaal, prof. Langemeyer, achtte de opgelegde straf van 20 jaar evenwel rechtvaardig en concludeerde in beide gevallen tot ver werping van het beroep. De uitspraak volgt op 18 October a.s., op de zevende jaardag van de moord op de schrijver. GELDREGELING NIEUW-GUINEA. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp „geldregeling Nieuw-Guinea" ingediend.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1