AGENDA Stad en Omgeving Onregelmatigheden met effecten SCHEEPMAKER - SPOORSTR. 64 Cornelis Dekker alias Bontekoe Smokkel van waardepapieren Motorrijder had alcohol gebruikt De gevolgen bleven niei uii UlctAme, &iuteAe 9jLrula'b ZONDAGS GEOPEND 2-6 uur Wijzigingen in autobiMsdiensten Gevaarlijke motorrijder Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Egmond aan Zee HEILOO Castricum Hef bewogen leven van de Alkmaarse theedokier H RINGERS Oudorp Provinciale rundvee keuringen te Hoorn VAN MARSDIEP TOT i BOTERSPECLLMS I 100MB0RSTPLMT AAT SOECKER DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1950 Tussen de gewone strafzaakjes, die de „rol" voor de zitting van de Eco nomische Politierechter steeds ver meldt, waren gisteren twee zeldzaam voorkomende overtredingen van het Deviezenbesluit opgenomen. In beide gevallen stonden eigenaars van Ame rikaanse effecten terecht, die zich niet aan de op dit gebied bestaande voor schriften hadden gehouden. In de Staatscourant van 19 Mei 1948 werd een aanwijzingslijst gepu bliceerd van Amerikaanse effecten, die aan de Nederlandse Bank moesten worden overgedragen. Nederland heeft behoefte aan dollars en daar de over heid het standpunt huldigt, dat het landsbelang vóór gaat bij het indivi dueel belang, wenste ■zjj de waarde volle effecten in haar bezit te krij gen, tegen vergoeding in (gedeva lueerde) guldens. De heer C. L. uit Heiloo, die als gevolmachtigd verte genwoordiger van zijn broer de be schikking had over enige op de lijst voorkomende waardepapieren (aande len der The Kansas City Southern Rail road en The Grand Trunk Western Railway) weigerde echter zijn mede werking bij de eigendomsoverdracht. Hij stelde zich op het standpunt, dat de overheid de eigendom dient te be schermen in plaats van die af te nemen en dat voor hem het belang van zijn invalide broer, wiens enige bron van inkomsten deze aandelen zijn, even zwaar wegen als het landsbelang. Hiervoor had hij zich gisteren voor de Economische Politierechter, mr. J. A. Markus te verantwoorden. Mr. Markus zette uiteen, dat het sterk verarmde Nederland behoefte heeft aan dollars, waarom deze niet prettige plicht werd opgelegd. De Staat beschermt niet alleen de eigen dom, doch is ook gerechtigd maat regelen te treffen, die in het belang van het land zijn. Verdachte zeide te begrijpen, dat hij voor de overmacht zou moeten zwichten, doch hij weiger de vrijwillig afstand van zijn waarde papieren te doen. 3e Officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, deelde mede, dat ver dachte de keus heeft tussen inlevering van de aandelen bij de Nederlandse Bank tegen een vergoeding in guldens of verbeurdverklaring, waarbij dus niets zal worden uitgekeerd. Om ver dachte in de gelegenheid te stellen zijn aandelen alsnog over'te dragen, vroeg mr. Vellinga de behandeling van deze zaak aan te houden tot acht tien October. Mr. Markus sloot zich hierbij aan. Effectensmokkel. Van geheel andere aard was een an dere overtreding van het Deviezen- besluit, waarvoor de landbouwer J. D. uit Beemster terecht stond. D. kreeg in 1942 de beschikking over een groot aantal pandbrieven, aandelen en obli gaties. Tot 1945 bewaarde hij deze thuis, doch daar hij bang was, dat de fiscus hem zou helpen bij het potver teren, stuurde hij de waardepapieren de oceaan over. Hij zond zijn broers in Amerika en Canada een hele serie brieven, waarbij hij geregeld stukjes van de effecten insloot. Op deze ma nier zag hij kans 47 van deze paple ren het land uit te smokkelen. Ter rechtszitting verklaarde D., dat het zijn bedoeling was geweest de effec ten terug te vorderen zodra hij min der gevaar liep voor de belastingen. Hij had ze dan in Nederland willen verkopen. De Officier van Juistitie zeide in zijn requisitoir, dat 37 effecten uit Amerika reeds in ons land terug zijn. Om D. in de gelegenheid te stellen ook de tien naar Canada gestuurde waar depapieren in ons land terug te bren gen vóór er vonnis gewezen wordt, vroeg mr. Vellinga aanhouding van de berechting tot 18 October. Hier mede verklaarde mr. Markus zich ac eoord. Voor het kantongerecht in Zaandam heeft opnieuw de zaak was aange houden terecht gestaan de café houder J. C. van R. uit Alkmaar, die in de Westzijde te Zaandam met zijn motor tegen een wielrijder was aan gereden, toen hij onder invloed van sterke drank verkeerde. Volgens zijn verklaring was de wielrijder verkeebd uitgeweken, zodat de botsing niet aan Van R. was te wijten. De verbalisant had geroken, dat verdachte alcohol had gebruikt en een getuige verklaarde, dat verdachte na de aanrijding het trottoir was opge reden en toen was omgevallen. Het bleek, dat verdachte de avond tevoren dronken was geweest en 's morgens op zijn nuchtere mgag een paar bor rels en een paar glazen bier had ge dronken. Er was een bloedonderzoek geweest, waarbij bleek, dat verdach te 1pro mille alcohol in zijn bloed had, waardoor hij volgens deskundi gen niet in staat werd geacht een mo torrijtuig naar behoren te besturen. Voor de aanrijding werd hij veroor deeld tot ƒ20.of vier dagen hech tenis en voor het rijden onder de in vloed van sterke drank tot 50.of 10 dagen met twee weken voorwaar delijke hechtenis en een voorwaarde lijke intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van één jaar met dezelfde tijd als proeftijd. Jong Holland weer naar Amsterdam Zaterdagmiddag moet Jong Holland weer naar Amsterdam om AMVJ te be kampen. Het is nu al de derde achter eenvolgende wedstrijd tegen een Am sterdamse ploeg. Ook dit maal zal het geen walk-over voor onze plaatsgeno ten zijn. AMVJ won haar eerste wed strijd Zaterdag in Hoorn met 21 en zal alles in het werk stellen or ook morgen de punten in Amsterdam te houden. Of het lukken zal? Jong Hol land is zeker niet kansloos, vooral niet wanneer de zaken weer zo serieus worden aangepakt als Zaterdag tegen WGA. De overige wedstrijden zijn: Jong Holland 2Blauw Wit 1. Jong Hol land 2—ZCFC 2; Uitgeest a—Jong Hol land a en Foresters bJong Holland b. Onrechtmatige winst voor melkslijter Voor de Economische Politierechter mr. J. A. Markus, stond gisteren de Alkmaarse melkslijter Cornelis B. te recht. B. had in 1949 een overeenkomst met de fabriek waarvan hij zijn melk betrok, dat hem, een korting van dertig cent per honderd liter zou worden ver leend, als hij het vervoer voor zijn re kening zou nemen. Het geld werd prompt uitbetaald doch niettemin bleef de fabriek er voor zorgen dat B. zijn melk franco thuis kreeg, waardoor de melkslijter een bedrag van ruim f 300 te veel uitbetaald werd. De Officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, wilde er bij het eisen van een boete rekening mee houden dat B. het geld te eigen bate heeft aangewend. Hij vorderde f 75 subs. 25 dagen. De uitspraak was f 50 subs. 30 dagen. Steun wettig gezag Vrijdagavond om 7.30 uur houdt het Nationaal Instituut „Steun Wettig Ge zag" een vergadering in Het Wapen van Heemskerk, waar burgemeester W. Thomassen van Zaandam, lid der Provinciale Commissie van S.W.G., het woord zal voeren. De bedoeling is de overtuiging in gang te doen vinden, dat de Nationale Reserve het gehele volk aangaat, om dat het moet worden een deel van ons leger. Voortgekomen uit het Neder landse volk en met als opdracht dat volk te beschermen. Zij zal de weg bereider moeten zijn voor de onmis bare overtuiging dat krijgsmacht en volk één dienen te zijn. Chauffeur kreeg argwaan Gisteravond omstreeks half tien werd door een chauffeur een vijftien-jarig meisje aan het bureau van politie ge bracht. Het kind had bij Beverwijk ge vraagd of ze mocht meerijden, hetgeen werd toegestaan. Onderweg gedroeg zij zich echter zo vreemd, dat de chauf feur het raadzaam achtte de politie op de hoogte te brengen. Bij onderzoek bleek dat het meisje een patiënte van „Duinenbosch" was, uit welke inrich ting het was weggelopen. (Ontleend aan onze Advertentie-rabriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Noodlottige lading (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De Saint contra de Tijger (14 jr.) Cinema Americain, 8 uur: Met heilig geweld (alle leeft.) Muziektuin, 2.30 uur: Lezing voor de Ned. Ver. van Hulsvrouwen. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Prima Bal lerina (alle leeftijden); Cinema Ameri cain, 8 uur: De fatale brief (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: 'n Jahtje op het gladde pad (alle leeftijden). PRACHT KWALITEIT TEL. 3330. In de dienstregeling van de NACO worden met ingang van 8 October o.a. de volgende wijzigingen aangebracht: LIJN D. Rit DZ zal 8 uur vertrek ken van Hoorn met aansluiting op lijn C te Noordbeemster naar Purmerend, doch óók naar Alkmaar (aankomst Alkmaar 9 uur). LIJN N. Alle te Alkmaar binnenko mende ritten zijn 30 minuten verscho ven waardoor met lijn MU tussen Alk maar en Verlaat een 60-minuten-dienst wordt gereden. LIJN W. Vertrektijden van Alkmaar naar Den Helder 10 minuten verlaat, waardoor een betere treinaansluiting ontstaat. Voorts enkele late ritten toe gevoegd. LIJN X. Tussen Alkmaar en Aker sloot aangepast aan vervoer van scho lieren en winkelpersoneel. Vertrek o.a. om 16,05 en 18.10 uur naar Aker sloot. LIJN IJ. Aantal ritten v.v. terugge bracht op vier wegens minimale be zetting. LIJN AB. Dienstregeling aangepast aan de vervoersbehoefte buiten de seizoentijd. Zo werd o.a. rekening ge houden met het forensenvervoer tussen Egmond en Castricum. LIJN AZ. Het aantal ritten werd verminderd; deze dienst zal niet op Zon- en Feestdagen worden gereden. LIJN BB. Stadsdienst Alkmaar. De treinaansluiting werd verbeterd zodat ook de treinpassagiers die te Alkmaar- Station om 31 minuten binnenkomen of 40 minuten vertrekken aansluiting hebben. Gistermorgen, even vóór zes uur, reed over de Bergerweg in de richting van Alkmaar de 22-jarige motorrijder J. R. uit Bergen. Hoewel de man met èen snelheid van veertig kilometer reed, zag hij bij de Hoeverweg geen kans de bocht in de Bergerweg te nemen. Hij reed het trottoir op en kwam in een hoop zand tot stilstand. Voor zover hij kon na gaan functionneerde zijn motor nog goed en toen hij van de schrik bekomen was startte hij zijn voertuig te tweeden male om zijn tocht naar Alkmaar voort te zetten. Toen R. bij de spoorwegover gang gekomen was, bleek dat de bomen gesloten waren. Hij' wilde stoppen, doch het bleek dat het pechduiveltje opnieuw op de duo had plaats genomen. R. reed met een flinke vaart tegen de spoorbomen op en kwam te vallen. Vanaf het station werd de politie ge waarschuwd, die de man per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis liet over brengen. R. bleek een lichte hersen schudding te hebben opgelopen. Hij kon later op de dag naar zijn woning in Bergen worden overgebracht. Bij on derzoek bleek dat hand- en voetrem van de motor niet functionneerden, doch het staat niet vast of dit de oor zaak van beide ongelukken is. R. was in het bezit van een rijvaardigheidsbe wijs. De motor en de spoorbomen wer den bij het ongeval beschadigd. Jeugdfilms in hef theater Cinema Americain De heer Reiff, die onlangs de directie van het Cinema Americain heeft over genomen, is op de gedachte gekomen speciale films voor de jeugd te gaan vertonen, films die bij uitstek voor dit doel geschikt zijn. Het is de bedoeling van de heer Reiff deze week buiten het gewone program ma, dat slechts toegankelijk is voor hen, die achttien jaar en ouder zijn, op Za terdagmiddag half drie, Zondagmiddag om twee uur en Woensdagmiddag om half drie, de jeugdfilm „De Spoorzoe ker" die door kinderen wordt gespeeld, te vertonen. Vooraf is er een speciaal journaal, „De Jeugdkrant" en een film over de zwemsport completeert het programma. Men krijgt hierdoor dus een matinee die volkomen verantwoord is voor jeugdige bezoekers. Als de proef die deze week wordt ge nomen slaagt, zullen er voortaan regel matig dergelijke programma's worden vertoond. Dezer dagen komen wij na der terug op de film die deze week in het Cinema Americain zal worden ge draaid. 79. Vergenoegd draait moeder Woe- fie zich om. Ziezo, met de wolf heeft ze afgerekend. Maar wie komt daar nu weer op haar af? Moeder zet zich al weer in de geveehtshouding. Het is de vrouw van de wolf, die een robbertje met moeder Woefie wil gaan vechten. „O, daar heb je mevrouw de Wolf met haar mooie hoedje op", sist moe der tussen haar tanden, „de mevrouw, die zo nodig een oppas voor haar kin deren moest hebben". Voordat de vrouw van de wolf t$ heeft om nog iets in te brengen, zit met een versuft gezicht op de grom De klap van moeder Woefie is hai(f aangekomen. „Nee, lieve mevrouwtje, dat was niet", brengt ze dan hijgend uit. „Het was mijn man, die u een b» zoek heeft gebracht. Hij heeft alleen mijn kleren aangetrokken. Ik zou a niet aan denken, om u ao om de Mti te leiden". STATUTEN AFD. ALKMAAR HENGE- LAARSBOND KONINKLIJK GOEDGEKEURD. Bij Koninklijk Besluit van 8 Septem ber 1950 no. 46 is Koninklijke goedkeu ring verleend aan de statuten van de afdeling Alkmaar van het Centraal Ne derlands Hengelaars Verbond. Hierdoor heeft de vereniging rechtspersoonlijk heid verkregen. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de week van 10 t.e.m. 16 Septem ber heeft zioh in onze gemeente één geval van de besmettelijke ziekte rood vonk voorgedaan. Gewijzigde opstelling van Foresters Zondag gaat „De Foresters" met een gewijzigde opstelling naar Beemster, Het elftal is nu: doel: H. Eljon; achter: P. Bruin en M. Meijer; midden: J. Roos, C. Snip en P. Korver; voor: H. v. d. Brink, J. Zwaan, M. v. Steeg, J. Schermerts en A. Godijn. De opstelling van het 2e elftal, dat HSV 3 op bezoek krijgt, is als volgt doel: J. de Graaf; achter: N. Blokker en E. Rus; midden B. Greeuw, J. Abbas en W. Lamar; voor; J. Wijker, J. Kolk, J. van Baar, J. Bruin en J. Klaver. I Een aardige geste is ongetwijfeld dat het bestuur van „De Foresters" voor het elftal, dat in de competitie 1950 1951 het hoogste gemiddelde in de be treffende afdeling bereikt, voor de resp. spelers en reserves een draagmedaille beschikbaar heeft gesteld. Het eerste elftal van de handbal vereniging gaat Zaterdagmiddag een bezoek brengen aan Duin en Bosch te Bakkum, om aldaar CSV uit Castricum te ontmoeten. Deze wedstrijd is een openingswedstrijd ter gelegenheid van het nieuwe sportterrein. De opstelling is: doel: J. Hoed-Strijbis; achter: N. de Graaf-Groot en A. Boschman; midden: A. Schuring, A. Oud en R. v. d. Molen; voor: C. van Kuyk, A. van der Land, W. Vorst, N. de Graaf en C. Stuveling. Nieuw sportveld van „Duinenbosch" Zaterdagmiddag om 2 uur zal de opening plaats vinden van het nieu we sportveld van het Prov. Ziekenhuis „Duinenbosch". De opening wordt ver richt door dr. Teenstra, geneesheer directeur. Daarna volgde een muzi kale wandeling van het Fanfarecorps „D.I.U.", de voetbalwedstrijd O.V.A. Prov. GriffieHaarlem en een demon stratie van handbal tussen C.S.V. en Foresters. Om 4.30 uur is de prijsuit reiking, na afloop waarvan in „Het Oude Huys een thé wordt aange boden. FLORALIA TE HENSBROEK. In het gisteren opgenomen verslag van het bloemencorso is van de win naar van de zesde prijs de achternaam weggevallen. De naam van deze deel nemer moet luiden: Japie Bart. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus H„ z. van L. P. J. de Boer en M. G. van Tol. Catharina M., d. van A. P. G. van Meeteren en S. Duijn. Getrouwd: Andreas V. Winder en Ca tharina C. Th. Blankendaal, Johannes Nellen en Johanna Put. Dirk J. A. Put en Johanna C. Cools. Overleden: Margaretha N. A. van der Sten, 79 Jaar. III. yAN DE belacheljjke vreemde be grippen, die in die tjjd om één voor beeld te noemen, over chocolade heers te, vertelt ons Madame de Savigné, op 23 Oct. 1671: La Marquise de coëtlo- gen gebruikte in de tjjd, dat zjj een baby verwachtte, zoveel chocolade, dat de jongen, die zij ter wereld bracht, zwart was als een neger. Gelukhig ging het kind dood. Wij zijn echter nog niet klaar met de Thee. In het 7de hoofdstuk behandelt de schrjjver de vraag: Hoeveel Thee mag men drin ken? Ik laat hier Bontekoe zelf aan het woord, dan maakt u meteen nader kennis met zjjn betoogtrant en met zijn stijl. Vooraf moet ik u echter mel den, dat hjjzelf de Thee zeer slap dronk, zonder suiker en zonder melk. Er zouden nog enige jaren verlopen voor men er toe kwam, de smaak hiermede te verbeteren. En nu leest u Bontekoe woordelijk: „Indien alle mensen één natuur had den, zo vond ik geen zwarigheid haar te raden, dat ze 50 of 100 kopjes Thee achtereen zouden drinken. Ik heb er menigmaal zoveel gedronken op een vóór- of namiddag en niet al leen ik, maar vele personen met mij, waarvan er nog niet één gestorven is, hebben 'tzelfde gedaan, maar ik ben niet van advijs, dat yemand zulse be hoeft na te volgen, ik allegeer 't maar, om te doen zien, door zo een grove en tasteljjke experiënte (die confunderen en verstommen zal de lasteraars en vreesachtige mensen), dat in de Thee niets kwaad is en dat men geen reden heeft zich zo bevreesd te hou den voor een kopjen 10 of 20 twee maal daags, insonderheyt voor dege- die niemand schade doet", nen, die het nog niet gewoon zijn, maar anders is 't deze drank, waarvan Pater Kireherius in zijn beschrijving van China zegt, dat dit de enige drank is, Het gebruik van koekjes bij de thee, keurde Bontekoe ten sterkste af. Trou wens altijd preekte hij de matigheid en zegt: „de gulzigheid en de leeker- nijen, die men ordinaris de kinderen leert, begint zich met de jaren te ver- Door meerderen en krjjgt haar wasdom in de gesette bejaardheid. Door de ges woonte van veel te vreten en te suy- pen, rekt de maag zich uit en wordt het graf van allerlei spijsen. En eiken morgen stelt men de maag open voor de debauches van de dag, die selde een einde nemen voor de late avond" De theorie der matigheid is door ons meer gehoord, aan de 17de eeu- wers met hun overdadige maaltijden, was ze niet zeer bekend. Wij willen e« nu ook nog even de aandacht op ves- stigen, dat als Bontekoe naar onze inzichten, hier of daar, wat veel over drijft, hij ook op dat gebied een kinö van zijn tijd was. Een beoordelaar van het Theetrac- taat viel in de Haagse Mercurius Bon tekoe aan: dat door het menigvuldig Theedrinken, zijn balsamieke sappen zozeer verdroogd waren, dat zijn ge wrichten schenen te rammelen als castignetten, wanneer hij voor de wind naar iemand toekwam. 5fijn portret in folio gegraveerd, heeft volstrekt niet de indruk een uitgedroogd man voor te stellen, al is het aangezicht ook wat schraal, schreef wijlen de heer Bruinvis, archivaris van Alkmaar. Bontekoe's lofrede op de Thee heeft haar uitwerking niet gemist. Het blijkt ten eerste uit het feit, dat zijn vijan den gingen rondstrooien, dat hij van de O.I. Compagnie een grote som gelds heeft gekregen voor hef schrij ven van dit reclameschrift. Dat Bontekoe door de Heren 17 zou zijn omgekocht, lijkt onwaarschijn lijk, wanneer men leest, welke lelijke dingen hij aangaande hen durft te zeggen. Professor Edmund von Lippmann beweert in zijn standaardwerk „Ge- schichte des Zuckers", dat in 1670 nog velen de Thee niet beter vonden dan Hooiwater, maar dat de propaganda van Bontekoe de winzucht der Hol landse Kooplieden van dienst was, waarvoor de O.I. Compagnie hem een jaarlijkse toelage gaf van ƒ10.000. Het boek van Von Lippmann ver scheen in de tjjd van Adolf Hitler. Ten tweede: de Nederlanders werden een theedrinkend volk, hoewel het mis schien te boud gezegd is, dat dit uit sluitend aan de Alkmaarder Bontekoe is te danken. Na 1760 wordt het ge bruik algemeen in de Zeven Provin ciën. A. W. Franeken vertelt ons in zijn boek, Het leven onzer Voorouders in de Gouden Eeuw: In ieder huis bij groot of klein, was een vertrek of vertrekje ingericht als Theecomp- toirtje. De aanzienlijken noemden het een Theesalet, dat klonk wat defti ger. Het werd een algemeen gebruik, dat Theesalet keurig te verzorgen en te meubileren. Er ontstond een nieuw meubel, de glazen Theekast en daarin prijkten porceleinen, stenen, tinnen en zilveren Theepotten met daarbij be horende kopjes en schoteltjes, praeh- tige Theetrommels en bussen en sui kerwaren en toen men op het denk beeld kwam een scheutje melk bij de Thee te voegen, niet minder fraaie melkkannen. En al spoedig kwamen er rijk versierde presenteer- of schenk bladen, suikerdozen, strooiers, messen en lepeltjes. Schaaltjes voor geconfijte vruchten en bakjes voor het bancket, dat doorgaans bestond uit marcepam en zoete krakelingen, koek of knap pende, karme wafels. Voorts waren er zilveren tangetjes en vorkjes. Een theesalet duurde dikwijls tot laat in de avond en sommige dames brachten het tot 20 k 25 kopjes, maar foei, niet het kopje werd naar de mond gebracht, maar het bijpassende schoteltje, dat telkens uit het kopje werd bijgevuld. De thee werd gezet „au bain-Marie". In een pot met kokend water hing een kleine pot, waarin het thee-extract zich kon vormen. Het water en het extract werden telkens aangevuld. Was er enig feestbetoon, dan ver scheen er nog een anijsje of kwam ei een kom boordevol brandewijn met sui ker en rozijnen ter tafel. Ja, in de laatste decennia van de 17de eeuw wisten de dames gezellige kringetjes te vormen, waarbij de mannen niet op de achtergrond bleven. De mannen hadden dan nog een ander uitheems „kruyd" bij zich, dat zij in rook lie ten opkringelen, de Toeback. Ook Bontekoe was met dat Kruyd zeer in genomen. Dat was zijn vermaak, zeide hij. Hij wijdde er ook een verhandeling aan, als verdrijvende vermoeidheid en scheurbuik, de wortel en boom van vele kwalen en dus in Holland nodig, ook voor de vrouwen. Deze wilden er blijkbaar niet aan, want hij verzucht te: wilden maar enige aanzienlijken van haar in het roken voorgaan. Niets is zo goed, niets is zo nodig en dien stig tot het leven en de gezondheid, als de rook van de tabak. (Wordt vervolgd). Dag van de jeugd Zondag wordt het eerste lustrum ge. vierd van de Katholieke jeugdbewe. ging. Er is voor die dag een uitgebreid feestprogramma opgesteld. Om 9 uut zal er een H. Mis worden opgedragen door de oud-aalmoezenier de Weleerw, Heer P. Romijn, uitsluitend voor Gid sen, Verkenners en Welpen, waarna ge. meenschappelijk ontbijt. Na de Hoog. mis wordt de dag officieel geopend het terrein van de heer Stroomer, waarop een model verkennerskamp ii ingericht. De opening geschiedt door een Rally en vlaggenparade in aanwc. zigheid van geestelijke en burgerlijki overheid. Het verkennerskamp mil haar bijzonderheden is dan voor ieder te bezichtigen en er is gelegenheid ea kop koffie met gebak te gebruiken. 0: 14.15 uur wordt een rondgang van jeugd gehouden door Oudorp en Sin, Pancras. Het Alkmaarse verkennen- vendel zorgt voor muziek en tromge- roffel. Na het lof, dat om 15.30 uur ii de kerk wordt gehouden worden om streeks 16.15 uur op het schoolpleil verschillende activiteiten als zwaard dansen, acrobatiek enz. door Gidsen. Verkenners en Welpen vertoond. Om21 uur wordt een uitvoering gegeven in het verenigingsgebouw. Verschillend: leuke nummers worden opgevoerd. 0,«. „Sneeuwwitje", „De jonge tovenaar" en meerdere toneelstukjes. Aan deze fees- tiviteiten is ook nog een loterij verbon den. De trekking heeft gedurende de uitvoering in de pauze plaats. Er Ajr zeer mooie prijzen te winnen. Wie no een prijs wil winnen, haaste zich o loten te kopen. Gisteren is te Hoorn de grote jaar lijkse fokveedag gehouden van de Pro- vinciale Bond van Rundveefokvereni- gingep. De kwaliteit van de aangevoer de dieren was bijzonder goed. De wis selbeker voor de beste eigenaarsgroep werd gewonnen door K. Reyne tt Schagen. Kampioen bij de stieren werd Ade- ma 21 van de Woudhoeve, eigenaar! Gebr. Ruyter te Blokker, reserve kam pioen Adema 9 van Cruysoord, eigena resse K.I.-vereniging te Oosthuizen. Bij de koeien werd het kampioenschap behaald door Robbert 23 van K. Reyw te Schagen. Reserve-kampioen weri Geertje 80 van J. J. Ruyter te Bobel- dijk. Twee arbeidsconflicten in de Zaan streek: Bij de diepvriesfabriek ontston een protest-staking als gevolg van h* ontslag van acht arbeiders en bij Prei mena-Boon staakte het jeugdige perse neel op grond van de eis: ook voo: ons 5 pCt loonsverhoging Zaterdaj 5 Oct. zal de gerestaureerde molen „Dl Koker" te Wormer proef malen Dl heer N. Voortman, soinds 1920 con cierge van het gemeentelijk Lyceum Zaandam, gaat op 1 October met pefr sioen. De gemeente Venhuizen kreel toestemming voor de bouw van e" huizen en Opmeer voor zes personeels- woningen ten dienste van de CoöP- Zuivelfabriek „Aurora" Te Andijk zal de automatisering van de telefoon op 3 October ingaan. De avonden worden langer, De tijd is weer aangebroken voor fijne en Ritsevoort 32 AIKMAAR Telef. 2801 PATISSERIE CHOCOLATERIE

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2