De ring van Moskou is gesloten Speldeprikkenoorlog tussen Oost en Westberlijnse poliiie WEK DE GAL IN UW LEVER OP De wereld in de greep van Sowjet-Rusland (slot) Stalin, meester der verrassingen Kracht tegenover kracht kan enkel het WWt mesje geven. 'HERFST Indonesië binnenkort lid der Verenigd© Naties? Onze Damrubriek HET CHINESE BEELDJE Subalterne officieren op de fiets Humor zelfs in staatsstukken Het Radioprogramma DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1950 (Van een bijzondere militaire medewerker). Russische doeleinden: de omverwerping van alle democratische instellingen in Europa. De winter nadert. Het com munisme staat gereed om toe te slaan. Macht tegen macht SPOEDIG zal moeten blijken welke gebeurtenis na Korea de wereld zal verontrusten en of Europa, dan wei Azie het doelwit zal zijn van verdere rustverstoring. Tevens zal dan bewezen moeten worden of de oude wereld in nE RING VAN MOSKOU sluit zich om India, Pakistan, Birma en Frans Indo-China In het Oosten. Noordeljjk wordt het bestaan van Tibet be dreigd, terwjjl in het Westen Turiqje en Perzie regelrechte mikpunten zjjni van de Russische drang naar aggressie. Irak, óók een staat zonder enige mi litaire ruggegraat, vormt eveneens een bijzonder zwak punt indien het com munisme naar de olie rondom de Perzische Golf zou willen grijpen. Het zou de Angelsaksers, mede door een geljjktjjdige greep naar het Suez-kanaal, Ingeluid door een bezetting van Griekenland, in een zodanige positie brengen, dat verdere militaire steun aan Europa en het Verre Oosten illusoir zou blijken te zijn. Met de mogelijkheid van Russische expansie in de richting van Azie moet, gezien de Aziatische aspiraties van het communisme, ten sterkste rekening worden gehouden. Dit betekent, dat zowel Amerika als Groot-Brittannie bjj een spoedig uitbreken van een conflict in het Midden-, Oosten voor de verdediging van West-Europa practisch wordt uitgeschakeld, zowel te land als ter zee. TXE CONSEQUENTIE zal dus reeds nu dienen te zijn, dat West-Europa zo spoedig mogelijk op .eigen benen moet komen te staan. Met het organi seren van de strijdmacht, welke de Rus- 'sische wals eventueel zal moeten tegen- houden, moet grote spoed worden be- tracht. De tijd dringt. Het Verre Oosten kraakt onder de felle mokerslagen /an Stalin. Indien Korea en Formosa nog kunnen worden gered, dan zullen de Verenigde Staten, Groot-Brittannie en Australië vooralsnog de handen méér dan vol krijgen aai de consolidatie van de militaire situatie en het veilig stel len van Indonesië en de Philippijnen tegen de politieke Sowjet-penetratie. Het zou verkeerd zijn in deze om standigheden te veel te verwachten van Amerikaanse steun aan Ëuropa, dat zichzelf zal dienen te helpen indien ooit het Russische gevaar werkelijk na derbij komt. Voorlopig schijnt dat ge vaar nog ver van de Nederlandse gren zen verwijderd, hoewel de moderne oor log geen afstanden meer kent. De po sitie van Griekenland, Turkije en Per- zie is op het eerste gezicht minder be nijdenswaardig dan die der Westeuro- pese landen. Rusland is echter een meester in het bereiden van onverwachte en onaange name verrassingen. Oost-Duitsland is een baken in zee, en zolang West- Duitsland weerloos blijft en zelfs een zwakke militaire stoot niet kan opvan gen, zolang blijft Europa even kwets baar als het Midden-Oosten en Klein- Azie, ook al zal West-Europa niet in eerste aanleg zoals bij de Duitsers in 1940 het geval was het strategische doel van Rusland zijn. Oogenschijnlijk ligt het Russische be lang op de Balkan en in Azie en speelt ook Hongarije in dit verband een rol van betekenis. Het politieke spel is daar gemakkelijker door de mindere weer stand en de militaire kracht der tegen- standers is er geringer. Tevens zal de politiek-ongeschoolde en aan een ze kere mate van despotisme gewende Aziatische bevolking zich gemakke lijker aan dictatuur aanpassen. Een en ander neemt echter niet weg, dat het Russische streven naar vernie tiging der democratische instellingen in Europa onverminderd voortgang vindt door het inschakelen van geestverwan te handlangers in West-Europa die elke poging tot ondermijning der weermach ten in Europa met beide handen zullen aangrijpen ooor het veroorzaken van stakingen, het voorbereiden en toepas sen van sabotage en het penetreren van de onderdelen der nationale weermach ten. Slechts spoedig handelen zal een de finitief halt kunnen toeroepen aan de staat zal zijn eindelijk een halt toe te roepen aan de grenzenloze brutali teit van een stelsel, dat slechts kan be staan door de zwakheid en besluiteloos heid van het democratische deel der wereld. Slechts macht tegenover macht en kracht tegenover kracht zal ten slotte het brute geweld en de geestelij ke sabotage van het rode geweld kun nen stuiten. De naaste toekomst zal uitwijzen in hoeverre Korea de zaak van het Wes ten, dan wel de Russische aggressie zal hebben gediend. Verrassingen zijn daarbij niet uitge sloten, daarvoor is de huidige botsing reeds te ernstig en staat het Russische prestige te veel op het spel. Dit duldt geen nederlaag en het Kremlin zal dan ook alles in het werk stellen verloren gezag zo spoedig mogelijk ergens el ders te herwinnen. Vooral de Balkan en het Midden- Oosten zullen in de komende maanden onze bijzondere belangstelling gaande blijven houden, evenals de ontwikke ling in Oost-Duitsland, welke voor de toekomst van geheel Europa beslissend kan zijn. Zowel Rusland als de Verenigde Na ties staan op een tweesprong. Alles is mogelijk, zelfs (en dat is met vrij grote zekerheid te verwachten), indien Mac- Arthur er inderdaad in zou slagen de toestand op Korea meester te blijven. De wereld wacht af in bangen vreze. Arrestaties over en weer De „leer-om-leer" oorlog tussen de politiecorpsen van Oost- en West- Berlijn heeft al tot gevolg gehad, dat Woensdagmiddag zeventig politieman nen van beide corpsen achter tralies zaten. In de voorafgaande nacht en in de vroege ochtend heeft de Westber lijnse politie vier en veertig leden van de Oostduitse volkspolitie uit trams, bussen en ondergrondse gehaald, waar mee zij zich door Westberlijn naar hun werk begaven. Dit was een represaille voor het aanhouden van zes-en-twintig Westberlijnse agenten door de volks politie. Deze incidenten zijn gevolgd op de arrestatie van zes zwaargewapende Oostduitse politiemannen, die een con- vooi vrachtwagens begeleidden, dat Maandag in de Amerikaanse sector was verdwaald. Deze zes mannen zijn Woensdagoch tend voor een Amerikaans gerechtshof verschenen. Zij worden beschuldigd van het bezitten van vuurwapens, het dra gen van uniformen van een para-mih- taire organisatie en net dragen van wa pens van het voormalige Duitse leger, wat verboden is door een Amerikaans- BritsFransRussische overeenkomst. Het proces is tot Vrijdag verdaagd. Een Brits-Russisch grensincident deed zich Dinsdagavond te Berlijn voor, 21 September De herfst is begonnen, Zo wordt er beweerd. Ik meende beslist Dat hij was gepasseerd. Wét zegt u, de zómer? Ben 'k zó in de war? Nou, prettige zomer, Ik klappertand, bar! Daar gdat dan de zomer, Zo spaarzaam aan zon, Die even nat eindigde t<ls hij begon. Voorbij de illusie Van bossen en zee Mijn zwier ge zwembroek, Ik groet je, tabé! Voorbij het plezier van Bedrijf svoetbalsport, Dat maanden lang duurde En tóch nog te kort. Voorbij het genoegen In sloten en plas, Het heerlijk geluier In hei en in gras. De hèrfst is begonnen. Ik word het gewaar, Mijn winterteen steekt En mijn borstrok ligt klaar Ik heb weer de kachel Van zolder gehaald En dat met de spit In mijn rug reeds betaald. De herfst is begonnen. Ik vind het geen kruis, Want dat is het weer zo Gezellig in huis. Ik ruik weer de stamppot Met worst en met spek.... Van die kant bekeken Is herfst niet zo gek. JABSON Belgische minister bespreekt actie tegen communisme De Belgische minister van binnen landse zaken, Maurice Brasseur, voert thans te Parijs besprekingen met de Franse regering over controle op com munistische activiteit. In de naaste toekomst zal de heer Brasseur ook Amsterdam en Londen bezoeken. Generaal Giebel draagt commando over Luitenant-generaal C. Giebel, chef luchtmachtstaf, heeft gisteren officieel zijn commando overgedragen aan de lt.-generaal I. A. Aler. doordat Sowjetrussische troepen hun controlepost op de autoweg naar Pots dam enkele meters in de Britse sector verschoven. Britse militaire politie, gewapend met Tommyguns, werd ijlings aangevoerd en zette de tolboom op de oude plaats terug. De Britse bewaking bij dit punt is thans versterkt en volgens oogge tuigen zijn ook meer dan tweehonderd man Sowjetrussische troepen in de buurt bijeen. Sowjetrussische soldaten en leden van de Oostduitse volkspolitie hebben gisteren twee leden van de Ameri kaanse militaire politie met hun pa trouillejeep gearresteerd in de Ame rikaanse sector van Berlijn. De vier en veertig gearresteerde Oostberiijnse politiemannen zijn een voedselstaking begonnen. Soldaten varen thuis Cheshire, met troepen en gezinnen op weg naar Amsterdam, kwam Woensdag in Colombo. Fairsea, met gezinnen op weg naar Rotterdam, was Dinsdag 100 mijl Z. Kreta. General S. D. Sturgis: met troepen op weg naar Amsterdam, was Dinsdag 940 mijl Z.O Dondrahead. Sibajak: met troepen op weg naar Rotterdam, was Dinsdag 200 mijl Z.O. Minicoy. Kampioenschap biervairollen in Berlijn In Lake Success wordt algemeen aan genomen, dat Indonesië spoedig het lid maatschap van de VN zal aanvragen. Men acht het vanzelfsprekend, dat In donesië dit zelf zal doen en dat Neder land de aanvraag wel zal steunen, maar niet als voorstelier zal optreden. Volgens geruchten zou Malik, de Russische gedelegeerde, er prijs op stel len, de 'resolutie in te dienen waarbij de aanvraag wordt verwezen naar de commissie voor het lidmaatschap. Dja karta zou er echter meer voor voelen, dat India zulks zou doen. Daardoor zou de neutraliteitspositie van Indonesië minder in het gedrang komen. Ook is India een Aziatische mogendheid. Ande re geruchten willen, dat nationalistisch China zijn veto over de toelating van Indonesië zou uitspreken, omdat dit land Mao Tse Toeng heeft erkend. Waar schijnlijk acht men zulks echter niet. De positie van Tsjiang Kai Sjek in de VN zou er nog maar meer door wor den ondermijnd. Politie deed inval in communistisch bureau Britse en Duitse politie heeft Dins dag bij verrassing een overval gedaan op het hoofdkwartier van de West- duitse communistische partij te Dus- seldorp. Een radio-apparatuur voor bijzondere doeleinden werd in beslag genomen. Bij de inval trof de politie een aantal communisten in conferen tie bijeen. De namen van de deel nemers werden genoteerd. Dinsdagmiddag is een 53-jarige kolenwerker die op het dak van een huis aan de Schinkelkade te Amster dam een hijsblok moest bevestigen, gevallen. Hij is later overleden. D zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een Uter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wüze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletje». PROBLEEM 92 AUTEUR A. A. POLMAN (OPL.) Stand. Zwart, 9 schijven op: 6, 8, 9, 13, 20, 23, 29, 30 en 34. Wit, 9 schijven op: 16, 27, 32, 38, 40, 43, 45, 48 en 49. Oplossing: 1. 16—11 (6x17), 2. 38—33 (29x38), 3. 40x18 (13x31), 4. 49—14 (38 x 40), 5. 45 x 21 (31—36), 6. 21—16 (36—41), 7. 48—42 en wint. Op 41—46 volgt 4237 en op 4147 volgt 3227 en 16 x 27. En nu nog even het volgende standje (auteur Cremer): Zwart, 8 schijven op: 4, 18, 19, 22, 23, 25, 28, 45. Wit, 8 schijven op: 20, 32, 33, 34, 37, 38, 39 en 50. Wit speelt 50 44 (25x 14), 32—27 (22x42), 33x24 (42 x23), 39x 10 (4x15), 3430 en wint, want op zwart 4550 volgt 3025 en 25 x 14 en op 1520 volgt 24 x 15, zwart 4550, wit 3024, zwart 50 x 20, wit 15x24!! Ter oplossing voor ditmaal: Door MY RA GAY XXXX 61) Die ouwe gek wou ine niet in zijn kantoor binnen laten. En toen ging die zoon van hem aan me vastklitten en had ik de grootste moeite om die kwijt te raken". „Toen kreeg je zeker een ander idee en bedacht dat je Quong Li en Kip wel eens kon gaan chanteren! onderbrak Julie scherp, Nick keek haar nogmaals verbaasd aan. „Ja. Zo was het. Ik* achtervolgde jou en verborg me onder de plaid in Kip's wagen. Toen hij me ontdekt had, volgde ik jullie in de Dickens bar. Toen had ik mijn slag willen slaan, maar die agenten kwamen ertussen en bedierven de boel". Julie was bezig te proberen of ze het portier zou kunnen openkrijgen op de zelfde manier als ze dat bij Kip had gedaan. Misschien kon ze een tweede maal weglopen. Nick was vermoedelijk van plan haar met iets op haar hoofd te slaan. Ze had wel eens gelezen dat moordenaars zich altijd bij hun systeem houden. Maar blijkbaat was Nick de uitzonde ring die de regel bevestigde. Terwijl ze haar vingers heel voorzichtig bewoog in de richting van het portier, werd er een revolver op haar gericht. Hij moest die voortdurend in zijn hand hebben gehad voor haar verborgen. „Neen, liefje, je zult me ditmaal niet ontsnappen", zei hij en er klonk oprechte spijt in zijn stem. .Waarom stopte je dat jade beeldje terug in mijn tasje?" vroeg Julie snel Hij keek boos bij de herinnering. „Ik werd zenuwachtig. Juist toen ik alles zo goed voor elkaar had en Willie Low vast aan zijn vader zou vertellen dat ik het beeldje had, kwamen die agenten aan gezet. Nou vraag ik je, zou jij daar ook niet van zijn geschrokken? Toen je ie tas liet vallen was ik het die hem op - raapte en er nog juist op tijd het beeldje instopte. Ik rekende dat ik het gauw genoeg weer terug zou heb ben. Maar jij dwarsboomde me, Julie. Jij...." Een stem snauwde, „Duiken, Julie!" Er vlamde een schot, angstig dicht bij, maar op een veilige hoogte. Nick werd door iets in zijn hoofd ge raakt en zakte over het stuur. Julie morrelde het portier open en wankelde op de grond. Steve Ferris ving haar in zijn armen op en hield haar vast tegen zich aan. Hij vloekte zachtjes in zichzelf. Hij begon haar te kussen. En hij kuste haar nog toen er zich een oploop vormde en de politie kwam en Nick naar de gevangenis werd gebracht. PROBLEEM 93 VAN MAX DOUWES (Zie diagram) Zwart, 12 schijven op: 2, 7, 9 10, 12, 13, 17, 18, 21, 22, 27 en 36. 'wit, 12 schijven op: 23 24, 26, 28 29, 31, 33, 34, 38, 39, 43, 49. Wit.speelt en wint. West-Berlijn heeft, evenals het in Nederland en andere Europese landen wel gebeurt, zijn wedstrijden gehad voor kellners. Alleen kwamen hier ook andere personen uit het hotel- en aanverwante bedrijven aan de start. Dui zenden Berlijners waren er van getuige hoe kellners zich op snelle voeten met dienbladen vol gevulde borden over het parcours van 2000 meter spoedden. Knechten hadden koffers over het traject te zeulen, barkeepers mochten geen druppel uit de gevulde glaasjes morsen en chauffeurs van bierwagens moesten de biervaten in een snel tempo voortrollen. Hier. ziet U de strijd tussen de biervatenrollers om de titel van „de beste biervaten roller van Berlijn", nadat het startschot door middel van het knallen van champagnefleskurken was gegeven. het Verkeerswezen van het Min. van Oorlog heeft thans bepaald, dat met ingang van 25 September a.s. subal terne officieren (luitenants en kapi teins) voor locaal vervoer in het eigen garnizoen geen gebruik meer mb n maken van een personenauto der gar- nizoensgarage. Zij zullen het voortaan. met een stevige ouderwetse dienst-' fiets moeten doen. Misschien kent t ze wel: een „doortrapper" met ee® hard gezondheidszadel en natuurlijn zonder kettingkast. Beste fietsen, daaf niet van, en onverslijtbaar. U zult van ons geen kwaad woord horen over deze order van het Direc toraat Verkeer, Want vóór de oorlog reden feitelijk alleen de minister en de Commandant Veldleger in een auto De rest fietste. Dat was in onze rijks jaren. Vandaag de dag zijn wij straat arm, zodat elke luxe uit den boze is. Jammer alleen, dat velen dat nog niet beseffen en denken, dat dit alleen op de buurman slaat en niet op henzelf. Hoe meer dienstauto's er dus verdwij nen, hoe liever het ons is! En met een variant op het bekende gezegde van Dr. A. Kuyoer inzake het boetekleed zouden wij aldus kunnen besluiten: Het busreUurtje ontsiert de kapitein niet! (Van onze militaire medewerker) pjUMOR vindt men overal, zelfs in een „Voorlopig verslag van de Tweede Kamer nopens het VlIIste hoofdstuk (Oorlog) der Rijksbegro ting", al vormt dat in de regel nu juist niet wat men noemt sappige lec tuur. Toch moesten we lachen vorige week, toen we in dit deftige staatsstuk de volgende mening van „verschillen de leden" lazen: Als men bij de Ma rine een knoop kwijt is, zijn er 36 han delingen nodig om een nieuwe te krij gen, terwijl een nieuw anker er komt na verzending van één telegram". En andere leden, die een klacht hadden over het rijden van een militaire dienstauto tussen Den Haag en Leiden, „meenden te weten, dat er zeer goede treinverbindingen tussen Den Haag en Leiden zijn". Aardig gezegd! En dit brengt ons meteen op het onderwerp, waar wij vandaag iets over willen schrijven: het gebruik van dienstauto's, in het bij zonder bij het Ministerie van Oorlog Buitenstaanders denken wel eens, dat elke officier, zo hij al geen dienst auto bezit, dan toch op elk uur van de dag over zo'n luxueus voertuig kan beschikken. Niets is minder waar. Slechts een zéér beperkt aantal opperofficieren (generaals en vice-admiraals) beschikt over een eigen dienstauto. De overige officieren mogen alleen dan van een dienstauto gebruik maken, indien er geen mogelijkheid bestaat het doel per trein of bus te bereiken, of indien men op één dag verschillende ver uit elkaar liggende garnizoenen moet be zoeken. In hoofdzaak rijden de militaire dienstauto's dan ook in het eigen gar nizoen .hetzij om officieren, die per trein aankomen, naar hun bestemming te brengen, hetzij om de officieren van het garnizoen zelf snel te kunnen ver plaatsen. Vooral in de grote steden wordt daardoor veel tijd bespaard. Intussen heeft de steeds verder voortgaande bezuiniging op de dienst auto's ook in dit laatste wiel een stok gestoken. Immers, de Directeur van HOOFDSTUK XVI. Ten slotte waren Steve en Julie niet eens veel te laat op het Nieuwjaars feestje van meneer Low. Na een uitvoerig verhoor liet de politie hen gaan. Ze kwamen tot de conclusie dat Nick een abnormale vent moest zijn geweest die er zijn werk van maakte om vrouwen te ver moorden. Eerst Celia Hollis en daarna de aanslagen op het leven van Julie. Steve en Julie lieten hen rustig in die waan. Nick was nog steeds bewuste loos. Julie en Steve wisten dat t$en de tijd dat hij over het Boosaardige Vrouwtje zou gaan kletsen, het kost bare stuk jade weer veilig in het be zit van meneer Low zou zijn. Direct toen ze waren vrijgelaten, snelden ze naar Julie's auto. Steve zette zich aan het stuur en ze vlogen naar het café van meneer Low. „Steve, waar was' je toch?" vroeg Julie. „Ik dacht dat je me in de stedk had gelaten". „Die vent, Kip Kirk, sloot me op in een kast in het radiogebouw!" sprak Steve bitter. „Ik schaam me dood dat ik me door zo'n kerel voor de gek fceb laten houden. Maar ik was er ab soluut niet op verdacht, dat hij mij een tijdje kwijt zou willen zijn. Hij was echter wel zo vriendelijk om me te vertellen dat hij het jade beeldje op de Twin Peaks van je in ontvangst ging nemen". Julia kroop wat dichter tegen hem aan en zuchtte tevreden. „Ten slotte slaagde ik erin uit die kast te komen en racete naar de Twin Peaks. Ik kwam daar aan juist toen jij in een auto stapte en weg reed. Ik zette de achtervolging in en alles liep prachtig tot ik een verkeer de weg insloeg en enige straten lang een andere wagen volgde. Gelukkig merkte ik mijn vergissing vrij spoe dig en snorde weer terug". „En net op het goede ogenblik", zei Julie. Steve keek haar critisch aan. „Zou je je niet eens een beetje opknap pen?" mompelde hij. „En doe ook eens wat aan je haar, wil je? We zijn op v/eg naar een feestje, vergeet dat niet. En je bent nu een Ster. Je kan daar niet aankomen als een verdron ken kat!" Julie bracht er met moeite uit: „Jij lelijkerd, jijZe wierp hem een woedende blik toe Toen haalde ze baar spiegeltje te voorschijn en na daar een blik in te hebben geworpen moest ze bekennen dat hij gelijk had. Ze zag er ontoonbaar uit. Ze zette zich snel aan het werk om de zaak in orde te maken. Toen ze voor het café van meneer Low stft- hielden zag ze er weer tip-top uit. (Wordt vervolgd' Volksmassa's zijn vermenigvul digde onwetendheid. W, JONES VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Teddy Scholfen. 7.20 Brandweerman. 7.30 Musette import. 8.05 Radio Zoeklicht. 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.10 „In de scha duw". 9.50 Gram.muziek. 10.00 Melodieën. 11.15 Sport. 11.30 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 De stem van de Chr. Vak beweging. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Vrij de Blij. 7.40 „Vandaag"'. 8.05 Weense Philhar- monie. 9.00 „Alleen plaats voor begaafden". 9.20 Marinierskapel. 10.15 De vaart der vol ken. 10.35 Gram.muziek. 10.45 Avondoverden king. 11.15 Symphonie. VOOR VRIJDAG HILVERSUM! I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Lamou- reux-orkest. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Symphonie-orkest. 10.00 „Thuis". 10.05 Mor- g§n\vijdng. 10.20 Tivoli Concertzaal orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Volksliederen uit de Noordelijke landen. 11.10 Fragment uit .Do denschip". 11.30 Orgelspel. 12.00 The Roman cers. 12.33 Sport en prognose. 1.15 Het Pro menade-orkest. 2.00 Kookkunst. 2.20 Omroep- Kamerorkest. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 The Avroleans. 4.00 Trio Pia Beek. 4.30 Tus sen twaalf en zestien. 5.00 Het kleine Radio koor. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.35 Bach-herdenking. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano-soli. 7.30 Wat met de kerk? 7.50 Ballade. 8.10 Orgelconcert. 8.35 Religie, cursus. 9.00 Verzoekprogramma. 9.40 De krab, die met de zee speelde. 10.00 Bui tenlands weekoverzicht. 10.15 Lievelingsmelo dieën. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Brahms-programma. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Muziek bij het werk. 9.15 Ochtendbezoek. 9.30 Morgenconcert. 10.80 Morgendienst. 11.00 Suite. 11.15 Zangrecital. 11.45 Sextet Johnny Kroon. 12.15 Deense com ponist. 12.33 Vocaal-Ensemble. 1.15 Zigeu nerkwintet. 1.30 San Francisco Symphoni#- orkest. 2.10 Metropole-orkest. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Kamermuziek-pro- gramma. 3.40 Figuren. 4.00 Familie-koor. 4.30 Koninklijke Militaire-kapel. 5.00 In de lens. 5.30 Under de Fryske Flagge. 5.45 Nederlands Bijbelgenootschap. 6.00 Geestelijke liedere». 6.15 Ons plan voor de arbeid. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.40 „Vap- daag". 8.05 Nederlands-Kamerkoor. 8.30 Doe mee, jeugdavond. 9.30 Kamerorkest. 10.10 Gram.muziek. 10.25 „La Rosarpa". 10.«5 Avondoverdenking. 11.15 Populair Avondcon- eert. RADIO-DIS TRIBUTIEDIENST 8.05 Concert. 9.05 Deimties. J0.00 Lux" Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Sonate van Beethoven. 11.25 Gram. 12.00 y1, Br': Ramblers. 12.33 Trio Willy Lamote. I.15 Gerd Mertens en Mona Barany. 2.00 Concert. 3.00 Deuntjes. 3.45 Klavieropnamen. 4.15 Orkest Guy Lombardo. 5.10 Fr. Br.» Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 Vr. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Gram. 7.50 Feuilleton. 8.00 Filmrevue. 8.15 Concert door het Symphonisch-orkest onder leiding van Dan. Sternefcld. 10.15 Filmmuziek. 11.05 Concert. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 „The Rhythm. Players". II.00 Dagboek. 11.15 Arb.orkest. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 1.00 Eng. L.P.: BBC Midi. Light Orchestra. 1.45 Lux.: Gevar. muziek. 2.00 Madame, êtes vous chez vous. 2.30 Fr. Br.: Gram. 3.00 Eng. L.P.: Orkest Winstone. 3.30 Voor de soldaten'. 3.45 Orkest Leon. 4.15 Dagboek. 4.30 Orgel. •".00 The singing Spider. 5.30 Uitwisselings programma. 6.00 Orkest Stapleton. 6.20 Eng. H.S.: Kursaal Orchestra. 6.45 Fr. Br.: Werken van Ravel. 8.00 Omroeporkest. 9.00 Amuse mentsmuziek. 10.20 Ensemble Heath. 11.00 VoonWrf, U4* Orgel

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5