Zuidkoreanen over de 38ste breedtegraad Peking-troepen moeten zich klaar houden voor slag om Formosa De westelijke wereld blijft Berlijns vrijheid garanderen VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN ^.S£ JltlS lN ef van Wallace 30 Tse-Toeng ngsongeval te iiden-Oost es aten giftige plant Maandag 2 Oct. 1950 147e Jaargang No. 230 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Mac Arthur verzoekt de vijand de wapenen maar neer te leggen Hebben Noordkoreanen nog 100.000 man parate troepen? Austin: De 38ste breedtegraad heeft als grens geen reden van bestaan Plan „Verenigd Korea Heffing van 10 ct per kilo op export van kaas Canada wil 10000 man naar Europa zenden irr politieke commissie der Verenigde Naties Generaal Walker krijgt hoge onderscheiding Dreigende taal van rode leiders Chma zal tegenstanders „de nek breken" KoJii Reitdk Demonstraties van Vrije Duitse Jeugd in de Westelijke zones mislukt Er is génoeg huisbrand tijn getest registratie-instrumen- s gerichte vleugels, e hoogte losgelaten nkelijk naar beneden men kon contröleren t een snelheid vliegt, d automatisch getem- toestand), en daarna Toen het gevaarte leken alle registratie- iUWS (eeorrigeerd) vriendschap f de V.S.' allaee, voormalig vice, de Ver. Staten, heeft in aan Mao Tse-Toeng bij de Chinese volksrepu- ngedrongen zich voor et de Ver. Staten uit te slaafse gehoorzaamheid jeneden zich te achten. uwe China er geen be amen met de Sowjet- naar wereldverovering het de hoogste tijd, dat lagen voor een goede g met de Ver. Staten n als een noodzakelijke e regeling van de kwes- •Formosa en van zijn de Ver. Naties", aldus side in te zien, dat „de Ier haar huidige leiders p gesteld is China in Ver. Staten te zien", echter zeker van, dat ordelijke Chinese leider ide hij. in het communistische in 1944 heeft bezocht Zijn recente breuk met he progressieve partij en ;ing, dat de Sowjetunie de Koreaanse aggressie elk communistisch land, critische commentaar liging, dat de oorlog in en einde loopt, stelde rming van een „samen- an voor de ontwikke- voor. dat zou moeten r een commissie van de iestaande uit vertegen- 1 het Nieuwe China, de a Ver. Staten, Enge- ikistan'en Australië. die bij de spoorwegtun- station Velsen-IJmuiden offen, waarvan de steke» iets op die van de tarn zijn na het eten ervan orden. i-an één hunner, A, D. O. :eer ernstig; hij is in het :enhuis opgenomen. Men leven. De twee anderen lijk wel. Nader blijkt, dat aar giftige doornappel is nachtschaden. De plant- rzoekt of deze plant ndg ïtrek voorkomt, edenmorgen vernamen, id van beide kinderen was in- elk geval geen anwezig. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 9 Tel.. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen f 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. nE ZUIDKOREAANSE TROEPEN, die langs de Oostkust oprukken, hebben Zondag, nadat zij daartoe bevel hadden gekregen, de 38ste breedtegraad overschreden. Zij zijn reeds enkele kilometers opgerukt in de richting van de stad Jangjang, via de kustweg 15 kilometer ten Noorden van de breedtegraad. Enkele patrouilles hebben de stad reeds verkend. Een correspondent van Reuter, die gistermiddag boven Jangjang vloog, meldde, dat de stad in brand stond. Vliegtuigen van de strijdkrachten der Ver. Naties hebben boven Noordkorea twee en een half millioen pamfletten uitgeworpen met een oproep van generaal Mac Arthur, gericht aan de opperbevelhebber van de Noordkoreaanse strijd krachten om onmiddellijk de wapenen neer te leggen en de vijandelijkheden te staken, teneinde verder verlies van mensenlevens en vernieling van eigen dommen te voorkomen. die r\E oproep van MacArthur, via radio-Tokio, radio-Seoel en ook de „Stem van Amerika" werd uitgezon den. zeide, dat een spoedige en totale nederlaag en een algehele vernietiging van de Noordkoreaanse gewapende macht onvermijdelijk was. MacArthur deed tevens een beroep op de Noord koreaanse bevelhebber alle V.N.- krijgsgevangenen en de burger-geïn terneerden vrij te 1 ten. Het front. Vliegtuigen van de V.N. hebben Za- f terdag boven Noordkorea waarnemin gen verricht om „een eventuele op bouw van de Noordkoreaanse lucht macht" te constateren. Zij ontmoetten de „tot dusverr» grootste luchtafweer in de Koreaanse oorlog". Een „Inva- der" ging verloren en acht andere toestellen kregen lichte schade. Twee vijandelijke jagers werden vernietigd. Zuidkoreaanse officieren geloven, dat de Noordelijken beschikken over hon derdduizend man parate troepen ten Noorden van de 38ste breedtegraad. De VN.-troepen ontmoeten in Zuid- Korea niet noemenswaardige tegen stand. Intussen weet men van veertien communistische divisies niet waar zij zich bevinden. Het is mogelijk dot de meeste Noordkoreaanse militairen zich gestoken in boerenkledij in de heuvels hebben teruggetrokken. President Truman heeft de ereme daille van het Congres, de hoogste militaire onderscheiding, verleend n de vermiste generaal-majoor William Dean. Uit Liverpool vertrok Zondag een contingent van 800 man Engelse troepen naar het Koreaanse front. .Dank je wel George" Generaal MacArthur heeft een telegram ontvangen van de Amerikaanse minister van Defen sie, George Marshall. Marshall zegt hierin: „Aanvaard mijn persoonlijke hulde voor de moe dige campagnedie gij in Korea hebt geleid en de stoutmoedige en volmaakte strategische opera tie, die feitelijk een einde heeft gemaakt aan de strijd". In zijn antwoordtelegram zegt MacArthur: „Dank je wel George voor je beste boodschapZij roept opnieuw herinneringen op aan de afgelopen oorlogen en de per fecte coördinatie en eenheid die altijd bestaan hebben in onze% wederzijdse betrekkingen en krijgsverrichtingen". Niet voor België en Luxemburg Teneinde het prijspeil van kaas voor de binnenlandse consumptie te beheer sen, heeft de minister van Landbouw m Visserij en Voedselvoorziening bepaald, dat met ingang van heden, voor uitge voerde kaas een heffing verschuldigd is, welke voorlopig is vastgesteld op 10 cent per kilogram. In verband met de Beneluxverhoudingen wordt deze hef fing niet gelegd op kaas, welke naar Belgie en Luxemburg wordt uitge voerd De afgifte van uitvoermachti- gingen voor kaas. welke tijdelijk was stil gezet, zal met ingang van vandaag worden hervat. Van die datum af zullen de uitvoermachtigingen 'n geldigheids duur van drie dagen hebben. Komt „Mapleleaf terug? De Canadese minister-president, Louis St. Laurent, heeft Zondag ver klaard. dat Canada bereid is zijn spe ciale strijdmacht van 10.000 man als deel van de geïntegreerde strijdkrach ten van het Atlantisch Pact naar Euro pa te zenden. Daar deze strijdmacht voor de actie in Korea is gevormd, zal zij slechts dan naar Europa kunnen worden gezonden, als de actie in Korea spoedig met sue ces wordt beëindigd Als „het grootste obstakel voor de vorming van voldoen de landstrijdkrachten in Europa" noem de St Laurent „het tekort aan uitrus ting -n aan capaciteit voor het produ ceren ervan." In de eerste vergadering van de po litieke commissie van de huidige al gemene vergadering der Ver. Naties stond ter bespreking op het program het door acht landen, w.o. Nederland, gesteunde en op initiatief van Enge land opgestelde plan voor een ver enigd Korea. De Russische afgevaardigde Wisjins- ky stak direct van wal met een af leidingsmanoeuvre door behandeling van de „kwestie van het massaterro- risme in Griekenland" te eisen. Hij kreeg daarbij steun van Tsjechoslo- wakije. De andere gedelegeerden ver zetten zich er tegen, waarbij eén dus danig tumult ontstond, dat de Colum- biaanse voorzitter de vergadering tien minuten moest schorsen. Na de hervatting werd bij stemming besloten direct over te gaan tot be spreking van de kwestie-Korea. Toen stelde Wisjinsky voor vertegenwoor digers van Noord- en Zuid-Korea uii te nodigen aan het debat deel te ne men. Tijdens het hierover gevoerde gesprek merkte de Wit-Rus Kisselef op: „Als de heer Tsjiang (Nationalis tisch China) meent dat de overwin ning (in Korea) reeds kan worden ge vierd, vergist hij zich en zal hij spoe dig zijn vergissing inzien". Het Rus sische voorstel werd verworpen, een motie van nationalistisch China om alleen Zuidkoreaanse vertegenwoor digers uit te nodigen, werd aangeno men. Het plan Toen kon met de bespreking van het Engelse plan, waarin op „een verenig de onafhankelijke en democratische regering in Korea" wordt aangedron gen. worden ingediend. Warren Austin (V.S.) zei. dat de kunstmatige grens de 38ste breedtegraad geen en kele reden van bestaan heeft. De no dige stappen moeten worden gedaan om de Noordkoreanen de kracht en de mogelijkheid te ontnemen voor aanvallen in de toekomst. De strijd krachten der V.N. dienen slechts zo lang in Korea te blijven als nodig is om de aanbevelingen van de Algemene Vergadering uit te voeren. Amerika wenst geen bijzonder voorrecht of een speciale positie in Korea. De Nederlandse afgevaardigde Von Balluseck merkte eveneens op, dat er geen geldige reden bestaat voor ver deling van Korea. Vandaag zal het debat worden voortgezet. Een Amerikaanse infanterist, die een gewónde makker van het ge vechtsterrein op Korea over een afstand van bijna twee kilometer naar een medische post heeft ge dragen, is aan het einde van zijn krachten gekomen op het moment, dat manschappen de gewonde van zijn schouders willen tillen. Met een van pijn verwrongen gezicht stort hij neer. Generaal MacArthur. heeft aan luit.- generaal Walton Walker het eiken- lo'of bij het Distinguished Service Cross verleend wegens „herhaalde blijken van buitengewone moed" Generaal Walker is commandant van het achtste Ameri kaanse leger in Korea. Nieuw handelsverdrag tussen Engeland en Bonn Ter gelegenheid van de opening van de eerste jaarbeurs, die te Berlijn na de oorlog wordt gehouden, hebben zowel president Truman als de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Bevin, zich tot het volk van Berlijn gericht. Beiden verzekerden de Westberlijners in hun boodschap, dat de Westelijke wereld hun vrijheid zou blijven garan deren en hen bij hun economische moeilijkheden zou helpen. Harold Wilson, president van de „Board of Trade", opende het Britse paviljoen op de beurs en maakte be kend. dat tussen Engeland en Duitsland een nieuwe handelsovereenkomst is ge tekend. Men verwacht, dat de nieuwe handelsovereenkomst tussen beide lan den het handelsvolume tussen Enge land en zijn koloniën enerzijds en W. Duitsland anderzijds bijna zal verdub beien. Een van de belangrijkste punten van het verdrag is de afschaffing van een „dollarclausule". Meer dan 1400 firma's nemen aan de beurs, die door president Heuss werd geopend, deel. De V.S., Engeland. Frankrijk, Belgie Zwitserland en Italië hebben een eigen paviljoen. Nieuwe constitutie De drie Westerse commandanten van de stad, de Westduitse president prof. Heuss en vooraanstaande geallieerde en Duitse functionarissen woonden giste ren in het Westberlijnse gemeente huis een speciale plechtigheid bij, tij dens welke de nieuwe constitutie offi cieel werd afgekondigd. De nieuwe con stitutie, die onderhevig is aan verdere geallieerde goedkeuring, zal in feite van West-Berlijn een twaalfde staat van de Westduitse republiek maken Zij her haalt de wens van Berlijn „opnieuw de hoofdstad te worden van 'n nieuw ver enigd Duitsland". Verder voorziet de constitutie in een Generaal Tsjoe Teh de opperbevelhebber van het Chinese communistische leger, heeft in een dagorder zijn troepen opgedragen om gereed te zijn voor „de slag om de bevrijding van Formosa", zo meldt Reuter uit Londen. In de dagorder, die door het Chinese communistische persbureau is gepubliceerd, beschuldigt Tsjoe-Teh „het Amerikaanse imperialisme ervan een gewapende invasie op Korea te hebben gelanceerd en samen te werken met de resten van Tsjiang Kai-Sjeks bandieten benden op Formosa". „Ik draag u op ten volle paraat te zijn en onze nationale verdediging te ver sterken voor de slag om de bevrijding van Formosa en om onze broeders in Tibet te helpen zich zelf te bevrijden", aldus de opperbevelhebber. uit de Ver. Naties te houden, „de be langen van dit land te ondermijnen" en „eigenmachtig een beslissing te nemen inzake vraagstukken in het Oosten, die China rechtstreeks betreffen", „de nek zal breken" Tsjoe en Lai zou ook gezegd hebben, dat het Chinese volk „geen buitenland se agressie zal dulden en zich niet af zijdig zal ho iden wanneer de imperia- Volgens het Russische persbureau Tass heeft de minister van Buitenland se Zaken van communistisch China, Tsjoe en Lai, in een rede te Peking verklaard, dat China een ieder, die zou trachten „bijna 500 millioen Chinezen" IMIIIIIIII[||||Hllllilllll|[|||||||[|ii|||j||||||||i[j||[||||||||||||||[||||||||||||||j|]|j||||||||||||n,j||||||||^j ide vergadering van het van de Raad van jesteld op Vrijdag 3 No- le. De Raad van Europa er het werk te Straats- In een voorstad van Rio de Janeiro zijn twee electrische treinen op elkaar gereden. Er 2ijn 98 gewonden. Qmdat het Maandag is begint ook Theodoor vandaag met een sport bericht: In de Sowjetunie zijn Zondag wielerwedstrijden gehouden om het feit te herdenken, dat 150 jaar geleden de eerste fiets ter wereld door de Rus In het Amerikaanse stadje Jackson he: Artomotof is uitgevonden. Dat was volgende bekend gemaakt: „Alle jonge gaarsê "afkomsr_die" de" WTarialról natuurlijk meteen een moto r) fiets. leden, die (nog) niet over een bank- Nog een misbruikte uitvinding: Een rekening beschikken, wordt vrien heer in Meppel, die 's nachts thuis- delijk verzocht hier geen cheques te komend een insluiper op diefstal van verzilveren, zijn horloge betrapte en de man der- halve te lijf ging nam, ten einde het Van vals naar echt geld: De biljetten Pleit te beslechten, zijn toevlucht tot van een mark zullen de volgende maand ae telefoon. Niet om de politie te alar- i*1 W.-Duitsland vervangen worden door meren, maar als slagwapen. De zware munten, gemaakt van een alliage van jongen was daar niet zwaar genoeg koper en nikkel. De munten zullen de "ee" zlcnzel1 scna voor gebouwd en na de „doorverbin- afbeelding van een Duitse adelaar met z afgelopen zomer in een ding" gaf hij geen gehoor meer. De uitgestrekte vleugels dragen. Mocht ag van zwaarmoedigheid een wonde politie, voor wie de arrestatie toen onze geachte cliëntele nog aan de her- kinderwerk was, blij: De man werd rijzenis van deze roofvogel twijfelen: ook in Amsterdam en Venlo gezocht Voor het eerst in vijf en een half jaar n Ook de heer Steins, personeelslid marcheerde Vrijdag een geüniformeerde c™ ontheven. O Als we geen door van Circus Mikkenie, kan (Stein) harde Duitse politieafdeling in militaire for- S®f°urneerde optimist waren zouden we klappen uitdelen. Een Italiaanse ar- matie onder het zingen van liederen tezen van ^ot volgende bericht beider kreeg in Florence een dusdanige vun wijlen de Wehrmacht door de televisie-land waaratje zelf zwaar- opstopper van hem, dat deze met spoed hoofdstad Bonn. En Canada heeft moec^§ worden: De Britse bezitters en een hersenschudding ziekenhuis- het verbod op Duitse immigratie dat elf ^aneen,_ televisietoestel die nog nooit waarts gebracht diende te worden. De jaar geleden was ingesteld opgeheven Mikkeniaan kreeg van de Florentijnse Volgens het besluit zullen echter echte- politie voorlopig graties logies. De nóch voormalige nazi's nóch communis ten het land mogen binnenkomen. Het valt daarom te begrijpen, dat on schuldige lieden niet graag bij een der gelijke groep worden ingedeeld. De filmactrice Mirian de Mayo van Bul- ver vult in een film „Mater Dei" geheten (wereldpremière 1 November van dit jaar) heeft het Italiaanse (socialistische) partijblad „Avanti" derhalve aangespro ken wegens laster omdat dit blad haar een geëxcommuniceerde commuïiiste zijn, zegt U nu zelf. De actrice Judy Gar land heeft zichzelf schade toegebracht in de keel toe te brengen. Metro-Gold- wyn Mayer heeft haar thans met te genzin op haar eigen verzoek van haar Haagse politie heeft het dit weekend eveneens druk gehad In een huis aan de Groot Hertoginnelaan wei-den vier flessen sterke drank en een roulette met fiches e.d. in beslag genomen. In Parijs is een aantal lieden aange houden, dat niet eens een roulette no dig had om het aardse slijk naar zich toe te harken. Ze maakten het z"h De politie nam voor ongeveer 100 millioen valse (Franse) francs biljetten in beslag. Teneinde soortgelijke pe rikelen op het (veei deftiger) gebied van cheques te voorkomen, werd op het mededelingen-bord van de golfclub Je muit toch geen „Maple-liefje" worden, Alida?" de (verheven) ervaring van een lucht gevecht opdeden konden gisteren hun Hart ophalen. Een B.B.C. televisie camera in een Bristol-vrachtvliegtuig gemonteerd gaf een indruk van Londen in vogelvlucht, toen plotseling zeven Vampire-straaljagers met een snelheid van 600 km in een schijnaanval op de lens afstormden. De uitzending was vol gens Reuter een volledig succes. D Ge lukkig heeft het Ford-concern aan der tien Amerikaanse universiteiten een be drag van totaal drie millioen dollar verstrekt die bestemd zijn voor een wetenschappelijk onderzoek naar de gedragingen van de mens. Theodoor hoopt, dat ze er nog op tijd achter komen, listen naburig gebied binnenvallen". Op een staatsbanket, dat door Tsjoe en Lai aan vertegenwoordigers van Chine se volken werd aangeboden, sprak een spreker uit Formosa zijn vertrouwen uit in „de spoedige bevrijding" van het eiland, aldus Tass. Tsjoe en Lai heeft verder nog ge zegd, dat de tactiek van een „langdurige verzetsoorlog" het Koreaanse volk de gelegenheid zou verschaffen vele moei lijkheden te bover te komen en de eindoverwinning te behalen. Het Chinees-Soivjetrussische vriend schapsverdrag vc-enigde de beide lan den „militair economisch en cultureel" Volgens de Chinese minister verleende de Sowjet-Unie China „grote en edel moedige steun". parlement en een senaat, te vormen na de aanstaande verkiezingen op 3 De cember. De artikelen twee en drie, die Berlijn tot deel van de Westduitse re publiek verklaren, moeten nog door de Westerse geallieerden worden goedge keurd. Dr. Suhr, voorzitter van de gemeen teraad, legde er de nadruk op, dat de Berlijners „de wereld een voorbeeld zullen blijven geven van vastbesloten strijd voor de democratie". Westberlijns burgemeester, prof. Reuter, verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de verdei ling van Berlijn niet veel langer zou duren. President Heuss was van mening, dat het lot van Duitsland en Europa beslis send beinvloed werd door de ontwikke ling van Berlijn. Generaal-majoor Bourne, de Britse commandant van Berlijn, verzekerde de Berlijners, dat de Westerse geallieer den de stad zouden blijven steunen en „zo nodig verdedigen". Groot geluk bij een klein ongeluk De heer J. Stevens, architect te Helmond, die om gezondheids redenen reeds geruime tijd in Zwitserland en Zuid-Frankrijk vertoeft, maakte eind Juli een studiereis 'naar Noord-Afrika en bezocht onder meer Tunis. Tij dens het bezichtigen van enige bouwwerken aldaar had hij hei ongeluk (of zoals later bleek geluk) bij het achteruitlopen een man op de tenen te gaan staan Het bleek een loterijverkaper var. de Franse nationale loterij te zijn, die in Afrikaanse stijl tegen de heer Stevens begon uit te varen. Om de zaak in het eine fe brengen, kocht de architect toen maar een lot en vergat het voor val. Nadat de trekking van de Franse loterij was geschiet) blee' de winnaar van de hoofdprijs van ?.0 millioen Franse francs meat niet te komen opdagen. Onop houdelijk werd in de Franse bla den het nummer opgeroepen ev toen de heer Stevens mei enige Franse vrienden een bedevaart naar Lourdes maakte, kwam hem het Franse blad Lp Soir" ;>i hun den. Eén van zijn vrienden maakte hem er opmerkzaam^ op dat hij enige tijd geleden in Tunii een lot gekocht had En dat lof bleek het gezochte te zijn! Op het ogenblik toert de heer Steven: door Frankrijk met een vorste lijke twaalfcylinder auto ROEMEENSE ZAAKGELASTIGDE NIET NAAR ZIJN LAND TERUG De heer Tudor Andreescu, iegatieraad en tijdelijk zaakgelastigde aan de Roe meense legatie in ons land, is door de Roemeense regering van zijn post om- heven. De Nederlandse regering heeft hem voorlopig asylrecht verleend. Bijna 100.000 man politie, waarvan sommigen voor het eerst bewapend met stenguns en geweren, zijn erin geslaagd een ernstige poging van com munistische jongeren om in geheel West-Duitsland „vredesdemonstraties" te houden, te verhinderen. Ruim twaalfhonderd leden van de onder communistische leiding staande „Vrije Duitse Jeugd" werden in verschillen de delen van het land gearresteerd, vooral in het Ruhrgebied en bij- de BritsRussische zonegrens De politie sprak over „preventieve arrestaties" Bondskanselier Adenauer sprak zijn tevredenheid uit over het optreden der politie. Karl Arnold, de premier van Noord-Rijnland—Westfalen noem de de loop der gebeurtenissen een be wijs, dat de communisten niet de min ste weerklank in het land vinden. Men sioke weer „gemengd Ofschoon er, gezien de huidige gang van zaken, geen bezorgdheid bestaat wat betreft de huisbrandvoorziening voor de komende winter, vestigt het ministerie van Economische Zaken er de aandacht op, dat de beschikbaar ko mende hoeveelheid anthraciet beperkt zal zijn Deze zal n.l. ongeveer de helft beslaan van de totaal benodigde hoe veelheid huisbrand. Men zal dus voorts weer genoegen moeten nemen met an dere soorten als eierkolen, esskolen en cokes Eierkolen en kleine cokes kunnen mits gemengd met anthraciet van de zelfde afmetingen zonder bezwaar ook in haarden worden gestookt en zijn bo vendien belangrijk goedkoper dan an thraciet! De grootste demonstraties, waar voor in bijna elke gemeente een ver bod was afgekondigd schijnen in Hamburg gehouden te zijn De com munisten wierpen met stenen naai de politie. Enkele agenten liepen ver wondingen op In Hannover maakte de politie gebruik van gummiknup pels Te Liibeck werden 85 communis tische jeugdleiders, afkomstig uil de Sowjetzone, in verzekerde bewaring gesteld. In Frankfort deden politie agenten gewapend met geweren een overval op het Centraal Station in Dortmund bleef alles, dank zij de ge troffen voorzorgsmaatregelen rustig. Zondagmorgen patrouilleerden leden van de Britse m'litaire politie door de straten. Het verkeer tussen de Russische en Britse zones, dat Zaterdagavond door de volkspolitie te Helmstedt was te gengehouden, werd gisteren normaal hervat. Hoewel men aanvankelijk meende, dat deze maatregel werd ge nomen als represaille tegen het optre den van de Westduitse politie tegen de „vredesdemonstranten", had het een andere oorzaak. Weerbericht Verwachting tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele buien. In de kustprovincies tijde lijk harde, overigens krachtige tot matige wind tussen Zuid-West en West. Vrij koud. DINSDAG: Zon op 6.43, ondei 18.14. Maan op 21.18, onder 14.58

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1