Stad en Omgeving Postduiven vlogen huiswaarts Donateurscoricert van Crescendo Alkmaars kanshebfc m Bloedige vechtpartij in St. Annastraat Bij het afscheid van G. H. W. ter Hoeven Ervaringen van een vacantieganger Aanrijdingen AGENDA Afscheid van Ds Schmidt Aafje 4 kreeg oranje kampioensstrik De bekroningen Onfortuinlijke nederlaag' van Jong Holland Oudorp Stormvogels I rangl MAANDAG 2 OCTOBER 1950 Messen werden getrokken, twee slachtoffers naar het ziekenhuis In een logement in de St. Annastraat is vanmorgen een ernstige vechtpartij ontstaan tussen twee mannen en een vrouw. Naar wij vernamen stapte de echtge noot van de vrouw, die in het logement aanwezig was, vanmorgen plotseling de zaak binnen en stapte gewapend met een mes op zijn vrouw af, die naar het schijnt een verhouding had met een ander. De man bracht zijn vrouw enige messteken toe in het gelaat en de rug en verwondde vervolgens de an- De heer G. H. W. ter Hoeven,, correc tor aan de Verenigde Noordhollandse Dagbladen heeft Zaterdagmorgen, we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, afscheid van de journalistiek genomen. De heer Ter Hoeven, die bijna vijf en dertig jaar hier in functie is geweest en in het verenigingsleven tal van be stuursfuncties heeft vervuld, was door zijn vroegere functies hij was vóór de oorlog verslaggever en redacteur- Binnenland van de Alkmaarsche Cou rant een algemeen bekend stadge noot geworden. Bij zijn afscheid werd hij toegespro ken door de heer Tj. N. Adema die in redactioneel verband het langste met hem had samengewerkt. Spreker wierp een terugblik op de tijd dat de oude garde zich hier een eervolle plaats had veroverd, roemde vele bijzondere eigen schappen van de thans vertrekkende functionaris en bood hem met de beste wensen voor een nog lange en rustige levensperiode namens Redactie, Admi nistratie en Technisch personeel een horloge aan. De directeur, de heer C. Krak, die ook vele jaren met de jubilaris heeft samengewerkt, herinnerde mede aan diens bijzondere kwaliteiten, niet al leen als journalist maar ook als cor rector. Spreker wierp een blik in het verleden en memoreerde de steeds prettige samenwerking, waarna hij hem een in alle opzichten gelukkige le vensavond toewenste. Ten slotte sprak de heer G. C. van Gulik mede een lid van de oude garde een woord van hartelijke dank voor de vriendschap en medewerking welke hij steeds van de scheidende functionaris had ondervonden. De korte plechtigheid, welke door alle tot het bedrijf behorenden werd bijgewoond, was hiermede geëindigd. De V.V.V. te Amsterdam publiceert 0.a. in het Octobernummer van haar maandelijkse mededelingen de volgen de klachten, waarbij zowel Alkmaar als Egmond aan Zee zijn betrokken. Van deskundige zijde ontvingen wij het volgende schrijven: Naar aanleiding van enige ervarin gen met Nederlandse zeebadplaatsen in de laatste jaren meen ik er goed aan te doen te wijzen op enkele te kortkomingen in de Nederlandse ser vice voor toeristen, welke mij zijn ge bleken. 1. In vele pensions en hotels zelfs in de badplaatsen ontbreekt 't weerbericht, de barometer en net weerkaartje van het K.N.M.I., zaken dus, waarvoor elke bad plaatsbezoeker steeds de meeste interesse heeft bij ons wisselvallig klimaat. 2. De V.V.V.'s geven te weinig voor lichting omtrent de beperkende bepalingen inzake baden, zwem men en zonnebaden, waardoor de toerist voor onaangename verras singen kan komen te staan. 3. Busdiensten geven vaak slechte verbindingen: ze houden midden in het dorp op, waarna de toerist soms nog een kwartier moet lo pen naar zee. Ook het eindpunt van de bussen van de Noordhol landse badplaatsen naar Alkmaar ligt een kwartier gaans van de kaasmarkt, een uitstapje, dat toch door elke bezoeker van die bad plaatsen wordt gemaakt. 4. In hotels en pensions wordt te weinig bekendheid gegeven aan manifestaties (voorstellingen, wed strijden, tochten e.d.) in de be treffende plaats en omgeving. Bij vele toeristische bezienswaar digheden (b.v. de kaasmarkt) is een onnodige, strenge politie-af- zetting. Vele badplaatsen geven te weinig mogelijkheden bij slecht weer. In vele badplaatsen ontbreken verplaatsbare linnen strandtenten van ruim formaat, welke juist in ons winderig klimaat een ideale beschutting geven. Een gunstige uitzondering hierop is bijvoorbeeld Noordwijk. De linnen „schild wachthuisjes". welke men bij voorbeeld in Egmond heeft, zijn waardeloos. 8. Het parkeren van auto's op bou levards is zeer hinderlijk. Te Sehe- veningen en Noordwijk b.v. is dit dan ook terecht al niet meer toe gestaan. Vele van deze bezwaren zijn zonder veel kosten of moeite te ondervan gen, waarbij het toerisme in Neder land ten zeerste zou zijn gebaat. Ook zou het wellicht aanbeveling verdie nen in de cursussen voor pensionhou ders e.d. meer aandacht aan deze za ken te besteden. 5. 6. 7. dere man ernstig. Hij zelf werd tijdens de vechtpartij eveneens gewond. De man en de vrouw werden per ambo- lange naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd; de dader zal waarschijnlijk na verbonden te zijn naar het politie bureau kunnen worden overgebracht. Kapitein van der Horst leidt het on derzoek in deze zaak. Zaterdagmiddag reed een meisje op een bakfiets vanaf de Pieterstraat- brug rechts af de Voordam op. Tege lijkertijd kwam vanaf de Dijk een wiel- rijdster, die ook de Voordam opging. Uit tegenovergestelde richting kwam toen een fiets met hulpmotor, waarvan de bestuurder midden op de weg reed. Hierdoor moest de weilrijdster uitwij ken en kwam daardoor in botsing met de bakfiets. De berijdster van laatst genoemd voertuig kwam te vallen en werd in een dichtbijzijnde kleermakerij verbonden. De inhoud van de bakfiets werd beschadigd. De berijder van de fiets met hulpmotor reed door. Zaterdagmorgen omstreeks twaalf uur reed een zeswielige vrachtwagen over de Baansingel ter hoogte van het Overdiepad, toen uit dit pad een per sonenauto kwam gereden. De vracht wagen verleende geen voorrang, waar door de personenauto werd aangereden en beschadigd. Tegen de bestuurder van de vrachtwagen is proces-verbaal opge maakt. Zaterdagmiddag om ongeveer drie uur reed een veewagen achteruit over het Waagplein in de richting van het Waaggebouw. Het uitzicht voor de be stuurder werd enigszins belemmerd door een groep personen, waardoor hij een gaslantaarn niet opmerkte en daar tegen opreed. Eén lamp viel en de an dere bleef aan een draadje hangen, bo vendien kreeg de lantaarn in het mid den een breuk, waardoor gas vrij kon ontsnappen. Werklieden van de licht- bedrijven hebben een en ander her steld. Zaterdagmiddag vond er nabij de spoorwegovergang op de Helderse weg een aanrijding plaats, die gelukkig goed afliep. Een wielrijdster was juist de spoorwegovergang in de richting van Den Helder gepasseerd en moest de rij weg oversteken, toen uit de richting Alkmaar een bestelauto aan kwam. De wielrijdster liet dit voertuig passeren en stak toen over, maar zij had een van Den Helder komende motor niet opge merkt, waardoor zij aangereden werd. Zij kwam te vallen en liep een hoofd wonde op, alsmede schaafwonden aan haar benen. De fiets werd beschadigd. Door de politie werd zij naar haar wo ning vervoerd. Sociale Raad verhuist naar Oudegracht Nu de Kamer van Koophandel en Fabrieken haar nieuw home in de villa „Kennemerhoek" aan het Varnebroek heeft betrokken, zal het vrij gekomen gebouw aan de Oudegracht, de vroe gere woning van Alkmaar's bekende archivaris, wijlen de heer C. W. Bruin vis, een andere bestemming krijgen. Naar wij vernemen zullen aldaar de bureaux worden gevestigd van de So ciale Raad, die thans op de eerste étage van het perceel Langestraat 87 naast het stadhuis te klein behuisd is. Deze verhuizing zal voor de Raad een grote verbetering betekenen. Het is te be grijpen, dat de vrijkomende ruimte naast het stadhuis de gemeente opk niet onwelkom zal zijn. Burgerlijke Stand Geboren Maria J., d. van J. H. Witte en J. Bleeker. Joke, d. van J. Kuipers en W. Lucas. Hendrik B., z. van H. B. Helleman en H. J. Vos. Afra M., d. van D. de Boer en A. Wester. Gehuwd Petrus J. Overtoom en Geertruida A. Bilars. Overleden: Jaatje van der Veen, 71 jaar, wed. van J. van den Berg. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Maria Goretti (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur; De Bengaalse lanciers (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De man op de Eiffeltoren (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Kees Stet. Wapen van Heemskerk, 8 uur; Simul taanseance schaken en om 8 uur Film avond van Kon. Ver. Oost en West. DINSDAG Bioscopen. Als Maandag. In de gistermiddag in de NH kerk van Oudkarspel gehouden kerkdienst nam ds. Schmidt, wegens aanstaand vertrek naar Zeist waar hij een be roep aanvaard heeft, afscheid van de NH-gemeente van Noord-Seharwöude en Oudkarspel. De dienst ving aan met het zingen van Gezang 149, vers 1 en 3, daarna werden twee gedeelten uit de bijbel gelezen. Het klein koor zong vervolgens: Gebed, van Cath. van Rennes en Dominum salvam fac. Na ge bed en het zingen van gez. 202 hield ds. Schmidt zijn afscheidspredicatie over: Vrees niet o Zion, laat uw han den niet slap worden (Zefanja 3:16b). Na de preek zong het kleinkoor het Ave verum van Mozart en het Onze Vader. Hierna hield ds. Schmidt een toespraak, waarin hij voor de onder vonden medewerking en vriendschap dankte. Achtereenvolgens richtte hij zich tot de kerkeraad, de kerkvoog dij, diaconie, burgemeester, collega's van de ring, de heer Korndörffer, diverse verenigingen, organist en kos ters, waarna hij nog een kort ernstig woord tot de gemeente sprak. Hierna spraken nog burgemeester Schelhaas, de heer Wijnveld (namens kerkeraad en kerkvoogden), ds. Appel (namens clasicaal-bestuur en ring) en de heer Korndörffer, die allen ds. Schmidt voor wat hij gedaan heeft dankten, en hem Gods zegen toewensten. Ds. Postma van Sint Pancras verzocht nog "om hem gez. 263 vers 1 toe te zingen, waarna de dienst met gebed en het zingen van gez. 121 besloten werd. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 2 Oct. 5000 kg uien 57.20; grote 5.30 5.70; drielingen 4.708.70; net 47.60; 1000 kg bieten 5—8.10; 10.000 kg groene kool 57.40; 1000 kg slabonen 1529.80; 4000 kg rode bleten 58.90: 90.000 kg wit'e kool 44.10; 5000 stuks bloemkool B 29—38. Circusvoorstellingen werden een succes Evenals bij de eerste voorstelling van Circus Mullens in onze stad was ook Zaterdagavond de tweemaster geheel gevuld. Het programma vond grote waardering bij het talrijke publiek. Het is verbazingwekkend te zien hoe snel dit populaire circus zich heeft kunnen herstellen van de catastrofale brand op 6 April van dit jaar en nu reeds weer een programma aan het „hooggeëerd pubiek" kan voorzetten, dat kan concurreren met die van vele andere circussen van naam. De paar- dendressuur van Otto Schuman dwingt allerwege bekondering af, evenals die van de leeuwen door de dompteur Ra- bindranath Nehroe. Het programma is af en heeft vele Alkmaarders Zater dag weer een avond op boeiende en humoristische wijze bezig gehouden. Zondagavond gaf het circus de laatste voorstelling in onze stad, om heden avond zijn eerste voorstelling in Den Helder te geven. Willem van lependaal liet verstek gaan De zaal van Valk's lunchroom was gistermorgen tot de laatste plaats be zet met leden van de Vrijdenkersver eniging „De Dageraad", die de cause rie van Willem van lependaal over „Waarzeggers en klapgeesten" hadden willen beluisteren. Van lependaal ech ter liet wegens ziekte verstek gaan en in zijn plaats hield de heer J. van Tol, secretaris van het hoofdbestuur een interessante inleiding over de ge schiedenis van de Rooms Katholieke kerk. Hij schetste daarin het ontstaan van de RK kerk en haar streven naar een steeds grotere macht. Het beruch te proces tegen kardinaal Mindzenty is, aldus de heer Van Tol, onverbre kelijk verbonden met de pogingen van de R.K. kerk om ook haar wereldlijke invloed, o.a. in Hongarije door het grootgrondbezit, uit te breiden. De lezing van de spreker werd met grote aandacht gevolgd. Tentoonstelling van het werk van amateur-schilders Als deelnemers aan de in Zaandam te houden gezamenlijke tentoonstelling van de amateurschildersverenigingen in Noord-Holland hebben zich o.a.^opge- geven „Kunst tij ons doel" uit Alk maar en „Tintoretto" te Heiloo. Eerst genoemde vereniging gaf zich voor waardelijk op. Van ieder lid wordt minstens één werkstuk ingezonden. De deelneming is reeds zo groot dat de tentoonstelling zeker doorgang zal vin den. Nu het seizoen ten einde is laten wij hier de uitslag volgen van de wedvluchten van de P.V. „Alcmaria Victrix", de vereniging, die a.s. Zon dag 8 October 45 jaar bestaat. Ie (kampioen) N. Ypma 598 pt.; 2. J. M. Schipper 593 pt.; 3. C. Rabeling 575 pt.; 4. G. Vink 558 pt.; 5. M. G. Pronk 551 pt.; 6. N. v. d. Kamer 535 pt.; 7. C. D. Huiberts 520 pt.; 8. A. Haring 515 pt.9 Vrasdonk Oldenb. 497 pt.; 10. H. Druiven 461 pt. 1. (kampioen) lange afstand; N. Ypma 355 pt.; 2. KaperTermaat 342 pt.; 3. M. G. Pronk 342 pt.; 4. Vras donkOldenburg 339 pt.; 5. J. M. Schipper 339 pt.; 6. L. van Vuure 326 pt.; 7. GodschalkNoome 318 pt.; 8 J. A. v. d. Elskamp 274 pt.; 9. H. Bouwens 253 pt.; 10. Co. Al 243 pt. Kampioen oude duiven: 1. N. Ypma 953 pt.; 2. J. M. Schipper 932 pt.; 3. M. G. Pronk 893 pt.; 4. Vrasdonk— Oldenburg 836 pt.; 5. C. D. Huiberts 756 pt.; 6. A. Haring 742 pt.; 7. Ka perTermaat 719 pt.; 8. J. A. v. d. Elskamp 715 pt.; 9. G. Vink 706 pt.; 10. C. Rabeling 685 pt. Kampioen jonge duiven: 1. G. Vink 485 pt.; 2. C. Rabeling 457 pt.; 3. J. v. d. Elskamp 453 pt.; 4. N. Ypma 409 pt.; 5 GodschalkNoome 375 pt.; 6. J. Bek 369 pt.; 7. A. Haring 353 pt.; 8. L. van Vuure 352 pt.; 9. S. Dingerdis 351 pt.; 10. J. van Houten 340 pt. Generaal der kampioenschappen: 1. N. Ypma 1363 pt.; 2. J. M. Schipper 1222 pt.; 3. G. Vink 1191 pt.; 4. J. v. d. Elskamp 1168 pt.; 5. K. Vrasdonk 1157 pt.; 6. C. Rabeling 1142 pt.; 7. A Haring 1095 pt.; 8. M. G. Pronk 1091 pt.; 9. KaperTermaat 1034 pt.; 10 L. van Vuure 1019 pt. Navluchten: 1. F. Praat 240 pt.; 1. G. Vink 202 pt.; 3. v. d. Elskamp 184 pt.; 4. W. Hartland 170 pt.; 5. W. Themmen 167 pt.; 6. J. Kooger 166 pt.; 7 Herm. Schipper 159 pt.; 8. J. M. Schipper 158 pt.; 9. J. Bek 155 pt.; 10. J. Koot 147 pt. Kampioenen der B-klasse (Vitesse); 1. G. Vink 558 pt.; 2. U. v. d. Kamer 535 pt.; 3. H. Druiven 461 pt.; 4. W. Hartland 422 pt.; 5. J. Bek 381 pt. Lange afstand B-klasse; 1. H. Bou wens 253 pt.; 2. S. Dingerdis 163 pt 3. G. Vink 148 pt. Jonge duiven B-klasse: 1. G. Vink 485 pt.; 2. J. Bek 369 pt.; 3. S. Din gerdis 351 pt.; 4. J. van Houten 340 pt.; 5. W. Hartland 322 pt. Generaal kampioen B-klasse: 1. G. Vink 1191 pt.; 2. J. Bek 845 pt.; 3 H. Druiven 803 pt.; 4. N. v. d. Kamer 735 pt.; 5. W. Hartland 735 pt. De uitslag van de koppelwedstrijden was als volgt: le pr. koppel Pronk - Druiven 691 pt.; 2e pr. Huiberts Wagenaar 609 pt.; 3e pr. J. M. Schip perPijper 583 pt.; 4e prijs Haring- Wortel 559 pt.; 5e prijs Bouwensv. d. Kamer 538 pt. Prijswinnaars lange afstandvluch- ten; Corbeil; L. van Vuur,. Orleans: v. d. Elskamp. Chateauroux. J. M. Schipper. Bordeaux: J. M. Schipper. Een muzikaal verantwoorde uitvoering Voor de jaarlijkse donateursuitvoe ring van het accordeonorkest „Crescen do", gegeven in het „Wapèn van Heemskerk", was een zeer groot aantal toehoorders aanwezig. Iedere vooruit gang begroeten we met vreugde, en zo was het ons een waar genoegen te mo gen constateren dat het accordeon orkest inderdaad een grote vooruitgang heeft gemaakt. De spelers hebben hun naam „Crescendo", dat wil zeggen ster- Ker worden, toenemen, eer aangedaan. We herinneren ons dit ensemble eens studie aanbevolen te hebben. Welnu er is blijkbaar stevig gestudeerd. Vooraf echter speelde de monclorgelclub o.l.v. J. Burger. Het publiek stelde dit blijk baar ten zeerste op prijs. Hierna trad directeur Hartog op met het accordeon-orkest. Er waren hier en daar nog wel wat technische tekort komingen, maar de totaalindruk was beslist muzikaal. De dirigent tracht vooral de sfeer van het werk te bena deren, en dit is een belangrijke factor voor de reproducerende muziek. De Jubelklange, mars van Vebel, werd al dadelijk goed gespeeld, gevolgd door Strauss-klanken met goede nuance ring. L'Estudiantina v^p Waldteufel en Ma rie Henriëtte van Montagne lieten een zeer te waarderen indruk na. Het pas- sagewerk werd hier nogal ongelijk ge speeld. Het best geslaagde stuk was wel Beiaardconcert op de Waagtoren Wie Zaterdagavond tussen 8 en 9 uur het Waagplein passeerde, zou wel licht ter hoogte van de tweede omloop van de Waagtoren een verlicht klein venster hebben opgemerkt. Daarachter zetelde Haarlem's stads- beiaardier, de heer Reinout Heering, die op deze mooie herfstavond de klok ken van de oude toren met meester hand bespeelde. De publieke belangstelling was he laas zeer klein. Nu willen wij aanne men, dat de Zaterdagavond, waarop v.o- velen na een week arbeid ontspanning in de huiselijke kring vinden, niet de meest geschikte avond is om voldoende bezoekers te trekken voor een concert waarhij iedere mogelijkheid om zich tot luisteren ergens te zetten ontbreekt. Niettemin hopen wij, dat deze beiaard- concerten, vooral in de lente en de zomer, zullen worden voortgezet en be halve de heer Heering ook diverse andere beiaardiers van naam zullen worden uitgenodigd de bronzen stem men van het Waagcarillon te laten klinken. Misschien dat in deze meer gunstige seizoenen de belangstelling van die aard is, dat de aan het Waag plein gevestigde caféhouders er aan leiding in zullen vinden tijdelijk een deel van de openbare weg tot terras met tafeltjes en stoelen in te richten Vroeger heeft men dit ook wel eens gepoogd, echter zonder veel succes, doch wellicht heeft de smaak van het publiek zich thans gunstig gewijzigd. Hoe zwaar waren de kazen? Men deelt ons mede, dat het juiste totaal-gewicht der 4 grote kazen, waarvan het -gewicht door de bezoe kers van de Kaastentoonstelling in het Waaggebouw gedurende de Landbouw tentoonstelling en de daarop volgende dagen geraden kon worden, 211- kg. was. Zeven personen uit de circa 8000 be zoekers waren zo gelukkig precies ge schat te hebben. De taxaties liepen tussen 1200,8 kg. en 30 kg., waaruit af doende blijkt hoe moeilijk het schat ten van het gewicht van dergelijke grote kazen is geweest. De winnaars waren: S. Keesman, Dijkweg 96, Andijk; Broekhuyzen, Rijksstraatweg 77, Heiloo; Balder, Ra men 30, Alkmaar; Kant, Straatweg 246, Heiloo; N. Vrouwe, Egmondermeer; Amelsbeek, Oudegracht 1, Alkmaar, en J. Halma, Magdalenenstraat, Alkmaar. Zij kunnen zich bij de Koninklijke fabriek N.V. Eyssen, Alkmaar, Handels kade 50, vervoegen om hun prijs in kaas in ontvangst te komen neipen. Het reserve-kampioenschap was voor Zwartje 29 Nadat de jury Zaterdagmiddag op de Districtsfokveedag zich lange tjjld had beraden, kon de fraaie koe Aafje 4 van C. Kuiper te Heerhugowaard uiteindelijk als kampioene door de keuringsring stappen en ontving zij uit handen van burgemeester, mr dr. H. J. Wytema, de grote oranje strik. Reserve-kampioene werd Zwartje 29 van H. J. Bruin uit Stompetoren, die voor dit feit gesierd werd met de rode strik. De gouden medaille, uitgeloofd door de Contactcommissie uit de Middenstand werd toegekend aan de groep van C. Kuiper te Heerhugowaard, bestaande uit Johanna 3, Maartje 28, Geertje 3, Aafje 9 en Aafje 4. De overige uitslagen waren: Hokkelingen individueel (geb. tussen 1 Jan.— 10 Maart 1949): le pr. A; Aaltje 12, eig. C Kuiper, Heerhugowaard; le pr. B: Aaltje 12, eig. A. Kuiper, Heerhugowaard; le pr. C: Mina 4, eig. N. J. Blauw, Heerhugowaard. 2e pr. A: Kroontje 17, eig. N. J. Blauw, Heer hugowaard; 2e pr. B: Trijntje 15, eig. idem; 2c pr. C: Rood 83, eig. H. J. Bruin, Stom petoren. 3e pr. A: Aida 4, eig. W. L. Groenewegen, Bergen; 3e pr. B: Zwartje 37, eig. H. J. Bruin, Stompetoren; 3e pr. C: Cor- rie 16, eig. D. Appel, Veenhuizen, Heerhugo waard; 3e pr. D: Marie 25, eig. S. Jonker, Egmond aan den Hoef; 3e pr. E: Butter 15, eig. Jn. Blauw Pz.-, Stompetoren; 3e pr. F: Pietje 52, eig. A. Kraakman, Warmenhuizen. E.V.: Anna 8, eig. A. Kraakman, Warmen huizen; Emma 14, eig. A. Ruiter, Warmen huizen; Gré 14, eig. C. Klaver, Heerhugo waard. Hokkelingen individueel (geb. 11 Maart en later): le pr.: Grietje 13, eig. A. Ruiter, War menhuizen; 2e pr. A: Klaske's Adema 7, eig. St. Adelbertus Abdij, Egmond-Binnen; 2e pr. B; Maartje 57, eig. A. Kuiper, Heerhugo waard; 2e pr. C; Leida 24, eig. S Jonker, Egmond aan den Hoef. 3e pr. A: Marlena, eig. R. Duyn, Bakkum; 3e pr. B: Zwartje 40, eig. E. J. Bruin, Stompetoren; 3e pr. C: Grietje 12, eig. A. Ruiter, Warmenhuizen. E.V.: Geertje 11, eig. C. Kuiper, Heerhugo waard; Jannetje 11, eig. C. Kuiper, Heerhugo waard; Trijntje 16, eig. N. J. Blauw, Heer hugowaard. Drietallen hokkelingen: le pr. A, Groep 4: Afst. van Donkers Fr. 10, eig. S. Jonker, Eg mond aan den Hoef; le pr. B, Groep 10: Afst. van Adema 29 v. d. Woudh, eig. N. J. Blauw, Heerhugowaard. 2e pr. A, Groep 2: Afst. van Adema van Cruysoord, eig. H. J. Bruin, Stompetoren; 2e pr. B, Groep 8: Afst. van Adema 29 v. d. Woudhoeve, eig. A. Kui per, Heerhugowaard. 3e pr. A, Groep 3: Afst. van Adema 41 v. d. Woudhoeve, eig. A. Kraakman en A. Ruiter, Warmenhuizen; 3e pr. B, Groep 6: Afst. van Adema 29 v. d. Woudhoeve, eig. C. Kuiper, Heerhugowaard. E.V.: Groep 1: Afst. van Alecco 2 van Hau- keshoef, eig. Jn. Blauw Pz., Stompetoren. Melktwenters (Individueel): le pr. A: Lies 7, eig. D. Appel, Veenhuizen, Heerhugowaard; le pr. B: Corrie 4, eig. idem. le pr. A: Maartje 50, eig. A. Kuiper, Veenhuizen, Heer hugowaard; 2e pr. B: Martha 11, eig. W. L. Groenewegen, Bergen. 3e pr. A: Geertje 6, eig'. idem; 3e pp. B: Guusje 23, eig. G. Mie nis, Egmondermeer. E.V.: Pietje 16 eig. A. Kuiper, Veenhuizen, Heerhugowaard; Betje 5, eig. Jb. Vet, Ursem; Zwartje 30, eig. H. J. Bruin, Stompetoren; Roosje 29, eig. S. Dapper, Schoorl. Drietallen melktwenters: le pr., Groep 14: Afst. van Kuiper's Frans A 17, eig. D Ap pel, Veenhuizen, Heerhugowaard. 2e pr., Groep 13: Afst. van Frans van Grietje 10, eig. A. Kuiper e.a., Veenhuizen, Heerhugo waard. Koeien geb. in 1944 of vroeger: le pr. A: Iebeltje 24, eig. E. Dz. Govers, Alkmaar; le pr. B: Gerda 13, eig. Jn. Blauw Pz., Stom petoren. 2e pr. A: Evertje 13, eig. Gebr. Timmerman, Alkmaar. 2e pr. B: Zwartje 18, eig. H. J. Bruin, Stompetoren. 3e pr. A: Veldhuis 13, eig. Jn. Blauw Pz., Stompetoren; 3e pr. B: Wiepkje 82, eig. E. Dz. Govers, Alkmaar; 3e pr. C: Mina 20, eig. Gebr. Tim merman, Alkmaar. E.V.: Corry 4, eig. Jn. Borst, Alkmaar; Trui 22, eig. A. Ruyter, War menhuizen; Antje 12, eig. J. C. Borst, Heer hugowaard; Gré 7, eig. idem. Koeien geb. in 1945: le pr. A: Trijntje 6. eig. St. Adelbertus Abdij, Egmond Binnen; le pr. B: Nathan 6, eig. G. J. Bakker, Schoorl; le pr. C: Martha 18, eig. J. Helder, Egmon dermeer; le pr. D: Jo 23, eig. L Schermer, Castricum. 2e pr. A: Lize 23, eig. G. P. Valkering, Rinnegom; 2e pr. B: Rotgans 24, A. Lont, Berkmeer, Heerhugowaard; 2e pr. C: Lies 19 eig. A. Kuiper, Veenhuizen, Heer hugowaard; 2e pr. D: Worteltje 6, eig. L. Schermer Castricum. 3e pr. A: Griet 45, eig. S. Dapper, Schoorl; 3e pr B: Jo 22, eig L. Schermer, Castricum. Productie-ldasse: le pr. A: Aafje 4, eig. C. Kuiper, Heerhugowaard; le pr. B: Maartje 28, eig. A. Kuiper, Veenhuizen Heerhugo waard; le pr. C: Gré 4, eig. C. Klaver, Heer hugowaard; le pr. D: Guusje 9, eig. L. Scher mer, Castricum; le pr. E: Emma 10, eig. A. Ruyter Warmenhuizen; le pr. F: Aafje 9, eig. C. Kuiper, Heerhugowaard; le pr. G: Grietje 3, eig. A. Ruyter, Warmenhuizen; 2e pr. A: Juliana 5, eig. Gebr. Timmerman, Alkmaar; 2e pr. B: Stetman 79, eig. id.; 3e pr. A: Geertje 3, eig. C. Kuiper Heerhugowaard; 3e pr. B: Maartje 24, eig, A. Kuiper, Veenhui zen, Heerhugowaard; 3e pr. C: Emma 11, eig. A. Ruyter, Warmenhuizen; 3e pr. D: Maartje 28, eig. C. Kuiper Heerhugowaard; 3e pr. E: Gré 2, eig. C. Klaver, Heerhugowaard; 3e pr. F: Aaltje, eig. A. Koot, Limmen. Eervolle vermelding: Roosje 17, eig. S. Dapper, Schoorl; Johanna 3, eig. G. Kuiper, Heerhugowaard. Drachtige schotten: le pr. Jantje 10, eig. F. v. Breugel, Heerhugowaard; 2e pr. A: Pel Kaaske 11, eig. M. Blauw, Heerhugowaard: 2e pr. B: XJlper 29, eig. F. v. Breugel, Heer hugowaard; 3e pr. Trien 2 eig. P. Kuis, Cas tricum. Drachtige koeien: le pr. A: Rood 78, eig. H. J. Bruin, Stompetoren; le pr. B: Maartje 233, eig. C. Kieft Jz. Oterleek; 2e pr. A: Cor rie 4, eig. Jb. Dekker, Berkmeer, Heerhugo waard; 2e pr. B: Nel 2, eig. N. Schuurman, Veenhuizen, Heerhugowaard; 3e pr. A: Corrie 4, eig. C. Kuiper, Heerhugowaard; 3e pr. B: Lampkje 58, eig. Gebr. Timmerman, Alkmaar; Eervolle vermelding: Zwartpoot 4, eig. S. Schou ten, Bergen; Corrie 3, eig. Jb. Dekker, Berk meer, Heerhugowaard; Worteltje 7, eig. L. Schermer, Castricum; Gré 11, eig. J. C. Borst, Heerhugowaard. Eigenaarsgroepen (Drietallen): le pr. Groep 16, eig. C. Klaver, Heerhugowaard; 3e pr. Groep 15, eig. J. C. Borst, Heerhugowaard. Eigenaarsgroepen (Viertallen): le pr. Groep 20, eig. A. Ruyter, Warmenhuizen; 2 e pr. Groep 17, eig. S. Dapper, Schoorl. Eigenaarsgroepen (5 of meer dieren): le pr. A: Groep 27, eig. C. Kuiper, Heerhugo waard; le pr. B: Groep 30, eig. A. Kuiper, Heerhugowaard; le pr. C, Groep 28, eig. D. Appel, Veenhuizen, Heerhugowaard. 2e pr. A, Groep 26, eig. Gebr. Timmerman, Alk maar; 2e pr. B, Groep 25, eig. H. J. Bruin, Stompetoren; 2e pr. C, Groep 23, L. Scher mer, Castricum. 3e pr. A, Groep. 29, eig. Jn. Blauw, Stompetoren; 3e pr. B, Groep 24, eig. E. Dz. Govers, Alkmaar; 3e pr. C: Groep 3'1, eig. L. P. v» Graft, Heerhugowaard» .Offenbach-melodiën". Een uitstekend* voordracht. Men wake er echter voor niet al te romantisch te spelen. Een goede prestatie kon eveneens worden genoemd de zo populaire „Lustspief. I Ouverture" van Keler Bela. Na 't laat-1 ste nummer de My Regimentmars van Blankenburg moest, gehoord het velt applaus, „Crescendo nog een toegift laten volgen. Op een donateurs -avond wordt ook I om zuiver amusement gevraagd en I hiervoor zorgde het Crescendo Cabaret. I gezelschap, bestaande uit eigen krach. ten van het orkest. Die omvorming van muzikant totl tonelist werd door het publiek zeer ge-[ waardeerd, en verdiend succes bleefI dan ook niet uit. Voor de verloting! met vele prijzen was grote animo.! „Crescendo" kan met voldoening opu een geslaagd donateursconcert terug- zien. In één jaar tijd hebben deze ama-| teurs er voor gezorgd een muzikaal! verantwoorde uitvoering te kunnen ge-l ven, met een lang niet onverdienstelijk,! goed gekozen programma. M.s. De strijd om de punten in de wed-I strijd Jong HollandHCSV zou hevigl zijn, schreven we in onze voorbeschou-l wing. En zo is 't ook uitgekomen! Dall de Alkmaarders uiteindelijk een 3—ll nederlaag te incasseren kregen, wail een grote teleurstelling, vooral, omdatl het er de hele wedstrijd niet naar uit-f gezien heeft. Jong Holland was over wegend sterker, maar 't pechduiveltjifi liet hen ook nu niet in de steek. Aller eerst bleek v. Westrienen wegens ziek te op 't appèl te ontbreken. Vijf en r twintig minuten was de wedstrijd oud toen de goed spelende Rol moest uit-j vallen, omdat hij zo ongelukkig op zijn arm terecht kwam, dat deze uit dep' kom schoot. Rol werd vervangen d-oorf Kuiper. Nauwelijks 10 min. later ver liet Tesselaar 't veld wegens een op gelopen beenblessure. Na de rust even wel speelde hij weer op halve kracht| mee. Mienis en Jansen liepen ook blessures op en bleven zo goed en kwaad als 't ging de strijd voortzetten! Het Hoornse doel bleek een onover-j komenlijke hindernis te zijn. Tot drie-; maal toe stonden paal en bovenlat dij! Hoofnse keeper trouw ter zijde. Toer.1 de J.H.-voorwaartsen al juichten voorl de gelijkmaker zagen ze op 't laatste! ogenblik tot hun grote schrik, dat de| bal, die in de hoek zou verdwijnen, opl een graspol afstuitte en toen rakelings naast het Hoornse doel ging. Uit dit alles blijkt dus wel, hoe on-l fortuinlijk Jong Holland was, maar wel mogen niet verhelen, dat de J.H.-ach-I terhoede ook in deze wedstrijd wee! een steek liet vallen en de voorhoed! zich te veel bezondigde aan te indref dueel spel. De scheidsrechter, de h-rj v. Velzen, verdient een pluim voor buitengewoon goede leiding. Ook ll EHBO, als steeds paraat, heeft g werk verricht. De ruststand was 12 in het voorde:! van de Horinezen, nadat Jong Hollan(| de score door middel van Jansen opend had. Enkele minuten vóór het| einde, nadat HCSV 35 minuten t' in de verdediging was gedrongen, wis! de Hoornse middenvoor van een te veil opdringen van Jong Holland te proii-f teren en er 13 van te maken. Overige uitslagen: And. Boys 1Jon! Holland 2 01; Jong Holland 4B.O.L,| 2 60; Alcmaria cJong Holland 13; Alcmaria eJong Holland b 80, jd Foresters verspeelde weer een punt Het zat Foresters gisteren niet mee,|j Door ruw spel van de tegenpartij raakte de thuisclub meermalen uil! haar gewone spel, wat ongetwijfeld dei overwinning heeft gekost. SVA wist| na een kwartier spelen de score openen doordat de Foresters-rechtsl back niet resoluut genoeg wegwerkti[ De bal werd nard langs doelman jon geschoten. Vijftien minuten v de rust kreeg Tinus v. Steeg een g aangegeven bal van zijn linksbinnen! waaruit de gelijkmaker werd geborei Even vóór de rust kreeg M. Kossei een trap tegen zijn knie, waardoor hi; tijdelijk het veld moest verlaten. Bei-, de partijen kregen in de tweede helt nog enkele goede kansen, doch wister geen doelpunten te maken, zodat dij stand 11 bleef. Een bijzondere samenkom?! Het Ned. Leger des Heils verzoeW| ons opname van het volgende: Dinsdag 3 Oct. des avonds 8 uur 4 er in het gebouw aan de Sliksteeffi een zeer bijzondere samenkomst wel™ onder leiding zal staan van de kapH teins B. v. Ommen uit de afdeling De i venter. De kapitein is een goed spi'H, ker en nodigt alle oud-heilsoldate! van het Ned. Leger des Heils uit '4; komen luisteren. Ook niet heilsoldate! en kinderen Gods zijn allen hartelij^l welkom. Dames handbalwedstrijd Zondagmiddag om 5 uur werd ee handbalwedstrijd gespeeld door de meshandbalclub V.B.O. van Oudorp eEl dameshandbalclub Limmen 1. Het Oudorjj per elftal bleek veel zwakker, hetgeei| wel te verklaren is daar deze club noljl slechts korte tijd bestaat en veel minddj getraind is dan de dames uit Limme&l De wedstrijd die door een talrijk public werd bijgewoond werd door Limmen wonnen met 90. voetbalwedstrijd Zondagmiddag werd op het Kolpi^J Boys-terrein een voetbalwedstrijd speeld door Kolping Boys 1 en Reigerj uit Heerhugowaard. Kolping Boys deze wedstrijd met 30. Ram In de afdeling van resultaten van de al blik is met geen mo —DEM is gebleken, ploeg beschikken, w In ieder geval is het waar is, dat DEM tc kend. Randers heeft heffen. Gisteren scoo maai zoveel doelpui RKAFO liet het teg St. Pancras verloren slagen, hoewei wjj e< tuïnlyke wedstrijd lit Daar in 2A HVC doelpuntloze wedsti Stormvogels met de de De Spartaan van ben de IJmuidenarei punten als de ploeg Via een overwinnin schaar werd UVV h ten een goede derde den verwacht boekti overwinning van dit zorgde voor een verr te verslaan. H.V.C. Stormvogels U.V.V. Velox Spartaan V.V.A. o.s.v. Schoten T.O.G. Vr.schaar Volendam zorgde ii rassing van de dag kende West-Frisia t burgia had met HRC ZFC liet Elinkwijk vertrekken. De Am werd tegen de verwa overwinning, waarmi eerste punten op h schrijven. Zoals beke een vriendschappelijk Velsen spelen. Op he' werd deze wedstrijd i withemden ten slotte Zondag hadden. Z.F.C. 3 3 West-Frisia 4 3 Elinckwijk 4 2 Zeeburgia 4 2 Volendam 3 1 Alcm. Victrix 2 1 Watergr.meer 3 1 H.R.C. 3 1 A.F.C. 3 1 Hercules 3 0 Van Hollandia had< wacht dan een 31 ZVV en IVV heeft verwachting beantw uit Ilpendam verloor tegen Kinheim. In C CSV en QSC de pun DTS gelukt het een competitie te ber slechts 10 werd vb Overigens is in dez< eens te meer geblel de Langedijkers oni wedstrijden -hebben tot een enkel doelpc gen. G.V.O. 4 3 D E.M. 3 Z.V.V. 3 Kinheim 3 Alkm. Boys 3 Hollandia 3 I.V.V. 3 Wijk aan Zee 3 C.S.V. Velsen 2 Q.S.C. 3 D.T.S. 3 Always Forward h 3B genomen, dank zt op De Meteoor en he ZSGO tegen Helde heeft de eerste winst gesleept, daar tegen gespeeld werd. Alw. Forw. Z.S.G.O. De Meer Vitesse Zaandijk D.E.C. Helder De Meteoor Rivalen R.K. V.V.A. Beverwijk Terrasvogels Dat Kennemers ei zwakke JOS zou hadden wij niet v« lukkig voor de Beve andere koplopers er laten. 7" .rloor Ra en liet Allen Weerba IWFC. 3 2 3 1 3 1 3 2 2 1 2 0 2 0 3 0 2 0 2 0 3 0 2 0 W.F.C. S.D.W. De Kenn. Rapiditas Allen W. Zilverm. K.V.V. O.V.V.O. D.C.G. Halfweg J.O.S. A.P.G.S. 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 Dat Limmen van loor is geen schande uitslag doet vermoe spanning niet heeft deelde met Zouave: bleef daarmede iets Wieringen maakte 1 punten afhandig en Rijp niet veel moeit

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2