3 De televisie uitzending van athletiek- wedstrijden was geen succes Resa - Hilversum Geen uitzending van Engeland - Schotland WEK DE GAL IN UW LEVER OP Lesueur won overtuigend Middlesex Wanderers weer gewijzigd N Gezond Huddersfield werd met 8-0 gekraakt licht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig Lotsy wordt geopereerd Ernstig ongeval bij een voetbalwedstrijd Plan voor een nieuwe havenstad op Nieuw-Guinea Chinezen in Indonesië solidair met Mao Pim, Pam en Pom als schatgravers Deens botercontract met Engeland niet verbroken TWEE FINSE MINISTERS AFGETREDEN Schriftelijke Cursus of... Avondlyceum xxxxxxxxxx DAGE xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Groot Frans offensief in Indo-China Koers van dollar Canadese vrij Het Radioprogramma MAANDAG 2 OCTOBER 1950 In Engeland heeft men andere moeilijkheden experimenten, die Philips onderneemt met televisie-uitzendingen, hebben de belangstelling van velen in den lande doen toenemen door de zeer ge slaagde proef, die drie weken geleden werd genomen bij de voetbalwedstrijd PSVEindhoven. Deze uitzending, waarover enthousiaste verslagen verschenen, heeft menig sportliefhebber doen verlangen naar de tijd, waarin het experimen tele van deze uitzendingen zal zijn verdwenen. Een minder geslaagd experiment als dat van gisteren, toen bij wijze van proef een uitzending werd gegeven ven een athletiekwedstrijd te Eindhoven, die door de slechte weersomstandigheden en verschillende tegenslagen met de camera's ongunstig werd beïnvloed, kan deze geestdrift nauwelijks doen bekoelen. De kijkers hebben toch zij het met horten en stoten kunnen zien hoe Fanny BlankersKoen de tachtig meter horden op haar „sloffen" won. Echter, televisie schijnt behalve een aangenaam genoegen, ook ernstige moeilijkheden te scheppen. Dat is in Engeland gebleken, waar de televisie-uitzending van de cup-finale de oorzaak was van een ver mindering in de recettes van 30.000 pond sterling. herhaling van het gebeurde in het vo rige seizoen willen voorkomen. De supporters geven toe, dat hun clubbesturen op de bewuste Zaterda gen een verlies zullen lijden, maar dit valt naar hun mening wel te dragen. Zij oordelen, dat zij in ruil voor alle morele en financiële steun, die zij ge durende het seizoen aan hun clubs geven, alleszins recht hebben om op twee of drie Zaterdagen weg te blij ven teneinde een bekerfinale of een internationale wedstrijd te zien. Als de Engelse supporter geen toe gangsbewijs op de zwarte markt kan bemachtigen en dit is met tienduizen den het geval, dan is zijn enige kans om iets van de match te zien: de tele- viesieuitzending. Nu deze mogelijk heid wordt afgesneden, is zijn teleur stelling groot en begrijpelijk. Boven dien, zeggen de supporters, dat de F.A. door slechts de helft van de bei de bekerfinales uit te zenden, de re cettes van de gewone competitiewed strijden zeker niet op peil zal houden Men kan immers niet verwachten, dat het publiek op de dag van een cup finale entree zal betalen om de helft van een gewone competitiewedstrijd te gaan zien cn dan vervolgens naar huis zal rennen voor de televisieuitzen ding van de tweede helft van de beker finale? Het publiek zal thuis blijven om het omroepverslag van de eerste helft van de Cup te beluisteren en vervolgens de televisieuitzending van de tweede helft te zien. Dit is dan ook de reden, dat de F.A. heeft besloten geen televisie uitzending toe te staan van de wed strijd EngelandSchotland in Wem bley en van de beker-finales voor profs en amateurs alleen de tweede helft te laten uitzenden. De Britse voetballiefhebbers zijn over dit be sluit zeer verbolgen. Het is toch zo, dat de meestcn bij belangrijke voetbalontmoetingen te Wembley geen kaartje kunnen be machtigen, aangezien de vraag naar kaarten in geen enkele verhouding staat tot de beschikbare hoeveelheid De talloos velen, die ieder jaar teleur gesteld worden, zouden vast en zeker naar Wembley gaan, als ze maar aan een kaartje konden komen, zelfs al zou thuisblijven veel goedkoper zijn. Vele Engelsen betalen graag twintig pond, de reiskosten meegerekend, om met eigen ogen een bekerfinale of EngelandSchotland te zien. Voor sommigen betekent dit meer dan een maand loon, maar zij vinden het schouwspel de moeite waard. De televisie-uitzending van de cup finale van verleden jaar heeft een zeer nadelige invloed gehad op de re cettes voor de gewone competitiewed strijden, welke die dag gespeeld wer den. In totaal trokken die wedstrijden slechts 530.000 toeschouwers tegen een normaal aantal van 900.000, hetgeen een achteruitgang in de recettes van zoiets als 30.000 pond betekende. Het behoeft dus niet te verwonde ren, dat de besturen van de league clubs hiervan geschrokken zijn en een U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag: moet uw lever een liter gal in trw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke, wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen ■tromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Pronk derde in Wuppertal De wereldkampioen achter grote mo toren Lesueur (Frankrijk), heeft Za terdagavond te Wuppertal zijn mees terschap getoond door op overtuigende wijze te winnen ver voor de Duitser Bautz en onze nationale stayerkam pioen Jan Pronk. Lesueur reed de 100 km in 1.15.06. Bautz werd tweede met een achterstand van 480 meter en Jan Pronk ging als derde over de streep, 820 meter achter de wereldkampioen. On ze landgenoot De Best plaatste zich ze vende met^rote achterstand. 100 km voor profs. In Rotterdam werd op dezelfde dag een wegwedstrijd verreden voor profs over 100 kilometer. Wout Wagtmans zegevierde met 2.48.42, onmiddellijk ge volgd door de Amsterdammer Smits en Bakker uit Zaandam, die dezelfde tijd vcor zich lieten afdrukken. Op grote afstand volgden Vooren (Beverwijk), 5. Van Beek (Oostzaan) en 6. De Rui ter (Rotterdam). Nederland won te Gent. In het Gentse kuipje hebben Van Est en Middelkamp een uit drie man ches bestaande omniumwedstrijd ge wonnen van de Belgen Ramon en Blomme. Gedetailleerde uitslag van de Manche, sprint: 1 Van Est (N); 2 Ramon (B); 3 Middelkamp (N); 4. Blomme (B); 2e Manche, achtervolging over 20 ron den: Van Est haalt Blomme in na 15 ronden, afgelegd in 2 min. 53 sec; 3e Manche, 500 meter tegen het uurwerk a l'Italienne: 1. Van Est-Middelkamp, 32,2 sec; 2. Ramon-Blomme, 33 sec. Eindklassement: 1. Nederland 3 pnt.; 2. Belgie 6 punten. Er zijn wederom enige wijzigingen aangebracht in het elftal van Middle sex Wanderers dat in 't Feyenoord Sta- dion tegen het voorlopig Nederlands elftal speelt. De ploeg ziet er thans als volgt uit: Bennet (Southall F.C.); Aston (Meas- ham Imperial) en Rowland (Wrexham F.C.); Topp (Hendbn F.C.), Stoker (Sutton F.C.) en Shepherd (Gosling F. C.); Major (Bishop Auckland F.C.), Horsly (Walthamstow Avenue), Hol mes (Wolverhampton), Phebey (Dul- wich Hamlet) en Robb (Finchley). Het voorlopig Nederlands elftal komt in de opstelling uit zoals wij die Vrij dag publiceerden. ROOSENDAAL HOLLAND tURNHOU! BELGIË Slechte velden brachten goalies" tot wanhoop Het slechte weer, dat evenals in ons land, in Engeland hoogtij viert, heeft menig Engelse doelman Zaterdag tot wanhoop gebracht. De velden waren veelal glad en glibberig. De doelman van Huddersfield Town was al zeer onfortuinlijk. "Ondanks het feit dat Mills zich uitstekend weerde en tij dens de wedstrijd verscheidene opfen doekjes kreeg, moest hij acht maal de bal uit het net halen. New Castle United, dat in de uit wedstrijd tegen Sheffield Wednesday een gelijk spel bevocht, is nog steeds ongeslagen. Sheffield, dat voor de eerste maal in dit seizoen het doel schoon hield, heeft de goede vorm weer herkregen. New Castle staat nog steeds bovenaan, direct gevolgd door Middlesbrough en Arsenal, die b iden slechts 1 punt minder hebben. Arsenal toonde in de thuiswedstrijd tegen West Bromwich hoeveel de snelle pass langs de grond waard is, hetgeen be wezen v^rd door de 30-overwinning. In de eerste divisie was Tottenham de enige, die een uitwedstrijd tót een goed einde bracht. Aston Villa, dat de 32 nederlaag moest incasseren, had veel moeite met het snelle en goed sluitende samenspel van haar tegen standers. Chelsea, dat met Everton in de onderste regionen van de ranglijst huist, boekte een 21 overwinning te gen laatstgenoemde club. Nieuwe raceauto (BRM) wint races in Sussex De Britse coureur Parnell heeft Za terdag met de nieuwe Engelse racewa gen BRM de internationale autoraces gewonnen, die te Goodwood in 't Graaf schap Sussex werden verreden. Hier mede boekte de BRM, die enkele we ken geleden bij de start van de races *e Silverstone bleef staan, zijn eerste successen. Prins Bira werd in beide wedstrijden, zowel om de Woodcote Cup als om de Goodwood Cup, tweede met Maserati. De uitslagen luiden: Woodcote Cup, over 19.2 km.: 1. Parnell (GB) met BRM gemiddelde snelheid 125.600 km/h 2. Prins Bira (Siam) met Maserati; 3. De Graffenried (Zwits.) met Maserati; Goodwood Cup, over 46.08 km.: 1. Parnell met BRM, gemiddelde snelheid 131.910 km/h; 2. Prins Bira met Masera ti; 3. Gerard (GB) met Era; 4. De Graf fenried met Maserati. zijn vatbaar voor Rheumatische pijnen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd ach ter de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te nemen. De zes minerale zou ten van Kruschen hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuive rende organen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiverheden in het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopend werk te doen. Rheumatische pijnen maken chagrijnig, want ze verstoren Uw goede humeur; op den duur zit ge UzeL en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neemt Kruschen als een vaste dagelijkse ge woonte. Ingez. Med. (Adv.) De uitslagen zijn: ArsenalWest Bromwich Albion 30; Aston Villa Tottenham Hotspur 23; Burnley Stoke City 11; Chelsea—Everton 2 1; Derby County—Blackpool 41; Li verpoolBolton Wanderers 33; MiddlesbroughHuddersfield Town 8 0; PortsmouthFulham 10; Shef field WednesdayNewcastle United 0 0; Sunderland—Charlton, Athletic 4 2; Wolverhampton Wanderers- -Man chester United 00. De heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de KNVB, die sedert geruime tijd vol slagen rust moest houden, is thans in het Diaconessenhuis te Haarlem opge nomen, waar hij waarschijnlijk van daag een galblaasoperatie zal moeten ondergaan. Keeper bekwam kaakfractuur Tijdens de wedstrijd KW 3Alk- maarse Boys 3 te Krommenie heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Bij een scrimmage voor het Boys-doel viel de doelverdediger van Alkmaar- se Boys Liefting met zijn kaak op de knie van een KVV-er. Hij bleef tot grote schrik van spelers en omstan ders op de grond liggen. Dr. Kuiper van Krommenie was zeer spoedig ter plaatse en constateerde dat het slacht offer een kaakfractuur had en direct naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. In bewusteloze toestand werd de onfortuinlijke speler per zie kenauto naar het gemeente ziekenhuis te Zaandam vervoerd. Aanvankelijk liet zich de toestand zeer ernstig aanzien. Men vreesde voor een hersenbloeding, zodat de ou ders van het slachtoffer werden ge waarschuwd en verzocht naar het zie kenhuis te komen. Daar men levens gevaar aanwezig achtte, werd de jon geman van de H. Sacramenten voor zien. Later op de avond kwam de pa tiënt weer bij bewustzijn en bleek dat geen direct levensgevaar aanwezig was. Bijna 500 tafeltennissers speelden te Rotterdam Niet minder dan 492 spelers en speel sters, onder wie de sterkste uit Neder land, hebben deelgenomen aan het door de Rotterdamse tafeltennis Bond geor ganiseerde tournooi, dat in de grote ont schepingshal van de Holland-Amerika lijn werd gehouden. Op 40 tafels moes ten ruim 800 wedstrijden worden ge speeld. De belangrijkste uitslagen luiden: Heren enkel: Hoofd- en overgangs klasse: 1. Cor du Buy, A'dam; 2. Jaap du Buy, A'dam. Dames enkel: 1ste en 2de klasse: 1. Lotte Beumer, Den Haag; 2. mevrouw Mosert-de Zeeuw, R'dam. Dames dubbel: 1ste en 2de klasse: 1. L. Beumer-F. Krens, Den Haag; 2. me vrouw en mej. Munters, Barendrecht. Heren dubbel: Hoofd- en overgans- klasse: 1. J. du Buy-W. Stoop, A'dam; 2. J. Boomsma-A. Zuidgeest, R'dam. Gemengd dubbel: Hoofd- en over gangsklasse: 1. W. Stoop, A'dam-T. Hoeksema-Mast, Den Haag; 2. L. Aspe- slagh-T. Mostert-De Zeeuw, R'dam. Ter viering van de eerste verjaardag der Chinese communistische volksrepu bliek werden op een massabijeenkomst in het Chinese kwartier van Djakarta 200 witte duiven als symbool van de vrede losgelaten. Vertegenwoordigers van de 2 millioen Chinezen in Indone sië beloofden in een telegram aan pre mier Mao Tse-Tur.g volledige steun aan de regering te Peking. Door de stad reden vrachtwagens, waarop de met bloemen versierde portretten van pre sident Sukarno en premier Mao Tse- Tung waren aangebracht. Boven de Chinese zaken wapperden de Indonesi sche vlag en die van communistisch China naast elkaar. 4. Pim, Pam en Pom hebben maar begraven liggen èn rovers! „Ja eigen eens geknikt bij al die verhalen van lijk is het heel logisch", roept hij dan Ferdinand. „Kom jongens, laten we plotseling uit. „Wat is logisch?" vragen gaan zwemmen", heeft Pim voorge- de beide anderen verbaasd. „Dat we steld, maar de anderen kunnen zich gaan zwemmen?" „Ach nee, ik denk nog niet van het raam losrukken en nog aan die schatten. Natuurlijk moet daarom zijn Pim, Pam on Pom maar je een kruisje neerzetten als je 'n schat vast met hun drietjes opgestapt. „Hè, begraaft, anders kun je toch later nooit ik heb reuze trek in een bad", roept meer de plaats terugvinden?" „Ach Pom. -„Het is zo warm". Maar Pim zeur niet, jij met je schatten! Kom er hoort hem maar half. Hij is met zijn maar gauw in. Het water is heerlijk", gedachten nog bij schatten, die ergens roep* Pom. Met het K.L.M.-toestel, dat Zaterdag avond naar Djakarta vertrok, verliet de gouverneur van Nieuw-Guinea, de heer S. L. J. van Waardenburg, ons land om zich weer naar zijn standplaats te be geven. Kort voor zijn vertrek waren wij in de gelegenheid de gouverneur te spre ken. „De plannen waarmee ik een maand geleden naar Nederland kwam zijn hier in beginsel zeer welwillend ontvangen" vertelde hij ons. „Waar ik erg blij om ben", zo vervolgde de heer Van Waardenburg, „is, dat mijn grote bouwplan, omvattende de bouw van 'n nieuwe stad, een haven en een weg, in principe is goedgekeurd. Het plan zal in sectoren worden uitgevoerd en als alles loopt zoals wij het ons voorstel len, heeft Nieuw-Guineaover drie jaar een goede haven en een nieuwe stad. De Deense boterproducenten kwa men Zaterdag bijeen ter bespreking van het feit, dat Engeland geweigerd heeft de door Denemarken verlangde hogere prijs voor geleverde boter te betalen. Zij kwamen tot de slotsom, dat zij de toestand zouden moeten aanvaarden. De president van de Ver enigde Zuivelfabrieken, die heeft deel genomen aan de besprekingen te Lon den, verwierp het voorstel om het bo tercontract met Engeland te verbre ken. Hij zeide, dat de Deense boter producenten het feit onder ogen moes ten zien, dat Denemarken zijn boter niet in voldoende hoeveelheden aan enig land dan Engeland zou kunnen verkopen. West-Duitsland kan een grote markt voor Denemarken wor den, maar Denemarken kan op het ogenblik niet verwachten veel meer naar dat land te verkopen. De Finse minister van Binnenlandse Zaken, Lauri Riikonen, is naar aan leiding van de staking der metaalar beiders, welke thans de kesde week ingaat, afgetreden. Hij is vervangen door Johannes Virolainen, evenals hij een vooraanstaand lid van de Boeren partij. Sakari Tuomioja, minister van Handel en Industrie en gouverneur van de Bank van Finland, is ook afgetre den. Hij is vervangen door Teuvo Aura, directeur van de postspaarbank. Nog geen arbeidsrust in Oostenrijk Op een door de communisten te Wenen georganiseerde conferentie van ongeveer 3500 man winkelpersoneel en stakers is besloten de regerifig tot Dinsdag te middernacht tijd te geven om de eisen met betrekking tot lonen en prijzen in te willigen. De conferen tie is gehouden in een locomotieven- fabriek in de Russische sector van de stad. De fabriek is eigendom van een Russische maatschappij. In gewoonlijk welingelichte kringen is verklaard, dat een algemene staking zal worden afgekondigd als de regering niet toe geeft. Een socialistische woordvoerder heeft verklaard, dat zijn partij op het standpunt staat, dat de regering de eis moet afwijzen. Minister waarschuwt' de Weense politie De Oostenrijkse minister van Bin nenlandse Zaken heeft Zondag de po litie gewaarschuwd geen deel te ne men aan communistische acties, die „in strijd zijn met haar plicht om wet en orde te handhaven". Verschillende politiebeambten, die de afgelopen week aan dergelijke acties hebben meegedaan, zijn onmiddellijk ontsla gen, zo zeide hij. De Britse regering heeft de ex port naar de Sowjetunie en Polen ver boden van 27 verticale boormachines, die gebruikt zouden kunnen worden bij de wapenfabricage. Alvorens te beslissen doet U verstandig ons uitvoerige prospectus Staatsexamen- 11BS of MULO opleiding aan te vragen. (Bekende Schriftelijke Cursus) DOOR LOULA G. ERDMAN X X X X X X X X X X X X X X X X X x 7) In deze kamer stonden de piano, nieu we stoelen, een nieuwe sofa, een tafel en er lag het mooiste vloerkleed. Elaine had nooit zulke meubels gezien ze stak haar hand uit om ze schuch ter aan te raken, alsof iedere aanra king heiligschennis was. Evenmin had ze ooit iets gezien dat kon worden vergeleken met de grootte van het eet kamer-meubilair de tafel, welke kon worden uitgetrokken tot een bijna ongelooflijke lengte, het massieve buf fet, de porseleinkast, achter welker gla zen deuren het geslepen glas en het met de hand beschilderd porselein schitterende juwelen leken. En zelfs zij, die vooringenomen was tegen de Kenzies en tegen hun doen en laten, kon hier niets buitensporigs in vinden, maar wist instinctief, dat de dingen die zij zag, slechts sterk en solide waren, goed passend bij de familie en hun leefwijze. Later, toen zij het huis beter leerde kennen, zag ze dat de hele opzet ervan was aangepast aan de eisen, welke de familie stelde. Veertig jaar geleden was het ontworpen volgens een volledig architectonisch plan, maar in de loop van de tijd had het moeten worden uitgebreid om tegemoet te komen aan de behoeften van een groeiende familie. Twee'slaapkamers waren er aan toege voegd, en een badkamer. Een beschutte veranda (die over de hele lengte van het huis liep en een kleine afgesloten ruimte bevatte voor het opbergen van overschoenen in de winter, van rubber laarzen, regenjassen en dergelijke) was er bijgetimmerd. Er was nauwelijks bij gedacht hoe deze toevoegingen bij het oorspronkelijke plan zouden staan en toch gaven zij geen aangeplakt of on harmonieus effect, maar verleenden aan het huis individualiteit en charme. Maar voor het ogenblik had Elaine geen kans een onderzoekingstocht te gaan maken, want tante Ellie zei dat ze moes ten komen, het middagmaal was klaar. De weelde van oom Dades tafel was op zichzelf overweldigend. Er was een schotel gebakken ham aan het ene ein de van de tafel en een met gebraden kip aan het andere, terwijl daartussen, opeengehoopt, schalen stonden met aardappels, zowel zoete als Ierse, late sperciebonen, snijbonen (tante Ellie noemde ze Poolse bonen), koolsla^ en talloze schalen met fruit, kruiden, zoet zuur, sauzen, compotes en geleien. Elaine herinnerde zich de schraalheid van haar moeders tafel hoe dun het brood altijd was gesneden en hoe de kip nooit was gebraden: „gekookte kip had minder vet nodig en je kon er lan ger meedoen', bovenden". Elaine dacht die eerste dag, dat .oom Dade de grootste man was die ze ooit had gezien. Het was niet zozeer een kwestie van afmetingen alswel van geest en kracht. Als hij sprak, luisterde iedereen, cn wanneer hij een kamer binnenkwam, was hij dadelijk het middelpunt. Als hij wegging, was het of het licht werd uitgedraaid. Hij over weldigde haar en zij was bang voor hem, zoals zij haar vader ervan ver dacht hem altijd te hebben gevreesd en wrok jegens hem te hebben gekoesterd. Het beste wat zij kon hopen was, dat hij haar niet zou opmerken en terwijl ze dat hoopte, wendde hij zich tot haar: „Hier, kind", dreunde hij, „eet nog een stuk kip. Je ziet er uit of je van magere melk hebt geleefd. Helemaal geen kleur. Zorg dat ze eet. Adelaide". „Ze is nooit een flinke eetster ge weest", zei Adelaide, terwijl ze zelf nog een stuk kip nam. „Ik denk dat het hier wel beter zal worden. Alles is hier zo heerlijk, tante Ellie. Dat komt als je zoveel room en boter hebt om het eten mee klaar te maken". (Wordt vervolgd). Een ander project, dat de heer Van Waardenburg onder handen zal nemen, is de ontwikkeling van de tonijnvisse rij. „De markt voor dit product schijnt •in Amerika willig te zijn en het is daarom zaak deze economische moge lijkheid aan te vatten". Het hoofdkwartier van het Franse leger te Saigon heeft bekend gemaakt, dat Franse troepen, gesteund door ar tillerie, jagers en kanonneerboten, uit Hanoi in de richting van Thai Ngoejen, de „militaire hoofdstad" van de Viet- minh, zijn opgerukt. Thai Ngoejen ligt ongeveer 60 km ten Noorden van Hanoi. Volgens een woordvoerder was de operatie de belangrijkste sinds die van Mei toen de Fransen een strijdmacht uit Hanoi in Zuidelijke richting uitzon den om Phoely in te nemen. Hij zeide, dat Frans-Vietnamese troepen de grens tussen Bacninh en Vinhjen, beide on geveer 30 km ten Noorden van Hanoi, in de nacht van 29 op 30 September hadden overschreden. Hoewel zij door tropische regens, gepaard met een ty- phoon, vernielingen door guerrillatroe pen en slechte wegen waren opgehou den, waren zij thans in de buurt van Thaingoejen en hadden tot dusver wei. nig tegenstand ontmoet. De woordvoer der noemde Thai Ngoejen het „zenuw knooppunt" van de Vietminh-verbindin- gen, waar de opstandelingen opleidings kampen, militaire depóts en mogelijk troepenconcentraties hadden. De Canadese minister van Financiën, heeft meegedeeld, dat zijn regering be sloten heeft de koers van de Canadese dollar op de internationale geldmarkt vrij te laten. Dit is voor het eerst sinds elf jaar. Koning van de dag De sportvissers klagen dit jaar steen en been. Sinds de opening van het visseizoen zijn er slechts, enkele dagen geweest, dat er goed werd gevangen. Meestal lieten de karpers en brasems, de witjes en baarsen verstek gaan, maar zo slecht als het 1 October in het Noordhollands Kanaal, onder de rook van Koedijk was, is het waarschijnlijk nog niet geweest. De jeugdafdeling van het C.N. H.V. te Alkmaar en Stompetoren hield namelijk haar jaarlijkse sluitingswedstrijd, waaraan door zesentwintig hengelaars werd deelgenomen. Het aantal gevan gen baarsen bedroeg.één. Henk de Jager, hij deed zijn naam eer aan, had echter een goede dag. Die ene baars leverde hem namelijk een lauwertak voor de koning van de dag op, een drie delige hengel en een logboek. Woe korter de vlijt, hoe langer de dag. EBNER-ESCHENBACH VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Iu de Soete Sui- kerbol. 6.15 Sport. 6.30 Met band en plaat voor u paraat. 7.15 Engelse les. 7.30 Onder de NCRV-leeslamp. 7.40 „Vandaag". 8.05 Vau deville Salonorkest. 8.40 De prijs der vrijheid. 9.30 Hollands Strijkorkest. 10.20 't Kerk venster. 10.30 Op de orgelbank. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 George Ulnier zingt. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Parlemèntair overzicht. 7.15 Maria von Ilosvay. 7.45 Rege- ringsuitzending. 8.15 Het Paul Godwin-sextet. 8.40 Actuele kanttekeningen. 9.15 Pennies from heaven. 9.35 Vakopleiding. 9.50 Béla Bartok. II.15 Orgelspel. 11.40 Swingmuziek. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? J.0.15 Symphonie. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons.' 11.30 Schoolradio. 12.03 Metropole-orkest I.20 Het orkest zonder naam. 2.00 Kamer muziek. 2.40 Het Omroep-Kamerkoor. 3.00 Uit het warme zuiden. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Elck wat wils. 6.30 Kleur en karakter. 7.15 Dit is leven. 7.23 Amusements-orkest. 8.12 Haydn, Mozart en Beethoven. 8.40 De arme onder de trap. 10.30 Kamermuziek. 10.45 Avondgebed. 11.15 Gedeelten uit opera's van W. A. Mozart. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 „Drie October Leidens Ontzet". 8.30 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Ouverture Leonore III. 9.30 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte ge sprekken. 10.35 Fred Hartley and his music. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Pierre Palla. II.30 De Wekker. 12.00 Pierre Palla. 12.40 Piano-duo. 1.15 Promenade-orkest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. 4.30 De schoolbel. 4.50 Avro's kinderkoor. 5.15 De stem van Amerika.- 5.45 Dierendag 1050. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 The Skymasters. 7.30 Paris vous parle. 7.35 Mozartprogramma. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Bel Canto. 10.00 Goede moed. 10.15 Onbekende inventionen. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Diver timento. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Regent Orchestra. 11.00 Dagboek. 11.15 Arb.orkest. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Kopersextet. 1.15 Vlaamse volks liederen. 1.30 Fr. Br.: Gram. 1.40 Die Jahres- zeiten, oratorium van Haydn. 3.00 Eng. L.P.: Ensemble Alexander. 3.30 VI. Br.: Kamer muziek van blaasinstrumenten. 4.00 Gram. 4.30 Kilima Hawaiians. 4.55 Gram. 5.10 Fr. Br.: Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Zangplaten. 7.50 Spotvogels. S.00 Fr. Br.: Muziek van Thomas. 9.00 Gram.muziek. 9.15 VI. Bx.: Omroepmuzick. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Or kest Frerar. 10.45 Balletmuziek. 11.05 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Casino concert. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Liedjes. 11.30 Piano. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 12.45 Eng L.P.: BBC Welsh Orchestra1 met piano solist. 1.45 VGO: Lichte muziek. 2.00 Onder ons, uitzending voor dames. 3.00 Symphonic nr 4 van Brahms. 3.45 Eng. L.P.: Orkest Dean. 4.15 Dagboek. 4.30 Londens Licht or kest. 5.15 Macpherson. 5.45 Orkest Leader. 6.20 Eng. H.S.: Mil.-otkest. 7.00 Fr. Br,: Omroeporkest 8.00 Eng. L.P.: Take it from heare! 8.30 Nieuw Londens-orkest. 8.00 Round the Halls. 9.30 Fr. Br.: Zang. 9.45 La bande sonore. 10.20 Rumba-orkest. 10.40 Orkest Win- uick. 11.00 Voordracht. 11.15 Orkest Reyn- ders.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6