rs Max Windrich (15 jaar) gemarteld door de Jappen op Java Een huwelijksplechtigheid in een romantische omgeving Drie generaties bolhoedendragers Jeugd ging onder in bittere ellende Bloembollen voor tuinbeplanting Bruiloft op Kasteel „De Haar" Zuiderkruis en Sibajak Maandag verwacht De Dijk Is Dicht beleefde zijn gala-première VRIJDAG 6 OCTOBER 1950 Soldaten varen thuis Chitral: met militairen onderweg naar Rotterdam, verliet op Woensdag Aden. General C. C. Ballon: met mili tairen op weg naar Rotter dam, was Woensdag dwars voor Lissabon; komt Zater dag aan. General S. D. Sturgis; met mili tairen op weg naar Amster dam, passeerde Woensdag Malta. Mbajak en Zuiderkruis: met repa- triërenden op weg naar Rot terdam, passeerde Donderdag Gibraltar. En later verguisd en gevangen gezet door de extremisten van Sukarno he JAPPEN" STOPTEN" ON'S in een kelder van de gevangenis van Suka- miskin, drie meter onder de grond. We hadden alleen een broekje aan en we sliepen op de grond tussen ratten en ander ongedierte. Drie maanden heb ik daar gezeten met 34 man in een hok van drie bij drie meter. Af en toe werd er één van ons weggehaald voor een verhoor door de Kempetai; als hU terugkwam was hij een wrak: gegeseld, geslagen, getrapt en gebrand met sigaretteneindjes. Zelf ben ik dagenlang verhoord, soms drie, vier uur aehtereen. Het was niet leuk: de Jappen hingen me aan mijn polsen op aan touwen, die over een katrol liepen en ze sloegen me met een zweep en een martelwerktuig, dat bestond uit een schoenzool aan een leren riem." INE JONGEMAN die ons deze gruwe- lijke dingen vertelt, is 22 jaar. Toen de Japanners hem in hun klauwen had den ,was hij een knaap van vijftien. Max Windrich heet hij en hij woont met zijn moeder, zijn zusjes en broer tjes in Bergen aan Zee. De vader werkt nog in Indonesië, hij is hoofdstations- ehef in Surabaja. Over een paar jaar zal hij zich bij zijn gezin voegen; tot zolang heeft Max, die op een kantoor in Alkmaar werkt, de zorgen voor het gezin vrijwel alleen te dragen. Het gezicht van de levendige jongen, die tegenover ons zit, toont de onuit wisbare sporen van de doorgestane el lende. Kuilen en groeven, die nooit meer zullen verdwijnen, getuigen van de barbaarsheid der Japanners, die In- die overvielen en die bijzonder hard handig optraden tegen ieder, die hun de voet dwars zette. Tot die kleine groep van illegale werkers op Java heeft Max Windrich behoord. De vader was al spoedig geïnterneerd en hij bleef dat tot het einde van de oorlog; het gezin moest, toen de inkomsten ontbra ken, naar Djokja verhuizen, waar het in de kampong terecht kwam. Een moeder met acht kinderen in een huis zonder ook maar één meubelstuk In het verzet. Uit de haat tegen de Jappen ontstond bij Max Windrich de wil tot het ver zet. Er werkte een kleine groep onder leiding van- jhr. de Jonge en een zoon van generaal Berenschot, die uit de handen van de gele veroveraars waren gebleven. Max trad op als koerier. Maar het ging in Indie precies als in Neder land: er was verraad in het spel en de groep werd opgerold. Er vielen dood vonnissen en de jonge Max Windrich werd gemarteld, omdat hij weigerde een klaargemaakt proces-verbaal te ondertekenen. Drie maanden bleef hij ontkennenen de Jappen lieten hem los. Thuis was de armoe zo mogelijk nog groter geworden. De jonge illegaal nam de zorgen op zich; vierentwintig gulden ging hij verdienen op een kantoor. Vierentwintig gulden per maand. La ter werd het 75 gulden. Hij probeerde intussen bij de ondergrondse actie van Sjahrir te komen, maar de Javaanse jongens plaagden hem weg. Hun actie moest vrij blijven van Westers bloed. Reeds toen gingen nationalistisch stre ven en verzet tegen de Jappen in de groepen van Sjahrir hand in hand. Opnieuw gevangen. Toen de bevrijding ook voor Indie kwam kreeg Max Windrich weinig dank voor zijn illegale werk. Hij werd ge mengd in de eerste extremistische op roeren in Surabaja, waar hij als chauf feur het Nederlandse Rode kruis hielp bij de evacuatie van vrouwen en kin deren. Daartegen rees verzet van de zij de der extremisten; er kwam een vlag- incident bij het Oranjehotel en in een oogwenk tijds was de gehele wijk Toendjoengan in rep en roer. Honder den vochten verbitterd.en toen de slag over was bleven er twintig doden op het asfalt achter. Tot hen behoor de de vice-voorzitter van het Indo- Europees verbond, de heer Broekhui zen, die geprobeerd had de menigte tot bedaren te brengen. Hij werd met een speer doodgestoken. Dit gevecht, in be ging September 1945, was het sein voor de algemene opstand op Java. Max Windrich kwam er uit met een hersen schudding. Nauwelijks genezen werd hij weer geïnterneerd, nu door de extre misten .Alle Europeanen gingen ach ter muren en prikkeldraad. In het Sim panghotel werden drieduizend jongens en mannen opgeslotenHet werd een bloedbad. In een paar uur tijds werden minstens tweehonderd mensen afgeslacht met klewang en bajonet. Zestien jaar was Max Windrich, toen hij deze nieuwe gruwelen van nabij meemaakte. Zes weken duurde de ge vangenschap. de laatste week kregen de slachtoffers geen eten. Johan de Bruyn, Max' beste kameraad, stierf, een weduwe met een kind achterlatend. Die weduwe was twintig jaar. Brits-Indische troepen grepen einde lijk in en maakten aan de ellende een einde. Max Windrich meldde zich voor de dienst in het Nederlandse leger, Max Windrich kwam op de kaderschool en was bin nen vier weken korporaal. En toen in September 1946 het gezin-Windrich naar Nederland ging, om eindelijk rust te krijgen na al het doorleden leed. ging Max mee. Eindelijk „thuis" Hij woont nu met moeder en de kin deren in Bergen aan Zee. Zijn inkom sten zijn nog niet groot, maar hij heeft deze zomer avond aan avond extra ver diend als sigaretten jongen in „De Rus tende Jager". Duizenden hebben in de zomermaanden even naar zijn geteister de gezicht gekeken en de meesten zul len gedacht hebben aan pokken. Wei nigen zullen hebben geweten, dat deze jongen op zijn vijftiende jaar tegen de Jappen vocht en dat hij het betalen moest met marteling en schending en ellende. Max Windrich is een der duizenden, die thans allerwege in Ne'derland een plaats zoeken, omdat voor hen in het nieuwe Indonesië geen plaats meer is. Niet altijd worden deze mensen behoor lijk behandeld. Maar al te spoedig staat de lieve jeugd van Nederland klaar, om het verschil in huidskleur op te merken en met scheldwoorden te zeg gen, wat haar Voor de mond komt. Dat moet ophouden! Men bedenke,' dat deze evacué's Nederlanders zijn in hart en nieren, trouw aan de vlag en aan Oranje, trouw aan het land, waarheen ze thans komen, omdat hun het leven elders ondragelijk werd gemaakt. Tussen hen zijn figuren als Max Windrich, die in hun vroege jeugd dooi de hel zijn gegaan, omdat ze wisten wat' trouw betekent. Hun nieuwe hoop te geven, hun te doen beseffen dat zij eindelijk „thuis" zijn dat is ons aller taak. Rekenwonder van 19 jaar Een negentienjarige jonge vrouw uit Indie blijkt een waar rekenwonder te zijn. Zij is in staat onmiddellijk het antwoord te geven, wanneer men haar een reeks getallen van verscheidene cijfers ter optelling opnoemt. Het trek ken van de vierkantswortel uit zeer grote getallen is voor haar kinderspel. De uitkomst laat geen ogenblik op zich wachten. Sinds haar vijfde jaar is Shakun- tala Devi reeds gewend in het open baar op te treden. De opbrengst daarvan heeft zij angstvallig gespaard, om de onkosten van een wereldstudie reis te kunnen dekken. Op het ogenblik verblijft zij in Lon den, waar zij op verschillende plaat sen in het openbaar zal optreden. De opbrengst hiervan zal in het Assam- hulpfonds worden gestort. Verleden jaar werd haar door de provinciale regering van Madras een studiebeurs toegekend van 100 roepies per maand Shakuntala Devi presteert het om in enkele seconden rekenkundige bewer kingen uit te voeren, die normaal en kele uren arbeid vergen. Spoedig opheffing van de „Vogelpest"-maatregelen? De pseudo-vogelpest is gedurende de afgelopen vier a vijf weken niet op getreden. Dit ziet men als een bewijs dat de bestrijding' gunstig heeft ge werkt. Het feit dat er zo lang geen pseudo-vogelpest is opgetreden opent gunstige perspectieven voor de pluim veehouders en pluimveehahdelaren. Het is, naar wij vernemen, zeker niet uitgesloten, dat de minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoor ziening over enige tijd het besluit zal nemen tot opheffing der maatregelen die voor de bestrijding van de pseudo- vogelpest indertijd zijn uitgevaardigd. Tot dat ogenblik blijven die maatre gelen nog van kracht. De genoegens hadden een j minder plezierig sfaarfje De Haagse rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen drie ambte naren van het Rijksbureau voor Meta len en een ambtenaar van het ministe rie van Economische Zaken, die gif ten zouden hebben aangenomen voor het leveren van invoervergunningen aan een Amsterdamse industrie. De straffen waren resp. twee maanden en drie maanden gevangenisstraf. De der de kreeg twee maanden voorwaardeiitk en een geldboete van 50. De vierde werd vrijgesproken. Ceheim proces in Praag Vier Tsjechoslowaken, die vroeger in dienst geweest zijn van het Ame rikaanse consulaat te .Praag, zijn Don derdag in het geheim voor een Praags gerechtshof berecht. De verdachten, twee jonge mannen en twee meisjes, verlieten'de dienst van het consulaat in Juni. Zij zouden bij een poging om uit het 1 and. te ont snappen zijn gearresteerd. „NIEUW AMSTERDAM" IN DE STORM De „Nieuw Amsterdam" die van New York op thuisreis is, zal vier uur te laat te Southampton aankomen wegens de hevige stormen, die thans op de Atlantische Oceaan woeden. De „Ca- ronia" van de Cunard lijn heeft zeven uur vertraging op hetzelfde traject. fl^LS in de lente de vaste planten gaan spruiten en de grond met groen doorspikkelen, zijn ook de eerste bloempjes op het appèl, zo hier en daar kleureffecten ge vend die, de tijd van het jaar in aanmerking ge nomen. toch sterk spre ken. Natuurlijk zijn deze eerste bloemen, gezien de korte ontwikkelings- tijd, alle zeer laag. Het prachtige blauw van Sneeuwroem doet het wit van Sneeuwklokjeff witter zijn en de gele sterretjes op groene Spaanse kraagjes van Winteraconieten, zijn als even vele ornamentjes op de zwarte aarde tus- r.en struikgewas en spruitsels van hoge vaste planten. Ook het lichte lila, van vroege botani sche Crocussen, mengt zich in dit lentekleuren spel. Pleksgewijs ver dringen zich de afgeplat te neuzen van Narcissen en in verspreide stand beginnen dikke neuzen van Hyacinten door te komen. Vroege Tulpen in grotere en kleinere groepjes verschijnen ook met wat verkleurde rood- aangelopen neuzen. Er zijn ook nog plekjes, waar de grond nog niets vertoont en de trotse eigenaar van dit dorado, vertelt ons wat hij daar heeft geplant. Hier Ixio- lirion, een blauwe lelie achtige bloem en daar, nog onder dekking van wat turfstrooisel een groepje Sparaxis en daar Het wordt ingewik keld, al die namen, ze zijn trouwens in de prijs couranten te lezen. Het zijn al die mooie, nog weinig bekende soorten, die zelfs tot einde Juni nog, de bloei van dit bloembollenhoekje voort zetten. Hij, die zo een groepje weet te planten te combineren en in op volging van hoogte en bloeitijd de kleuren weet te kiezen, is de Prins van zijn hof. Hij nodigt U gaarne uit tot een kijkje. In de laatste decenniën is de wijze van planten van verschillende bloem gewassen, en van bloem bollen in het bijzonder, sterk gewijzigd. De fi- guurperken en ook de meer eenvoudig gevorm de, uit latere tijd, zijn grotendeels in onbruik geraakt. Wat er voor in de plaats kwam, de losse groepering in borders, is speciaal waar het bloem bollen betreft, veelal niet in alle mogelijkheden doorgevoerd. Waar dit wel het geval is, en de betrokken tuin zichtbaar is vanaf de weg, blijven velen in bewondering stilstaan. Maar wat is het zo kort genot van een kijkje, vergeleken bij het langdurig genieten van de groei, de ontwikke ling en vooral de wisse ling van soorten en kleu ren in de border? Behalve enkele lage soorten op de voorgrond, bloeien de vasteplanten in 't vroege voorjaar nog maar sporadisch. Zoals de zaaibloemen in het midden van de zomer, vullen de bolgewassen in het voorjaar de leemten in de aaneengesloten reeks van bloemen in de border. Het gaat te ver, in dit korte bestek alle bolge wassen en hun rang schikkingsmogelijkheden te bespreken, of plant- schema's uit te werken. De ware tuinvriend, die met zijn planten graag zelf combineert en jaar lijks corrigeert waar foutjes ingeslopen zijn, zou op zo'n bloembollen- rangschikking zijn tui- nierslusten eens kunnen botvieren. Mogelijk brengt hij zelfs nieuwe ideeën tot uiting. Al, zal hij dan in het begin veel te corrigeren hebben, het is toch een mooie sport TWEE TREINRAMPEN: IN DUITSLAND EN V.S. Dertig personen zijn om het leven gekomen of ernstig gewond bij een botsing tussen een arbeiderstrein en een Russische tank bij Nauen in de Sowjetzone van Duitsland. Ook in de Ver. Staten deed zich een spoorwegongeluk voor, waarbij onge veer dertig personen werden gewond. De sneltrein BostonChicago reed op een ontspoorde trein met tankwagens. Er ontstond vervolgens een ontplof fing, de daaropvolgende brand kon spoedig worden geblust. Mei 2900 passagiers De „Zuiderkruis" en de „Sibajak", die de reis van Indonesië naar Neder land in convooi hebben gevaren, wor den beiden Maandag in de vroege mor gen, met in totaal 2900 passagiers, aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht. Aan boord van de „Zuiderkruis" bevin den zich bijna 1650 demobiliserende mi litairen. De ontscheping der passagiers zal, onvoorziene omstandigheden voor behouden. Maandagmorgen om 9 uur een aanvang nemen. De „Sibajak" brengt ruim 1250 passa giers naar Nederland, grotendeels KN IL-gezinsleden. De ontscheping van de „Sibajak" zal, eveneens onvoorziene omstandigheden voorbehouden, Maan dagmiddag op één uur beginnen. Joodse vrouw hielp de vijand Voor de bijzondere kamer van de Haagse arrondissementsrechtbank werd gisteren de behandeling voortgezet te gen de Joodse vrouw H. L. uit Rotter dam, die als lid van de Duitse Abwehr- stelle twee jonge Belgen, wetende dat zij illegaal werkzaam waren, aan de Duitse politie heeft overgeleverd. Een zelfde lot ondergingen twee Joodse vrouwen, waarvan er één in een con centratiekamp om het leven kwam. Verdachte ontkende opzettelijk te heb ben gehandeld en beriep zich op gees telijke dwang en overmacht. De Offi cier van Justitie achtte haar schuld be wezen en eiste tien jaar* gevangenis straf. Bijna een half millioen voor Koningin Wilhelmina Fonds De vereniging „Koningin Wilhelmi na Fonds" maakt bekend, dat de lan delijke collecte voor de kankerbe strijding heeft opgebracht een bedrag van f450.000. Hiervan werd te Amster dam f 110.000 gecollecteerd, inclusief de f2000, tijdens de ballonrace bijeen gebracht. Het prachtige kasteel „De Haar" onder de gemeente Haarzuilens (U.), waar op 12 October a.s. het huwelijk tussen Marie Helène, barones van Zuylen van Nijevelt van de Haar met de Franse graaf Frangois de Nicolay zal worden voltrokken. (Van onze speciale verslaggever) QP KASTEEL „DE HAAR", het prachtige middeleeuwse slot onder Haar zuilens, heerst sinds enige dagen een ongewone bedrijvigheid. Rustig is het er gedurende de zomermaanden, wanneer duizenden het hasteel en zjjn romantische omgeving komen bezichtigen, eigenlijk slechts zelden, maar nu heeft die bedrijvigheid een geheel andere oorzaak. Er worden vele hoge buitenlandse gasten verwacht, want op 12 October a.s. zal er het huwelijk worden voltrokken tussen de 22-jarige dochter Marie Helène van de tegen woordige eigenaar, Egmont G. F. baron van Zuylen van Nijevelt van do Haar en diens echtgenote, Marguérite barones van Zuylen van Nijevelt van de HaarNa Metalla, een Egyptische van geboorte, met de 3I-jarige Comte de Nicolay. burgemeester van het Fransje stadje Le Lude. Cuypers werkte twintig jaar aan de restauratie J.JET was baron Etienne van Zuylen, de grootvader van de bruid, die om trent de eeuwwisseling aan niemand minder dan P. Jos. Cuypers, de be roemde bouwmeester van het Rijks museum en het Centraal Station te Am sterdam, opdracht gaf om het, door de Fransen geheel verwoeste kasteel, te restaureren. Cuypers, die er op 70- jarige leeftijd aan begon en het werk kort vóór zijn dood beëindigde, deed er twintig jaar over, maar hij maakte er iets wondermoois van. De restauratie kostte tonnen en baron Etienne van Zuylen, die de Belgische nationaliteit had, schonk daarmee ons land een cul tuurhistorisch monument van buiten gewone schoonheid. Het 450 ha grote Het is precies honderd jaar geleden dat de Engelse jager William Stoke er schoon genoeg van kreeg iedere keer opnieuw tijdens de jacht met zijn hoge hoed in de takken te blijven hangen. Hij kwam op het (overigens zeer een voudige) idee een lager model hoed te laten vervaardigen; en zo ontstond de in Engeland zo populair geworden bolhoed. De herdenking van de honderdste verjaardag van de bolhoed ging in Engeland met grote feestelijkheden gepaard. In „Park Lane" werd door de hoedenverkopers een receptie gehou den, waar met een „bolhoedcocktail" op de jarige werd geklonken. Den Haag heeft gisteravond de gala- première beleefd van de Nederlandse film De Dijk is Dicht, een door Poly goon en Profilti vervaardigde speel film, die betrekking heeft op de inun datie en de drooglegging van Walche ren. Koningin Juliana woonde de voorstelling bij. Voorts waren tal van autoriteiten aanwezig, zo een verte genwoordiger van de commissaris der Koningin in Zeeland en de burge meester van Westkapelle. mr. N. Tie- deman. De scheepvaart van en naar Berlijn weer normaal Na het opheffen der beperkende maatregelen van de Britse zowel als van de Sowjetrussische autoriteiten op het verkeer over en naar Berlijn her neemt het vervoer over water zijn normale gang. De Sowjet-autoriteiten deden m deze de eerste stap door aan de Britten 200 goedgekeurde beman- ningslijeten te overhandigen. Hier ziet u drie geslachten Bowler (de nakomelingen van de eerste bol hoedfabrikant) met drie verschillende modellen. Het zijn v.l.n.r. William Bowler, zoon van de oprichter der Bowlerfabriek, met een model anno 1850, Leslie Harold, de kleinzoon met een model anno 1890 en John Leslie, de achterkleinzoon met een model volgens de laatste mode. Japanse studenten staken Ontslag communistische professoren de oorzaak Meer dan tweeduizend studenten van de universiteit van Tokio hebben Don derdagnamiddag in de keizerlijke uni versiteit gemanifesteerd tegen de be slissing der regering om communisti sche professoren te ontslaan. De stu denten van meer dan tien universitei ten van Tokio hebben een algemene staking afgekondigd. Luchtoefening „Emperor1 zal morgen beginnen Zoals bekend zal van 7 tot en met 15 October de luchtoefening „Empe ror" worden gehouden in en boven Groot-Brittannie. De Nederlandse luchtstrijdkrachten nemen er aan deel met een versterkt squadron „Meteor" straaljagers en grondpersoneel. De „Royal Air Force" zal voor 't eerst vlie gende vestingen gebruiken. Deze .toestellen zouden „Washington" heten.' EEN-JARIG KINDJE VERDRONKEN TE ROTTERDAM. De éénjarige Johanna Vergroen is Woensdag in de ouderlijke woning aan de Kruizemuntstraat in een was ketel met bleekwater gevallen. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek de kleine te zijn overleden. landgoed bestaat voor een deel uit, naar Franse stijl aangelegde tuinen en par ken, die tussen machtige bomen koste lijke vergezichten bieden en de kunst schatten binnen de muren van het im posante kasteel vertegenwoordigen een waarde, die stellig in de millioenen loopt. Baron Etienne van Zuylen was ge huwd met een dochter van een der Rothschilds en had zijn d-omicilie in Parijs. Zelf vertoefde hij weinig op het kasteel, waarvan hij het beheer over liet aan de, nu in dienst der Van Zuy- lens vergrijsde rentmeester, de heer H. de Greef, die deze taak reeds 54 jaar vervult. Strijd tegen de fiscus... ^ANVANKELIJK had de heer De Greef een zware strijd te voeren met de Nederlandse fiscus, die zulke ge weldige sommen aan personele belas ting van baron Van Zuylen eiste, dat deze dreigde het pas gerestaureerde kasteel weer met de grond gelijk te zullen maken. Er is toen een oplossing gevonden door „De Haar" op de lijst van Monu mentenzorg te plaatsen, hetgeen tot ge volg had, dat de benedenverdieping voor het publiek ter bezichtiging moest worden opengesteld. Daarmee werd de aanslag.in de personele belasting wel iswaar een heel eind omlaag gebracht, maar ook thans ontvangt baron Egmont van Zuylen, wanneer hij langer dan tien dagen per jaar op het kasteel ver toeft, nog een aanslagbiljet, dat slechts weinige Nederlanders als attentie van de fiscus in hun brievenbus zullen vin den. .en de Duitse bezetters ■JTJDENS de oorlog heeft de heer De Greef opniew de strijd moeten aan binden tegen overheidsinstanties, dit maal tegen de Duitse bezettingsau.ori- teiten, die in het huwelijk van baron Etienne van Zuylen met een afstamme linge van de Rothschilds een mogelijk heid zagen om het kasteel als Joods bezit te confisceren. Ook de Duitsers toonden zich na eindeloze besprekingen echter gevoelig voor de cultuurhistori sche waarde van het machtige bouw werk, dat zij ten slotte ongemoeid lie ten en toen baron Egmont van Zuylen in 1945 in de bange verwachting niets meer van zijn bezittingen te zullen aantreffen, uit de Ver. Staten terug keerde. kon zijn trouwe rentmeester, die alle kunstschatten tijdig in veilig heid had gebracht en bovendien nog kans had gezien aan zestien onderdui kers op het kasteel een veilige ver blijfplaats te verschaffen, hem alles in goede orde overdragen. Uniek familiebezit ■J^ASTEEL „De Haar" is wellicht de enige bezitting van deze omvang in Nederland, die zich nog in particuliere handen bevindt. Het beheer vordert enorme sommen, welke in deze tijd nau welijks meer kunnen worden opge bracht, teminder omdat de tegenwoor dige eigenaar in Amerika zijn domicilie heeft en allerlei deviezenbepalingen geldzendingen onmogelijk maken. Eenmaal per jaar brengt de familie Van Zuylen enige weken op het kasteel door, dat dan voor bezoekers geslo ten is. Ditmaal zal het een bijzonder verblijf worden door het huwelijk van de enige dochter van baron Van Zuylen, dat vol gens eeuwenoude traditie op „De Haar" zal worden voltrokken. De legende wil, dat de dochter van een der eerste bewoners van het kas teel „De Haay" door een edeln -n is geschaakt. Naast de schouw in de bal zaal is dit schone avontuur in beeld gebracht. Men ziet er een ridder, die een ladder beklimt om de zich uit de toren buigende maagd op zijn ros te ontvoeren. Zó romantisch als in de grijze oud heid zal het ditmaal niet toegaan maar na achthonderd jaren zal toch wederom een der telgen van een oud geslacht in ditzelfde kasteel de dag beleven, die immers nog steeds voor elk jong meisje de schoonste in het leven heet te *(jn.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5